ריאל מדריד 2019/20: מתי המלך יחזור למלוך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏7/8/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר:

התגעגעתם לזה? שוב לא שקט בין ריאל מדריד וגארת' בייל. הוולשי, שלפי הדיווחים ביקש מהמועדון שלא לפרסם את מצבו הרפואי המדויק, המריא אתמול באישור ללונדון לפגישה עם סוכנו, אולי כדי לדון בעתידו ואולי על מנת לחשוב איך לקבל טיפול רפואי לפציעה. בכל מקרה, כותרות העיתונים בספרד מדברים על כיוון אחד - מעבר לסין כבר בחלון ההעברות בחורף. אל תצפו לראות אותו על המגרש במשחק מחר נגד לגאנס.

לפי מארקה ו-AS הוולשי רוצה לעזוב את ריאל מדריד כבר בינואר כשאופציית סין שנפלה בקיץ - שוב על הפרק. "פרק חדש בסאגה הנצחית מול גארת' בייל", נכתב ב"מארקה", "בייל מגיב עם הפיתרון הסיני". "BaleXit", נכתב בשער "אס" עם משחק מילים, כשהזכירו שהמועדון נערך לעזיבתו כבר בחורף.

היחסים בין המאמן זינדין זידאן לבין הוולשי היו מתוחים רוב הזמן והפיצוץ הגיע שוב ב-1 באוקטובר כשבייל קיבל מנוחה נגד גלאטסראיי. הוא ראה בזה חוסר אמון ועונש של זידאן ולא אמצעי זהירות. בייל הורה לסוכנו למצוא לו דרך יציאה בחורף. בשש וחצי העונות בלבן הוא שיחק רק 53% מהמשחקים ולכן לא מצא קבוצה באירופה שתהיה מוכנה לעמוד בשכרו. המועדון שדרש עבורו 30-40 יורו בקיץ יהיה מוכן להקל ביציאתו בשל חוסר סבלנות. בספרד דווח כי הבלאנקוס החליטו שלא לבצע רכש בחורף אך אם בייל יעזוב ובכך יוכלו לחסוך את שכרו הכבד - האופציה של קשר מרכזי תחזור שוב אל הפרק. שחקן העבר פדג'ה מיאטוביץ' משוכנע שזה הפיתרון הטוב ביותר עבור הצדדים. הוא משוכנע שבייל לא מספיק נאמן וממוקד למועדון ואמר: "סדרי העדיפויות של בייל הם נבחרת ווילס, משחק הגולף ורק אז ריאל מדריד".

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/75339435_2186845198083149_1621863724954419200_n.Xxx?_nc_cat=108&cachebreaker=sd&_nc_oc=AQmm385_RCKmlL78nhwM2VxaaBkvn2WSki0zy9iSwqnOTynXWyIQ4DgSpY0gPsVvOj4&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=d951f8d9bb2c0ce273b8baa9d12e1ffc&oe=5E5032FD

בנושא אחר, אדן הזאר התראיין לערוץ הטלויזיה של המועדון ודיבר על הלחץ, החלומות, המאמן זידאן והמטרות העונה. הזאר אמר: "החלום שלי תמיד היה להגיע לריאל מדריד, לשחק בקבוצה הטובה בעולם. אני מאוד שמח. רציתי לשחק גם בפרמיירליג ולכן הגעתי לצ'לסי. טיבו קורטואה מכיר אותי ואני סומך עליו, הוא תמיד אמר לי שזה המועדון הטוב בעולם. רציתי להגיע כבר לאחר המונדיאל אך זה לא היה אפשרי. נשארתי עוד עונה באנגליה וזה הקל את היציאה שלי, הם הבינו אותי ושחררו אותי. פלורנטינו פרס אמר לי שהוא מחכה לי במדריד".

על זידאן: "אם אתה באמת אוהב כדורגל אתה צריך לאהוב את זידאן, גם אם אתה לא אוהד ריאל מדריד. מבחינתי כילד הוא היה הטוב מכולם, רציתי לראות איך הוא עובר שחקנים, מכדרר. בראיון הוא אמר שהיה מחתים אותי בעיניים עצומות ואבי אמר לי שעליי להמשיך לעבוד כדי להגיע לריאל. כשזידאן פרש לא חשבתי שהוא ייאמן כל כך מהר. עכשיו אנחנו יחד ואני שמח ללמוד מהאליל שלי".

זכייה בליגת האלופות: "מבחינתי, כמו שאמרתי ביום הראשון, ליגת האלופות חשובה מכל. בלונדון הגעתי לחצי הגמר רק פעם אחת. צ'לסי זכתה במפעל בפעם היחידה שלה לפני שאני הגעתי. קשה לזכות בליגת האלופות. אליפויות חשובות מאוד וכבר זכיתי בהן. אני כאן כדי לזכות בליגת האלופות".

על המגרש: "כשאני משחק אני לא חושב שיש לי את הספרה מבפר 7 על הגב אך כמובן שלא קל ללבוש את החולצה הזו אחרי כריסטיאנו רונאלדו, גם ראול היה מספר 7 ועוד שחקנים גדולים. כשאני נכנס לסנטיאגו ברנבאו אני שמח כי זה המועדון הגדול בעולם. אנחנו הולכים לתת הכל כדי לזכות בתואר בסיום העונה. אנחנו צריכים לזכות בתואר. אני רוצה לנצח משחקים ואז הכל יהיה בסדר".

https://www.realmadrid.com/img/horizontal_940px/hazard_1vc1986_20191028113036.Xxx

ונעבור לאיסקו. לפי ה-AS, בקבוצה עדיין לא ויתרו על השחקן ממאלגה ומאמינים כי השחקן יכול וצריך לספק "תגובה". הקשר שיחק 15 דקות נגד סלטה ויגו ופתח במחזור השני נגד ויאדוליד לאור היעדרותם של מודריץ' והזאר אך מאז בקושי שיחק. העונה הוא שיחק רק 15% מהדקות (ו-46% בסה"כ מאז הגיע לריאל מדריד כילד הפלא של הכדורגל הספרדי). הספרדי לא שיחק נגד ברוז' ועלה ל-20 דקות נגד גראנדה מאז שחזר מפציעה. במשחק נגד מאיורקה היה קטסטרופלי ולא לקח את הצ'אנס שקיבל - הוחלף בדקה ה-66. בריאל מדריד נותנים לו עוד זמן. אבל לא עוד הרבה זמן...

2. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/0/022a43f78d9e9013f35c4ac31bbdd3530a41c041_2_365x500.Xxx

גם במארקה וגם ב-AS משוכנעים: זמן רודריגו, המוזמן הטרי לנבחרת ברזיל (“ישנתי אצל חברה שלי, אבא שלי התקשר והיא העירה אותי. הוא אמר לי ‘אתה בסגל הנבחרת הבוגרת’ ועניתי לו: ‘אתה משוגע?’”). שחקן הכנף הצעיר ישתלט על צד ימין ויפתח בהרכב משחק שני ברציפות, כשהערב ריאל תפגוש את לגאנס האחרונה בטבלה. אגב בראיון הוא מכריז שהוא ו-ויניסיוס חברים שמרימים אחד את השני ואין יריבות, בכלל לא.

כפי שראיתם, בארסה עם מאניטה קלה אתמול מה שעוד יותר מגביר את הלחץ על ההתקפה הבעייתית שלנו, בטח כשממול הקבוצה החלשה בליגה נועלת הטבלה. אמנם בייל לא ישחק וגם לא חאמס אבל הוולשי עם כל ההתלהבות עם שני שערים ובישול ורחוק שנות אור משיאו, פשוט בהשוואה לקבוצה החלשה שלנו הוא נחשב לשחקן טוב. הזאר שצריך להעביר הילוך והפעם גם להבקיע - ישנו, קארים מרגיש שהפיצ’יצ’י בורח וגם המגנים שלנו בסדר אני מניח. אתה חושב שהעונה תתקדם וההתקפה תשתפר, לא מצפה לגולידאדות על אוטומט אבל כן להכריע משחקים קלים בקלות וזה לא קורה. שיהיה בהצלחה עם ה-0:1 הזה

3. hbs7 Member

סוף סוף עושים מהלך נכון כשמושיבים את ויניסיוס בצד ונותנים לרודריגו את המושכות.
    כבר נאמר פה שהוא הרבה יותר טוב ממנו, ויניסיוס צריך לצאת להשאלה או לחילופין לנצל את ההייפ שעדיין קיים ולמכור. הוא יושב על עמדה בה יש לנו מספיק חומר וכישרון, וכרגע הוא רחוק מלהיות שחקן טוב במיוחד. בהתחשב בהבנת המשחק שהפגין עד היום, אני בספק גדול אם גם יהיה יום אחד כזה.

4. Raulito Madridista

לא מאמין שאמרתי את זה: לעוד אחד כאן היה פלאשבק לקארדיף כשבנזמה מסר לקרבחאל וזה החזיר לו פס פשוט לאחור (עם כריסטיאנו בגמר זה נגמר בגול). וברצינות: מת להגיד שההתקפה משוחררת יותר וזה סימן לבאות אבל מעבר לכך שמובילים 0:3 והזאר או בנזמה לא כבשו - לגאנס קבוצת ליגה לאומית מה שנקרא, הם לא בהרכב מלא אפילו וזו הקבוצה הכי חלשה בליגה. אז העלתי חיוך, בעיקר בגלל רודריגו שהוא שחקן מעניין, משב רוח מרענן ומבין את המשחק, וזהו זה. זה משחק של חמישייה קל בתקופת כריסטיאנו והאמת שגם בייל בימים בהם היה שחקן כדורגל דופק כאן צמד קל ואפילו קארים. מחמאות לקרוס שיוצא קדימה ומאיים על השער ומגיע לרחבה הרבה, זה חייב לקרות נגד יריבות כאלה, השער שלו נראה פשוט אבל הוא לא ממש פשוט.

במקום הזאר (מכדרר לא רע בניגוד לתחילת העונה אבל לא תכליתי) הייתי שורף את הקו בכל התקפה כדי לכבוש ולקבל עוד ועוד ועוד ביטחון. אבל בעיקר זה זמן מנוחה לקאסמירו, לוקה רעב. עוד לוקה שרעב - לוקה יוביץ’, זמן קלאסי לשתף אותו למרות שייגמר 2:3…

5. סיונרה Member

בלי יוביץ', חאמס ואיסקו על הדשא זידאן לא יודע את מי להחליף.

6. סיונרה Member

כל מה שאומרים על רודריגו אמרו בשנה שעברה על ויניסיוס. סיומת מול השער ןקבלת החלטות אלו דברים ששחקנים משפרים לאורך הקריירה, בניגוד לתכונות אחרות שמה שהיה הוא מה שיהיה. בסוף מדובר בשחקן בן 19 שהסיבה שקוטלים אותו ככה היא בניית הסגל של ריאל מדריד והעובדה שאחרי שהפתיע בעונה שעברה, העונה הוא קצת חווה רגרסיה.

7. Raulito Madridista

כמה נקודות על המשחק:
    • קשה לי להתרגש, שוב, כי פגשנו יריבה כל כך חלשה ובימים כתקנם גם כשיגיע שער מהיר - השער השני לא יגיע מייד. אני אפילו יכול להתעקש ולכתוב דברים שבאמת הרגיזו אותי - הזאר צריך לטחון את היריבה במשחק כזה, למה הוא מוסר? בנזמה אמנם פגש את הקורה אבל זה הרגיש
    • לי שהסטטיסטיקה שלו משקרת. אני גם לא באמת יודע עד כמה השער הזה של יוביץ’ יהיה קריטי להמשך.
    • דווקא המשחק אתמול הוא ה-הזדמנות לתת לקאסמירו לנוח, ביתרון כל כך ברור שלא בטוח שנשחזר השנה. אפילו רק כדי לראות איך הקבוצה לומדת לשחק בלעדיו, מי נשאר קרוב לבלמים, מי לוחץ, עניין של תיאום שאפילו “בהרכב הראשון” לא ממש קיים.
    • רודריגו נראה לי אחלה שחקן, מעניין אם ימשיך לאורך זמן וייתן לנו ערך מוסף כמו חסה כסופר-סאב, אני עדיין לא הייתי משבץ אותו ב-11 במקום בייל. הוא כל כך שונה מויניסיוס בתנועה שלו לעומק ובקבלת ההחלטות בניגוד לחבר שלו הדריבליסט, השאלה היא שוב האם אנחנו אובר-מפרגנים ואחרי 30 משחקים נתחיל לקטול אותו כמו את ויני. אני כן מרגיש שהוא מכדרר טוב יותר ממה שהוא מראה אבל מעדיף למסור.
    • קרבחאל השנה עם ארבעה בישולי ליגה למרות שהוא לא טוב כמו לפני שלוש שנים, זה לא מובן מאליו. קרוס כבש שלושה שערים בחודשיים, ישבור את השיא שלו אצלנו והוא באמת בועט הרבה יותר לשער. לדעתי הוא המצטיין שלנו בינתיים.

8. Raulito Madridista

היום שאחרי הניצחון על לגאנס

אמנם היא עשתה זאת על חשבון האחרונה בטבלה והקבוצה החלשה בליגה, אבל בשעה טובה ריאל מדריד התפוצצה עם 0:5 על לגאנס. בכל העונה שעברה לא כבשה ריאל מדריד חמישה שערי ליגה. קצת מספרים: זה ניצחון הליגה הגבוה ביותר שלנו מאז ה-0:6 על סלטה ויגו, משחק הפרידה מהברנבאו בעונת 2017/18. עוד מספרים יפים מהמשחק - סרחיו ראמוס השווה את שיאו של ליאו מסי כשכבש בכל אחת מ-16 עונות הליגה האחרונות, קארים בנזמה שהוסיף פנדל גם הוא אחריו (עד למשחק אמש לא קיבלנו פנדל) הבקיע בכל משחקי הליגה בברנבאו (ובסה"כ היה מעורב בעשרה שערי ליגה - שבעה שערים ועוד שלושה בישולים), ולוקה יוביץ', כמובן, עם שער בכורה בלבן לאחר 322 דקות בצורת.

https://scontent.fsdv1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/74783004_2190529234381412_3456938242186674176_o.Xxx?_nc_cat=100&_nc_oc=AQlFUdEohqBWlFR8TLllk08fRoHhIWTfmwEn89UAbmXnIH3I4OH4Td9AneAeSL1YOl8&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=04886ad8f65c1f751676d2b8e2f297e6&oe=5E4B7F36

"יוביץ' הצטרף למסיבה", נכתב ב"שער המארקה" שם בסיקור המשחק ציינו שזידאן "מפעיל את ריאל מדריד בדיוק כמו שהוא רוצה לראות". עוד נכתב - "ריאל נתנה כבוד לברנבאו, השיגה ניצחון גדול בלתי מעורער וכזה שהאוהדים חיכו לו חודשים. עם כדורגל, בעוצמה, על אף שלא הייתה התנגדות. בנזמה כבש ובישל פעמיים והחל והוביל את ה-11 שזידאן מגבש לו" (לראשונה העונה זיזו לא שינה). במארקה הוסיפו בציוני המשחק לגבי קרוס - "היו צריכים לחכות הרבה זמן אבל זה קרוס הישן והטוב". ב-AS הלכו על "ריאל מדריד ממריאה" ונכתב שהכל הלך לפי התוכניות - בנזמה נהנה, קורטואה עוצר, יוביץ' מבקיע ורודריגו משתלט על מקום ב-11. "מדריד שאנשים אוהבים ומצפים לראות", נכתב ב-AS ועל רודריגו נאמר: "יש לו את זה".

https://scontent.fsdv1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/74873846_2191152807652388_252283067547254784_n.Xxx?_nc_cat=110&_nc_oc=AQnjsr-QKoQfyX60dgEyyWvMwJnUND3oyOwAFFesiq-nE0Wgv2ughd8hf5_uG6r1eho&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=e8220ff929f81cb3015e8ebe212a4ec3&oe=5E188FD1https://scontent.fsdv1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/75224887_2191152707652398_2487423261437067264_n.Xxx?_nc_cat=109&_nc_oc=AQnuSBQzR_RMgkEjQ5HY6BaExuIdMZiIjqee-1rhRVGEwZ80_p_ix4VxdIgcM-pDLlI&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=33479d4b9e242414fc9740d16ec2d807&oe=5E64C992

כמובן שרודירגו זכה להכי הרבה שבחים. "רודריגו נראה טוב יותר בכל פעם - עוד חדשות רעות לבייל", נכתב. "הוא כאן כדי להישאר. משחק בכורה בהרכב לעיני הקהל שלו והוא היה זקוק לשבע דקות, וזה כבר השער השני שלו בליגה, מבריק. כל כך בוגר על אף גילו הצעיר, כאילו גדל באקדמייה אירופית. מקדים את בייל, לוקאס ו-ויניסיוס". במארקה נכתב גם שלרודריגו יש המון סיבות והציגו את מפת החום שלו מאתמול - שרף 11.6 קילומטר. "הוא מציג את המחויבות ההגנתית של לוקאס מצד אחד ומבטיח יותר התקפית מויניסיוס ובייל. הוא התאקלם מעולה בצד ימין".

בסיום אמר הברזילאי: "האמת שאני מאוד מרוצה מכל מה שקורה איתי, הכל קורה מהר מאוד, יותר ממה שציפיתי, אני מאוד שמח. חשוב שניצחנו, עשינו משחק טוב ושקט. היינו צריכים להכריע את המשחק הזה מהר. אין לי העדפה היכן לשחק, שמאל או ימין, בכל מקום. התחלתי בצד ימין והחלפתי מקומות עם הזאר. אני נהנה בכל מקום. המשפחה שלי הייתה במרגרש, נכון, כולם שמחים".

רודריגו נהנה מתוארו הראשון בלליגה וכאילו זה לא הספיק הוא עשה את השער השני שלו בתוך 54 דקות בלבד. הברזילאי חי את הרגע הטוב ביותר שלו מאז הגיעו לקבוצה הלבנה ובסיום המשחק השתתף במיקרופונים של מוביסטאר כדי להעריך את הניצחון המוחץ של מדריד (5-0). הערכה: "האמת שאני מאוד מרוצה מכל מה שיש קורה איתי. הכל קורה מהר מאוד, זה לא כמו שציפיתי, אבל אני מאוד שמח. "תוצאה:" אני חושב שהזכייה היא שלנו, אני חושב שעשינו את המשחק בשקט. זה היה יריב עם הרבה איכות והיינו צריכים להרוג אותו "איפה אתה מעדיף לשחק? שמאל או ימין? "לא אכפת לי, בשעה שתיים. אין לי העדפה. היום התחלתי בצד ימין והתחלפתי עם Hazard. משמאל או מימין אני אהנה." לצידו הכל קל יותר. "משפחה:" כן, הם הגיעו לאצטדיון. כולם שמחים מאוד. "

המאמן זינדין זידאן שלפתע נמצא במצב לא מוכר - כל משחק הוא מעין חבל על הצוואר, נשאל לאחר הניצחון האם זה המשחק הכי טוב של ריאל העונה ואמר: "לא, לא, אני לא חושב. היו לנו את המשחקים נגד סלטה ויגו בבלאידוס וגם בטורקיה. אני שמח שלא סבלנו, כבשנו שני שערים תוך עשר דקות והכל היה קל יותר. חשוב לי שהמשכנו לשחק ולתקוף וכבשנו חמישייה ולא ספגנו".

"מתי קאסמירו ינוח? אני לא יודע, כרגע זה עוד לא קורה. זה יקרה בהמשך". על רודריגו ויוביץ' - "אני שמח עבורם. רודריגו מפגין אישיות וחוכמה והוא משתפר הן כחלק מהקבוצה והן ברמה האישית. יוביץ'? הוא צריך את זה, הוא לא משחק הרבה, הדקות האלה חשובות לו, הוא כבש שער נהדר". על בנזמה - "כמו תמיד, חשוב שהוא יבקיע, ה-'9' של ריאל צריך לכבוש, הוא תורם הרבה". לגבי ויניסיוס אמר - "שום דבר לא קרה, הגיע תורו הפעם להיות מחוץ לסגל. בעונה שעברה אדן הזאר לא היה והוא קצת איבד מהדקות שלו, אבל אני הולך לתת לו לשחק". המאמן הודה שהוא מרוצה מהמוטיבצייה וקצב המשחק של איסקו, החמיא לואלוורדה - "אם הוא משחק זה אומר משהו, יש סיבה לכך, הוא הרוויח את זה". וכמובן איך אפשר בלי בייל שעזב את המגרש בדקה ה-82 ("דיברתי איתו בחדר ההלבשה, אם הוא עזב לפניכן זה משום שיש לו אישור לכך").

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/10/30/15724761239780.Xxx

קאסמירו "אישר" את דבריו של המאמן שלו: "אני רוצה לשחק כל הזמן, עוד ועוד ועוד. אני כאן כדי לשחק. המאמן יודע שאני צריך לשחק. אני נח יותר מהשאר כשהמשחקים נגמרים, מתאושש. המאמן מודע להכל. אני נמצא ברגע נהדר בקריירה שלי ורוצה להמשיך". על המשחק: "התחלנו מעולה, ב-20 הדקות הראשונות עשינו את כל מה שהמאמן דרש מאיתנו השבוע. היינו רציניים, שלטנו במשחק". על רודריגו - "אנחנו לא יכולים לשכוח שהוא בן 18, אסור להפעיל עליו לחץ, הוא ילד וצריך להיות רגוע. הוא צעיר אבל מראה המון איכות, הוא כבר היום שחקן חשוב בסגל". על יוביץ' - "הוא עובד קשה באימונים, הוא מתאמן טוב ונלחם, באימונים הוא כובש כל הזמן".

הקפטן ראמוס זכה לכבוד מיוחד לפני המשחק כשהכרוז הזכיר לקול תשואות הקהל שהבלם שבר את שיא ההופעות בנבחרת ספרד ובסיום המשחק קיבל חולצה מיוחדת מהמועדון עם הכיתוב 'אגדה - 168'."חמישה שערים, שלוש נקודות, שער נקי, ערב מעולה בברנבאו. נמשיך עם המטרות שלנו העונה", אמר בהתייחסות למשחק, ואז ברמה האישית כתב על רקע התמונה מחדר ההלבשה - "תודה רבה לכולכם!"| כמו כן, יוביץ' התרגש מאוד משער הבכורה שלו והמועדון העלה סרטון קצר. החלוץ חייך ואמר: "שמח מאוד על השער הראשון, האללה מדריד".

https://www.realmadrid.com/img/galeria-marca/_he11011_20191031120753.Xxx

9. Raulito Madridista

מרסלו: "סבלתי מהתקף חרדה לפני הגמר נגד ליברפול"

"אם אני צריך למות כאן הלילה - זה מה שיקרה". הלחץ של כריסטיאנו לפני הגמר ב-2017, הקריאה מהיציע בסאן סירו ששינתה הכל, טירוף הדסימה וגם תחילת הקריירה והמסר הברור: ריאל מדריד תחזור. מרסלו בראיון מטורף שאסור לכם להחמיץ. למה אתם מחכים

https://images2.minutemediacdn.com/image/upload/c_fill,w_912,h_516,f_auto,q_auto,g_auto/shape/cover/sport/real-madrid-v-liverpool-uefa-champions-league-final-5dbadcf1f587c20f46000002.Xxx

אתם מכירים אותו כליצן של חדר ההלבשה, מגן שמאלי שהוא בעצם חצי חלוץ, חושבים שהוא לא רציני. כמדי פגרה הוא מעלה כמה קילו, פותח את העונה בהיסוס ולא ממש מבריק בהגנה. אבל מרסלו, מדרידיסטה ענק, חלק מהקבוצה הגדולה ההיא של זידאן שעשתה היסטוריה - לוקח ללב, ובגדול. המגן פרסם וידוי מדהים, מרגיש ומסעיר ב-"theplayerstribune" וסיפר שערב גמר ליגת האלופות נגד ליברפול ב-2018 שקע בהתקף חרדה. הוא חשש מלספר על כך לרופא הקבוצה כי פחד שיחליטו שמוטב שלא ישחק. בסוף, אתם זוכרים, הוא זה שבישל בימין את שער המספרת של בייל.

מרסלו אמר: "לא יכולתי לאכול, לא יכולתי לישון, לא יכולתי נשום. ניסיתי לא להיכנס לפאניקה. מעולם לא הרגשתי חרדה כזו גדולה, אין לי מושג מה קרה. אנשים חושבים בטח מה כל הסיפור, זכינו פעמיים ברציפות בצ'מפיונס ומקסימום היינו מפסידים לליברפול שבאה בפורמה טובה יותר. זה ממש לא ככה. נכון כשיש לך הזדמנות לעשות היסטוריה אתה מרגיש את הנטל הזה אבל מעולם לא הרגשתי ככה. משהו היה תקוע בחזה, אלה לא עצבים שכיחים לפני משחק כדורגל. הרגשתי שאני נחנק".

"הייתי צריך לשחק, להוכיח את עצמי. כמה ימים לפני הגמר שחקן עבר של ריאל מדריד אמר משהו בטלוויזיה שנתקע לי בראש: "אני חושב שמרסלו צריך לקנות פוסטר של מוחמד סלאח, להניח אותו על הקיר ולהתפלל כל הלילה. אחרי 12 שנה ושלושה גביעי צ'מפיונס הוא ככה זלזל בי, הוא רצה לגרום לי לשקוע, אבל זה נתן לי המון מוטיבצייה. רציתי לעשות היסטוריה, שילדים קטנים בברזיל יסתכלו עליי כפי שאני הייתי מסתכל על רוברטו קרלוס. רציתי שהם יתחילו להצמיח שיער בגלל מרסלו! נאבתי לנשום. הרגע הזה עבורי? וואו. כשגדלתי - ריאל מדריד וליגת האלופות? בולשיט? זו הייתה אגדה. משהו בלתי מושג, לא אמיתי. בקהאם, זידאן, רוברטו קרלוס. הם היו גיבורים כמוב אטמן. אתה לא יכול לפגוש אותם באמת".

"זה סיפור אמיתי. יש ילד אחד שעובד כגנן בבית שלי במדריד. יום אחד רוברטו קרלוס הגיע לבקר אותי, הסתובבנו והילד ראה אותו. הוא אמר "לא יכול להיות שזה רוברטו קרלוס". ואז הוא ניגש אליו ואמר לו 'זה אני'. הוא היה צריך לגעת בו כדי להאמין ולוודא. כששיחקתי בפעם הראשונה במדי ריאל בליגת האלופות לא האמנתי, שמעתי את ההמנון ואמרתי שזה כמו משחק וידאו, אמרתי לעצמי המצלמה עוד מעט מתקרבת, אסור לי לצחוק".

הפיתרון? המשחק התחיל. "ראיתי את הכדור על קו האמצע והכל נשכח. ידעתי שעל המגרש שום דבר לא יכול לקרות, אם הכדור אצלך הכל בסדר. נזכרתי: כמה ילדים בעולם חולמים לשחק כדורגל ולא מצליחים? וכמה מאלה שמשחקים - מגיעים לגמר ליגת האלופות? כשדרכתי על כר הדשא עדיין התקשתי לנשום, אבל אמרתי - 'אם אני צריך למות כאן הלילה - לעזאזל! זה מה שיהיה! עמדנו בשורה לקראת בעיטת הפתיחה, ראיתי את הכדור, חייכתי וזהו".

מרסלו לא הסתפק בכך אלא פירט על כך אחת מהזכיות שלו בליגת האלופות. לפני הגמר נגד יובנטוס ב-2017 אפילו כריסטיאנו היה לחוץ. "ישבנו סביב השולחן בארוחת הצהריים שלפני המשחק - אני, קאסמירו, דנילו וכריסטיאנו. שתיקה מוחלטת, אף אחד לא אמר כלום. כולם רק בוהים באוכל שלהם. אפשר היה לשמוע את הבטן מתפוצצת מרוב מתח. כריסטיאנו לבסוף אמר: "חבר'ה, שאלה", ואני עונה "כן אחי". רונאלדו אמר: "זה רק אני מרגיש את הלחץ בבטן?" וענינו לו כלום: "גם אני אחי". אף אחד לא רצה להודות בזה, אם הוא מרגיש את זה, וכריסטיאנו כל כך קר וקול כלפי חוץ - אז זה בסדר. ביקשנו שיביא לנו מים עם גזים כדי להירגע ולהוריד את האוכל ואז צחקנו.

רונאלדו גם סיפק את התסריט המושלם למשחק - "הוא אמר עם הגעתנו למגרש - בהתחלה זה יהיה קשה אבל במחצית השנייה ננצח בקלות. לעולם לא אשכח את זה. יש לי בראש את הדמות שלו לפני המשחק, אלה סיפורים שאספר לנכדים שלי". מרסלו המשיך: "ובכנות, בעוד 30 שנה כשאספר לנכדים שלי ששיחקתי עם כריסטיאנו רונאלדו ונגד ליאו מסי הם בטח יגידו: 'סבא, אתה אומר לנו שהם כבשו 50 שערים בכל עונה? אז אתה משקר, אתה סנילי, צריך לקחת את סבא לרפא".

על גמר 2016 בסאן סירו: "גריזמן ברח לאגף - ואני אחריו. הכדור יוצא החוצה ואני שומע קולות מהמגרש, זה לא קרה לי אף פעם, אבל במילאנו המשפחות ישבו קרוב לדשא. "לך על זה, אבא!" שמעתי מהיציע. זה היה הבן שלי, אנזו. באותו הרגע התכווצתי - שמיעת הקול שלו נתנה לי כל כך הרבה".

על הפנדלים: "אני לא אשכח את התמונה הזו של לוקאס ואסקס מסובב את הכדור על האצבע, כאילו שאנחנו משחקים בפארק. הילד השקט הזה עושה משהו כל כך מוזר. אני זוכר שחשבתי לעצמי - הפרחח הקטן הזה! אם הוא לא יבקיע - נרביץ לו! ואז הוא כבש וזה היה מגניב, הפחית לחץ. אני זוכר את כולנו מתחבקים כל כך חזק על עיגול האמצע, מחכים שאתלטיקו תיקח עוד בעיטה. קאסמירו היה על הברכיים, פפה בכה כמו ילד. ואני אומר לכריסטיאנו: "חואנפראן יחמיץ ואתה תבקיע בשבילנו אחי. ואז חואנפראן החמיץ וכריסטיאנו כבש. אני זוכר שרצתי במהירות מטורפת לעבר המקום בו ישבה משפחתי כדי לחבק את אשתי ואת בני. זה היה רגע בו הייתי כל כך מאושר".

בשלושת הגמרים האחרונים הוא פתח בהרכב אך בעונת הדסימה ראה את פאביו קונטראו משחק על חשבונו. הרבה לפני הדמעות עם קסיאס - הוא התפוצץ מבפנים. "אני יושב על הספסל, כל כך עצבני שלא פתחתי בהרכב אבל כל הזמן חוזר על המשפט שסבי אמר לי, מישהו מפורסם בעולם. 'אני הולך לתת את הכל על המגרש, את הזקן שלי, את השפם שלי ואת השיער שלי'. במחצית השנייה התחלתי להתחמם הרבה לפני שהמאמנים ביקשו ממני. תפסתי את הציוד שלי ועשיתי זאת וכל הזמן חוזר על המשפט של סבא שלי. לבסוף המאמן ביקש ממני להתחמם ואני כבר חם! יוצא ממני קיטור מהאזניים!!!"

"עד היום אני לא יכול להגיד אם שיחקתי רע או טוב אבל כשסוף סוף עליתי למגרש - השארתי הכל על כר הדשא - הכעס שלי, הרצון שלי, אפילו הקפה שתיתי לפני המשחק. אני זוכר שהזמן היה 92:48. סרחיו ראמוס, המנהיג שלנו - הוא עשה את זה. היינו מתים, מבואסים, מובסים והוא החזיר אותנו לחיים, אבל זה לא הסרט שאני זוכר. אני זוכר את חדר ההלבשה, מישהו אמר לנו - 'מרסלו, ראיתי את אנשי הלוגיסטיקה של אתלטיקו. הם כבר הוציאו את חולצות הקמפאונס והשמפנייה. צחקנו ובכינו יחד - דמעות של שמחה. אמרתי לו: "עכשיו אני יכול למות מאושר. הגביעים נכנסים לארון אבל הזכרונות הולכים ללב".

מרסלו בטירוף, כמו אוהד. "ארבעה גביעי ליגת האלופות בחמש שנים ובכל פעם זה היה אכזרי. בריאל מדריד רק התוצאות חשובות, אין דבר כזה - 'אהה, נו, הפסדנו, אבל יש את מחר'. לא אחי! היום". "העונה שעברה הייתה כישלון, כולנו יודעים את זה. לא זכינו בכלום, זו הייתה עונה איומה, חוויה נוראית, אבל זה גרם לנו להיות שוב רעבים, הרגשתי תחושה כמו בילדותי".

"אתה יודע, כשעלתי על המטוס לספרד בגיל 18, לא ידעתי שאני הולך לחתום על חוזה אמיתי. חשבתי שריאל מדריד רוצה לצפות בי ולהתרשם מקרוב, לערוך לי מבחני כושר. באתי עם אשתי לעתיד, סביר והחבר הכי טוב שלי, ארבעתנו ו-GPS. זה כל מה שהיה לנו, רק אבא שלי ידע לאן אני הולך.
    אתה יודע, כשעליתי על המטוס לספרד כשהייתי בן 18, לא ידעתי שאני הולך לחתום על חוזה אמיתי, ממש. חשבתי שריאל מדריד מביאה אותי להביט בי, אולי תעשה פיזית. באתי עם אשתי לעתיד, סבי והחבר הכי טוב שלי. ארבעתנו ו- GPS. זה כל מה שהיה לנו. האדם היחיד בברזיל שידע לאן אני הולך היה אבי.

"אמרתי למשפחה שלי: "אני הולך לשחק בריאל מדריד, נתראה אחר כך!" ואני כמו בחלום. אני זוכר שישבתי במשרדים של ריאל מדריד ואחד המאמנים אמר לי - "נו מרסלו, מחר תצטרך כבר לעבור לעניבה וחליפה, קנית?" ועניתי לו: "באמת? בשביל מה?" והוא אמר: "מה תעשה כשתוצג בסנטיאגו ברנבאו?" בזמן החוזה חתמתי בשמי כל כך מהר, מרסלו ויירה דה סילבה ג'וניור. הייתי חותם על זה גם בדמי, אחי. אני זוכר שזה היה חוזה לחמש שנים. הגשמתי מטרה - להיות כאן עשור, ובכן עברו 13 שנה ומרסלו הקטן עדיין כאן".

"אני מצטער עבור כל מי שמפקפק בי. אבל ני לא הולך לשום מקום. מבחינתי להיות השחקן הזר ששיחק הכי הרבה פעמים בריאל מדריד זה יותר מכבוד - זו אגדה. זה פסיכי, זה לא שפוי. אני מקווה שאחרי שתקראו את זה תבינו מה זה אומר עבורי לשחק בריאל מדריד. בגיל 8 נגמר לנו הכסף, המשפחה שלי לא יכלה להרשות לעצמה את הרכב שהסיע אותי לאימונים, וסבי הקריב קורבן ששינה את חבריו. הוא נתן לי כסף שאסע כל יום באוטובוס, נסע יחד איתי. כל יום בקו 410 הצפוף והחם בכל רחבי ריו. לא משנה איך הייתי משחק הוא היה אומר לי 'אתה הכי טוב! מרסליניו. יום אחד אראה אותך במדי ברזיל במרקאנה. יש לי תמונה מלפני 25 שנה ברזולוציה K4. אני עדיין זוכר את הריחות מהאוטובוס ואת הפרצופים הקבועים.

"סבא שלי נתן את כל חייו בשביל שאגשים חלום. לפעמים אנשים היו מקניטים אותו ופעם אחת הוא נגע בכיסים ואמר לו: "לעזאזל, תראה אותי, אין לי אגורה אחת אבל אני שמח כאן יא...** ****. הוא האמין בי, היינו חברים ושותפים. זו הסיבה שנשברתי ובכיתי במשחק נגד ליברפול, הכל חזר אליי, ההתחלה הקשה.

"אני לא יודע כמה עונות נוספות נותרו לי בריאל מדריד אבל אני יכול להבטיח שאשאיר הכל על המגרש. כמו שסבי אמר לי. יש כל כך הרבה סיפורים מאחורי הקלעים שאנשים לא מכירים. אני רוצה לשתף את הסיפורים האלה כדי שתוכלו להבין עם מה אנחנו נאבקים, כמה היה קשה לנו להגיע לאן שהגענו. תצטרכו לחכות, זה יקרה בקרוב. לעת עתה יש לי מסר אחד אחרון למי שמפקפק בנו: ריאל מדריד תחזור, אתה יכול לכתוב את זה על הקיר. אתם תראו"

cheddar אוהב/ת את זה.
  10. cheddar Member

זה דברים שרואים בספר ביוגרפיה בדרך כלל

11. Raulito Madridista

מרסלו גם הודה בעבר שכריסטיאנו אמר לו עוד לפני הגמר נגד ליברפול שהוא יעזוב את ריאל מדריד ולרוב הראיונות שלו מעניינים כמו אלה של סרחיו ראמוס, לא מדובר בקלישאות. מה שכן הוא דיבר ל-"theplayerstribune", יותר סקר את תחנות הקריירה שלו והגמרים בצ'מפיונס ולא ממש נשאל נקודתית, הוא אמר מלא פעמים את המילה 'אחי'.
    שחקן העבר של ריאל מדריד עליו הוא מדבר - חורחה ואלדאנו שנהג כלפיו בחוסר כבוד לטענתו. בכל מקרה מרסלו לדעתי רצה להראות לכולם שזה אנושי לפחד וגם הזכיר את רונאלדו והגמר נגד 2017, ושהוא אמנם עושה שכונה בהגנה ולעתים מגיע עם עודף משקל לפתיחת העונה אבל הוא מדרידיסטה ענק ולוקח ללב, עפתי על הראיון שלו והוא באמת אגדה כאן. מי היה מאמין שהילד המקורזל הזה יהיה באותה השורה (לא אמרתי שיותר גדול ) עם רוברטו קרלוס. אפשר גם לדבר על הדרך שלו עד לגמר הזה - הוא כבש נגד פ.ס.ז' את השער השלישי הקריטי במשחק הבית, הבקיע את השלישי בטורינו נגד יובה (גם זה התברר כקריטי בדיעבד), השווה במינכן בחצי הגמר לפני המחצית בשער ענק ובישל בגמר לבייל ברגל ימין, זה פסיכי עבור מגן.

12. Raulito Madridista

שער ה-AS הבוקר: יש לו קבוצה, זינדין זידאן מצא את ה-11 הקבועים שלו וחזר על אותו הרכב בפעם הראשונה העונה. רודריגו בכנף ימין ופדה ואלוורדה הקשר השלישי, על חשבונו של מודריץ'.

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/74981150_2192774890823513_4890626732505169920_n.Xxx?_nc_cat=101&_nc_oc=AQkZrhuUdkKOdMeBEG_TswwaZdWyHidsGdu_OW3WKtpkwAIfK0KmNcZnsYrY5CPPO8U&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=05542fd0d132af164e68d0549bf641a7&oe=5E5C7178

באתר דווח גם כי ויניסיוס דוחה כל אפשרות לעזוב את הקבוצה בהשאלה בינואר על אף שזה לא סוד שהתקשה למצוא את מקומו בינתיים. הוא נעזר בפסיכולוג צמוד וכן עובד על הפיזיות המתאימה לשחקן בריאל מדריד. הוא יודע שבגילו הצעיר, על אחת כמה וכמה בקבוצה גדולה - יש עליות ומורדות. העונה ויניסיוס שותף לתשעה משחקים - 6 בליגה ו-3 בצ'מפיונס, כבש נגד אוססונה ובישל נגד לבאנטה ורשם 405 דקות. הוא פתח בהרכב שלוש פעמים - כולן במשחקי הליגה. נותר פעמיים על הספסל ופעמיים נוספות לא נכלל בסגל - גראנדה ולגאנס. נזכיר כי בקיץ ויאדוליד של רונאלדו רצתה מאוד לצרפו וישנן עוד קבוצות שמעוניינות. זידאן התייחס אליו במסיבת העיתונאים וזרק את הקלישאות הרגילות. מחר הוא בסגל כמובן וצפוי לשחק לפחות כמחליף.

לוקה יוביץ' מדבר. החלוץ הסרבי כבש בשעה טובה את שער הבכורה שלו בלבן ביום רביעי והודה שהרבה לחץ השתחרר. הוא התראיין במולדתו (עיתון הספורט Sportski zurnal) וסיפר על התאקלמותו הקשה במועדון. יוביץ' אמר: "זה לא היה קל, הציפיות היו גבוהות, סבלתי מהמון לחץ, אבל הייתי מודע תמיד לאיכות שלי וידעתי שזה עניין של זמן עד שדברים הסתדרו. מה שהניע אותי היה הרצון העז להראות לאנשים במועדון הגדול בעולם שהם לא טעו שהחליטו להביא אותי. גם התמיכה של האנשים שהכי קרובים אליי הייתה משמעותית".

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/10/30/15724755132721.Xxx

הוא זכה לביקורות רבות על כך שעבר זמן רב עד שהבקיע, כשנגד אוססונה שער שלו נפסל, ואפילו במשחק האחרון דקות ספורות לפני שזה הגיע. "חשתי הקלה גדולה, הרבה לחץ ומעמסה גדולה ירדו ממני לאחר השער. זו הייתה תקופה קשה בקריירה שלי. לא היה נעים לקרוא את כל הכתבות בתקשורת וגם הקהל היה קשה איתי. אני שמח שהשחקנים והמאמן שלי היו לצידי. אני מקווה שכולם יתחילו לסמוך עליי יותר".

"זו רק ההתחלה, אני מקווה שאכבוש הרבה שערים העונה ואעזור לריאל להגשים את כל המטרות שלו. לכולם אכפת רק מדבר אחד - הניצחון של ריאל מדריד". על זידאן - "הוא כן האמין בי והרגיע אותי ואמר שהשער יגיע ברגע הנכון". לעומת זאת על הנבחרת יש לו הרבה מה להגיד - "צריך לשאול את המאמן שלי. לגבי המשחק נגד לוקסמבורג - צריך לשאול את רופא הנבחרת. לא כל פציעה אמורה להיות חמורה ולדרוש הפסקה של חודש".

בנושא אחר, בספרד כתבו על האתגרים הבאים של סרחיו ראמוס. בעונת הבכורה במדי סביליה (2003/04) הוא שותף בשבעה משחקי ליגה בלבד כך שטבעי שלא הצליח לכבוש. הוא כבש ב-16 עונות מתוך 17 וצריך לכבוש גם בעונה הבאה כדי להשתוות לחואקין סאנצ'ס וקרלוס סנטיאנה. מעבר לכך הוא ישמח להשוות את שיא הליגה - 19 עונות. ראמוס הוא המבקיע השלישי בטיבה של הליגה מבחינת שחקני הגנה מאז 1929. כמובן שבמקום הראשון פרננדו היירו עם 105 שערים אם כי צריך לזכור שהוא שיחק גם כקשר אחורי בתחילת שנות ה-90 ואף כבש 21 שערים בעונת 1991-92 והוא גם כבש 21 פנדלים. 44 משעריו הגיעו במרכז השדה לפי הנתונים (ותודה לרדומיר אנטיץ'). במקום השני נמצא קומאן עם 67 שערים. בעונת 1991-92 קומאן כבש 16 שערים ו-11 מהם היו בפנדלים. ראמוס יוכל לעקוף אותו כבר העונה.

וקצת לגבי ליגת האלופות - רוברטו קרלוס כבש 16 שערים בסה"כ - 15 במדי ריאל ושער נוסף במדי הטורקים, והוא הכובש המצטיין בתולדות ליגת האלופות מצד שחקני ההגנה. לראמוס יש 12. ג'רארד פיקה מקדים אותו עם 14. מבחינת שחקני ההגנה הפעילים כמובן שראמוס בפער עצום על נאלדו השני בטבלה וכן על קולארוב (31). אם מדברים על הנבחרת, הרי שראמוס רחוק שער אחד משיאו של דניאל פסארלה שכבש 22 שערים במדי ארגנטינה. לראמוס יש 21. היירו כבש במדי ספרד 29 שערים אך שיחק לעתים בקישור.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/11/01/15726034345089.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/19
  13. Raulito Madridista

הקושי במצבים הנייחים

זוכרים את הימים האלה שכל מצב נייח היה חצי גול, בעיקר מצד סרחיו ראמוס? מיתוס שנולד בעונת הדסימה והתגבר בעונת הדאבל ההיסטורית. הימים האלה, מכל הבחינות, נראים רחוקים במיוחד. הנתון הבא יזעזע אתכם - כמעט 1/3 ליגה מאחורינו וריאל מדריד היא הקבוצה היחידה בספרד בצוותא עם מאיורקה שלא כבשה אף שער במצב נייח. בינתיים גראנדה מוליכה עם 5 שערים במצבים הנייחים, ארבע קבוצות כבשו ארבע פעמים - ברצלונה וסביליה בין היתר. ולנסיה ו-ויאריאל כבשו שלושה שערים ואתלטיקו פעמיים. סרחיו ראמוס, קאסמירו, רפאל ואראן, גארת' בייל וקארים בנזמה - יש מספיק כלים ברחבה וזה לא עוזר.

מאז עונת 2012/13, ריאל הייתה הקבוצה הפורייה ביותר במצבים הנייחים ארבע פעמים, פעמיים סיימה שנייה ופעם אחת שלישית. בעונת 2018/19 לדוגמא היא כבשה רק 11 שערים מתוך 63 שערי הליגה שלה - 17.5%, והייתה השמינית בקטגוריה.בעונת 2012/13 היו אלה המספרים המטורפים ביותר - 26 שערים ממצבים נייחים מתוך 103 שערי ליגה - 25.2%. בעונת הדסימה היו אלה 18 מתוך 104 שערי ליגה ובעונת הדאבל 22 מתוך 106 שערים (20.7%).

https://realmadrid.co.il/images/Real-P.Xxx

בשער ה-AS הבוקר דיברו על הנסיגה בדקות המשחק של מודריץ' - "קצת פחות מודריץ'", אולם הוא נכלל בהרכבים המשוערים ועשוי לשחק על חשבונו של קאסמירו. חוסה פליקס דיאס כתב טור במארקה ויצא להגנתו. הוא טוען שהוא לא מבין את הספקות לגבי מודריץ', מהקשרים הבולטים ביותר בריאל מדריד ב-50 השנים האחרונות, עולם הכדורגל נכנע לרגליו לפני שנה, חלקים מנסים לערער בו, איך אפשר לבוא אליו בטענות רצה לשחק במשחק של קרואטיה. הוא דרש להמשיך במועדון כי לא רצה לעזוב בצורה כזו. אסור לפקפק בו ובמחויבות שלו. וגם באיכויות שלו"|

https://scontent-cdt1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/75594632_2194752203959115_1340189362976980992_n.Xxx?_nc_cat=110&_nc_oc=AQnOjEetEulQKTRJuha1WrlEmK7ck33pMz5cUZtpfLqHaPK6uiAcMdMrZaJbqWPtvrE&_nc_ht=scontent-cdt1-1.xx&oh=615834b0c9182c26b08de965d7bf5da8&oe=5E59670D

נושא אחר שעלה לסדר היום : 'הזאר הוא אינו הזאר', נכתב ב-AS שם ציינו שהוא כמובן כובש פחות אבל גם מאיים על השער פחות, מבשל פחות ומכדרר פחות| מעבר לכך, על הנייר העמדה בכנף ימין היא אולי העמוסה בסגל - גארת' בייל, לוקאס ואסקס, מרקו אסנסיו כשיחזור ועוד שחקנים שיכולים לשחק שם כמו חאמס או ויניסיוס - והפייבוריט הגדול הוא כרגע רודריגו. בייל שיחק העונה 468 דקות בכנף ימין, לוקאס אחריו עם 248 דקות ואז רודריגו עם 192 דקות, לפני חאמס (86), ויניסיוס (67) או הזאר (7).

עוד קצת על קצה המזלג לקראת המשחק הקרוב: 'משחק של אולטימטומים - עבור עתידו של רובי (בטיס) ועבור הספסל הלבן' - נכתב בפריויו ב-AS. מיליטאו ומנדי עשויים לקבל הזדמנות, ויניסיוס ישותף בוודאות ויש הרבה שרוצים להרוויח מהיעדרותם של חאמס ובייל| במארקה נכתב: "ריאל ובטיס רוצות אישור מחדש" שם הוסיפו ששתי הקבוצות מגיעות אחרי ניצחונות חשובים מאוד. ריאל השיגה ניצחון גדול כפי שלא השיגה מאז תקופת הזוהר של זידאן ומצב הרוח השתנה. ריאל תרצה ניצחון שלישי ברציפות וזה לא קרה מאז חודש מרץ. שלוש פעמים ריאל ניצחה פעמיים ברציפות אבל תמיד משהו קרה.

14. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר:

ריאל מדריד החמיצה הזדמנות גדולה להשתלט מחדש על פסגת הליגה הספרדית כשלא ניצלה את ההפסד של ברצלונה. עם התיקו נגד בטיס בסנטיאגו ברנבאו ורשמו הישג מפוקפק כשלראשונה בהיסטוריה לא כבשה בשלושת משחקי בית רצופים בליגה נגד יריבה כלשהי. זה היה משחק ליגה שלישי העונה בו הקבוצה של זידאן לא כובשת מתוך 11. מאז שחזר אל הקווים, הצרפתי לא הצליח לרשום שלושה ניצחונות רצופים.

במועדון כעסו מאוד על כך שריאל לא קיבלה פנדל לאחר נגיעת יד של פדל ברחבה. גם המאמן ("הייתה יד אבל השופט החליט אחרת ואני לא מתעסק בדברים האלה") וגם השוער טיבו קורטואה ("מבחינתי ברור שזה פנדל") התייחסו לעניין והגדיל לעשות אמיליו בוטראגיניו שאמר: "אנחנו מאוכזבים ומבולבלים מה-VAR ולא יודעים למה הוא הולך לפעמים בכיוון אחד ולעתים בכיוון אחר". הנה, אגב, מיטב האירועים השנויים במחלוקת של ה-VAR מתחילת העונה נגד ריאל מדריד.

"האור של ריאל מדריד כבה, היא שוב החמיצה הזדמנות להעלים את כל הספקות לגביה", נכתב במארקה, כשבסיקור המשחק הוסיפו: "ריאל מדריד נאלצת להאט בגלל הבעיות הגדולות מול השער", בעוד בשער עיתון ה-"AS" נכתב: "בלי גולים אין מקום ראשון" וכותרות נוספות היו "ריאל החמיצה עוד רכבת שעברה". המגן השמאלי פרלאן מנדי ספג ביקורות על יכולתו בחלק הקדמי: "הוא ומרסלו זה עולם אחר לגמריי", בעוד אדן הזאר שכבש שער יפה שנפסל - זה למחמאות: "הוא כבר כאן", נכתב עליו. במארקה המשיכו לחלק ציונים, רק קורטאוה זכה לשני כוכבים וכל השאר קיבלו כוכב אחד בלבד. בספרד התעסקו גם בכך שחאמס רודריגס וגארת' בייל עזבו את הסנטיאגו ברנבאו עשר דקות לפני סיום המשחק (בייל הלך בדקה ה-82, חאמס כעבור ארבע דקות, והמאמן אמר שזה היה באישור").

https://scontent-cdt1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/75282217_2196974120403590_171833227672027136_n.Xxx?_nc_cat=106&_nc_oc=AQlwmFjjsPPhYfbNvFCCIIVewX_898WapLzBHXLM96P1cmUKAoE583OCKJjhvrq2mpQ&_nc_ht=scontent-cdt1-1.xx&oh=73ade977f96fa849c03eacfb14a04769&oe=5E1AD5F1

הקפטן סרחיו ראמוס ביטא את התסכול: "אנחנו יוצאים מכאן מטעם מריר כי הייתה לנו הזדמנות טובה מאוד לחזור למקום הראשון. הקבוצה נלחמה אבל לא הצלחנו לכבוש. אנחנו כן לוקחים את הגישה והעבודה ההגנתית. חבל שלא עשינו את ההבדל. לא הצלחנו לשחק 90 דקות באותו הקצב. לאחר התחלה טובה - לקחנו צעד אחורה".

זידאן אולי ראה משחק אחר והיה מרוצה דווקא ממה שראה: "מבחינתי החמצנו רק את השער. היו לנו הרבה הזדמנויות לכבוש. לפני כמה ימים כבשנו חמישה שערים ברמת המשחק, האינטנסיביות והגישה היו מושלמים. כמובן שאם אתה לא מבקיע הכל מסובך. בסופו של דבר, אנחנו עם אותו מספר נקודות כמו המוליכה, אז זה לא שאנחנו עושים את זה לא נכון. החמצנו שתי נקודות בבית אבל נמשיך הלאה. אסור לחפש בכוח את חוסר הביטחון. אני לא יכול להאשים את השחקנים שלי בכלום". כשנשאל האם הצמרת צמודה כל כך בשל ירידה באיכות הגדולות או שהתחרות גדולה אמר שזה שילוב של הדברים. על השינויים שביצע: "הקבוצה הציגה כושר גופני טוב ואת הרמה הפיזית הרצויה וזו הסיבה שביצעתי שני חילופים בלבד. לא רציתי לשנות את המערך, היו לנו שלושה שחקנים במרכז והיה חשוב לנו לשמור על משחק האגפים ולכן הכנסתי את (לוקה) יוביץ' במקום קארים (בנזמה), הוספתי רעננות. רציתי שהמגנים יתרמו לנו התקפית עוד אבל זה לא הצליח".

15. Raulito Madridista

ריאל מדריד מציגה: יותר "מאופסת" מתמיד

14 משחקים רשמה ריאל מדריד של זינדין זידאן העונה. היא כבשה 24 שערי ליגה, פחות משניים בממוצע למשחק אך גרוע מכך - בארבעה משחקים היא לא הצליחה לכבוש בכלל, כפי שראיתם נגד בטיס ביום שבת האחרון. ובאחוזים: 28.57%. אי אפשר לברוח מזה: מאז עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו, הסקורר הטוב ביותר בהיסטוריה של המועדון, ריאל מדריד לא מצליחה לכבוש, לא מטילה אימה. בעונה שעברה היא לא הצליחה לכבוש ב-13 מ-57 משחקיה (22.8%), ויחד עם העונה - 17 משחקים ללא שער זכות מתוך 71 - 23.94% בממוצע. עם כריסטיאנו ו-50 השערים מדי עונה, ריאל לא הצליחה לכבוש רק ב-8.86% ממשחקיה. בסה"כ ריאל לא כבשה ב-46 משחקים מתוך 519 בעידן רונאלדו, אם כי כמובן שהוא לא שיחק בכולם אלא ב-450 מהם, כך שהבדיקה לא מהימנה במאה אחוז.

ב-AS הלכו ובדקו את המספרים של ריאל בכל עונה ועונה. גם אני גדלתי על קבוצה שכובשת כל הזמן. אמנם לא כל ערב היה כמו ה"שירה בתנועה" נגד מנצ'סטר יונייטד ב-2002/03, הן בברנבאו (1:3 מדהים) והן באולד טראפורד (כבשנו מתי רק התחשק לנו), אבל ריאל מדריד הייתה מזוהה עם התקפה. תספוג שלושה אבל תכבוש ארבעה. גם בעונת האליפות של פאביו קאפלו הקבוצה יצאה מהבונקר והתחילה לכבוש ולכבוש בסיום העונה.

כמובן שיש גם בעייה בטור המבקיעים. על פניו הרבה שחקנים כבשו אך זה לא מספיק. קארים בנזמה עומד בציפיות עם שבעה שערים אך השניים שאחריו הם טוני קרוס עם שלושה שערים וסרחיו ראמוס עם שניים שזה לא תפקידם העיקרי. רודריגו כבש פעמיים וזו הפתעה נעימה אבל גארת' בייל לדוגמא תרם שניים בלבד, אדן הזאר ולוקה יוביץ' כבשו שער בודד.

והרי המספרים. בעונת הבכורה של כריסטיאנו, ריאל לא כבשה ב-7 מתוך 48 משחקים - 14.58%. השיא המטורף היה בעונת 2016/17 כחלק מרצף ההבקעות המטורף. ריאל כבשה בכל 60 משחקיה. בעונת האליפות עם ז'וזה מוריניו ריאל לא כבשה רק בשלושה משחקים מתוך 58 - 5.17% והמספרים היו טובים מאוד גם בשנתיים לאחר מכן (4 משחקים בלבד ללא שער ב-2012/13 מתוך 61 משחקים - 6.55%| ו-4 משחקים בלבד ללא שער ב-2013/14 מתוך 60 משחקים - 6.66%). בעונתו האחרונה של כריסטיאנו ריאל לא כבשה רק בשישה מתוך 62 משחקים - 9.67%.

https://realmadrid.co.il/images/RealMadrid-GolesSinCr.Xxx

בנושא אחר, בספרד כתבו על "תעלומת חאמס ובייל". השניים לא הופיעו באף אחת מ-13 תמונות האימונים וככל הנראה לא ישחקו גם במשחק החשוב נגד גלאטסראיי בליגת האלופות ביום רביעי. בייל פתח את העונה בסערה עם בישול במחזור הפתיחה, צמד נגד ויאריאל ובהמשך תרם בישול גם נגד גראנדה, אך לא שיחק מאז שנפצע במדי ווילס. הוא המריא ללונדון באישור המועדון ומאז לא התאמן. לגבי חאמס, שהמריא לקולומביה באישור המועדון לכבוד לידת בנו השני, ב"מארקה" נכתב כי סיים את המשחק נגד סביליה בפיחואן עם בעיות שרירים, שיחק פצוע ומאז לא יכל עוד. הוא מתאמן כרגיל אך במשחקים האינטנסיביים סובל מכאבים. הוא מאוד רצה להוכיח את עצמו ולא ויתר. המועדון לא הוציא הודעה רשמית אך ההערכות הן שיהיה כשיר לחלוטין רק בעוד שבוע - בפגרת הנבחרות. השניים סופגים ביקורות. בספרד נכתב על בייל "אל תשכנעו אותי שהוא פצוע", והופנתה אצבע מאשימה כלפיו על כך שאינו מכבד את המועדון. גם הוא וגם חאמס עזבו את הברנבאו עשר דקות לסיום המשחק האחרון ונכתב שעליהם להרוויח מחדש את הקרדיט אצל זידאן.

מצב נושא:
הנושא נעול.