שטוטגארט 2010/11

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏12/7/10.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני מאד מקווה שאתה צודק.

בכל אופן עיסקת פטריץ' נפלה או נדחתה שעדיין לא ברור של מי היתה החלמאות.
    מצד אחד יש הטוענים ששטוטגארט הציעה רק 3.5 מיליון יורו בעוד המבורג דרשה 6. מצד שני יש הטוענים ששטוטגארט אף הציעה 5.
    מעבר לזה פטריץ' דרש לעבור לשטוטגארט, שמה הוא סיכם את תנאיו וקיבל חוזה ל 4 שנים.
    בקיצר TO BE CONTINUE

מהמדו בה הרכש החדש מגיע משטרסבורג מהליגה השלישית בצרפת. ככל הנראה מדובר בשחקן מוכשר בן 22 שיכול לשחק בעמדת המגן הימני והקשר האחורי. מה שלי מפריע זה ההתוגננות של בוביץ' והניסיון שלו לגרום לכולם להבין את החוזה:" אפילו אוקזר שמשחקת באלופות רצתה אותו, אבל הוא בחר בנו"
    או
    " גרוס מכיר את השחקן והוא מכיר בסגולות שלו".

ברגע שבחרת להביא שחקן, כנראה שיש לך סיבות לכך, למה הניסיון להצדיק את המהלך?

יוהאן אודל פצוע עד סוף אוקטובר, פיליפ דגן אלוהים יודע עד מתי (אולי זה הדבר הכי טוב שקרה), דלפייר יחזור בקרוב וככה גם צ'לוזי.

מאחר והשילוב בין גנטנר לקוזמנוביץ' לא עבד אני חושב שכרגע ההרכב הכי טוב צריך להיות:
    אולרייש - צ'לוזי, דלפייר, טסקי, מולינרו - טרש - גנטנר - קמורנסי, גבהארט (דידבי, גנטנר) - מריקה וקקאו

חסר לי איזה פטריץ' ויש הרכב שיכול לרוץ למקומות 4-6, בלעדיו גם מקומות 8-10 ריאלסטים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

אם יש נחמה, אז זה ש 6 גרמנים פלוס קקאו משחקים בהרכב הפותח.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/9/10
  2. דנידין Member

אומנם ההנהלה שלכם קצת חסכה הקיץ, אבל אני עדיין מאמין שגרוס יוציא את המייטב מהסגל שלכם (רק אני היום כאן בדיונים מנסה לחשוב בצורה חיובית? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx ). יהיה בסדר, תן קצת זמן לקבוצה, מוקדם מידי לשפוט. תראה אותנו, את וולפסבורג ואת באיירן בתחילת העונה, זה עדיין לא אומר דבר. יש לכם סגל טוב ואתם כן תתחרו חזק על הטופ 5-6.

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

זה לא הלך חלק, זה לא היה מרשים, יאנג בוייס ברן לא היתה משהו היום ועם זאת סוף סוף רואים את את האור בקצה המנהרה.
    ההגנה פחות או יותר יציבה, טסקי חוזר לעצמו, טרש כרגיל משכמו ומעלה ואולרייש יציב.
    פוגרבנייאק שוב מראה שיש לו פוטנצייאל, הבעיה שהיינו בסרט הזה כבר, עכשיו הוא צריך להראות יציבות.
    קקאו פייטר, גנטנר וקוזמנוביץ' מעט יותר טובים בעיקר הראשון, אבל זה התחלה.
    וכמובן דידבי, לבחור יש פוטנצייאל ויש לו חוצפה חיובית, רק שימשיך ככה.

בלי דלפייר, גבהארט, אודל, דגן וצ'לוזי שטוטגארט מראה שגם עומק יש לה, הגיע הזמן שיראו את זה גם בליגה, זה יהיה נהדר אם כבר בראשון נגד גלדבך נגלה שזה לא היה משהו חד פעמי בגלל הסיבות שנקבתי למעלה.

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיברנו כאן לא מעט על קמוראנסי, ובעיקר לרעה. אבל היום הוא הראה שהוא כנראה רכישה מצויינת לקבוצה. הוא מוסיף לה המון. הוא לא יתן לנאיביות של שטוטגרט לנצח את עצמה. הוא בדיוק ה"רוע" שחסר לקבוצה ולכדורגל הגרמני בכלל.
    גם דידאבי הראה שיש לו כדורגל וגם הצמד קקאו ופרוגבניאק הראה שאם יתנו להם זמן ושקט הם יכולים להתאים.
    מה שכן, לראות את שטוטגרט מזכיר לי את הגוף שלי אחרי אימון או משחק טניס. הכל במקום אבל חורק. הברכיים, הקרסוליים, הכתפיים וכך גם בשטוטגרט. עם זאת, בניגוד לגוף שלי אצל שטוטגרט עוד קצת אימונים ועוד קצת משחקים והחריקות יכולות להיעלם. לגוף שלי זה כבר מאוחר.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני דווקא פחות התרשמתי מקמורנסי, ניסיון וקצת רוע פה ושם זה לא מספיק, מה שכן יש לו מדי פעם הברקות. צריך לחכות איתו ולראות מה קורה שהוא בכושר טוב.
    לגבי דידבי, עוד שחקן תוצרת בית שיש לו את היכולת להיות שחקן משמעותי בקבוצה הראשונה. אני רק מקווה שבניגוד לרודי, בק, ווייס ואחרים הוא לא ינחת אצל הקבוצה השכנה שלנו שכן מאמינה בצעירים הפנטסטים שיוצאים משאוובן לנד.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני חייב להוציא פה משהו, שטוטגארט מסיימת את השבוע הטוב ביותר שלה עד כה העונה. אם משהו היה אומר לי בתחילת השבוע שגם מול ברן וגם מול גלדבך שטוטגארט תנצח הייתי אומר לו שהוא קצת חולם, בדיעבד אלו היו ניצחונות קלים בהם שטוטגארט הוכיחה עליונות על היריב וזה לראשונה העונה.

עליה וקוץ בה, אם אתם שואלים אותי, שכן שתי היריבות היו כ"כ חלשות שהתוצאות קצת משקרות, שטוטגארט עדיין לא יצאה לטעמי מממשבר פתיחת העונה והשבוע הקרוב יוכיח האם הרגיעה היחסית בזכות שתי ניצחונות היו רק הפוגה זמנית או שבאמת הוציאו את הקבוצה קדימה.

אני לא רוצה לעשות מגלדבך קבוצה חובבנית, אבל הגולים היו פשוטים מדי. אם מסתכלים על זה שהקבוצה ספגה עוד לפני המשחק בשטוטגארט 7 שערים בשני משחקים כולל 0-4 מביש בבית מול פרנקפורט, אז מגלים ש ה 0-7 אומנם תוצאה מרשימה, אבל כזאת שמדברת בעיקר נגד גלדבך ופחות בעד היכולת הדורסנית של שטוטגארט.
    ולמרות זאת מה שכן אפשר לקחת משתי המשחקים זה הרבה ביטחון לקראת המשימות הבאות. בנירנבנרג לא נראה חזרה על מאורעות המשחק בשטוטגארט בשבת האחרונה, אבל בהחלט אני מאמין ששטוטגארט תפתח בהתלהבות. שער מוקדם וניצחון החוץ יהיה אפשרי.
    אני מקווה שטסקי יחזור להרכב לצד דלפייר, עם כל הכבוד למשחק הלא רע של נידרמאייר הוא צריך קצת זמן לחשוב על כל השטויות שהוא עשה לאחרונה.

7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, חוץ מקמוראנסי, שכמו שאמרתי לדעתי הוא תוספת ענקית לקבוצה. הרבה מעבר ליכולת המשחקית על המגרש (שגם אותה יש לו עדיין ברמה גבוהה מאוד), הדבר הכי חשוב שקרה זה השלושער של פאשה. הוא היה חלוץ ענק לפני שבא אליכם והוא לא שכח כלום. המסכן, בתחילת שנה שעברה כלום לא הלך והוא היה מהראשונים ששילמו על זה. אח"כ הוא כבר לא קיבל את הזדמנות אמיתית להראות מה יש לו ולחזור לפורמה. עכשיו שהוא התחיל ברגל ימין הוא ימשיך לקבל קרדיט, לצבור ביטחון ולהראות מה שיש לו. הוא יכול ביחד עם קקאו להיות צמד ברמות של קקאו וגומז (פחות או יותר).

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב, בלי להעליב, אבל גם סבתא שלי עם עיניים עצומות היתה שמה את הגולים שפשה שם.
    למרות זאת הוא היה נהדר בשני המשחקים, אבל צריך לראות אצלו סוף סוף יציבות. הנה יש לו כרטיס וודאי להרכב ראשון, שנת התאקלמות והכי חשוב ביטחון עצמי, בא נראה לאן הוא לוקח את זה בשלושת המשחקים הבאים שבהם הוא כמעט בוודאות יקבל את הקרדיט.

ואכן קמורנסי הוא תוספת חשובה לקבוצה, שני הגולים שפתחו את המשחק מול גלדבך נבעו ממעורבות ישירה שלו. אני רק מקווה שה"אינדיאני" שלנו ימשיך ככה.
    וד"א בוקה היה אדיר מול גלדבך, אבל שוב זה לא אמת מידה בשבילי כי הם עמדו כמו קונוסים לאורך כל המשחק, מול יריבה עם הגנה חזקה כמו נגד ה"קלוב" ברביעי נדע יותר להעריך את המצב בשטוטגארט.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/9/10
  9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ערן, קראתי את הטור שלך על שטוטגארט ובסך הכל הכתבה כרגיל משובחת ומציינת פרטים מדוייקים לחלוטין. עם זאת אי אפשר שלא להתעלם מכל מיני נקודות שהביאו את שטוטגארט למצב שלה.
    בניגוד להרטה ברלין לשטוטגארט לא ממש חסר כסף. אומנם שטוטגארט איבדה את הכוכב הגדול שלה סמי קדירה ואת השוער הוותיק יינס להמאן, אבל שני הנושים הללו זה לבטח לא הסיבה למצב הקבוצה.

1. כריסיטיאן גרוס עוד ממשחקי האימון במסגרת ההכנות לעונה היה נראה שמשהו לא עובד, לגמרי לא עובד.
    פה כמובן האשמה היא רק על המאמן, אני לא הייתי במחנה האימונים, אני לא יודע למה זה נראה כמו שזה נראה, אבל היתה בעיה שמאמן בסדר גודל של גרוס היה חייב להבחין בה. גם בלי שחקני רכש חדשים וללא שחקני הנבחרות שטוטגארט בחיים לא היתה אמורה להיראות כמו שנראתה במשחקים הראשונים של העונה באירופה. את אף אחד זה לא ממש הפליא שגם את העונה הקבוצה פתחה כמו שפתחה.

2. הסיפור עם הלדט: כמה מנג'ר חיוני לקבוצה ראינו במקרה של המבורג אשתקד. גם כאן חיכתה שטוטגארט יותר מדי עם המנג'ר אחרי שהלדט עזב. לא שהורסט היה כזה מנג'ר טוב, אבל הוא עבד עם גרוס, הוא ידע בדיוק מה גרוס מחפש והם שיתפו פעולה. העזיבה של הלדט בשלב כ"כ קריטי הותירה לגרוס מטלה נוספת שהוא לא בהכרח רצה לחפש שחקנים יחד עם המנהל שניידר. בין לבין החליטו בשטוטגארט לערוך שיחות עם המועמדים למרות שמלכתחילה היה ברור שבוביץ' יקבל את התפקיד.
    כאן היו חייבים לתת לגרוס גם להחליט עם איזה מנג'ר הוא יכול לעבוד. לא בטוח שבוביץ' זה האיש.

3. ההנהלה והחיסכון: במסיבת פתיחת העונה הודיעה שטוטגארט על המחזור הגבוה ביותר והרווחים הגבוהים ביותר בתולדות המועדון. עם זאת הצהירו שהם כבר חוזים הפסדים ולכן הם לא יכולים להוציא כסף כמו שציפו מהם. והציפיות היו מוצדקות!
    לפי שיכלול הרווחים שעשו מספר עיתונים עם סוכנויות פיננסיות היתה יכולה שטוטגארט להוציא בקלות 30 מיליון יורו, בדיעבד לא הוציאה שטוטגארט כמעט כלום והביאה שחקנים בהעברה חופשית.
    השיא של השיא היה סיפור מלדאן פטריץ'. החלוץ הקרואטי כבר סיכם בשטוטגארט, אבל בסוף לא הגיע, כנראה בגלל שהקבוצות לא הגיעו לפשרה בנוגע לסכום ההעברה. לפי מידע של רוב העיתונים, שטוטגארט ניסתה ללכת על סיכון ולהביא את פטריץ' בפחות מ 4 מיליון יורו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx
    כל זה למרות שפטריץ' היה המשאלה של המאמן גרוס.

4. פוליטיקת הרכש, בהמשך לנקודה הקודמת, לקבוצה אין שחקן מוביל, שחקן כריזמתי שיוביל את הקבוצה. שהבחינו בכך בקבוצה היה כבר מאוחר מדי, גם הבאתו של קמורנסי שלא ממש דובר גרמנית לא ממש יכולה להועיל למצב. קדירה ולהמאן הצליחו לפחות עם קריזמה להיות שחקנים מובילים בשטוטגארט. טסקי, גבהארט או קקאו לא ממש יכולים.

5. השחקנים: גם בלי שחקן מוביל עדיין שחקנים כמו גנטנר, קוזמנוביץ', קקאו, מריקה ושות היו יכולים להפיק יותר. מעבר לזה שחקנים ששיכנעו אשתקד ונרכשו כמו נידרמאייר או מולינרו העונה פשוט מאכזבים לאורך כל הדרך.

והנה יש לנו את הסלט. ועם זאת לשטוטגארט יש את כל הכלים, קאדר פלוס יכולת כספית לצאת מהמשבר, השאלה היחידה היא עם גרוס או בלעדיו. אישית אני מקווה למרות הטעויות שעימו. כמעט בכל משחק אני מקבל את ההרכב שהוא עולה איתו, אבל הבעיה עמוקה יותר וכאן גרוס חייב להחדיר בשחקניו אמונה ולהחזיר אותם לפחות לפורמה רגילה.

הרטה 2.0?
    אם כן אז מדובר פה ברשלנות טוטאלית של כל אנשי המערכת וצריכים לעשות שינויים דרסטים מא' ועד ת'

10. eran levy Member

ראשית כל אני שמח שקראת. בין כל המחשבות על הפוסט לא יכולתי שלא לחשוב עליך, ולמעשה די ציפיתי לתגובה שלך, ולא אכזבת אותי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

שנית, לא נכנסתי בכלל להבטים הכספיים. הנקודה הכואבת ביותר שנגעה לי היתה הרטה בעונה שעברה. אוסיף ואומר - אף אחד בסביבתי הקרובה לא האמין שהרטה באמת תרד. עד המחזור הלפני אחרון היה להרטה סיכוי כלשהו להישאר בליגה והאמנו שזה יקרה. כשהסתיים המשחק בלברקוזן (1:1) ונקבע סופית שהרטה ירדה הייתי אישית בשוק. אחד מהחבר'ה שלי ביציע בכה. לא דמיינו לעצמנו מצב שכזה.
    נכון, שטוטגרט מבוססת יותר והקאדר שלה לא אמור לרדת ליגה, אבל היו דברים מעולם. יש את מנשנגלאדבך שלדעתי תרד ליגה העונה, אבל עדיין יש עוד יורדת ועוד קבוצה למבחנים. בשטוטגרט חייבים להתעורר ומהר, כי אם מגיע הרגע הוא כואב בעיקר בגלל שאף אחד לא האמין שהוא יגיע.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אכן ידידי, אכן.
    אבל כל אחד בקרב אוהדי שטוטגארט צריך לדעת שירידה לליגה היא לא אפשרית בסיטואציה הנוכחית ואם בכל זאת מדובר בכל אופן ברשלנות חסרת תקדים.
    וזה לא רק הכסף, זה הרבה דברים אחרים שהביאו את הקבוצה למצב שלה, גם הוויתור על שחקני בית כמו רודי לדוגמא או וולך לבטח לא הוסיפו למצב. שטוטגארט זה לא קבוצה של שכירי חרב כמו שאלקה 04 אלא קבוצה שבראש ובראשונה בונה את עצמה סביב שחקני הנוער הסופר מוכשרים שלה והנה העונה מבלי לשים לב הקבוצה שיחררה לא פחות מ 4 שחקני בית שהיו שייכים לקבוצה הראשונה, גם אם במקרה של סמי זה לא היה נמנע ושיבר רק הושאל.

מעבר לזה אני משתדל תמיד לקרא את הטורים שלך כמו האחרון על מיינץ (נפלא) ואני יכול להמליץ לכל אחד להקדיש 5 דקות בשבוע לטורים שלך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

וזה מה שמפריע לי בשטוטגרט של העונה וחצי האחרונות ובזו של גרוס בפרט. שטוטגרט ויתרה מהר מידי על העקרונות שלה (מחלקת הנוער ושחקנים צעירים אחרים כמו צ'לוצי) בתמורה ל"כוכבים" יקרים שלא שווים הרבה על המקום שלהם. קוזמנוביץ', חלב, מאריקה, מולינרו, להמן וכיוצ"ב. אפילו מקמוראנסי, שאני מאוד מתלהב ממנ, אפשר היה להימנע. לזה צריך להוסיף את חוסר הסבלנות (מהר מידי פה הלך, מהר מידי באבל הלך ומהר מידי מדברים על עתידו של גרוס).
    קבוצה בונים לאט, בחוכמה ובהרבה סבלנות. שטוטגרט בשננ וחצי, שנתיים האחרונות איבדה את זה.

מה שאני לא מסכים, לירן, זה שאי אפשר היה להימנע מלאבד את סמי קדירה. אם אני מתלהב ממנו כבר 3 שנים, אז בקבוצה היו צריכים לדעת מזמן מה יש להם ביד, לא להתקמצן ולהציע לו כבר לפני שנה וחצי הארכת חוזה משופרת. במקרה כזה גם אם סמי היה עוזב אחרי המונדיאל לפחות שטוטגרט היתה מקבלת פיצוי הולם ולא סכום מגוחך. שוב, כישלון מחשבתי של ההנהלה.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל נדב על צ'לוזי אף אחד לא וויתר ועובדה שישר אחרי שהוא חזר מפציעה הוא גם חזר להרכב ומשחק משחק שני ברציפות 90 דקות מלאות בהרכב.
    לגבי קדירה, זה לא היתה שאלה של התקמצנות, אלא רצונו של השחקן בלבד. אשתקד ניסו הלדט ושניידר להאריך לו את החוזה והציעו לו שידרוג משמעותי, סמי ביקש אבל לחכות לאחרי המונדיאל. ידיה של הקבוצה היו כבולות. בדיעבד קיוו שבאלאק יהיה בהרכב ואז לסמי מהספסל יהיה קשה להתבלט ואז סמי יאריך את החוזה. לצערי זה לא מה שקרה.
    לגבי קוזמנוביץ', בקבוצה קראו את המפה והבינו שבמוקדם און במאוחר סמי יעזוב והם יהיו חייבים בק אפ, מה עוד שבזמנו עוד לא ידעו על גנטנר, ככה שהרכישה שלו היתה כן נחוצה. זה שעד עכשיו הוא מאכזב זה כבר משהו אחר, אבל הוא רק בן 23.
    מולינרו אחרי עונה כמו אשתקד היה חייב להרכש, מה עוד שאין לקבוצה גם בגילאים הצעירים שחקן שהיה יכול להאבק עם בוקה על ההרכב הראשון.

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעניין צ'לוצי אני חושש שלא הבנת אותי. הבאתי את צ'לוצי כדבר טוב בשטוטגרט. התכוונתי שבשנים האחרונות אחד העקרונות של שטוטגרט הוא בניה על שחקנים צעירים מהמועדון כמו קדירה, טסקי, ההוא שהלך לטורקיה (ברח לי השם שלו) או הבאת צעירים זולים מאוד עם פוטנציאל מתוך הליגה כמו צ'לוצי, נידרמאייר וכו'. לצערי, לאחרונה המועדון מוותר על העיקרון הזה ובמקום קדירות וצ'לוצים מביאים מריקות, קמוראנזים, חלבים וכיוצ"ב.

שאר הדברים שלך הם תירוצים שבאים לנסות לחפות על האמת הכואבת.

בדיעבד זה סיפור טוב. אבל כמו שאמרתי, קדירה לא פרח פתאום במונדיאל. קדירה היה מצויין כבר שלוש שנים לפחות. לא היו צריכים לחכות איתו לעונה שלפני המונדיאל שהוא גם מסיים חוזה אחריה, אלא עוד קודם להציע לו חוזה חדש וטוב. כמו שעשו בבאיירן עכשיו עם מולר. לא מחכים לדקה ה - 85 כדי להאריך את החוזה, בטח לא לדקה ה - 90. אם היו מדברים איתו בעונה שלפני העונה הקודמת הוא היה מאריך את החוזה עם חיוך. ושוב, זה לא שבאותו הזמן הוא היה איזה שחקן זבל שהתנדנד בקבצה ופתאום פרח במונדיאל. בקיצור, סיפרת סיפור יפה שמכסה על טעות ניהולית קשה.

שוב, סיפור נחמד שאין לו ממש קשר. אם ידעו שסמי עלול לעזוב בעוד שנתיים, כי הרי קוזמנוביץ' בא בתחילת העונה שעברה, אז למה לא לשלם חצי מהסכום של קוזמנוביץ' כתוספת למשכורת של סמי כדי שיחתום עד 2015? מה, באוגוסט שנה שעבר סמי ידע שבאלאק לא ישחק במונדיאל והוא יעשה את הפריצה? לא. שוב, במקום לבנות על סמי ולקדם עוד את טראש ואולי עוד איזה שחקן נוער או צעיר ממקום אחר הביאו "שם" מהליגה האיטלקית.

השאלה היא האם בכלל היה צריך להביא אותו בשנה שעברה? מה היה רע בבוקה, שנתן תפוקה טובה עד אז? זה לא שבוקה הוא לל ומולינרו הוא לאם. שוב, שם מהליגה האיטלקית.

רק שבשטוטגרט לא שמו לב שהליגה האיטלקית זה כבר לא מה שהיה פעם. (ראה ערך ברצאלי והשני שבא לוולפסבורג או אודו הגדול).

לסיכום, חוסר סבלנות וחוסר רצון בהשקעה בצעירים מקומיים (מהקבוצה או מהליגה) ובמקום זה חיפוש שמות. קצת מזכיר לי את מה שקרה בכל הליגה בתחילת האלף הזה. במקום לשחק עם החומר המקומי המצויין, לקחו אנשים שיש להם דרכון דרום אמריקאי ושילמו להם הרבה כסף. רק בגלל הדרכון.

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני אשקר אם אני יגיד שאין צדק בדברים שלך, אבל שוב ה"טענות" שלי בדיעבד מספרות את מה שהיה.

עם קדירה ניסו מזה שנתיים להאריך את החוזה וגם לפני שלוש שנים שהאריכו לו את חוזה עד 2011 הוא היה מוכן רק עד 2011 למרות שהמועדון רצה עד 2015. מה לעשות זה לא באיירן מינכן.

קוזמנוביץ' הגיע כבק אפ לסמי ולטרש. ולא יודע אם הוא נחשב שם או לא, אבל בזמנו במיוחד אחרי הפציעה של טרשי הרכישה שלו היתה חיונית.

בוקה היה נוראי אשתקד, בעיקר הגנתית, לא סתם היו נחושים להביא לו אלטרנטיבה כמו מולינארו. שוב לא שם אלא פייטר והילברט?!
    היה צעד נכון לסיים את ההתקשרות.