שטחים שטחים

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Ampelmann, ‏17/7/08.

1. spurs229 Member

אחד הדברים הכי מטומטמים שאומרים בהקשר לסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא שהעם הפלסטיני לא היה קיים עד <הכנס שנה>.
    So what? היום הוא קיים. עובדה. ואנחנו צריכים להתמודד עם זה.

2. FelaKaT Member

כן, צריך להחזיר את כל השטחים שיש לנו. כולל הגולן, יו"ש וירושליים. בשביל מה צריך את זה? בינתיים ההתנתקות מוכיחה את עצמה, כל הסכם שעשינו עם הפלסטינים היה שווה ואני בטוח שנצליח לגור גם בשטח מצומצם והעיקר שהם יהיו מרוצים. התושבים בארץ הם בעדיפות שנייה, קודם כל ששערה מראשם של הפלסטינים לא יפגע ואחר כך נחשוב על עצמנו.

3. Lars Ricken Member

אם אתה אומר שהמידע שקיבלתי הוא מוטעה,
    אז איך סטאלין היה מופתע ונכבש לו חלק לא מבוטל ממערב ברית המועצות?
    כי אם הוא רצה להפר את החוזה לפני היטלר אז מדוע הוא הופתע? לא היו לו אי אלו ספקות כלפי היטלר?

הבה לא נסטה מהנושא.

4. JR-Riquelme Member

שימשיכו לחלק להם שטחים, ושימשיכו לשלוח עלינו קסמים כדי שניתן להם עוד שטחים ונעשה עוד הסכמים, נראה לאן נגיע.

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/08
  5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אנחנו לא יכולים להתמודד לבד. לכן צריך לדאוג שכל המתווכים למיניהם ואחריהם גם הצד השני יכירו בעובדות כולל זו שציינתי.
    לא מוטעה, חלקי. אני השלמתי לך אותו.

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

שכח מזה, מה שהיה פעם כבר לא אקטואלי. גם בריטניה כבר לא אימפריה שמחזיקה בהרבה שטחים, גם הטורקים לא וגם שבטי ישראל לא. להיות אדם מאמין זה דבר יפה, אין לא בעיה ואני לא נגד, אבל המציאות משתנה. צריך לכבד את מה שהיה, אבל אי אפשר להיות צמודים לשטחים האלו, היה, נגמר.

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

שלום עם הסורים הוא דבר מאוד מסוכן, מה שאולמרט עשה היה דבר מאוד מטומטם בכך שהוא הוציא את אסד מהבידוד שלו ותמורת מה? הם מסרבים להפסיק לתמוך בחיזבאללה, מסרבים להרפות מהקשר עם איראן. לא שווה לוותר על חבל הארץ היפה ביותר של ישראל ולמה לוותר בכלל על הנכס האסטרטגי החשוב הזה בשביל מה לקרב טרוריסטים מרחק נגיעה ממה שהיה פעם אגם ממלכתי? אפשר להמשיך ולחיות במצב הנוכחי, רמת הגולן צריכה להישאר שלנו.

בקשר לשטחים, בסופו של דבר לא תהיה ברירה ויצטרכו לחיות כאן שתי מדינות, הטיעון הדמוגרפי מאוד חשוב ומפחיד אבל מן המצד השני המחשבה שרמאללה תהפוך לגירסא שנייה לעזה גורמת להרבה בעיות.

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הסורים כבר מאותתים שהם רוצים לסגור איתנו את הסיכסוך. את אותם הדברים שאמרת יניב, אמרו גם על המצרים לפני שרצינו להחזיר את סיני. אמרו שזה מסוכן להחזיר את המצרים לגבול המקורי, מה יקרה אם תפרוץ מלחמה נוספת וכו' וכו'. מה קרה בסוף?
    הסורים שומרים איתנו על גבול שקט וכמובן יכבדו הסכם באשר הוא. מה גם שנגיד, "נניח" ותפרוץ מלחמה אחרי הסכם שלום, אין להם כלל סיכוי מולנו ומלחמות ביימנו לא ממש מנוהלות מהקרעקע כמו בעבר, הסורים בחיים לא יצליחו לחצות גבול וגם לא ינסו. מלחמה ביימנו היא בעיקר טילים ומטוסים, ההרס מהיר ולכן גם המלחמות קצרות יותר. וזה שוב, במידה ו... מאמין לא נראה מלחמה עם סוריה יותר ואין סיבה לא ליישב את הסיכסוך ולהחזיר להם את שלהם.

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

הם אומרים בכל מקום שהם לא ינתקו את הקשר עם חיזבאללה ואיראן. אתה רוצה לתת את רמת הגולן תמורת זה? בתור שמאלני אני מתנגד לכך, אם הם אפילו לא מוכנים לעשות את זה אז לא שווה שום שלום איתם ואני אשמח להישאר במצב הקיים שבו הם יודעים שאסור להם להתעסק איתנו ולילדים יש מקום לבזבז כסף בחורף שיורדים שניים וחצי פתיתי שלג.

שוב, רמת הגולן אסטרטגית מאוד חשובה, עזוב את זה שזה חבל הארץ היפה ביותר. בטחונית הוא חשוב לנו ואם הם לא מוכנים לעשות וויתורים אז אין שום סיבה להתפרס מולם כמו שאולמרט עושה היום.

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

איראן והמוקיויון שעומד בראשה זה משהו חולף. מעולם לא היה לנו בעיות עם אירן עד שהמפגר נבחר שם. גם זמנו יחלוף יותר מהר ממה שאתה חושב ולעולם לא יהיה כלל בעיות עם אירן.

סוריה יפה? סיבה לשמור אתה אה? אוי יניב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx אסטרטגית כבר אמרתי, במלחמות מסוגן היום, זה כבר לא משחק כלל תפקיד.

11. REAL MADRID Member

רק אני חושב שכל הסכסוך עם הפלסטינאים והסורים הוא כלום ליד איראן?

חייבים לתקוף באיראן ולעשות זאת כמה שיותר מהר. זה הולך להיות מפחיד, מאוד מפחיד וזה סיכון אדיר שאין לדעת אם נצא ממנו בחיים. אבל אם נסיים עם איראן הכל יהיה רגוע יותר, בצפון עם החיזבאללה וסוריה או בדרום עם מצרים.

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מישהו כאן ראה יותר מידי סרטים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

אף אחד לא יתקוף את אירן, יש וידאומטים של 24 שעות מסביב לשעון, קח משהו עם אקשן, נראה שזה יתאים למצב רוח שלך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

13. REAL MADRID Member

האמת כשאני קורא את זה שוב זה באתמ נשמע לי כמו משפט מסרט.

סלע, בניגוד למה שאתה חושב אני יותר טיפוס של קומדיות..

וברצינות, תסביר לי למה לא נתקוף את איראן.

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כי אז אתה תחיה בין הריסות (גם הם). שום דבר טוב לא יצא מזה.
    אם לאמרקאים מתחשק לשדוד עוד נפט ולהכנס לאירן, זה כבר בעיה שלהם (ועוד 5,000 הרוגים שהם יחזירו הבייתה בארונות לאמריקה).

15. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

סלע, איך הסורים קיבלו את השטח? השטח הזה שלנו יותר ממה שזה היה אצלם. עזוב, בוא נניח שאנחנו מעוניינים להחזיר את השטח ותמורת מה? הם רק רוצים שנרד משם בלי להבטיח לנו כלום. מה יקרה שהם יזיקו למקורות המים שלנו?