שאלקה 04 14/15:: חילופי משמרות על הקווים, רוחות חדשות נושבות בגלזנקירשן?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏20/10/14.

1. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

שאלקה 04 תחל את עונת 2015/16 באופן רשמי בתאריך 28.6.2015

מחנה אימונים :
    5-15.7 - וולדן, אוסטריה.

משחקי הכנה :
    10.7, 14.7, 19.7, 2.8

2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אין, המועדון הזה לא לומד. ממנים את אנדרה ברייטנרייטר למאמן ראשי. בא לי למות

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אתה עוד תיקח את המילים האלו בחזרה.
    אחלה מאמן שבעולם

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ורק כדי קצת להרחיב על הדברים שרשמתי אתמול:
    הוא ירד ליגה וממנים אותו למאמן שאלקה?!
    כן, כן ועוד פעם כן! גם קלופו ירד עם מיינץ, SO?
    השאלה הנכונה כאן איך הוא בכלל הצליח לעלות עם קבוצה כזאת חסרת משאבים? עוד שאלה קשורה לשאלה הראשונה, איך שנים על גבי שנים הוא הצליח שם, גם העליה לליגה השניה היתה הישג עצום. ושפדרבורן עלתה לבונדסליגה כבר אז הוא היה מבוקש אצל הרבה קבוצות (גם לברקוזן אגב) אבל לא רצה לעזוב את פדרבורן. עצם העובדה שפדרבורן עד למחזור האחרון עוד נאבקה על ההישרדות בליגה גם מדבר בעד ברייטנרייטר. לאורך כל העונה הקבוצה שלו לא היתה נחותה באף משחק. גם במשחק הגורלי מול שאלקה שהיה חשוב לשתי הקבוצות רק חוסר מזל משווע מנע מפדרבורן לחזור עם 3 הנ"ק. וכל זה עם התקציב הנמוך בליגה, עם שחקנים שסביר להניח אין להם מקום ב 11 הפותחים אצל מרבית הקבוצות הליגה.
    יובל מסתכל רק על חצי הכוס הריקה ומתעלם מהחצי המלאה והעשירה יותר במידע בעייני.

מי עוד עמד לבחירה? ווילמטס? מה הוא עשה עם אחת הנבחרות המוכשרות בעולם? ווינצלאיי? אוקיי אני מודה הוא מאמן טוב ומעניין, אבל הואלא רצה לעזוב את אווגסבורג, מה לעשות? ארמין פה? המממ, מיסטר איקס א לה די מתיאו? כולנו ראינו איך זה נגמר עוול נפש ועוול פיננסי.

עם ברייטנרייטר מגיע אומנם סוג של נובאדי, אבל מאד אנדרייטד לטעמי, מה עוד שהמשכורת שלו לבטח לפחות חצי אם לא פחות מזה של די מתיאו ומי שראה את פדרבורן בשנים האחרונות, יודע שלפחות אופן המשחק הולך להיות משחק התקפי אבל מאוזן, הגנה חזקה ומשחק של לחץ על היריבה כבר במגרש שלה.
    במעט המשחקים של פדרבורן שראיתי השנה אני אישית נהנתי מהם, קבוצה עם טביעת אצבע של מאמן, שזה בדיוק מה שהיה חסר לשאלקה השנה ולטעמי גם בשנים האחרונות.

golding אוהב/ת את זה.
  5. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אני לא יודע עד כמה אתה מכיר או יודע על היכולות שלו ועל הדרך בה הוא מאמין, תן לו את הצ'אנס אני בטוח שאתה תשמח לראות אותו על הקווים. מאמן רענן שמאוד רוצה להצליח ועשה דרך מרהיבה עם פאדרבורן למרות ירידת הליגה. להזכירך את הסיבוב הראשון שפאדרבורן הייתה הפתעה בבונדסליגה עם כלום ביד ובסגל, קבוצה חלשה ללא כסף שעשה דרך יפה מאוד, עכשיו תנסה לחשוב על זה בצורה שונה - ברייטנרייטר מקבל מועדון שיש לו כסף, מועדון עם בסיס שחקנים מטורף, עם צעירים רעבים במיוחד ועם רצון להצליח ואני בטוח שנקבל שאלקה שונה לחלוטין גם אם לא העונה, אז בעונה הבאה.

6. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

איזה כסף יש לשאלקה.. נו באמת. מבחינת היריבות שלנו לצמרת אנחנו המועדון הכי עני עם התקציב הכי מוגבל למרות ספונסרים עם שמות מפוצצים.

7. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

נכון שאין לשאלקה הרבה כסף לעומת קבוצות הצמרת האחרות, אבל:
    - המשכורות ששאלקה שילמה בעונה האחרונה גבוהות בהרבה מאשר של לברקוזן, למשל. אחרי שכמה שחקנים מיותרים וכמה עם שכר גבוה שלא מצדיקים אותו (בואטנג, סאם, אולי פארפאן) יעזבו, שאלקה תוכל לפנות חלק מתקציב המשכורות ולהשתמש בו לרכש.
    - יש לשאלקה כמה שחקנים שהיא תוכל למכור בהרבה מאוד כסף. נגיד וארסנל תבוא עם הצעה יפה על דראקסלר, לשאלקה יהיה תקציב מרשים.

8. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

לדרקסלר היום אין שם חם כמו שהיה לו לפני שנתיים, נניח, אז באמת היו דיבורים חזקים בכיוונים של טופ אירופאי מכל הליגות, היום אני לא בטוח מי רוצה לשים עליו יד, ההתקדמות שלו נעצרה ואם אז רצו לשים עליו 40M אז היום זה ממש לא הסכום. חוץ מזה שלשאלקה כרגע אין אינטרס למכור אותו.

המשכורות שיכולות להתפנות זה נחמד אבל זה עדיין לא מספיק, למעשה זה כלום, צריך רכש ברמה, נמאס לי מההתפשרות הזאת ומהשמות הבינוניים האלה, כמו למשל מדברים על יוהנס גייס ממיינץ ב12 מיליון יורו, כאילו באמת, הוא שחקן לא רע אבל מה זה הסכום הזה? דיברו למשל על סמי ק'דירה, שחקן שהיה שחקן חופשי, רק לשלם לו משכורת, למה לא לעזאזל? היה סוגר לנו את הקישור האחורי בצורה מושלמת, והחליטו לוותר. חבורה של קמצנים מנהלים לנו את הקבוצה

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יובל, קדירה לא רצה לבוא. הוא אמר שהסיבה לא היתה הכסף אלא הבלאגן ששורר במועדון.
    גייס שחקן מצויין. אבל אני די בטוח שהוא ילך לדורטמונד.

הלדט מעל כולם

10. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

עזוב רגע את הכסף, אוקי ? יש לכם דור עתיד מהמטורפים בגרמניה. שחקנים שכל מועדון באירופה היה רוצה אותם במחלקת הנוער וגם בבוגרים ואני לא צריך לנקוט בשמות כי אתה מכיר אותם היטב. צריך לשמר את השחקנים החזקים ועליהם לבנות תלכיד מנצח. לעשות הכל על מנת להשאיר את דרקסלר ולחזק את לירוי סאנה, את לאון גוראצקה, את ילד הפלא שלכם מקס מאייר את דוניס אבידאי הצעיר שהיה בהשאלה. וכן, כסף גם יש למועדון, אולי מחביאים מתחת לבלטות אבל צריך לבנות את הקבוצה עם המאמן הזה שיכול להצעיד אותם קדימה.

11. Lars Ricken Member

מצאו פצצה ממלחמת העולם השניה בעומק חמש מטר ביער שסמוך לאיצטדיון שבגלזנקירשן,צוות מיוחד של חבלנים מטפל בה.
    ככה זה שאתה הקבוצה הכי מצליחה בתקופת הרייך,קיבלו את העונש קצת באיחור הייתי אומר ;) .

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

12. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

המגעים עם שאקירי די מתקדמים וגם חלוץ (לא ברור מי) צפוי להצטרף בקרוב, אבל ע"פ דיווחים באיטליה יובנטוס רוצה את יוליאן דראקסלר. ההצעה המסתמנת של האיטלקים היא השאלה והתחייבות לקנייה, כשהמחיר ייקבע בהתאם למספר המשחקים שישחק.

שניים שבדרך החוצה משאלקה הם ג'פרסון פרפאן - שבדרך לאל ג'אזירה מאיחוד האמירויות הערביות, שמציעה לו שכר שנתי של 10 מיליון אירו ולשאלקה סכום העברה של כ-7 מיליון - והבלם/קשר אחורי של קבוצת הנוער של שאלקה והנבחרת עד גיל 19 של גרמניה, טילו קהרר, שמבוקש באינטר וברומא וחוזהו בשאלקה מסתיים בקיץ הבא.

13. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

הורסט הלדט מאשר שפרפאן עוזב. אל ג'זירה תשלם לשאלקה 10 מיליון אירו בעסקה שמשתלמת לכל הצדדים.

אגב, לא מזמן שאלקה ניסתה להביא את מקס אברל, המנהל המקצועי של גלאדבך, במקומו של הלדט אלא שאברל סירב. אז בינתיים שאלקה עדיין תקועה עם הלדט..