ריאל מדריד 2019/20: מתי המלך יחזור למלוך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏7/8/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

התגובות והכותרות לאחר הניצחון על אייבר (עודכן)

השוער טיבו קורטואה ששמר על שער נקי בחמשת המשחקים האחרונים ורחוק שתי דקות בלבד משבירת שיאו של קיילור נאבאס מספטמבר 2015 (533 דקות) היה בטוח לאחר המשחק: “מעולם לא איבדתי את הביטחון. אני יודע מה אני שווה. משוער ברמה שלי תמיד מצפים שתהדוף כדור בלתי ניתן לעצירה. הרגשתי טוב באימונים וידעתי שתמיד השמש עולה. זה לא רק התפקיד של השוער לשמור על שער נקי, אלא של כל הקבוצה. אנחנו 11 שחקנים שעובדים ואם נעשה את זה טוב אז יהיה קשה להבקיע נגדנו. אני לא מתייחס לשיאים, תמיד אעדיף שננצח 1:2 מאשר שנסיים בתיקו 0:0”.

על ההשתפרות של הקבוצה. “אני לא חושב שהיינו כל כך גרועים נגד מאיורקה. לא התחלנו טוב, ספגנו ולאחר מכן לא הצלחנו לכבוש על אף שהשתפרנו. אני חושב שאנחנו חייבים להאמין בעצמנו כל הזמן. אנחנו מאוחדים, נסענו לטורקיה למשחק מאוד לחוץ והשגנו את שלוש הנקודות והמשכנו קדימה מאז”. כשנשאל על הזאר אמר - “כן, הוא משתפר. במשחקים הקודמים הוא שיחק טוב מאוד גם כן ורק השער חסר לו. נגד גלטסראיי, נגד בטיס. היום הוא עשה משחק נהדר וגרם לפנדל. היה מאוד מכריע. אני מקווה שיכבוש בשביל הביטחון שלו אבל הוא לא צריך את זה. אני בטוח שכולנו נהיה מאושרים עבורו. הוא ישיג כאן את הטוב ביותר”.

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/2/294da6546ce9f9efe2ca8a2cc352083e1b40b7a8.Xxx

פדה ואלוורדה כבש שער בכורה במשחקו ה-35 במועדון ואמר: “זה היה קוץ מסוים, חיפשתי הרבה את השער. אני שמח שניצחנו. השער הוא בונוס למרות הכל. כשאתה מנצח ברור שאתה מאושר, רצינו את זה. לחצנו בדיוק כמו שהמאמן רצה, שינינו דברים לפי ההוראות שלו. אני לא יודע אם זה המשחק הטוב ביותר העונה, אבל השגנו תוצאה טובה. עלינו להשתפר, יש עדיין הרבה משחקים ונרצה להמשיך בדרך הזו”. על כך שהקבוצה השתפרה משמעותית מאז ההפסד למאיורקה, אמר: “כשאתה מפסיד אתה מסתכל אפילו יותר טוב על הדברים הקטנים והטעויות. המאמן ביקש עוד אינטנסיביות”. כשנשאל האם הוא מרגיש “הרכש החדש” במקום פוגבה - “לא, אני מרגיש עוד אחד מהסגל, נתנו לי ביטחון וזה חשוב. אני פדה ואלוורדה. מנסה לעשות כמיטב יכולתי”.

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/5/5e2103c00328ee8f52de1f0208ca7147a5148418.Xxx

המאמן זינדין זידאן נשמע מרוצה: “מאז ההפסד נגד מאיורקה, שהיה הפסד מסובך וקשה עבורינו - הקבוצה החלה להיות טובה יותר. עבדנו קשה והאמנו במה שאנחנו עושים. אני שמח כאן אבל הייתי גם בימים אחרים. הדבר החשוב הוא להציג משחקים שלמים ומלאים. אנחנו חייבים לתת הכל. שלטנו בכדור מהרגע הראשון. אנחנו צריכים להילחם ואז נוכל לסמוך על האיכות שיש לנו. מה שחשוב הוא שכולם משחקים טוב. כל אחד תורם את חלקו. הרוטציות מצליחות, זה חלק מהכוח של הקבוצה וצריך לנהל את זה בחוכמה, זה גורם לכולם להרגיש חשובים, ככה נשיג דברים. יש לי 12-13 שחקנים טובים כל הזמן. כמובן שאני שמח שיש לנו הרבה שחקנים שכבשו (13). אולי זו הייתה המחצית הטובה ביותר שלנו. אני שמח באופן כללי על המשחק”.

על ואלוורדה: “לא, הוא לא כמו שחקן רכש. מה שהוא עושה זה שהוא משחק טוב מאוד, אני שמח בשבילו, אבל מה שחשוב הוא שהדינמיקה טובה. הוא שחקן צעיר, רעב לשחק. היה לו להט גדול לכבוש שער והוא הצליח ובגדול”. כשנשאל על הזאר: “המחצית הראשונה שלו הייתה מרהיבה. אנחנו שמחים כי הוא שחקן חשוב מאוד. הוא יהיה שחקן חשוב כאן ויתרום לנו המון - בוודאות”.

שער המארקה:

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/a/a2ab4c87c3fb023a8e6834e04bf09f7d3ce574e0_2_365x500.Xxx

"סערה בלבן" | בסיקור נכתב - “ריאל מנצחת ברוב מוחלט”, ושהקבוצה הציגה את המשחק הטוב ביותר שלה העונה. ‘אנחנו צריכים להתחיל להאמין בריאל מדריד. במגרש בו הובסה בעונה שעברה, ריאל הציגה את הפוטנציאל שלה, הראתה מה היא יכולה לעשות כשהיא משחקת טוב. ואלוורדה היה בכל מקום, בנזמה הבקיע, קורטואה מזנק. בכל יום היא נראית טוב יותר’. ואלוורדה, בנזמה והזאר זכו לציון 3 כוכבים.

שער ה-AS:

https://pbs.twimg.com/media/EI9x0vSXUAA7SjZ?format=Xxx&name=large

"ריאל מדריד הגדולה" | בסיקור נכתב “רוקדים תחת הגשם”. ריאל מדריד ניצחה את אייבר בקלות, הלילה הגדול הראשון של הזאר, בנזמה רוצה את תואר הפיצ’יצ’י. ואלוורדה כובש ורודריגו לא שיחק. ‘הייתה תקופה, באמצע ההוריקן, שזידאן העז לומר שהקבוצה הזו תשחק טוב בסופו של דבר. הרוח נשבה כל כך חזק עד שזה נשמע כמו הבטחה לא רצינית. אבל זה היה המשחק הטוב ביותר של ריאל מאז שזידאן חזר. בנזמה היה מעל כולם, מודריץ’ לא רע, הזאר בלילה גדול ראשון וגם מנדי טוב התקפית, לצד ואלוורדה הצעיר. מנדי, מודריץ’, הזאר וקארים קיבלו את הציון 3 כוכבים.

“צריך לעכב את תאריך התפוגה של זידאן. ממשחק על החיים באיסטנבול ועד גן עדן”, נכתב במארקה. קארים בנזמה שכבש צמד הערב הגיע ל-11 שערים העונה, תשעה מהם בליגה והוא מוליך כרגע את טבלת הפיצ’יצ’י. כמו כן הוא רשם עוד ציון דרך כשהגיע ל-157 שערי ליגה במדי הבלאנקוס, אחד יותר מהאגדה פרנץ פושקאש, והוא מדורג חמישי בטבלת הכובשים של ריאל במסגרת הליגה בכל הזמנים| מודריץ’ וטוני קרוס מתחלפים אבל הוא לא זז ועכשיו גם כובש. תמיד יודע היכן לרוץ ובלי הכדור הוא תמיד נושך". על הקרואטי נכתב: “הוא שוב נראה כמו השחקן שזכה לפני שנה בכדור הזהב”. על אדן הזאר נכתב שאמנם שוב הוא לא הבקיע אך “זה היה המופע הראשון שלו”. ‘הזאר כבר כאן’, נכתב ב-AS.

קרבחאל הגיע ל-250 משחקים בלבן

הוא מדרידיסטה מבטן ומלידה, מנהיג אמיתי גם בלי סרט קפטן על היד, נלחם במגרשי הבוץ באייבר כאילו מדובר בחצי גמר הצ’מפיונס נגד באיירן מינכן והוא אחד השחקנים האהובים ביותר על ידי האוהדים. דני קרבחאל חגג אתמול את הופעתו ה-250 במדי ריאל מדריד, ציון דרך מרגש, ורק הפציעות (טפו טפו טפו, העונה הוא בריא) - מנעו ממנו להגיע למספרים גדולים יותר. העונה רשם 13 הופעות מתוך 15, כאשר נעדר מהמשחק נגד סלטה בבלאידוס בשל השעייה בעונה שעברה, וקיבל מנוחה במשחק הזוועתון נגד מאיורקה. כמו כן לדני יש לא פחות מחמישה בישולים!

קרבחאל אמר: “זו גאווה אדירה לרשום 250 הופעות עם החולצה הזו, אני שמח מאוד, בטח לחגוג את ההופעה הזו עם ניצחון. אנחנו משחקים טובים לאחרונה, עושים משחקים שלמים ושומרים על שער נקי. ההתחלה סימנה את המשחק שלנו, אנחנו חייבים לנצח. לאחר פגרת הנבחרות יהיה חודש קשה מאוד ונצטרך להדק את החגורות שלנו. אנחנו חזקים מאוד בהגנה ובהתקפה. יום אחד בבית הכדור לא נכנס דווקא במשחק בית אמנם אבל אנחנו חזקים מאוד”.

https://scontent-cdt1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/74615478_2210037685763900_7948197024061456384_o.Xxx?_nc_cat=104&_nc_oc=AQk0LdkwqtJIrBf-oqKO6C6UXHUJgoFF_s8_r0DPgApfPeHCivBRKJqse8JbKC2zOSI&_nc_ht=scontent-cdt1-1.xx&oh=c15bffa2747af7aacb51b3d1a251731e&oe=5E60451D

כשנשאל על אדן הזאר: “הכל חדש עבורו וההסתגלות אף פעם לא קלה. היום הוא משחק פנטסטי. אנחנו רואים את הגרסה הטובה ביותר שלו. ואלוורדה? הוא עובד, עובד ועובד. הדקות שהוא מקבל זה בזכות ולא בחסד, הוא ראוי לכך. זו דוגמא לכך שבסופו של דבר עבודה קשה והקרבה מביאה לתוצאות והנה הוא תפס את מקומו ב-11”.

והנה קצת מספרים. קרבחאל רשם 164 הופעות בליגה, 52 בליגת האלופות, 19 בגביע המלך, 7 באליפות העולם למועדונים, 4 בסופר קאפ האירופי ועוד 4 בסופר קאפ הספרדי. עונת 2013/14, עונת הבכורה שלו, הייתה העונה בה רשם את מספר ההופעות הגבוה ביותר עם 45 משחקים. את הופעת הבכורה ערך נגד בטיס במחזור הפתיחה כשריאל ניצחה 1:2. עונת הדאבל ההיסטורית 2016/17 הייתה העונה הטובה בקריירה שלו. הוא פתח אותה עם שער ניצחון ענק נגד סביליה בסופר קאפ בדקה ה-117 כשהוא משתלט על הכדור מהחצי ודוהר ודוהר ודוהר, ותרם עוד 12 בישולים. קרבחאל זכה ב-14 תארים, גולת הכותרת 4 זכיות בליגת האלופות, שלוש מהן ברציפות, רשם 166 ניצחונות וכבש חמישה שערים.

היריבה אותה פגש הכי הרבה היא אתלטיקו מדריד כשרשם 22 דרבים (7 ניצחונות, 10 תוצאות תיקו ו-5 הפסדים. הוא רשם בישול אחד, בעונת 2015/16 לקארים בנזמה), ומול אספניול רשם הכי הרבה ניצחונות (8 במספר). הוא כבש נגד חמש יריבות שונות - נגד חטאפה, סביליה, ראיו וייקאנו, שחטאר דונייצק ואוססונה. נגד ויאריאל בישל הכי הרבה - 4 בישולים, ומול באיירן ודרטמונד בישל 3.

אם צריך לבחור כמה רגעים (חוץ מהגולאסו נגד סביליה), אדבר על המשחק הנפלא שלו בגומלין חצי גמר ליגת האלופות נגד באיירן כששיתק את רובן וריברי בשיא הקריירה והיה חלק מהגנת הברזל| גם בגמר הדסימה היה טוב והמשיך לתקוף ולתקוף ולתקוף. הוא הצטיין גם בקלאסיקו בקאמפ נואו בעונת 2015/16 והיה מעורב בשער הניצחון של כריסטיאנו רונאלדו| קרבחאל חתום גם על כמה בישולים מרהיבים במיוחד - נגד באיירן בגרמניה הוא בישל לכריסטיאנו, לו בישל גם בגמר את ה-0:1, וכמובן גם המספרת ההיא. כמובן היו גם את שני הגמרים של הדמעות - ב-2015/16 כשנפגע בכתפו והחמיץ את המונדיאל, ונגד ליברפול כשהוחלף כמה דקות לאחר שגם סלאח יצא.

נערך לאחרונה ב: ‏11/11/19
  2. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר: הזאר משתפר

אדן הזאר אמנם כבש רק שער אחד עד עכשיו, לא בדיוק מה שציפו מאיש מאה מיליון היורו, אך אי אפשר להתעלם מהשיפוט הנפלא ביכולת שלו. זה מתקרב, זו התחושה במדריד, הזאר שכולם רוצים לראות. העיתונים הגדולים במדריד נתנו לתת כבוד.

שער המארקה:

https://scontent-cdt1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/76693247_2212828578818144_7110762651419934720_n.Xxx?_nc_cat=101&_nc_eui2=AeHdB60cUoMqcgtO2xi2bLHFs_tbcP903xAVgOi04bN9-ViRBZMKaZfV_ZMBIGUfvxR8TV9c1V5UPKB-UQ0DcTCHxdFu65XboSDLb8G88j93lg&_nc_oc=AQl2yqMq63ngWixPmNEfO_vgFHPRIkpDKhjaB0n-cRcqWfv9v0Pl5eo5rf9ShEV0Akc&_nc_ht=scontent-cdt1-1.xx&oh=d808f531d55a8d2e19d3bd3bb995dba8&oe=5E604B8F

הזאר On Fire מה שנקרא. מתחיל להראות את היכולת שמצפים ממנו| במשחק נגד אייבר הוא היה נראה אותו שחקן לוהט מהמונדיאל. זידאן לא יכול לחכות לרגע בו יתחיל לכבוש שערים והיה מהמבקיעים הבולטים של הקבוצה. "הזאר הוא כבר הזאר", נכתב. במשחקו ה-11 במועדון הוא הציג את משחקו הטוב ביותר, אותו השחקן שסיים כמלך בישולי הפרמיירליג והטיל אימה על ההגנות בזכות הדריבלים הנפלאים. הוא נראה כמו בן הזוג המושלם בהתקפה לצד בנזמה. הוא היה ישיר, קטלני באחד על אחד, היה סיוט להגנה והצליח בשבעה דריבלים. הוא בנה את רוב ההתקפות של הקבוצה. נכתב שהשתפרותו הביאה כמובן לשיפור במשחק ההתקפה של הקבוצה, אך הוא עדיין לא תרם באופן ישיר בגולים. אין שערים או בישולים. הוא סחט פנדל, מסר אבל זה לא מספיק. במועדון מקווים שייתרום 15-20 שערים כבר העונה. מה שניכר הוא שאחרי התחלה מסובכת בגלל פציעה - הזאר כאן כדי להישאר. הזאר יכול לקחת את ההתקפה של ריאל למימד אחר".

שער ה-AS:

https://scontent-cdt1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/74234779_2212828642151471_6710240325249531904_n.Xxx?_nc_cat=105&_nc_eui2=AeEihicvNI39zvJqCfw5wgmtf66nvySQOGKKZsmHeIkNtPDmNN-IU7JgFyJ19t2gBoyrRwWdFjCzBqYaLviuc__ZY1qUNbCMjevNDckGR3LC-g&_nc_oc=AQmpgSMysYRjXBhJrKfftRdvuVfxlSMp6aVz150dxHWjKvwNWCAW823zapLz_7KTy4Y&_nc_ht=scontent-cdt1-1.xx&oh=85461485775befc433e448deee4a133b&oe=5E62C044

"הזאר כבר כאן"| הפרטנר המועדף: קארים בנזמה שקיבל ממנו 13 מסירות נגד אייבר| לקח שישה כדורים חוזרים\חטיפות באותו ערב, רק אחד פחות מקאסמירו

בנושא אחר, במארקה חילקו תשבוחות גם לזידאן. "הוא השינוי - השינויים הרבה שעשה בקבוצה לאחר ההפסד למאיורקה". נכתב שזידאן הגיע לריאל באומרו שיבצע שינויים רבים, אבל תחילת העונה לא הייתה כזו ועוררה ביקורת. הקבוצה שיחקה אותו הדבר - עם אותם השחקנים. קושי לכבוש, קבוצה לא אינטנסיבית מספיק והדרך נראתה בוצית. עכשיו יש פרחים בצידה. אז איך זידאן שינה את זה? ההתחלה היא הגישה. נמאס לו לחזור בכל מסיבת עיתונאים, לפני ואחרי משחק - על אותן הבעיות של הקבוצה. ההגנה השתפרה משמעותית, יש לחץ גבוה, הקבוצה גונבת כדורים בחצי של היריבה ולעתים ברחבה.

נכתב שואלוורדה - ושילובו היה מהלך אמיץ, ולא היחיד - מעניק לריאל עוצמה ונותן לקאסמירו לנשום, קרוס משחק קדימה יותר ומודריץ' רואה שעמדתו בסכנה והוא חייב לשפר את הרמה שלו. זידאן העז, עם רודריגו לדוגמא, ולוקאס גם כן בשטח ומקבל דקות. הוא לא היה לחוץ כשקורטואה ספג על ימין ועל שמאל והזאר היה הצל של עצמו. הבלגי הוא השוער שלו, והזאר נראה טוב מרגע לרגע. הגישה, רודריגו ו-ואלוורדה, ביטחון, תחרות, לחץ על כל המגרש ושערים - וריאל מדריד נראית חזקה. לפני שנתיים, כשריאל הייתה אלופת אירופה - היא פיגרה ב-10 נק' מבארסה. אשתקד - ארבע. והיום - האליפות בהישג יד.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/11/09/15733372265693.Xxx

בטור דיעה של רוברטו פלומר במארקה הוא מבקר את חאמס רודריגס וגארת' בייל - "הם יכולים ללכת לנבחרת ולא לחזור. ריאל מדריד מסתדרת מצוין. אם קשה לבחור את ההרכב החזק ביותר שלה בשבועות האחרונים - אלה חדשות טובות. כאילו חאמס לא חזר וכאילו בייל עדיין פצוע. הוא כותב שריאל מדריד שיחקה נהדר באייבר, סביב השעון, לא הורידה את הרגל מהגז, במשחק מאוד לא אופייני לה. נכתב שאמנם כרגע אף קבוצה לא מגלה המשכיות ושתי הגדולות לא המריאו אבל אולי זה כן יקרה עכשיו. חדשות טובות הן שהזאר כבר לא 'כפיל' של השחקן הגדול שהיה, אלא השחקן עצמו. זידאן רוצה לראות את אלה שעובדים קשה באימונים - משחקים".

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/11/09/15733355699914.Xxx

עוד נושא שעלה לסדר היום הוא השיפור בהתקפה. 15 שערים כבשה ריאל בארבעת משחקיה האחרונים. במשחק בטורקיה נגד גלטסראיי, כשטוני קרוס היה זה שכבש את שער הניצחון, היה נראה שריאל שוב תקועה בעידן שאחרי כריסטיאנו, שכן 27 איומים על השער הספיקו רק לשער אחד, אך מאז יש שיפור ניכר. קודם לכן כבשה ריאל 19 שערים ב-12 משחקים. ריאל מדריד שכחה איך לכבוש, זו הייתה התחושה. הניצחון הכי גבוה של זידאן עד לחודש הזה היה ה-0:3 על אתלטיק בילבאו. לפניכן, 0:5 עם סולארי נגד פלזן. כחלק מהעניין, ריאל מכריעה את המשחקים מהר. שלושה שערים נגד לגאנס ב-24 דקות, שלישייה גם במשחק החוץ באייבר, ומחצית נפלאה נגד גלטסראיי.

אלברו בניטו כתב טור בפינה הטקטית של ה-AS עם הכותרת: "ריאל מדריד הטובה ביותר מזה זמן רב". הוא כותב על המשחק המבריק באיפורואה, עם מחצית ראשונה מצוינת, לא פחות. הוא כתב על כך ששחקני ההתקפה הפעילו לחץ טוב ומתוזמן על הרביעייה האחורית - לוקאס, הזאר, בנזמה, וגם ראמוס ומנדי עמדו גבוה. דבר נוסף הוא הכניסה של בנזמה לעומק, השאיר להזאר את הכנף והזיהוי של לוקאס כקיצוני ימני.

תומאס רונסרו כתב טור ב-AS לפיו הוא עדיין היה עולה בהרכב עם לוקה מודריץ' גם בקלאסיקו אם היה נערך מחר. "לכישרון אין תאריך תפוגה". אמנם פדה פרץ פנימה והוא מכיר בכל היתרונות שלו, אך הקרואטי צריך להישאר. השניים יכולים לשחק יחד. נכתב שהוא יידע לווסט את הכוחות שלו. הוא כבר לא יכול לשחק שלוש פעמים בשבוע, אבל אני עם לוקה בהרכב בקלאסיקו. עד סוף העולם".

3. Raulito Madridista

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/77354464_2214193632014972_8027353718003335168_o.Xxx?_nc_cat=106&_nc_oc=AQloX3o4etfDw8PGvVQUwD2VKVyEZdEDfZ5F9MvMbrHhh_iU_L5g2p_8btH0R_mXZdg&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=af569f0a03732e93be182fec37ebce36&oe=5E5818E9

שער ה-AS עם רודריגו: "הלוואי ואוכל להישאר בריאל מדריד כל חיי". הוא מצפה להופעת בכורה בנבחרת ברזיל אגב. מה שכן, עבדנו עלינו. בשער הבטיחו ‘ראיון מיוחד’ ובפועל - משפט וחצי איך הכל קרה מהר מאוד והוא מאושר ואת הציטוט של טיאגו סילבה שמקווה שהוא לא יפתח בהרכב נגד פ.ס.ז’. הזכירו גם את ריבאלדו שמתראיין הרבה ואמר שיש לו את כל מה שנחוץ להיות שחקן הרכב בריאל מדריד.
    - היה גם ראיון עם פדריקו ואלוורדה הרגשתי שכבר תרגמנו את הדברים העיקריים כמו הטיפים מקאסמירו, זידאן, הבאסה מההשאלה ודפור וההערצה לקרוס ועוד ועוד.
    - נספר כי סנטיאגו סולארי חוזר למועדון והפעם בתפקיד אחר - כשגריר, עדיין לא היה אישור רשמי מצעד המועדון אך זה נחשף בספרד בתוכנית טלוויזיה.
    - וגם: פיצ’יצ’י קארים. הוא כבש 41 שערים מתחילת העונה שעברה ב-97 ניסיונות - צריך 2.3 איומים למסגרת כדי לכבוש. פחות ממסי (2.5), לואיס סוארס 2.8) וכריסטיאנו (3.2). מי מאפיל עליו? רק לבנדובסקי הגדול (1.95). [ציניות].

- ואם למישהו היה ספק כלשהו למה במדריד רותחים על בייל - "נס בווילס" נכתב בשער המארקה - הפצוע התמידי שלא שיחק בריאל כבר חודש - התאמן כרגיל במדי הנבחרת...ואולי אף ייפצע במדיה.

4. סיונרה Member

5. Raulito Madridista

רודריגו בראיון

שער ה-AS עם רודריגו: "הלוואי שאוכל להישאר בריאל מדריד כל החיים שלי".

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/77354464_2214193632014972_8027353718003335168_o.Xxx?_nc_cat=106&_nc_eui2=AeGawTxeEoihSig-qKuXZWjU9NumjzEZn3ESQUA7CsD_MNbecb_wWXkwY5kgkzJthPBUD7aG1tmeaaqwE7Ht2hmUmTSeKGTNBPWl6BbvQgvA3A&_nc_oc=AQmCP5AQC3VYM6EUcL3yOX_xSFTyXwaeTUZXmhiBIYDPprgyTH_DzNQuJ9sPQUymOX0&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=45a685e14519964e4eb765228a433fc0&oe=5E8A0D8E

איזה חודש נפלא עבר על רודריגו.. הוא פתח בהרכב במשחק החשוב של ריאל מדריד בטורקיה נגד גלאטסראיי ובהמשך כבש צמד נגד לגאנס. השיא היה השלושער שלו נגד הטורקים בסנטיאגו ברנבאו כשהפך לשחקן השני הכי צעיר שכובש שלישייה במפעל. הברזילאי, השחקן הראשון שנולד במאה ה-21 וזוכה לזימון לנבחרת, צפוי לרשום את הופעת הבכורה שלו בנבחרת כשברזיל תפגוש את ארגנטינה ביום שישי (18:50, שידור ישיר בספורט4). במסיבת העיתונאים לקראת המשחק הוא דיבר על התקופה הנפלאה שעוברת עליו, על אלה איתם הוא מתייעץ והחלום שלא הצליח להגשים וגם החלום הנוכחי. טיאגו סילבה חברו לנבחרת אמר שהוא מקווה שלא ייפתח בהרכב נגד פ.ס.ז' בליגת האלופות מה שגרם לו להתרגש גם כן.

ההתרגשות מהזימון לנבחרת: "אני מרגיש שהגשמתי חלום של ילד, שמחה שאני לא יכול להסביר במילים. אני מתאמן ליד שחקנים שהערצתי, השחקנים הטובים ביותר בכדורגל העולמי. לרוב שחקנים לקח הרבה יותר זמן להגיע לכאן. כשאתה משחק בעמדה קדמית בברצלונה אתה יודע שהשחקנים הטובים בעולם יהיו כאן והתחרות קשה. זו הסיבה שהגעתי לריאל מדריד והמטרה שלי היא להשתפר בכל יום. ידעתי שכאשר תגיע ההזדמנות לשחק במדי הנבחרת שלי - אהיה מוכן לכך".

כשנשאל האם יוכל להבקיע שלושער נגד ארגנטינה אמר: "אתה אף פעם לא יודע, הכל יכול לקרות, אבל הלחץ לא קיים, אשחק כפי שאני יודע בתקווה שהנבחרת תנצח. בברזיל שיחקתי בעיקר בצד שמאל אבל אני יכול לשחק בשלוש עמדות, אני משחק אותו הדבר בשתי עמדות. צ'יצ'ה עדיין לא אמר לי היכן הוא רוצה שאשחק".

על השלושער נגד גלאטסראיי: "לעולם לא יכולתי לדמיין שזה יקרה כל כך מהר, זו הייתה הפתעה אדירה, קשה לי להסביר מה הרגשתי לאחר המשחק. יש כאלה שמחכים קריירה שלמה לכך. בהתחלה כל מה שרציתי היה לרשום הופעת בכורה בליגת האלופות. השתדלתי ליהנות מהרגע הייחודי הזה". הברזילאי הוסיף: "הקריירה היא הרבה מעבר לאימונים, צריך להיות גם בעל שקט נפשי, לדעת להתמודד עם התהילה, זה עוזר לי מאוד שאבא שלי היה שחקן, זה כמו צעד קדימה בבגרות הנפשית לגילי, אשאר עם רגליים על הקרקע".

על ההשוואה לתחילת הקריירה של ראול ואמיליו בוטראגיניו בריאל: "אני מדבר המון עם ראול שהיה המאמן שלי בקסטיליה והוא עוזר לי מאוד עם עצות וניסיון ייחודי במועדון, הוא עשה כאן כל כך הרבה. גם מבוטראגיניו אני לומד. לא תיארתי לעצמי שישוו אותי עם שחקנים כאלה. אני לא מרגיש לחץ, אני רוצה רק להשתפר ולעבוד יותר. אני רוצה להישאר בריאל מדריד כל החיים שלי, הלוואי וזה יקרה".

על כריסטיאנו רונאלדו: "זה היה החלום שלי לשחק עם רונאלדו בריאל מדריד וחבל שהוא עזב, זו הייתה יכולה להיות חוויה לשחק לצידו. אני עוד צעיר מדי כדי לתפוס את מקומו של רונאלדו, הוא היה אולי השחקן הגדול בתולדות המועדון הזה. אני לא רוצה לשאת את הלחץ של להיות המחליף של רונאלדו".

6. yakov_y YNWA

מסקרן מאוד לראות את העתיד של רודריגו ו-ויניסיוס, לא רק בגלל הפוטנציאל העצום אלא בגלל שהם משחקים על אותה עמדה + הזארד נמצא שם.
    ויניסיוס כישרון גדול, מחמיצן וקבלת החלטות רעות אבל דריבל יוצא דופן, מהיר מאוד ומאוד לא צפוי במשחק שלו (לטוב ולרע), לא רואה אותו מצליח באגף ימין, ספק אם כחלוץ, יכול לשחק רק בשמאל.
    רודירגו נהדר בימין אבל לא פוסל אותו כחלוץ בעתיד, משמעותי טוב יותר באגף שמאל עם הכניסות לאמצע.

הייתי מוותר על המקום בסגל של מריאנו ולוקאס ונותן להם דקות, גם החזרה של אודגוארד לאגף ימין רלוונטית, אסנסיו אם לא יישחק יצליח באגף ימין צריך לסיים את דרכו כנראה, הזארד וצמד הברזיאלים צריכים שלחק בשמאל.
    בקיצור, צרות של עשירים, קישור התקפי ברמה גבוהה ועדיין מרכז שדה בסימן שאלה.

7. Raulito Madridista

מריאנו קיבל כמה הצעות לא רעות בכלל בספרד והעדיף לדחות אותן, אולי לא סביליה כמו בקיץ שעבר אבל קבוצות לגיטימיות וגם בצרפת השם שלו 'חזק' בגלל העונה המוצלחת שלו שם, הוא העדיף להישאר ולהיות שחקן שש-בש. אולי ישנה את דעתו בחורף וגג זה יקרה בקיץ, אף אחד לא סופר אותו באמת, אולי ישחק בגביע המלך. לוקאס לא ייזרק לפח לעולם והוא ימשיך לשחק אבל אני צופה פגיעה בדקות המשחק שלו. שאלה משמעותית יותר היא האם נמאס לנו מגארת' בייל או לא.

לגבי הילדודס: לא משנה כמה ויניסיוס שיחק בקבוצה פחות טובה אשתקד, וכמה הדריבל שלו נפלא - כשזה לא בא לידי ביטוי בגולים ויש בעייה קשה מול השער (לא כמו הילד סטרלינג או שחקנים כאלה) - זה מציב סימני שאלה. הרבה אוהדים חושבים שנראה אותו מושאל בקיץ. אני לא יכול לחתום לך שרודריגו יהיה כוכב אבל הוא נראה לי מגוון גם בעמדה במגרש וגם בסט היכולות שלו - הוא כן נראה כמו גולר בפוטנצייה. רודריגו הרבה פחות "דאווין" ודריבל מויניסיוס (העונה גם זה לא מצליח לו) אבל הוא מריח את השער ובוחר תמיד נכון. אגב מהמעט שראיתי ממנו בברזיל - יש לו גם את האיכויות האלה, יודע לעבור שחקן בכדרור מעבר לכך שהוא מאוד מהיר, אני מפרש את זה עדיין כסוג של ביישנות [לזכות של ויניסיוס ייאמר שהוא מעולם לא מסר אחורה כמו אסנסיו וניסה לקח על עצמו כבר מההתחלה]. אמן ובקיץ יישברו את הראש מה לעשות משום שאמבפה יהיה על המדף.

8. Ohad_Glr Member

אני חושב שהשאלה של ויניסיוס לקבוצה מדרג הביניים, אולי אפילו בינואר, תעשה טוב לכל הצדדים. כנ"ל לגבי בראהים שלא מקבל דקות.
    כפי שזה נראה כרגע אשרף חכימי יחזור לריאל בקיץ. הוא אומנם מגן ימני במקור אבל מסוגל לשחק גם כקשר ימני. מכיוון שקרבאחל הוא עדיין הבחירה הראשונה לעמדת המגן- יכול להיות שגם הוא יתחרה על הדקות בעמדת הקשר בעונה הבאה.

9. WHITERM Member

טוני קרוס עם צמד במדי גרמניה מול בלארוס,איך הוא לא מצליח להבקיע מול קבוצות תחתית בספרד וכן מצליח לתת צמד מול בלארוס?
    תביא את היכולת כיבוש הזאת גם לקבוצה!!!
    (לא שהוא סקורר או אפילו בעל יכולת כיבוש שערים.אבל שיבעט יותר)

10. yakov_y YNWA

1. טוני קרוס פתח את העונה מעולה וכבש כבר 3 שערים העונה.
    2. כדורגל נבחרת זה לא מדד.

11. Raulito Madridista

דבר התקשורת: 'טוני קרוס - שחקן העידן'

טוני קרוס שכבש צמד במדי נבחרת גרמניה נגד בלארוס, צמד ראשון שלו מאז ה-1:7 ההיסטורי בחצי הגמר נגד ברזיל, זכה למחמאות גדולות בתקשורת. במארקה נכתב עליו: "ריאל מדריד ניצחה עם המחויבות שלה לקרוס". נכתב כי המועדון לקח סיכון עם חידוש חוזהו של הגרמני אחרי עונת הנפל אשתקד בזמן שהברנבאו צועק למהפכה גדולה. זו למעשה הייתה ההחלטה הראשונה שקיבלו במועדון לקראת העונה הנוכחית. המועדון בחר להגן על אחד השחקנים שהציגו את העונה הכי חלשה. 'כעבור חצי שנה, ריאל מדריד זכתה. הגרמני הפך לאחד השחקנים הכי טובים בקבוצה ולא איבד את מקומו ב-11 של זידאן'. הזכירו את הציטוטים של קרוס במסיבת העיתונאים ההיא - "שיחקתי ארבע שנים ברמה הגבוהה ביותר בריאל ובעונה הזו (אשתקד), הייתי קצת פחות טוב, לא כל כך גרוע כפי שהתקשורת אומרת אבל גרוע יותר מהשנים הקודמות. אני שמח בריאל.

יש לו כרגע שישה שערים בשלב זה - שלושה בריאל מדריד ועוד שלושה בנבחרת, ואם ימשיך כך אולי אף ישבור את שיא ההבקעות שלו שעומד על 11 כיבושים בעונת הטרבל של באיירן מינכן תחת יופ היינקס ב-2012/13. נכתב שהופעתו של פדה ואלוורדה מאפשרת לו חופש והמספרים לא משקרים. הוא השחקן שמאיים הכי הרבה על השער בקבוצה פרט לבנזמה, והוא כמובן הכי מדויק - 93.3% במסירות. יואכים לב החמיא לו - "הוא תמיד לוקח אחריות ומנהיג גם כשהקבוצה בבעיה, ומהווה מודל לחיקוי לשחקנים אחרים", ופדה ואלוורדה סיכם - "אני מעריץ את השלו שלו ואיך שהוא מנהל את המשחק, הוא לעולם לא מתעצבן או מאבד את זה". עוד נכתב כי קרוס חייב להודות לזידאן. 'הוא חזר, בגירסה הטובה ביותר שלו, ועכשיו זידאן מחייך, יש לו את ה-'8' שלו".

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/11/17/15740180822909.Xxx

בטור דיעה במארקה נכתב 'טוני קרוס - שחקן העידן' כשסנטיאגו סיגורו מזכיר שב-1973 הגיע נצר לריאל מדריד והיה הגרמני הראשון בקבוצה. כעת, כמעט חצי מאה לאחר מכן בה החלה 'מסורת גרמנית' בצ'מרטין כשהיו עוד - ברייטנר, שטילקה, שוסטר ומסוט אוזיל - הוא בוחר בקרוס, בגיל 29, לגרמני הטוב ביותר בתולדות המועדון והזכיר שוב איך המועדון 'גנב אותו מתחת לאף' של באיירן במחיר מציאה של 25 מיליון יורו. 'מישהו בבוואריה מתחרט עד היום על כך שלא ידע לאמוד את השחקן הזה ברמה ההיסטורית'. עוד הזכירו את הסטנדינג אוביישן לו זכה קרוס בגמר בקארדיף נגד יובה כאחת התמונות הזכורות ביותר בתור הזהב השלישי של ריאל מדריד בגביע אירופה. איך אמר קרוס? 'אם זידאן היה בספק לגביי - לא הייתי כאן'.

עוד בריאל מדריד:

- כפי ששמעתם, חאמס רודריגס נפצע במדי נבחרת קולומביה ועבר בדיקות רפואיות במועדון. הדיווחים סותרים לגבי זמן היעדרותו - לפי המארקה הוא ייעדר שלושה שבועות (במקרה כזה יחמיץ בין חמישה לשישה משחקים - על שני משחקי הצ'מפיונס נגד פ.ס.ז' וברוז' אין מה לדבר) ויהיה בספק לקלאסיקו בעוד לפי AS הוא יחזור רק ב-2020. נכתב על כך שהפציעה, כמובן מסבכת מאוד את מצבו של חאמס רודריגס ברוטצייה של זינדין זידאן, דווקא לאחר פתיחה טובה. חאמס שחקן פציע, זו הפעם השלישית בה הוא נפצע מאז שחזר. זידאן כבר רמז לגבי המצב שלו ושל בייל שלא הצליחו להתאמן אך נסעו לנבחרות. בקיצור, הנה דו"ח הפציעות שלו: הוא נעדר ל-40 ימים (שמונה משחקים), אשתקד בבאיירן וסבל מ-21 פציעות מאז 11/12. חאמס נעדר לתשעה משחקים בעונת הבכורה בריאל בשל פציעה לא פשוטה והחמיץ עוד שניים בשל בעיית שריר. בעונה השנייה בלבן נעדר ל-17 משחקים בשל פציעות שריר ובעונתו האחרונה החמיץ עשרה משחקים.

- מאז ההפסד המאכזב למאיורקה נראה שריאל מדריד כובשת שערים מהירים - למדה 'להתעורר מוקדם'. היא ניצחה בארבעה מחמשת משחקיה הבאים ובכולם הצליחה לכבוש לפני הדקה ה-20. במשחק הקריטי בטורקיה נגד גלטסראיי היא עלתה ליתרון בדקה ה-18 משער של קרוס. בברנבאו, מנגד, היא הובילה כבר 0:3 בשלב הזה עם צמד של רודריגו ושער נוסף של ראמוס בפנדל. במשחק באייבר רגע לפני הפגרה היא הובילה 0:2 עם בליץ' של שלוש דקות (17' ו-20') ונגד לגאנס היו אלה קרוס ורודריגו שכבשו פעמיים תוך דקה - יתרון 0:2 כבר בדקה השמינית. הנה הגרף.

בכתבה נכתב שעד למשחק ההוא, זידאן 'התלונן' ארבע פעמים על פתיחת המשחק הגרועה של הקבוצה, חסרת האינטנסיביות, שעיקר הביקורות היו על התבוסה נגד פ.ס.ז'. לאחר ההפסד למאיורקה העולה החדשה, משחק בו ריאל פיגרה כבר בדקה השמינית, אמר זידאן: "בדיוק במשחקים האלה אנחנו מאבדים את האליפויות. או שאנחנו מפעילים את הסוללה חזק כבר עכשיו, או שבפברואר נגיד שלום". במשחק נגד בטיס אדן הזאר כבש אך השער נפסל. בכל מקרה, זו תקלה שהקבוצה לא רוצה לחזור עליה.

https://www.realmadrid.com/img/horizontal_940px/web_mendy-_av18118_20191118113532.Xxx

- פרלאן מנדי היה זה שהתראיין הפעם לתוכניות המיוחדת של האתר הרישמי בה סקר את הקריירה עד כה וכמובן דיבר על השתלבותו בקבוצה ועצם המעבר. על תחילת הקריירה אמר: "בשכונה שלי היה מגרש מאחורי הבית שלי, ממש מגרש עם אבנים, בשערים לא היו רשתות. ככה התחלתי לשחק כדורגל. שיחקתי דווקא בעמדה קדמית אבל בצד שמאל". הוא דיבר על השלב הקשה - זמן קצר לאחר שאיבד את אביו, הוא סבל מפציעה שאיימה להשאירו נכה: "הייתי כמעט בן 15, כשאומרים לך שחלום הכדורגל נגמר לך, שלא תשחק יותר - בילתי חודשיים בבית חולים על כיסא גלגלים, הבנתי שעליי ללמוד ללכת שוב. זה תמיד עובר לי בראש". על הצגתו לתקשורת אמר: ,זה חלום שמתגשם לשחק בקבוצה הטובה בעולם, אין הרבה הזדמנויות כאלה, גם נשיא ליון אמר לי את זה כשסיפר לי שריאל מתעניינת בי. ביום הצגתי לתקשורת הייתי מאוד לחוץ כי ראיתי כל כך הרבה אנשים מולי, זו הפעם הראשונה שזה קרה לי. אתן הכל לחולצה של ריאל מדריד, אהיה ממשיך דרכו של מרסלו".

12. Raulito Madridista

פרשת גארת' בייל

גארת' בייל העפיל ליורו עם נבחרת ווילס ועורר סערה. לא רק ששחקן הכנף לא הצליח להשלים אימון מלא במדי הקבוצה ופתאום היה כשיר בנבחרת (פעם אחת שיחק שעה ובמשחק השני השלים 90 דקות) - בסיום המשחק הוא שר, קפץ ורקד עם הדגל המיוחד שהכינו לו האוהדים - "ווילס, גולף ומדריד - בסדר הזה". אוהדי ווילס החלו לשיר את זה ביציע, זכר לביקורת של פדג'ה מיאטוביץ' על בייל. השחקן עצמו התראיין עוד לפני המשחק נגד הונגריה ואמר בחיוך: "אנחנו אוהבים את האוהדים, הם השחקן ה-12 שלנו, לא מובן מאליו שהם מגיעים לתמוך בנו כל כך רחוק".

https://pbs.twimg.com/media/EJxoMYUWsAARBNM.Xxx:large

היום (חמישי) בייל הופיע בולדבבאס, התאמן כרגיל ללא בעיות ולפי הדיווחים עשוי אף לפתוח בהרכב נגד ריאל סוסיאדד (לא שיחק כזכור מאז הניצחון על גראנדה ב-5 באוקטובר). לפי המארקה במועדון לא יכנסו למלחמה עם בייל. זינדין זידאן החליט להתייחס אליו כמו אל עוד כל שחקן בסגל. שלום-שלום באימון, מזל טוב על ההעפלה ליורו והוא ילקח בחשבון בתוכניות המקצועיות כל עוד יהיה בריא, אך רק בחורף נדע האם המועדון שוקל עזיבה מוקדמת שלו.

מה שבטוח שבספרד העניין עורר סערה. בשער המארקה נכתב: "חסר כבוד, לא צודק, כפוי טובה, בסדר הזה", ועוד הוסיף שהוא לא ראוי להיות חלק מריאל מדריד והמדרידיסימו. בסקר ב"מארקה", בו הצביעו למעלה מ-90 אלף אוהדים, 71% השיבו שזה מביע חוסר כבוד כלפי המועדון שלו. 20% חושבים שמדובר במחווה חמודה במהלך אופוריה ו-9% הנותרים טענו שזו טעות אמוציונלית. דימיטאר ברבאטוב אמר בעצמו שבייל נהג בטיפשות ואסור היה לו לנהוג כך| בשער ה-AS היו אף יצירתיים יותר: "בייל עשה לעצמו עוד חור" עם דימיון רב של תמונת גולף והסמל של ריאל, ונכתב כי זידאן והמועדון חוששים מתגובה קשה של הקהל. תומאס רונסרו כתב טור דיעה: "הצעיף שלי בשביל בייל הוא - Out, Out, Out".

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/11/20/15742573697903.Xxx

רובן חימנס כתב טור דעה במארקה: "בייל לעולם לא יהיה אגדה במדריד". נכתב שבייל לעג לקבוצה שלו, שמשלמת לו המון כסף מאז שהגיע ושלא יופתע שהקהל ישרוק לו בוז. "היה לו מספיק כישרון ברגליים כדי לגרום לאור שלו לזרוח במשך שנים ולהשתלט על ההובלה לאחר עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו, אך מה שראינו ממנו זה מסע ייסורים אטי. בסיפור הזה תמיד יהיה אבל". "בייל סחט את הסבלנות של ריאל מדריד עד תום. עם כל הכבוד לשער במאסטייה, הצ'ילנה (מספרת) בקייב, הגול בדסימה, ארבעה גביעי אירופה, אבל הוא לא מכבד אף אחד, ולכן הוא לא יכלל בזיכרון ולא יהיה בהיכל התהילה. האגדות יהיו קארים בנזמה, מרסלו, לוקה מודריץ'. אבל לא גארת' בייל. ריאל מדריד חיכתה יותר מדי זמן עם שחרורו.

במארקה קיבצו מיטב דעות מצד פרשני האתר והעיתון. קרלוס גונזאלס כתב: 'אין דרך חזרה' ושהוא לא צריך להיכלל יותר בסגל. הגישה שלו לועגת למועדון ולאוהדים וזה רק יזיק לקבוצה. מכירתו מורכבת והשחקן חייב להתאמן עם הקבוצה שמשלמת לו טוב מאוד, אך הוא חייב מנגד להישמע להוראות של זידאן. 'אם הייתי זידאן - לא הייתי מזמן אותו עד סוף העונה. שיהיה ביציע ויהיה לו מספיק זמן לחשוב על גולף והיורו המגניב בקיץ'. מיגל אנחל גארסיה חושב "זה נגמר - צריך למכור אותו בחורף". "זה היה צריך להיגמר הרבה יותר מוקדם, בקיץ שעבר, אבל כעת הוא לא יכול לשחק אפילו עוד דקה במדריד. האוהדים עייפים ממנו וכבר לא יסלחו לו. ריאל מצליחה די טוב בלעדיו עכשיו ואין לה זמן לכבות שריפות. 'תודה על הכל גארת', אתה חייב להיות אסיר תודה למועדון שתמיד הגן עלייך - למרות הפציעות, למרות ההתבטאויות העלובות של הסוכן. הוא תרם לריאל - אבל ריאל תרמה לו יותר'. פאבלו דיאס היה מתון יותר - "ריאל חייבת להיות חכמה. ברור שהוא לא ימשיך מעבר לעונה הנוכחית אך הוא עדיין נכס. יש צורך בשיחת הרגעה, וזידאן הוא הטוב ביותר בניהול חדר ההלבשה ואגו של כוכבים. הוא היה גיבור בשלושת הזכיות הרצופות. ואם בייל יכבוש גם העונה שער מכריע?

13. סיונרה Member

העיקר שאת אנצ'לוטי פיטרו כי הוא לא נתן לבייל מקום בהרכב.

14. Raulito Madridista

שער המארקה: בנזמה יקבל הצעה לחוזה חדש

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/76904497_2235210973246571_5079255859284934656_o.Xxx?_nc_cat=108&_nc_ohc=iPQnhMPbqz0AQkmpSNaaarlwawWw0tUqJLliazmGrxFaxV4fiNNlHlKlw&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=7f3521e74d07b0ffccdcab647a5e661e&oe=5E469F77

קארים בנזמה עד 2023| המועדון יציע לחלוץ הצרפתי להאריך את חוזהו בשנתיים נוספות (עד שיהיה בן 35 וחצי) יחד עם שדרוג בשכר, דבר לא שגרתי לשחקן שחצה את גיל 30, וכך יהפוך למשתכר הגבוה בקבוצה בצוותא עם סרחיו ראמוס וגארת' בייל. שיחות בנושא כבר החלו. נכתב שקארים עצמו, שפתח את העונה בסערה (אולי הכושר הטוב בקריריה שלו) כמובן לא משחק במדי הנבחרת וממעט להיפצע - לא לחוץ לגבי חידוש החוזה ורוצה כמובן לפרוש בריאל מדריד אך רק בתנאי שירגיש שהוא מסוגל לתרום ברמה הפיזית ולהמשיך ברמה הטובה ביותר וימשיך להרגיש חשוב. הוא עצמו לא היה מבקש שדרוג לעולם. חוזהו שודרג בפעם האחרונה ב-2017 אז חתם עד 2021. ליון כמובן מפנטזת, כפי שאמר ז'וניניו, שהחלוץ יפרוש במדיה. אפילו פ.ס.ז' פוזלת לכיוונו. כמובן שמוזכר בכתבה שפלורנטינו תמיד הגן עליו גם בימים החלשים ביותר שלו בלבן.

קצת מהראיון של אדן הזאר ל-לאקיפ הצרפתי: אדן הזאר: "החודשים הראשונים כאן לא היו כפי שציפיתי אבל זידאן היה רגוע ואמר לי להישאר שמח". הוא מדבר גם על הביקורת שספג: עודף משקל? זה נכון. כשאני בחופשה - אני בחופשה, אחרת לא הייתי..הגעתי ל-80 קילו אבל הורדתי הכל תוך שבועיים". הקשר מספר שיכל להגיע עוד כשהיה שחקן ליל אך העדיף את אנגליה ושזיזו התקשר אליו כבר ביורו 2016 "יהיה טוב אם תבוא!", ושדחה כמה וכמה פעמים הצעתו מפ.ס.ז' משום שלא רצה לחזור לליגה הצרפתית ובטח לא לקבוצה אחרת. על ריאל מדריד: "כשאתה מגיע לחדר ההלבשה של ריאל אתה מרגיש שהכל סביב הניצחון. האוהדים תמיד מזכירים לך כמה גביע אירופה חשוב. זו התרבות המדהימה של המועדון".

https://pbs.twimg.com/media/EJ9ZdnCXkAAhqVX.Xxx:large

ב-AS התייחסו שוב לגארת' בייל: "ווילס, גולף ולבסוף - ריאל מדריד", ובכתבה אחרת נכתב: "הכי פחות מכריע". הוא פתח את העונה מצוין אבל דעך, לא מעט בגלל הפציעות וכל שאר הבעיות. בשורה התחתונה אחרי 16 משחקים יש לו רק שני שערים ושני בישולים. בשנה שעברה בשלב הזה היו לו כבר שישה שערים ושישה בישולים. בהיעדרו של בייל, אגב, ריאל ניצחה ארבעה משחקים, סיימה בתיקו והפסידה פעם אחת, יחס שערים 1:16, כך שלא ממש התגעגעו אליו. ב-2015/16 בייל נעצר גם כן לאחר צמד נגד בטיס במחזור השני בליגה אך בישל חמישה שערים באותו השלב. ב-2016/17 כבש שבעה שערים ובישל עוד ארבעה. עוד הזכירו כי לגבי אותה עונה בייל סבל מהיעדרות של 84 ימים והחמיץ 18 משחקים. בסה"כ לא היה זמין 421 ימים מאז הגיע לריאל - 14 חודשים, והפסיד 91 משחקים. הוא צפוי להיכלל בסגל לקראת סוסיאדד אך לא ברור אם יפתח בהרכב.

בנושא אחר הזכירו כמובן לקראת המשחק נגד ריאל סוסיאדד בסנטיאגו ברנבאו - כי שם החלה הנסיקה האמיתית של ויניסיוס עם כל הכבוד למשחקי הגביע נגד מלייה או משחק חסר חשיבות נגד צסק"א בליגת האלופות. רונאלדו הברזילאי אגב אמר עליו, מעבר לכך שהיה שמח לקבל אותו בהשאלה: "הוא הציל את ריאל מדריד בעונה שעברה מכישלון ענק". ויניסיוס פתח בהרכב באותו ערב לאור העדרם של גארת' בייל ומרקו אסנסיו ושיחק טוב, היה פעלתן וגם היה ראוי לפנדל. הוא לא אכזב. בכתבה נכתב שויניסיוס חוזר "לקילומטר האפס" וכאילו צריך להתחיל הכל מההתחלה. נכתב שריאל הייתה רחוקה ממאבק האליפות אבל לברנבאו כן הייתה סיבה להתאהב. ויניסיוס לא הצליח לתרום דבר מאז.עם סולארי הוא רשם 26 משחקים, 1610 דקות (57.7%) וכבש שלושה שערים והוסיף 12 בישולים. עם זיזו למשל הוא רשם 14 הופעות, שער ובישול בודד, 568 דקות כלומר 31.5%

15. Raulito Madridista

דיברת עם פלורנטינו? מאיפה אתה יודע? אני אתקן אותך: את אנצ'לוטי פיטרו כי עם כל הכבוד לרצף 22 המשחקים הרצופים בהם ניצחנו והגולים על אוטומט - הקבוצה הזו לא באמת חזרה לשחק כדורגל ב-2015. הוא לא זכה באף תואר גדול בעונה השנייה שלו בקבוצה. את הרביעייה בדרבי אתה זוכר? את העובדה ששאלקה כמעט גרמה לטרגדייה בברנבאו והייתה רחוקה שער אחד מלהדיח אותנו בשמינית הגמר? את זה שהוא ניצח רק פעם אחת ב-8 משחקים נגד אתלטיקו ובארסה בליגה (והפסיד שישה). היינו צריכים להגיע לקלאסיקו במקום הראשון וזה היה יותר פשוט אבל נקודה מתוך שש נגד ויאריאל בברנבאו ובילבאו בסאן ממס - ומאבק האליפות הוכרע. נגד ולנסיה ויובה בברנבאו לא הצלחנו לנצח ואיבדנו שני תארים תוך שבוע.

מצב נושא:
הנושא נעול.