שחקני הבית נחוצים או לא?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י beitar4ever, ‏6/11/07.

1. אדום עולה בבלומפילד Member

היה נחמד אם מאמנים היו נותנים ליותר צעירים שעלו מהנוער לשחק בהרכב הפותח.
    בגדול שחקני בית זה דבר חשוב. הם גדלו במועדון ולכן לקהל יותר קל להתחבר לאותם שחקנים.
    נחמד לראות שחקן שעובר בכל מחלקות הילדים והנוער ומתפתח להיות שחקן טוב שתורם למועדון.
    בליגה שלנו רוב הקבוצות מתבססות על שחקני רכש זרים שיובילו את הקבוצות.
    לדעתי המהלך הזה הוא שגוי משום שרוב הזרים שבאים לפה לא מספיק טובים.
    לכן לדעתי לקבוצות כדי להתבסס יותר על שחקני בית ולתת צ'אנס לצערים שעלו מהנוער,
    גם על חשבון זרים.

יש שיפור ניכר בשיתוף של שחקני בית בשנתיים האחרונות.
    אפילו קבוצות גדולות כמו מכבי והפועל, מעלות מספר שחקני בית צעירים בהרכב.
    גם אם הסיבה לכך שאותם צעירים משחקים, נגרמת הרבה פעמים כתוצאה ממחסור כלכלי או סתימת חורים.
    מכבי פ"ת ואשדוד גם יכולות להתגאות בשחקנים שרובם גדלו במועדון, ומצליחים להוביל אותם לצמרת.
    בית"ר כרגע נמצאת בפיגור בתחום. משום שיש לה כסף לקנות שחקנים כל כך מוכשרים, היא מתעלמת משחקני הבית המשובחים שלה.
    ולכן תותח כמו חן עזריאל, שבתקופה של אוחנה כמאמן בטוח היה זוכה למקום בהרכב, תקוע במקום.
    מקרים כמו של עזריאל, הם דוגמה טובה לשאלה שמועדונים צריכים לשאול את עצמם מה עדיף:
    לשחק עם זר טוב שיתן תפוקה מיידית או להשקיע בשחקן בית צעיר שיתן כרגע פחות תפוקה, אבל יכול לעלות על הפוטנציאל של השחקן הזר בעוד מספר שנים.

נערך לאחרונה ב: ‏7/11/07
  2. יהודה ברוך Member

:aaarofl: :aaarofl: :aaarofl:

אוי שמישהו יביא לי ממחטה אני לא רואה כלום מרוב דמעות של צחוק. אוי שפיגל אתה חתיכת החמצה של עולם הסטנדפ. 5-6 סטארים כל שנה ממחלקת הנוער?! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx אין בעולם מחלקת נוער שמוציאה כמות כזאת של שחקנים ממחלקת הנוער. שפיגל חי בהזיה והאוהדים של ביתר הם היחידים שטיפשים מספיק כדי להאמין בזה. ובנושא של ארקדי מישהו באמת מאמין שאכפת לגאידמק מהמועדון? בואו אני אתן דוגמה בעונה שעברה ביתר שיחקה נגד הפועל כפר סבא ארקדי היה במשחק מה שקורה לעיתים מאוד נדירות. ביתר ניצחה משער עצמי של טלקר בדקה ה90 ארקדי לא הגיב לא חייך לא שמח כאילו זה בכלל לא קשור איליו. וזו רק דוגמה אחת יש עוד הרבה כאלה. אתם באמת חושבים שארקדי יהיה מוכן לזרוק בכל שנה 100 מיליון שקל על ביתר? אין אף בנאדם שפוי שיהיה מוכן לזרוק סכומים כאלה. בקרוב אמור להתחיל נגדו משפט בצרפת ויש סיכוי לא רע בכלל שהוא יורשע ואז הוא לא יוכל לתת עוד אגורה לביתר. ביתר היום דומה לאסון ורסאי (רצפה של אולם אירועים קרסה באמצע חתונה) רוקדים בלי לשים לב שהקריסה קרובה.

boaeteng יצחקי לא שחקן בית של ביתר, וברוכיאן בקושי משחק.

3. TariboWest Member

לפי ההגדרה שלך, מאור בוזגלו שחקן בית של מכבי חיפה למרות שהוא עבר 6-7 קבוצות לפני שהגיע אליה בגיל 17. שחקן בית זה אחד שנמצא שנים במועדון, לא אחד שהגיע בגיל נוער.

4. Don Joan Roman Member

קודם כל אני רוצה להגיד שאתה ממשיך לדבר שטויות, זה שהדעה הפרטית שלך גורסת שגאידמק יעזוב את בית"ר וישאיר אחריו שוקת שבורה לא אומרת שזה אכן מה שיקרה, בקשר למשפט בצרפת, כמה פעמים שמענו את זה? ועדיין לא קרה שום דבר.

יצחקי הוא בדיוק כמו שחקן בית של בית"ר, נמצא איתנו כבר 5 או 6 שנים ולא היה חלק מרשימת הרכישות שבאו עם ארקדי אלא אחד מאלו כשבאו עם מאיר פניג'ל ואבירם משחק מספיק דקות בבית"ר, אף אחד לא אמר שהוא צריך לשחק 90 דקות בכל משחק בגלל שהוא שחקן בית.

הוא משתלב יפה בקבוצה עם הסגל הכי טוב והכי רחב בארץ, במכבי חיפה ששלטה בליגה לא היה לאחד כמו ברוכיאן סיכוי לשחק בהרכב כי הוא לא חלק משמות נוצצים (וןאל תגיד לי בנדאו ודוידוביץ' כי כשמכבי חיפה הפכה לקבוצה הטובה ובעלת הסגל הטוב בארץ הם כבר היו במעמד של כוכבים).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/11/07
  5. beitar4ever Member

אני איתך, שחקנים כמו יצחקי כבר נחשבים אצלי כשחקני בית אפילו שלא גדלו בנוער של בית"ר, הוא כבר 6 שנים בבית"ר ובשבילי הוא שחקן בית לגיטימי.
    זה שלא רשמתי בנושא שהוא לא שחקן בית שלנו זה בגלל שלא רציתי שתחשבו שאני לא יודע שהוא גדל באשקלון, אז רשמתי כל שחקן שעלה מנוער לבוגרים.

6. סמואל אטו Member

כמה אפשר להיות סתום?
    כבר בהודעה הקודמת הבאתי לך שמות של 5 שחקנים שכולם מוכשרים מספיק כדי להפוך לשחקני נבחרת יום אחד וזה אחרי שהם גדלו במחלקת הנוער של פניג'ל,ואתה פשוט מנפנף את העובדה הזאת כאילו היא כלום. היום אחרי הפנימיה שהוקמה תחת דודו דהאן והסקאוטינג שעושה איתן מזרחי ואחרי האליפות שבית"ר לקחה צפוי הנוער למשוך יותר ויותר כישרונות,ו כש התכנית של מישל ריצ'ארדס ושפיגל תצא לדרך צפויה מחלקת הנוער של בית"ר להפוך למחלקה נוער ברמה אירופאי לכל דבר.

אם גיורא שפיגל אומר שהוא מתכוון לגדל 5 סטארים כל שנה מהנוער סימן שהוא יודע מה הוא אומר,אבל סליחה שכחתי שאני מדבר עם "סר" יהודה ברוך שגידל תחתיו דורות ודורות של שחקני על אירופאיים.

ארקדי לא מתכנן להשקיע 100 מיליון שקל כל שנה,והוא לא עשה את זה העונה וכדי שהוא לא יעשה את זה בשנים הבאות מתכנני בבית"ר לשדרג את מחלקת הנוער ולהעפיל לצ'מפיונס ליג כדי להשיג את הכסף, קומפרנדה?

מי אמר שארקדי יגיע לצרפת בכלל? אם הוא יסיכם להיכנס לשם בשביל המשפט סימן שיש לו את כל הראיות כדי לנצח את המשפט.

נ.ב.
    תמשיכו לקנא ואנחנו נמשיך להפוך לאימפררית כדורגל.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מההתחלה שמתי לב שהאשכול הזה הולך לכיוון של שחקנים צעירים ולא שחקני בית. עכשיו אני רואה שזה בכלל הפך לדיון מצבו של ארקדי גיידאמק בכדורגל הישראלי.