שירות לאומי או לימודים?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Lupin, ‏5/2/08.

1. 亚历山大帕托 Member

תפסיק לקבל החלטות שישפיעו רבות על המשך חייך בהתבסס על עצות מפורום כדורגל.

2. George Best Member

מה זה קשור אם זה פורום כדורגל?
    הבנאדם מבקש לשמוע את דעתם של אלו שאולי היו בסיטואציה זהה לשלו, או בנוסף לאנשים עם קצת נסיון בחיים שידעו מה להגיד לו ולעזור לו.מה יש לו להפסיד?
    תפסיק לדבר בצורה כל כך מגעילה.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני בן 27 עוד חודש (פאק אני כזה זקן), אבל אנשים כאן בגיל 40+ שיגידו לך כל מיני דברים (קוראים להם בית"רי מלידה) תזהר לא להקשיב להם.

הזמן לא משחק כאן תפקיד. הקפיטליסטים אומרים שזמן זה כסף או חבל על הזמן ובלה בלה, אל תלחץ. יש זמן והרבה לכל דבר. פה בגרמניה אנשים נוסעים על אופניים (לא קונים רכב), נהנים מהחיים ומהנעורים ורק בגיל 30 (אם בכלל) מחליטים על לימודים וזה רק אם בא להם על זה. תחיה את החיים. השירות הלאומי אולי יבגר אותך, ילמד אותך כמה דברים בחיים, תמצא חברים לחיים וחוויות חדשות. שכח מעניין הזמן, יש לך אינסוף זמן.

נ.ב. זאת ע"פ שהלימודים בחינם.

נערך לאחרונה ב: ‏6/2/08
  4. Hristo Member

אתה חייב לבחון עם עצמך האם אתה באמת רוצה לעשות שירות לאומי מתוך רצון אמיתי לעזור לזולת או בכדי שיהיה לך טיעון נוח בויכוחים חברתיים על השתמטות וכדומה. באם מדובר בסיבה השנייה, אני ממליץ לך בחום לא לעשות שירות לאומי אלא להמשיך חייך כרגיל( אתה לא חייב ללכת ללמוד מיד) ולא לתת לתכתיבים סביבתיים לתכנן לך את החיים. באם מדובר בסיבה הראשונה, לך עשה את השירות הלאומי. אגב, אתה לא חייב לתרום לקהילה רק במסגרות כמו שירות לאומי אלא אתה יכול בקלות להתנדב לאינספור ארגונים בעודך ממשיך את חייך הרגילים.
    אני( בן 21 אגב) במקומך ללא ספק הייתי בוחר באופציית הלימודים ובאם העזרה לזולת הייתה ממש בוערת בעצמותיי, הייתי פשוט מתנדב בבית אבות, בי"ס וכדומה.

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לשם שינוי מסכים עם סלע.
    שירות לאומי תעשה אם אתה מרגיש נכונות לעזור למדינה בדרך הזו. על 21 רפואי אף אחד לא ימצמץ עליך, יודע מה - אפילו זה פועל לטובתך בהרבה מובנים (אתה לא עושה מילואים).
    מצד שני, האפשרויות שלך לא חייבות להיות שירות לאומי או לימודים. פאק, אתה בן 19, מה הלחץ ללמוד? נראה לך שבגיל 40 ישנה לך אם סיימת תואר בגיל 25-26 או בגיל 22?
    תעבוד קצת, תחסוך קצת כסף שלך, תראה קצת עולם, תבלה... אתה לא חייב לרוץ ללמוד, העולם לא שחור ולבן.

6. שער 7 Member

היי לופין (מה שמך?)
    אני בן 25.
    מה שאני עשיתי במצבך הוא פשוט ללכת ללמוד. גם הערעור שאני הגשתי לא התקבל והפכתי את כל המשרדים של הבקו"ם וקיבלתי את אותה תשובה. מבחינה בריאותית אין לי שום בעיה וגם בזמנו לא היתה לי, אבל כנראה בגלל מחלה מוזרה שהתגלתה אצלי בגיל 10 הצבא ראה לנכון לא לגייס אותי, זה נשמע נורא בגילך אבל כשתתבגר יותר תבין שזה לא היה פיספוס כזה גדול. הבעיה שלנו כחברה היא שבעקבות גל המשתמטים אנשים ששומעים שלא התגייסת ישר מחשיבים אותך ככזה. אני במקומך פשוט הלכתי ללמוד באוניברסיטה, אמנם רק שנה א, אבל תאמין לי שבלי השנה הזו הייתי מתייסר ומתחבט עד היום בשאלה האם עשיתי נכון שלא התנדבתי לשירות לאומי.
    גם כאשר הצבא מגדיר בעיות רפואיות, מה הן בעצם הבעיות?
    1. בעיה מוטורית הפוגעת בתפקוד מלא בזמן השירות.
    2. בעיה נפשית.
    3. בעיה בקשב, בריכוז או בדיבור.
    וכו' וכו' וכו'...
    ג'קו אייזנברג אמר באותו ריאיון מפורסם שהוא לא יודע להחזיק רובה. אולי הבעיה שלך היא קצת אחרת, מה שכן, דבר זה לא אומר שאתה תסלח לי על הביטוי "שם זין" על הצבא ועל כל המערכת. לפחות נפתרת מעניין המילואים, ובזה לדעתי אתה יכול להתנחם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

ויש גם סיבה טובה ללכת ללמוד בגילך. הזיכרון של חומר הלימוד בגיל זה עדיין נחשב טוב, אתה לא צריך לפחד מלעבור ממסגרת מלחיצה אחת לאחרת, וחשוב מכל - לא צריך להרגיש אשם או פחות נחשב בגלל שלא גייסו אותך. אתה עוד בתחילת הדרך, וצריך לסגל לעצמך את החיים שתמיד רצית ליצור.

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה גם צעיר יותר מרוב הסטודנטים מה שמאוד פוגע ב"חוויה הסטודנטיאלית".

8. Riki Member

גיא אני מזה לא חושבת ככה, יש הרבה עתודאים שגם הם צעירים ומשתלבים יפה מאוד, אני למשל הרווחתי שכל החומר מהתיכון היה עדיין טרי.

9. wolf89 Member

HELLO מישהו שמע על התנדבות לצה"ל?
    http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/for....asp?forum=1177
    יש בפורום שמה אחלה מידע.

אני שוחררתי גם כן על 21 רפואי, ועכשיו אני כבר סוגר חודש שלישי (ושבועhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx) בצבא. צבא זה חוויה דיי הכרחית לכל מי שבעצם חי במדינה שלנו לדעתי, זה חלק כל כך גדול מהתרבות, מעצם היותינו ישראלים, לעשות צבא.

10. Lupin Member

גם בתור מתנדב לא רוצים אותי ואם כן אז אני אצטרך להתעקש ולערער ולעבור כל מיני ועדות...אין לי כוח אליהם יותר.

11. דנידין Member

בן 26.

אז תעשה שירות לאומי, זה גם קצר יותר וגם מעניין ותורם. לא כדאי להתעקש על הצבא, כי זה לא קריטי במיוחד שאתה יכול להיות רק ג'ובניק וגם זה עם מגבלות. שירות לאומי יעבור מהר יותר, קליל יותר ואתה תורם לא פחות.

כמו שראיתי רבים כאן אומרים שזה מוקדם ללימודים, ואין ספק שכך. ההמלצות לגבי שירות לאומי הם נהדרות, לך על זה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏7/2/08
  12. xavi6 Member

יורקים לך בפנים, דיי, תוותר! אתה לא הראשון שהמדינה יורקת לו בפנים, חלק היתעקשו והצליחו, וחלק לא. לא שווה לתרום למקום שבו יורקים לך בפנים כשאתה רוצה לתרום.

13. Olli Member

תפסיק לבלבל בשכל. אתה לא בדקת מה הבעיות הבריאותיות שלו שבגינן לא רוצים לגייס אותו אפילו על תקן מתנדב.

14. wolf89 Member

אני בתור מתנדב גם הייתי צריך לעבור שרשרת ביוקרטית, אבל אני לא אחד מסוגי, לי יש בעייה בשמיעה. היו כבר מתנדבים כאלו לפני ויהיו כאלו אחרי, אז לא היה בלתי אפשרי להגיע לצה"ל (זה היה מתיש, אבל זה עובר בסופו של דבר). אם לך יש בעייה רפואית מיוחדת ונדירה, אז פה כבר מגיע קושי אמיתי, וזה תלוי בכמה אתה רוצה ונלחם.
    אם לא, שירות לאומי הוא אלטרנטיבה נפלאה, העיקר לתרום למדינה בכל דרך שהיא. זה זכות, וזאת זכות ששווה לעשות.

15. xavi6 Member

כל פעם אתה תקפוץ ותנבח כמו פנצ'ר? מי בכלל רוצה לבלבל לך במוח? אני מעדיף לוותר על הכבוד הזה.
    אני לא מדבר סתם, פגשתי מספיק אנשים שסיפרו לי עד כמה הצבא הוא חובבני, ביחוד בכל מה שקשור לבדיקות רפואיות, וכמה פעמים הוא ירק עליך.