שדרות והנגב

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י GUTE, ‏28/2/08.

1. George Best Member

אתה מתכוון אלי?

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה פשוט עיוור. לא הייתה טיפת ציניות במשפט הזה. אני באמת מבזבז את הזמן עליך, אתה מונע מעיוורון ושנאה, ויחד עם האופי המתלהם שלך זה שילוב אבוד. פנית אליי, חפרת לי שנה על דברים שאני מסכים איתך עליהם, הסכמתי איתך בפעם המי יודע כמה ובסוף אתה אומר שאני לא בר שיח, כמו אחרי כל הודעה שלך, לא נשאר לי אלא לתהות בקול רם "מה אתה רוצה??"

3. Pele Member

כל הפעולות טובות כשאפשר לבצע אותן.
    עזה זה לא מקום מתאים לזה.. אנחנו יכולים לחפור שם שנים על שנים ולא נכסה את כל הבהמות. וכל זה בלי שציינו את העובדה שתוך כדי ממשיכים להיפגע יהודים.

הרי אנחנו מחסלים שם כל יום 5 מחבלים לפחות וזה אפילו לא מתחיל ליהמגר..

לכן "פעולות יפות" לא תקפות פה כל כך. וצריך לעשות פעולה גדולה ונחרצת שתגן על כולנו מידית..

4. Pele Member

ואם כבר כמו שכתבתי בהודעה מעל,

בערוץ 10 בחדשות הראו הרגע את דעת העם - 45% (הרוב) חושבים שיש לבצע פעולה גדולת היקף בעזה, ורק 20% מאמינים בפעולות נקודיות.

עוד 20% הזויים מאמינים במו"מ.

5. GUTE Member

גשש צה"ל נהרג כשג'יפ סופה עלה על מטען בעת סיור שגרתי על גדר המערכת. בנוסף, נפתחה אש מאסיבית לעבר המקום בכדי לשבש את חילוץ הנפגעים. במקביל לאירוע זה נורו פצמר"ים לעבר לעבר ישובי אשכול.
    מדינת ישראל לא יכולה להמשיך ככה. הפעילות שנוקט צה"ל מנוגדת לכמה מעקרונותיה הבסיסיים של המלחמה - אחדות המטרה, התקפיות, ריכוז מאמץ והפתעה. שום עיקרון, מעקרונות אלה שציינתי, לא מתקיים.
    אחדות מטרה - אין דבר כזה. כל עוד הצמרת הפוליטית לא יודעת מה היא רוצה, אין טעם להפעיל את הצבא. שחיקת החמאס לא תעזור, יש צורך בהכרעתו באמצעות לחימה מאסיבית.
    התקפיות - נראה כי צה"ל נותר ללא כל יוזמה. כל פעולה פה היא הגנתית ומניעתית. אסור שזה יהיה כך.
    ריכוז מאמץ - אין בכלל על מה לדבר. אין שום ריכוז מאמץ, אין שום מטרה מוגדרת. להרוג כמה שיותר מחבלים זו לו מטרה, לפחות לא אופרטיבית. יש צורך במטרה מוגדרת מראש לכוחות הלוחמים, ומתוך כך יש לגזור את ריכוז המאמץ הדרוש. יש צורך בהפלת שלטון החמאס!
    הפתעה - כל פעולה שצה"ל עושה או מתכוון לעשות נידונה חזור ואמור בתקשורת שוב ושוב. נראה כי ממשלת ישראל יוצאת למבצעים בעזה על פי סקרים ולא על פי החלטות חיוניות בזמן אפס. יש צורך להפתיע את החמאס בעוצמה שהוא לא יעכל.
    אחרי מלחמת לבנון השנייה נסראללה אמר: " לא צפיתי את התגובה הישראלית, אם הייתי יודע שישראל תגיב בחומרה כזו, הייתי שוקל בשנית את פעולת החטיפה".
    הסלמה ברצועת עזה כרגע היא כן! אינטרס ישראלי. מצב של רגיעה כרגע יחזיר את פני הדברים להיות בדיוק כמו שהם ב7 השנים האחרונות. כלומר, ירי רקטות על ישובי הדרום והתעצמות של החמאס.

6. FelaKaT Member

מצטער, לא אני זה שמפספס אלא אתה. הגברת המודעות היא לא המטרה היחידה של הפגנה ואני בכלל לא בטוח שהיא גם העיקרית. למה לא להפגין על נושא שמוסכם על כולם אך הממשלה אדישה לכך, כמו שכר המורים למשל.
    אגב, אף אחד לא אמר שהם חייבים לצאת דווקא להפגנה. שיצאו למצעד הזדהות בדיוק כמו שעשו עבור תושבי עזה. איזה שר ערבי/שמאלני הגיע לשדרות על מנת לחזק את ידיהם של התושבים? אתה רוצה שאני אספר לך כמה שרים שמאלנים/ערבים הביעו את תמיכתם בתושבי עזה/לבנון?

אתה יכול להמשיך לחיות בבועה שלך. מיום ליום זה הולך ומתבהר שהתושבים בעזה לא כל כך רודפי שלום כפי שהם מנסים לעשות מעצמם.

7. Juvy-Yoni Member

הדבר שמעצבן אותי בסיפור הזה הוא שהפלסטינאים מתלוננים על הפרת זכויות אדם מצידנו אבל שימו לב לדבר הבא

החמאס משגר רקטות משטח אזרחי לשטח אזרחי ויורה על צה"ל ממבנים שיש שם אזרחים החמאס יורה בשביל לפגוע באזרחים בכוונת תחילה החמאס לא מכיר בישראל

צה"ל נאלץ להלחם בחמאס ששולח ילדים קטנים לאסוף תחמושות בזמן אש (ויש תיעודים), צה"ל מנסה לפגוע רק בטרוריסטים שהחמאס מסתובב בים אזרחים תמימים שהאזרחים יפגעו החמאס לא יפגע ואז הוא יוכל לבכות ואז לשגר עוד טילים (כן, כן הדברים האלו שנופלים באזור שלי כל יום זה טיל)

דרך אגב המיגונים שיש אצלנו בבתי הספר וגני הילדים ממש סכנת חיים בזמן רעידת אדמה

זה למה צריך יותר להשקיע בהפסקת מוחלטת של ירי ויצור הקסאמים

ואם הפלסטינאים רוצים מדינה שילמדו למגר את הקיצוניים אצלם

8. spurs Member

ה4 עקרונות האלה חשובים במלחמה לא במלחמת התשה בעלת עצימות נמוכה בלי קשר
    אני חזור ואומר פעולה גדולה כובשים את עזה ומה אז? מה יהיה עוד 5 שנים? ומה עוד 10 שנים? שהות קבועה זה לא בראש של אף אחד

הפעולה של גבעתי\עקבות הברזל\אסף בשבוע שעבר הייתה בדיוק מה שצריך לעשות אחת לשבוע באיזור אחר של הרצוע

נערך לאחרונה ב: ‏7/3/08
  9. Gass12 Member

החמאס הגדיל לעשות ופיזר ילדים קטנים על גגות מבנים שסומנו כמטרות (צה"ל פיזר כרוזים לנטוש את
    המבנים ..על מנת שלא יפגעו אזרחים. אז מה עשו המנוולים? פיזרו ילדים על הגגות)ואכן מנעו את ההפצצה

spurs : פעולה אחת לשבוע באיזור שונה כל פעם על בסיס מתמשך תוך ניצול גורם ההפתעה
    אני אומר אמן על זה. זה בדיוק מה שצריך לעשות לחץ לחץ לחץ ושוב לחץ .לשבור את רוחם.

10. Pele Member

אחת לשבוע באזור אחר ?
    מה זה משחק פיינטבול נראה לך?

זה נחמד ויפה לראות את זה. אבל זה לא עוזר
    הקאסמים ממשיכים להיות באוויר.. ואנחנו לא אמורים לחכות בסבלנות שנהרוג אחד אחרי אחד.

הרי כל ילד שם כבר חולם להיות שאהיד, על זה מחנכים אותם בבית הספר. לך תעצור את הסחף בפעולות ממוקדות

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

"כל ילד חולם להיות שאהיד" זו סטיגמה לא פחות מסוכנת מ"הם כולה אנשים מסכנים שאין להם מה להפסיד", האמת, כרגיל, באמצע.

12. Pele Member

כל ילד שלישי. מה זה משנה
    אני רק מנסה להראות פה שמפעולות ממוקדות לא נגיע לשומקום..

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנת, מעטים באמת "חולמים" להיות שאהידים, לא כל מי שנהיה שאהיד חלם כל חייו להגיע לשם ולא משנה מה הוא אומר למצלמות של החמאס.

לגבי הפועלות הממוקדות - אם יש לך פיתרון ריאלי טוב יותר, בשביל זה הדיונים האלה קיימים.

כן, אבל אם אתה באמת מאמין שהממשלה אדישה, זה אומר שהחלטת להאשים אותם כבר מראש. אחרת מה אתה מצפה שיעשו מעבר, הפיתרון המהיר הכי פרקטי זה פינוי שדרות, זה מה שאתה רוצה?

ההבדל בין הפגנה ומצעד הזדהות הוא בדיוק כמו בין מחבל ללוחם חופש או כל מושג אחר שמסובבים כך או כך, בתכלס זה אותו דבר.

לא, האמת היא אותה אמת שהייתה תמיד. חלקם כן, חלקם לא. האחוזים משתנים בהתאם לרוח התקופה, אבל האמת היא כרגיל שאין שום שחור ולבן. אני מבין שהתמיכה בתושבי עזה\לבנון מצטיירת כאילו התמיכה היא אך ורק בהם, אבל שנינו יודעים שזה פשוט לא ככה, או שרק אני יודע את זה ואתה ממש רוצה להאמין במשהו אחר, אז על מה הויכוח?

חשבת על פתרונות חדשים אגב מאז הטרנספר ל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/gives.Xxx טאון?

14. Pele Member

כפי שכתבתי למעלה, הרוב בעם הצביע בסקרים כי הוא מאמין בפעולה רחבת היקף.
    וזה מה שצריך לעשות

זה גם מועיל וזה גם כח הרתעה.

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוב העם רצה? דז'ה וו מיולי 2006.