שאלקה 04 2009/10

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י דנידין, ‏27/6/09.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

סורי טעות שלי, העלתי את הכתבה מהר מהר והלכתי לעשות כביסה. מבינים למה גברים לא צריכים לעשות עבודה של נשים? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

2. דנידין Member

אין מצב שלא יהיו מכירות החורף. מעבר לזה שהם מבלבלים בשכל וכן צריכים את הכסף, מגאת' גם לא רוצה כמה שחקנים שעונים כרגע להגדרה "שחקני מפתח". אולי על אסמואה אפשר לוותר, אבל קוראני, ראפיניה או אולי במקרה בורדון, זה יהיה כבר יותר מידי. מחליש עובדתית את הסגל.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

למרות המשך החוזה של שאלקה עם חברת הגז שמכניסה 100 מיליון יורו ב 5 שנים שכנראה פוטרים חלק עיקרי של הבעיות התקציביות, מגאת' רוצה לעשות ריענון בסגל. הייתי ממליץ קודם לקחת מקום לאירופה לעונה הבאה ואז לעשות זעזועים בקבוצה ולא באמצע העונה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/11/09
  4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני נכנס דיון דיון ומנסה לסכם קצת את מה שנראה לי לגבי ההמשך לפי מה שהיה עד כה בחצית עונה. מגאת' עושה פלאים עם שאלקה, זאת האמת. כל מאמן אחר עם הקאדר הזה לא היה אפילו מתקרב לטופ 5. אליפות יהיה קשה לקחת במצב שלהם, אבל כבר מפחיד להספיד את מגאת'..

5. Bayern Straße nach sechs

מגאת' עם החתמה שנייה אחרי באומיוהאן. אדו הברזילאי, לשעבר במיינץ ובבוכום.
    החלוץ מגיע מהליגה הקוריאנית, ועל הנייר נראה שמדובר בשחקן מחליף ותו לא. אבל יש כבר הקושרים אותו כמחליף של קוראני שכרגע לא מתכוון להאריך את החוזה ויעזוב את הקבוצה בקיץ הקרוב.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

רכש שביעי לשאלקה, חלוץ אלמוני שחקן נבחרת מקדוניה ברימי (דוד של חבר של סלע עלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx ).
    מה הקטע של הסגל הענקי של מגאת? מה הם אוגרים שחקנים לשעת צרה?

לא ברור מה הולך שם, אחרי סיבוב טוב, שחקן אחד עוזב, 7 באים ועוד אחד כבר בא בעונה הבאה.

ביזארי, מאד ביזארי

7. דנידין Member

סמוך על מגאת', חלק הולכים למילואים. בונים לטווח ארוך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

כן, במיוחד שהקבוצה בחובות ענקיים. יש לי הרגשה שזה התחלה של מכירה של הכוכבים. קוראני כמעט בוודאות עוזב, יש שמועות על הוודרס ונוייר כמו גם על רפיניה, בורדון כבר בקושי משחק...

למרות זאת ביזארי

9. johnnie walker Member

ועכשיו הוא רכש גם את טים הוגלנד ממיינץ.. האיש פשוט שופאהוליק, אין הסבר אחר לתופעה.

עברתי עכשיו על קצת מספרים ב TM , הנתונים די מדהימים יש לציין:

מאגת בשאלקה: יולי 2009 עד ינואר 2010 - קנה 13 שחקנים, מכר 4

מאגת בוולפסבורג: יוני 2007 עד יוני 2009 - קנה 27 שחקנים, מכר 21

סה"כ: שנתיים וחצי, מאגת רכש 40 שחקנים חדשים ומכר 25 שחקנים, זה נראה לי שיא עולמי למאמן כלשהו, וכל זה בלי להחשיב את כל המושאלים אחרת זה לא היה נגמר.

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

תשמע, הוא בניגוד לשייחים וריאל מדריד מביא גם קבלות, אז אני מאמין שאף אחד לא ינמע ממנו את הפטיש שלו.

ועדיין תמוה מאד מה שהולך שם, המועדון בחובות אדירים שמאד מכבידים על המערכת. וכל זה אחרי סיבוב מצויין שבו מ"ס שחקנים צעירים מוכשרים מאד השתלבו מעולה והם היו חלק משמעותי מההצלחה.

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא לשכוח שהיו להם כמה הכנסות והם די בדרך הנכונה להתאזן כלכלית, זה עניין של כמה שנים. מרבית השחקנים שהגיעו לא יקרים, מגאת' בונה על צעירים. זה לא שהם התחילו מסע רכש סטייל מנצ' סיטי. כנראה שמגאת' חושב שהרבה מהוותיקים בקבוצה מיצו את עצמם והוא מתחיל בניקוי שורות. צריך לתת למגאת' קצת קרדיט. הבחור יודע מה הוא עושה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/1/10
  12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סורי סלע, אבל מאחר ואנחנו לא חובבנים כאן אני חייב לתקן אותך.

גם עוד 10 שנים פורויות ואני בספק אם שאלקה יצאו מהברוך הכלכלי שלהם, להזכירך יש עוד ריבית.

אם לא יקרה משהו בלתי צפוי שאלקה תצטרך להכנס לקיצוצים טוטאלים שזה אומר לוותר על הכוכבים היקרים ולהסתמך על שחקנים צעירים ופחות מוכרים.

13. johnnie walker Member

כשחושבים על זה טיפה לעומק אפשר לגלות הגיון מסויים במסע הרכש ההיסטרי של שאלקה כרגע,
    מאגת כנראה מבין מצויין שאחרי שהוא ימכור את התותחים הכבדים שלו קבוצות שהוא ינסה לרכוש מהן שחקנים יעלו מחירים מתוך הידיעה הנכונה שהוא חייב להתחזק ומתוך המחשבה המוטעית שחלק מסכומי המכירה שנכסנו לו מהכוכבים מיועד לרכש, רק שכנראה הם ילכו כולם לכיסוי חובות הענק של שאלקה.

אז מה מאגת בעצם עושה כאן כרגע?

מכין מבעוד מועד את הקבוצה שלו ליום שאחרי קוראני נוייר ושות´, הן מבחינה מקצועית על ידי בניית השלד לשנים הבאות ובעיקר מההבט הפיננסי שכן הוא יודע שלאחר מכירת הכוכבים יהיה לו הרבה יותר קשה להתחזק מאשר כרגע.

14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

רוזנר, מאחר ואנחנו לא מתפרנסים מכדורגל, אזי שאנחנו כן חובבנים. טענתי שזה יקח כמה שנים ואין ספק שזה יקח. אתה אומר מנחש 10? אני לא מנחש כמה. הם עשו עיסקה של 75 או 100 מיליון אם אני זוכר נכון שיכנסו להם בוודאות בשנים הקרובות ויש להם חובות של 200-250 מיליון, משהו כזה. אפשר לסגור גם תוך 5 שנים, אבל זה תלוי בהרבה דברים. מיותר להכנס לזה.

ג'וני, הטענה שלך מעניינת ויש סיכוי שפגעת בול.

נערך לאחרונה ב: ‏13/1/10
  15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלע, בניגוד אליך, כתבתי שאולי ב 10 שנים, אולי, הסכום שנקבת בו מראה שלא קראת את הדו"ח הפיננסי שפורסם לפני כחודש.

מדברים על חובות של מעל ל 400 מיליון יורו שכל יום שעובר הסכום רק עולה.