שאלקה 04 2012/13 :: דופקים בדלת של ליגת האלופות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏5/7/12.

1. itay7 Member

http://www.bild.de/sport/fussball/huub-ste...39908.bild.html

גם בפרו היו כל מיני דיווחים על זה שהוא יחזור העונה לשחק חלוץ כמו ב-PSV, היה גם איזה משחק ידידות מול קבוצת שקר (מדבורג או משהו כזה) שהוא שיחק חלוץ מחצית ראשונה, והוחלף במחצית ואז נכנסו פוקי ואדו.

2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

הפייסבוק של הקבוצה בהודעה רשמית:

נקווה ששתי ההעברות ייצאו לפועל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/12
  3. purvis short Member

את חוראדו הייתי נותן בחינם. העזיבה שלו היא כבר חיזוק. עוד אחד מהפלופים שמגאת' הביא לשאלקה.

4. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

:aaagath:
    עצוב כמה שזה נכון.

טימו הילדרברנד כבר בירך את אפלאיי בפייסבוק שלו על הצטרפותו לשאלקה, יש איזו שמועה שבשעות אלה ממש השחקן והקבוצה יושבים על הפרטים האחרונים בחוזה ואחר הצהריים תתקיים מסיבת עיתונאים בה יציגו את אפלאיי. הלוואי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏31/8/12
  5. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

עכשיו זה רשמי! איברהים אפלאיי הושאל לשאלקה 04 למשך עונה אחת מברצלונה. ברוכים הבאים, אפלאיי ושיהיה בהצלחה! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/11.Xxx

6. golding מנהלים

תוספת איכותית לעניות דעתי. יש עומק רציני בחלק ההתקפי, אם כי פציעה של הונטלאר יכולה להיות בעייתית מאוד.

7. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/284476_440165322701224_756147029_n.Xxx

רשמית: איברהים אפלאיי חתם בשאלקה לעונה אחת

ברוכים הבאים, איברהים. אני אישית מאוד מרוצה מההחתמה הזו, אני חושב שאם לפני חודש היו מדווחים דבר כזה בצוותא עם הדיווחים על ואן דר וארט הייתי מרוצה אפילו יותר. הדבר היחיד שאני חושב זה שהוא מגיע טיפה מאוחר ולא עשה את כל ההכנה לעונה עם כל הקבוצה והעונה כבר התחילה, אבל אני מאמין שהוא ישתלב מהר. אני חושב שהשילוב שלו עם הונטלאאר מסוגל להיות קטלני מאוד וכאמור, אפלאיי יכול לשחק בכל עמדות הקישור ההתקפי, ציוות שלו עם הולטבי\דרקסלר ופארפאן יהיה חלומי בעיניי. מבחינתי ההחתמה הזו משלימה את הסגל וסוגרת את הפינה של ראול, אני מצפה לראות אותו כבר בפעולה. הכי חשוב זה שיש לנו אופציה לרכוש אותו בסיום העונה והדבר הזה יכול להשפיע גם על החוזה של הונטלאאר, לפחות איך שאני רואה את זה.

אני מניח שהיום לא יהיו לנו עוד הפתעות אז את השמחה מההחתמה הזו צריך להתחיל למזער כי מחר יש לנו משחק חשוב מול אאוגסבורג. מעניין אם אפלאיי יפתח על הספסל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. purvis short Member

מחזור 2: ניצחון 3:1 על אאוגסבורג. אבל היכולת, היכולת מאוד בינונית. לדעתי התוצאה לא משקפת כי אאוגסבורג הייתה יתר טובה במשחק. שאלקה כבשה שער ראשון מקרן, שער שני לאחר מהלך אישי אדיר של ג?רמיין ג?ונס, ושער שלישי ממהלך קבוצתי נאה. ועדיין, קבוצה עם שאיפות לא יכולה לתת לאאוגסבורג להחזיק כל כך הרבה בכדור, להניע אותו, להגיע למצבים.
    מעבר לזה, משחק ההגנה של שני המגנים איופ ונורא. פוקס לא עושה הגנה ואוצ?ידה, עד מתי אוצ?ידה? אני לא מבין למה סטיבנס לא מעלה את הובדס באגף ימין. זה מתבקש. אוצ?ידה פשוט חלש. עושה חורים באגף. הוא לא טוב.
    נקודות האור: פאפאדופולוס אדיר. איזה בלם. נוישטאטר, גם במשחק בינוני, הוא אחלה שחקן, וג?רמיין ג?ונס לדעתי היה פנטסטי.
    אגב, אפלאיי שיחק משהו כמו 8 דקות. הוא שיחק מאחורי החלוץ, החליף את הולטבי שהיה חלש.

9. Bayern Straße nach sechs

למעט השער ג'ונס היה בינוני מאוד. איך לטעמך אאוגסבורג החזיקו "כל כך הרבה" בכדור והגיעו למצבים ליד השער? (למרות שרובם לא היו מסוכנים כלל, למרות ניסונות רבים)
    רק כי נוישטאטר היה בינוני? גם ג'ונס היה בינוני וכך נראה מרכז השדה.
    זה ידוע שלפוקס אין מושג לגבי סגירה אלכסונית. אוצ'ידה? כנראה שלסטיבנס יש פטיש לאסייאתים.

נערך לאחרונה ב: ‏1/9/12
  10. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

ראיתי אתמול רק את המחצית השנייה. כמה רשמים -

1. פוכס נתן אתמול את אחד המשחקים הכי גרועים שלו אי פעם לדעתי כשחקן כדורגל. הגנה מזעזעת. לפחות שלוש פעמים ראיתי שהוא מאפשר לשחקן שלו להיות חופשי מדי, פעם אחת זה גם עלה לנו בשער. אני לא מבין איך דבר כזה קורה וסטיבנס נותן לזה לחזור על עצמו ולא נותן לו על הראש, אני מאוד מקווה לראות שיפור בפן ההגנתי שלו, לקבוצה בסדר גודל כמו שאלקה דברים כאלה לא יכולים לקרות.

2. קישור: ג'ונס, כמו שנכתב למעלה, נתן משחק מעולה בעיניי, פריצה גדולה בשער השני (נראה כמו איזה קיצוני ימני שרגיל לעשות את הדברים כאלה כל שבוע) ונתן גם עוד בעיטה אדירה לקורה. מאוד מרוצה ממנו. הולטבי ודרקסלר קצת נעלמו לי אתמול, מנוישטטר אני מוכרח להודות שלא ראיתי יותר מדי אבל אולי זה גם בגלל שלא ראיתי את כל המשחק. על פארפאן אין לי מילים, שחקן גדול. איך הוא יודע לשים כל פעם את הכדור על הראש של השחקן.. מדהים. אגב, בכמה דקות של אפלאיי אפשר היה לראות ממנו מהלך נהדר, עבר שני שחקנים ושחרר בעיטה, אמנם היא עפה לשמיים אבל זה יפה לראות אותו כבר מציג דברים יפים בדקות הראשונות שלו בקבוצה.

3. איך עוד פעם אנחנו נכנסים לבור הזה של פציעות שוערים? איך זה קורה לעזאזל? אני מקווה לפחות שאונרשטאל ייקח את הצ'אנס הזה בשתי ידיים ויישאר בין הקורות כל העונה. אתמול הוא לא הראה איזה שהם ניצוצות (טוב, למען האמת, הוא לא כל כך היה צריך) ועשה את העבודה שכשנדרש למרות שאת השער שספגנו אני חושב שהוא יכול היה למנוע והיה צריך לתפוס את הכדור כמו שצריך.

לסיכום: משחק טוב של שאלקה, במחצית השנייה מלבד ניסיונות בודדים של אאוגסבורג (אני ממש לא מסכים עם הטענה שאאוגסבורג החזיקה כל כך הרבה בכדור) שלטנו והגענו למצבים, יכולנו להיות יותר טובים אבל לא בוכים על ניצחון 1:3.

במחזור הבא אנחנו במשחק המרכזי של שבת מול גרויתר פירת' בחוץ, מכשול גדול שאסור ליפול בו ולהפסיד נקודות.

http://www.schalke04.de/uploads/RTEmagicP_120901_1_jubel.Xxx

11. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

עדכונים:

:aa1: חוראדו הושאל אמש רשמית לספרטק מוסקבה לעונה הקרובה

:aa1: קיריאקוס פאפאדופולוס יחתום על חוזה חדש עד יוני 2016

אז חוראדו מושאל לעונה לספרטק מוסקבה וסוף סוף אנחנו זוכים לקצת שקט מהסאגה הזו, שיבלה את העונה הקרובה ברוסיה יהיה הרבה יותר אפקטיבי עבור שני הצדדים מאשר שיישב על הספסל בעונה הקרובה בגלזנקירשן. אני לא בטוח אם החוזה שלו מסתיים בסיום העונה הנוכחית או בסיום עונת 2013-2014, אבל עונה טובה שלו בספרטק יכולה לעזור לנו למכור אותו במידה והחוזה שלו הוא עד יוני 2014 כך שגם לנו יש אינטרס שיצליח.

באשר לפאפא. הבחור מוכיח כי הוא מאוד מרוצה בשאלקה ומתחייב על עתידו במועדון. אני מאוד מאוד שמח על ההודעה הזו כי לדעתי הוא מתפתח להיות אחד הבלמים הכי טובים בעולם. הוא רק בן 20 לעזאזל, בלם פותח בנבחרת שלו ואצלנו ומוכיח יכולות מדהימות שגורמות לזניט להציע עליו 20 מיליון יורו. תחשבו אם עכשיו הם מציעים סכום כזה, מה עלולים להציע עוד 3-4 שנים. למעשה מה שקורה זה שהוא משדרג את החוזה שלו ומאריך אותו בעונה אחת בלבד (החוזה הנוכחי יפוג ב2015), אבל זה מבטיח לנו עוד עונה של הנאה.

באופן כללי, אפשר לסכם את הקיץ האחרון כקיץ די מוצלח מבחינת העברות בשאלקה. חיזקנו את העמדה של ראול עם אפלאיי ובכלל הקישור ההתקפי השתדרג עם הגעתו של בארנטה, נוישטטר זו החתמה נפלאה ואל לנו לשכוח כי גם אובאסי הוא רכש מצוין והוא גם יכול (וצריך) לשחק כחלוץ, הוא עכשיו מחלים מפציעה ובקרוב כבר יהיה כשיר לגמרי, אני חושב שיש לנו סגל טוב מאוד, אולי טיפה פחות מבחינה הגנתית (ואני מתכוון לגיבוי\רוטציית המגנים - לא מת על העובדה שמי שמחליף את פוכס הוא אסקודרו, לצורך העניין) אבל בתכלס - אנחנו בהחלט מסוגלים להצליח העונה ולסיים עם תואר כלשהו.

12. Gnus Avenue Member

אני כנראה לא הכי מעודכן, אבל חוארדו לא נחשב לשחקן מפתח בשאלקה? אני זוכר שהוא קושר הרבה לארסנל וליברפול, ואני גם זוכר את האחרונה שלו בספרד במדי מאיורקה, אז הוא היה מצוין.

13. itay7 Member

שחקן מפתח הוא אף פעם לא היה, ועם הגעתו של אפלאי הוא די הפך מיותר. בשאלקה הוא היה בינוני ומטה, לפחות במשחקים שאני ראיתי.

14. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

הוא היה די מיותר גם לפני שאפלאיי הגיע. גם המועדון ידע את זה, פשוט לא הסכימו (ובצדק) להתפשר על המחיר שלו. אני חושב שהוא היה מאוד קרוב לחזור לאתלטיקו מדריד שהייתה צריכה בדיוק שחקן כמו חוראדו למשבצת של דייגו שסיים שם השאלה. זה היה עניין של מיליונים בודדים ועל זה העסקה נפלה. לא יכול להאשים את אתלטיקו שלא רצתה לשלם מחיר שהוא גבוה מבחינתה, מצד שני - לא יכול לומר ששאלקה פעלה לא נכון. לפי TM, אגב, קיבלנו רק על ההשאלה הזו 1.5 מיליון יורו שזה המון.

:aa1: הקבוצה ערכה אתמול משחק אימון כדי לשמור על כושר בזמן הפגרה. היריבה הייתה ארנדטברוק מהליגה החמישית. ההרכב שפתח שילב שחקני נוער ובוגרים, כשמי שבלטו היו צ'ינדו אובאסי ואיברהים אפלאיי. שאלקה ניצחה 0:6 משלושער של אפלאיי, צמד של אובאסי ושער נוסף של מקס מאייר, הכישרון הצעיר מהנוער. ההרכב שפתח (4-3-3):

אונרשטאל; אוצ'ידה, אייהאן, מצלדר, אסקודרו; הגר, מוריץ, בורגמן; אפלאיי, אובאסי ומאייר.

:aa1: סיכום ערב המשחקים הראשון של שחקני שאלקה במוקדמות המונדיאל:
    - קיריאקוס פאפאדופולוס פתח בהרכב והשלים 90 דקות בניצחון יוון 2:1 על לטביה.
    - ג'רמיין ג'ונס פתח בהרכב, ספג כרטיס צהוב והשלים 90 דקות בהפסד ארה"ב 1:2 לג'מייקה.
    - טרנקילו בארנטה פתח בהרכב והורחק בכרטיס צהוב שני בניצחון שוויץ על סלובניה 2:0.
    - צ'יפריאן מריקה פתח בהרכב, כבש שער והוחלף בדקה ה85 בניצחון רומניה על אסטוניה 2:0.
    - טימו פוקי פתח בהרכב והשלים 90 דקות בהפסד פינלנד לצרפת 1:0.
    - קלאס יאן הונטלאאר פתח על הספסל ולא שותף בניצחון נבחרת הולנד, 0:2 על טורקיה.
    - ג'פרסון פארפאן פתח בהרכב, כבש צמד, ספג כרטיס צהוב והוחלף בדקה ה79 בניצחון פרו על ונצואלה 1:2.
    - בנדיקט הוודס פתח על הספסל ולא שותף בניצחון גרמניה, 0:3 על איי פארו.
    - יוליאן דרקסלר פתח על הספסל ונכנס לשחק בדקה ה87 בניצחון גרמניה 0:3 על איי פארו.

*לואיס הולטבי השלים 90 דקות בניצחון נבחרת גרמניה הצעירה 0:3 על בלארוס U-21.

נערך לאחרונה ב: ‏8/9/12
  15. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

:aa1: הוא היה אחראי על שדרוג חוזים של שחקני הקבוצה והחתמת שחקנים חדשים כשעכשיו - הוא מאריך את החוזה בעצמו. הורסט הלדט סיכם עם ראשי המועדון על חוזה משודרג, יחתום בימים הקרובים עד יוני 2016 וימשיך בתפקידו כמנהל המקצועי של שאלקה 04. "אנחנו מסתמכים על המשכיות בעמדה החשובה הזו וזה מה שאנחנו רואים מהורסט הלדט. הוא עושה עבודה מצוינת עבור המועדון" - כך אמר קלמנס טוניס, יו"ר שאלקה 04.

בעיניי, "ההחתמה" הזו לא קרתה סתם. אין לי ספק שאם במועדון לא היו מרוצים מהלדט אז הוא היה נשלח הביתה. אני מסתכל מהצד כאוהד ובהחלט מרוצה מהפעולות של הלדט במועדון, בעיקר בקיץ האחרון שהיה קיץ מבוקר יותר אבל הסתכם בצורה טובה. שימשיך כך.