רשמית: קלדרון הנשיא, הבטיח וקיים: קאפלו הוצג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י E-tam-R, ‏14/8/04.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקהאם עגלה?
    הבנאדם שורף מגרשים בכל משחק, עגלה זה הדבר האחרון שאתה יכול לומר על בקהאם.
    כל כך נמאס שאנשים יורדים עליו רק כי הוא כוכב גם מחוץ למגרש.

2. E-tam-R Member

מסכים איתך לגמרי. אנשים חושבים שבקהאם נתן עונה גרועה העונה משלוש סיבות:

1. הכישלון של ריאל העונה. ריאל נכשלה, אז בקהאם נכשל. וזה לא נכון כי בקהאם היה די טוב העונה.
    2. חושבים שהוא לא עושה את אותה עבודה כמו במנצ'סטר - וזה נבע מכך שקיירוש תיפקד אותו כקשר אחורי
    3. בקהאם עובד גם מחוץ למגרש, בדוגמנות וכו' אז חושבים שהוא בא לריאל כדי למכור חולצות ולא כדי לשחק כדורגל וזה גם לא נכון.

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

פשוט ככה קל מאוד להיטפל אליו, אם ראול לא טוב, אז אין מה להגיד עליו, אבל אם בקהאם לא טוב, אז ישר מאשימים את שאר עיסוקיו בזמנו החופשי, אם רונאלדו מצויין אז הכי גדול בעולם, אם הוא מאכזב זה כי הוא שמן, אם זידאן ופיגו מאכזבים זה הגיל, וככה יש את זה על הרוב, לא על ראול כמובן.

בכל מקרה, בקהאם הוא שחקן נשמה שמשקיע את כל כולו ונותן 120% מעצמו בכל משחק, אני מתפלא מאוד לשמוע דבר כזה דווקא מאוהד ריאל..

4. RMCF Member

אוי, כל כך לא קשור!
    בקהאם הוא בהחלט עגלה, אבל בריאל.
    הוא לא מתאים לסגנון המשחק של ריאל.
    הוא הרס את סגנון המשחק.
    תנסו להיזכר, ריאל שיחקה כדורגל יפה ויצירתי, עם המון מסירות.
    כשבקהאם הגיע, הוא עשה רק הגבהות, הרס התקפות והרס את היופי במשחק של ריאל.
    והוא נכשל בדבר היחידי שהוא יכל לעזור לריאל - בעיטות חופשיות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/8/04
  5. RMCF Member

מה, אתה מנסה להתחכם?
    הוא לא מתאים לסגנון המשחק של ריאל בשנים לפני שהוא הגיע.
    אולי עם פיגו היו הגבהות, אבל הגבהות חכמות. לא מחצי מגרש, כשאף אחד לא רץ וזה פשוט הולך החוצה (אל תגידו לי עכשיו שהיו כמה גולים מזה, כי הוא הגביה יותר מדי, והרוב היו שטותיות).
    בקהאם אולי שחקן טוב, אבל לא טוב בשביל ריאל. ובטח שלא בתור קשר אחורי. ולא קשר ימני.
    התגובה מופנית ל-OBAFEMI כמובן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/8/04
  6. E-tam-R Member

לאוהדי ריאל:

חלק גדול מכם חושב שבקהאם בא לריאל כדי לעשות שלושה דברים:
    1. למכור חולצות
    2. להרים
    3. לבעוט בעיטות חופשיות

אתם טיפשים!

לא מביאים שחקן כמו בקהאם בכל כך הרבה כסף רק בשביל שיעשו את הדברים הללו. בקהאם שחקן שיכול לעשות הרבה מאוד דברים במגרש. יש לו ראיית משחק מעולה, הרמה מאוד מדוייקת, בעיטה חזקה מאוד ואחד מהבועטים היותר מדוייקים בעולם. יש לו יכולות של מסירות ארוכות שבאנגליה הוא היה יחד עם ג'רארד הטוב ביותר בהן. בנוסף, לבקהאם יש משחקים מסויימים שפשוט אי אפשר לעצור אותו, או משחקים גדולים שהוא פשוט יודע להתעלות על עצמו כשצריך אותו, ואת זה ראו במיוחד כשהיה במנצ'סטר (דוגמא המשחק בליגת האלופות של מנצ'טסר נגד ריאל שבו יונייטד ניצחו).

בקהאם שחקן שנותן את הנשמה שלו בכל משחק. יש לכם קשר שאם יציבו אותו במקום בו הוא צריך להיות, ויתנו לו לשחק בתפקיד יותר חופשי - הוא יוכל להפוך להיות השחקן הטוב ביותר בריאל

חבל שאתם מזלזלים יותר מדי בשחקנים שלכם. חבל שאתם חושבים שרונאלדו שמן ולא מעריכים את כמות הגולים שהוא נותן לכם, ואת כל המשחקים שבלי הגולים שלו הייתם מפסידים את כולם.

7. RMCF Member

די כבר! די כבר להזכיר את מנצ'סטר!
    זה אנגליה, ובקהאם משחק בספרד! תבין את זה!
    בקהאם מתאים לאנגליה! אין מה לעשות, זה סגנון המשחק שהוא יודע לשחק.
    ואל תנסה ללמד אותי מי יותר טוב בריאל!
    אני צופה המון שנים בקפדנות כל משחק של ריאל ואני יודע טוב מאד שבקהאם פשוט לא מתאים לריאל.

אוי, ריאליסט, מה יהיה? כל פעם אתה מקדים אותי עם התגובות שלך.
    התגובה מופנית לאיתמר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/8/04
  8. Max Member

נתחיל עם ספרדי, ההרכב של ריאל, כפי שהוא מצטייר בינתיים ממשחקי ההכנה ומהמוקדמות בליגת האלופות הוא 4-4-2, 2 קשרים אחוריים (בקהאם והלגרה לבינתיים, עד שלא הגיע חיזוק),ו 2 קיצוניים שנכנסים לאמצע (זידאן ופיגו), בקהאם מטבעו שחקן יותר התקפי מהלגרה ולכן למרות שעל הנייר הם ישחקו בקו אחד בקהאם יעלה יותר והלגרה יעשה יותר עבודת הגנה.

לגבי בקהאם, בקהאם שחקן נשמה, אין לי מה להגיד על זה, הבעיה היא שבקהאם לא ממש מתאים לתיפקוד שלו בריאל בשנה האחרונה, אם להציב אותו קצת קדימה ולתת לו יותר חופש (אם לדוגמה מקללה היה נשאר) היינו רואים בקהאם אחר לגמרי, בקהאם שבונה משחק, מנתב כדורים לחלוצים ועוד, אבל כאשר הוא משחק יותר מאחורה אין לו ממש ברירה אלא להביא כדורים ארוכים.
    הבעיה היא, שאכן בקהאם מתבסס הרבה על כדורי גובה, ולריאל אין שחקן שיכול להשתמש בהם (עכשיו יש את מוריינטס ואפילו אואן, אבל כשראול לא בכושר בשנה שעברה אין אף נוגח בקבוצה).
    בקהאם לא השתמש בשכל שלו (שדווקא יש לו) והמשיך ככה לכל אורך העונה, במקום לקלוט שזה לא הולך ולנסות לפתח משחק וללכת שטוח.
    כמו כן ראינו את בקהאם שנה שעברה מרבה לעשות עבירות שטותיות\נגיעות יד, שעלו לו בצהוב, גם היית מצפה משחקן ברמה שלו לא לעשות את זה, אבל זה שטויות.
    כמו כן לבקהאם יש בעיה נוספת, אין לו שליטה טובה בכדור, כל שחקן קישור שמפעיל עליו לחץ מכניס אותו למצב שהוא מנסה לברוח עם הכדור ואו שמאבד אותו או שעוצר התקפות וכו'.
    אבל מה שבעיקר מפריע אצלי אצל בקהאם זה התופעה שסובבת אותו מחוץ למגרש והעובדה שהוא תופש מקום של שחקן שיכול להיות הרבה יותר יעיל ממנו.
    בעמדת הקשר האחורי אני לא חושב שלמישהו יש ספק שהלגרה עדיף על בקהאם, אבל עדיין בקהאם ישחק, כי לא מושיבים שחקן כמוהו על הספסל, וזה פשוט חבל, כי מבחינת תרומה הלגרה עולה עליו בכמה מידות.
    בעמדת הקשר הימני פיגו טוב ממנו (ולפני שאתם מתחילים להתווכח, בקהאם עצמו הודה בכך ואמר שפיגו הוא הקשר הימני הטוב בעולם לדעתו ושהוא לא רוצה לשחק באגף ימין כי הוא לא יכול להתחרות בפיגו) כך שבעצם בקהאם, כמו אואן, הוא רכישה מיותרת.
    לגבי התופעה שסובבת אותו מחוץ למגרש, נמאס לי מכל הקרקס הזה של הצהובונים האנגליים, הם פוגעים בבקהאם, פוגעים בריאל ובכלל פשוט מעצבנים, בשנה האחרונה נראה לי כמות הידיעות על ריאל גדלה פי 3, ורובן לא היו בכלל קשורות לכדורגל.
    ואפשר לחשוב שיכלנו לקבל את רונאלדיניו במקום, בלאט!
    לגבי סיגנון משחק, ת'אמת חשבתי שבקהאם יפתח את האופציה לריאל למסירות ארוכות, ז"א שריאל תהיה קבוצה מגוונת מאוד, אבל לצערי זה לא קרה, לא דווקא באשמתו של בקהאם אלא פשוט אין לריאל שחקנים שיכולים לנצל את זה, לא ראול שמשחק 30 מטר מהשער ולא רונאלדו שאין לו חשק לרוץ לכדורים ארוכים.

9. E-tam-R Member

קודם כל ריאליסט, הערה כללית, בבקשה תקפיד לא לצטט הודעה שלמה ארוכה ואז לכתוב שהיא נכונה ש-2 שורות. זה די מעצבן לגלגל את כל זה. אתה יכול להגיד "מקס אני מסכים איתך". זה קצר יותר

עכשיו מקס, לגבי התגובה שלך:

זינאדין זידאן, הוא לא קשר שמאלי. היו יכול לשחק באמצע בצד שמאל, אבל לא בתפקיד של קיצוני. זידאן מעולם לא שיחק כקיצוני. התפקיד של זידאן הוא קשר מאחורי החלוץ, או קשר תוקף, איך שתקרא לזה. ולכן מערך כזה לא יכול להיות:

--פיגו-------------זידאן--
    -----בקהאם--הלגרה-----

בשנה שעברה כאשר בקהאם הגיע לברנבאו, חשבו שפיגו יישב על הספסל כי פיגו הוא קיצוני ימני. ואז פיגו הוכיח לכולם שיש לו שליטה נהדרת בשתי הרגליים והוא שיחק משחקים רבים בעונה שעברה כקיצוני שמאלי.

כך שעד שריאל לא יביאו קשרים נוספים, בסגל שלהם יש את: פיגו, זידאן, בקהאם, גוטי, סולארי והלגרה (שיוכל לתפקד גם כבלם). והקישור הכי טוב ומאוזן שריאל יוכלו להוציא מהשחקנים האלו הוא:

------------זידאן-----------
    --בקהאם-------------פיגו--
    -----------הלגרה----------

בואו נזכור שבשנה הבאה פיגו לא ימשיך בריאל. וזידאן עלול (או עשוי? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx ) לפרוש. ככה שבריאל לא צריכים למהר להעיף את בקהאם, ובכלל, סביר להניח שנראה את ריאל מביאה בשנה הקרובה עוד קשרים

בוא תזכור שלא בקהאם עצמו מחליט מה לעשות במגרש. את זה קובע המאמן.

בכל מקרה. עוד נקודה שצריך להעלות, היא שחלק מהשחקנים של ריאל כבר די מבוגרים. פיגו יעזוב בסוף העונה נוכחית. זידאן בן 32 ויפרוש כנראה בסוף העונה הנוכחית. סלגאדו בקרוב יסגור 30. רוברטו קרלוס כבר בן 31 וכבר לא יכול לרוץ כל כך הרבה. ריאל צריכה להתחיל לחשוב על מחליפים עתידיים לשחקנים האלו

10. Max Member

תתווכח עם זה כמה שתרצה, זה לא יהיה כמו שאתה רוצה, באף משחק אימון בקהאם לא שיחק בתור קשר ימני, אפילו כשפיגו היה עדיין בחופש, זידאן שיחק במשחק אימון אחד בלבד מאחורי רונאלדו ופיגו לא שיחק אף פעם בשמאל, אז הויכוח הזה לשווא, אתה יכול לחשוב על מערכים שונים, אבל קמאצ'ו חושב אחרת ממך וזה מה שיהיה.

11. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם מדברים על קוליצ'יני הגולם הזה כאחד שיפתור לריאל את הבעיות בהגנה?
    אני לא ראיתי הרבה בלמים שכ"כ אוברייטד כמוהו. אולי סומכים של שיתוף פעולה ארגנטינאי במרכז
    ההגנה המדרידאי, אבל אני בכלל לא חושב שפבריציו יותר טוב מפאבון. פאבון הוא בלם לגטימי לגמרי,
    אבל לא בלם מוביל, ושנה שעברה מי שהיה לידו במרכז ההגנה-בכלל לא בלם. פה נבעה הבעיה של
    ריאל. פאבון וסמואל הם כבר עכשיו צמד בלמים אחד החזקים באירופה, והבאה של קוליצ'יני תיהיה טובה
    למקום אחד בלבד-ליד קמאצ'ו בספסל.

לגבי בקאהם. כשהוא נתן את המסירה לזידאן (אגב, זה גול העונה שלי בספרד), ב7-2 על וויאדוליד(?),
    אז הוא היה מלך. אבל הוא התדרדר, כמו כל ריאל. כמו זידאן, כמו פיגו ובמיוחד כמו המנטור של ריאל,
    ראול. אבל קל נורא להכנס בו. הוא השחקן החדש, בעונה הראשונה שלו בארץ חדשה, ומצפים
    ממנו להנהיג קישור שבנוי מפיגו וזידאן. זידאן לא הנהיג השנה את ריאל כמו שהוא היה צריך,
    ובקאהם, הדבר האחרון שהוא יודע לעשות זה להנהיג קבוצה. ראינו את זה בנבחרת וראינו את זה ביונייטד.

ריאל הביאו את אואן במחיר מציאה, וכל הכבוד להם על כך. אואן יכול להיות אחלה מעודד מהספסל.
    אני לא בטוח כמה חולצות כמה מייקל ג'יימס מוכר, אבל אם הוא בא בשביל זה, ריאל עשתה את העסקה
    הגדולה ביותר שלהם בשנים האחרונות.

12. RMCF Member

למה אתם לא קולטים שפיגו לא משחק כקיצוני שמאלי?!
    זידאן כן(!) משחק כקיצוני שמאלי שנכנס לאמצע, תבינו את זה.
    הוא שיחק ככה רוב העונה. המערך שמקס אמר הוא נכון.

איך ידעתי שמישהו יזכיר דווקא את הגול הזה?
    מכל המשחקים שבקהאם בלט (במובן הרע של המילה) בהם, את המשחק נגד ויאדוליד אני זוכר הכי טוב.
    היה באמת גול, וגול יפה של זידאן. אבל באותו משחק בקהאם הגביה לא פחות מ-20 פעם (אני לא מגזים!) ולפחות 15 מההגבהות הלכו החוצה בלי שיהיה שחקן ריאל קרוב 20 מטר לכדור.
    במשחק הזה התחלתי לשים לב שהמשחק הקבוצתי של ריאל כבר לא אותו דבר.
    פעם היו הרבה מסירות, כדורגל יפה, מדהים.
    במשחק נגד ויאדוליד, כול פעם שהכדור הגיע לבקהאם בחצי, נוטה לצד ימין של המגרש, הוא היה מגביה אותו.
    יכול להיות שזה בגלל שקיירוש לא אמר לו להפסיק עם זה, או אולי הוא אמר לו לעשות את זה.
    אבל אני בטוח שקמאצ'ו ידאג לטפל בזה ואולי העונה נראה משהו טוב מבקהאם.

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקס צודק.. נכון בקהאם מתבסס על כדורים ארוכים.. זו שיטת המשחק שלו.. ובריאל ידעו טוב מאוד איזה שחקן הם קונים. מה הם ציפו שהוא לא ישחק כמו שהוא משחק מגיל 0?

מה קירוש אמר לו או לא אמר קשה לשפוט, לדעתי כל מה שקירוש אמר להם אי פעם בחדר הלבשה זה לכו תשחקו, נראה כבר מאמן כמו קמאצ'ו יעשה, בכל מקרה כל זה, עדיין לא הופך את בקהאם לעגלה.
    תקנו אותי אם אני טועה אבל לדעתי עגלהה שחקן איטי שלא זז תוקע את המשחק לא מייצר התקפה לא עושה הגנה. לקרוא לשחקן שלא משחק כמו שהקבוצה שיחקה לפניו עגלה?
    אם בקהאם לא היה עושה הגנה לא היינו רואים את הריצה של ריאל בחצי שנה האחרונה בכלל.

14. Max Member

איתמר, המערך של ריאל על הנייר הולך להיות כמו שאני ציינתי אותו, אלא אם כן קמאצ'ו ישנה משהו, אבל זה לא נראה ככה בינתיים.
    בתאכלס על המגרש, זידאן הוא קשר שמאלי, לא קיצוני שמאלי, שנכנס הרבה לאמצע, את תפקיד הקיצוני השמאלי שרץ על הקו לוקח על עצמו רוברטו קרלוס שמכסה 2 עמדות.
    לגבי פיגו, הוא לא שיחק באף משחק בשנה האחרונה בתור קשר שמאלי טבעי, הוא עבר לשם באמצע משחק לפעמים כי ככה הוא משחק, הוא עושה תנועה לרוחב כל המגרש, אבל אף פעם זה לא היה התפקיד שבו הוא הוצב מלכתחילה.
    לאובפמי, נכון, ריאל ידעו איזה שחקן הם קונים ולכן זו הייתה קניה לא חכמה במיוחד.
    ג'יאנזולה, ת'אמת גם אני לא תופש מקולוצ'יני יותר מדי, הוא צעיר, מוכשר, אבל לא יציב בעליל ועושה די הרבה טעויות, מה שכן, הוא יכול להביא לריאל עומק בספסל, כמו כן הוא שחקן מאוד מגוון שיכול לשחק גם בתור קשר אחורי (שיחק לא קצת ככה בארגנטינה וביילסה אפילו אמר שהוא השחקן הכי טוב בנבחרת בעמדה הזו) וגם בתור מגן ימני, שחקנים כאלה ריאל צריכה, כמו כן הוא יתחרה עם פאבון על המקום בהרכב, הוא גם די משלים את סמואל שלא ממש מהיר, לעומתו קולוצ'יני מהיר מאוד.
    ריאל אף פעם לא התפרסמה בזכות כדורגל הגנתי מצויין, ההתקפה היא זו שבולטת בריאל, לכן לא מחפשים בריא את ההגנה הטובה בעולם, אבל הגנה טובה הם צריכים, וסמואל ופאבון\קולוצ'יני ביחד עם קשר אחורי נוסף יכולים לפתור את הבעיה ולהביא לריאל את השקט הרצוי מאחור.

לגבי בקהאם, המסירה שלו לזידאן הייתה ענקית ובכלל חצי השנה הראשון שלו היה טוב, אבל אח"כ הוא נחלש, כמו כולם (חוץ מפיגו וסלגאדו), אבל עדיין זה לא סותר את העניין שבתאכלס הוא לא ממש מתאים לריאל, לפחות לא מה שהוא הראה בשנה האחרונה, אני אישית מתגעגע למשחק של ריאל מתקופת דל בוסקה, כדורגל מהיר, שמבוסס על חילופי מקומות רבים, על גאונות של הקבוצה, מסירות קצרות, כדורגל יפה, שובה עיניים, בשנה האחרונה לא ראיתי את זה, זו לא רק אשמתו של בקהאם אבל גם לו יש חלק בזה.

איתמר, בקהאם שיחק בתור קשר ימני בשנה שעברה בדיוק משחק וחצי, משחק אחד בידידות וחצי משחק מול ברצלונה כאשר פיגו קיבל אדום, פיגו פשוט טוב ממנו בעמדה הזו, בקהאם יודע את זה, קיירוש ידע את זה והגיע הזמן שכולם ידעו את זה.
    לגבי פרישות, לפיגו בתאכלס יש חוזה לעוד שנתיים אבל כנראה הוא יעזוב בסוף העונה וככל הנראה המחליף שלו יהיה חואקין (חואקין פשוט מת להגיע לריאל ופרז פשוט מת להביא אותו), לגבי זידאן, הוא האריך את החוזה שלו עד 2007, ז"א שיש לו עוד 3 שנים לתת לפני שהוא יפרוש.

15. RMCF Member

אם אני לא טועה, לפיגו יש חוזה לעוד שנה בריאל והם לא מתכוונים לחדש אותו.
    לכן, הוא יתחיל לחפש קבוצה כבר בדצמבר (ככה הוא אמר).
    לגבי זידאן, אפילו שהוא בן 32, הקסם לא נעלם מהרגליים שלו, ולא יעלם כ"כ מהר.