שאלקה 04 2011/12

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Yotam, ‏16/5/11.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

קראתי שראגניק רוצה להציב את ראול מאחורי החלוצים כמעין מספר 10. בגלל שאין לו מהירות ואי אפשר לשלוח לו כדורים כמו לחלוצים מהירים, שזה דבר שראגניק אוהב בשיטת המשחק שלו, אז הוא רוצה שראול יהיה זה שיארגן את המשחק. ראול הציג יכולות מסירה וסידור משחק בשנה האחרונה, אבל הוא עדיין לא מתאים לתפקיד. אני הייתי משאיר אותו בחוד.

2. aloneli Member

דווקא אני חושב שזה רעיון לא רע בכלל.
    ראול בתקופה האחרונה אוהב לבוא לקישור ולהתחיל התקפות,והוא פחות אוהב לשחק כחלוץ מטרה כמו בעבר.
    אני מאמין שהוא יספק את הסחורה יותר בתפקיד הזה מאשר כחלוץ מטרה,גם בגלל עניין המהירות וגם בגלל שיש לו מסירות לא רעות בכלל וראיית משחק טובה.

אני הייתי פותח עם פרפאן וחורדו באגפים,והייתי שם את ראול קצת מאחורי הונטאלר.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

וזה בדיוק מה שהיה בשנה שעברה אצל מאגאת.

4. aloneli Member

נכון ולפי דעתי להוסיף עוד חלוץ בנוסף לארבעתם זה התקפי מידי אפילו בשביל ראגניק.

5. דנידין Member

כן היו הרבה משחקים שראול שיחק מאחורי החלוץ ויזם את אירגון המשחק מיוזמתו. מעולם לא שיחק כך בריאל מדריד והוכיח שיש לו כישורים רבים שעוד לא נראו גם מחוץ לרחבה. בכל מקרה הייתי מעדיף לראות בעמדה הזאת את חורדו ואת ראול כחלוץ שמשחק מאחורי החלוץ שיכול גם להצטרף לקישור וגם לחוד.

6. Raulito Madridista

ראול הוא אלוהים.
    כל-כך כואב לי על כך שהמלך ראול לא ישחק בעונה הבאה במפעל שהוא השם הנרדף שלו למעשה - ליגת האלופות. מעניין אם העובדה הזו תקל על שאלקה במאבקים בליגה - מקווה לראות אותה עושה עונה יפה וכובשת הרבה שערים, בעיקר של ראול. אני לא מאמין ששאלקה תוכל להתמודד על אליפות עד הסוף כי העונה יהיה סדר בבאיירן מינכן שהסגל שלה הרבה יותר איכותי - אבל בטוח שהביזיון של העונה שעברה לא יחזור. בנוגע לראול כמס' 10 - יש לו את הטאץ' ואת ראיית המשחק אבל גם פליימקר צריך להיות מהיר. אני אישית מאוד אתאכזב ממהלך כזה. מקומו של ראול אך ורק ברחבה! מעבר לראול שהוא מילת המפתח בתגובה שלי מן הסתם - פרפאן שחקן מצויין, חוראדו השתלב טוב והונטלאר נקלע לבצורת מאוד ארוכה.

7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

8. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מה שנכון נכון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

9. דנידין Member

הנה מצאתם לכם סיבות לצחוק עלינו אחרי שאוהדי דורטמונד המשועממים גם אחרי אליפות עדיין מחפשים להתעסק רק בנו. נדבר על המגרש בשבת.

10. aloneli Member

חחחח תכלס משועממים..

11. Yotam Member

באמת אני חושב שצריך לדבר על המגרש, שתי הקבוצות ייתנו הכל והגיע הזמן באמת לראות איזה קבוצה מוכנה יותר לעונה הבאה - להערכתי + אופטימיות, דורטמונד עם הגביע!

12. Raulito Madridista

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/9/Black354X281/240009.Xxx

שאלקה פתחה את העונה ברגל ימין עם זכייה בסופר-קאפ הגרמני אחרי ניצחון בפנדלים על האלופה דורטמונד. לאחר תשעים דקות מאופסות מייד הגיע דו-קרב הפנדלים. פרמאן, השוער החדש הצטיין.

אני מאוד שמח עבור ראול, כל תואר ולו המינורי ביותר הוא חשוב מאוד ושאלקה השיגה כאן מוראל מסוים לקראת העונה שבפתח - אבל אם לשפוט לפי רמת הכדורגל - שאלקה רחוקה מלשחק כמו קבוצת צמרת ואני רוצה לראות אותה רצה יפה בליגה ומגיעה לשלבים הגבוהים בליגה האירופית. מרכז השדה כל-כך חלש ומעליב ואם לא משחק מצויין של השוער החדש + יכולת גבוהה יחסית של הקו האחורי בראשות פאפאדופולוס - המשחק היה נגמר בתבוסה. שאלקה לא החזיקה כמעט בכדור וציפיתי ליותר ממשחק ההתקפה למרות היעדרותו של פרפאן שהוא השחקן הכי חשוב בקבוצה. המגן השמאלי פוקס למשל נראה כאילו כל פעם שהוא לא טועה זה בפוקס בפני עצמו.
    דבר אחרון בנוגע למשחק - עד כמה שאפשר להסיק מ-90 דק' בודדות ולאחר היכרות קצרה עם סגנון המשחק החדש של הקבוצה - בכל-זאת אפשר לראות קצת פחות היסחפות בחלק הקידמי - שחקנים מנסים לשחק יותר בחוכמה ולא לעלות למעלה כמו משוגעים.
    אגב, שאלה שמעניינת אותי בנוגע לדו-קרב הפנדלים - ראול היה מתוכנן להיות הבועט החמישי? (יש איזה מקור בתקשורת הגרמנית או משהו שיכול לאמת את השאלה שלי?)כל-כך רציתי שהוא ייבעט את הפנדל המנצח...אבל מאז ההחטאה ההיא ביורו 2000 נגד צרפת - רגע קשה מאוד עבורי - ראול קצת מתרחק מהנקודה הלבנה.

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן, ראול היה אמור לבעוט את הפנדל החמישי.

אני חושב שאתה טועה לגבי כריסטיאן פוקס. הוא מגן שמאלי מצויין. הוא חזק, מהיר וקשוח. חכה ותראה.
    ואכן לשאלקה יש בעיות במרכז השדה ההתקפי. וזה בגלל המאמן. הוא שם את ראול כקשר מרכזי שיורד המון אחורה. ועם כל הכבוד והאהבה לראול לא שם הוא צריך להיות, לא הוא צריך לנווט את המשחק והוא לא צריך לרוץ כאלה מרחקים. ככה הונטלאר נשאר לבד ובאמת לא נגע בכדור. גם באומיוהאן ודרקסלר הם לא ממש ווינגרים ולכן הם גם לא עשו כלום. אחרי החילוף של הונטלאר ודרקסלר הקבוצה נראתה קצת יותר טוב. אבל עדיין שני החברים באוומיוהאן ודרקסלר (או חורדו שהחליף אותו) לא צריכים לשחק ווינגרים ולא כל כך קרוב לקו. הם צריכים להיות הרבה יותר פנימה ואז ראול והונטלאר או מורבק ישחקו כשני חלוצים אחד מתחת לשני והקבוצה תיראה הרבה יותר טוב. ככה, עם שלישיה של שני קיצונים וראול אין לשאלקה קישור התקפי בכלל. וגם לא התקפה. וחבל. כי יש שם צוות נהדר. הולטבי, באומיוהאן, חורדו, ראול, פארפן, דרקסלר, מאטיפ, הוודס, פפאדופולוס, פהארמן ועוד. לטעמי סגל עדיף על הרבה קבוצות, ביניהן שטוטגרט.

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/11
  14. aloneli Member

זה רק אני או שהולטבי שיחק כקשר מרכזי בסופר קאפ,ממה שזכור לי במיינץ הוא היה באגף.

באיזו עמדה הוא משחק?

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל קצת סדר בבלאגן שעשיתם פה...

הולטבי גם במיינץ היה הקשר המרכזי מתחת לחלוצים
    מוראבק הוא יותר מגן/קשר שמאלי (ככה לפחות הוא שיחק בלאוטרן) מאשר ווינגר
    ואסור לשכוח שפרפאן חוזר הוא באנקר בהרכב הראשון.

ההרכב המסתמן לדעתי יראה ככה:
    פהרמן
    אוצ'ידה, הוודרס, מטצלדר, פוקס
    פפדופולוס, קלוגה (מאטיפ)
    הולטבי (חוראדו)
    פרפאן, הונטלר, ראול

מסקנות מההרכב:
    הגנה סבירה בה הוודרס רמה אחת מעל כולם. פהרמן הראה בפרנקפורט שהוא שוער טוב שמרבה אבל לעשות שטויות.
    מטצלדר הוא בלם בינוני מאד, אוצ'ידה מגן לא רע, אבל לא הרבה מעבר ופוקס שחקן טוב, אם כי נדב עושה ממנו קצת יותר ממה שהוא באמת.
    קישור הגנתי בינוני מאד, פפדופלוס מזכיר את ואן בומל רק בלי החוכמה של האחרון, בכל מה שקשור למסירות ולראיית משחק אין לו מושג. קלוגה או מאטיפ שחקנים מאד בינונים.
    לדעתי זה הבעיה הגדולה של שאלקה, פשוט אין חיבור בין ההגנה להתקפה.

על הולטבי לא צריך להכביד במילים, אם הוא יראה מה שהראה במיינץ הרי שמדובר בשחקן נהדר. מחוראדו אני מאד מרזיק, רנגניק חייב לדעת לשלב אותו בהרכב, אפילו כקשר אצמע. באומיוהאן אגב לא נכנס ממש לתוכניות של רנגניק, בדיוק כמו ג'ונס שחזר מהשאלה (יותר טוב ממאטיפ, פפדופולוס או קלוגה)
    ההתקפה על הנייר נראת נהדר, במציאות פרט לפרפאן האחרים רחוקים שנות אור מהיכולת שהביאה אותם לשמם.
    ראול לא מתאים למערך של רנגניק וגם ככה היו אצלו בעונה שעברה הרבה עליות וירידות, הונטלאר פתח טוב ומאז נעלם (גם בגלל פציעות).

ולגבי המשפט האחרון שלך...אני משער שבקרוב נדע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

לפי סוכנות ההימורים הסיכויים של שאלקה לזכות באליפות הם: 1:18
    של שטוטגארט או ברמן :1:20

ככה שגם הם מעריכים דברים דומים כמו שנדב אמר

ו