שדרני ופרשני הכדורגל בארצנו.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Rossoneri, ‏7/6/03.

1. Rossoneri Member

אני החלטתי לפתוח את הדיון הזה בגלל שאני חושב שמה שהולך פה זה בושה. אני לא מדבר על איך שיורם ארבל יורד על הליגה האיטלקית בגמר ליגת האלופות, אני מדבר על מה שקורה בארץ, על השדרנים שמדברים שטויות ושלא לדבר על הפרשנים. שכל אחד פה ייתן את הפרשןשדרן מועדף עליו בתוספת כמה משפטים מפגרים ודעות מטומטמות שהם הספיקו להגיד.

אני רוצה לפתוח במוטי איוניר, שהוא ממש לא המועדף עליי. איוניר הוא טיפש, ואם לא טיפש אז אידיוט. אחרי גול הוא אומר, "כן תראה זה היה ברור לי ש..." לדוגמא, אחרי הגול של נימני שחתם את האליפות, הוא הספיק להגיד משהו כמו "...מאז שהוא חזר לפני שבועיים היה ברור לי שהוא יהיה חתום על האליפות". או אחרי הנצחון 3-2 בטדי, הוא אמר "תראה זה היה ברור לי מההתחלה". עכשיו מה שמצחיק אותי פה, שהוא אומר שזה היה ברור לו, אבל למה הוא לא אומר את זה לפני המשחק? טמבל (נקודה).

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בלי ויכוח בכלל גיורא שפיגל הוא הפרשן הכי טמבל שיש.

הפרשן הכי מבין, שכיף לשמוע הוא שגיא כהן. פשוט פרשן מצויין והיחיד שמבין את חוקת המשחק באמת וכמו שצריך.

3. Fernando Cavenaghi Member

אני מצטער, אבל לאבי מלר יש ידע שמחפה על יכולות לא מושלמות, ונדב יעקבי הוא גאון, ידע עצום וידע על החוקת המשחק לא פחות גדול. וכמה שהוא נראה משעמם בזמן משחק הוא הופך לסופםר מלהיב.

אהבתי מאוד את הכתבה שלו במסע אחר על הכדורגל המקסיקני (ידע מדהים).

4. AFC Member

יש מספר דיונים על זה, אבל אם כבר... על דני נוימן דיברתי בדיון ה"לצחוק מהכדורגל שלנו".

עוד פרשן מטומטן בטירוף הוא ניר לוין - אני זוכר במשחק נבחרת בערוץ 1 הוא אמר משהו כמו : "אני מאד מעריך את בניון ומכבד אותו, אבל אני באמת חושב שצריך להביא חלוץ טבעי לנבחרת (WTF???)".

שני הערוצים המקצועים היחידים שמסוגלים לספק לנו כדורגל ברמה סבירה הם ערוצים 2 ו-5. ערוץ 1 הוא ממש מועדון חברים לכל מני גרונות להשכרה כמו זוהיר בהלול, בעוד לערוץ 10 אין מושג בכדורגל והם ממנים כל מני אדיוטים כמו שפיגל ואיינשטיין (אחד השדרנים הגרועים בארץ, שלא יהיה לכם ספק).

5. ליהי Member

אבי מלר הוא בהחלט אבי הרוחני ללא צל של ספק. לעיתים רחוקות מאוד הוא מוציא שטויות מהפה (למרות שזה קורה לו,ובעיקר קרה לו בתחילת עונת הפרמיירליג באותה תקופה הוא פשוט הפציץ בשטויות)

השדרן שיש לו הכי פחות מושג זה רמי וייץ בשידורים מהליגה האנגלית. כששולחים אותו לשדר/לפרשן באנגליה, הוא פשוט עושה מעצמו צחוק.א)הוא לא יודע את השמות של השחקנים ב)הוא בקושי יודע את התפקידים שלהם ג)סטטיסטיקות,שמועות,פציעות ועובדות מעניינות פשוט יוצאות לו מהלקסיקון כשהוא משדר משחק שהוא לא בארץ. ערוץ חמש פלוס מתבקש להפסיק לשלוח אותו מחוץ לגבולות הארץ, הוא עושה עוול לצופים ולערוץ כאחד.

הפרשן שאני הכי לא סובלת זה גיא לוי. פשוט רואים שהוא נכנס בפרוטקציה ובטעות לתחום, והקשר בינו לבין הכדורגל הינו מקרי בהחלט. כל מה שהוא מפרש מתברר כלא נכון, כאילו הוא הולך איתנו על שיטת ה"הפוך על הפוך" וחוצמזה יש לו המון המון ציטוטים מגוחכים.

6. שגיא Guest

חחחחחחחח
    אם כבר ניר לוין, יש לו את הקטע הזה:
    "השחקן הזה מצליח לשמור על יציבות הן במשחקי הנבחרת והן במשחקי הליגה"
    היה לי כיף הן עם אחותך והן עם אמא שלך! חתיכת אדיוט!

וזו סתם דוגמא, אבל אלו ביטויים שכל הזמן חוזרים אצלו, יצא לי כבר מכל החורים!

אוי, והקטע על איווניר כלכך נכון, יו זה לא יאומן!!

7. AFC Member

ומה עם רפעת טורק...? :twisted:

8. שגיא Guest

הוא סתם ערבי.
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

אגב, מי השדרן הישראלי שאתם בכל זאת יכולים לסבול?

9. Fernando Cavenaghi Member

שלושת המעולים של החמש, למרות שהם לא ממש שדרים.

ודני נוימן, למי איכפת מהכדורגל?

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

רמי וויץ הוא סבבה..
    מלר מצויין
    יעקובי ואיינשטיין כיף לשמוע אותם צעוקים וצורחים על כל מסירה באמצע המגרש..
    ארבל-צריך לשדר את הליגה לותיקים[והמבין יבין..]

11. Rossoneri Member

חברה, שכחתם את שלמה, שלמה שרף. טיפש ממדרגה שניה (הראשון הוא איוניר).

אני לא אשכח שהוא אמר כשהיה חילוף או משהו כזה שהשחקן שנכנס הוא לא ישנה כלום במשחק, ופשוט ירד על המאמן, וכשנגמר המשחק והמחליף היה מהמצטיינים או השחקן שהכריע את המשחק, שרף אמר משהו כמו "ידעתי שהחילוף הזה יצליח, כל הכבוד למאמן - החלטה נבונה"...

משהו כזה זה היה, אם מישהו יודע על מה אני מדבר שיזכיר לי קצת פרטים.

12. ליהי Member

אני זוכרת, שלמה שרף דיבר על ניר קלינגר וזה היה במחצית שלהם. קלינגר הכניס אז את עובד ועוד שחקן שכבר שכחתי ושרף אמר את הצירוף "החלטה תמוהה" מינימום 4 פעמים בדקה, מה שגרם אפילו לבוני גינזבורג, המאותגר שכלית השני לבקש משרף להסביר את עצמו. בסופו של דבר עובד בישל שער אחד ועשה עוד שער יפהפה בתרגיל שכולו שייך לו ושרף אמר בתום המשחק "סוף כל סוף חילופים שמשתלמים, ידעתי מהרגע שראובן נכנס שיהיה פה שינוי מהותי", גם אני שמתי לב לזה.

בניגוד אליך אבל, אני לא חושבת ששלמה שרף פרשן גרוע ואני גם יסביר את עצמי. שלמה שרף הוא נורא סובייקטיבי, הוא יודע על כל מה שהולך בדלתות סגורות בהתאחדות/קבוצות הכדורגל וגם לא מתבייש לפרוש את האמת על השולחן. הוא מגלה לנו,הצופים,דברים אישיים שקורים במועדונים כך שמהפרשנות שלו אולי אני לא נהנת מי יודע מה, אבל מהידע וה"צהוב" שהוא מספק לי דווקא כן.

13. AFC Member

שלמה שרף דווקא פרשן לא רע. הוא לא בנאלי כמו שאר הפרשנים והוא לא אומר דברים מובנים מאליו - למרות שלפעמים הוא פולט שטויות (בעיקר בקשר למכבי חיפה), הוא לפחות לא אובייקטיבי עד אימה כמו כל שאר הפרשנים.

14. ליהי Member

פרשנים אובייקטיבים?
    אוקיי בוא נעבור על הפרשנים ותגיד לי מי מהם בדיוק אובייקטיבי:

יש את רמי וייץ שהוא אוהד מכבי חיפה מוצהר בכל רמח איבריו. בזמנו החופשי הוא מקבל אורגזמות לאור יום ובשידור חי כל פעם שמכבי חיפה מגיעה למצב/ שלא נדבר על מבקיעה. במהלך משחקים שבהם הוא משדר את מכבי חיפה אתם יכולים לשכוח מסיקור על הקבוצה השניה כי הוא כמעט ויתרכז טוטאלית רק במכבי חיפה.

יש את יורם ארבל שהוא אוהד הפועל פתח תקווה אז הוא שומר על פרופיל נמוך, אבל אני זוכרת אותו לא מאתמול וגם הוא היה כמו רמי וייץ עם הפועל פתח תקווה, היום הוא אובייקטיבי להחריד ומשדר/מפרשן הכל כמו רובוט כאילו זה הליגה הרומנית השלישית ואין לו שום עניין במה שקורה על המגרש.

על אבי מלר אני מתה אבל אי אפשר להתעלם מהיחס שלו לקבוצות איטלקיות. מודי רק מזכיר "איטליה" ומלר כבר מקיא מטח קללות בשקט. הוא שונא ליגת איטלקית, סוגד ליגה אנגלית ובראשה את מנצ'סטר יונייטד שכל חילוף/שינוי בהרכב שעושה הסר פאגי נחשב אצלו ל"החלטה גאונית".

15. AFC Member

את צודקת, אבל הבעיה היא שרמי ויץ ויורם ארבל הם לא פרשנים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx