שטחים שטחים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ampelmann, ‏17/7/08.

1. GUTE Member

מחד, הקוראן קורא לשמור ולכבד את היהודים ואת הנוצרים (ד'ימים) רק במקרה והם חיים בתוך הטריטוריות המוסלמיות והם כנועים לאסלאם כדת שלטת ועליונה. מאידך, הקוראן קורא להרוג את כל אלה הכופרים אשר אינם מכבדים את האסלאם. הקוראן קורא להפיכת כל העולם למוסלמי. כל מקום שהוא אינו מוסלמי עדיין מוכרז ע"י הקוראן כ"דר אל חרב", כלומר, ארץ המלחמה. יש להילחם בכופרים הנמצאים שם ולהרוג אותם.
    יש להפוך את כל העולם ל"דר אל אסלאם".

2. Lars Ricken Member

אני מדבר על החוקים המקוריים,לא על הרפורמים.

3. shalevbm Member

בדיוק!

4. shalevbm Member

אחי,תקרא את מה שהגיבו לך בקשר למה שכתבת,אני חושב שהו קלע בול והביא מידע הרבה יותר מדוייק ממך.

חוץ מזה גם אם אתה דמבר על הרפורמים,אחי,אתה חיי בעולם אחר-תכנס למציאות היומיומית אם להם אתה קורא רפורמים אז אנחנו נלחמים נגד רפורמים שקוראים להשמיד אותנו!!

5. Lars Ricken Member

הי הי הי אני אמרתי שאני אדם ימני.
    ואני הראשון פה שאמר שאסור להתעלם מאחמדינג'אד ולהשמיד אותו עוד היום.
    רק תיקנתי אותך בן השאר.
    אל תכניס לי מילים לפה.

6. Ampelmann Member

שלו- זו בדיוק הסיבה לעשות איתם שלום: אנחנו רוצים שהם לא ישנאו אותנו.
    נכון, זה קצת פאר פטצ'ד אבל זו תחילת הדרך.

בקוראן רשום שצריך להרוג את מי שלא מאמין במוחמד? אני לא חושב. הג'יהאד פורש מאוחר יותר בידי מנהיגי דת ולצורך מנהיגי דת מסוימים אבל בספר המקורי אני לא מאמין שנכתב דבר בנושא הרג.

**קראתי עכשיו את המשך הדיון. אני מחזק את הדעה שלי: פענוחים נוספים הם מגזריים והם מיועדים רק למגזרים. כל אחד יכול להוסיף סעיף משלו שתקף למגזר שלו (להלן הבדלים בין ספרדים לאשכנזים שלא משנים את הכתוב בתנ"ך) וזה לא אומר שהסעיף הזה מיד יושלך גם על הדת עצמה.

7. oFiRzZz Member

דווקא לפי מה שסיפרו לנו בבית ספר זה הולך ככה -
    רשום בקוראן שצריך להלחם בכופרים ( = מאמין בעבודת אלילים , פסלים ,תמונות וכד'. לא יהודים \ נוצרים שכמו המוסלמים מאמינים באל אחד) . את היהודים והנוצרים צריך לכבד .
    בתקופה מאוחרת יותר פירשו הקיצוניים את השורות האלה ל"כל מי שלא מאמין במוחמד ובאיסלאם - דינו מוות". ומפה התחיל כל הבלאגן .
    שוב , אני לא יודע עד כמה זה נכון אבל ככה הסביר חייל מודיעין שבא להרצות בבית ספר .

8. spurs229 Member

הייתי רוצה לראות את התשובה של אבו אל-עבד (1908) בסוגייה הזו.
    בתור מוסלמי מאמין הוא כנראה מבין בזה יותר מכולנו.

9. shalevbm Member

אתה טועה זו בדיוק הסיבה לא לעושת איתם שלום והסברתי כמה סיבות שלא הבאת עליהם את הדעת..

הרי דעתך ודרכך היא דרך מאוד מאוד תבוסתנית שדוקא בגללה אנו ספגנו אלפי הרוגים במשך שנות קיומינו במדינה זו. תבין,אנחנו נקודה על המפה -אם לא רנאה שרירים אנחנו ניכחד הרי עד היום כל ההסכמי שלום שחתמנו עליהם עם העמים שמקיפים אותנו זה רק בגלל שהם היו במצב כניעה מול העם היהודי שיושב בארץ ישראל.הרי כל פעם שהם ראו שבריר חולשה מצידנו הם ניסו לתקוף לפעמים בהצלחה לפעמים לא.

תבין אתה בדעתך מנסה בכוח להביא על אנשים,עמים,מדינות אחרות שיאהבו אותנו -הדרך הזו לא רק שהיא משדרת ייאוש אלא גם משדרת פחד!

ציטוט קטן מהתנ"ך( גם אם אתם לא ממש אוהבים לדחוף לפה את הדת שזה כבר נושא מורכב בפני עצמו.. ):
    "ועשיו שונא ליעקב"..
    מאז ועד היום,פשוט נהנים לשנוא אותנו..אנטישמיות במיטבה ואתה לא תוכל לתקן את כל העולם..
    אל תנסה לגרום לאנטישמים(כמובן גם המוסלמים שחיים בתוכינו ואויבנו שמסביבינו)לאהוב אותך בכוח פשוט תנסה לשרוד בתוך ים של שנאה נגדך גם אם תצטרך להפעיל כוח.

10. Gass12 Member

זה שאתה חוזר על המנטרה הזו שוב ושוב עדיין לא עושה אותה נכונה!!.

שומרי הראש הצמודים של האייטולה חומייני היו כוח 17 אותם חיילים נאמנים של יאסר עראפת.
    מי שהביא איראנים לבקעת הלבנון לאימונים של גרילה וטרור היה עראפת בפתחלאנד של אז(לבנון)
    שם שם נבנו הניצנים הראשונים למה שקרוי היום משמרות המהפכה של איראן.

עם השנים לאחר מלחמת לבנון הראשונה המצור על בירות וסילוק עראפת ונאמניו לטריפולי בצפון לבנון
    ומאוחר יותר לטוניס.הביא עלינו אוייב חזק יותר ומשודרג בדמות החיזבאללה.שעכשיו כבר הסיע את חייליו
    להתאמן באיראן. עם האוייב הזה חיזבאללה ואיראן יש לנו בעייה רצינית מפני שנתקענו מבלי דעת
    למאבקי השליטה בין שני הזרמים העיקריים באיסלאם הסונים שהם רוב רובו של העולם המוסלמי
    לבין השיעים (איראן חלק מלבנון ודרום עיראק) והם עושים בינם לבינם תחרות מי יותר שונא יהודים
    על פי הקוראן.

ככה שלבוא ולטעון שאין לאיראנים כלום נגדינו זה כ"כ לא נכון .

** לגבי נושא הדיון : הסכסוך הישראלי הערבי תמיד נסוב סביב אדמות. וסביב השליטה בשטחים
    מיד עם תום מלחמת העולם הראשונה עת סולקו התורכים משטחי הארץ והבריטים קיבלו מנדט על
    חבל ארץ זה.התגלעו סכסוכים מרים ועקובים מדם לכל אורך 90 השנים מאז.

בתאכלס מבלי לקדוח ולחפור יותר מידי מספיק להביט אחורה ולהבין שעם הזבלים בועלי העיזים
    אין טעם לדבר. הם לא השלימו לא משלימים ולא ישלימו לעולם עם נוכחותינו כאן. וכל שלום שלא יהיה הוא
    בסה"כ תהאדיה (הפסקה ,הפוגה לאגירת כוח) עד לסיבוב הבא. וגם אם יפסידו ב100 סיבובים
    לא ינטשו את החיבור שלהם לקרקע והלוואי שהיינו יכולים ללמוד מהם לפחות את הגישה הזו.
    לצערי לדאבוני ולמגינת ליבי הדורות שצומחים לנו כאן בארץ לא ממש מבינים/יודעים/מחוברים
    לזכויות שלנו על האדמה הזו שהיא מדינת היהודים היחידה בעולם וממהרים להחזיר שטחים כאילו זה
    קלפים או תמונות באלבומים להחלפה.

יש לנו עסק עם אנשים ברברים פנאטים אכולי שנאה שטופי מוח ללא שום כבוד לחיי אדם לכבודו וחירותו.

נגזר עלינו לחיות על חרבינו. ואסור לנו להפסיד באף מערכה כי ביום שזה יקרה חס וחלילה
    לא יהיה כאן אף שמאלן שמגן בחירוף נפש על זכויותיהם של בועלי העיזים.
    בתינו יבזזו נשותינו יאנסו ואותנו ישחטו... אז בבקשה ממך אל תהיה נדיב על חשבוני ואם בא לך לחלק שטחים???
    תחלק חלקים מבוואריה. או תן להם את פרנקפורט בשלמותה.

11. Lars Ricken Member

יפה אמרת גאס.
    השמאלנים הם אלה לבסוף שמפגינים עם הערבים ואח"כ בוכים שהחיילים שלנו מחלקים להם מכות.
    אני לא מבין את השמאלנים,הרי זאת מחלת נפש.
    כמובן שזה לא בא מאהבת חינם לערבים,אז מדוע הם משקיעים מזמנם ונלחמים בשביל הערבים?

בשביל שלום?
    נו באמת שלום לא יהיה.
    כבר הרבה פעמים היו נסיונות שלא צלחו.

לא מצליח להבין אותם.

12. xavi6 Member

הבעיה שהמדינה הזאת היא שלהם כמו שהיא שלך, לא אכפת להם מבוואריה אכפת להם מהמדינה שהם וכל משפחתם גרו. איזה זכות יש לך בידיוק? ההפך, הדור שמגיע פחות מחובר לדת ולא הולך עם הראש בקיר והעטנה המפגרת במלוא מובן המילה "ככה כתוב בתורה-המדינה שלנו". הטענה הזאת שמגיע לנו את המדינה בגלל התורה מעידה על בורות. הסיבה היחידה שלדעתי עדיין לא צריך להביא להם שטחים זה לא בגלל דת, אלא בגלל שהחצופים האלה תקפו אותנו ראשונים ולא אנחנו אותם. הם באו במטרה לכבוש לא אנחנו.
    נותנים שטחים רק בתנאי שיהיו הסכמים מסוימים.

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/08
  13. Tony Adams Member

שטחים לא נותנים. לא בגלל דת ולא בגלל הסכמים אלה או אחרים. לא נותנים כי זאת המדינה שלנו. למה שלנו? כי אנחנו כבשנו. ככה זה עובד, יש מלחמות, ויש מפסידים במלחמות. אתה לא יכול לקבל את זה? את תקבל עוד בראש. הבעיה היא שהמדינה לא מבינה את זה, ונותנת לחיילים שמתו במלחמות למות לשווא. כי חייל שמת בעודו מנסה לכבוש את "השטחים" מתהפך בקשר למשמע הרעיון שלהחזיר את מה שהוא נלחם עליו לערבים.

14. Ampelmann Member

שלו- הקביעה שלך ממש לא מבוססת.
    אתה אומר שבגלל הויתורים ("הדעה שלי" כמו שהגדלת להכריז) הפלשתינאים הרימו ראש ובנו את האיתיפאדה (באיחור של 6 שנים האמנם, אבל "לבטח" כתוצאה ישירה, לפי דבריך)
    אני לא אומר שאתה טועה (אני לא יודע מספיק ולא רוצה לנחש מה שאני לא מבין בו) אבל ההיגיון שלי הוא שהאינתפידה נפלה עלינו יותר בגלל שהפלשתינים נדחקו אל הקיר עם הקשיים שלהם ופרצו במלחמה מתוך ייאוש ולא בגלל שהם חשבו שהתקרבות לשלום היא צ'אנס לתקוף ישראל לא מוכנה...

הדעה "שלי" (שוב, כמו שאתה קורה לה) היא לא שאני רוצה לגרום לאנשים לאהוב את מדינת ישראל. אני בכלל לא טענתי כזה דבר. אני בסה"כ רוצה שקט. אחרי השקט מצידי שהם יתפוצצו מתוך שנאה או שיקימו מקדשים עם התמונה של יוסי ביילין ויתפללו להם. בניגוד לתמונה שהרבה ימנים מנסים ליצור (לא תמיד בכוונה) כדי להסיט את המבט מהכוונה האמיתית, רוב השמאלנים לא רוצים שלום כי הנוף של מוחמד בחלון והאוכל שלו בפה מעניינים אותנו, אלא בגלל שהנוף שהוא רואה בחלון זה הבית שלי ולכן אני מעדיף שהוא ישב במטבח לאכול מאשר בחצר עם תת-מקלע...
    יאהב/לא יאהב...בעיה שלו. אני רק רוצה שקט. אני רק רוצה שהחברים שלי שעוד לא השתחררו (ובקרוב גם החברים שלך) יחזרו הביתה בסוף השבוע וישבו איתי על בירה ולא על מצבות. זו כזו שאיפה פסיכית?
    נסחפת.

גאס, לסלע אין שום כוונה לתת לערבים את בוואריה או פרנקפורט. הם כבר קיבלו את ברלין וזה די והותר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    ועכשיו ברצינות- נתעלם רגע מהפרטים של מה שכתבת ונתעלם לרגע מדעות הערבים ונסתכל רק על הצד הישראלי.
    אני מאמין שכל זמן שבישראל נמצאים אנשים שחושבים ומתבטאים כמוך, וזה לא משנה מה הפלשתינים חושבים, לא יהיה כאן שלום כי הצד הישראלי לא מוכן.
    אם אתה חושב אחרת, משמע מאמין שאתה מוכן לשלום שכולל ערבים שיושבים איתך ביום שישי בפאב בתל אביב או בחופשת הקיץ בפיקניק ביער בן-שמן או ערבייה שיושבת לידך בשולחן בכיתה- אני מחכה לשמוע ואכבד את מה שתכתוב. עד שלא תגיד אחרת, זה מה שגרמת לי לחשוב.

15. Ampelmann Member

סילבה: האם רמאללה, למשל, עם 0 תושבים יהודים/ישראלים ומרחק של 10 ק"מ מכל יישוב יהודי (התנחלויות לא נחשב, ולכן גם בית-אל לא נספרת) נחשבת ל"שלנו"?

וכל זמן שבית-אל, ההתנחלות היהודית שיושבת ליד רמאללה, "שלנו", האם זה עוזר לנו איכשהו?
    אי פעם היית בבית-אל?
    אתה מרוויח משהו מהעובדה שיש שם יישוב יהודי?
    המדינה מרוויחה ממנו משהו (בלי תשלום מיסים, הוצאות בטחון עצומות, אין תעשיה ואין מדע ביישוב וכו')?
    יש בעיניך איזשהו ערך (למעט דתי) לקיום של היישוב הזה?
    הערך שציינת בתשובה לשאלה הקודמת שווה יותר מהזכות להסתובב בחוסר פחד באוטובוס בירושלים או תל אביב או לגור בשקט בשדרות?

נכון, השאלות שהצגתי לא מנוסחות אוביקטיבית וכמובן שהחזרה של בית אל לא תפטור את הסכסוך הפלשתיני, אבל כמו בעזה- אין למקום הזה ערך בעיני אף אחד שלא קשור אליו ספציפית (דיירים, משפחה של דיירים, דתיים אדוקים וכו') למעט כבוד ודעה פוליטית. זה מקום שאפשר בשקט לוותר עליו אם התמורה שנקבל בעבורו תהיה שווה.

עריכה:
    המשך-
    אם החזרנו שטח שחייל מת כדי לכבוש, סיני לדוגמא, בשביל שהאמא של מר חייל לא תמות בפיגוע, אז נדמה לי שחייל לא מת לשווא.
    אני מניח שאם הייתי נולד בימים שסיני היה בישראל הייתי מתנגד להחזרה שלו (כמו שאני מתנגד בתוקף להחזרה של הגולן) אבל כמי שנולד לעולם שבו הוא לא יודע מה הוא "מפסיד", אני מנחש שהיה שווה לעשות את זה. נוסף על כך, סיני היה אי עם ערך אסטרטגי וכלכלי עצום. עזה ויו"ש מעולם לא היו כאלה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/08