רפובליקת הבננות של הכדורגל האירופאי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Rosner, ‏28/10/06.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

liran rosner, מה שאתה מציע זה טורניר קדם למוקדמות, אז בשביל מה יש את המוקדמות? תן לנבחרת כמו סן מרינו את העונג לשחק מול הנבחרת הגרמנית (אני בטוח שאף אחד לא לקח קשה את התוצאה שם והם רק נהנו לשחק מול שחקנים שהם רואים רק בטלויזיה). זה שנבחרת כמו סן מרינו משתתפת במוקדמות, למרות שהיא בכלל לא נבחרת ברמה, זה לא מזיז לאף אחד, ממילא ביורו אתה לא תראה אותה.
    בדיוק בשביל זה יש מוקדמות ולא ישר מתחיל הטורניר.

2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לכן עדיף ליגה שניה לכל הקטנות ולא קדם.
    האנדורות יהיו כל הזמן בליגה הזאת, גאורגיה, הונגריה, צפון אירלנד, ישראל וכד' יהנו ממאבקי עליה לליגה הראשונה ושנתיים אחרי זה יסתבכו במאבקי הישרדות שם. אקשן!

3. M_T_A Member

אתה שוכח את המטרה האמיתית של הטורניר הזה. לעלות ליורו..
    איפה נכנס כל עניין העלייה ליורו בליגות האלה שלך?..
    בסופו של דבר אתה צריך לקחת 14 נבחרות מתוך 50(לא כולל 2 המארחות), איך דבר כזה יכול להסתדר עם שיטת ליגות כמו שלך?
    השיטה הנוכחית היא הכי טובה והיחידה שבה העולות לאליפות נקבעות בצורה הוגנת

4. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

פשוט מאוד, לעשות בית מוקדם ל5-6 הנבחרות הגרועות של קמפיין המוקדמות הקודם. אלה אמורות להיות סן מרינו, לוקסמבורג, ליכטשנטיין, אנדורה, מאלטה ואיי פארו בעולם אידאלי, שרק אחת גג שתיים יעלו למוקדמות עם השאר ושלום על ישראל, למען האמת הנבחרות היחידות שבאמת לא ראויות בשום פנים ואופן לשחק בכלל כאן לפי התוצאות בזמן האחרון הן סן מרינו ואנדורה. שתי היחידות שלא הוציאו תוצאות יפות ב3-4 השנים האחרונות.

5. M_T_A Member

אנדור אם אני זוכר נכון ניצחה את מקדוניה בטורניר הקודם.. לא שמקדוניה מאריות הכדורגל האירופי, אבל היא מסבכת את החיים של כל בית 5 כרגע, גם משהו.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יכול להיות שהגזמתי קצת בנבחרות שהכנסתי לקטגוריה הזאת.
    כל מה שאני אומר שצריך לקבוע סף מסויים אותו כל נבחרת( לא משנה עם בבית שלה משחקות איטליה, צרפת והולנד או רק אירנלנד וצ'כיה) צריכות לעבור.
    בסופה של אליפות אירופה להחליט על 10 הנבחרות שישחקו בצ'אנס האחרון ( או איך שלא תקראו לזה) הן ישחו בינן לבין עצמן במשחק הצלבה שבסופו 5 נבחרות לא יורשו לשחק במוקדמות המונדיאל הבא וכן הלאה.

ואני עדיין לא מבין מה הכיף פה לקבל 13 גולים בראש, להיות שותפים להסיטוריה שלילית? היכנס לספר שיאי גינס?
    השתפרו? שיוכיחו את זה, זה מה שאני אומר.
    ועדייןנ לדעתי יש 5-8 נבחרות שמקומן לא במוקדמות היורו בגלל חוסר תחרותיות.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטורניר המרכזי הוא היורו, לא המוקדמות. אתה לא יכול לפסול אותם מהמוקדמות. הן מדינות ויש להן זכות שווה לנסות ולהעפיל ליורו דרך המוקדמות כמו כל נבחרת אחרת. בשביל זה יש את המוקדמות, כדי לנפה את הנבחרות הפחות טובות.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ואם אירופה תמשיך להתפורר ויהיו 138 מדינות, תמשיך להגן על זכותה של כל אחת ואחת לשחק במוקדמות?

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, כי זה רק המוקדמות. מי משתין לכיוון המוקדמות? מסתכלים רק על הטורניר האמיתי (יורו, מונדיאל) בסופו של טורניר. הדבר היחידי שאולי יהיה אפשר לעשות במצב שאתה תיארת זה לפרק את שלב המוקדמות לביתם קטנים יותר וקצרים ולעשות כביכול שני סיבובי מוקדמות. אבל שוב, לא לעשות טורניר של נבחרות שהן לכאורה חלשות ושרק במנצחת שביניהן תזכה להיכנס למוקדמות, כי זה לא הוגן, אלא לתת הזדמנות שווה לכולם.

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עדיין לא הבנתי לאן אתה חותר...
    איזה תועלת מביאה משחק חד צדדי עם תוצאה אסטרונומית לקבוצה המפסידה או המנצחת?

אנחנו חובבי הכדורגל באים לראות כדורגל בין שתי קבוצות ולא משחקי אימון בין קבוצה לקונוסים!
    שיוויון זכויות?
    אף אחד פה לא סותר את הדיעה הזאת, אבל אותן "אימפריות" צריכות קצת להראות שהן מסוגלות לדגדג קבוצות בבית שלהם.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הפיתרון הכי טוב שכל האזרבייג'אן וסן מרינו למיניהן יהיו בבית אחד, ממש כל העגלות האלה, וזאת שתסיים ראשונה, או ה-2 הראשונות יזכו לשחק במוקדמות עצמן. זה באמת לא יכול להימשך ככה, זה לא כדורגל, זה לא מעניין וזה לא עושה טוב לאף אחד.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לשוויון.

היכולת להתמודד אחת מול השנייה בצורה שווה, ללא גורם חיצוני שעשוי להשפיע על התוצאה. החוק הראשון בכל סוג של ספורט.

אז נניח שאכן יקיימו בית כזה וסן מרינו (סתם, כי בא לי) היא זו שתנצח בטורניר ותזכה באופן חסר תקדים להשתתף במוקדמות. מה אז? אותה קבוצה תהיה בעצם הקבוצה היחידה החלשה ואז היא באמת תהיה בשר תותחים. הטורניר החטיא את המטרה (נבוא לקראתכם, הוא פגע, אבל לא בכולה) וסתם מנעתם מנבחרות את ההזדמנות השווה לנסות להעפיל לטורניר יוקרתי כלשהו.

אני יוצא מתוך נקודת הנחה שהספורט הוא שוויוני. למה קבוצה כמו סן מרינו תצטרך לעבור שני סוגי מוקדמות בדרך לטורניר כלשהו בעוד שנבחרות שנחשבות חזקות ממנה יעברו רק סבב מוקדמות אחד? ככה אתה מתיש אותה ופוגע לה בסיכויים להגיע לטורניר יוקרתי כלשהו, כי היא משחקת יותר משחקים מנבחרת אחרת.

בקיצור, שישאר כמו שזה עכשיו. כולה מוקדמות, למי זה באמת מזיז? תנו להם להנות. תאמינו לי, אם הם לא היו נהנים לראות את השחקנים שהם משחקים מולם ולנשום את האויר שלהם, הם לא היו מופיעים למשחקים.

נערך לאחרונה ב: ‏31/10/06
  13. Julian Joachim Member

מה שאתה שוכח זה שככה ההשתתפות במוקדמות תהפוך ליותר מכובדת עבור המדינות הקטנות ותהיה "מטרה" אמיתית להימצאות שלהן במוקדמות...

אגב, בכדורסל זה גם קיים...

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא שאני רוצה לקחת דוגמאות מהכדורסל אבל זו תהיה בהחלט שיטה טובה יותר. אתה שוכח אבירם, שסן מרינו כרגע בשר תותחים בכל מקרה, רק פעם אחת קרה ששתי נבחרות כאלה הוגרלו לבית אחד (קמפיין קודם, ליכטנשטיין לוקסמבורג), כל השאר בדרך כלל מקבלות בראש גם ככה.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה שבכדורסל פועלים ככה, לא אומר שזה הפתרון הטוב ביותר. אני עדיין לא מבין למה זה כל כך משנה לכם שהנבחרות הללו משתתפות במוקדמות, כי זה רק מוקדמות. אם הן לא מספיק טובות, הן לא תעפלנה ליורו וזהו באמת התפקיד של המוקדמות, לסנן את הנבחרת החלשות הללו.
    בקשר לטענה שהם פשוט חוטפות תבוסות, אז שוב, בשבילם רק לראות שחקנים שהפוסטרים שלהם תלויים אצלם בחדר זה הישג. אם הם לא היו רואים בזה יתרונות, הם לא היו עולים למשחק.