שאלון ליום כיפור התשע"ד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏11/9/13.

1. Don Joan Roman Member

1. האם קיים איזשהו תרחיש היפותטי שיגרום לך להפסיק לאהוד את הקבוצה שלך?
    תשובה: להפסעיק לאהוד לא, אבל כן ירד לי מאוד אם ביובנטוס ימכרו את כל שחקני הבית בשביל זרים שלא שווים את זה, בבית"ר ירושלים כבר ירד לי מאוד אחרי חצי העונה האחרונה אבל לעולם לא אפסיק לאהוד אותה

2. האם לדעתך יש להעניש שופט שטעה בתום לב (למשל בהורדה לליגת המשנה לכמה שבועות)?
    תשובה: לא, שופט טועה כמו כל בן אדם, לא צריך סלקול אותם, במקום זה הייתי "מעניש" אותו בעוד שעה ביום של סדנה עם קולינה.

3. האם לדעתך זה לגיטימי לרצות בהפסד קבוצתך במשחק ספציפי מכל סיבה שהיא?
    תשובה: לא.

4. האם לדעתך הצלחה של קבוצה קטנה שנרכשה ע"י איל הון היא לגיטימית?
    תשובה: בהחלט כן, לכל קבוצה ולכל אוהד יש את הזכות לראות את קהבוצה שלו מצליחה ועולה קדימה

5. האם נושא הגזענות בכדורגל מטופל במידה הראויה?
    תשובה: חד משמעית לא.

6. מהו לדעתך החולי הגדול ביותר של הכדורגל הישראלי?
    תשובה: הקומבינות של המועדונים ושל ראשי ההתאחדות לכדורגל, אין מקצועיות.

7. האם בשנות האלפיים יש מקום לזיהוי פוליטי של מועדונים?
    תשובה: בהחלט יש מקום לזיהוי פוליטי של מועדונים, אבל זיהוי פוליטי מפלגתי ולא גזעני

8. הצע הצעת חוק אחת שתהפוך את הכדורגל למשחק טוב יותר. מכיוון שכל אחד רוצה שכבר יכניסו עזרי שיפוט טכנולוגיים, נא להשאיר את זה בחוץ ולחשוב על רעיונות אחרים.
    תשובה: שחקן שמתחזה במשחק מסויים באופן ברור יושעה לשלושה משחקים, נמאס כבר מההתחזויות של השחקנים, זו לא פחות מרמאות זולה

2. Kompany Member

- אני לא חושב כי אני באמת אוהב מעומק הלב את מנצ'סטר סיטי ומ.ס אשדוד. עכשיו ישבתי לעצמי וחשבתי אם פתאום חס וחלילה אחת הקבוצות תתחיל עם מפגן תמיכה פוליטי בדעה שאני לא יכול ליסבול והאם זה אכן הדבר שבאמת יכול לערער את האהדה שלי והגעתי למסקנה שאני לא כזה. שכלום לא שווה את כל מה שעברתי עם הקבוצה. זה כן יהיה סוג של 'כתם' שאני מאוד אתבייש בו אבל CTID ואותו הדבר עם אשדוד.

- אם מוכח שהטעות היא באמת טעות ולא בעלת אינטרס כלשהו אז לא.

- כן, 'ירידה לצורך עלייה' (אם זה תלוי בפיטורי מאמן לדוגמא או שחקני רכש).

- אני מעדיף שלא לענות על השאלה כי אני בר המזל אבל אם ו-בכל זאת מתעקשים ואני עונה באובייטקיביות אז זה לגיטימי לחלוטין.

- חד משמעית לא.

- פשוט הכל, מא' ועד ת'.

- אני מעדיף שתהיה הפרדה בין ספורט לפוליטיקה.

8. הצע הצעת חוק אחת שתהפוך את הכדורגל למשחק טוב יותר. מכיוון שכל אחד רוצה שכבר יכניסו עזרי שיפוט טכנולוגיים, נא להשאיר את זה בחוץ ולחשוב על רעיונות אחרים.
    - מחזיר את השיטה הקודמת של ליגת האלופות, מספיק כבר שמכירים יעדים לא מוכרים בליגה האירופית-לא צריך את זה גם בליגה הטובה והמעניינת בעולם. לא עולים לי בראש עוד דברים שמפריעים לי...

3. skyday20 Member

אם יונייטד הייתה הקבוצה המתוסבכת ואתם הייתם שולטים, ופתאום היא הייתה באה מאמצע הטבלה ומעיפה אתכם למטה רק בגלל שאיזה מילארדר קנה אותה בתור צעצוע, זה לא היה מרגיש קצת רע?

4. Kompany Member

אני הייתי נאמן לשאלה שנישאלה והיא האם זה לגיטימי, לטעמי כן.
    לגיטימיות ולהרגיש קצת רע אלה 2 דברים שונים לחלוטין ובכל זאת, תחרות זה דבר מבורך... אני חושב שגם לא הייתי מתייחס לזה כ"כ כי זה עובדה כלומר אין מה להתייחס לזה בכלל אלא אם אתה רוצה לעקוץ או יש לך קינאה שנובעת מרגשי נחיתות שהם די מובנים. זו דעתי.

5. Ice Cream חסה

מייקל קאריק וחוצפון חיובי: מה פיפ"א צריכה לעשות כדי למנוע את הגזענות של אוהדי בית"ר? להכריח לכסות את טדי במסרים נגד גזענות? לאיים על קורנפיין או על לוזון שהקבוצה או הליגה שלהם בהתאמה תורחק מאירופה או תיסגר עד שלא תיעלם גזענות אוהדיהם? לשלוח אנשי חינוך שכבר בגיל צעיר יסבירו לגיא ישראלי הבא שגם ערבים ומוסלמים הם בני אדם ואין שום הצדקה לזרוק עליהם אבנים? גזענות של אנשים מטעם המועדון - להרחיק לצמיתות. גזענות או אלימות של אוהדים במהלך המשחק - גם אני יכול לקבל משחקים ללא קהל, רדיוסים, קנסות וכו'. אבל מה קבוצה אשמה שאנשים שרירותיים במהלך השגרה החליטו ללכת באמצע האימון ולשיר "סדאייב מזיין כבשים" (אל תשאל כמה בבית"ר שמחו על זה...), או לשלוח מכתב שקורא לא להחתים שחקנים שחומי עור?

כן. במקרה שהקבוצה תאבד לגמרי את הזהות שאני רואה בה (לרוב מבחינה ערכית), וכשתקום אלטרנטיבה חדשה על הערכים הללו.
    אם זה הורדה והשעיה לשבועות בודדים, אין בעיה. מקל וגזר וכל זה....
    לא!
    האם עמותת סיוע לילדים נכים שנרכשה על ידי אייל הון היא לגיטימית?
    השאלה על ידי מי. בקבוצה האהובה שלי היו"ר נתן לזה מעל ומעבר למעל ומעבר. פיפ"א וההתאחדויות השונות? נראה לי שכן. רשויות החוק והחינוך? עם כל הכבוד, יש צרות גדולות יותר בעולם שבהן הן צריכות לטפל, ואי אפשר לגייס אותן שיתנו את ה-100% למלחמה בגזענות שאופפת את הכדורגל (שהיא לרוב מבחוץ, של האוהדים. לא של אנשי מועדון).
    מדינת ישראל. הרבה מהבעיות של הכדורגל הישראלי נעוצות בזה שהיא מנהלת בכשל רב תחומים שחופפים לכדורגל, למשל התחבורה ההמונית, התקשורת ומס ההכנסה הגבוה. שלו היא רק הייתה משחררת את הלפיתה קצת היינו מקבלים הרבה יותר כסף מזכויות שידור, הרבה יותר שידורים, איצטדיונים נגישים יותר, פחות שחקנים שבורחים לכל מיני חורים בחו"ל, זרים יותר טובים שנוכל למשוך וכו'. אין לי בעיה עם זה שמחירי המזון באיצטדיונים גבוהים, גם בלונה פארק דופקים קופה, אבל בלונה פארק אפשר להביא אוכל מהבית. אני מבין שאי אפשר להביא לאיצטדיונים כל דבר, אבל בחייאת זומזום שיגדילו את המבחר. אבל הסיבה העיקרית זה האוהדים. קוקסינלים משוכנזים ועלובים שיודעים רק לבכות ולקטר, אבל לא עושים כלום בשביל הקבוצה שלהם כשהקבוצה צריכה אותם, רק לרכב עליה כשאפשר לפרוק קצת שמחה. אחד בפה, אחד בזין ואחד בלב.
    כל מועדון שתורם לנחשלי החברה (ובד"כ אוכלוסיה מסוימת שיש סביבה מחלוקת פוליטית), מצהיר על זיהוי פוליטי. לדעתי יש הרבה יותר מקום ליותר זהות פוליטית במאבקים שהם פחות סקסיים מלעזור לילדים (שזה תמיד ייראה טוב) ולקחת צעד אידאולוגי בעוד דברים. כמובן כל עוד זו לא אידאולוגיה גזענית או/ו אלימה.
    הרבה דברים קטנים. הייתי למשל משנה את חוקי הנבדל לדומים יותר להוקי קרח כדי לא לסרס התקפות, מבטל את הרבה צהובים ושריקות על קטנות, מפסיק את המגמה של איסור משחק אגרסיבי, מאפשר חילוף נוסף במשחקים עם הארכה (שיש לשקול לבטל גם אותה), מבטל את הפנדל שנותנים על עבירה מחוץ לרחבה, מה שהוליד מפעל שלם של התחזויות ומחלוקות, והופך את זה למשל לבעיטה חופשית מ-18 מטרים. ויש עוד הרבה דברים. פעם לשנות את הקורות ממרובעות לעגולות נחשב לשינוי די מרחיק לכת, אז אלה הרבה יותר...

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

1. האם קיים איזשהו תרחיש היפותטי שיגרום לך להפסיק לאהוד את הקבוצה שלך? לא מצליח לשוב על כזה שקיים עם סבירות כלשהי שבאמת יקרה, אם יהיה נשיא הנהלה שינקוט בקו בעייתי כלשהו אז יש לנו את הכוח להחליף אותו בבחירות, לא שאני מצליח לדמיין משהו כזה קורה כמו שכתבתי. אבל Never say never.

2. האם לדעתך יש להעניש שופט שטעה בתום לב (למשל בהורדה לליגת המשנה לכמה שבועות)? לא. גורמים מקצועיים צריכים להחליט אם הוא טוב מספיק לשפוט ברמה זו או אחרת, אם הוא נמצא מתאים אז כל עוד לא יוחלט אחרת לגבי היכולת שלו שיישאר שם. ריבוי של טעויות יכול להוביל למסקנה שהוא כבר לא מתאים, אבל כ"עונש" זה נראה לי לא תורם בשום מובן.

3. האם לדעתך זה לגיטימי לרצות בהפסד קבוצתך במשחק ספציפי מכל סיבה שהיא? אני לא כותב זאת בלב שלם, אבל אני חושב שכן. טובת המועדון חשובה מניצחון כזה או אחר של קבוצה ספציפית שהמועדון העמיד. יש יותר מתסריט אחד כזה, אבל זה שאני מצליח לחשוב עליו הוא מאבק בתחתית במקביל להשתתפות במפעלים יבשתיים או פיקציות מקומיות אחרות, במצב כזה לא אתנגד להדחה מוקדמת. גם מצב של מאמן שמחבל במועדון לטווח הארוך.

4. האם לדעתך הצלחה של קבוצה קטנה שנרכשה ע"י איל הון היא לגיטימית? כן.

5. האם נושא הגזענות בכדורגל מטופל במידה הראויה? כללי מדי, בכל אזור בעולם מטפלים (או לא) אחרת, בתוך אותו אזור יש הבדלים בין ליגות ומפעלים שונים, יש הבדלים גם בין מועדונים וכו'... ובגדול הטיפול הוא פחות באחריות וביכולת של ארגוני הכדורגל השונים, מרמת פיפ"א ועוד למועדונים, ויותר בחינוך. כל צעד של ארגוני הכדורגל בנושא הוא מבורך, וההרגשה שלי היא שבליגות הבכירות באירופה מתייחסים לנושא. בארגנטינה, יכולים וצריכים לעשות יותר לדעתי. אבל מצד שני, יש דברים רבים ויותר דחופים שלא מטפלים בהם (נכון) מבחינת התנהגות הקהלים.

6. מהו לדעתך החולי הגדול ביותר של הכדורגל הישראלי? למרות שצריך לשים דברים בפרופורציות ולהבין שמעצמת כדורגל ישראל לא תהייה, אני מאמין שאפשר לשפר את הכדורגל הישראלי משמעותית בעזרת קצת מחשבה לטווח ארוך ופחות התעסקות במיידי כל הזמן. צריך תכנית מסודרת עם יעדים ומטרות ארוכות טווח, שלא נוטשים אותן עם הקושי הראשון, ולא לזרום כל הזמן.

http://www.calcalist.co.il/sport/articles/...3612128,00.html

7. האם בשנות האלפיים יש מקום לזיהוי פוליטי של מועדונים? כן, לא רואה קשר בין השנה לנושא. יש מועדונים עם זיהוי פוליטי, ברמות ואופנים שונים, ויש כאלו שלא. אז?

8. הצע הצעת חוק אחת שתהפוך את הכדורגל למשחק טוב יותר. מכיוון שכל אחד רוצה שכבר יכניסו עזרי שיפוט טכנולוגיים, נא להשאיר את זה בחוץ ולחשוב על רעיונות אחרים. - אני דווקא לא רוצה יותר עזרי שיפוט טכנולוגיים (מלבד קו השער שהוכנס וטוב שכך), כן רוצה את הפצת הספריי לכלל המפעלים והליגות שאני רואה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

משהו במקום פנדלים יהיה נחמד, כמו שהציעה מישהו לפני, אני אישית מעדיף את השוט אאוטס שהיו בעבר הרחוק יחסית ב-MLS.

עם חוק שערי החוץ גם יש לי בעיה, אבל כרגע אין פתרון אחר לצמצום כמות המפגשים שמוכרעת בפנדלים, ככה שזה הרע במיעוטו לדעתי.

אולי לאחדים זה נראה משהו שולי ושלא ישפר את המשחק יותר מדי עם בכלל, אבל ראבאק, תרדו מהעץ ותפסיקו עם הטמטום של כרטיס צהוב על הורדת חולצה או חיבוק עם הקהל וכו'...

7. U&U Member

לא.

אם מדובר בטעות בודדת, לא. אם מדובר במספר טעויות שחוזרות על עצמן ברצף, כן.

לא.

לא, קבוצה צריכה לרכוש לעצמה את המסורת בכבוד.

בארץ - לא. בחו"ל - כן.

קשה לדעת, אבל נלך על האוהדים המופרעים שמרחיקים כל-כך הרבה צופים מהמגרשים.

כן.

למזער נזקים.
    למשל - להשאיר את היורו ל-16 נבחרות.
    להפוך את ליגת האלופות לליגה של הקבוצות הטובות בותר, לא בהכרח אלופות.

8. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובכן, אם חס וחלילה יקרה מצב (בלתי אפשרי) בו המועדון בצורה רשמית יפנה באופן גזעני כזה או אחר כלפי הלאום שלי או המגדר שלי ויראה את עצמו כמועדון אנטי ישראלי לצורך העניין, אז כן קשה לי להעריך איך אני ארגיש כלפי המועדון.

כל עוד זה בתום לב וההילוכים החוזרים יוכיחו כי אכן יש מקום לטעות אנושית ולא החלטה שגויה בזדון, אז בוודאי שאין להעניש אותו. כל עוד הוא שפט גרוע, לא היה ממוקם קרוב לארועים, הרבה לטעות, כן משחק או שניים בליגת המשנה רק יחזירו אותו מפוקס יותר.

אני חושב שכן. למשל, ה8-2 מול מנצ'סטר יונייטד, הוביל לסדרת רכישות שאומנם הייתה פאתטית אך ממנה יצא גם מרטסאקר.

כוואב לי כל מה שקורה עם האילי הון בכל רחבי העולם, מסיטי ועד מונאקו.
    עד לרכישת אוזיל הייתי מבדיל את ארסנל מהמעודנים האלה אבל גם ארסנל נכנעה למחירי השוק המשוגעים.

ממש לא. אנחנו חיים בעידן בו לזרוק בננות ולעשות קולות לשחקנים שחורים זה לגיטימי, עידן בו עושים קולות גז לאוהדי טוטנהאם, עידן בו אוהדי ויסלה קרקוב גאים להגיד שהם שונאים את היהודים מקרקוביה, עידן בו אוהדי סכנין שרים בהמנון שהם מוכנים לרצוח בשביל לפדות את מסגד אל אקצה, אוהדי בית''ר מאחלים להם מוות חזרה והרשימה עוד ארוכה.
    כל עוד הכותרות האלה חוזרות שנה אחרי שנה, אז נושא הגזענות לא מטופל במידה הראויה.
    מצד שני קשה להאשים את הכדורגל כי זה עניין שמחלחל מהחברה והחינוך.

ציפיות.

בוודאי. לדוגמא, בילבאו והעניין שהיא לא מוכנה לשתף שחקנים שאינם בסקים ועדין מצליחה לשמר עצמה כמועדון ברמות הגבוהות ביותר. אחד הדברים הרומנטיים ביותר בכדורגל.

8. הצע הצעת חוק אחת שתהפוך את הכדורגל למשחק טוב יותר.

כסף כסף כסף.

צריך חוק בו תהיה יותר בקרה על הכסף, בו תהיה הגבלה על המשכורות המטורפות, על הקופונים המטורפים של הסוכנים, על הפרמיות של השחקנים ועל שוויון יחסי בתקציב בין קבוצות הליגה.

9. N כמוני Member

לגבי מכבי חיפה לא. אני מניח שאם יובנטוס ילכו אחר כיוונים אנטישמים או אפילו אנטי-ישראלים אני אמצא את עצמי מפסיק לאהוד אותם.

כן. גם טעויות בתום לב הן טעויות. לא ייתכן שתום לב יהיה תירוץ ליכולת שיפוט ירודה. אגב, אני לא חושב שהורדה לליגת המשנה היא פיתרון כיוון שאז השופט יגיע עצבני/ זחוח לאותו המשחק, אך השעיה היא אכן פיתרון טוב במסגרת הכלים העומדים לרשות איגוד השופטים.

קשה להגיד, אני חושב שהיו מקרים לקראת תום הקדנציה של אלישע/ דל נרי שאמרתי שזה שהקבוצה הפסידה זה לא כל- כל נורא. לפחות שנה הבאה ינחת פה מאמן טוב יותר שיוכל לשפר את הקבוצה.

כל הצלחה היא לגיטימית כל עוד לא מעורבת בה שחיתות. כן יפריע לי אם קבוצה בעלת קהל אוהדים נמוך מאוד תזכה בליגת האלופות רק בזכות כספם של בעלי הון.
    אגב, הרבה יותר מפריע לי הצלחה של קבוצות בגלל מימון על ידי עיריות ובזבוז כספי ציבור ( ראו ערך רמת השרון למשל)

תלוי על ידי מי. אני חושב שפיפ"א ואופ"א משקיעות מאמץ ניכר בטיפול בגזענות, בן אם בענישה ובן אם בקמפיינים הסברתיים. גם רוב בעלי הקבוצות מבינים שהדבר פוגע בהם ומשתדלים להרחיק אוהדים גזענים ואלימים ולעודד תרבות עידוד שאיננה גזענית.
    בעיית הגזענות מגיעה מבית, מגיעה מחינוך ושם כנראה הטיפול קלוקל.

לא יודע. בשבועות האחרונים שמעתי הרבה טענות על המנטליות של הכדורגלן הישראלי והתרבות הישראלית. מאניה- דיפרסיה היא מגמה בכל העולם, אני גם לא חושב ששחקני הכדורגל פה יותר עצלנים מאשר במקומות אחרים. באמת אין לי מושג למה אנחנו נכשלים כל הזמן.

כן. זו עוד דרך להעמקת הקשר בין האוהדים למועדון.

8. הצע הצעת חוק אחת שתהפוך את הכדורגל למשחק טוב יותר.

נאמרו פה כבר מספיק הצעות טובות וראויות, אגיד רק שאני לא בעד תקרת שכר או מגבלות תקציב כלשהן.

10. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

להפסיק? אני לא חושב. אם המועדון יאבד את הזהות שלו, אם יגיע בן אדם ויחליט לעשות במועדון דברים שלא לרוחי אז אין ספק שתהיה ירידה באהדה ובאהבה שלי לקבוצה. אבל זה תרחיש היפותטי כי זה מה שביקשת. בפועל? במידה ויקרה דבר כזה, סביר להניח שזה ידליק את כל האוהדים כמוני, ואז תתחיל מחאה וכל מיני דבריםם כאלה ואחרים שבסופו של דבר יגרמו לבן אדם הזה לעוף מהקבוצה והיא תחזור להיות שלנו!

על טעות אחת אין מה להעניש. אם זה כמה במהלך משחק או כמה רצופות ב2-3 משחקים בהחלט אפשר לשלוח לתקופת צינון בליגות הנמוכות.

מה? איך דבר כזה יכול לקרות? ממש לא לגיטימי, גם אם זה בא במחיר של הורדת ליגה של קבוצה שאני מחבב או כל דבר אחר בסגנון.

כן. Money talks ואין מה לעשות. אם בחור עשיר החליט לקנות מועדון קטן ולהשקיע בו, בהצלחה לו! אולי הוא יהפוך אותו לשם דבר בכדורגל המקומי (או העולמי) שזה דבר מבורך בהחלט.

התחילו לטפל בו בצורה טובה מאוד בשנים האחרונות, ולראייה אפשר לראות שחלה ירידה ברמת הגזענות במגרשים.

ניהול שכונתי וחוסר במתקנים.

לא, לא רואה סיבה שכדורגל וספורט בכללי יתערבבו עם פוליטיקה.

אין לי רעיון שלא נאמר כאן.