שאר תחרויות האתלטיקה (ענפי השדה)

הנושא בפורום 'אולימפיאדת לונדון 2012' פורסם ע"י Fratelli d'Italia, ‏2/8/12.

 1. Fratelli d'Italia

  Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏21/8/09
  הודעות:
  6,142
  לייקים שהתקבלו:
  0
  [​IMG]
  [​IMG]


  קפיצה לרוחק

  על הענף: האתלט רץ עד לקרש הקפיצה כדי לצבור מהירות ומומנטום, מבצע דחיפה של האדמה בעזרת רגלו החזקה ומנתר תוך כדי שהוא מרים את כל גפיו. בזמן הקפיצה, על האתלט לשמור על צורת גופו ולחות כשגופו מכופף. הקפיצה נחשבת לחוקית כל עוד אף אחת מרגלו של האתלט לא עברה את הגבול של קרש הקפיצה. אם קפיצתו ברת תוקף, השופט מרים דגל לבן, ולא, יורם דגל אדום. המרחק נמדד מסימון הגבול ועד הסימן שהותיר האתלט על משטח החול הקרוב ביותר לעמדת הזינוק.

  גברים:

  שיא העולם: 8.95 מ', מייק פאוול (ארצות הברית), 1991.
  השיא האולימפי: 8.90 מ', בוב ביימון (ארצות הברית), מקסיקו סיטי 1968.
  מדליסט הזהב בבייג'ינג: אירווינג סלאדינו (פנמה), 8.34 מ'.
  לו"ז לתחרות: 3/8 (מוקדמות החל מ-21:50), 4/8 (גמר - החל מ-21:55)

  מה צפוי לנו ? בניגוד לשאר ענפי האתלטיקה, בקפיצה לרוחק גברים קשה להאמין לשבירת שיא העולם או השיא האולימפי. יתרה מכך, מעטים הם המתחרים שהתקרבו אליהם בכלל ולא נראה שהדבר עומד להשתנות. אולם, התחרות על מדליית הזהב לא הולכת להיות פשוטה כאשר מתמודדים רבים יהוו עליה איום. אירווינג סלאדינו הקובאני, מדליסט הזהב מבייג'ינג, נהפך לגיבור לאומי בארצו, אך חלה ירידה מסויימת בהישגיו מאז. באליפות העולם בברלין 200 סיים אחרון בשלב הגמר כשהזוכה המאושר היה דווייט פיליפס האמריקאי המבוגר כאשר קבע מרחק נאה של 8.54 מטרים. לא רחוק ממנו סיים מוקואנה, מדליסט הכסף בבייג'ינג. פיליפס בן ה 35 כיום, שמר על תואר אלוף העולם גם בדאגו 2011 לאחר שקפץ מרחק של 8.45 מטרים. מדובר על אחד מהקופצים הטובים והמעוטרים ביותר בהיסטוריה; לזכותו ארבע אליפויות עולם ומדליית זהב מאתונה 2004. לצערו של פיליפס, במהלך השנה האחרונה עבר תאונת דרכים ונפגע ברגלו ולכן לא ישתתף במשחקים האולימפיים. מתחרה נוסף שצפוי להוות איום הוא מיטשל וואט האוסטרלי הצעיר שזכה במדליית הארד בברלין ובדאגו סיים כסגנו של פיליפס. בליגת היהלום לשנה האחרונה, זכה וואט פעמיים במקום הראשון, אך תוצאת השנה שייכת לראטרפוד הבריטי בן ה 25- 8.32 מ'. הפעם, לנגד הקהל הביתי ברובו, אין ספק כי הוא הרץ הקופץ הצעיר יכוון למדליה הנוצצת. מנקוב, שקבע את התוצאה השלישית בטיבה השנה (8.22 מ') ומאקושה, מדליסט הארד בדאגו, יתחרו על אחת המדליות וכמו כן אסור לשכוח את סלאדינו שלא אמר נואש על אף הירידה בהישגיו. באליפות העולם באולם השנה זכה מאורו ויניסיוס דה סילבה הברזילאי עם תוצאה זהה להנרי פריין האוסטרלי.

  נשים:

  שיא העולם: 7.52 מ', גלינה צ'יסטיאקובה (ברית המועצות), 1988.
  השיא האולימפי: 7.40 מ', ג'קי ג'ויינר-קרסי (ארצות הברית), סאול 1988.
  מדליסטית הזהב בבייג'ינג: מאורן מאגי (ברזיל), 7.04 מ'.
  לו"ז לתחרות: 7/8 (מוקדמות החל מ-21:05), 8/8 (גמר - החל מ-22:05)

  מה צפוי לנו ? עבור מאורן מאגי הברזילאית, הזכייה במדליית הזהב בבייג'ינג וקביעת התוצאה 7.04 מטרים, הייתה כנראה הישג השיא עבורה. מאז לא הצליחה לשחזר את הישגיה ובהתחשב בגילה המתקדם כיום, 36, קשה להאמין שתחלוק מקום על הפודיום. סגניתה בבייג'ינג, טטיאנה לבדבה, מהמתחרות היותר מעוטרת בענף, לא פחות צעירה ממנה ולמרות מדליית הכסף בדאגו 2009, איננה בלטה בשנתיים האחרונות. ענף זה הוא בסימן חילופי משמרות ואחת הפייבוריטיות בו היא בלסינג אוקברה הניגרית הצעירה והמוכשרת (מתחרה גם ב 100 מ') כשבגיל 19 זכתה במדליית הארד בבייג'ינג. מאז ועד היום הספיקה לזכות באליפויות אפריקה. במסגרות הבינלאומיות התקשתה לבטא את עצמה. מי שכן עשתה זאת וכנראה הפייבוריטית הברורה לזכייה בלונדון היא בריטני ריס האמריקאית. מדובר על אלופת העולם שנתיים ברציפות כשבאליפות העולם באולם השנה קבעה תוצאה נפלאה של 7.23 מטרים. כמו כן ניצחה שלוש פעמים בליגת היהלום. מתחרה נוספת שתהווה עליה איום היא אולגה קוצ'רנקו סגניתה בדאגו והשיגה תוצאות יפות השנה בליגת היהלום. עוד מתחרות שכדאי לשים עליהן לב הן אינטה רדוויצ'ה, ברגינה גלן ודניה קלישינה. כמו אצל הגברים, גם כאן יהיה קשה מאוד לשבור את אחד השיאים, העולמי או האולימפי.


  קפיצה לגובה

  על הענף: תחילה, האתלט רץ לאורך המסלול, מנתר גבוה ככל שיכול ונוחת. הריצה נעשית בקשת וזאת כדי למקם את מרכז הכובד של הקופץ מתחת לרגל הניתור. הניתור נעשה על רגל אחת בלבד ולאחר מכן יש להעביר את כל הגוף מעל הרף. בתחילת התחרות, הרף ממוקם בגובה נמוך יחסית והאתלט רשאי לקפוץ מאיזה גובה שהוא רוצה. כל מתחרה יכול לקפוץ שלוש פעמים בכל גובה, אך אם הוא נכשל שלוש קפיצות רצופות, הוא נפסל. הקפיצה לא נחשבת כל עוד הרף נופל. אם הרף נופל לאחר שהאתלט קם ממזרן הנחיתה, הקפיצה נחשבת.

  גברים:

  שיא העולם: 2.45 מ', חאבייר סוטומאיור (קובה), 1993.
  השיא האולימפי: 2.39 מ', צ'ארלס אוסטין (ארצות הברית), אטלנטה 1996.
  מדליסט הזהב בבייג'ינג: אנדריי סילנוב (רוסיה), 2.36 מ'.
  לו"ז לתחרות: 5/8 (מוקדמות החל מ-21:05), 7/8 (גמר - החל מ-21:00)

  מה צפוי לנו ? אנדריי סילנוב, האלוף האולימפי, היה קרוב מאוד לשיא האולימפי עם קפיצה בגובה 2.36 מטרים. באליפויות העולם לא השתתף, אך זכה במדליית הכסף באליפות העולם באולם השנה, על אף תוצאה זהה לזו של הזוכה, דימיטרוס קונדרוקוקיס. זאת בעקבות קפיצות טובות יותר של היווני במצטבר. קונדרוקוקיס הוא שם עולה בענף הקפיצה לגובה ולזכותו זכייה אחת בליגת היהלום השנתית. ירוסלב ריבאקוב, זוכה מדליית הארד בבייג'ינג ובעל מדליות רבות מאז תחילת המילניום, סבל מפציעה שלא אפשרה לו להשתתף בלונדון. למרות זאת, לרוסיה יהיה ייצוג מכובד גם בלעדיו כשאל סילנוב יצטרף איוון אוחוב, אלוף אירופה באולמות פעמיים ברציפות ואלוף העולם ב 2009. את תוצאת השנה השיג ג'סי וויליאמס (לא השחקן) כאשר קבע 2.36 מטרים בליגת היהלום והיה בה מאוד דומיננטי. מעבר לכך זכה במדליית הזהב בדאגו 2011. אלוף מרכז אמריקה הוא טרבור בארי מהבאמס. לזכותו גם מדליית ארד בדאגו ומועמד לאחת המדליות בלונדון. רוברט גרבארז הבריטי הוא עוד שם עולה בענף זה והינו אלוף אירופה באתלטיקה לשנה הנוכחית. הפתעות רבות צפויות לנו בתחרות כאשר אין מועמד וודאי לזכייה וכששני המדליסטים הבכירים מבייג'ינג, סילנוב ומאסון, לא יתחרו, יהיה מעניין לדעת מי יזכה בסופו של דבר במדליית הזהב. השיא העולמי והאולימפי שבירים ביותר וייתכן מאוד כי אחד מהם יישבר בקרוב.

  נשים:

  שיא העולם: 2.09 מ', סטפקה קוסטאדינובה (בולגריה), 1987.
  השיא האולימפי: 2.06 מ', ילנה סלסארנקו (רוסיה), אתונה 2004.
  מדליסטית הזהב בבייג'ינג: טייה הלבאוט (בלגיה), 2.05 מ'.
  לו"ז לתחרות: 9/8 (מוקדמות החל מ-11:30 בבוקר), 11/8 (גמר - החל מ-21:00)

  מה צפוי לנו ? לונדון תיאלץ להסתדר ללא בלנקה ולאשיץ' הקרואטית, הקופצת המעוטרת ביותר בענף שסבלה מפציעה קשה לפני מספר חודשים. רק כדי להבין עד כמה האבידה גדולה מנשוא - ולאשיץ' היא אלופת אירופה לשנת 2010, יש לה שתי אליפויות עולם שנקטעו עם מדליית הכסף בדאגו והייתה קרובה ביותר למדליית הזהב בבייג'ינג, כשקפצה לאותו גובה כמו הלבאוט, אולם במאזן הכללי הבלגית הייתה עדיפה. כעת כשהיא בת 28, גם חלום מדליית הזהב האולימפית נגוז. מעבר להישגיה הנהדרים, ולאשיץ' ידועה גם בשל השואו שהיא נותנת בכל פעם שעולה על המסלול, בין אם זה הריקודים הססגוניים, החיוכים והאינטראקציה עם הקהל. כן, וגם יופי לא חסר לה. לאחר שהשלמנו עם העובדה שהקרואטית לא תהיה עימנו, הגיע הזמן לדבר על המועמדת המובילה לזהב- אנה צ'יצ'רובה. זוכת מדליית הארד בבייג'ינג מגיעה בכושר פנטסטי ללונדון לאחר שבאליפות העולם ב 2009 סיימה כסגניתה של ולאשיץ', אך שנה שעברה השיגה את אליפות העולם. הרוסייה בת ה 30 מחזיקה גם בתוצאת השנה של 2.02 מטרים ועם קצת יותר מאמץ צפויה אף לשבור את אחד השיאים. אולם, מספר מתמודדות נוספות יהוו איום על מקום בפודיום ביניהן אנטונייטה די מרטינו האיטלקייה המבוגרת וקאונטה לאוו האמריקאית, מהבולטות השנה בליגת היהלום. עבור תיה הולבאוט, האלופה האולימפית, הזכייה בבייג'ינג היוותה את רגע השיא בקריירה שלה לאחר זכיות באליפויות העולמיות והאירופאיות. בשנים האחרונות היא קצת פחות בלטה אך עדיין גם בגיל 34, לא אמרה את מילתה האחרונה.


  תחרויות נוספות:

  קפיצה משולשת

  על הענף: בשונה מקפיצה לרוחק, בתחרות זו קיימים שלושה מהלכי קפיצה ומכאן נגזר שם התחרות. לאחר שהאתלט סיים את ריצתו, הוא מנתר עם רגלו החזקה, מדלג עם רגלו השנייה ולאחר מכן קופץ עם רגלו החזקה עד לנחיתה. מרחק הקפיצה נמדד מקרש הקפיצה ועד לנחיתה בחול. כללי הפסילה זהים לאלו שבקפיצה לרוחק.

  גברים:

  שיא העולם: 18.29 מ', ג'ונתן אדווארדס (בריטניה), 1995.
  השיא האולימפי: 18.09 מ', קני הריסון (ארצות הברית), אטלנטה 1996.
  מדליסט הזהב בבייג'ינג: נלסון אבורה (פורטוגל), 17.67 מ'.

  לו"ז לתחרות: 7/8 (מוקדמות החל מ-12:45 בצהריים), 9/8 (גמר - החל מ-21:20)

  נשים:

  שיא העולם: 15.50 מ', אינסה קראבטס (אוקראינה), 1995.
  השיא האולימפי: 15.39 מ', פרנסואז מ'באנגו אטון (קמרון), בייג'ינג 2008.
  מדליסטית הזהב בבייג'ינג: פרנסואז מ'באנגו אטון (קמרון), 15.39 מ'.

  לו"ז לתחרות: 3/8 (מוקדמות החל מ-12:25 בצהריים), 5/8 (גמר - החל מ-21:35)


  קפיצה במוט

  על הענף: האתלט רץ על המסלול יחד עם מוט בידו ודוחף את עצמו אל מעל הרף בעזרת המוט בזמן הניתור. המוט יכול להיות בכל אורך או קוטר, אולם חייב להיות חלק. כללי הפסילה זהים לאלו שבקפיצה לגובה.

  גברים:

  שיא העולם: 6.14 מ', סרגיי בובקה (אוקראינה), 1994.
  השיא האולימפי: 5.96 מ', סטיבן הוקר (אוסטרליה), בייג'ינג 2008.
  מדליסט הזהב בבייג'ינג: סטיבן הוקר (אוסטרליה), בייג'ינג 2008.

  לו"ז לתחרות: 8/8 (מוקדמות החל מ-12:00 בצהריים), 10/8 (גמר - החל מ-21:00)

  נשים:

  שיא העולם: 5.06 מ', ילנה איסינבאייבה (רוסיה), 2009.
  השיא האולימפי: 5.05 מ', ילנה איסינבאייבה, בייג'ינג 2008.
  מדליסטית הזהב בבייג'ינג: ילנה איסינבאייבה, 5.05 מ'.

  לו"ז לתחרות: 4/8 (מוקדמות החל מ-12:20 בצהריים), 6/8 (גמר - החל מ-21:00)


  הדיפת כדור ברזל

  על הענף: על האתלט להדוף את הכדור רחוק ככל האפשר. הכדור, משקלו לגברים 7.26 ק"ג. האתלטים מתחילים במעגל הזריקה כשהכדור מונח על אחת הידיים וצמוד לצוואר והסנטר, מבצעים חצי סיבוב והודפים את הכדור בעצמה רבה ככל האפשר. המרחק אליו נהדף הכדור נמדד מקשת המעגל ועד מקום נפילתו הראשון של הכדור. אסור לאתלט לחצות את המעגל בשום דרך שהיא עד לעצירה הסופית של הכדור.

  גברים:

  שיא העולם: 23.12 מ', רנדי בארנס (ארצות הברית), 1990.
  השיא האולימפי: 22.47 מ', אולף טימרמן (מזרח גרמניה), סאול 1988.
  מדליס הזהב בבייג'ינג: תומאש מאייבסקי (פולין), 21.51 מ'.
  .
  לו"ז לתחרות: 3/8 (מוקדמות החל מ-12:00 בצהריים), 3/8 (גמר - החל מ-22:30)

  נשים:

  שיא העולם: 22.63 מ', נטאליה ליסובקיה (ברית המועצות), 1987.
  השיא האולימפי: 22.41 מ', אילונה סלופיאנק (מזרח גרמניה), מוסקבה 1980.
  מדליסטית הזהב בבייג'ינג: ואלרי וילי (ניו זילנד), 20.56 מ'.


  זריקת דיסקוס

  על הענף: האתלט צריך לזרוק את הדיסקוס רחוק ככל האפשר. אצל הגברים משקל הדיסקוס 2 ק"ג ואצל הנשים 1 ק"ג. אסור לאתלטים לצאת ממעגל הזריקה עד לנחיתתו הסופית של הדיסקוס. בשונה מהדיפת כדור ברזל, בענף זה האתלט רשאי לזרוק את הדיסקוס בכל צורה שהיא. מרחק הזריקה נמדד מקשת המעגל ועד לנחיתתו הראשונה של הדיסקוס על הקרקע. הזוקים מוקפים בגדר כדי לא לפגוע בשופטים או בשאר המתחרים. כללי הפסילה זהים לאלו שבהדיפת כדור ברזל.

  גברים:

  שיא העולם: 74.08 מ', יורגן שולט (מזרח גרמניה), 1986.
  השיא האולימפי: 69.89 מ', וירגיליוס אלקנה (ליטא), אתונה 2004.
  מדליסט הזהב בבייג'ינג: גרד קאנטר (אסטוניה), 68.82 מ'.

  לו"ז לתחרות: 6/8 (מוקדמות החל מ-12:00 בצהריים), 7/8 (גמר - החל מ-21:45)

  נשים:

  שיא העולם: 76.80 מ', גבריאלה ריינש (מזרח גרמניה), 1988.
  השיא האולימפי: 72.30 מ', מרטינה הלמן (מזרח גרמניה), סאול 1988.
  מדליסטית הזהב בבייג'ינג: סטפאני בראון-טרפטון (ארצות הברית), 64.74 מ'.

  לו"ז לתחרות: 3/8 (מוקדמות החל מ-21:10), 4/8 (גמר - החל מ-21:30)


  הטלת כידון

  על הענף: על האתלט לזרוק את הכידון רחוק ככל האפשר. אצל הגברים אורך הכידון 2.7 מ' ומשקלו 800 גרם לפחות ולעומת זאת, אצל הנשים אורכו 2.2 מ' ומשקלו 600 גרם. האתלט רץ כשהכידון מוחזק על ידי אחת מידיו בסמוך לכתפו ועליו לזרוק אותו לפני הגיעו לקו הסיום. המרחק נמדד מסימון גבול משטח הריצה ועד לניתתו של הכידון בקרקע. הכידון חייב להיתקע על משטח הדשא עם חודו ויתר על כן הזריקה עשויה להיפסל אם הזריקה סטתה ממשטח הנפילה או שהזורק חצה את קו הגבול.

  גברים:

  שיא העולם: 98.48 מ', יאן זלזני (צ'כיה), 1996.
  השיא האולימפי: 90.57 מ', אנדראס תורקילדסן (נורבגיה), בייג'ינג 2008.
  מדליסט הזהב בבייג'ינג: אנדראס תורקילדסן (נורבגיה), 90.57 מ'.

  לו"ז לתחרות: 8/8 (מוקדמות החל מ-21:05), 11/8 (גמר - החל מ-21:20)

  נשים:

  שיא העולם: 72.28 מ', ברבורה שפוטאקובה (צ'כיה), 2008.
  השיא האולימפי: 71.53 מ', אוסליידיס מננדס (קובה), אתונה 2004.
  מדליסטית הזהב בבייג'ינג: ברבורה שפוטאקובה (צ'כיה), 71.42 מ'.

  לו"ז לתחרות: 7/8 (מוקדמות החל מ-12:00 בצהריים), 9/8 (גמר - החל מ-23:00)


  יידוי פטיש

  על הענף: על האתלט לזרוק את הפטיש רחוק ככל האפשר. ראש הפטיש עשוי ממתכת המחבור למעין חבל עם ידית אחיזה. אצל הגברים שוקל 7.25 ק"ג ואצל הנשים 4 ק"ג. ראש הפטיש מונח על הקרקע של מעגל הזריקה והאתלט מסתובב במעגל עד ארבע פעמים לפני שחרור הפטיש. מרחק הזריקה נמדד מקשת המעגל ועד נחיתתו הראשונה של הפטיש בקרקע. היידוי עלול להיפסל אם הפטיש לא נחת במשטח המתאים, אם המתחרה עבר את המעגל או אם לא חרג ממספר הסיבובים המותרים.

  גברים:

  שיא העולם: 86.74 מ', יורי סדיך (ברית המועצות), 1986.
  השיא האולימפי: 84.80 מ', סרגיי ליטבינוב (ברית המועצות), סאול 1988.
  מדליסט הזהב בבייג'ינג: פרימוז' קוזמוס (סלובניה), 82.02 מ'.

  לו"ז לתחרות: 3/8 (מוקדמות החל מ-13:20), 5/8 (גמר - החל מ-22:20)

  נשים:

  שיא העולם: 79.42 מ', בטי היידלר (גרמניה), 2011.
  השיא האולימפי: 76.34 מ, אקסנה מנקובה (בלארוס), בייג'ינג 2008.
  מדליסטית הזהב בבייג'ינג: אקסנה מנקובה (בלארוס), 76.34 מ'.

  לו"ז לתחרות: 8/8 (מוקדמות החל מ-12:00 בצהריים), 10/8 (גמר - החל מ-21:35)


  מתכונת שלבי המוקדמות והגמר:

  במוקדמות כל אתלט קופץ, הודף, זורק, מטיל או מיידה בתורו. בכל ענף קיימים שלושה סיבובים. על המתחרים להשיג את הרף המינימלי שנקבע ועל כן בגמר יתחרו אלו שהשיגו את הרף הנדרש או לחילופין תריסר המתחרים בעלי התוצאות הטובות ביותר. גם בגמר לכל אתלט יש שלושה ניסיונות כששמונה הטובים ביותר זכאים לשלושה ניסיונות נוספים. הזוכה המאושר הוא בעל התוצאה הטובה ביותר.


  רשימת המתמודדים המלאה (קישור)
   
 2. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455

  מחר יפתחו תחרויות האתלטיקה בלונדון 2012, ולהלן תחרויות ענפי השדה שיתקיימו ביום הפתיחה:


  החל מ-12:00 בצהריים: מוקדמות הדיפת כדור ברזל לגברים (קבוצות B+A).
  החל מ-12:05 בצהריים: קרב 7 לנשים (2 מקצועות: 100 מ' משוכות וקפיצה לגובה).
  החל מ-12:25 בצהריים: מוקדמות קפיצה משולשת לנשים (קבוצות B+A).
  החל מ-13:20: מוקדמות ידויי פטיש לגברים (קבוצות B+A).
  החל מ-21:00: קרב 7 לנשים (2 מקצועות: הדיפת כדור ברזל ו-200 מ').
  החל מ-21:10: מוקדמות זריקת דיסקוס לנשים (קבוצות B+A).
  החל מ-21:50: מוקדמות קפיצה לרוחק לגברים (קבוצות B+A).
  החל מ-22:30: גמר הדיפת כדור ברזל לגברים.


  * ערוץ יורוספורט ישדר מהמוקדמות החל מ-12:00 בצהריים, וגם את תחרויות הערב החל מ-22:30.


  דרכי העפלה לגמרים:

  הדיפת כדור ברזל - 20.65 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.
  ידויי פטיש - 78.00 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.
  זריקת דיסקוס - 63.00 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.
  קפיצה משולשת - 14.40 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.


  תהנו !

   
 3. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455

  תומאס מאייבסקי זכה בפעם השנייה ברציפות בזהב בהדיפת כדור ברזל !


  תומאס מאייבסקי (פולין) זכה בפעם השנייה ברציפות בזהב האולימפי בהדיפת כדור ברזל.
  מאייבסקי קבע בזריקה האחרונה שלו את התוצאה הטובה ביותר שלו בתחרות - 21.89 מ', כשגם הזריקה השניה הכי טובה שלו, 21.87 מ', היתה מקנה לו את הזהב.
  דייויד סטרול (גרמניה) בן ה-22, הפתיע וזכה במדלית הכסף עם הדיפה של שיא אישי - 21.86 מ'.
  ריסה הופה (ארה"ב) הוותיק הסתפק בארד עם 21.23 מ'.

  [​IMG]
  מאייבסקי חוגג זהב אולימפי שני ברציפות בהדיפת כדור ברזל


  * בתום היום הראשון בקרב שבע (לאחרי 4 מקצועות), ג'סיקה אניס (בריטניה) מובילה עם תוצאה נפלאה של 4,158 נק'.
  במקום השני ניצבת אוסטרה סקוג'יטה (ליטא) עם 3,974 נק', ושלישית ג'סיקה זלינקה (קנדה) עם 3,903 נק'
  היום ייערכו שלוש התחרויות האחרונות: קפיצה לרוחק, הטלת כידון ו-800 מטר לקינוח.


  ** בקרוב אעלה את התוכנית למחר.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏3/8/12
 4. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455

  תחרויות ענפי השדה - יום שבת:


  החל מ-12:05 בצהריים: קרב 7 לנשים (קפיצה לרוחק).
  החל מ-12:20 בצהריים: מוקדמות קפיצה במוט לנשים (קבוצות B+A).
  החל מ-13:40: קרב 7 לנשים (הטלת כידון - קבוצה A).
  החל מ-14:55: קרב 7 לנשים (הטלת כידון - קבוצה B ).
  החל מ-21:30: גמר זריקת דיסקוס לנשים.
  החל מ-21:55: גמר קפיצה לרוחק לגברים.
  החל מ-22:35: קרב 7 לנשים (מקצוע אחרון: 800 מ').


  * ערוץ יורוספורט ישדר מהמוקדמות החל מ-12:00 בצהריים, וגם את תחרויות הערב החל מ-22:30.


  דרכי העפלה לגמרים:

  קפיצה במוט - 4.60 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.


  תהנו !
   
  נערך לאחרונה ב: ‏4/8/12
 5. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455

  ראת'רפורד זכה בזהב בקפיצה לרוחק, פרקוביץ' זכתה בזהב בזריקת דיסקוס !


  * גרג ראת'רפורד (בריטניה) זכה במדליית הזהב בקפיצה לרוחק, אחרי שניתר בצורה מרשימה במיוחד ל-8.31 מ' בניסיון הרביעי שלו.
  אך עוד לפני זה קבע תוצאות שהיו מספיקות לו על מנת לסיים במקום הראשון כשקבע 8.21 מ' בניסיון השני ו-8.14 מ' בניסיון השני.
  מישל ווט (אוסטרליה) זכה במדליית הכסף עם 8.16 מ', ו-ווילי קליי (ארה"ב) הסתפק בארד עם 8.12 מ'.

  [​IMG]
  ראת'רפורד חוגג את הניצחון בקפיצה לרוחק.


  * סנדרה פרקוביץ' (קרואטיה) בת ה-21 זכתה במדליית הזהב בזריקת הדיסקוס אחרי שקבעה שיא אישי ולאומי של 69.11 מ'.
  דריה פישצ'אלניקובה (רוסיה) זכתה במדליית הכסף לאחר שקבעה תוצאה של 67.56 מ'. לי יאנפנג (סין) זכתה בארד עם תוצאה של 67.22 מ'.

  [​IMG]
  פרקוביץ' בדרך לזהב בזריקת הדיסקוס.


  ** בקרוב אעלה את התוכנית למחר.

   
 6. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455

  תחרויות ענפי השדה - יום ראשון:


  החל מ-21:05: מוקדמות קפיצה לגובה לגברים (קבוצות B+A).
  החל מ-21:35: גמר קפיצה משולשת לנשים.
  החל מ-22:20: גמר ידויי פטיש לגברים.


  * ערוץ 1 ישדר את תחרויות הערב החל מ-21:00.


  דרכי העפלה לגמרים:

  קפיצה לגובה - 2.32 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.


  תהנו !
   
  נערך לאחרונה ב: ‏4/8/12
 7. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455

  ריפקובה זכתה בזהב בקפיצה המשולשת, פארס זכה בזהב בידויי פטיש !


  * אולגה ריפקובה (קזחסטן) זכתה במדליית הזהב בקפיצה המשולשת אחרי שניתרה למרחק של 14.98 מ' בניסיון השלישי שלה.
  קטרין איברגואן (קולומביה) זכתה במדליית הכסף אחרי שקבעה 14.80 מ' בניסיון האחרון שלה.
  גם אולהה סלאדוחה (אוקראינה) ניצלה את הקפיצה האחרונה שלה כדי לקבוע 14.79 מ' ולזכות במדליית הארד.

  [​IMG]
  ריפקובה חוגגת את הניצחון בקפיצה המשולשת.


  * כריסטיאן פארס (הונגריה) זכה במדליית הזהב בידויי פטיש, אחרי שקבע תוצאה של 80.59 מ'.
  האלוף האולימפי מבייג'ינג 2008, פרימוז קוזמוס (סלובניה), הסתפק הפעם רק במדליית הכסף עם תוצאה של 79.36 מ'.
  קוג'י מורופושי (יפן) זכה במדליית הארד עם 78.71 מ'.

  [​IMG]
  פרקוביץ' בדרך לזהב בידויי הפטיש.


  ** בקרוב אעלה את התוכנית להיום.

   
 8. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455

  תחרויות ענפי השדה - יום שני:


  החל מ-12:00 בצהריים: מוקדמות זריקת דיסקוס לגברים (קבוצה A).
  החל מ-12:45 בצהריים: מוקדמות הדיפת כדור ברזל לנשים (קבוצות B+A).
  החל מ-13:35: מוקדמות זריקת דיסקוס לגברים (קבוצה B ).
  החל מ-21:00: גמר קפיצה במוט לנשים.
  החל מ-21:15: גמר הדיפת כדור ברזל לנשים.


  * ערוץ 1 וערוץ יורוספורט ישדרו מהמוקדמות החל מ-12:00 בצהריים, וגם את תחרויות הערב החל מ-20:45.


  דרכי העפלה לגמרים:

  זריקת דיסקוס - 65.00 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.

  הדיפת כדור ברזל - 18.90 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.


  תהנו !

   
 9. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455

  איסינבאייבה זכתה רק במדליית ארד בקפיצה במוט, ג'ני שור זכתה בזהב. נאדזייה אוסטפצ'וק זכתה בזהב הדיפת כדור ברזל.


  הפתעה בגמר הקפיצה במוט, כששיאנית העולם והאלופה האולימפית פעמיים ברציפות, ילנה איסינבאייבה (רוסיה), הסתפקה הפעם רק במדליית הארד.
  איסינבאייבה לא הצליחה לעבור גובה של 4.75 ו-4.80 מ', וסיימה את התחרות עם גובה של 4.70 מ'.
  ג'ני שור (ארה"ב) ניצלה זאת, עברה 4.75 מ' בניסיון השני וזכתה במדליית הזהב.
  יריסליי סילבה (קובה) עברה גם 4.75 מ' בניסיון השני, אבל הסתפקה במדליית הכסף בגלל פסילה שגררה מגובה של 4.45 מ'.

  [​IMG]
  שור חוגגת את הניצחון בקפיצה במוט.


  * נאדזייה אוסטפצ'וק (בלארוס) זכתה במדליית הזהב בהדיפת כדור ברזל, אחרי שהדפה למרחק של 21.36 מ' בניסיון השלישי.
  אוסטפצ'וק בת ה-31 שזכתה בארד בבייג'ינג 2008, ובכסף באליפות העולם בדאגו אשתקד, הצליחה סוף סוף לזכות בזהב האולימפי.
  ולרי אדאמס (ניו זילנד), האלופה האולימפי מבייג'ינג 2008 ואלופת העולם אשתקד, הסתפקה הפעם במדליית הכסף עם 20.70 מ'.
  יבגניה קולודקו (רוסיה) רשמה שיא אישי של 20.48 מ' והסתפקה במדליית הארד.

  [​IMG]
  אוסטפצ'וק חוגגת את הניצחון בהדיפת כדור ברזל.


  ** בקרוב אעלה את התוכנית להיום.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏6/8/12
 10. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455

  תחרויות ענפי השדה - יום שלישי:


  החל מ-12:00 בצהריים: מוקדמות הטלת כידון לנשים (קבוצה A).
  החל מ-12:45 בצהריים: מוקדמות קפיצה משולשת לגברים (קבוצות B+A).
  החל מ-13:25: מוקדמות הטלת כידון לנשים (קבוצה B ).
  החל מ-21:00: גמר קפיצה לגובה לגברים.
  החל מ-21:05: מוקדמות קפיצה לרוחק לנשים (קבוצות B+A).
  החל מ-21:45: גמר זריקת דיסקוס לגברים.


  * ערוץ 1 וערוץ יורוספורט ישדרו מהמוקדמות החל מ-12:00 בצהריים, וגם את תחרויות הערב החל מ-21:00.


  דרכי העפלה לגמרים:

  * הטלת כידון - 62.00 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.
  * קפיצה משולשת - 17.10 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.
  * קפיצה לרוחק - 6.70 מ' להעפלה אוטומטית או 12 התוצאות הטובות ביותר.


  תהנו !

   
 11. Fratelli d'Italia

  Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏21/8/09
  הודעות:
  6,142
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני לא יודע עד כמה מדליית הארד של איסינבאייבה מפתיעה כי ג'ני שור בהחלט מרשימה מאז מדליית הכסף בביג'ינג ושנה שעברה אף הגיעה ל 4.91 מ'. ההגעה של הקובנית חסרת הניסיון לפודיום היא זאת שדי מפתיעה אותי ואף הייתה מאוד קרובה לזהב.

  גמר הקפיצה לגובה אצל הגברים הולך להיות מאוד מותח כשלדעתי אוחוב, סילנוב, וויליאמס וגרבארץ יתחרו על המדליות. הולך להיות מעניין.
   
 12. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,096
  לייקים שהתקבלו:
  3,028
  איסנבאייבה מתקשה מאז 2008. אתמול במהלך השידורים בטלוויזיה ההולנדית הדגישו את הבעיות המנטליות שלה מאז אותה שנה. היו שנים שהיא שלטה בענף הצעיר הזה כמו בובקה בימיו הגדולים, אבל שלא כמו בובקה הרוסייה איבדה פתאום את החשק. עכשיו גם רואים שיותר נשים מעורבות בספורט הזה ורואים דור חדש שכבר לא שם קצוץ על הרוסייה.

  מילה על הדפת כדור הברזל אצל הנשים. זה נדמה לי או שמה הזוכה אוסטפצ'וק עדיין סובלת מהשיטות הסובייטיות? כולם יודעים שבביילרוס עדיין יש דיקטטורה א-לה סובייטית. היא פשוט דומה יותר לגבר מאשר לאישה. כשמשווים את הזוכה עם ולרי אדאמס רואים שאפשר להשאר קצת נשי...

  [​IMG]
   
 13. Fratelli d'Italia

  Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏21/8/09
  הודעות:
  6,142
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אין ספק שמאז האולימפיאדה האחרונה חלה ירידה מסוימת בהישגיה, אולם אני לא חושב ש"איבדה את החשק", יתאר אותה במדוייק. עד מרץ האחרון הייתה פצועה במשך כשנה שלמה בעקבות קרע בשריר. כשנשאלה על עתידה אמרה כי איננה מעוניינת לפרוש עם מדליית ארד, אלא תחפש את הזהב באליפות העולם במולדתה או בריו. את זה שהיא הקופצת במוט הגדולה בהיסטוריה, אף אחד לא יוכל לקחת לה, לפחות בינתיים.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏7/8/12
 14. skyday20

  skyday20 Member

  הצטרף ב:
  ‏19/7/09
  הודעות:
  7,340
  לייקים שהתקבלו:
  3
  בקפיצה למוט לפני הרף יש אזור ללא מזרון, וזה די מסוכן.

  אתמול ראיתי שאחת הקופצות לא הצליחה להשלים את הקפיצה שלה כמו שצריך, כמו שחקן טניס בסרב שזורק את הכדור למעלה ואז מתחרט, ככה באמצע הקפיצה שלה היא לא הייתה בטוחה והתרסקה לפני הרף על החלק לפני המזרון.
  לא היה יותר מדי נזק, כי היא הצליחה להאט אבל נראה שזה כאב בכל מקרה.
   
 15. Fratelli d'Italia

  Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏21/8/09
  הודעות:
  6,142
  לייקים שהתקבלו:
  0
  איוון אוחוב זוכה במדליית הזהב בקפיצה לגובה לאחר שאל רף ה 2.38 מטרים רק הוא ואריק קינארד הגיעו. הזכייה באמת מגיעה לאוחוב בעקבות השקעותיו הרבות בשנתיים האחרונות. לקינארד בן ה 21 צפוי עתיד מזהיר כמו גם לבארשים ודראווין. הדחותיהם המהירות של וויליאמס וסילנוב די איכזבו ובכללי, הגמר לא התעלה לרמה גבוהה. 2.38 מ' הוא רף שבשנים קודמות היה מזכה במדליית כסף או ארד, אך לא בזהב.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!