שוברים שיא?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ראול, ‏17/9/05.

1. M_T_A Member

ריקי, מיכאל צודק, הצום הזה אמור להיות 24 שעות של סבל בלי דברים ש"מעבירים את הצום" כמו אינטרנט והכל... ככה זה לפחות אם את צמה לפי האמונה הדתית..

2. Riki Member

אני לא גולשת באינטרנט ולא מדליקה חשמל, רק יושנת והולכת לבית הכנסת. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    אני לא עושה חצי מצווה. או שעושים אם כל הלב עד הסוף, או שלא עושים בכלל.
    בדת אין חצי חצי.

3. Julian Joachim Member

טוב אתם אטומים, כנראה שאין טעם לנהל את הדיון הזה.

אני באמת מקווה שאף אחד לא חושב כאן שאלוהים יושב ועושה מתמטיקה של מעשים טובים ומעשים רעים. אני מקווה שאתם מבינים שהמטרה המקורית של היום הזה היא להביא לחשבון-נפש של כל אחד עם עצמו. מה שיפה ביהדות, וזה הדבר שאני אוהב בדת הזאת, זה שאפשר לפרש אותה בהרבה דרכים. בנצרות ובאיסלם יש פירושים מאוד מסויימים ושמרניים לרוב. ביהדות אתה יכול למצוא המון זרמים והמון דעות, והיפה מכל זה העובדה שאף אחד לא פוסל דעה של אחר (זה כבר לא כ"כ נכון, זה יותר מה שהדת מטיפה לעשות, ולצערי לא מתבצע). קצת חורה לי שמישהו אומר למישהו אחר שמה שהוא עושה זה לא נחשב כי זה רק חצי. תנו לאנשים לעשות מה שהם מאמינים. בסופו של דבר, אם זה מה שגורם להם להיות שלמים עם עצמם, ועם אלוהים, ובדרך הם גם שותים ומשחקים במחשב ביום כיפור, זה לא עניינכם.

4. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי בעיה עם אנשים שצמים כדי להרגיש שלמים עם עצמם, אם זה מה שגורם להם להרגיש טוב בפנים אני מכבד את זה.

באותה מידה אני יכול לעבור על כל 10 הדברות ולהרגיש שלם עם עצמי ואלוהים, זה לא אומר שזה מה שאמורים לעשות לפי הדת.

ולא, זה לא שאפשר לפרש את היהדות בהרבה דרכים, זה אנשים אוהבים לפרש אותה ככה שזה יתאים ללו"ז שלהם ושהם ירגישו מאמינים למרות שב360 ימים בשנה הם חושבים על אלוהים אולי פעמיים. ריקי אמרה שאין דבר כזה חצי-חצי במצווה, אני לוקח את זה רחוק יותר, אין דבר כזה חצי-חצי בדת. או שאתה מאמין שיש אלוהים אבל לא שם על זה, או שאתה מאמין ומכבד ושומר וכו', או שאתה לא מאמין. לומר שאתה מאמין ולעשות רק את הדברים שנוח לך ומוציאים אותך בסדר בעיניי הסביבה זו תסלחו לי, צביעות\פוזה.

ונכון, זה לא ענייני, פשוט כשצץ נושא של דת אני כאתאיסט מושבע מביא את דעתי, מי שלא מעניין אותו מוזמן לא להגיב.

5. Julian Joachim Member

אם להיות קטנוני, אתה טוען ש-95 אחוז מהיהודים הם כופרים, כי מעטים האנשים שממלאים תרי"ג מצוות. תחשוב רגע אם מה שאתה אומר הגיוני.

אני לא מאמין באלוהים, אני כן מאמין בדת ובמסורת שלנו ברמה מסויימת ומאוד מכבד אותה. אני משתדל לשמור על דברים מסויימים ועל דברים אחרים אין לי בעיה לעבור (כשרות למשל מעניינת לי את הזין, וגם שמירה מלאה על השבת לא נראית לי בכלל). אין כאן שום צביעות ואני לא עושה את זה בשביל הפוזה. אני עושה את זה כי זה מה שאני מוצא לנכון ואלה הדברים שעושים לי טוב מתוך היהדות. אתה רואה את זה כצביעות אני רואה את זה כיופי של היהדות, שכל אחד יכול לפרש אותה ברמה מסויימת.

וכמו שאמרתי, אני את חשבון הנפש שלי עם עצמי עושה באמת כמעט כל פעם שאני מוצא את עצמי לבד, ובצבא זה קורה הרבה. לכן, עבורי יום כיפור הוא מיותר. זה לא אומר שאני אזלזל ואגיד למישהו אחר משהו אם הוא צם והולך ביום כיפור לביתכנסת אחרי שהוא לא הלך כל השנה או אגיד משהו למישהו שצם ומשחק במחשב ושותה מים תוך כדי.

בתור אתאיסט, אתה אמור להבין שמהבחינה הזאת היהדות היא יותר מדת, היא חברה, היא פולקלור, ובתור שכזה, אין טעם להגביל אותה ויותר קל להתחבר אליה.

6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע אני לא מאמין בשטח אפור, מה הטעם להשתתף בריטואלים דתיים אם אתה לא מאמין בהם? אבל זה עניינך הפרטי ואם זה מה שעושה לך טוב, שיהיה לך לבריאות.

אם 95% מהיהודים לא ממלאים את מצוות התנ"ך (תרי"ג שמרי"ג אנא ערף) אז הם לא מאמינים מספיק כנראה, ואם הם לא מאמינים מספיק, כנראה שהאמונה הזאת לא מבוססת על זיקה אמיתית לדת אלא דברים אחרים,

אבל אני לא אובייקטיבי, אני נגד דתות , אני לא אומר לאנשים אחרים מה להאמין, כי זה טבעו של האדם, הוא רוצה להאמין שדברים שקורים לו קורים לו מסיבה וולא כי סתם היה לו מזל טוב, או שהוא רוצה להאמין שהכל יסתדר לטובה ולא ששארית חייו בידיים שלו בלבד. אין טעם לנסות לשנות את זה, זה תהליך שאם יקרה, יקרה מעצמו על גבי שנים ולא בגלל בנאדם אחד. אבל קשה לי להישאר שקט כשאני שומע את המילה דת, בין השאר כי אני מכיר הרבה יותר דתיים זבל מאשר נורמלים. זה לא הכללה, זה נסיון אישי, אני יכול לתת מספיק דוגמאות.

7. Julian Joachim Member

עזוב את החלק האחרון של הדעה, זה לא רלוונטי לדיון.

בכל אופן הסברתי לך שאני מתחבר יותר לחברה ולמסורת מאשר לדת עצמה ולהלכות והפסיקות וכו'... רוב האנשים עושים את רוב המצוות בעיקר כי הם רגילים, כי הם אוהבים את המסורת. למשל לא לאכול חמץ בפסח. הרבה אנשים עושים את זה כי זו מסורת ולא בגלל שהם נזכרים בבני ישראל שהיו במדבר וכו'... כנ"ל בסוכות. הדת היהודית היא בעלת מסורת ופולקלור מאוד ענפים ולאנשים קל מאוד להתחבר לזה, וזה גם בהרבה מובנים מה שאיחד, מאחד וכנראה יאחד את העם הכביכול קרוע הזה עוד הרבה שנים.

בכל אופן מקווה שהבנת ובסה"כ דיון נחמד.

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו מה אני אגיד לך, מצדיע לך, הנה הראת לי צד שלא חשבתי עליו וזרקת לי חומר למחשבה בשיעורי אנגלית או משהו, הישג גדול כשמדובר בעקשן כמוני

9. Julian Joachim Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

10. Riki Member

אממ....... סורי שאני מתפרצת לדיון המעמיק שלכם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx
    אבל נראה לי שלא הבנתם אותי כל כך טוב.
    אני לא דתייה או משהו, שמרתי שבת במשך שנה כי רציתי להתחבר יותר לדת, אבל אני לא צבועה אם עצמי לא הרגשתי שזה אני אז הפסקתי. אני לא חושבת שמי שלא שומר שבת הוא פחות יהודי מאחרים סתם בולשיט.
    אני מתלבשת חשוף, רואה טלויזיה בשבת נוסעת והכול כי זאת אני וככה טוב לי.
    אני שומרת חגים ומצוות כי זה חשוב לי, חשבון נפש אני עושה עם עצמי כל יום. אני צמה בכיפור לא כי אני מאמינה שאלוהים פתאום יוותר ויסלח לי על הכול, אני עושה את זה כי ככה אני מרגישה ומאמינה ואני עושה ופועלת בחיים שלי לפי העקרונות והאמונות שלי.
    פשוט עיצבנה אותי העובדה שכמה זילזלו לא באופן מכוון אבל בכל זאת (אני נוטה להתעצבן מהר) באנשים שכן שומרים, כמוני.
    לא מפריע לי שאחרים לא שומרים כשרות או עושים מה שבראש שלהם, ההפך אני יותר מעריכה אנשים כאלה כי הם פועלים לפי הרגשות שלהם ולא לפי מה שהחברה מכתיבה לנו או חבורת רבנים שמפליצים חוקים כל שני וחמישי, אדם צריך להיות שלם עם עצמו וזה הכי חשוב.
    בגלל זה אני אמרתי שאין כזה דבר לעשות חצי מצווה או חצי אמונה בדת. אתה יכול לא להסכים אם הרבה דברים, להתעצבן על עשרים אלך חוקים, אבל אם אתה בוחר לצום ולשמור כיפור אז עד הסוף לא להפסיק לשתות ולשחק טטריס במחשב.
    זאת הייתה הכוונה שלי כי ככה אני חושבת, לא מקובל עלכם סבבה לא ממש מזיז לי האמת.
    לילה טוב לכולם

11. Alexander Hleb Member

חבר'ה , תשכחו שאמרתי את זה.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/drunk.Xxx

12. cazzo Il Capocuoco

מה זה היה הדיון הרגע?

13. Alexander Hleb Member

כרגע יש 111 אנשים בפורום. נראה לי זה שיא של התקופה האחרונה.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה פתאום, ביום של ה"שוברים שיא" עצמו היה איזה 140

15. Alexander Hleb Member

בכל מקרה השבירה של השיא לא תלויה בנו המשתמשים הרשומים. היא תלויה ב"אורחים" למיניהם שינסו לתפוס איזה אתר שיספק להם לינק למשחק מסוים כמו בצרפת-ישראל לפני שנה.