ריאל מנצחת ב9 שחקנים את ולנסיה 4-2 וזוכה בסטייל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/8/08.

1. Raulito Madridista

http://img137.imageshack.us/img137/1107/57886598vp3.Xxx

שבועיים לפני פתיחת העונה יתמודדו מחר בלילה(23:00, שידור ישיר בצ'רלטון)ריאל מדריד ווולנסיה על התואר הראשון של העונה - הסופר-קופה הספרדי. בין השתיים יש לא מעט במשותף בכל הקשור לקיץ הנוכחי: הסגל נשאר פחות או יותר זהה, משחקי ההכנה היו בינונים מינוס, ולא מעט שחקנים ייעדרו מהמשחק הזה משתי הקבוצות, בעיקר בגלל האולימפיאדה. השאלה הגדולה כרגע היא האם רוביניו יהיה בסגל למשחק או לא.

http://www.marca.com/futbol/altasbajas03/imagenes/escudo_valencia.Xxx

באים והולכים, עיצוב הסגל

אחרי הטראומה עם רונאלד קומאן, וולנסיה החליטה ללכת על מאמן ללא שם גדול, אוני אמארי, זה שהצעיד בגאווה את אלמרייה לחלק העליון של הליגה הספרדית, ואף בשלבים מסויימים הקבוצה הייתה בתמונת המאבק על גביע אופ"א. האמת שלאמארי לא היה קל. היו ימים שהמועדון היה תחת ערפל כבד ולא היה ברור אם סוריאנו יירכוש את הקבוצה מסולאר או שלא, וחיזוק לא היה אפשר להביא. בנוסף, חצי אירופה חיזרה אחרי דוד ויאה ודוד סילבה, אבל השניים נשארו שחקני וולנסיה בסופו של דבר. העניין עם השני כבר נעשה בעל-פה וכל מה שנשאר זו חתימה על חוזה ארוך – עד 2013. לגבי ויאה, אל דאגה, הסוכן שלו הבטיח שהוא יישאר.
    מלבד השארתם של השחקנים המרכזיים, וולנסיה הצליחה אפילו למכור את החלוץ הכושל, חאבייר אריזמנדי, לסראגוסה ששילמה עבורו ארבעה מליון יורו. גם סאני(אוססונה), גאבליאן(חטאפה) וקאניירה(ספורטינג ליסבון) נפרדו לשלום. דל-הורנו חזר לקבוצה אחרי השאלה לבילבאו וייקבל צ'אנס להוכיח את עצמו.
    אבל בוולנסיה קרה גם דבר שלילי אחד. סנטיאגו קניזארס נפרד מהקבוצה בדרך קצת עצובה, כאשר הוא ביקש מהנהלת הקבוצה לבטל את חוזהו ולתת לו להשתחרר. דוד אלבלדה שהיה לא בתוכניות של הקבוצה נשאר בסופו של דבר.

משחקני ההכנות ומחנות אימונים בקיץ

וולנסיה עדיין לא בשיאה לפי משחקי ההכנה ונראה שהיא החלה את ההכנות קצת מאוחר. המבחן הראשון שלה היה רק ב-26 ביולי, כמעט חודש לאחר גמר היורו. בכל-אופן, הקבוצה בעלת מאזן זהה של נצחונות והפסדים, שניים בכל צד. וולנסיה ניצחה 1-0 את בוכום הגרמנית ואת ויטסה ההולנדית, אבל באמצע רשמה שני הפסדים רצופים לעולה החדשה לבונדסליגה, בורוסיה מגשמלאדבך, 4-2(ספגה את אחד השערים מרגלי גל אלברמן) ו2-1 לניוקאסל האנגלית.
    יש לציין שדוד סילבה ודויד ויאה נכנסו מאוחר מאוד לפעולה, ולצד נקודות תורפה כמו ההגנה, ישנן גם נקודות חיביות בדוגמת חואן מאטה שהרשים וגם הצמד אלבלדה – בראחה היה לא רע בכלל.

מתכוננים למשחק מחר

אונאי אמארי קיבל בשורה מצויינת באימון של יום שישי - דויד ויאה וחואן מאטה, השניים שסבלו מעומס בשריר והיו בספק למשחק, התאמנו כרגיל פחות או יותר עם הקבוצה ותורגלו בהרכב הראשון. על מנת לא להכביד עליהם, השניים התאמנו באופן פחות אינטנסיבי. ויסנטה לעומת זאת לא התאמן, הוא פצוע וככל הנראה לא יהיה בסגל למשחק. את רביעיית ההתקפה ישלימו חואקין ודוד סילבה. קרלוס מרצ'אנה נפצע במשחקי ההכנה ואת מקומו במרכז ההגנה ייתפוס אלכסיס. מהדורו ובאנגה נמצאים באולימפיאדה ובלי קשר ככל הנראה אמארי בונה על הצמד-חמד בראחה ואלבלדה במרכז השדה. החלוץ הצעיר, חואן מאטה, שייפגוש את האקסית שלו, מגלה התרגשות רבה לקראת המשחק:"זה יהיה מאוד מיוחד עבורי לשחק נגד ריאל מדריד", אמר השבוע לתקשורת.

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/emery_villa_070808_ES.Xxx
    אמארי וויאה באימון של יום שישי

http://www.marca.com/futbol/altasbajas03/imagenes/escudo_rmadrid.Xxx

באים והולכים, עיצוב הסגל

בניגוד לשנים האחרונות לא נעשה שום זעזוע בריאל מדריד, והקבוצה הסתפקה בשינויים מינורים. עיסקת רונאלדו בסופו של דבר לא יצאה לפועל, והרכש החם של הקיץ הנוכחי היה ההולנדי רפאל ואן דר וארט, שהגיע מהמבורג בתמורה ל15 מליון יורו. חאבי גארסיה חזר מאוססונה בתמורה לארבעה מליון יורו ורובן דה לה רד חזר מהשאלה בחטאפה. אזקייל גאראי, בלמה הארגנטינאי של סנטאנדר נרכש על ידי הקבוצה אבל יישחק העונה כמושאל מראסינג.
    ריאל נפרדה ממספר שחקנים לא משמעותיים מידי שלא היה להם מקום בסגל העמוס. ג'וליו בפטיסטה הוא העזיבה הטרייה, והברזילאי עבר לרומא תמורת 12 מליון יורו. גם רוברטו סולדאדו וגראנרו(נקנו על ידי חטאפה תמורת 11 מליון יורו(הראשון עלה שישה מליון יורו והשני חמישה), חאבייר בלבואה(נמכר לבנפיקה תמורת 4.5 מליון יורו) ודני פראחו הצעיר(עזב לקבוצת קווין פארק ריינג'רס), עזבו.

משחקי הכנה ומחנות אימונים בקיץ

כמיטב המסורת, גם הקיץ הנוכחי של ריאל מדריד היה מאוד לא מרשים. הקבוצה אומנם ניצחה בשלושה משחקים מתוך חמישה ורשמה רק הפסד אחד, אבל היכולת הייתה קטסטרופה. הקבוצה פתחה את משחקי ההכנה בניצחון 3-2 על לינץ' האוסטרית. בהמשך היא השתתפה בטורניר האימרויות בו ניצחה את המבורג 2-1, אך הפסידה לארסנל 1-0 ומעבר לכך נפצע ווסלי סניידר. ריאל רשמה ניצחון נוסף נגד סנטה פה הקולומביאנית, כאשר ואן דר וארט הרכש החדש עלה מהספסל וביצע מהפך עם שער ובישול, וסיימה למעשה את ההכנות עם תיקו נגד פרנקפורט הגרמנית בשיחזור גמר ליגת האלופות של 1960. במשחק זה למעשה שיחקו לראשונה ארבעת הפינאליסטים של גמר היורו: קסיאס, ראמוס, דה לה רד ומצלדר.

מתכוננים למשחק מחר

ברנד שוסטר יגיע למשחק עם סגל חסר מאוד. ווסלי סניידר(נפצע בטורניר האימרויות וייעדר כשלושה חודשים) ופאביו קנבארו(לא החלים עדיין מהפציעה שפקדה אותו במהלך ההכנות ליורו 2008) פצועים ולא יהיו בסגל למשחק. גאגו, דרנטה ומרסלו משתתפים באולימפיאדות עם נבחרותיהם, ופפה מורחק עקב הכרטיס האדום שספג בשנה שעברה. אבל השאלה הגדולה היא האם רוביניו ייסע עם הקבוצה לוולנסיה או לא. השחקן מסרב בתוקף להשתתף במשחק על מנת לזרז את העברתו לצ'לסי, ועושה רושם ששוסטר וקאלדרון לא מצליחים לשנות את דעתו.
    ישנן שתי אפשרויות לגבי זהותה של ההגנה. ראמוס כבלם עם מצלדר כאשר טורס מגן ימני והיינצה בשמאל, או ראמוס כמגן ימני, טורס שמאלי והיינצה בייחד עם הגרמני במרכז. גוטי חזר להתאמן אתמול עם הקבוצה, אך לא ברור אם יהיה כשיר, ובמידה ולא בהרכב יחליף אותו רובן דה לה רד. ואן דר וארט נכנס היישר לעמדה של סניידר. למרות היכולת הגרועה של ראול ורוד במשחקי ההכנה, המקום שלהם בהרכב מובטח. בלי קשר לשאלה אם רוביניו בסגל או לא, רובן צפוי לפתוח בהרכב.

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/robinho080722_ES.Xxx
    רוביניו. כיצד תיגמר הסאגה?

הסגלים המלאים לקראת המשחק יפורסמו בצהריים.

הסופר-קופה - ההסטוריה

http://www.marca.com/elementosPortada/fotosPortada/2007/08/20/campeon.Xxx

תחילה, רשימת כל הזוכות והמפסידות
    http://img297.imageshack.us/img297/1001/63737711qk5.Xxx

טורניר הסופר-קופה הספרדי, החל את דרכיו בעונת 1982, והזוכה הראשונה בגביע הייתה ריאל סוסיאדד, אלופת ספרד שנה לפניכן, שהשיגה ניצחון כפול על ריאל מדריד: 1-0 בברנבאו ו4-0 בסאן סבסטיאן. לצערה הרב, מאז אותה זכייה לא שבה ריאל סוסיאדד למעמד זה.
    המפעל עצמו לא שוחק במשך כשנתיים – 1986 ו1987, עקב חוסר הסכמה לגבי התאריכים בין הקבוצות.
    בשנים 1984, 1989 לא קויים המשחק עקב זכייתן של אתלטיק בילבאו וריאל מדריד בהתאמה בדאבל.
    אתלטיקו מדריד(1996) וברצלונה(1998) זכו בדאבל ולבסוף שיחקו נגד הקבוצות אותן ניצחו בגמר הגביע ובסוף הפסידו להן.
    ריאל מדריד וברצלונה מחזיקות בצוותא בשיא הזכיות – 7 פעמים כל אחת. הקטלונים, שזכו בגביע פעמים ברציפות בשנים 2004, 2005, מחזיקים במספר זהה של הפסדים במעמד, וברצלונה בעצם הקבוצה שהשתתפה בהכי הרבה משחקים כאלו – 14 במספר. ריאל מדריד, שהפסידה במסגרת זו בשנה שעברה לסביליה, בעלת שלושה הפסדים.
    וולנסיה שיחקה שלוש פעמים במסגרת זו והפסידה פעמיים, דווקא בשנים בהן זכתה באליפות ספרד. במאזן זהה לוולנסיה מחזיקה ריאל סראגוסה.
    לה קורוניה שומרת על מאזן מושלם של שלושה ניצחונות בשלושה גמרים, וזכייתה האחרונה הייתה בשנת 2002.
    בשנה שעברה סביליה זכתה בתואר אחרי ניצחון כפול על ריאל מדריד: 1-0 בפיחואן ו5-3 בברנבאו.

* הדיון של משחק הסופר-קופה בשנה שעברה

* האיזור המיוחד של המארקה לקראת המשחק

* לחצו כאן כדי לקבל פרטים נוספים על הסופר-קופה

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/08
  2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

דבר ראשון, מאכזב שזה בצ'רלטון...
    דבר שני, לא היה רשום במפורש - המשחק במסטאייה נכון?

כמו שולנסיה נראית כרגע אני לא רואה אותה מבצעת התאוששות מדהימה מהעונה החלשה שפקדה אותה בעונה שעברה (למרות המתקת הגלולה בדמות גביע). היה צריך להעשות זעזוע, לערוך שינויים מן הייסוד אבל הם לא קרו וראינו שגם משחקי ההכנה לא היו מי יודע מה, בלשון המעטה.

בכל מה שקשור לריאל, ההרכב באמת חסר, ויש לי תחושה ששוב שוסטר לא ייקח את המפעל הזה ברצינות. בגלל זה טוב לנו שהמשחק הראשון הוא בחוץ, אולי זה יוסיף למוטיבציה לא לראות קבוצה אחרת מניפה גביע בברנביאו (שבשנה שעברה ספגנו בו מסביליה חמישיה).
    יש לי תחושה שנראה במהלך שני המשחקים הללו כל מיני "ניסויים" גם בהגנה, גם בקישור וגם בהתקפה. נקווה לתואר שיהפוך אותנו לשיאנית הזכיות בו מאז נוסד. Vamos

3. REAL MADRID Member

כן

4. Raulito Madridista

שוסטר פירסם את הסגל למשחק: רוביניו בפנים

ברנד שוסטר פירסם היום את הסגל של ריאל מדריד שייצא לוולנסיה לקראת המשחק הראשון של הסופר-קופה הספרדי. המאמן הצליח לשכנע את רוביניו לבטל את סירובו להשתתף במשחק, והברזילאי נכלל ברשימת השחקנים(18 במספר) המוזמנים. גם גוטי, שהיה בספק למשחק עקב פציעה קטנה, בפנים. רשימת הנעדרים לא קטנה בכלל - שישה שחקנים יחמיצו את המשחק עקב סיבות שונות. קנבארו וסניידר פצועים, פפה מושעה עקב הכרטיס האדום שספג במשחק הסופר-קופה בשנה שעברה, ושלושה שחקנים נוספים שוהים עם נבחרתם בבייג'ין: גאגו, דרנטה ומרסלו.

הסגל המלא:

http://www.marca.com/elementosPortada/fotosPortada/2008/08/16/robinho160808.Xxx

שוערים: איקר קסיאס, יז'י דודק;
    הגנה: סרחיו ראמוס, גבריאל היינצה, כריסטוף מצלדר, מיגל טורס, מיצ'ל סאלגדו, חאבי גארסיה;
    קישור: מהמדו דיארה, רובן דה לה רד, גוטי, רפאל ואן דר וארט, רוביניו, אריאן רובן;
    התקפה: ראול גונזאלס, רוד ואן ניסטלרוי, חאבייר סביולה, גונזלו היגואין;

הסגל של וולנסיה:

שוערים: הילדבראנד, גואיטה;
    הגנה: מיגל, מוראטי, דל-הורנו, נאבארו, הלגרה, אלכסיס, אלביול;
    קישור: אלבלדה, אדו, בראחה, פרננדס, פאבלו הרננדז, דוד סילבה, חואקין, ויסנטה;
    התקפה: ויאה, מוריינטס, זיגיץ, אנגולו;

אמארי זימן 22 שחקנים לקראת ההתמודדות. ההפתעה המרכזית - ויסנטה החלים מהפציעה וזומן. הוא צפוי לפתוח על הספסל.

נערך לאחרונה ב: ‏17/8/08
  5. Raulito Madridista

סוף סוף נגמרו כל משחקי ההכנה המשעממים הללו ומגיעים לחימום האמיתי לפני פתיחת הליגה. עכשיו השחקנים באמת יתחילו לרוץ סוף-סוף. שיחקנו רע מאוד במהלך הקיץ, זה נכון, אבל אחת הסיבות לכך זו פשוט חוסר השקעה. אפילו ראול, האנרג'ייזר הגדול, הביע על פניו סימנים שכל המשחקים האלו פשוט מיותרים, מה גם שבמשחק אחד איבדנו את סניידר וזו אבידה גדולה.
    אבל, עם כל הכבוד לתירוצים, גם בהילוך שני ציפיתי מריאל מדריד ליותר, בעיקר בכל הקשור למשחק ההתקפה, כי בעמדה הזו שוסטר העלה את ההרכב האופטימלי(במערך הסימטרי שלו) ועדיין לא יצרנו כמעט מצבי כיבוש. יש בי את התקווה שפתאום נראה כדורגל לשם שינוי, שהשחקנים ייכנסו מהר לקצב, אבל הסבירות היא שנראה עוד משחק מגושם ואולי נעביר את ההכרעה לברנבאו.
    קצת יותר חשוב לי מהתוצאה היום זהו עתידו של רוביניו, שאגב אמר היום לתקשורת שאם הוא יישחק הוא מבקיע צמד. בכל-אופן, אני מקווה שזו לא תיהיה ההופעה האחרונה שלו בשורותינו, בטח לא כאשר אין יותר מדיי זמן להביא שחקנים אחרים ועיסקת רונאלדו הרי נכשלה. לפי מה שקראתי במארקה אז מיאטוביץ היה פעיל מאוד בקשר אליו והצליח לשכנע אותו לשחק, יש לפדג'ה כוח השפעה גדול על רוביניו.
    אני מאמין שנוכל להסתדר גם ללא השחקנים שיחסרו. אף אחד מאלו שמשחקים באולימפיאדה לא באמת נמצא ברמה של ריאל מדריד, לפחות לא כרגע, למשבצת של סניידר נכנס ואן דר וארט, למרות שהיכולת ההגנתית שלו קצת פחות טובה, קנבארו גם אם היה משחק עדיין היה נראה חלוד ומצלדר יכול למלא את המקום שלו כמו שצריך, ואני שמח לראות את היינצה כבלם ולא כמגן.
    הסבירות שנשמור על שער נקי לא גבוהה, כי בכל זאת לוולנסיה כן יש כישרון בחלק ההתקפי ועם ההתלהבות הרבה מהקהל היא שווה משהו, אבל אני מצפה שנדע להגיב בחזרה, כי ההגנה שלהם פשוט חלשה. מוראטי הוא מגן שמאלי חלש, למשל, ורובן יוכל לעשות ממנו צחוק. גם מרכז ההגנה שם לא מבטיח. עוד נקודה בוולנסיה זהו הצמד-חמד במרכז: אלבלדה ובראחה. מעניין אם הם ימשיכו להציג את היכולת הטובה ממחנות האימונים. קצת מוזר לי שחואקין ייפתח על הספסל, שיהיה. אם ראול ורוד לא ייספקו את הסחורה וימשיכו להיראות רע, אני דורש משוסטר לא לחשוב פעמיים ולעלות את גונזו מהספסל. בנוסף, לא אתנגד לראות את דה לה רד במקום גוטי, עדיף שיעלה מהספסל אם הוא לא כשיר במאתיים אחוז, ואולי שהוא יעלה מהספסל יהיה לו יותר דרייב.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יהיה מעניין לראות השנה את ולנסיה אחרי השנה האיומה והשחורה שהיא עברה בעונה שעברה. וייה ודוד סילבה מגיעים אחרי יורו מוצלח שלהם, יורו שהעלה את המניות שלהם זה בטוח. חבל שהמשחק בצ'רלטון בכל אופן. מבחינת ריאל מתחילה עוד עונה שהמטרה הברורה היא לחזור למרכז הבמה באירופה, המסע מתחיל הערב אבל אני מאמין שבמדריד מתייחסים לביצה המקומית כתפאורה... כמובן שבליגה יתנו הכל, אבל בליגה זה יכול לבוא בקלות שוב, באירופה לא, אז היום זה עוד משחק הכנה שכזה, משחק הכנה עם תואר... לא משהו שיהיה אפשר לבנות עליו.

7. ראול Member

אני מפלל לשלושער של דויד וייה, כבר היום. זה יהיה כרטיס הכניסה שלו לריאל מדריד.

ארתור, (ועוד צמד למוריינטס, רק כי בא לי)

8. RubberSoul Member

השידור הכי טוב לסופ קאסט,הרבה יותר טוב מהברברנים של צ'רלטון.רוסית,ככה שזה יותר טוב.
    sop://broker1.sopcast.com:3912/22948

9. אלי מתחן Member

מה זה הגולים האלה איקר?

10. Ohad_Glr Member

מישהו ראה מה רובן עשה בגול השני?!

בשביל זה הבאנו אותו!

11. cazzo Il Capocuoco

וייה בינתים רק עם נגיחה.

בדיוק שאני כותב: ויייייייייייייסנטה! כמה זמן לא ראיתי אותו משחק....גולאסו בנבדל, למרות שנגד ריאל מותר.

12. Raulito Madridista

השגנו תוצאה לא רעה פחות או יותר ואנחנו אמורים לשנות את המצב בברנבאו, הרי אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה בעולם בבית ובטח שבהפרש מינימלי כל-כך, אבל את הדברים האלו אמרו גם בשנה שעברה וכולם זוכרים איך זה נגמר. נכון שאנחנו בתחילת העונה ויש עוד זמן לתקן, אבל במשחק שלנו יש יותר מידי ליקויים שמביאים אותי למצב של חוסר אופטימיות, למרות שבשנה שעברה גם שיחקנו לא טוב ואת הליגה פתחנו דווקא בסערה.
    ברנד שוסטר עזר לא מעט למשחק הנירפה שלנו היום. אם את הרכבתו של דה לה רד במקומו של גוטי עוד קיבלתי(יכול להיות שגוטי לא היה כשיר במאה אחוז או ששוסטר סתם רצה לבחון את דה לה רד), אז על הספסול של ראמוס ומצלדר אין לי מה להגיד. אם מצלדר לא מקבל הזדמנויות במצב כזה, שחצי הגנה פצועה, מתי הוא כן יישחק?; חאבי גארסיה בעוד הופעה חלשה מאוד, הוא בעיקר מתבלבל שמגביהים כדור לאיזור שלו. אני מקווה ששוסטר לא ימשיך עם הניסיון הזה. אבל לא רק הוא היה חלש. סאלגדו כמובן נתן לשחקנים יותר מדיי חופש ואיחר בסגירה בשער השני(גם לאיקר יש חלק בשער לטעמי), והיינצה שהיה דווקא לא רע חתום על שער הניצחון של וולנסיה. ראמוס שנכנס עדיין היה חלוד מאוד בחלק ההגנתי, אבל הוא עדיף על מיצ'ל גם על רגל אחת. קסיאס הציל אותנו יותר מדיי במהלך המשחק הזה, גם הקוון פעם אחת טעה לטובתינו ששרק על אופסייד של ויאה שלא היה. בכל אופן, נקודה טובה בקו האחורי הוא טורס. משחק מצויין שלו וגם בהתקפה הוא ניסה. אני מבסוט ממנו.
    מעבר לחלק האחורי, הקבוצה לא יודעת לבצע לחץ במרכז השדה. שימו לב שגם שדיארה היה ביום טוב מאוד, האמצע שלנו היה פרוץ וזה לא הספיק. מעניין כמה גרוע יהיה כשדיארה לא ימשיך את הכושר שלו מהקיץ הנוכחי. סניידר היה חסר. היה חסר שחקן שיתרוצץ ויעשה הכל על המגרש. דה לה רד היה בינוני מאוד: בעיקר מסר ליריב ולא חטף כדורים. ואן דר וארט גם איכזב שכמעט ולא נגע בכדור ובכלל לא הורגש.
    לא האמנתי שרוביניו באמת יבקיע צמד, אבל ציפיתי ליכולת קצת יותר טובה שלו.
    ההפסד קצת הצליח להרוס לי את החיוך אחרי המהלך של רובן, אבל אני חייב להצדיע לו. שחקן שיכול לבשל גול מכלום. גם את מיגל שהצטיין וביטל את רוביניו בקלות, ההולנדי שלנו לא ספר. רובן היה חייב להיכנס למשחק הרבה יותר מוקדם. מאוד רציתי שהוא ורוביניו יישחקו ביחד במחצית השנייה וששוסטר יוותר על ואן דר וארט או דה לה רד, כי לדעתי אמצע גם ככה לא היה לנו ובזמן שוולנסיה הייתה נותנת הכל כדי להשוות, ריאל יכלה לצאת למתפרצות קטלניות.
    אם כבר אומרים על משהו שהוא קטלני, אז רוד כמובן היה היום ענק. שני שערים משני מצבים, הרבה עבודה שחורה במגרש, תענוג!; זה רוד של העונה הראשונה, רוד שעושה צחוק מכל הגנה. ולעומת רוד ראינו את ראול שהיה רע מאוד והיה צריך להיות מוחלף הרבה לפניכן. ראול נראה כאילו הוא כן השתתף ביורו, הוא היה נראה עייף וחסר מעוף במשחק שלו. גם בפעולות הפשוטות כמו שמירה על הכדור הוא לא הצליח, שלא נדבר על כך שעד שהוא יכל לאיים על השער הוא חשב לאט מידי. ראיתי על הספסל את הפנים של היגואין וסביולה. כמה חבל שהם לא מקבלים צ'אנס.

http://img181.imageshack.us/img181/4467/97322056yw4.Xxx
    הוא מוכן. הקבוצה עוד לא

ציונים:

קסיאס - 7.5
    סאלגדו - 4.5
    גאסיה - 4.5
    היינצה - 6
    טורס - 7.5
    דיארה - 7.5
    דה לה רד - 5
    ואן דר וארט - 5
    רוביניו - 4.5
    ראול - 4.5
    ואן ניסטלרוי - 7.5

מחליפים -
    רובן - 6.5
    ראמוס - 5.5
    גוטי -

כמה נקודות בקשר לוולנסיה -

* הנעת הכדור הייתה לא רעה וגם היה משחק צירופים יפה.
    * אותי אישית חואקין הרבה יותר מרתיע מאשר דוד סילבה שמשום מה אני פחות מחזיק ממנו.
    * ויאה במשחק עצבני מאוד ועם קצת יותר מדיי נבדלים, אבל עדיין הוא כבש וזה רק מראה איזה שחקן גדול הוא.
    * מאטה פוטנציאל אדיר, פשוט ככה.
    * הצמד חמד - אלבלדה-בראחה במשחק פושר מאוד.
    * אם מישהו כבר מבקיע נגד ריאל את הגול ניצחון שזה יהיה ויסנטה. תענוג לראות אותו על המגרש ובטח שעם סרט הקפטן של וולנסיה. נקווה שהוא לא יהיה פצוע לחצי עונה ונוכל לראות אותו בפעולה(אותו דבר לגבי רובן!)

נערך לאחרונה ב: ‏18/8/08
  13. REAL MADRID Member

התגעתי להודעות הללו, ההודעות בהן אני יושב אחרי משחקים של ריאל כשלרוב השעה מראה שהגיע כבר מחר ומסכם את המשחק לפי ראות עיניי.

להגיד שאני מרוצה מהמשחק הזה אני לא יכול. אני לא מאוכזב קשות אבל אני עדיין נמצא בטראומת רומא, הפסד הוא הפסד ושערי החוץ לא ממתיקים את הגלולה. אני יכול להגיד שאני שמח מכך שכבשנו את שערי החוץ ושעכשיו אנחנו נגיע לברנבאו וננצח. אותו דבר חשבתי נגד רומא וכולנו זוכרים איך הוא נגמר. ריאל פשוט לא הגיעה מוכנה למשחק, השחקנים עצמם לא הגיעו כשירים למשחק. ההרכב של שוסטר לא היה ההרכב שרציתי וגם לא זה שציפיתי שהוא יפתח איתו, אבל לא הייתי מופתע.

איקר קסיאס היה בסדר. כבר ראינו משחקים יותר גדולים שלנו, במחצית הראשונה הוא הראה לנו שלהיות שוער הוא לא שכח למרות המנוחה הרבה אבל כל מיני טעויות ריכוז קטנות לא היו חסרות במשחק שלו. אני בטוח שבוגמלין הוא יהיה יותר טוב. אין מה להאשים את סאן איקר בהפסד שלנו, הניצחונות וההפסדים של ריאל מדריד לא יקומו וייפלו עליו - הוא את שלו יעשה, אבל גם הוא לא כל יכול (מפתיע אה?). הניצחונות וההפסדים שלנו של ריאל מדריד יקומו וייפלו על ההגנה. קיוותי לראות את מצלדר פתוח לצידו של היינצה אבל כנראה שהגרמני עדיין לא התאושש מהיורו, אין בעיה בגומלין הוא ופפה בהגנה. פתחנו עם 4 שחקני הגנה כאשר שלושה מהם הם שחקני ספסל (גם זה בקושי) והאחד הנוסף (היינצה) משחק בתפקיד שלא שלו. בגומלין אני מקווה שהענק הגרמני יהיה כשיר ולצידו של פפה ייתן להיינצה לפתוח כמגן שמאלי ולראמוס כימני.

טורס לא היה רע. טורס היה טורס, היה בסדר מבחינה הגנתית למרות שאנחנו יודעים שהוא יכול להיות הרבה יותר טוב מזה. רואים שהתיאום שלו ושל ההגנה בכלל עוד לא הגיעה לשיאה. בניגוד לשנים עברו אני בטוח בהגנה שלנו, הדבר היחיד ממנו אני חושש הוא שהם לא שיחקו מספיק זמן ביחד במשחקי ההכנה והתיאום שלהם לא יהיה טוב. מיצ'ל סלגאדו היה לא רע והמשיך את היכולת הטובה (ביחס לעצמו כמובן) במשחקי ההכנה. לראות אותו נכנס במקומו של ראמוס במהלך העונה יהיה מלחיץ ואני מקווה שלא נגיע למצבים כאלה. עם כל הכבוד לסלגאדו אני מקווה שהמשחק הרישמי הבא שלו יהיה בסיבוב המוקדם של הגביע כשאנחנו משחקים נגד יריבה מהליגה הרביעית.

חאבי גארסיה הוא הנקודה הבאה שלי. חאבי גארסיה הוא נקודת האור היחידה שאני מוציא מהמשחק הזה. חאבי גארסיה בתור בלם כנקודת אור? לא, לא איבדתי את שפיותי. אני פשוט מקווה שלאחר המשחק הזה שוסטר הבין שחאבי גארסיה למרות נתוניו הפיזיים המרשימים הוא לא בלם ולא יהיה בלם. למרות גובהו הוא לא מסוגל להתמודד עם כדורים גבוהים, לא טוב כאשר כאשר מישהו מגיע אליו באחד על אחד (זה לא שהוא לא טוב, הוא מפחד לעשות עבירות ברחבה). חאבי גארסיה צריך להיות קשר אחורי מחליף לא יותר מזה.
    ההחלטה של שוסטר לתת לראמוס להיכנס במחצית השנייה הייתה טובה. ראמוס שיחק נורא כאשר פתח בהרכב פרנקפורט, היום כאשר הוא נכנס לתוך משחק חי (אם אפשר לקורא לקצב הזה חי) הוא נכנס עם התלהבות ואנרגיות ראמוסיות טיפוסיות. התרומה שלו להתקפה הייתה טובה אך לא נוצלה מספיק. הוא עשה את שלו, הוא הספיק לעשות את החור שלו במשחק ולאבד כמה כדורים בלי שום סיבה במרכב המגרש אבל זה ראמוס וככה אנחנו אוהבים אותו.

דיארה. כמה זמן לא ישבתי וכתבתי על דיארה פיסקה חיובית. נכון שהוא לא החזיק ושלט לחלוטין במרכז השדה ולא היה הבלוק שאנחנו מצפים ממנו להיות אבל במשחקי חוץ זה הרבה יותר קשה ואנחנו נסלח לו, נסלח לו מהסיבה הפשוטה שהוא משקיע, מתאמץ ומראה יכולת מצויינת. נכון שהוא איבד מספר כדורים אבל הוא חטף, בלם וחילק כמות כדורים מספיק גדולה בשביל שנאפשר לו לאבד את הכדורים שהוא איבד. התרומה שלו להתקפה הסתכמה בבעיטה אחת לשער שהייתה האמת לא רעה, במשחק חוץ אין לנו שום כוונה לצפות ממנו ליותר מזה בפן ההתקפי. לגאגו מצפה עבודה קשה כשהוא יחזור לספרד. המקום בהרכב כבר לא מובטח.

רובן דה לה רד היה למעשה על התפקיד של סניידר. נכון שהוא פתח על חשבונו של גוטי אבל בפועל הוא שיחק בתור הקשר היצירתי המאופק יותר והזה שגם מחלץ כדורים מידי פעם בניגוד לקשר היצירתי שעסוק בהתקפה נטו (VDV וגוטי). הוא עשה את התפקיד בצורה טובה, צריך לזכור שמדובר במשחק חוץ נגד ולנסיה. המסטייה הוא אחד האצטדיונים הקשים באירופה ולצפות כרגע מריאל מדריד שתחזיק בו את ולנסיה על קצר זה לא הוגן כלפי השחקנים של ריאל מדריד. דה לה רד היה יותר, אני מקווה מאוד לראות אותו משחק גם בגומלין על חשבונו של גוטי. אם כבר הזכרתי את הבלונדי, אז הוא אחד הטעויות של שוסטר היום. גוטי במשחקי ההכנה היה ישנוני מאוד והכניסה שלו מהספסל במקום ראול לא הייתה לי ברורה בכלל. את הקטע שלהוציא את ראול הבנתי, אבל למה לא להכניס את היגוואין במקום? הכניסה של גוטי זרקה את ואן דר ואארט להיות חלוץ שני ואת תפקיד הקשר היצירתי ההתקפי גוטי לא ביצע טוב. ואן דר ואארט היה סביר, הוא צריך עוד להתאקלם.

רוביניו..אולי היה עדיף שהוא באמת לא יגיע לולנסיה. אני לא מדבר בגנותו אבל הראש שלו פשוט לא בכדורגל. עד שלא מגיעים להחלטה של לכאן או לכאן כלפיו אסור לתת לו לשחק. הכניסה של רובן רק הראתה לי בצורה ברורה מאין כמותה את הבדלי הרמות בין הברזילאי להולנדי (הבדלי רמות שלא ראיתי ממש עד להיום). רובן היה טוב מאוד ויעיל ונראה שהוא מרגיש את עצמו כבעל הבית, לוקח כדורים, מחלק, רץ - אני אוהב את זה. במשחק בברנבאו אני מקווה לראות אותו פותח ואת רוביניו יושב בספסל לאחר החתימה על החוזה החדש. רק שלא יפצע לנו רובן.. רק שלא יפצע.

רוד הראה לנכון את מה שחשבתי. רוד שכבר עשה והוכיח דבר או שניים בכדורגל העולמי הרשה לעצמו לא להשקיע יוץר מידי מאמץ במשחקי ההכנה. נגד ולנסיה, כשיש על הכף תואר יותר רציני בגביע האמירויות (לא לרצוח אותי אוהדי ארסנל) הוא היה טוב. מיקום, חדות, עבודת הגנה, יציאה לאגפים - הכל היה מצוין. כמו רובן, רק שלא יפצע לנו. ראול מנגד היה בינוני. אני רוצה לקוות שזאת לא התחלה רעה לעונה רעה ושהוא בסה"כ מחכה לקהל בברנבאו בשביל לחורר רשתות אבל אני באמת לא יודע. מוקדם לחרוץ גורלות, אני מאמין בראול.

ציונים:

קסיאס - 6.5
    סלגאדו - 4
    חאבי גארסיה - 3
    היינצה - 4
    טורס - 5
    דיארה - 7
    דה לה רד - 6
    ואן דר וארט - 5
    רוד - 6.5
    ראול - 4

רובן - 6
    ראמוס - 6
    גוטי - 4

14. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

קשה להגיד שזה לא היה צפוי. לפתוח עם שלושה שחקנים מחליפים (שאחד מהם בכלל קשר) כשהרביעי משחק בלם במקום מגן, וזה כשעל הספסל ממתינים שחקני הרכב (לצורך העניין גם כריסטוף) וכשירים, זה ניסויים בהגנה.
    לפתוח עם דה לה רד במקום גוטי ובכך להפיל את כל "הרס" המשחק של היריבה על דיארה, ולהפקיר את השליטה במרכז השדה לולנסיה (שיש לה קישור טוב מאוד סך הכל), זה ניסויים בקישור.
    להחליף את ראול ובמקום להכניס אחד משני חלוצים שעל הספסל, לשים קשר שיעלה את ואן דר וארט לשחק כחלוץ לצד רוד, זה ניסויים בהתקפה.

שוב שוסטר לא לוקח את הסופר קופה ברצינות, שוב הוא מבצע ניסויים כשכבר נכנסנו לתוך העונה הרשמית. הניסויים החריפים ביותר היו בהגנה, וראינו הגנה עלובה, לא פחות. כל השערים הובקעו ממרחקים קצרים ביותר כשהכובש לא מכוסה, או מכוסה בצורה פאתטית (בשער השלישי).
    נקווה שבגומלין נראה את ראמוס-פפה-מצלדר-היינצה, כמו שכבר אמרו פה מעליי.

15. Ohad_Glr Member

אני אופטימי סך הכל. נכון שההגנה לא הייתה טובה אבל בהתקפה ראינו כמה מהלכים יפים (רובן חוץ מהבישול בשער השני עשה עוד כמה דברים יפים. כמו שאמרו, רק שלא יפצע) . אני אופטימי בגלל שאסור לשכוח ששיחקנו בלי כמה שחקנים מאוד חשובים.
    אישית אני כבר ממש מחכה לקנאברו ולשניידר. השניים האלה משדרגים את הקבוצה בכמה רמות.

נ.ב:דיארה עדייין לא שיכנע אותי. זה שלא הגיע קשר אחורי מוכח, זאת טעות גדולה לדעתי.

נערך לאחרונה ב: ‏18/8/08