שאלקה 04 13/14:: זקוקים לזריקת אדרנלין

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏19/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

סון עזב את המבורג, הוא עכשיו אמור לקבל יותר דקות לדעתי... בכל מקרה, בייסטר ראוי לשחק בהרכב של המבורג.
    ורוזנר, טראורה=אוברמארס? לא נסחפנו?

2. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אבל סון היה חלוץ. בייסטר שחקן כנף.

3. OriRR Member

:aa1: עדכון בגזרת בואטנג: מילאן עומדת להחתים את אדם לייאיץ' או את קייסוקה הונדה ולכן היא מעוניינת למכור את בואטנג. כרגע שאלקה היא הקבוצה היחידה שהוזכרה כמועמדת לקלוט אותו כשגם הסוכן של השחק נמצא ביחסים טובים עם שאלקה. בנוסף בואטנג אמר לפני כמה ימים בראיון שהבונדסליגה מעניינת אותו והוא ישמח לשחק שם. בפורום האיטלקי טוענים שהמחיר שלו אמור לנוע בסביבות ה 15 מיליון אירו. באיטליה אומרים גם שמילאן תהיה מעוניינת רק במכירה.

דעתי היא שאנחנו חייבים, אבל פשוט חייבים להחתים אותו. עם כל הכבוד לשאלאי, קלמנס, סנטנה וגורצקה בואטנג זה רמה מעל כולם. המחיר שלו לא נמצא בשמיים (בטח בהשוואה לשנה שעברה או שנתיים קודם). מה גם שיש לנו קלף ביד (או אפילו כמה), מילאן לא רוצה אותו, הוא רוצה להגיע לגרמניה, יש לנו יחסים טובים עם הסוכן. כמו שאמרתי בדיון של מילאן, אם פאפאדופולוס יימכר (ובהנחה שהפרסומים נכונים ויש מגעים) אני חושב שבואטנג יגיע אלינו כמעט בוודאות. אם הוא לא יימכר זה יהיה מאוד תלוי בהתגמשות של מילאן ובנכונות של שאלקה לעסקה שכזאת. בסה"כ אם הוא מגיע אני מוריד (שוב) את הכובע בפני הלדט וקלר.

4. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

הסוכן שלו הוא גם הסוכן של של נוישטטר, דרקסלר, אובאסי, מריקה וג'ונס, אז בטח שיש לו אחלה קשרים עם המועדון.

5. OriRR Member

ראיון עם שחקן הקבוצה, יוליאן דרקסלר:

אדון דרקסלר, ב 2011 התחלת את הקריירה שלך, מה השתנה מאז?
    (צוחק) מעל לכל המראה שלי. בינתיים אני חלק בלתי נפרד מהצוות המקצועי, סיימתי בית ספר ואני כבר לא גר בבית.

בסוף יוני קיבלת הצעות מריאל מדריד ומנצ'סטר סיטי על 60 מיליון אירו שכר לחמש שנים...
    יש לי המון מחשבות במוח. אתה לא יודע אם לקחת את העסקה או לא. בסופו של דבר, תחושת הבטן שלי והלב היו הגורם המכריע כשבחרתי להישאר בשאלקה.

הורסט הלדט עבר הרבה לילות ללא שינה...
    הרגשתי את אותו הדבר. הייתי עם חברה שלי במצרים אז ישבתי בלילות במרפסת וחשבתי.

החברה שלך לחצה עלייך לקחת את ההצעה ולנסוע לחו"ל?
    לנה מאוד מאופקת בהחלטות שלי. היא לא תסכן את הגשמת החלומות שלי, אבל בסופו של דבר היא מאוד מרוצה מהבחירה שלי.

אתה עם סעיף יציאה של 45 מיליון אירו
    עם מספרים כאלו גם לי יש סחרחורת. לא ייאמן איך בן אדם שווה כ"כ הרבה כסף!

גביע העולם ב 2014 הכריע את הכף לשאלקה?
    בהחלט זאת הייתה אחת הסיבות. כאן אני יכול להיות בטוח שהמועדון בונה עליי.

אז אחרי המונדיאל תלך לריאל מדריד?
    אם אקבל שוב הצעות, אני אחשוב שוב ואקבל החלטה. המטרה שלי היא עכשיו להיות בשאלקה ולהצליח איתה. להיות יותר טוב מעונה שעברה.

כמה מקום לשיפור יש לך?
    הרבה, לדוגמה יש את מסוט אוזיל שמשחק יותר טוב, הוא יכול לקרוא את המשחק בצורה מדהימה. אבל אני יודע גם מה החוזק שלי: מהירות, שערים ובישולים. ואת הדברים האלו אנחנו נמשיך לשפר.

ברגע שאתה אומר את המילה דורטמונד מהפה יש באז גדול על מעבר אפשרי ליריבים
    אני חושב שזה באמת משעשע. אבל אעשה את זה שוב ובאופן ברור, לעולם לא אעבור לבורוסיה דורטמונד!

האם תעברו העונה את דורטמונד בטבלה?
    בשביל זה עלינו להיות במקום הראשון. אנו מצפים להתפתחות שלנו. אבל אם אנחנו רוצים להשתפר בטבלה, זה חייב להיות אחת המטרות השלנו. תסתכל על העונה שעברה שאנחנו יכולים להתמודד איתם, שאלקה נמצאת במגמת עלייה.

ג'רמיין ג'ונס דיבר שאתם יכולים להתמודד גם עם באיירן מינכן. תצליח לקחת אליפות עם שאלקה?
    אליפות תהיה משהו בלתי נשכח בשאלקה, וזה כמובן גם החלום שלי. אבל באיירן היא קבוצה מעולה, אנחנו צריכים להיות סופר חזקים מולם.

http://bilder.bild.de/fotos/stand-schalke-draxler-interview-31664546/Bild/2.bild.Xxx

6. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

עולים לנוטינגן ב4-4-2 קלאסי ומרגש. סוף סוף שני חלוצים. בוא נראה את הקסם עובד!

הילדרברנד; הגר, הוודס, מאטיפ, פוכס; קלמנס, ג'ונס, נוישטטר, דרקסלר; הונטלאאר וסאלאי.

נערך לאחרונה ב: ‏5/8/13
  7. OriRR Member

משחק ראשון העונה, איזו התרגשות!

מאוד מסקרן יהיה לראות איך יתפקדו ביחד הונטלאר ושאלאי. במשחקי ההכנה שניהם היום מעולים.
    אגב, שתי תובנות נוספות מההרכב שעלה: פוכס עדיין מועדף על פני קולסינק, יכול להיות שעלו על בעיית המגן הימיני? הגר מחליף את אוצידה בהרכב (לא זכור לי שהוא פצוע, אולי מורחק אבל גם לא חושב).

8. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

שניהם בסגל, גם אוצ'ידה וגם קולסינאק. קצת רוטציה זה לא רע. סך הכל זה לא ההרכב הכי חזק שלנו.

9. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

22 דקות של כלום ושום דבר ועוד אנחנו צריכים להגיד תודה שאנחנו לא בפיגור 0:2. מאוד מאכזב.

10. purvis short Member

למה מאכזב? צפוי.
    האם מאמני ומנהלי שאלקה יודעים שיש חוק שמותר לעלות עם 11 שחקני כדורגל ולא עם שמונה?
    כל עוד טיפוסים כמו מרקו הוגר, ג'רמיין ג'ונס ומאטיפ יהיו שחקני הרכב בשאלקה - לא נגיע לכלום. זה שלושה אתלטים, ולא שחקני כדורגל. ובנוסף ג'ונס הוא שחקן בלי חוכמת משחק. מחפש לעשות פאולים מטופשים, מתחכם ועושה שטויות.
    מעבר לזה: אי אפשר לשחק עם שאלאי והונטלאר. אין אף אחד שיכול לנהל את המשחק מאחורה.
    יאללה: הוגר הבייתה, מטיפ הבייתה, ג'ונס הבייתה.
    שיעלה את גורצקה, שירכשו שחקן קישור נורמלי, מגן ימני וגם שוער.
    בלי זה - אפילו מקום חמישי יהיה הישג. זו דעתי.

11. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

הבעיה במערך 4-4-2 היא שאם ג'ונס עולה מתפספסת עמדה כי באמת כמו שאמרת, המשחק שלו הוא לא יודע מדי עמוק וחכם אלא הוא יותר מחפש איך לחלץ את הכדור מרגלי היריב ולא אכפת לו באיזה דרך הוא יעשה את זה. מאטיפ מאוד לא יציב ויש תקופות שהוא מצוין ויש תקופות שכל משחק הוא עושה כמה טעויות קריטיות שעולות לנו ביוקר. על הגר אני לא מדבר יותר מדי כי הוא שחקן רוטציה ותו לא. הוא יכול לשחק (תיאורטית) כמגן ימני אבל רואים שזה פשוט לא זה. אני מעדיף מגן ימני לא מזהיר על פני שחקן שלא באמת יודע לשחק בעמדה הזו.

מפתיע אותי שלא התייחסת לכריסטיאן פוכס, שבינתיים, מוציא אותי מדעתי. אפס הגנה. אפס. מטריף אותי לראות את זה. הוא מרים טוב ונחמד והכל, אבל הוא פשוט נוראי בהגנה. יותר מדי חורים וזה בלתי נסבל מבחינתי. לא מבין למה קולסינאק לא בהרכב.

מעבר לזה - עד כה ה4-4-2 כלל לא מוצלח. חסרה לנו שליטה במרכז השדה. במצב העניינים הנוכחי וכפי שזה נראה כרגע, עדיף בהרבה לעלות עם חלוץ אחד וב4-2-3-1. מה גם שדרקסלר בעיניי הרבה יותר יעיל ממרכז ההתקפה כשהוא יכול לשנע את הכדור לאגפים וקדימה.

ועוד מילה - סאלאי עשה את הגול. יופי של קריאה של המהלך.

12. OriRR Member

בעיקרון אני מסכים עם רוב מה שאמרת.
    הגר ומאטיפ הם לא שחקנים ברמה של הרכב בשאלקה. מאטיפ אני מניח שברגע שפאפא יחזור (במידה ויישאר) ירד לספסל כשאסור לשכוח שיש גם את סנטנה שאני לא בטוח כמה הוא פחות טוב ממאטיפ. עמדת המגן הימיני זו בעיה ידועה, אני מייחל ליום שיגיע כבר שחקן ראוי לעמדה הכ"כ חשובה הזאת.
    לגבי ג'ונס אני לא כ"כ מסכים איתך. אני חושב שיש לו מקום בשאלקה (לפחות בסגל הנוכחי) ולא ארצה שילד כמו גורצקה כבר ייפתח בהרכב, הוא יכול לעשות עם ג'ונס רוטציות.
    מסכים גם בנוגע לשני החלוצים, עד כה זה פשוט לא עובד. מה שמפתיע זה שבמשחקי ההכנה שאלקה שיחקה עם חלוץ אחד ופתאום קלר מחליט לשנות לשני חלוצים. חוץ מזה שבאמת אין אף אחד שינהל את המשחק ודרקסלר נאלץ לנטוש את האגף בשביל זה.
    אני מאמין שנראה עוד קשר התקפי שיסגור את נושא הרכש לעונה הקרובה, הסיפור עם בואטנג נראה יותר רציני מיום ליום. באיטליה מדווחים שהצענו עליו 10 מיליון אירו כשגם דורטמונד ולברקוזן בתמונה.

רוטציה עושים במהלך העונה, לא במשחק הראשון. כבר במשחקי ההכנה ראו שקלר מעדיף את הגר על פני אוצ'ידה. בינתיים הוא לא נראה כזה להיט. לגבי פוכס אני מאמין שנראה רוטציה שם, קלר מחזיק מאוד מקולסניק (היה מאמן שלו בנוער אני חושב)

סיכום המחצית:
    אפשר לחלק את המחצית לשניים, עד הדקה ה 20 ומהדקה ה 20. פתחנו לא טוב, שני משקופים שהלחיצו את המערכת. נוטינגן היו מאוד נמרצים ונלהבים. אחרי 20 דקות בערך הם קצת התעייפו ושאלקה התחילה לשלוט במשחק. אחרי הגול הייתה לי חתיכת אנחת רווחה, לא רוצה להיות מודח כבר עכשיו. בסה"כ שני המגנים שלנו דיי חלשים, פוכס למעט כמה הגבהות לא עשה כלום והגר בכלל לא עשה כלום. דרקסלר נראה מדהים, פשוט מדהים. איזו שליטה בכדור. חייבים לחזור ל 4-5-1. שאלאי והונטלאר לא מסוגלים לשחק ביחד.

13. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

הוא לא אימן אותו בנוער.

בכל מקרה. אם פוכס לא טוב והוא מוכיח את זה כל משחק מחדש, אז למה שתהיה רוטציה? קולסינאק היה מצוין. וכאן אני חושב שקלר נתן לפוכס את האופציה להוכיח את עצמו רגע לפני הליגה. בינתיים - לפחות בעיניי - זה לא הולך.

מעבר לזה האגפים שלנו כרגע פשוט מחפירים. הגר לא במשחק. שיעלה כבר מגן מחליף, לא חשוב איזה, העיקר שיהיה שיפור בצד אחד לפחות.

דרך אגב. לגבי גורצקה. אני חושב שאתה קצת ממעיט בערכו. "ילד" זה נחמד. אבל גם דרקסלר עלה לשחק בגיל 17. ותראה איפה הוא היום.

14. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

הנה חוזרים ל4-2-3-1. לקח לו 65 דקות.

15. OriRR Member

אני לא ממעיט בערכו, אני חושב שהוא כישרון יוצא מן הכלל אבל הוא עדיין לא מתאים להיות שחקן הרכב בשאלקה. גם דרקסלר התחיל לשחק בתור עוד שחקן ברוטציה וכך צריך להיות גם עם גורצקה. איך אמרת על גינטר? הוא עדיין לא מספיק מחוספס.

נראה שהקשיבו לך, אוצידה עכשיו נכנס במקום הגר. הרע במיעוטו.
    גם בארנטה נכנס ומחליף את שאלאי.

מצב נושא:
הנושא נעול.