שטחים שטחים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ampelmann, ‏17/7/08.

1. Olli Member

xavi6 (ירדן)- איפה כתוב בתנ"ך שצריך להרוג הומואים ולסביות? ככל הידוע לי, מה שנאמר שם, זה רק שאסור להיות בעלי נטיה הפוכה ולא יותר מכך.

spurs229 (רותם)- אל תתפתה להביט על הגודל של איראן אל מול הגודל של ישראל. במקרה של עימות בינינו לבין איראן, האיראנים הם האנדרדוגים המובהקים. הטכנולוגיה ועוצמת האש של איראן מפגרות אחרינו בשני עשורים בערך. ישראל יכולה לפגוע בערים הגדולות של איראן ולשתק להם את המדינה.
    במקרה שבו הערים הגדולות בישראל יפגעו, הפגיעה לא תיחשב לאנושה (קשה, אך לא מעבר לזה), לעומת זאת, אם הערים הגדולות באיראן יפגעו היא תאבד את עוצמתה.

2. xavi6 Member

כתוב שמי ששוכב עם מין ממינו (גבר עם גבר, אישה עם אישה) העונש הוא מוות. נראה לי ע"י זריקת אבנים, סקילה (ככה רושמים נכון?)

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/08
  3. Ampelmann Member

:aaa021: http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

4. Andrea21 Member

משפטים כאלה יכולים להוציא אותי מדעתי.
    מה לעזאזל הבעיה שלך שיגורו איתך פלשטינאים?!מה הם לא בני אדם?!מה איכפת לך שלא רק יהודים יוכלו לחיות במדינה?למה זה מפריע?הם בני אדם כמונו(ואם אתה מזלזל בהם,תדע לך שאנחנו בדיוק אותה גברת בשינוי אדרת,אין הרבה הבדל בינינו לבינם,אם בכלל.)
    במשפט הזה כרגע הוכחת לי שאתה גזען ואדם דוחה,פשוט ככה.

אני אישית חושב שצריך לעשות הכל בשביל שלום,גם אם זה אומר לפתוח את הדלתות ולתת להם להיות אזרחים לכל דבר במדינת ישראל,עם אותה תעודת זהות,ואותם זכויות.
    יש לך כסף?תגור גם במגדלי דיזנגוף מבחינתי!
    אלו שתי הבעיות הגדולות במדינה שלנו,הדת והגזענות,שלאט לאט מוליכה אותנו לאבדון.

אבל זה סתם דיבורים באוויר,עד שבא מישהו שבאמת ניסה לשפר פה את המצב,ניסה לעשות שלום,ליזום משהו - בא איזה ערס עם כיפה(ממש צירוף מקרים), ונתן לו 3 כדורים, ושחצי מדינה תומכת ברצח,זה כבר אומר הכל - אין מה לעשות.

5. xavi6 Member

הם לא יכולים לסמוך עלינו ואנחנו לא יכולים לסמוך עליהם. למה? כי תמיד תהיה גזענות בנינו, תמיד. לכן גם לא נוכל ליחיות ביחד. אני לא מאמין שאני יוכל לגור עם ערבים למרות שיש לי שכן ערבי. זה יכול לעבוד בשכונות, אפילו בערים, אבל קשה לי להאמין שבמדינה שלמה. הפלסטינאים פשוט יהיה מין עדה קטנה? לא מאמין שזה באמת אפשרי. זה לא קשור לאם הם בני אדם או לא, כולנו בני אדם, השאלה אם באמת נוכל להיסתדר ביחד. אני מאמין שפשוט לא, כי אנחנו שתי עמים פשוט שונים עם זהות שונה לגמרי. אני מבחינתי אין לי עם, אני לא מגדיר את עצמי כיהודי, אני מגדיר את עצמי כאחד שנולד בארץ והאמת, מת להיתחפף מפה, אבל בנינו-איזה בן אדם, או יותר נכון-איזה עם, ירצה לחלוק מדינה עם עם אחר ששונה ממנו עם תרבויות שונות והיסטוריה שונה ואמונה שונה? אף עם. אני בטוח ששתי הצדדים יעדיפו לחלוקה. וזה גם מה שאני חושב שצריך לעשות-לחלק את המדינה לשתיים, ויהיו שתי מדינות, עם גבולות.

אתה מדבר על לתת להם זכויות-כאילו שעכשיו אין מלא ערבים שמקבלים תעודת זהות, חלקם מנצלים את זה ממש לרעת המדינה ותומכים בארגוני טרור. מעטים, אבל יש.

6. spurs229 Member

מדינת ישראל היא מדינת הלאום היהודי, אני רוצה שתישאר כך. בשביל שזה יקרה, צריך שהרוב המוחץ במדינה יהיה בן הלאום היהודי.
    אני לא רוצה הרבה פלסטינים במדינה לא מפני שהם פלסטינים, אלא מפני שהם בני עם אחר ואני מאמין שגם להם מגיעה מדינה ששייכת לעם שלהם.

(עריכה: תגובה לאוסטרלי כמובן)

7. Olli Member

שבגלל "השלום" שהוא ניסה להשיג, טמונים באדמה כבר יותר מ-1,000 נרצחים.

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אה?!
    עם ובלי הסכמי אוסלו כנראה שהמצב עד היום היה מגיע לאיפה שהוא הגיע. הסכמי אוסלו גרמו ליותר הרג? לא ולא. אני מאמין שעם ובלי רבין המצב החם בשטחים לא היה שונה כלל.

9. Ampelmann Member

לא אמרת שהמצרים בסדר, רק אמרתי שזה לא שהם שולחים את הנשק, הם פשוט מעלימים עין מהמשלוח. משמע- שותפים פאסיביים ולא אקטיביים וזה, בפוליטיקה, הבדל ענק.
    תקן אותי אם אני טועה, אבל האינתיפאדה הגיעה הרבה אחרי ולא בגלל רבין, לא? אם נתעלם לרגע מההשלכות של המעשים של רבין, האינתיפאדה פרצה 6 שנים אחרי שהוא מת ובגלל טריגרים אחרים לגמרי, אני מאמין.

Danke BvB-
    תיקון קטנטן, רק בגלל שאני ממש מפרגן לידע שלך (אני לא ציני): היטלר לא רצה להשמיד את הבריטים. למעשה, הוא ראה בהם גזע שווה ערך לגזע הארי. הוא נכנס איתם למלחמה בחוסר רצון ומכורח המציאות.

את הפרויקטים העצומים והייצוב של הכלכלה הוא יצר גם כי זה מה שעושה קנצלר וגם בגלל שזו היתה הדרך שלו לשלטון. בגרמניה שבין שתי המלחמות היה רוב העם תחת עוני ואבטלה וברגע שבא מישהו עם תוכנית פרקטית לשנות את זה- זה מה שהעם יבחר בו. היטלר השתמש בבנייה של אוטובאהנים יותר כדי לעלות לשלטון ופחות כדי "לשפר את התנועה הארית בדרכים" http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx

צ'אבי- החסד שלנו נגמר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx עכשיו אנחנו שוב לא מסכימים. שואה שנייה לא יכולה לקרות? אולי לא עם מחנות ולא ליהודים. מצד שני, פצצת אטום במרכז תל-אביב הופכת מיום ליום לאופציה הגיונית יותר, וגם פוגרומים באזרחי דרפור או טבח ביושבי טיבט הם דברים שקורים יום-יום והעולם מתעלם. אני מניח שרצח-עם במרכז אירופה כבר לא נראה בימינו, אבל ברגע שזזים קצת ימינה או שמאלה ממרכז העולם המערבי, מתאפשרים כל מיני דברים שבתוכו לא יכולים לקרות.

לגבי התורה- לי ולך היא לא עובדה, אלא ספר. בעיני המאמינים היא עובדה מוחלטת גם כשהיא עומדת בקיצוניות נגד ההיגיון (במקרה הבריאה/אבולוציה, למשל).

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

היטלר באמת לא נלחם בשם הדת. הוא נלחם "בשם" הגזע (ואני מניח שגם כאן המטרה הסופית לא היתה בלבד השמדה אלא סוג של השטלתות עולמית ורווח חומרי).

ספרס- איראן אמנם גדולה בהרבה, אבל רוב השטחים שלה, כמו מזרח גרמניה, מנותקים מהמרכז ולכן גם מהפוליטיקה. בכפרים הקטנים אין טלוויזיה/רדיו שמשדרים את אחמדינג'ד ואף אחד לא שואל אותם גם בבחירות לדעתם. אם תפציץ את הבירה והערים הגדולות ביותר, הרי שעשית מספיק. אין צורך באמת לעבור כפר כפר כמו שבישראל יהיה אפקט אחר למחיקה של תל אביב מול מחיקה של קיבוץ בדרום, עד כמה שלא נעים להגיד.

סלע- על משקל ה"בית הסורי" בגולן יושבת גם ארץ ישראל השלמה. מה שהיה היה. האזור נכבש וכרגע הוא שייך לישראל ובניגוד ליש"ע- גם ישראלי באופיו.
    ולמה אתה חושב שאיראן רוצה אטום? כי זה מגניב? כי לכולם יש?! אל תבין לא נכון, אני גם לא חושב שהתוכנית האירנית היא לבנות פצצה ומיד ללחוץ בהתלהבות על הכפתור האדום, אבל מדינה לא משקיעה אחוזים יפים מהתקציב השנתי רק בלייפות את הסלון המיליטנטי שלה. אחמדינג'ד, אגב, כבר יצא לא פעם בפומבי נגד הקיום הישראלי וטען שיש לשנות את הסטטוס שלו.

10. Andrea21 Member

צ'אבי -
    אתה רוצה דוגמא?,קח אחת - באוסטרליה חיים 20 מיליון איש,20 מיליון אזרחים,כולם אוסטרלים?לא ולא,יש הודים,סינים,ישראלים,אירופאים וכו',לא ראיתי בינתיים שלמישהו יש בעיה עם זה.
    יש אנשים לא גזענים בעולם - מפתיע, אבל יש.

ספרס,
    אני הבנתי שאתה לא רוצה שזרים בכללי יגורו במדינה,וזאת הבעיה,אתה גזען,כמו רוב האנשים שחיים במדינת ישראל,וזאת הסיבה למה אף פעם לא יהיה שלום,ואף פעם לא נוכל לחיות בשקט.

11. Olli Member

מר סלע,

שכחת מה היה כלול בעסקת החבילה? הרבה נשק, הרבה נשק שגרם להרג. בלי ההסכמים הללו, אולי המצב היה זהה למה שהוא היום, אך עם הרבה פחות נרצחים.

12. spurs229 Member

אין מה לומר, עלית עליי.
    אני גם חושב שצריך לכבוש את כל השכנות שלנו וגם את איראן ולגרש את כל התושבים שלהן. אחר כך יש ליישב יהודים בלבד (לא מגויירים כמובן, רק כאלה שיש להם הוכחות שמשפחתם יהודית במשך לפחות 10 דורות ומקיימים את כל תרי"ג המצוות) ברחבי האימפריה.

13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת הסיבה שאתה לא מבין קונספט מאוד פשוט.

יהודים חיו שנים שמך זרים. בין זרים. אפילו במדינות רבות לאומים (למשל - גרמניה. ידעת שלפני 140 שנים גרמניה אוחדה? אתה חושב שלא היו פערים בין העמים שם).
    עד לפני קצת יותר מ-110 שנים יהודים בכלל לא חשבו על מדינה. רק רצו לחיות, שווים בין שווים... איך זה נגמר, אתה זוכר בכלל?

לכן לא - ספרס לא גזען, הוא כמוני - אין לי בעיה עם ערבים כאנשים, יש מקרים שאני קצת סולד מהתרבות שלהם או מנהגים שלהם אבל זה לגיטימי, אני גם סולד מחלקים מסויימים בתרבויות או מנהגים של מלא עמים אחרים, זה בגלל שכל אדם מגדיר את עצמו כמשהו והשאר נראה לו זר או מוזר. אבל בתוך הגבולות שלו הוא רוצה את המורשת שלו.

אדם שלא יודע מאין בא - לא יודע לאן יילך.

14. xavi6 Member

אני מתכוון שואה במלוא מובן המילה, עם מחנות, רצח עם שלם. לא פצצות, זה לא שואה, אין שליטה עלינו כמו של הגרמנים.

זה עדיין לא אומר שאפשר להישתמש בזה. אני יכתוב ספר, הוא יהיה משותף לי ולך, ובוא כתוב שכל מי שלובש כיפה הוא חוטא והמדינה שלו היא בכלל במקום נידח באפריקה. זה מבחינתי עובדה וצריך לשלוח אותם לשם.
    ובקיצור-אם הם רואים בזה בעובדה, למרות שאין שום היגיון, והטענות שלהם לא נכונות, הם פשוט אנשים בורים. הם עיוורים שנכנסים לרכב ולוחצים על פול גז. מה אני יכול להגיד להם? אני מאחל להם שבגלגול הבא יקבלו שכל.

אוסטרליה לא עברה מלחמות, אין לה שום סיבה לשנוא אף עם ולכן העם עצמו לא יהיה עוין כלפי אנשים אחרים. אני גרתי באוסטרליה במשך חצי שנה, בסידני, אל תספר לי על אוסטרליה כי אני מכיר את הבועה הזאת לא פחות טוב ממך ידידי. שלא נדבר שהעם הזה הוא העם הכי טוב שראיתי בחיי, אין עם כזה אדיב כמו האוסטרלים. למה? כי אין להם שום סיבה להיות רעים או גסים, אין להם היסטוריה שמוכתמת בדם ומלחמות, כמו שלנו ולערבים יש.
    אם אינני טועה אוסטרליה היא מדינה שהייתה בהתחלה מקום ששלחו עליו אסירים לא? כמה אירוני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

אין שום דבר פסול בלהיות לאומן. אתה מגדיר את עצמך, מה פסול בזה? לא סתם יש מדינות, לא סתם יש גבולות, לא סתם ספרד זאת ספרד ופורטוגל זאת פורטוגל. זאת לא גזענות, זה רצון להגדיר את עצמך ולהיות עם.

15. Andrea21 Member

הוטספר,
    נו באמת,בגלל שלפני 100 שנה היהודים סבלו מגזענות באירופה אז עכשיו אנחנו מחזירים?
    זאת הברירה היחידה שיש לנו,ולמרות שאני בן אדם של עקרונות,לפעמים צריך לוותר עליהם.

צ'אבי,
    נתתי לך את הדוגמא הזאת רק בשביל שתיראה שיש עמים שלא איכפת להם לגור עם עמים אחרים,הטיעונים שלך הגיוניים,אבל אני סה"כ הראתי לך עובדה כדי להוכיח לך שמה שאמרת הוא לא נכון.

נ.ב
    אתה בן 17 לא?מתי הייתה לך חצי שנה פנויה ליסוע לגור באוסטרליה?