שגיעוט קטיב - הדיון הראשי של הטעויות המביכות

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏11/7/07.

1. Commander vimes Member

הם הישתחררו בשנות העשרים ועוד איזה 10 שנים(נראה לי) עושים משאל עם בצפון אירלנד כדי שיחליטו אם הם ימשיכו להיות שייכים לבריטניה או להיות חלק מאירלנד

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/7/07
  2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אפשר לעשות גם בדיקה על כמה רושמים חרא וקקי?אני רוצה להשכיל.

3. spurs229 Member

ה-Great זה לא כדי להלל את בריטניה אלא לציין שזו בריטניה הגדולה. כמו Great grandma שזה סבתא גדולה (סבתא רבה) ולא סבתה נפלאה.

לגבי הטבלה המגוכחת שהבאת, כותבים Palestine ולא Palestina וזה מוצא 45,900,000 תוצאות. לעומת זאת, אם תחפש فلسطين בערבית יהיו 35,100,000 תוצאות, ועבור اسرائيل יהיו 12,000,000.

4. orend84 Member

בריטניה = אנגליה,סקוטלנד,ווילס,צפון אירלנד .
    מה שמוזר זה שבאולימפידה יש בריטניה ובכדורגל זה מחולק .
    ד"א מוזיקה או מוסיקה ?!

5. spurs229 Member

גם וגם.

6. Tony Adams Member

לך לגוגל, תהפוך להיות חכם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

7. New Comer Member

מוזיקה- 4,580,000
    מוסיקה- 4,110,000

במילה פלסטינה התכוונתי לשמה של ארץ ישראל בעיני הערבים ולא לרשות הפלסטינית.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/07
  8. W.Rooney Member

זה רק אני או שהקונוטציה למילה "מוסיקה", בשונה מ"מוזיקה", היא למוסיקה קלאסית ?

9. spurs229 Member

השם אצל הערבים הוא פלסטין, והגיוני שלא תמצא יותר מדי תוצאות בעברית...

10. Ampelmann Member

או-הו!! עצבנת עכשיו מיליונים של פטרוני גינס ומרפי'ס!!
    האירים מתגאים תמיד במלחמת 800 השנים שלהם בבריטים ובאופן כללי שונאים (שנאו לפחות, היום זה כבר לא ככה) את האנגלים. כנס לגוגל, תכתוב קצת De valera ו-Irish sufferings ותקבל מנה גדושה של היסטוריה.

קטע קצר על סט. פטריק:
    לפי המסורת, הגיע לאירלנד בשנת 432 לספירה סנט פטריק, כנראה ממוצא קלטי, שהחל להמיר לנצרות את תושבי האי. פטריק לא פגע באורח החיים השבטי ובמסורת החיים של האירים, אך כינס לספר חוקים את החוקים שלפיהם חיו התושבים, ושינה רק את החוקים שסתרו את הנצרות. הוא שהנחיל את השימוש באלפבית הרומי ואיפשר לנזירים האיריים לשמר חלקים נרחבים של הספרות הקלטית, שנשמרה עד אז רק בעל פה.
    (עכשיו אתם יודעים למה שותים...או לפחות למה קתולים)

קטע לא קצר על המאבק בין האנגלים לאירים, שכידוע מבוסס בעיקר על המאבק בין הקתולים לפרוסטסטנים (האירים הם קתולים אדוקים, האנגלים מאז הנרי ה-8 ועד טוני בלייר הם פרוסטנטים ואנגליקנים)

בשנת 1169 פלשו הבריטים והנורמנים לאירלנד, לאחר שהוזמנו על ידי מלך מקומי בשם דרמוט מק'מורו להתערב בסכסוך פנימי. הכתר האירי אוחד עם הכתר האנגלי והם נשלטו על ידי מלך אחד. למרות זאת כונן באירלנד פרלמנט עצמאי.

תקופת שלטונו של הנרי השמיני, מלך אנגליה הייתה מלאה תהפוכות באירלנד. בשנת 1541 היא הופרדה, בצעד סמלי מבריטניה והוכרזה כממלכה נפרדת, למרות שבאופן אוטומטי שליטה היה מלך בריטניה. הנרי השמיני היה גם המלך שגירש את הכנסייה הקתולית מבריטניה בעקבות סירובו של האפיפיור לבטל את נישואיו. הנרי ובנו, אדוארד השישי, הצליחו להכחיד את הנצרות הקתולית מבריטניה אך לא הצליחו כך באירלנד שנשארה קתולית.

במהלך המאה ה-17 שלחו פרוטסטנטים אנגלים וסקוטים שרצו למגר את הקתולים מאירלנד, מתישבים שהקימו מושבות פרוטסטנטיות בצפון אירלנד.

ב-1801 העביר הפרלמנט האירי החלטה כי אירלנד תאוחד עם "הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה", שנוצרה מאיחוד של אנגליה וסקוטלנד ב-1707. כתוצאה מהאיחוד נוצרה "הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה ואירלנד". דגל הממלכה המאוחדת של היום נוצר משילוב של דגל סקוטלנד (רקע כחול עם צלב לבן אלכסוני), דגל אנגליה (צלב אדום על רקע לבן) ו"הצלב של סנט פטריק" האירי (צלב אדום נטוי באלכסון).

האיחוד החזיק מעמד עד תחילת המאה ה-20. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו לאומנים אירים למרוד בשלטון הבריטי. לאחר מלחמת עצמאות שנמשכה שנתיים הוכרזה עצמאות אירלנד ב6 בדצמבר 1921.

בהסכם העצמאות נקבע כי המחוזות של צפון אירלנד, בהם הייתה גם אוכלוסייה פרוטסטנטית, יוכלו לבחור אם להצטרף לאירלנד או להשאר חלק מהמלכה המאוחדת. ששת המחוזות הללו (מתוך 32) אכן בחרו להשאר ב"ממלכה המאוחדת" וכך פוצל האי בינה לבין מדינת אירלנד החופשית.

אירלנד עברה מספר גילגולים חוקתיים עד שב-1947 הוכרזה הרפובליקה. אז היא גם התנתקה סופית מהממלכה המאוחדת ואף חדלה להיות חברה בחבר העמים הבריטי. אירלנד הייתה מהראשונות להצטרף לאיחוד האירופי עוד בשנת 1955. בדצמבר אותה שנה הצטרפה אירלנד גם לאו"ם.

במהלך החצי השני של המאה ה-20 הייתה ממשלת אירלנד מעורבת עמוקות במציאת פתרון לסכסוך בין הקתולים והפרוטסטנטים בצפון אירלנד. היא אף נתנה את חסותה להסכם השלום של שנת 1998.

חלק מכם, המבוגר יותר, אולי זוכר את פיגועי הטרור והלחימה בסוף שנות ה-90, שקצת נשמטו פה. בכל מקרה, הקתולים באירלנד שנאו מאוד את האנגלים ואירלנד היתה, אבל איננה חלק מהממלכה הבריטית. כך או כך, נחמד לגלות מתי הוכרזה ממלכת בריטניה ומה עומד מאחורי הדגל שלה.

עריכה: המשכתי לשוטט בהיסטוריה האירית וגיליתי שגם הדגל האירי מסמל, בין היתר, את המאבק הזה כאשר הכתום מסמל את הפרוטסטנטים והירוק, כמו במקרה של סלטיק הסקוטית, מסמל את הקתולים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/07
  11. Ampelmann Member

איך מבדילים בין "אם" ל"עם"?

עם= חיבור. משהו ועוד משהו. אפשר תמיד לזכור ש"עם" של חיבור נכתב עם ה-ע', של "עוד".
    אם= התנייה (תנאי). משהו או משהו. אפשר תמיד לזכור ש"אם" של התנייה נכתב עם ה-א' של "או".

אחח..אני צריך ללמד לשון!

12. itzik zohar #20 Member

ועדיין יש שגיאות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

שאני מבצע שגיאת כתיב זה בגלל שאני כותב במהירות ואת האמת, אין לי כוח לבדוק את ההודעה שאני כותב. ועוד אמת, למרות שאני לא כותב עם שגיאות כתיב אני לא מעוצבן אם מישהו כותב עם שגיאות אין בזה שום פשע.

13. בית"רי מלידה Member

אתה רציני? תראה לי, אני רוצה לתקן !

14. itzik zohar #20 Member

ההודעה שלך לא מזמן - זהה את השגיאות:

דוגמא של הוספת ה- י' לחינם

שכותבים פעולה שאתה תעשה בעתיד, דוחפים את ה- א' ולא כותבים אותה עם י', אני בטוח שאתה יודע שזה ככה, כי בסה"כ אתה כותב את זה ממהירות, לא מאשים אותך.

ו...אם אני כותב לדוגמא: אני אוהב את השחקנים האלו, זה נחשב שגיאה? כי אני יודע שבמקור כותבים: הללו

15. Ampelmann Member

כשאני רואה מישהו כותב "אני יעשה" זה מעלה לי את החררה...זה באמת טמטום צרוף (לא משהו אישי, חיים, זה פשוט הסעיף שלי)..."אם" ו"עם" אפשר להבין, אבל "אני יעשה"...איך אפשר?!