שאלות ובקשות לגבי מערכת הפורומים החדשה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י שי, ‏21/10/14.

1. Butragueño מנהלים

איך פורומים אחרים מתמודדים עם זה? זה עניין של רישיון שצריך לשלם עליו כדי לקבל אפשרות לשימוש זכויות יוצרים?

2. ~Omri~ Member

לא רק פורומים, אלא גם אתרי חדשות דוגמת ספורט5, וואן, וואלה וכו׳. כולם מוסיפים פוסטים מרשתות חברתיות. ראו למשל כתבה מהיום:
    "מאיזו דת אתה?!". מוסלמים נגד מוחמד סלאח - ערוץ הספורט

לדעתי כדאי לבדוק את זה. הרשתות החברתיות מאפשרות את האופציה לקישורים מוטמעים בדיוק במטרה שיקשרו אל הפוסטים. קשה לי להאמין שזה עומד תחת הגדרה של הפרת זכויות יוצרים. הרי לשם כך האופציה קיימת - כדי שאנשים יקשרו. זה יותר מלגיטימי אם מדובר בפוסט מטעם חשבון רשמי. אני כן יכול להבין תלונה בנוגע לפוסט של גוף לא רשמי (וגם היא צריכה להיות מופנת ליוצר הפוסט המקורי אבל ניחא).

3. צ. שיף Member

יהיה מאוד חבל אם לא יוסדר אופציית הצפייה בתמונות כאן ישירות. זה פוגע בדיונים כמו דיון האצטדיונים וההיכלים.

אני תוהה איך בפורומי https://www.skyscrapercity.com/ למשל העוסקים בתוכניות ובנייה כולל דיוני אצטדיונים אפשר לראות ולהעלות תמונות רבות בפוסט אחד. אפילו בפורומים כמו פורומים - השחקן ה-12 - פורום אוהדי מכבי תל אביב אפשר לראות בדיונים כמו נושא מעקב שיפוץ בלומפילד תמונות רבות בכל פוסט ללא מגבלות כמו תמונה אחת בהודעה או המצב החדש של ללא תמונות כלל.

4. Sturridge Member

יש כמובן אינסוף דוגמאות באינטרנט.

מילא הדבקת תמונות, הטמעת מדיה היא הרי הפניה לפוסט המקורי (הציבורי) כך שאני לא מבין למה שזה יוגדר פגיעה בזכויות יוצרים.
    בסוף גם להדביק פה לינק לטוויטר אני עדיין יכול, אז מה ההבדל?

מעניין מי המשועמם שהחליט לתקוף את זה.

5. צ. שיף Member

ישחזרו מתישהו בקרוב פה את התמונות הישנות והאפשרות להעלות תמונות או שזהו כל החומר הישן אבוד ולא תהיה אפשרות גם להעלות תמונות חדשות יותר?

6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

עכשיו ראיתי שכבר אי אפשר להעלות תמונות לפורום, גם לא כשהלינק מוטמע.
    ובאתי לפה וראיתי את הדיון האחרון.

מה נסגר עם זה? מבין שאיימו עליכם בתביעה, אבל יש לכם דוגמא לתביעה בסגנון שאי פעם זכתה בארץ? למה בשאר הפורומים בארץ ובעולם כן משתפים מידע בלי בעיה? נשמע לי כמו שיטת מצליח ולא שמישהו אשכרה מתכוון לאיים על זה, כי לא חושב שיש לו קייס.

ובכל מקרה לא מבין איך ב2024 אפשר להתנהל בפורום כדורגל (פורמט גם ככה ארכאי) בלי האפשרות הבסיסית לשתף מדיה.

7. SerieA Il Capitano

אנחנו באמת מצפים למשוך משתמשים חדשים לפורום, משהו קשה במילא, בלי אפשרות להעלות שום תמונה, סרטון, קישור לסרטון?

הפורום נראה ריק בלי זה. אני מצטער, אבל זה מגוחך. מאד.

8. Avvvi מנהל מערכת אייסוקר מנהל ראשי

צהריים טובים לכולם, שום תמונה לא אבדה וכל דבר שעשינו במערכת הוא הפיך

יש הבדל חוקי גדול בין חומר שעולה מרשתות חברתיות לבין תוכן שעולה ממאגרים
    (החלק ממנו דורש קרדיט ובחלקו מוגן מתוקף חוק זכויות יוצרים)

אין לנו יכולת טכנית כרגע לשלוט במי מעלה מה ומאיפה לכן כל דבר שקשור למדיה נחסם

כמו שאתם יודעים יש הרבה סוכנויות שמתעסקים בתביעות על הרקע הזה תוכלו לחפש בגוגל בנושא

איך אחרים מתמודדים....
    אז כן אתרים גדולים משלמים אלפי ומאות אלפי שקלים על שימוש בתוכן (אייסוקר במצבו כרגע לא רווחי כלל) ואין לנו יכולת לממן את השימוש במאגרים

אתרים קטנים יותר לפעמים נרשמים כאנונימיים ולכן לפעמים אי אפשר פשוט להגיע לבעלים לצורך הגשת התביעה
    אך אנחנו לא נוהגים בצורה כזו.

במשך שנות הפעילות של אייסוקר קיבלנו מספר תביעות בנושאי תמונות וכו' ופשוט אין לנו את היכולת (גם כלכלית) להתנהל מולם

כאמור הפרסום וההכנסות מהאתר לא מכסות את ההוצאות הברירה הייתה בין לעצור את גל התביעות סופית על ידי עצירת התמונות בפורום או סגירה של הפורום אז כרגע בחרנו במצב הזה והוא נראה לנו הסביר ביותר

Cup of Tea, Jese, ~Omri~ ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  9. RubberSoul Member

שוב אני אשאל: רק לי המשתמש מתנתק כל כמה דקות? שלא נדבר על זה שכשאני בכרום יש ימים שהוא לא מתחבר בכלל, ואני צריך לנדוד לדפדפן אחר ולהתחבר ממנו.

Bluekipper אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

קורה לי מדי פעם גם.

11. RubberSoul Member

אני משתגע, אין מה לעשות נגד זה? לוקח לי 5 דקות להתחבר לפורום, אני עובר מדפדפן לדפדפן, לא סוגר את הפורום אף פעם מחשש שיתנתק לי החשבון, ומסתבר שזה לא עוזר כי אם אני חוזר לפורום המשתמש שוב מתנתק לי.

12. cheddar Member

תעשה Clear browsing data
    all time

13. RubberSoul Member

עשיתי את זה כבר. זה משנה הרבה דברים חוץ מההתחברות לאייסוקר.

14. k_700 Member

תנסה להתחבר ממשתמש אחר בchrome.

15. RubberSoul Member

איך זה יעזור אבל חוץ מלהראות שיש בעיה במשתמש הספציפי הזה?
    אגב, התחברתי ממחשב אחר ואני עדיין לא מצליח להתחבר למשתמש שלי. והבעיה היא לא רק בכרום.