ריאל מדריד 2019/20: מתי המלך יחזור למלוך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏7/8/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

איסקו יצא לפנסיה ? קצת נסחפת,יכול לחשוב על לפחות 3 שחקנים בהרכב שאפשר להוציא לפנסיה לפניו.. רק חזר מפציעה,אחרי שלא שיחק חודש,תן לו קצת קרדיט.:sm_eusa_pray:

לגבי יוביץ, ראם לא הייתי ברור מספיק,אז אחדד. אין קשר ליכולת המקצועית שלו,לבנזמה יש טאבו,וכול עוד אי אפשר להזיז אותו מהרכב. אין לאף שחקן הזדמנות להוכיח מה שהוא שווה.

2. Ohad_Glr Member

@EsheD

מסכים לגבי בנזמה אבל לא לגבי בייל. אני חושב שבייל לגמרי שווה הרכב אצלנו והוא גם כנראה השחקן הכי מסוכן בקבוצה (לפחות עד שהזארד יכנס לכושר).
    הבעיה העיקרית של בייל היא הפציעות. כרגע כשהוא כשיר הוא צריך לפתוח לדעתי.

אותי מעניין לראות שלישיית קישור של קסאמירו- קרוס- חאמס. ראינו שקרוס מגיע למצבים כשהוא מצטרף מהקישור אבל מחמיץ כמעט את כולם. בשלשה כזאת הוא יתרכז בניהול את המשחק וההזדמנויות יגיעו לחאמס שאמור לשים אותן בפנים. השאלה היא האם שלישייה כזאת יכולה להחזיק את האמצע גם מבחינה הגנתית.

נקודה חשובה לגבי קסאמירו- כרגע הוא עם 4 צהובים ואם יקבל צהוב מול מאיורקה הוא יחמיץ את הקלאסיקו. אני מקווה שזידאן לא יקח סיכון ויתן לו לנוח במשחק הבא.

3. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

התכונתי לשלישיית קישור קדמית.
    קרוס וקאסימרו מאחוריהם.

4. Raulito Madridista

אפשר להשוות את גארת' בייל לשחקן של 2014 או 2015? זו אותה המהירות? המהלכים המסוכנים והאיום על השער? הוא חותך לאמצע ודופק פצצה לחיבור? זה חצי שחקן. אני שמח שהוא נשאר רק משום שלא הגיע אף אחד אחר ולשחרר אותו בחינם זה לא בא בחשבון, וגם לא הגיע לו יחס כזה מזידאן ופרידה כזו. זה מצחיק לבקר את בנזמה כשהוא כובש שישה שערי ליגה ואלה נתונים סבירים ומי שמפגין יציבות, בואו, בחמישה משחקים העונה הוא היה אחראי על ה-0:1 שלנו. הוא הכריע את הפיחואן ונתן גול ענק נגד ויאדוליד, שער נטו שלו. זה לא ששחקני ההתקפה שלנו בשיאם - אהמ הזאר, אהמ הזאר - ובנזמה הורס הכל. יוביץ' העונה יכול להיות המוראטה של עונת הדאבל 2016/17, במקרה הכי גרוע הוא יבקיע את הראשון בגביע המלך. הבעייה הגדולה היא שאנחנו לא מייצרים מצבים.

ובנושא אחר: חדשות רעות - טוני קרוס נפצע וייעדר לשבועיים-שלושה. הוחלף במשחק אתמול לאחר שעד לאותה הפציעה שיחק 99% מהדקות. הוא יחמיץ את המשחקים הבאים נגד מאיורקה בליגה עם החזרה מהפגרה וגם את המשחק הקריטי נגד גלטסראיי בליגת האלופות במחזור השלישי ובספק לקלאסיקו. המצב מסתבך שכן קאסמירו סוחב ארבעה צהובים ואם לא ייזהר במשחק נגד מאיורקה, אתם יודעים...

5. סיונרה Member

בייל לא נוראי לשם שינוי, אבל הוא לא שווה כלום עם הכדור ברגל. לא חושב שהוא ניסה או הצליח לעבור את המגן שלו עד כה העונה. אי אפשר לבקר את בנזמה על זה שהוא לא מבקיע זה נכון, אבל אפשר לבקר אותו על זה שהוא לא באמת תורם למשחק מלבד השערים, שכולם כמעט בדחיקות מקרוב (כן כן מלבד ויאדוליד), לא מעייף את הבלמים וכמו שנאמר פה מספיק, דורך להזאר על הרגליים.

6. Raulito Madridista

אני לא מסכים איתך, הוא משחק התקפה שלם, בלי ציניות. מפרגן במשחק שלו, מסוגל לבשל, יוצר מצבים. אני כן יכול להבין את הביקורת על כך שעם כל הכבוד ל-30 שערים בעונה שעברה - רק גול אחד היה חשוב באמת, נגד אייקס אמסטרדם לדוגמא, הוא בעיקר כבש נגד הנמושות, והוא שיחק כמעט בכל המשחקים ככה שהוא לא מתקרב לממוצע הבקעות של חייזרים כמו לבנדובסקי, הארי קיין ועוד. בנזמה טוב, הוא לא מצויין ולא יהיה, הוא גם מעולם לא היה. סוארס עם כל הביקורת כלפיו כבש את אותו מספר שערים וזה מראה מי מפלצת כדוגל ומי לא, גם היום.
    הנקודה שלי היא שיש כאן ביקורת קשה מאוד על בנזמה נניח בזמן שבייל נראה לא רע אבל הוא בטח לא טוב, התרומה שלו למשחק די דלה והוא רחוק מהגרסה הטובה ביותר שלו. משחק מול הגנה עומדת תמיד היה קשה עבורו אבל הוא כן היה מסוגל לעבור שחקנים, מאיים יותר על השער. אדן הזאר הגיע רשמית לעונה הזו רק ביום שבת, וחאמס עדיף על מה שיש אבל בואו נשווה אותו לקשרים של מנצ'סטר סיטי, אפילו למספרים של פיליפה קוטיניו בבאיירן ועוד ועוד...

7. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר:

שער ה-AS:

https://pbs.twimg.com/media/EGTjiUvUUAAbT5r?format=Xxx&name=large

"בייל אומר מספיק"| העיתון בכותרת גדולה לפיה הוולשי החליט לעזוב את ריאל מדריד הקיץ, דווקא לאחר שנלחם בכל כוחו להמשיך בקבוצה על אף שהיה לא רצוי, "זכה" ליחס קשוח מצד המאמן זינדין זידאן והעונה דווקא שיחק טוב כשחקן הרכב קבוע.

הוא לא יכול יותר עם מצבו בריאל מדריד. הפעם מה ששבר את הוולשי היה הדחתו מהסגל מהמשחק נגד ברוז' בליגת האלופות. נכתב שדווקא בתקופה בה החל לבלוט ולחזור לכושר המשחק שאפיין אותו - המאמן קטע את הרצף על אך שלא סבל משום פציעה ובטח שלא הרגיש עייף. בדיווח הזכירו שוב את הקיץ המטלטל שעבד עליו, על כך שהמועדון עמד לצד המאמן שלא ספר אותו ונידה אותו, ואז סוכנו ג'ונתן ברנט נכנס לפעולה, כשהמועדון אפילו הסכים לשחררו בחינם. אולם, עסקת העברתו לסין נפלה. עוד דבר שמפריע לבייל הוא שהמועדון לא מגן עליו בפני התקשורת, כשאמרו עליו שהוא אוהב יותר גולף מאשר כדורגל לדוגמא. כמו כן, בייל לא מרגיש אהוב מצד הסנטיאגו ברנבאו והיה יכול לחלום רק על יחס ואהדה כמו שזוכים דני קרבחאל, טוני קרוס, לוקה מודריץ' או חאמס רודריגס. הוא לא מקבל מספיק הערכה על מה שעשה בקבוצה בפרק הזמן שלו שם.

העונה תרם בייל שני שערים ושני בישולים (כולל בישול מבריק במשחק ביום שבת נגד גראנדה) כשבפתח בהרכב בכל שבעת המשחקים בהם שותף - שחקן הרכב מובהק. חוץ מהמשחק נגד ברוז', הוא החמיץ גם את הניצחון על לבאנטה בליגה (2:3) בשל הכרטיס האדום שספג נגד ויאריאל.

בכתבה אחרת נכתב על התרומה של הקשרים במרכז השדה - עומדים בציפיות בניגוד לשנה שעברה. קאסמירו כבש פעמיים (נגד לבאנטה ושער השיוויון נגד ברוז'), טוני קרוס הפציץ לחיבורים של סלטה במחזור הפתיחה ולוקה מודריץ' עשה את זה נגד גראנדה במחזור האחרון. בכתבה הציגו את השיפור של החבר'ה באיומים על השער. בעונה שעברה מודריץ' בעט בכל 69 דקות והעונה עושה זאת כל 41 דקות. אצל קרוס המספרים ממש זהים. קאסמירו, מנגד, בעט בשנה שעברה כל 64.7 דקות והעונה עושהנ את זה כל 72 דקות.

https://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2019/10/07/primera/1570465974_777658_1570466041_noticia_normal_recorte1.Xxx

בנושא אחר, הקשר פדה ואלוורדה שלא מרבה לשוחח עם התקשורת - דיבר במסיבת העיתונאים במסגרת נבחרת אורוגוואי וסיפר על תקופתו בריאל מדריד, צמיחתו, העמדה המועדפת עליו ועוד. הוא גילה שבתחילת דרכו היה ביישן והתקשה לנהל שיחה עם חבריו לקבוצה: "אסור לי להיות מרוחק, אני חייב להיות אחד מהצוות, אחד מהחבר'ה. לאט לאט שיניתי את האישיות שלי, דמות אחרת על המגרש ומחוצה לו. הייתי ביישן בתחילת דרכי ובקושי דיברתי עם שאר השחקנים".

על ההתקדמות שלו: "צריך לדעת לשמור על הרגליים על הקרקע, זה מניע אותך עלבוד קשה ולהמשיך להשתפר וללמוד מכל החברים והשחקנים הגדולים שמקיפים אותי. אתה לא צריך לקרוא יותר מדי מה נכתב בתקשורת, לטוב ולרע. נחמד שמדברים עליי ומחמיאים לי, אבל צריך להישאר צנוע".

על העמדה על המגרש: "אני יכול לשחק בכל מקום באמצע. זידאן מנסה אותי כ-'5' או '8'. אני מרגיש בנוח. אני קשר אחורי שאוהב לצאת קדימה ולהגיע לרחבה של היריבה עד כמה שאפשר. הוא מבקש ממני לתת את המיטב שלי, כשהמאמן נותן לך ביטחון זה מאוד עוזר". על טוני קרוס: "הקולגות עוזרים לי מאוד, הם מייעצים לי. קרוס הוא אחד מהם, הוא האליל שלי, כיף לעקוב אחריו, אני שמח שהוא מייעץ לי, זה ערך שאין לו תחליף. הוא עזר לי מאוד ואני מעריך את זה".

על החולצה של ריאל מדריד: "כששיחקתי בפיינרול זה היה אתגר עצום עבורי. ללבוש את החולצה של ריאל מדריד זה חלום של כל שחקן, חייב להמשיך להשתפר על המגרש ולהתחזק ברמה המנטאלית".

8. Raulito Madridista

המארקה וה-AS יחד עם כותרות מפוצצות הבוקר על כריסטיאן אריקסן, קשר טוטנהאם שלפי הדיווח ייצטרף בינואר. ריאל תפעל לפי הספר ותגיש הצעה בינואר על אף העובדה שתוכל לקבלו בחינם בקיץ שכן הוא מסיים חוזה ב-2020. נכתב שזידאן השתכנע על ידי ההנהלה לחזק את האמצע לצד הכישלון הנוכחי במשחקים בליגת האלופות זאת על אף שהדני לאו דווקא יוסיף אינטנסיביות ועוצמה אלא יותר טכניקה ודחיפה קדימה.

האמת שאני נגד. אלא אם כן יגיע ממש בגרושים בשל הביקורת שספג מתחילת העונה. הייתי בעדו בקיץ אבל מעדיף כבר לחכות חצי שנה. אנחנו זקוקים לקשר אחורי. הסתדרנו איכשהו עם חאמס, ואלוורדה מתקדם ואחרון בהיררכיה ישנו איסקו.

9. סיונרה Member

אריקסן איבד הרבה מניות בשנה האחרונה. במקום שנהנה מהעובדה שדניאל לוי הציל אותנו מנפילה ברכש, אנחנו מתעקשים ללכת על שחקן שפשוט לא מתאים, לא לרמה ולא לצרכים של הקבוצה.

EsheD אוהב/ת את זה.
  10. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

המטרה הראשונה של פרז/זיזו צריכה להיות מישהו בסגנון של קאנטה/אנדובלה. קשר שהוא קודם כל בעל הבית במרכז המגרש.
    ואם הוא רוצה להביא את פוגבה על הדרך,תפאדל.

בשורה התחונה,בינואר להביא קשר אחורי ו-ווינגר ימני,וחלוץ.

11. סיונרה Member

אגב, אריקסן עדיף מבחינתי על פוגבה גם היום.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

לזרוק רשימת מכולת זה יפה, איזה חלוץ טוב בהרבה מקארים בנזמה והוא שחקן שאפשר להביא? רק אם הארי קיין יחליט שנשבר לו הזין מטוטנהאם לדוגמא, שלא תוותר על אנדומבלה אחרי שהפך לשחקן היקר בתולדותיה. אני חי בשלום גם עם קאסמירו, מה שצריך זה גיבוי ולא שחקן שישחק במקומו. לוקה יוביץ' הגיע רק הקיץ ב-60 מיליון יורו והוא ישלים כאן עונה אחת לפחות. פול פוגבה לא פונקצייה, הוא לא מעניין, הוא עדיף על אריקסן לדעתי רק בעניין הפיזיות. כיום מול 3/4 מהיריבות אני עולה עם קרוס, קאסמירו וחאמס\ואלוורדה, בלי מודריץ'.

13. Raulito Madridista

רוברטו קרלוס מדבר על תקופת הגלאקטיקוס

המגן השמאלי בן ה-46, אחד השחקנים האהובים ביותר בריאל מדריד איי-פעם, התארח אצל ויטור באיה והעניק ראיון מרתק לערוץ 11 בפורטוגל בו דיבר על תקופת הגלאקטיקוס. על אף שהמגן לא הואשם על ידי התקשורת לאורך השנים בחוסר מקצוענות או חיבה מוגזמת לחיי הלילה, הוא מספר סודות מרתקים מחדר ההלבשה ובעיקר על החוקים של כל מאמן, נאמר זאת כך. קודם כל הוא סיפר שאביו העריץ את הזמר הברזילאי ועל כן הגיע זמו.

האווירה בקבוצה: "האווירה בחדר ההלבשה, האווירה במלון, הייתה אווירה מדהימה בחדר ההלבשה. אני מתגעגע לזה, גם לרגעים באוטובוס לפני משחקים גדולים, כדורגל זה דבר נפלא".

הקשר עם ויסנטה דל בוסקה: "הוא היה כמו חבר, לא היה צורך בחוקים, השחקנים ידעו מה עליהם לעשות. הוא הבין אותנו בצורה מושלמת. האימונים של יום שני, ולפעמים ימי שלישי היו בשעה 17:00. הוא לא קבע אותם ב-11:00 כי ידע שאף אחד לא יוכל להגיע".

על חוסה אנטוניו קמאצ'ו: "הייתה לנו מערכת יחסים טובה עם כל המאמנים. הוא הגיע לחדר ההלבשה, בירך את כולם, היה רציני מאוד, ידענו על ההיסטוריה שלו במועדון. הסתכלתי לראות מה הוא עומד לומר. הוא אמר: 'רוצה לראות את כולם מחר בשעה 07:00 בבוקר'. בדרך כלל התאמנו ב-10:30. דיברנו איתו דרך הקפטנים כדי לנסות לשנות את לוח הזמנים".

https://cdn.20m.es/img/2007/01/25/553597.Xxx

על ואנדרליי לושמבורגו: "גם איתו קרה משהו דומה. במשחק הליגה השני שלנו יחד, השארנו את התיקים בחדר ולפני ארוחת הערב הייתה בירה ויין על השולחן. תמיד היו שני בקבוקים, אני ורונאלדו אמרנו: 'בוס, האנשים האלה, יש לנו מנהגים, אתה תראה את זה, נסה לאפשר לנו חופש ולא לשנות את הכל, אל תוריד אותם'. מה הוא עשה? הסיר תחילה את הבירה ולאחר מכן את בקבוק היין. זה נמשך שלושה חודשים".

הכוח של חדר ההלבשה: "אני חושב היום במבט לאחור איך ייתכן שעשינו כל כך הרבה 'שטויות'. בסיום כל משחק להרבה שחקנים היה מטוס פרטי שהחזיר אותם לשדה התעופה בראחס במדריד. כך היה עם בקהאם, גם לפיגו, זידאן, רונאלדו. וכעבור יומיים היינו צריכים להתאמן. התפללתי שהמשחקים יהיו בשבת כדי שאהיה מסוגל לנסוע לראות פורמולה1 ביום ראשון. היה טירוף".

הגעתו לריאל מדריד: "אהיה אסיר תודה לאינטר. לורנצו סאנז הביא אותי, זה היה נורא, לא היה מספיק כסף לשלם לשחקנים. פלורנטינו הגיע ואירגן את המועדון. הוא שילם הרבה כסף בזמן אחר. הוא הביא את הגלאקטיקוס - פיגו, זידאן, רונאלדו, בקהאם".

על כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי: "הם כמו אאוסביו ומראדונה בעבר, זינדין זידאן. יש לי אהבה ענקית לכריסטיאנו. איש לא רצה שיעזוב את ריאל מדריד. חשבתי שהוא היה משוגע כשאמר שהוא עוזב. הוא היה הכל בריאל מדריד וגם זכה בהכל".

על רונאלדו פנומנו: "הכרתי אותו בשנת 1993. מאז, בכל משחק של הנבחרת או של ריאל מדריד - ישנו באותו חדר במלון. ישנתי יותר פעמים עם רונאלדו מאשר עם אשתי".

14. סיונרה Member

ריאל מדריד יכלה לאורך השנים להביא מספיק חלוצים במקום בנזמה, זה שבנקודה זו כולם תפוסים, לא אומרת שאי אפשר ולא היה אפשר להביא. החלוץ שמביאים לגבות אותו, שיחק העונה בערך 40 דקות, כשרובן היו לצד בנזמה ולא במקומו. כשאתה מראש מביא שחקנים לקבוצה שהתנאי היחיד שלך עבורם זה שהם לא יהיו יותר טובים מבנזמה בשום שלב, אתה מצמצם את האפשרויות בצורה דרמטית.
    אני שמח שטוב לך להיות ברמה של היריבות 3/4 מהמקרים. אני התלוננתי שפלורנטינו מכוון למקום שלישי בכל עונה, אבל מסתבר שאתה היית שמח עם המקום החמישי.

EsheD אוהב/ת את זה.
  15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה שכול כך מעריץ את תקופת הגלקטיקוס מסתפק בבינוניות שיש היום בקבוצה..?
    לא אכנס מי אפשר להביא ומי לא. בסופו של דבר לכול אחד יש מחיר.
    אבל תביא קשר אחורי חזק, לא חייב במקום קאסמירו, אפשר לצידו. כי למודריץ אין יותר מה לתת.
    זה הביאו את יוביץ זה יפה,זה נחמד ,אפילו סימפטי. אבל אין לו סיכוי לשחק,בטח שבנזמה מנפח את הסטטיסטיקה האישית שלו מול הנמושות או 3/4
    מהירות כמו שאתה קורא להם..

בוא אני אקצר לך,אפשר להמשיך לטאטא את הבעיות ולספר שהכול בסדר באופן יחסי. אבל שתגמר לך העונה עוד חודשיים נראה אם תשאר באותו קו כמו היום.

מצב נושא:
הנושא נעול.