שאלקה 04 2011/12

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Yotam, ‏16/5/11.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אופי של עורך דין עדיין נשאר לך, לירן.
    עכשיו בוא נראה את ההרכב של שטוטגרט שאני מציע.
    אולרייך
    פרוגבנייק - קוזמנוביץ' - היינל - קקאו
    שיבר - הרניק
    בוקה - טסקי
    דלפייר
    נידרמייר

לטעמי ההרכב הכי חלש בבונדסליגה.

וזה בערך מה שעשית מההרכב של שאלקה. נכון, יש מצב שרגניק ישחק ככה. אבל כמו שאמרתי, אני לא מחזיק ממנו מאמן גדול וזה שהוא ישים שחקנים לא נכונים במקומות לא נכונים לא הופך את הסגל שלו ללא טוב.
    בהרכב שאתה ציירת של שאלקה יש הרבה בעיות מובנות.
    קודם כל עם שלישיה של פארפן, ראול והונטלאר נוצר מצב מצחיק. גם ראול וגם הונטלאר לא שחקני כנף. ככה שבעצם בצד אחד יש שחקן כנף בצד השני לא ויש שני חלוצים שלא ברור איפה הם עומדים.
    חוראדו הוא לא מס' 10 ואתה/רגניק שמתם אותו שם. ואז מה עם הולטבי.
    פאפדופולוס בלם בשתי דרגות מעל למצלדר ושמתם דווקא את מצלדר כבלם ואת פפאדופולוס שלחתם למקום לא לו. בכלל, בכל הפעמים שפאפדופולוס שיחק כבלם (כולל בשבת) הוא היה לא פחות ממצויין.
    ועוד ועוד.

לעומת זאת, עם הסגל שיש לשאלקה אפשר לבנות גם הרכב כזה:
    פאהרמן
    פוקס - פאפדופולוס - הוודס - אוצ'ידה (או המגן הימני ששיחק בשבת והיה לגמרי לא רע)
    מאטיפ - קלוגה (או ג'ונס במקום אחד מהם)
    חוראדו/דרקסלר - באומיוהן/הולטבי
    ראול - הונטלאר

החלק הקדמי יכול גם להיות מורכב משלושה קשרים: פארפן חורדו והולטבי ומחלוץ בשם ראול או גם
    פאפרן הולטבי באומיוהאן ומקדימה ראול או הונטלאר.

אפשר גם לשחק רק עם קשר אחורי אמיתי אחד ושלושה קשרים לפניו ושני חלוצים.

המון אופציות לשאלקה.

שחקנים יש. מאמן לא ממש.

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל אתה טועה לגבי רנגניק, אבל זה כבר לדיון אחר.

מעבר לזה בעונה שעברה תחת רניגניק או מגאת פפדופולוס היה קשר אחורי, ההסתה שלו לעמדת הבלם תשאיר חור אפילו יותר גדול במרכז המגרש של שאלקה (עם כל הכבוד לתותחי העל קלוגה את מאטיפ, הרי כמו שאמרתי בשאלקה הצהירו שג'ונס לא ישחק עבורם השנה).
    מטצלדר היה אצל מגאת וגם אצל ראנגניק באנקר בהרכב...

השלישיה ההתקפית במערך של שלושה חלוצים היתה לאורך כל העונה מנת חלקה של שאלקה (רק שהונטלאר נפצע שונתה השיטה לשני חלוצים).

באופן אידיאלי המערך צריך להיות כמו שציינתי, רק עם חוראדו על חשבון אחד מהשלישיה:
    פפדופולוס, מאטיפ
    חוראדו, הולטבי
    פרפאן וראול (הונטלאר)

אני אגב לא טוען שיש לשאלקה סגל לא טוב, אבל להערכתי זה לא קשור רק לרנגניק, לשאלקה יש חורים במערך שלה, בעיקר בהגנה ובקישור ההגנתי (נשמע מוכר? המממ ברמן).
    והרי כפי שאתה יודע בלי קישור אחורי טוב, אין לך הרבה התקפה...

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים שאם רגניק יעלה עם המערכים שציירת יש הרבה בעיות וזו תהיה קבוצה בינונית ומטה. אבל זה לא אומר שאי אפשר להפיק מהסגל הזה הרכב מצויין. בדיוק כמו בברמן. אני לא אחראי על המאמנים בקבוצות האלה ומה הם יעשו. באותה המידה אחד מהם יכול להחליט שהשוער שלו עולה כמגן והחלוץ כשוער. זה עדיין לא עושה את הסגל לסגל לא טוב ושאי אפשר להפיק ממנו דברים טובים. זה כן עושה את ההרכב שאיתו משחקים להרכב מטופש ולא טוב (מוכר לנו גם מהנבחרת הלאומית). הראתי כמה אפשרויות (מרבות אחרות) שיכולות להפיק הרבה יותר מהסגל של שאלקה.

אני דווקא מאוד מחזיק מקלוגה כקשר אחורי וגם ממאטיפ. נכון, ג'ונס הרבה יותר ברוטאלי וכסחן מהם. לא בטוח בהכרח שזה כל כך טוב.

ואם שניה נחזור לשטוטגרט. אני חושב שלשטוטגרט אין את הפריבילגיה לעשות הרבה משחקים עם הסגל שלה. הוא מורכב משחקנים בינוניים בלי יותר מידי אופציות למקומות ו/או שחקנים אחרים ושרק בתנאי שכל אחד מהם יפיק את הקצת יותר ממקסימום שלו הם יהפכו לקבוצה טובה. וזה מבלי לדבר על הבעיות בלבאדיה, שאתה בעצמך שנים דיברת עליהם ומשום מה פתאום שכחת אותם.

4. Yotam Member

אולי 4-4-2 יפתור את המערך ויהיה למערך פרמיטיבי עם המון גיוונים טקטיים?

-------------------------פהארמן------------------------
    --------------------------------------------------------
    פוכס----------פפדופולוס----------הוודס-----------אושידה
    ------------------הולטבי--------ג'ונס-------------------
    חוראדו-------------------------------------------פארפאן
    ----------------הונטלאאר-------ראול--------------------

רבייעית הגנה סבירה בלי שום שחקן בינוני ומטה, ג'ונס כשחקן אגרסיבי שמונע מהתקפות להתקיים, הולטבי עם מהירות התקפית, חוראדו ופארפאן הטכניים שמכניסים כדור מהאגף והונטלאאר וראול כחלוצים. אני לא רואה דילמה בהרכב, בנוסף אפשר לשלב את הצעירים דרקסלר ומוראבק בעמדות שלהם, מה אתם אומרים?

5. Raulito Madridista

כמה דברים:

1. כריסטיאן פוקס - לא אשקר - ראיתי את פוקס בידיוק פעמיים וחצי. באותו משחק הוא היה נראה כמו מיצ'ל סאלגדו לעניים. כל פעולה שלו מצליחה בקושי. אני לא פוסל אותו בגלל משחק אחד גם אם זה השתמע ככה. אני מקווה עבור שאלקה שהרמה הממוצעת שלו גבוהה יותר.

2. הבעייה בקישור - בצד ההגנתי - כשדיברתי על בעייה בקישור התכוונתי דווקא לצד ההגנתי מה שאולי מקרין על ההתקפה כי שאלקה לא זוכה בכלל בכדורים. אולי זו לא דוגמא טובה כי דורטמונד קבוצה מאומנת להפליא - אבל תוך שתי מסירות ראיתי איך הקישור של שאלקה מתבטל לגמריי. שחקני ההתקפה של היריב מגיעים בקלות מעצבנת עד לשליש האחרון של המגרש ולשאלקה אין את הפריווילגיה. שאלקה מנסה להפעיל לחץ על מוליכי הכדור אך לא עושה זאת כמו שצריך. זה אולי יבוא עם הזמן ואולי לא כי חסר גרזן ברמה גבוהה, לפחות לפי איך שאני רואה את הדברים.

3. ראול - בסדר גמור - בעונה שעברה ראול כבש 19 שערים בכל המסגרות - לא עונה גארנדיוזית אבל בהתחשב בהשפעה הרבה שלו בצ'מפיונס-ליג - שער חוץ יקר מאוד במאסטייה, שני שערים נגד אינטר בבית ובחוץ והעובדה שהיה שחקן המפתח של שאלקה ברגעים המכריעים של העונה(לא שכחתי גם את שער הניצחון נגד באיירן בגביע) - אפשר להגדיר את העונה כמוצלחת. ראול פתח את העונה חלש והשתחרר אחרי הצמד נגד הפועל בצ'מפיונס-ליג. אבל לטעמי גם כשהיה חלש זו לא הייתה אשמתו כי שאלקה הייתה כולה נוראית. אפשר לבנות על ראול גם לעונה הבאה והוא ימשיך לעשות את מה שהוא עושה בצורה הטובה ביותר - מבקיע. הוא רחוק מלהיות מס' 10 אבל אפשר לנצל את חוכמת המשחק שלו מידי פעם. הוא יכול להציב שחקן מול השוער בפס חכם.

4. שאלקה באופן כללי - אין שם קבוצה גרועה אבל לא מדובר בעילוי. מאמין ששאלקה שווה מקום שלישי בבונדסליגה אחרי באיירן מינכן ואולי דורטמונד. מה שבטוח שאוי-ואבוי אם תיהיה עוד עונה מבוזבזת בליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/11
  6. Bayern Straße nach sechs

כרגע הכל תלוי בכסף, רנגינק רוצה לעשות אבל אין כסף!
    ג'ונס חזר, מצד אחד הלדט רואה בו כנכס, מצד שני הקבוצה מנסה להעיף את המשכורת השמנה שלו (כ-4 מיליון עד 2014).
    אפילו עם מכירת נוייר לקבוצה יש בעיות כספיות.
    רנגינק רצה את סיסה אבל פרייבורג דרשו 15 מיליון (יותר מידי עבורם) ומהר מאוד ירדו מהנושא, הלכו לאופצייה השנייה, נולאן רו מברסט. הצרפתים דורשים 8 מיליון יורו, ועדיין לא ברור אן העסקה תיחתם. בכל מקרה מדובר על חלוצים, זה באמת החיזוק ששאלקה צריכה?

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/11
  7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

כמו שאמרתי הלדט חושק במריקה כאלטרנטיבה לצרפתי, מה שבטוח הוא יהיה זול יותר..

8. דנידין Member

שמחתי לראות ניצחון מוקדם על היריבה השנואה שיתן ביטחון לקראת העונה החדשה. אנני משלה את עצמי שאין בעיות ושיצליחו אולי גם לטפל בהן בהמשך, בחלקן אולי. בקרוב יראו שיטת משחק אופיינית של רגניק אבל גם הוא לא אחד שיכול באמת להוציא את המקסימום ממה שיש לנו. העיצוב של הקישור הוא המפתח מבחינתנו ויש לשים את הדגש עליו. צריך לשחק עם קשר אחורי וקשר 50 50, מאטיפ וג'ונס שיתרכזו בעיקר בלעשות הגנה ולנהל החזקה של הכדור (פוזישן, מה שהיה חסר מאוד במשחק בשבת). הקישור צריך עיבוי נוסף, ראול מאחורי החלוץ שיתן עזרה לקישור והונטלאר בחוד. שרגניק ישחק כך וכולם יתקשו לשחק מולנו. זה כבר יספיק כדי לעבור את העונה בשלום.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/7/11
  9. Raulito Madridista

http://s5.as.com/recorte/20110731dasdasftb_44/C280/Ies/Raul_firma_goles_primera_ronda.Xxx

בשאלקה שוקלים לחתוך את ראול בקיץ הבא. 'הבילד', העיתון הגרמני המוביל, מדווח ששאלקה תשקול טוב-טוב האם להשאיר את ראול מעבר לחוזהו שמסתיים בקיץ 2012, על-אף העונה הטובה אשתקד בשאלקה והעובדה שהיה הכובש המוביל של הקבוצה עם 19 שערים והתחבר מצויין לאוהדים. בשאלקה מודעים לכך שראול יהיה כבר בן 35 ושכרו הגבוה - כ-7 מיליון יורו לעונה - מרתיע מאוד את המערכת. המאמן רנגניק מעוניין לבנות קבוצה שתתבסס על טהרת צעירים בלבד וראול לא יהיה חלק ממנה והוא גם מגדיר את ראול 'כחסר ניצוץ'. הפרשה תופסת תאוצה בגרמניה. הסוכן גינס קראבאחל הוסיף:"המועדון מבלבל את האוהדים בכל הקשור לראול. כבר נפגשתי עם ההנהלה פעמיים בנוגע לחידוש חוזהו של ראול ולא הייתה שום התקדמות".

כמה דברים בעניין:
    א) לא מובן לי למה בשאלקה מתעסקים בקקה - מה בוער לדבר על העונה הבאה כשזו עוד לא התחילה? ואם ראול יהיה טוב כמו בעונה האחרונה אז מדוע שלא ימשיך? ברור שראול לא צעיר והשכר שלו אכן גבוה מאוד - אבל ראול בכל-זאת מותג.
    ב) שאלקה בסה"כ קבוצה דרג ב' באירופה לא מדובר כאן באימפריה כמו מנצ'סטר יונייטד או אינטר - ראול מקבל את חולצת ההרכב בזכות ולא בחסד ולא זכור לי שיש חלוצים הרבה יותר טובים שעומדים בתור להגיע לשאלקה. מעניין שכל-כך מהר שכחו שם את השערים המכריעים נגד ולנסיה ואינטר בצ'מפיונס ונגד באיירן בגביע - ראול עשה 'את ההבדל' ולא הונטלאר.
    ג) אם ראול יחזור לספרד וישחק בקבוצה כמו מאלגה למשל זה יהיה קשה מאוד עבורי מצד אחד להיכנס למארקה ולראות כל פעם את התמונה שלו במדי קבוצה אחרת ואולי הוא יבקיע נגדינו בברנבאו - מצד שני אולי החלום שלי כן יתגשם והוא יוכל לתת שנתיים טובות ולהפוך לכובש הפורה ביותר בתולדות הליגה הספרדית - כל-כך ראוי עבורו...
    ד) ראול הוא המלך.

10. Raulito Madridista

המארקה: שחקני שאלקה ביקשו מראול שישמש כקפטן הקבוצה. בניגוד לדיבורים על עזיבה אפשרית של ראול הקיץ או בעונה באה, דיבורים הבאים בעיקר מכיוון מאמן שאלקה - השחקנים בקבוצה דווקא מאוד מעריכים אותו. במארקה נכתב שראול משתמש ככתובת עבורם לכל בעייה ומעבר לכך - השחקנים פנו לראול במשותף וביקשו ממנו לשמש כקפטן הקבוצה לאחר עזיבתו של מנואל נוייר. ראול ששימש כקפטן במדי ריאל מדריד 7 עונות וגם ענד את סרט קפטן נבחרת ספרד - חייך אך השיב בשלילה לרעיון משום שלדעתו שחקן גרמני ואחד ששיחק בקבוצה יותר זמן - צריך לענוד את הסרט.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

תשמע דור, הבעיה ששאלקה הבינו אחרי עידן מגאת שהם טיפסו על הר גבוה מדי.
    רנגניק הבין שאם הוא רוצה לבנות את הקבוצה כמו שהוא רוצה הוא חייב קודם כל לקצץ בהוצאות שזה אומר בשלב ראשון להוריד מערך המשכורות של הקבוצה. ראול מרוויח הכי הרבה בשאלקה, ככה שלגיטימי שהוא יהיה אחד הקורבנות של הקיצוץ.
    אין לי ספק שרנגניק לא פוסל את ראול מקצועית אלא פיננסית.

12. Raulito Madridista

אני דווקא שמעתי כל מיני קישקושים מקצועיים על רצון בחלוץ מהיר יותר ועל התכנון למקם את ראול כקשר - תסרס אותו וזהו...ראול מרוויח הרבה בשאלקה - אבל זה מובן. ראול לא אחד שרודף אחרי הכסף בצורה עיוורת אבל אי-אפשר להנחית מותג כזה עם משכורת של גנון. השתמשתי בכוונה במילה 'מותג'. ראול מוסיף לשאלקה הרבה דברים חוץ מה-19 שערים שלו בעונה שעברה שחלקם היו קריטיים(אני חושב שראול גם היה השחקן הטוב בקבוצה בעונה שעברה, אולי מבחינת פוטנציאל פרפאן יותר טוב ממנו). ולמה ישר לחתוך או לסמן את דרכו החוצה? מישהו שאל את ראול בכלל אם הוא מעוניין לקצץ בשכר? השורה התחתונה שלי היא שאם שאלקה תביא איזה ילד פלא צעיר או חלוץ אחר דרג ב' עם יותר מהירות וטכניקה - יכול להיות שהוא יבקיע יותר שערים אבל הוא לא יביא את הערך שראול מביא.

13. Yotam Member

הוודס מתוכנן להיות קפטן.
    עם כל האופי והצניעות שבראול, מגיע להוודס יותר. כמתוכנן, ראול יעזוב לפחות עד הקיץ הבא ועל הוודס בונים כאחד שיישאר שם לטווח הארוך.
    הסיפור של ראול עם מלאגה החל בזמן שמלאגה הייתה במחנה אימונים בהולנד, שעה נסיעה מגלזנקירשן, ראול ניצל את הרגע כדי לבקר את פרננדו היירו ומיד החלו השמועות הראשונות שבהם ראול מתקרב למלאגה. רנגניק מבין את המצב, הוא משאיר אותו ולהערכתי יימכור אותו בינואר או בקיץ הבא. וזה בטוח מכיוון שלהאריך איתו את החוזה זה לא הכוונת.

הערך שראול מביא הוא גבוה אבל בשאלקה מתחילים לחסוך כל מה שזז, 9 מיליון לעונה זה המון, אם לשפוט לפי משחק אחד אני מעריך שהשמירה עליו תכביד אותו כמו במשחק הסופרקאפ. אין לראול מה לחפש בשאלקה, היא לא מתמודדת בליגת האלופות שזאת הייתה מטרתו מלכתחילה.

נערך לאחרונה ב: ‏5/8/11
  14. Raulito Madridista

http://s4.as.com/prom/201108/pro_photo1313508810.Xxx

ראול בדרך לבלקבורן. המועדון הגרמני אישר שמתנהל משא-ומתן בנוגע למכירת ראול שחוזהו מסתיים בקיץ 2012, זאת כדי לחסוך בין השאר את שכרו הכבד. תוך 24 שעות אמורים הצדדים להחליט סופית אם העיסקה תבוצע או לא(סכום ההעברה כרגע טרם פורסם), מה שכמובן מותנה גם בהסכמתו של השחקן. ייתכן וראול יסכים להצעה בשל הרצון שהיה לו בעבר לשחק בפריימרליג וגם בשל העובדה שמיצ'ל סאלגדו, אחד מחבריו הטובים מימי ריאל דמריד, הצטרף לקבוצה בשנת 2009 ומנסה לקשר בין הצדדים.

---------------------------------------
    על הפנים. בלקבורן קבוצה בלי שאיפות. אין לראול מה לחפש בקבוצה שלא תשחק אפילו לא בליגה האירופית. עדיף כבר שיחזור לספרד - ישחק בשורות מאלגה שהיא קבוצה מעניינת ואולי בעזרת שנתיים טובות יוכל לשבור את השיא של זארה האגדי. מאוד מקווה שהמהלך הזה לא ייצא לפועל. ראול בינתיים פתח טוב את העונה עם שלושה שערים בשלושת המשחקים הראשונים. או...שיחזור לריאל מדריד! בוא הביתה!

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ראול עוזב בוודאות את שאלקה

כמה שזה כואב לאוהדי הבונדסליגה ולשאלקה החלטה טובה מכל ההיבטים.
    לראול אין באמת מקום בשיטה של רנגניק ויש לו שכר ששאלקה לא יכולה לעמוד בו. ומעבר לזה ראול לא מרוצה בשאלקה.
    אני מאחל המון מזל והצלחה לספרדי הכי סימפטי שיש באי הגשם!

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/11