שחקן העונה 06/07

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י nfcb, ‏13/5/07.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכיוון שדר קייזר, היקה הקפדן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx, שלח אותנו אז אני אפתח את הנושא כאן ואעתיק את מה שכתבתי במקום הלא נכון.

היום אפשר להגיד, שלמרות מה שכתבתי עליו בתחילת העונה (אם כי נכון לאז ולאור מה שהיה בעונה שעברה זה היה נכון) אז שחקן העונה הוא קקאו. ידע לשחק כינור שני כשהיה צריך וידע לקחת את הקבוצה על הגב שלו כשהיה צריך. היום, במשחק הכי חשוב העונה ואחרי שהקבוצה הייתה בפיגור הוא בישל את הראשון והבקיע את שער הנצחון ממש מכלום.

ולך יוני. שחקן שמשחק בקבוצה שכולם חשבו שתאבק על האליפות והגיע איתה אולי לאינטרטוטו ושחלק נכבד מהשערים שכבש, כבש בבעיטות עונשין לא יכול להתחרות במי שהרבה פעמים לבדו לקח קבוצה שאף אחד לא נתן לה מעל מקום 5 והביא אותה לכדי נגיעה מהאליפות וכנראה גם לדאבל.

2. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

נדב,מי בדיוק אמר שדורטמונד תיאבק על האליפות ?
    הוא היה מהשחקנים היחידים בקבוצה שהופיע לכל משחק והציב רף גבוה של ציפיות ממנו והוא עשה את זה
    כמו שצריך,מגיע לו המון השנה ולטעמי הוא שחקן העונה שלי בלי שום צל של ספק.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

גדול נדב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא אולי שחקן העונה בדורטמונד אבל לא יכול להחשב כשחקן העונה בגרמניה. גם אני, גם הרבה מומחים ואוהדים (ואני בטוח שאפילו אתה) בתחילת העונה חשבנו שדורטמונד תיאבק על התואר או לפחות על מקום בליגת האלופות. שחקן שהגיע למקום 7 או 8 לא יכול להחשב כשחקן העונה, אלא אם הבקיע משהו כמו 35 שערים.

דר קייזר, למה התכוונת? לפתיח או לתוכן?

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

להכל.

לאחר המחזור הבא יבחר שחקן העונה בגרמניה, אבל עד אז בואו נשמע את דעתכם.
    לטעמי שחקן העונה לרוב לא מגיע מהאלופה. גם בשנתיים שבאיירן היו דומננטים מוחלטים זה היה הישג קבוצתי אדיר ללא שחקן בולט כזה או אחר. גם נכון להיום בשטוטגארט לא רואים מישהו אחד שהוא מעל כולם ברמה (אולי גומז, אבל הוא לא שיחק זמן רב).
    דייגו היה וישאר שחקן העונה. לבחור יש מספרים נפלאים. בהחלט משוה מרענן וחדש שהגיע לבולי העונה, והדהים את כולנו.

6. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

באמת שאני לא זוכר אף אקספרט מגרמניה שדיבר על כך שדורטמונד מועמדת לאליפות הבודסליגה.ידעו
    שהשחקנים שהביאו לא יספיקו.

7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי אני לא כ"כ אובייקטיבי,אבל הבחירה שלי היא בואן דר וארט.
    העדפתי שלא ליבחור מאף אחת מהקבוצות שמיתמודדות על האליפות מכמה סיבות:
    הראשונה היא שאף אחת מהן היא לא קבוצה מרשימה שהגיע לה כל עונה ליזכות בתואר,זה יותר מי מפסיד את האליפות מאשר לוקח אותה.
    סיבה שנייה היא שגם השחקנים ברמה האישית לא ממש הרשימו בצורה עיקבית (להוציא את גומז,אבל הוא נעדר לא מעט זמן ביגלל פציעה).
    הבחירה שלי בואן דר וארט היא מהסיבה הבאה: הוא לבדו,ואני מדגיש לבדו הציל את המבורג מירידה היסטוריה מביכה לליגת המשנה.
    עם שערים סופר חשובים ברגעי האמת,עם 11 שערי ליגה (וכמה מהם גם יתמודדו על שערי העונה). ולא סתם בבאיירן מוכנים לשלם עליו להמבורג לא מעט כסף.
    לדעתי ואן דר וארט הוא שחקן העונה של עונת 2006/07 בבונדסליגה.

8. Brian the Lion Member

שחקן העונה? קשה לי לבחור, באמת קשה היו כמה שחקנים בולטים אז אני אצמצם ואתם תפסלו :)
    קודם כל משולש האמצע של ברמן : פרינגס-דייגו-קלוזה שכל אחד מהם אחראי במידה מספקת לכמעט הצלחה של ברמן העונה, וכשלעצמם הפגינו יכולת מעולה.

גומז משטוטגרט שלא שיחק במספר משחקים אבל גם אצלו הממוצע הוא מעולה והרים את שטוטגרט מדרגה העונה.

ברנד שניידר, אמנם פה אני לא אובייקטיבי אבל מדובר באיש שעל הגב הזקן שלו (33) סחב קבוצה שלמה למקום שלא ציפיתי שהיא תגיע, זאת למרות החלטות גרועות של המאמן, והפגין מנהיגות ועונה מעולה שמזכירה לכולם למה הוא עדיין בנבחרת.

ולינקולן משאלקה, שאולי הוא אחד הפחות מוערכים שמועלה השאלה של "שחקן העונה" אבל באמת שהוא היה נפלא העונה, ניהול משחק נכון, שערים יפים ובורג מרכזי בשאלקה שבלעדיו הם היו מתחרים על מקום 4-7.

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי לא לפי הסדר ובכל זאת.

אם גומז לא יכול להיות שחקן העונה בגלל שהוא היה פצוע, אז בטח גם ואן דר וארט. מעבר לזה שחקן של קבוצה שמגיעה אולי למקום 8 לא יכול להיות שחקן העונה של כל הליגה. מצד אחד, בלי התצוגות שלו אולי הקבוצה הייתה יורדת (או לפחות ממשיכה להילחם על המקום שלה ממש עד הסוף) אבל מצד שני אם המשחק של הקבוצה לא היה בנוי רק עליו, אז אולי לא היו מגיעים לצרות האלה מלכתחילה.

אף אחד לא אמר שדורטמונד תהיה אלופה אבל כולם היו בטוחים שהיא תהיה בצמרת. בטח לפני שטוטגרט ונירנברג.

דייגו הוא שחקן עם המון כדורגל והמון וירטואזיות. אבל, תסתכלו בכל המשחקים החשובים שהיו לברמן העונה הוא לא תיפקד. אז הוא בטח לא יכול להיות כדורגלן העונה.

10. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

גומז יהיה תגלית העונה ללא ספק ! אבל לא שחקן העונה .אין לי הסבר מיוחד וזה לא בגלל הגיל כי דייגו גם מאוד
    צעיר בן 21 אם אני לא טועה.פשוט דייגו היה טוב ממנו.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שחקן העונה שלי זה פאבלו פרדו (מי????)..
    עם כן קפטן נבחרת מקסיקו שהתאהב בגרמניה אחרי המונדיאל, החליט להישאר בגרמניה והוא היום לטעמי הקשר האחורי הטוב בליגה ( למרות המשחק האחרון הרע שלו).
    קשר אחורי שכ"כ מעורב במשחק ההגנה כמו גם ההתקפה שנמצא בכל פינה במגרש, זה מה שנקרא ברומטר. אם אתם שואלים אותי זה הסיבה המרכזית למיקום הפנומנלי של שטוטגארט.

עוד שחקנים בולטים :
    אנדראס וולף בלם נירנברג שעשה התקדמות עצומה.
    קקאו שפשוט פורח השנה בשטוטגארט.
    בורדון הבלם הכל יכול של שאלקה.
    מנואל נוייר השוער הצעיר שלקח לפרנק רוסט את אפודת השוער הראשון.
    אלכסנדר פריי, שבקבוצה מאד בינונית ידע לבלוט ולעשות את ההבדל בין קרב הישרדות לאינטרטוטו.
    וכמובן טיאופניס גקאס הגרנטי של בוכום בהישרדות. 20 שערים + כמה בישולים וזה עוד בבוכום הקטנה. שאפו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx
    עוד שוער שראוי לאיזכור הוא רפאל שפר שוערה של נירנברג ( בעונה הבאה בשטוטגארט) ורוברט אנקה הנהדר מהנובר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/5/07
  12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם שלי. וכמוך, אני מודה, האהדה הרבה שאני רוכש להמבורג (ממש התאהבתי בקבוצה הזאת) מדברת מתוכי. איתו, המבורג נראית כמו קבוצה שיכולה לנצח כל קבוצה בעולם ביום נתון. בלעדיו, הקבוצה הזאת היא חסרת השראה, יכולת ותכלית.
    מאז החזרה שלו למגרשים, המבורג חזרה להיות הלהיט של הבונדסליגה. השיא, מבחינתי, היה נצחון החוץ על באיירן מינכן (לדעתי, כאן הבווארים איבדו את הכרטיס לליגת האלופות באופן סופי).

לכל קבוצה יש שחקנים שיש מהם ציפיות גדולות ואתם שחקנים עומדים בהם, אבל באף קבוצה אין תלות כזאת ענקית בשחקן אחד. עם התחושה הזאת, משחק אחר משחק, האיש הזה עולה למגרש וסוחף את הקבוצה עם כדורגל טוב שבוע אחר שבוע. אז בסדר, יש נפילות, כמו ה-3:0 הביתי המביך מול בוכום, אבל כל זה מתגמד לעומת העליונות שהוא מראה על האחרים בכל פעם שהכדור מגיע אליו.

13. דנידין Member

שחקן העונה שלי זה מנואל נוייר, היורש של אוליבר קאן.

גם מריו גומז, שהראה שפרט לקוראני, גומז וקלוזה ( מפולדי אני לא תופס) יכולת מרשימה של סקורר מדופלם.

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

עובדתית אתה טועה. מאז שהחליפו מאמן הקבוצה עלתה לדרך המלך ולא מאז שואן דר וארט חזר. גם לאחר חזרתו, לפני שדול הלך, הם המשיכו בצרות שלהם.

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סקר נוסף...