שטחים שטחים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ampelmann, ‏17/7/08.

1. xavi6 Member

וואלה? אתה באמת חושב שאם היה מצב שעם שלם כמעט חצי מאוסטרליה, אוסטרליה לא הייתה חוששת שהעם ישתלט? במידה וחצי מאוסטרליה יהיו הודים, או מה שלא יהיה-תהיה בטוח שהם לא יהיו כאלה נחמדים.

חייתי שם חצי שנה עם אחותי הגדולה לפני 5 וחצי שנים...הייתי בן 12 וחצי.

2. Andrea21 Member

לא מסכים,אתה יודע כמה זרים גרים בגבולות המדינה?אני לא יודע במדוייק,אבל אני לא אתפלא אם מספר הזרים עולה על מספר המקומיים.

3. GUTE Member

בתעתיק מדויק זה - איית-אללה: כלומר - איה (בערבית ובפרסית) = פסוק .אללה = אל. זו הדרגה הגבוהה ביותר אליה יכול חכם דת שיעי להגיע.
    אנחנו עיוותנו את זה קצת בשביל לפתור את שבירת השיניים - אייתוללה.
    כיום באיראן יש כמה אייתוללות שהבכיר מבניהם הוא אייתוללה עלי חמנאי, מנהיגה הרוחני של איראן העומד בראש ההיררכיה שלה.

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/08
  4. פול סקולס Member

אמרת שיש המון לאומים שחיים באוסטרליה,
    אז אני שואל אותך (ברצינות כמובן), איך אנשי הלאומים האלה הגיעו לאוסטרליה?
    והאם קיבלו אותם יפה ובהסכמת הרוב האוסטרלי שהיה שם עד שבאו אותם לאומים?

בישראל ומסביב לה מצב כזה יהיה שונה.
    גם אנחנו וגם הצד האחר (הסורים והפלשתינאים) רואים שטח כלשהוא כשטח שאנחנו זכאים לו.
    אף אחד כאן לא יקבל בברכה ובידיים פתוחות את הצד השני.
    "לחיות בשלום ולצד הפלשתינאים" זה מצב אידיאלי שהרבה מאוד אנשים כמהים לו,
    אבל זה מצב שאין לו אחיזה במציאות העכשווית.
    אני באופן אישי לא יכול להתעלם מכך שבתקשורת מראים לי (וגם אם זה מגמתי ובא במטרה לעצב לי את הדעה), אני עדיין רואה בעיניים מצעדים של חמאס בעזה ואנשים צוהלים כשהחמאס גורם נזק לישראל.
    אנחנו מחונכים במחשבה שצה"ל עושה את פעילויותיו במטרה לשמור על ביטחון ישראל, האם החמאס טוען שהוא מנסה לשמור על ביטחון מה שהוא מגדיר כ"פלשתין"? לא, הוא יוצא בהצהרות דומות לאלו של נשיא אירן, קורא כנגד קיומה של מדינת ישראל. הם נוקטים בגישה תוקפנית וישראל נוקטת בגישה דיפלומטית, לא חד משמעית.

סלע: שני דברים:
    1) אתה אומר שאירן לא תוקפנית ושאחמדיניגא'ד הוא תופעה חולפת, הרי הייתה לנו היסטוריה טובה עם האיראנים. אני אקח את גרמניה (לא כדי להשוות בין אחמדניג'אד לבין היטלר, אלא בין חילופי השלטון שנוצרו בהן), והנה אפשר להגיד שבימי רפובליקת ויימאר לא הייתה ליהודים בעייה עם גרמניה, כמו שבעבר לא הייתה לישראל בעיה עם איראן ואף היו קשרים טובים עמם. אבל, התחלף השלטון, התחלפה תפישת המציאות של השלטון וכך גם מתחלפת דעתו של רוב ציבורי כלשהו.

2) אמרת שהגולן היה בית לסורים עד שנת 67. גם בישראל היו בעבר הצלבנים והרומאים ואנשיו של צלאח-א-דין (לא זוכר מה הם היו), ובזמנים מודרניים יותר היו כאן טורקים וערבים, והיום יש כאן ישראלים.
    כמעט על כל שטח בעולם אפשר להתחיל לחשב מי היה שם קודם ואז יוצא שכמעט בכל מקום ישבו פעם עמים אחרים שנכחדו או עברו למקומות אחרים וכו'.

5. Andrea21 Member

אני יכול לענות לך על השאלה הראשונה,על השנייה אני לא יכול לענות מכיוון שאני לא יודע את התשובה.

1.הם קנו כרטיס טיסה,נחתו באוסטרליה,ועשו מה שצריך בשביל לקבל תושבות אירעית,מתושבות אירעית הדרך לאזרח סלולה.

"מה שצריך":
    אפשרות א - הלכו ללמוד מקצועות מבוקשים כגון:ספרות,בישול,ועיצוב גרפי(זה המצב כיום,אני רק יכול לשער שכל הזמן המצב היה דומה),אבל זה לא קל,זה עולה הרבה מאוד כסף וכמובן שאתה חייב לשלם סכום דיפוזית גבוה,שתי חברים שלי עשו את זה וזה יצא 10 אלף דולר לכל אחד,ואתה חייב להשתמש במישהו שהוא אזרח המדינה כהבטחה ששאר התשלומים ישולמו - במידה שאתה לא יכול לעמוד בתשלומים,ה"ספונסר" שלך יהיה חייב לשלם אותם.

אפשרות ב - נישואי תערובת,נניח שאתה באת לטייל באוסטרליה,פגשת מקומית,התאהבתם והתחתנתם?אתה אוטומאטית אזרח המדינה.
    יש הרבה אנשים שמנסים לעשות על זה קומבינה ולמצוא חתונה בכסף,לפעמים זה עובד,אבל משרד ההגירה מאוד קפדן בעניין הזה ונותן מינימום שנים לגור ביחד וכדומה.

אני חושב שיש עוד דרכים אבל אני לא כל כך בקיא בהם,השתיים הנ"ל אלו הדרכים הפופולאריות.

6. samoel Member

בחייכם ההשוואות מגוחכות? הוא עושה בדיוק אותו הדבר, משתמש בתקשורת כדי להתריס בשם אידאולוגיה קצת שונה. שהתוצאה הסופית שלה (בה הוא חושק) שלא יהיו יהודים בארץ ישראל/ ישראלים בארץ ישראל(זה באמת משנה? הרי את ערבי ישראל הוא לא יסלק מכאן, ככה שזה ברור שזה מכוון כלפי יהודים). הבנאדם הוא מפגר וחולה בראש, מי שלא לוקח אותו ברצינות הוא טיפש מוחלט שסוגר את עיניו, צריך שיקרה משהו כדי להגיד אמרנו לכם?(בדיוק כמו שאמרו אנשי היישוב לניצולי השואה/החוזרים שהצליחו לברוח בדקה האחרונה? הרי לא קראו כמה וכמה פעמים?) על אחת כמה וכמה יהיה יותר קל להשמיד את היהודים היום- אנחנו מרוכזים במקום אחד - לא שיש לנו ברירה אחרת, ואני לא מתכוון לברוח מפה בגלל איזה טרוריסט. פצצה אטומית בת"א והלכנו קאפוט. נשק גרעיני לאיראן, וזה יהיה באמת שאלה של עצבים. סליחה? אנחנו צריכים להגיע למצב הזה? שנחייה בפחד מתמיד שבגחמת יחיד שאף אחד לא יכול לבטוח(כל איראן) אנחנו עלולים לשלם בחיינו? זה ממש מרתיח אותי. כמו שדאנקה נדמה לי אמר והסכמתי איתו.. הקם להורגך השקם להורגו.

אמפלמן, אותי לא מעניין פאסיבי או אקטיבי, אני יודע שגלעד שליט נחטף ויוחזר תמורת אנשים עם דם הידיים בגלל שהמצרים סיפקו נשק/עזרו בהברחה, ולא תוכל להתעלם מזה. מה תגיד למשפחות נוספות כמשפחת הרן? המצרים בעיה מאוד רצינית. ומאז שיצאנו מעזה אין לנו אפילו יכולת לפקח על זה. היום זה בכמויות שאתה כבר לא יכול להגיד העלמת עין, זה כבר עזרה.

למה לרבין יש קשר? הוא נתן נשק לפת"ח כמדומני ששימש בהרג בחיילנו, מצטער אבל מעשיו של רבין ברק וביבי הובילו לאינתיפאדה (ביבי שפישל עם משעל, ברק שברח מלבנון) ההרתעה נעלמה, ושרון היה בסה"כ הקש ששבר את גב הגמל. עם כל הגחמה של שרון להעלים את פרשת האי היווני באמצעות ההתנתקות אני לא יכול שלא להעריך אותי כי מבצע חומת מגן הוכיח, שלפחות אז היה לנו ראש ממשלה שמסוגל להנהיג עם למהלכים צבאיים.

רוצים שלום?
    אני אתן לך תשובה פשוטה, סגסוג כלכלי, האבל והאבל הגדול הזה, הוא: בתנאים שמדינת ישראל תכתיב. כי ראינו שזה כבר עבד פעם, כמה טוב היה לעבור בשוק של קלקיליה ב- 98? לקנות חומוס וללכת לראות מונדיאל... הערבים במו ידיהם הרסו את הסיכוי לשלום, והם ממשיכים עם ההסתה.

או אנחנו או הם.

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

andre21, שו עקרונות? ככל שאני קורא את ההודעות שלך עומד לפניך רק עקרון אחד והוא הנוחות שלך.
    ואנחנו לא מחזירים כלום, אנחנו דורשים את זכותנו הקיומית לקיים מדינה עצמאית. לא באנו לעשות גזענות, באנו לחיות. לעם היהודי לא מגיעה מדינה לדעתך?
    אוסטרליה היא לא ממש מדינה עם זהות. יש בדיוק עוד שתיים כאלה בעולם - ארה"ב וקנדה. היא מקום המפלט של כל העולם ומהוות מחנות פליטים עצומים ועשירים יותר, זה הכל. אין מקום בעולם שכל המדינות יתקיימו כך, לא כרגע.

8. shalevbm Member

אז שוב,כל מה שאמרת על היטלר הוא נכון בעיקרון ובהשוואה שלו לחמאס מבחינת האזרחים הפלסטינים.
    הם עצמם מודרכים ע"י מנהיגים צמאי כסף(לא דת,כולם פה מתבלבלים זו לא מלחמת דת מה שמניעה אותם אלא הכסף הגדול)שמצליחים לגרור ולהשפיע עליהם לשנוא את ישראל מהיום הראשון שהם נולדים.

אז הציבור שם בעזה בחר בחמאס מהרבה סיבות שאתה מסכים איתי שזו גם הסיבה של שנאת ישראל והכוונה "לשחרר את פלסטין"ולהוציא את היהודים מהארץ שלנו.

אם המחשבה שלהם היא ככה אני לא רואה שום סיבה הגיונית לעשות איתם שלום.
    שלום עם אנשים שרוצים במותי ושבספר התורה שלהם(הקוראן)כתוב במפורש שכל אדם שלא מאמין בנביא מוחמד דינו מוות ,(ויש עוד הרבה סעיפים על יהודים בנקודתיות שהוסיפו שם עם השנים שצריך להשמיד אותנו בדיוק כמו הנאצים),הוא לא אדם שאני רוצה לעשות עימו שלום ולא אדם שאפשרי לעשות איתו שלום.
    הם מאמינים אדוקים בדתם ולכן זו לא אפשרות נורמאלית.

אתה הבאת כמה אפשרויות לגביי הבחירה של התושבים שם בחמאס,אחת מהאפשרויות באמת נכונה שהם על סף ייאוש כלכלי,אך אם תסתכל על שאר האפשרויות(שנאת ישראל שמושרש אצלהם בחינוך ילדיהם והכמיהה שלהם להוציא אותנו לגלות ע"י לקיחת ארצנו בכוח הזרוע)תבין שאין לברוח מהמציאות!!
    הם לא רוצים אותך ואני לא חושב שיש בנאדם עם הגיון בריא שיילך ללחוץ יד לבנאדם שאינו רוצה בך!

9. Lars Ricken Member

יגעתי מהדיון הזה,לא בגלל שההודעות פה רוויות מידע וארוכות אלא בגלל שכמה משתמשים פה סותרים את דבריי בלי הוכחות או שיש להם סיבת מוצדקות.
    ודי קשה להתווכח איתם, לא בגלל שהחוכמה נשפכת מהם אלא בגלל שהם חושבים שהם יודע הכל.
    מי שאומר שאי אפשר להשוות את היטלר לנשיא איראן יכול ללכת לישון על האף.
    כבר אמרתי "הקם להרגך השכם להרגו". וזה כמעט מתמצת את כל השיחה הזאת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/7/08
  10. Lars Ricken Member

אי אפשר להשוות את הקוראן ל"מיין קמף" ספרו של היטלר.
    נהפוכו,בעוד שבמיין קמף מתאר היטלר איך לרצוח את היהודים ,בקוראן כתוב שצריך לכבד את היהודים.

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

במיין קאמפף לא מצאתי שום דבר לגבי לרצוח יהודים.

12. shalevbm Member

תתפלא אך נכנסו סעיפים חדשים בקוראן שקוראים להוריד ולפגוע ביהודים ועל הסעיפים האלו דיברתי.

13. Lars Ricken Member

ספרו של אדולף היטלר שיצא ב-1925,עוסק בהרחבה בכל תחומי המדיניות, מציג את מטרותיו של היטלר וכולל את תוכניתו האנטי יהודית,ביחסו אל היהודים ניכר טירופו של היטלר. בחלק ניכר מן הספר מתאר היטלר את היהודי כמשחיתו של הגזע הארי במגוון צורות ודרכים. האובססיה המינית של היטלר ניכרת בכתיבתו, ובין היתר בהכריזו כי "המשימה הלאומית" החשובה ביותר היא עקירתה מן השורש .

אולי זה לא בצורה ישירה אך זה בצורה עקיפה .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/7/08
  14. Lars Ricken Member

לא מדוייק. לא רק את היהודים,את בני החסות.
    בני חסות-כל הדתות שהם לא מוסלמים.

15. shalevbm Member

אתה כנראה לא מבין אם לא מדגישים לך..

נכנסו לקוראן לפני כמה שנים סעיפים חדשים!...

שקוראים לשחרר את מדינת ישראל(יעני פלסטין) גם אם זה ע"י כוח הזרוע וכמובן בד בבד שזה יהיה תוך כדי פגיעה של הרג וגירוש יהודים ...

וכל זה ,אדוני,מאוד ספציפי עלינו,על היהודים,ולא על שאר בני החסות.