שחקן השנה בגרמניה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/1/07.

1. Mehmet Member

הלכתי על באלאק.
    לא היה לו מונדיאל מדהים מבחינה אישית, אבל עדיין הוא היה חלק חשוב מאוד בהעפלה של גרמניה לחצי הגמר, וגם בביירן מינכן הוא נתן עונה מצוינת.
    קלוזה שני בהפרש מצומצם מאוד.

2. The-Gunner Member

הראש רצה קלוסה, הלב רצה דייגו, התלבטתי במה לבחור, בסוף בחרתי בדייגו.
    אין ספק שלקלוסה הייתה שנה מדהימה - מלך השערים בגרמניה, מלך השערים של המונדיאל, הוביל את ורדר ברמן (לאן? לא יודע, אבל הקבוצה נראתה נהדר) ופשוט היה מעולה.
    אבל בחרתי בדייגו, חברו לקבוצה, שפשוט כבש אותי. בגיל צעיר, "עושה ביה"ס" כמו שאומרים, פנומן, פשוט מלך.

בחירה אולי סובייקטיבית, ואולי במעמדים אחרים הייתי בוחר בקלוסה, אבל שיהיה..

מקאי? אחראי על החטאת השנה, לא מספיק?

3. Ampelmann Member

אם תשאלו אותי, עדיף בכלל ללכת מהסוף- מי היה מאכזב העונה בגרמניה? תחשבו על הרשימה...
    ואן-דר ואארט (לא מאכזב מבחינת יכולת אבל ציפינו להרבה יותר ממנו, מיינה מיינונג, להרבה יותר זמן על המגרש, והוא פשוט לא היה שם)
    נור(א)י סאהין- נעלם. מי זוכר איך דיברו עליו?
    מיכאל באלאק- מאכזב, לאו דווקא מבחינת יכולת
    לוקאס פודולסקי- האהוב שלי פשוט שקע בבאיירן
    ואפשר עוד להמשיך.
    אם מסתכלים על זה ככה, ופוסלים את דייגו, מירוסלב קלוזה הוא 'הר דויטשלנד' לשנה החולפת, אבל דייגו נותן לו, מבחינתי, פייט, וגם רפאל, בחודשים שבהם הוא היה על הדשא.

אגב, בחייכם, אם המבורג לא היתה סובלת מבערך 8 פציעות של שחקני הרכב/ספסל ברגע נתון, מצבם היה עדיף בהרבה. אין הרבה קבוצות שאחרי 7-8 פציעות של שחקני הרכב/ספסל מתוכם לא מעט שחקני מפתח היו נשארות במצב טוב.

4. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

למה גל ?
    סאהין דווקא השנה מראה יכולת טובה וזה בא לידי ביטוי בהתנהגות שלו גם במגרש ומחוצה לו .

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

תירוץ עלוב מאוד. באיירן סבלה מגל פציעות וחיסורים הרבה יותר חמור מזה של המבורג העונה.

בעניין אחר. דייגו בכלל לא יכול להיות מועמד מבחינתי. כי ברוב השנה (ינואר עד אוגוסט שזה 8 חודשים) לא היה לו שום קשר לגרמניה.

6. tbhrtaui Guest

טורסטאן פרינגס
    אם כולם היו כמוהו גרמניה הייתה זוכה במונדיאל ללא ספק .
    הוא שחקן "אפור" שעושה המון עבודה , משחק בשביל הקבוצה , משחק עם נשמה .

SUPERSTAR !

7. Ampelmann Member

יוני, סאהין פשוט נעלם. הוא חוזר לעצמו, ואין ספק שטמון בו פוטנציאל, אבל זו לא יכולת שמתחרה על תואר שחקן השנה ובחלק מהזמן גם שומדבר שהזכיר את מה שניפחו אותו להיות.

nfcb- לך תשווה את באיירן לכל דבר אחר בגרמניה. ועדיין, תחתוך רגע את מקאיי, קאהן, סליהמידזיץ', לל, ואן באסטן, לאהם ועוד שני שחקני ספסל לבאיירן ותראה מה ישאר לך... אתה יודע מה?! תראה איפה הקבוצה שלך רק אחרי העזיבה של באלאק... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זה יפה שכולנו חושבים שפרינגס, קלוזה או אולי דייגו הם המצטיינים (כולם בברמן) בזמן שבאיירן מינכן לקחה שנה שעברה את כל התארים בגרמניה, ובעונה חלשה של באיירן עד כה הפער הוא רק 3 נק'. מעניין.

נערך לאחרונה ב: ‏3/1/07
  9. ENGLAND Member

שויינשטייגר (בהתחלה חשבתי על קלוזה ושיניתי)
    הוא שחקן צעיר שתורם השנה לבאירן המון
    יש לו רגל ימין מברזל במיוחד עם כל הבומבות שהוא מביא
    הוא שחקן העתיד של גרמניה

10. נעם Member

אין ספק שקלוזה, שהיה בכלל צריך לדעתי ליהיות ב3 המובילה של שחקני השנה של פיפא.
    10 שערים ו8 בישולים בעונה הנוכחית, מלך שערי המונדיאל עם 5 שערים, 25 שערים ו16 בישולים בעונה שעברה ועוד כל מיני בונוסים מיוחדים שהוא מציג (שליטה אדירה בכדור).
    תראו לי חלוץ אחד בעולם עם רקורד כזה מרשים בשנתיים האחרונות!
    (הנרי היה יכול ליהיות מועמד אבל הוא פשוט >נעלם< בנבחרת).
    דייגו לעומת קלוזה עם 10 בישולים ו8 שערים ויחדיו הם שחקני החצי עונה שלי (למרות שיש נטייה קלה לדייגו שהיה יותר דומיננטי ברוב המשחקים).
    ופרינגס?
    מנהיג, משקיע, מתקל, מבשל ומבקיע. למרות שאומרים שהוא "שחקן אפור" גם לו יש טכניקה ויכולת אישית לא רעה בכלל בכלל.
    הוביל את גרמניה במונדיאל ואחד הברגים הכי חשובים של ברמן בעונות האחרונות.
    נכון שכולם מברמן, אבל למרות שאני טיפלה סובייקטיבי (טיפל'ה) אני חושב הקבוצה הטובה בגרמניה היא ברמן ובעונה שעברה למרות שביירן זכו בכל התארים הם עדיין הציגו את הכדורגל היפה ביותר.

Aufgets WERDER

11. Ampelmann Member

הסיבה לדבר הזה, סלע, נובעת כולה מהעובדה שבאיירן מטיילת כבר הרבה זמן מעל לליגה ומעל למתרחש. התקציבים של באיירן לא דומים בכלל לתקציבים של שאר הליגה, ההישגים הם עולם אחר, הרמה אחרת ולכן גם נוצר סוג של ניתוק ואם תרצה, ניכור, בין באיירן לבין שאר הבונדסליגה (ומספיק לומר שבאיירן בעצמה, מסיבה זו או אחרת, מייצאת לתקשורת אותו מספר אייטמים שמייצאות שאר הקבוצות יחד). השחקנים של באיירן, במיוחד בהתחשב בחור העצום שהשאיר שם באלאק, פושט משרים אווירה אפורה של קבוצה שתמיד שווה הרבה יותר מהשאר והרבה פחות ממה שהיא מסוגלת.
    אין ספק שפיליפ לאהם או בסטיאן שוויינשטייגר הם שחקני ענק וגם ההתאוששות של ואן-בומל בבוואריה ראויה לציון, אבל אין אף אחד שזרק מבט לשם בחצי שנה האחרונה..

12. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אז מי אם לא הם ?באלאק !

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אז באלאק שווה את קלוזה ופרינגס יחד.. אה הא. או שאולי בעצם כל ההבדל עם באלאק או בלי באלאק הוא 3 נק' פער.

הכל שטויות.

14. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

רגע,בוא תסביר לי עכשיו אם לא אחד משלושת השחקנים :קלוזה,פרינגס ודייגו מי בבאיירן היה בולט יותר מהם
    בשנה האחרונה ?!?

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

באיזה סרט אתה חי? איפה ראית אותי אומר דבר כזה? כל שאמרתי הוא שבברמן יש יותר מצטיינים, ובאיירן לקחה את האתרים. זו נקודה מאוד מעניינת בצורת המשחק של הקבוצות (באיירן יותר בנויה כיחידה אחת, וברמן הייתה יותר בנויה על יכולות אישיות אדירות של שחקנים אינדבידואלים).