שטוטגארט 2011/12

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏4/7/11.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

המדים לעונה החדשה עם הספונסר החדש (הבנק של מרצדס). ועם הסמל של מרצדס...

http://bilder.bild.de/fotos-skaliert/stuttgart-26047200-mfb-quer-23757460/2,h=343.bild.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏20/4/12
  2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

חאליד בולארוז עוזב את שטוטגארט בתום העונה עם סיום חוזהו. המטרה כנראה חזרה להולנד
    החלטה טובה של המועדון, אחרי דלפייר עוד אחד שהרוויח יותר מדי והעמיס על תקציב המועדון.
    עכשיו גם בוקה וקוזמנוביץ' ואני מבסוט

טימו גבהארט בן ה 23 עובר משטוטגארט לנירנברג תמורת 1 מיליון יורו...
    אחד הכישרונות הכי גדולים שהגיעו אלינו מהאקדמיה של האריות, אבל עם ראש של מאור בוזאגלו. מקווה בשבילו שדיטר האקינג יוציא ממנו את המקסימום, כי יש לו המון כדורגל.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

איך לא התביישתם לקנות שחקן צעיר מ 1860 שהתעניינו בו כל כך הרבה קבוצות, תאמין לי אתם רק מחפשים להחליש קבוצות קטנות ואז עוד הורסים לו את הקריירה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏3/5/12
  4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מאד עצוב לי הסיפור עם טימו, אבל הוא שחקן טיפש. מה עוד שהוא לא הסתדר עם לבדיה, ומאחר בקבוצה בטוחים שלבדיה יותר טוב מכולם, לא היה מנוס.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

התוכניות לעונה הבאה בעיצומן.
    רכש חדש עדיין אין, אם כי דניאל דידבי אמור לחזור מנירנברג וזה מוביל אותי לסימני השאלה בקאדר:

1. ארתורו בוקה (חוזה נגמר בתום העונה): שלום ולא להתראות, מקווה שלא יחדשו לו את החוזה, גם אם יסכים לקצץ בשכר שלו. כאופציה מהספסל יותר מדי יקר.

2. כריסטיאנו מולינארו: אחד השחקנים הכי אהובים עליי והכי פופולארים בתוך הקבוצה. למרות שיש לו עוד חוזה צצים כל הזמן שמועות שהקבוצה לא רוצה להמשיך לממן את החוזה היחסית יקר שלו. מצד שני אנחנו שומעים על עניין מאיטליה. לא משנה מה יהיה איתו מולי הוא אחד השחקנים שהכי קל להתקשר אליהם ואני מקווה שיצליח לא משנה איפה.

3. זוורקו קוזמנוביץ': עוד שחקן שיש לו חוזה לעונה הבאה, אבל חושב לעזוב. הרכש היקר ביותר של המועדון (8 מיליון יורו בזמנו) אף פעם לא הצליח ממש למצות את הפוטנצייאל שעדיין טמון בו. ככה שבמידה ומגיע הצעה טובה מאיטליה...

4. יוליאן שיבר (חוזה עד 2013): שחקן שאני מאד אוהב, עם המון פוטנצייאל, אבל... ברונו לא ממש שם על זה. ההצבה שלו בעמדת הווינגר בצד שמאל היא טיפשית. הוא יכול לשחק שם לא רע, אבל זה לא התפקיד שלו. כרגע מדסקסים על הארכת החוזה שלו ואני מקווה שיצליחו לשכנע אותו להשאר.

5. דניאל דידבי (חוזה עד 2013): עוד שחקן בית שיצא להשאלה בנירנברג והצליח לעשות את הקפיצת מדרגה ועם זאת הוא לא נלהב לחזור ורוצה להשאר אצל הפרנקונים. האמת היא שלמרות שהוא היה טוב מאד ב10 משחקים האחרונים, הייתי מוותר עליו, הוא לא השאיר עלי יותר מדי רושם שראיתי אותו ויש לו אופי בעייתי כמו אחד שעזב אותנו למרות ים כישרון (טימו גבהארט)

6. קקאו: לא יודע מה לחשוב על זה. מצד אחד יש לו כדורגל, מסוג השחקנים שטוב שנמצאים...על הספסל. וכאן קבור הכלב, כי הברזילאי לא ממש רוצה לשבת על הספסל. מה עוד שהוא מרוויח יותר מדי ואפשר להביא חלוץ צעיר או אפילו לשים את שיבר כמחליף לאיביסיביץ'.

בקיצור חוץ משיבר כולם יכולים לעזוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

חשוב אבל להביא מגן ימני או שמאלי שהשם של טורודיס, קפטן אולימפייאקוס, נראה לי האופציה הכי איכותית מכל השמות שנזרקים (כריסטיאן לל, סשה ריטר וכו).
    בנוסף חשוב יהיה להביא אלטרנטיבה ראוייה להיינאל (שהעונה הוכיח שיש לו יותר מדי עליות וירידות והקבוצה יותר מדי תלוייה בו). גם קשר ימני כאלטרנטיבה להרניק (לא יציב בעליל)
    חשוב גם לתת לכישרונות הצעירים א לה הוצלאוזר, שטוגר וכו הזדמנויות.
    פחות או יותר זה ההרכב שאני רוצה לראות:

אולרייש - טורודיס, טסקי, נידרמאייר, סקאיי - קוויסט, גנטנר - הרניק (XXX), היינאל (XXX), שיבר (אוקזקי) - איביסיביץ'...

ש ה XXX מהווה יותר אופציות רציניות וטובות על הספסל ממה שיש לנו כרגע. אני מקווה שטורו היווני יגיע, שחקן שיכול לתת לנו הרבה שקט בשנים הבאות.

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/12
  6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לפי ה"בילד" המועדון צריך לחסוך ב 10 מיליון יורו כדי להעמיד מאזן בריא.
    מה שאומר שכל החלומות של רבים מאוהדי הקבוצה לחיזוק איכותי (נקודתי, אבל איכותי) התנפצו כלא היו.

המציאות יכולה להראות ככה:
    שיבר, מולינארו, קקאו, קוזמנוביץ' בחוץ
    בוייניש (WTF?!), דידבי (שפצוע לכל הסיבוב הראשון כנראה) + שחקנים מהקבוצה השניה (הולצהאוזר, שטוגר) בפנים.

מעניין אותי איך הסכימו בשטוטגארט לתת לבוייניש חוזה לשלוש שנים. אני בטוח שלאוהדי ברמן כואבת הבטן מרוב צחוק.
    האמת היא שלפני שלוש שנים הייתי בטוח שהוא יהיה אחד המגנים הטובים בליגה, אבל מאז ההיילייט שלו היה בעיקר פציעות חוזרות ונשנות.
    וזה אמור להיות המגן הימני שלנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

לפחות אני מקווה לראות את שטוגר והולצהאוזר, הילדים האוסטרים הסופר מוכשרים שלנו, מקבלים הזדמנות אמיתית..

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

רגע, אתם במינוס 10 מיליון מהעונה החולפת וצריכים לחסוך 10 מיליון כדי להתאזן? יהיה קשה להרים קבוצה טובה כך. מסכן לאבדיה, אפילו את ההזדמנות לקבל עונה שניה הולמת כדי להמשיך לבנות את הקבוצה לפי החזון שלו הוא לא יקבל. הימור שלי, פיטורים באמצע העונה.

נערך לאחרונה ב: ‏6/6/12
  8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אף אחד לא ממש יודע מה, מי, מו ואיך.
    עובדה היא שהמועדון צריך לחסוך. אני רק צריך מגן ימני טוב (כמו טורודיס היווני) ולראות את הילדים הנפלאים של המועדון מקבלים הזדמנות (מה שכמובן לא יעבוד תחת לבדיה) ואני מבסוט.
    אומנם לא מדובר חלילה במשבר כלכלי, אלא בצעד שנועד להכין תרופה כבר למכה שהיתה יכולה לבוא עוד כמה שנים. השוואבים זהירים ולמדו מלקחי העבר.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אם צריך מגן ימני אז צריך להוציא כסף ולכן אני שואל מה זאת אומרת לחסוך 10 מיליון. המועדון תיכנן השנה לתת למאמן 20 מיליון יורו לחיזוקים ומזה יקחו 10 מיליון? או שנותנים 12 מיליון לחיזוקים ומזה נשאר ללאבדיה 2 מיליון לרכש?

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

צריך להחדיר 10 מיליון יורו.

דוגמא: אם מוכרים את השחקנים הבאים:
    קוזמנוביץ': 6 מיליון יורו
    קקאו: 1.5 מיליון יורו
    מולינארו: 4 מיליון יורו
    שיבר: 6 מיליון יורו

זה אומר שיש לך בסביבות ה 7.5 מיליון יורו לרכש..זה אמור לחסות את רכישת טורודיס ואפילו להביא שחקן רוטציה נוסף

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אוקי הבנתי. לדעתי זה מכין בסיס קשה מאוד עבור המאמן. אותם שחקנים שנמכרים אמורים להתחלף בשחקנים לפחות ברמתם והשאיפה היא ליותר טובים. אם עוזבים שחקנים אז צריך יותר מרק מגן ימני והאתגר הוא גדול. הסיכויים לכישלון הופכים גם כן לגדולים.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אין ספק וזה סוג של מבחן בשבילו.
    מה שכן רוב השחקנים האלו לא שיחקו תפקיד משמעותי בסיבוב הטוב של הקבוצה מעבר לתפקיד של רוטציה. מה שאומר שאם הוא ידע מתוך המערכת לשלוף שחקנים צעירים ולתת להם הזדמנות (כמו ואן חאל בבאיירן) אז הוא בהחלט יכול לקטוף את הפירות.
    הבעיה היא כמו שאוליבר קאן בזמנו הגדיר:
    EIER, WIR BRAUCHEN EIER
    וקצת שכל

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

ואם הצעירים כרגע לא בדיוק מוכנים עבור הסגל הבוגר ושלא נדבר על הרכב ראשון? זו בעיה שלאבדיה צריך השנה להתמודד שווה בשווה עם קבוצות הליגה שהוא מקצץ 10- מיליון מהשחקנים שלו בסגל בהכנת הקבוצה. האתגר הוא לא גדול, אלא כמעט לא הוגן, זה אתגר ענקי.

נערך לאחרונה ב: ‏6/6/12
  14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

האתגר גדול, מה עוד שיש בקבוצה שחקנים שהם אוברייטד גדול כמו הרניק (למרות השערים שכבש הוא לא ווינגר והוא חלוץ בינוני פלוס במקרה הטוב) או היינאל (שהוא חצי עונה לא עושה כלום וחצי עונה פתאום מתעורר מהתרדמה).

מהמעט שראיתי מהולצהאוזר לדוגמא ראיתי פוטנצייאל עצום שחייב לקבל יותר הזדמנויות.

מבחינתי אגב ההרכב צריך להראות ככה
    אולרייש
    סקאיי, נידמאייר, טסקי, XXX
    גנטנר, קוויסט
    אוקזקי, XXX, XXX
    איביסביץ'

בעמדת הקשר המרכזי היה אפשר לשלב את דידבי, רק שהוא כמובן נפצע במשחק האחרון בנירנברג ויעדר לכל הסיבוב הראשון. רק היינאל בעמדה זה מעט מדי
    מצד ימין חייבים אלטרנטיבה ראוייה להרניק שלא יציב בעליל.

15. Lars Ricken Member

באמת לירן? לא לתת לשחקן הכי טוב שלכם הרניק מקום בהרכב?
    ומה עם שיבר?