שאר הליגות בעולם 2011/12

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י עומר, ‏22/7/11.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

סיכום עונה בליגה הפורטוגזית ושליטה של שחקני האלופה פורטו בנבחרי העונה:

:aa1: - הולק נבחר לשחקן המצטיין של הליגה הפורטוגזית ולכוכב הגדול לאחר ש-17 שערים שלו ב-28 משחקים תרמו לזכיה שלה באליפות.
    :aa1: - חאמס רודריגס, הקולומביאני בן ה-20, נבחר לתגלית העונה לאחר שתרם לאליפות של פורטו 13 שערים והפך לאחד משחקני המפתח.
    :aa1: - ויטור פריירה מן הסתם זכה בתואר מאמן השנה לאחר שנכנס לנעליו של וילאש בואש והוביל את פורטו לאליפות.
    :aa1: - חלוצה הפאראגואי של בנפיקה, אוסקר קארדוסו, סיים כמלך השערים עם 23 כיבושים.
    :aa1: - רוי פאטריסיו, שוערה של ספורטינג ליסבון ונבחרת פורטוגל, זכה בתואר שוער השנה בליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏6/7/12
  2. Herrmann Member

:aa1: ג'קסון מרטינז, חלוץ נבחרת קולומביה, עבר לפורטו תמורת 7 מיליון אירו.

3. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אם כבר באוניברסידד דה צ'ילה עסקינן, ג'וניור פרננדז, חלוץ הקבוצה, חתם בבאייר לברקוזן. מה מומחי הכדורגל הדרום אמריקאי כאן בפורום יכולים לספר לנו על הבחור?

נערך לאחרונה ב: ‏7/7/12
  4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

רשמתי עליו באיטלקי בעבר, אם אני אמצא אני אעשה קופי פייסט, בינתיים אני רק אכתוב שלדעתי הוא לא טוב כמו שההייפ סביבו מרמז.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כמעט מדוייק. ג'קסון עבר תמורת 8.96 מיליון יורו והחוזה שלו הוא עד ה-30 ביוני 2016. הסעיף שיחרור שלו יעמוד על 40 מיליון יורו והעסקה צפויה להסגר רשמית ברגע שהוא יעבור את הבדיקות הרפואיות. לטעמי יכול להתאים כמו כפפה לפורטו, חלוץ שגם די מזכיר את פאלקאו או לפחות הכי קרוב אליו, למרות שמשחק הגב שלו לשער טוב מזה של אל טיגרה והוא גם יותר חזק פיסית. אני מקווה שלא ייקח לו יותר מדי זמן להתאקלם וסוודאי גם הישארותו של חאמס תקל עליו. אם גם הולק נשאר, יש לפורטו העונה חוד קטלני.

6. benos Member

הולק כבר עזב, אין הרבה חלוצי All around כמו פאלקאו ואני חושב שגם ג'קסון לא רב גוני כמוהו, למרות שגם כ-9 לטעמי פאלקאו עדיף מדובר בשחקן מעולה ואחד שאין סיבה שלא יצליח בפורטו.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בן, אף אחד לא משווה את ג'קסון לפאלקאו. עבורי היום הקולומביאני של אתלטיקו הוא החלוץ הטוב בעולם אם מוציאים מהמשווה את מסי ורונאלדו שהם גם ככה לא באותו תפקיד. לגבי ג'קסון, מה שהתכוונתי זה שהוא הדבר הכי קרוב לפאלקאו שפורטו יכולה להשיג, בטח במחיר יחסית סביר. ג'קסון הוא חזק יותר פיסית, משחק עם הגב לשער טוב יותר ויש לו שליטה פנטסטית בכדור, בטח למימדי גופו. הוא נוגח מצויין (לא נופל מפאלקאו) ובמדיין הוא גם היה לפעמים בועט בעיטות חופשיות לא רע. יש לו יופי של מיקום ברחבה והוא חלוץ נפלא לדעתי. אין לי ספק שהוא יצליח בפורטו. לרוע מזלו הוא צריך להתחרות בנבחרת עם פאלקאו שזה לא דבר פשוט, אבל לדעתי הוא החלוץ השני הטוב ביותר בסגל אחרי אל טיגרה.

נערך לאחרונה ב: ‏7/7/12
  8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

עוד קולומביאני נוחת בפורטוגל לאחר שבנפיקה רכשה את המגן השמאלי של סנטה פה, ריקארדו ויז'אראגה בן ה-22 תמורת 240 אלף יורו. החל את דרכו לפני שלוש שנים בסנטה פה, ובשנה האחרונה תפס מקום של קבע בהרכב והותיר רושם טוב. השתייך לנבחרות הצעירות של קולומביה, אם כי לא ממש בלט שם או היה שחקן הרכב. קשה להאמין שהוא יקבל יותר מדי הזדמנויות בהרכב של בנפיקה (וזה מבלי שאני מכיר את המגנים השמאליים שלהם) וסביר להניח שיבלה הרבה ברסרבה או בקבוצה השניה שלהם, בניגוד לסנטיאגו אריאס של ספורטינג למשל, שהגיע על תקן שחקן הרבה יותר טוב מה גם שהוא כזה, ועדיין לא מצא כ"כ את מקומו.

9. Muurad Member

לא מובן לי העניין עם אריאס. אני איכשהו מקווה שאינטר יצליחו להוציא אותו משם באיזה סכום מצחיק ולתת לו קצת במה. בקלות יכול לפרוח באיטליה עם ההבנה והיכולת ההגנתית שלו.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

גם לי לא מובן העניין עם אריאס, למרות שלמען גילוי נאות, אני לא מכיר את ספורטינג ולא יודע אם יש להם בסגל מישהו שעדיף עליו. אני כן יודע שהוא לא כ"כ קיבל הרבה הזדמנויות ובאלו שהוא קיבל הבנתי דווקא שהוא הראה יכולת טובה. אני מקווה שהוא יקבל יותר הזדמנויות השנה, אין לי ספק שהוא יכול להצליח שם. יש לו יכולת טכנית מאוד טובה יחסית למגן והוא מרבה לתמוך בהתקפה. אם השנה הוא לא יקבל את הבמה, אולי באמת עדיף למצוא מקום אחר.