שדרות והנגב

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י GUTE, ‏28/2/08.

1. FelaKaT Member

שטויות, זה רק מראה כמה מעט אתה מכיר את העם הערבי/האיסלאם.

להפסיק את כל האספקות לעזה. ראית עוד מדינה שמספקת לאויבים שלה אוכל, דלק וחשמל על תקן קבוע?

מאוד.
    אגב, מה זה לעשות מעבר? מה הם כבר עשו מלבד פעולה קטנה מאוד?

עוד תירוץ עלוב.

אולי האמת שלך (בועה, כבר אמרנו?). גם אם האחוזים קיימים הם ממש זעירים ולא חשובים. הדוגמא הכי פשוטה היא להריץ את המילים "תמיכת השמאל" בגוגל ולראות את התוצאות... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

א. למה לי? לא זכור לי שאני ראש הממשלה/הרמטכ"ל. הרי בגלל זה בוחרים אותם, לא? שיתנו פיתרונות לבעיות של העם.

2. למה בכלל לחשוב על פתרונות חדשים כאשר יש לך את הפתרון הכי טוב ביד?

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה סותר את עצמך. מצד אחד אתה אומר שאתה לא אמור לתת פתרונות (מבחינתי זה גם מפספס את הטעם בביקורת, אבל ניחא) ומצד שני אתה אומר הפסקת האספקה פינוי עזה. אז בפעם המיליון, עם הפסקת האספקה אני מסכים ב-100%, ואם אתה רוצה לפנות את עזה, אנא תציין כיצד ובעיקר לאן. פשוט מעניין אותי מה בחלום הורוד שלך קורה ברגע שמאות אלפי משאיות עמוסות בפלסטינים מגיעים לגבול עם מצרים\ירדן\סוריה\לבנון? או שזה בגלל חוף הים התיכון אליו אתה מכוון?

לא הבנתי למה קראת למה שאמרתי תירוץ עלוב, זו לא הייתה טענה כדי לתמוך או להפריך את הטיעון שלך, כמו שאמרתי אני מסכים איתך שהמצב עכשיו מצטייר מאוד לא בסדר. איכשהו, ה"בועה" שלי מרגישה ריאלית יותר כשהיא לא מתבסס על גוגל ב-100%. חוץ מזה, בגוגל אפשר למצוא נקודות לכל הצדדים, אם רוצים לחפש ולא מסתפקים בשלושת התוצאות הראשונות.

אתה אמור להכיר את העולם הערבי והאיסלאם טוב ממני, הרבה יותר טוב, ואיכשהו אתה עדיין מצליח להישמע מכליל וראש קטן פעמים כל כך רבות, שום דבר לא שחור ולבן, שום דבר.

נערך לאחרונה ב: ‏7/3/08
  3. FelaKaT Member

איך זה בדיוק סותר אחד את השני? אם אני לא אמור לעשות משהו ועושה אותו בכל מקרה זה רק אומר שאני נותן מעצמי יותר ועושה דברים שלא הייתי חייב לעשות.
    כל הכבוד לך שאתה מסכים עם הפסקת האספקה לרצועה, אבל בגלל לחצים של אחיך השמאלנים האספקה חזרה לרצועה וגם לא תצא אל הפועל בגלל אותם האחים שלך.

זה תירוץ עלוב שבא לתרץ את האי תמיכה/עזרה/עידוד לאזרחים במדינה שלך בשעתם הקשות ביותר. במקום זה, הם עסוקים בלהפליל חיילים ששומרים עליהם מדי לילה בעוד שהבנים שלהם ישנים בנחת בבית ויוצאים כמעט נגד כל פעולה שצה"ל מנסה לעשות על מנת להגן על אותם תושבים וכן על המדינה עצמה. גוגל זה היה רק דוגמא, ובכלל, לא אמרתי שאי אפשר למצוא דוגמאות לשני הצדדים, אבל הדוגמאות לצד שהבאתי נפוצות שם פי כמה וכמה.

בטח שאני אכליל, ברגע שחמאס, שנבחרה על ידי הרוב ברחוב הפלסטיני, יורי מתוך בתים, בתי ספר, בתי חולים (מה שאתה אמרת שהם לא עושים באין ספור מהוויכוחים שלנו) תוך כדי תמיכה של אותם האזרחים/ ברגע שצה"ל מודיע שהוא עומד להפציץ בניין כלשהו ומתמלאים שם אזרחים/ ברגע שמתים 8 צעירים ישראלים על ידי עוד פיגוע נורא והאזרחים יוצאים לחגוג / ברגע שעוד מחבל נהרג ומאות אלפים יוצאים להלוויה שלו/ ברגע שלהפוך להיות שהיד זאת המטרה של לא מעט מהם ומביאה כבוד (אתה מבין, הרוצח מאתמול נחשב כגיבור בעזה) זה הופך את דמם של האזרחים להפקר. אז אני מצטער עבור אותם אזרחים שבאמת רוצים שלום, אבל קשה לסנן אותם.

אחמדינז'אד כבר נתן לנו את הפיתרון, יש שם אפילו פלאפל.

4. Juvy-Yoni Member

5. Pele Member

כן אחלה שרים כל אלה של השמאל. דואגים יותר לאזרחי איראן מאשר לנו.

בכלל כל המפלגות הדוחות האלה שיושבות לנו בכנסת. חד"ש, ימח שמם.. יושבים בכנסת ישראל אנשים נגד ישראל

רק אצלנו זה מתאפשר

6. Juvy-Yoni Member

אם זה אני מסכים
    אני חגגתי שהח"כ הערבי ההוא ברח מההארץ
    צריך להעיף את בל"ד מהכנסת הם מתנגדים לישראל
    גם לנטורי קארטא האלו הם חיים במדינה שלנו דורשים דברים דורשים זכויות אבל מצפצפים על החובות

השמאל-מרכז להפציץ בכמות ממש מצומצמת ואם יש סכנה של פגיעה בחף מפשע אחד אז לא לעשות כלום
    צריך להבדיל בין השמאל של זכויות לכולם הידברות בלי כוח
    לבין השמאל בקיצוני לפנות את כל יו"ש, ירושלים, הגולן, הגליל, יפו ולחיות שוב בגלות

אני אין לי עדיין דעה פוליטית מבוקשת
    אבל בנוגע לרצועת עזה להיכנס חזק להפציץ כל טרוריסט כל מפעל ליצור קסאמים כל משלוח של אמל"חים
    להפציץ את מקומות הירי ולפעול בתעמולה בעזה להראות שהחמאס הוא זה שפוגע בהם שהורס להם את הסיכויים לשלום ותעמולה בעולם

תעמולה מספיק חזקה יכולה להשפיע על כל אחד ואנחנו (היהודים) למדנו את זה על בשרנו בשואה

נערך לאחרונה ב: ‏7/3/08
  7. GUTE Member

אני חולק עליך. בגלל התפיסה הזו לא צלחנו את מלחמת לבנון השנייה. היינו בטוחים שהעצימות היא לא גבוהה ואנחנו עדיין נלחמים אל מול ארגון טרור לא מאורגן. בכדי שננצח בעזה, אנחנו צריכים לסובב את הסוויץ' ולעבור לMODE מלחמה כוללת כנגד החמאס. החמאס הוא הריבון בעזה ועל כן יש להתייחס לעזה כאל טריטוריה מדינית לכל דבר.

8. spurs Member

עזה ולבנון זה תפוח ותפוז שתי דברים שונים

בלבנון לא החליטו עם זה עימות בעצימות נמוכה או פלישה קדימה

9. GUTE Member

תבהיר את כוונתך.
    עצימות זה לא דבר שאפשר לשחק איתו יותר מדי. לכל דבר יש עצימות, גם לפלישה קדימה אל תוך שטח לבנון. העצימות היא רמת הכוח וריכוז המאמץ שתבצע אל מול התנגדות הצד השני. אני חוזר על עמדתי, אל לנו לזלזל בחמאס. יש להילחם בו כאילו היה צבא אויב.
    בנוגע למחבל שביצע את הפיגוע המתועב אתמול בישיבת מרכז הרב בירושלים. מבחינה חוקית ניתן להרוס את בית משפחתו, למרות שהינם אזרחי ישראל. אני בטוח שהיו סייענים ואין לי כל ספק שמשפחתו והקרובים לו ידעו על מעשיו.

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי אח אחד, הוא בן 13, פוליטיקה לא מעניינת אותו. אני לא משייך את עצמי לשום מחנה, אם יש עוד אנשים שהדעות שלהם בנושאים מסויימים קרובות, דומות או אפילו זהות לשלי - סבבה, אני לא אחראי עליהם, אני לא משייך את עצמי אליהם, אני לא מזדהה איתם בכל היבט אפשרי ואני בטח לא יכול לתת לך דין בשם כל אותם אנשים, בדיוק כמו שאני לא מצפה ממך לתת דין וחשבון בשם כל לובשי הכיפה, שגם אותם קל מאוד להכליל.

שטויות. מעולם לא אמרתי שהם לא יורים מתוך בתים, בתי ספר ובתי חולים, מעולם. תעבור על כל הודעה והודעה שלי בכל ויכוח וויכוח, אל תכניס לי מילים לפה. אני יותר ממסכים איתך שקשה לסנן אותם, אי אפשר ללכת ברחוב בעזה ולדעת מי מחבל, מי שוחר שלום, מי בכלל היה שמח אם הוא לא היה מכיר את המילה פוליטיקה ומי באמת לא מכיר את המילה הזו, אבל זה לא הופך את 100% האוכלוסיה למחבלים או תומכי טרור.

אין לי כח לחזור על ויכוח בחירתו של החמאס, לפי המשוואה הזו גם אתה תומך אולמרט.

שאלתי שאלה פשוטה מאוד והתחמקת. מעניין אותי אם בתגובה הבאה אתה שוב תתעסק בקטנות ותגיב לי בעקיפין, תבחר להיטפל למשפט שאני מסיים לכתוב עכשיו, או שאשכרה תענה לשם שינוי, מה קורה כשהמשאיות בגבול?

11. איגור .פ. Member

דבר אחד אני יגיד צריך להפציץ בית בית כל פינה בעזה ,רמאללה ,ג'נין שכם אולי אז יהיה סדר.

12. Juvy-Yoni Member

וזה מה זה יעזור
    אז כל סוריה, לבנון, עיראק, איראן יבואו לתקוף אותנו
    אבל כן הפצצה מאסיבית של כל מה שקשור לטרור, בתים של טרוריסטים, מפעלים ליצור קסאמים ואמלחים משלוחים של כלי נשק מנהרות מפעליי קסאמים

13. spurs Member

אין להפוך את חהלחימה בחמאס ללחימה בצבא רגיל כי הם לא זהים
    לחמאס ין צירים לוגיסטיים אין קווים קבועים אין לוחמת צירים
    החמאס זה אגד גדודים מרחביים

הבעיה במלחמת לבנון השנייה היא החוסר במאמץ
    לא היה אף מאמץ אוגדתי כל החטיבות הגיעו לקו מגע כ3 קילומטר מהגבול וניתקו לפני שהגיעו עמוק מדי (כי מפקדות האוגדות לא החליטו על פתיחת צירים לוגסטיים ועל שהייה בשטח) ניהול מלחמה כושל ברמה הטקטית

רק נותר לי לברך על החלטת אשכנזי על החזרת מפקדות הגיס

14. GUTE Member

לפעמים לא צריך להגדיר הכל במונחים צבאיים מפוצצים, אלא פשוט להכניס לראש של החיילים ושל המפקדים (גם הבכירים וגם הזוטרים) שהם נלחמים מול צבא. כל מה שאמרת הוא נכון ויפה, אך אינו עוזר או פותר את בעיית ההתמודדות עם החמאס. אחרי כל מה שאמרת, איך אתה חושב שצריך להילחם בחמאס בכדי להשיג הכרעה?
    לפעול אחת לשבוע בעזה זה טוב ויפה, אך לא תשיג בזה שום מטרה. כאשר אין לך רציפות בלחימה אתה מאבד את הלגיטימציה לתקוף. בדיוק מסיבה זו השבוע צה"ל לא נכנס שוב לעזה וממשלת ישראל והחמאס סיכמו על הפסקת אש לא רשמית. הפסקת אש שכמובן באה מעמדת חולשה ולא מכפייה שלה על החמאס. בקיצור - רעיונית, הפסדנו.

נערך לאחרונה ב: ‏10/3/08
  15. FelaKaT Member

סבבה, אבל אתה היית זה שקפץ בכל פעם ששמם של השמאלנים עלה, אז מה אתה רוצה ממני? קודם אתה אל תשייך את עצמך אליהם ואחרי זה תצפה מאחרים לא לעשות כך גם כן.

אני בטוח ב90% שעשית את זה וברגע שאני אחזור הביתה אני אפילו מבטיח לחפש את זה.

ומתי אני אמרתי את זה?

פונים לכיוון לבנון/סוריה/ירדן/איראן.