ריאל מדריד 2018/19:: רעש לבן בפתח, גם אם זה עידן חדש...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

לופטגי:"קיילור וקורטואה הם לא בעייה אלא פיתרון נהדר"

המאמן היה שמח לאחר הניצחון 3:1 על גביע הברנבאו והודה שהיה נרגש אתמול ממשחקו הראשון על הקווים בברנבאו גם אם אין מדובר במשחק רשמי, המשיך לשבח את הקבוצה, התייחס לנושא השוערים הבוער ופחות לעניין החלוצים או ההתקפה וכמובן שלא גילה לכתב את ההרכב המסתמן נגד אתלטיקו. הנה דבריו של לופטגי:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/08/11/15340245229551.Xxx

ההרכב נגד אתלטיקו. "אני לא יודע עדיין וגם אם הייתי יודע אז בטח לא הייתי אומר לכם העיתונאים, חכו ותראו".

הבכורה שלו. "תמיד מיוחד לשבת על הספסל בברנבאו שהוא בית, ברור שהייתה התרגשות".

בייל. "אני לא מדבר על העונות הקודמות. הגעתי וראיתי שחקן שמח ומחויב, הוא משנה תפקיד על המגרש, הוא בכושר נפלא לקדם העונה ואנחנו סומכים עליו ומצפים ממנו".

בנזמה. "אנחנו שמחים איתו, הוא מתאמן טוב והוא במצב אופטימלי, הוא עוזר לנו בהרבה דברים מעבר לשערים".

ההזדמנויות של מילאן. "הם שיחקו טוב והגיעו למצבים, זה נכון, אנחנו רוצים לספוג העונה פחות שערים וברור שמשחק ההגנה שלנו עדיין לא שלם".

הקאנטרה. "אנחנו שמחים, יש שחקנים שיעזבו אבל יהיו גם שחקנים בחלק הראשון. נקבל החלטות לפי קדם העונה ושיקולים נוספים, יש לריאל מדריד הרבה צעירים טובים".

היבטים טקטיים. "אנחנו צריכים לשחק קרוב זה לזה אבל אני חושב שהצוות עושה את זה טוב לפרקים. אנחנו רוצים לשפר כמה דברים ואתמול לא החזרנו את הכדור מהר אליינו לאחר האיבוד, אבל זו רק פתיחת העונה ואף קבוצה לא בשיאה".

ניהול הקרב על השער - קיילור וקורטואה. "יש לנו תחרות מאוד גדולה וזה נהדר בשביל הקבוצה, ניקח החלטות. אף שוער לא רוצה לשבת על הספסל אבל אנחנו לא רואים את זה כבעייה אלא כשני פתרונות נהדרים".

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/08/12/portada/marca_papel/g1208.b4bbd7e41751db9572071f18017c0df3.Xxx

בתקשורת פירגנו לריאל מדריד על הניצחון אתמול ובשער המארקה מעליכם כתבו - 'מדריד מוכנה לסופר-קופה', וציינו לטובה את בייל ובנזמה וגם את קור הרוח וההתלהבות של וינסיניוס. במארקה כתבו בסיקור המשחק שהתוכנית לקראת אתלטיקו היא ה-B-B-A - בייל, בנזמה ואסנסיו שאתמול לא כבש אבל שיחק טוב. ב-AS כתבו שריאל מדריד ממשיכה לנצח ושומרת על עצמה, אבל לצד יכולת טובה של קרבחאל שהיה המצטיין במגרש וגם גארת' בייל - השאר משאירים לא מעט ספקות.

עוד עניינים שעלו לסדר היום - במארקה כתבו על כך שהברנבאו 'נכנע למודריץ' - הקשר ששיחק ברבע השעה האחרונה והיה מעורב בשער של בורחה מאיורל - התקבל בתשואות גדולים ע"י הברנבאו אך ספק אם הוא מוכן לסופר-קופה| בחלוקת הציונים של המארקה דיברו על קיילור נאבאס שרשם משחק טוב וב-AS הוסיפו 'קיילור לעולם לא נכנע' - קורטואה תמיד משוויץ בגובה שלו ולדעתו זו הסיבה שהוא הודף המון כדורים ששוערים אחרים לא יכולים. איך סיכמו במארקה? - 'קיילור לא כזה גבוה אבל הוא מגיע להכל'| במארקה הוסיפו לסיכום חמישה דברים טובים שלופטגי לוקח איתו הלאה - ראשית, שיתוף פעולה טובה של בנזמה ובייל שכבשו בקדם העונה כפי שציפו מהם; שנית - ריאל מדריד כבשה שמונה שערים בשלושת המשחקים האחרונים; סיבה שלישית - הספסל, כשכולם בריאים - לא נראה קצר מדי ולופטגי בניגוד לזידאן בעונתו האחרונה בתפקיד - משתמש בכולם, בינתיים; דבר נוסף, ריאל כובשת שערים מהירים כפי שהיה נגד רומא ומילאן ומאוד לא אופייני לעונה שעברה בה היא תמיד פתחה בהיסוס; נקודה אחרונה - השחקנים מהמונדיאל משתפרים - קרבחאל היה מעולה, ראמוס ללא טעויות וגם קרוס באותו קו.

2. סמואל אטו Member

אני לא מבין למה אין שום הודעה לתקשורת של אף אחד מהצדדים אם מודריץ' סגר על חוזה חדש בריאל...

3. גלץ Member

קיבלתם עוד אותו דבר. נראה שגם למאמן הזה יש אהבה אפלטונית לבנזמה.

4. Raulito Madridista

עם הפנים לסופר-קופה: ההחלטה הגדולה הראשונה של לופטגי:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/08/12/15340254907108.Xxx

‘ה-11 של לופטגי בגביע הברנבאו אמש היו כאילו מדובר במשחק רשמי לכל דבר, אפילו משחק בליגת האלופות. ההרכב היה החזק ביותר, חוץ משחקן אחד - לוקה מודריץ’, שברור שייכנס להרכב הראשון, השאלה ע"ח מי: קאסמירו, קרוס, איסקו, אסנסיו, בייל ובנזמה, אחד מהשישה צריך לפנות את מקומו. מודריץ’, כשחקן המצטיין במונדיאל ואחרי התשואות הרמות מהברנבאו ובכלל תקופתו בקבוצה - הוא בלתי-מעורער.
    עוד נכתב שהבחירה היא ‘מאוד עדינה’ ולכל אחד יש את הסיבות שלו: קאסמירו הוא הגרזן האמיתי, טוני קרוס גם כן צבר מעמד בקבוצה מן הסתם ותמיד היה שחקן הרכב, איסקו זה הבייבי של לופטגי. ולגבי השלישייה הקדמית? בנזמה החלוץ, בייל הוא הכוכב הראשי בהצגה ואסנסיו, כך בטוחים - זו עונת הפריצה.
    בסקר במארקה הצביעו למעלה מ-40 אלף והגולים של בנזמה בפרה-טמפורדה לא עושים רושם. 33% כותבים שבנזמה צריך לפנות את המקום, אלא שהבא בתור אחריו הוא אסנסיו עם 20%. אח"כ - איסקו עם 19%, קאסמירו עם 17%, קרוס עם 8% ובייל אחרון עם 3% כמובן…

שני עניינים נוספים על קצה המזלג: ראשית במארקה כתבו על כך שקיילור פילס את דרכו להרכב גם בסופר-קופה נגד אתלטיקו. הוא הציג משחק מעולה אתמול וקורטואה לא שיחק ולו דקה אחת ובקושי התאמן במדי הקבוצה כך שנראה שקיילור ייהנה מהאפודה בינתיים| שנית ב-AS דיברו על אסנסיו ‘מחפש את המיקום שלו’ - נכתב שהוא שיחק בארבע עמדות במהלך השנתיים במדריד ואת כולן הוא מבצע באופן טוב אך לא מושלם.

5. Raulito Madridista

שני הגרוש שלי לדיון: איסקו באמת מאכזב, זוכר חצי פעולה טובה שלו בכל קדם העונה, נניח הכניסה לעומק אתמול וכמעט שער שכבש(קיבל מסירה מאסנסיו). אין ספק שהדיון הוא או איסקו או אסנסיו שלגביו אני חושב שהוא יותר קילר, משחק מהר יותר ומאמין שהוא יכול להביא את המספרים. איסקו היה נפלא בחצי השני של עונת הדאבל שלנו עם זידאן, ואשתקד פתח את העונה טוב. הוא זכה לקרדיט בהרכב בגמר והיה בסדר אבל לא משהו שמפיל אותי מהכיסא. בכל-מקרה עם עוד שחקן ראוי על הספסל בחלק הקדמי הייתי שקט יותר.

אגב, לדעתי קיילור צריך לשחק בסופר-קופה נגד אתלטיקו ואני חושב שלגבי כל אלה שיש להן טענות כלפיו על העונה שעברה - את קורטואה של 2017/18 ראיתם? וזה בטח לא רק הגול נגד מסי בקאמפ-נואו. האמת שגם ב-2015/16 הוא היה רע.

6. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/08/12/15341056024348.Xxx

הבוקר קצת משעמם בתקשורת במדריד. הכותרת העיקרית: מה-B-B-C ל-B-B-A: אסנסיו הוא זה שתופס את המשבצת של כריסטיאנו בהתקפה, ובמארקה כתבו על היתרונות החדשים, ככה על קצה המזלג: אחריות - עם עזיבתו של כריסטיאנו כל אחד צריך לתת יותר; גיוון - כעת אין שחקן אחד שדורש את הכדור בסיום כל התקפה, השלושה מעורבים יותר במשחק; עבודה - כריסטיאנו היה פטור ממשחק הלחץ, מעין חוק לא כתוב, בעוד בייל ואסנסיו משקיעים הרבה יותר בהגנה; ורסטיליות - נכתב שעם השלישייה הזו אפשר לבצע יותר חילופי מקומות מאשר בעבר; המצבים הנייחים - לריאל יהיה בועט חדש לכדורים החופשיים ולפנדלים, ככל-הנראה בייל ולעתים אסנסיו, וגם האסטרטגייה בקרנות תשתנה למרות שחיפשו לא פעם את ראמוס.

כתבות קצרות נוספות במארקה דיברו על 'כל כוכבי המונדיאל' שישחקו בסופר-קופה האירופי, כלומר מודריץ' בהרכב בוודאות, וכנ"ל מהצד של אתלטיקו, וכן 'הזמן של בייל' להוביל, כבר ברביעי.

ב-AS נכתב הבוקר שלופטגי מרוצה מאוד ממשחקי ההכנה - שלושה נצחונות והפסד ויכולת טובה בסה"כ, אבל הוא כן רוצה לבצע רכש בזמן שנותר, זאת מבלי להשתולל - והרכישה של קורטואה נחשבת למשל כסבירה. לא חייבים גלאקטיקו אבל הסגל זקוק לעוד עומק. קודם כל המאמן דורש בלם, אחרי עוד פציעה של ואייחו שאולי לא מוכן פיזית והוא צריך המשכיות. כנראה שהפיתרון של נאצ'ו+צעיר מקסטיליה זה לא מספיק טוב. מעבר לכך המאמן רוצה חלוץ למרות שהוא מרוצה מבורחה מאיורל שהבקיע בגביע הברנבאו וגם אשתקד כבש שבעה שערים, בעוד ראול דה-תומאס לא שיכנע אותו. בנוגע לקישור, יורנטה לא מרשים אותו, כך לפי הכתב, וסבאיוס ו-ואלוורדה מקסטיליה ישחקו יותר.

בנזמה: "ניתן את הכל כדי לזכות בסופר-קופה האירופי. אנחנו בתור הזהב של ריאל"

קארים בנזמה מעולם לא כבש בסופר-קופה האירופי במדי ריאל מדריד, ובהזדמנות הרביעית הוא יקווה לעשות זאת. בינתיים באתר של אופ"א תפסו את הצרפתי לראיון לקראת המשחק הקרוב נגד אתלטיקו ברביעי. "הסופר-קופה האירופי הוא תואר בו ניתן את הכל".

https://www.realmadrid.com/img/horizontal_940px/_1rm9080.Xxx

הסופר-קופה האירופי הוא תואר שאתם רגילים לזכות בו בעונות האחרונות בדומה לצ'מפיונס. מהי ההרגשה לקראת המשחק הגדול הראשון של העונה?

- "זה אומר הרבה עלינו כמועדון. הסופר-קופה האירופי הוא תואר חשוב כי הוא התואר הראשון, ויש נגדינו יריבה קשה כמו אתלטיקו. אנחנו ניתן את הכל. זה יהיה קשה אבל יש לנו קבוצה חדשה אך גם ניסיון, יש לנו תשוקה. אנחנו רוצים להתחיל את העונה עם תואר".

מה זה אומר עבור בנזמה לכבוש בגמר ליגת האלופות?

- "זה היה שער מיוחד בגלל המעמד. אולי לא שער אסתטי אבל זה לא היה פשוט להבקיע. ידעתי למה לצפות או יותר נכון חיכיתי לטעות שהשוער יבצע. זה אומר הרבה עבורי. כל המשחק היה נהדר. אני חושב שהייתי טוב. זה אחד המשחקים היותר טובים שלי עם החולצה של ריאל מדריד והיה לי המזל לכבוש בגמר, זה רגע בלתי-נשכח".

והשער של בייל, מה הרגשת?

- "זה היה שער מדהים, גם שחקני ליברפול היו בהלם. לא היו לו הרבה אפשרויות אחרות, זו הייתה מספרת מדהימה. שמחתי עבורו כי הגיע לו וכמובן שזה נתן המון לקבוצה".

מהם היתרונות שלך ככדורגלן שבזכותם הצלחת להגיע למאה משחקים בליגת האלופות?

- "אני מאוד גאה ברקורד הזה. זה מראה עד כמה אני רעב ושאפתני ולא נח על זרי הדפנה. אני תמיד רוצה להמשיך ולהבקיע עוד שערים אבל בעיקר שהקבוצה תשחק טוב ותנצח, לסייע איך שאני יכול, גם אם זה אומר לבשל לחברים ולא לכבוש בעצמי. המפעל הזה מיוחד מאוד עבור הקבוצה ועבורי".

איך זה היה לזכות בארבעה גביעי אירופה בתוך חמש שנים?

- "אני חושב שפשוט אנחנו נמצאים בתור הזהב של ריאל מדריד, זכינו בהמון תארים והשגנו הצלחה כבירה באירופה כמו בימי קדם. זו תחושה שאין לתאר. בנינו קבוצה חזקה מאוד עם אופי עצום שנה אחרי שנה, השחקנים הבכירים ממשיכים. אנחנו נותנים את הטוב ביותר ברגע הנכון, יש לנו קשר מיוחד למפעל. אנחנו בכל שנה רוצים להגיע הכי רחוק שאפשר, וגם בתקופה הלא טובה שלנו אשתקד - ידענו שאפשר לנצח את פאריס. הראינו תמיד רצון ומוטיבצייה לצד כבוד מלא ליריבות".

אתה מודע לכך שהרקורד שלכם דומה לריאל מדריד של שנות ה-50?

- "אנחנו יודעים כי כל קבוצה הייתה רוצה לזכות בתואר הזה שלוש פעמים ברציפות כמונו, זה לא קרה בעידן הנוכחי. זו תחרות קשה מאוד. לנו יש קבוצה חזקה עם הרבה אופי. אין ספק שהקבוצות הגדולות של ריאל מדריד לדורותיה מהוות מודל, וגם הקבוצה שלנו כזו, ללא ספק".

העונה העשירית שלך בריאל מדריד מתחילה, תאר את האבולוציה וההתקדמות שלך מאז שהגעת לריאל כילד צעיר מאוד?

- "התבגרתי הרבה ללא ספק, גם ברמה האישית וגם ככדורגלן, פיתחתי את המשחק הייחודי שלי. יש לי הרבה ניסיון במועדון הטוב ביותר בעולם. היו ימים קשים ומסובכים, בעיקר בתחילת הדרך והתחרות תמיד קשה, אבל נלחמתי בכל רגע, הראתי רצון, והחלטתי להתנתק מהביקורות. אני עושה את הטוב ביותר שאני יכול עבור המועדון".

איזו עצה אתה יכול לתת לשחקנים צעירים שמגיעים לריאל מדריד?
    - "הדבר הראשון שאני יכול להגיד להם - חובה לעבוד קשה, אין דרך אחרת בריאל מדריד, וגם שהם זקוקים לסבלנות. בריאל מדריד תמיד נמצאים הטובים ביותר".

https://www.realmadrid.com/img/horizontal_940px/_1am1029.Xxx

בדיוק היום לפני ארבע שנים, בקיץ 2014, ריאל מדריד של קרלו אנצ'לוטי זכתה בסופר-קופה האירופי השני בתולדותיה(הראשון היה ב-2002 כשניצחה 3:1 את פיינורד) כשגברה 2:0 על סביליה במגרש בקארדיף, ווילס, מקום הולדתו של גארת' בייל. כריסטיאנו, איך לא, כבש צמד בדקות 30 ו-49' - הראשון אחרי בישול של בייל מצד שמאל ודחיקה לרשת(כריסטיאנו אגב היה זה שהחל את ההתקפה), והשני בבעיטה חזקה ברגל שמאל שהכניעה את השוער(מסירה של בנזמה). הוא גם נבחר כמובן ל-MVP. טוני קרוס וחאמס רודריגס ערכו הופעת בכורה במדי ריאל מדריד. צ'אבי אלונסו המושעה לא שיחק.

ריאל מדריד: איקר קסיאס; קרבחאל, ראמוס, פפה, קונטראו(מרסלו, 84')| מודריץ'(יירמאנדי, 86'), קרוס, חאמס(איסקו, 72')| גארת' בייל, כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה

באתר הרישמי גם דיברו על ראמוס וקרבחאל - 'המפתחות' - השניים כמובן שיחקו בכל שלוש הזכיות של ריאל בסופר-קופה האירופי ב-2014, 2016 ו-2017, ולא רק זה - הם שיחקו את כל הדקות, ובמשחק המטורף ב-2016/17 כבשו שערים דרמטיים עם הבאזר במשחק בלתי-נשכח. ראמוס השווה בנגיחה בדקה ה-89 אחרי בישול של לוקאס ואסקס, וקרבחאל כבש שער סולו ענק בדקה ה-117 בדרך ל-3:2.

7. Raulito Madridista

זכרונות נעימים: שנה לניצחון בסופר-קופה בקאמפ-נואו

http://realmadrid.co.il/Images/topicSuperCopa-Espana201713082018.Xxx

לפני שנה בידיוק היינו על גג העולם: אלופת אירופה הגאה, זו עם הסגל הטוב ביותר, שמחצה את ברצלונה בקאמפ-נואו ברוורס בלי מאמץ ולמרות שיפוט עוין, והייתה מוכנה לזכות שוב בכל התארים. על לילה בלתי-נשכח שעשה יותר נזק מתועלת.

"איפה היינו אז ואיפה אנחנו היום" - משפט שבשיגרה, לאו דווקא בהקשר של כדורגל אבל הפעם הוא כל-כך מתאים. בקצרה: אז היינו במצב הרבה יותר טוב מאשר היום. ריאל מדריד, אלופת אירופה בפעם השנייה ברציפות והדאליבסטית הגאה - פתחה את 2017/18 על גג העולם ועם טונות של אופטימיות וכוח הרתעה. נדיר שזוכרים משחקים במסגרת הסופר-קופה הספרדי, אבל זה היה משחק מיוחד ויוצא דופן, שבדיעבד גם עשה לריאל מדריד יותר נזק מתועלת. השאננות והשובע עלו לראש, ברצלונה השתחררה מהטראומה ומעזיבת ניימאר ומהמשפט הידוע של פיקה אחרי הגומלין 'זו פעם ראשונה שאני מרגיש נחות נגד ריאל מדריד מאז שאני כאן', והעונה בליגה הייתה קטסטרופה.

משחק מיוחד ותחושת עליונות. ובכל-זאת מדובר במשחק מיוחד. פשוט כי ריאל מדריד בדרך-כלל הייתה מסתבכת בקאמפ-נואו. והפעם היינו טובים יותר - ושום דבר לא היה יכול לעצור אותנו. ריאל נתנה מופע - כשהיא מנצחת בקלילות את ברצלונה בקאמפ-נואו, ברוורס, בחצי מאמץ, 3:1 עם גולים נפלאים, וזאת למרות שיפוט עוין של השופט הליצן שהרחיק את כריסטיאנו על לא עוול בכפו ועוד קודם לכן המציא פנדל אחרי ששחקן התיאטרון סוארס זרק את עצמו ברחבה. וגם כל זה לא הספיק לבארסה. אותה עליונות שפיקה דיבר עליה - זה משהו שגם אני לא הרגשתי כאוהד ריאל ע"ח ברצלונה מאז תחילת עידן הגלאקטיקוס.

משעמם זה לא יהיה. בארסה סירבה לכבד את ריאל מדריד בפאסיו לפני המשחק ובמחצית הראשונה זה כל מה שהיה לדבר עליו. ריאל במערך היהלום עם איסקו מתחת לבייל ובנזמה הדי חלודים - שלטה בכדור אך התקשתה ליצור משהו מסוכן. השחקן הבולט, כריסטיאנו, שחזר מאוחר מהחופשה - המתין בשקט על הספסל. אתם זוכרים קלאסיקו שהוא לא שיחק? בארסה מן הסתם הבינה שדאולפאו במקום ניימאר זה לא פשוט, וגם לא לא היו יותר מדי פתרונות. ההייליט העיקרי היה קובא בתפקיד אנטי-מסי, כמו שיעשה בגומלין בצורה מוצלחת. בדקה ה-50 משהו זז, בערך - מרסלו הצטרף להתקפה בנמרצות והעביר כדור רוחב, ואז החל הלילה המסויט של פיקה והמענג מצידנו כשהבלם דחק לשערו-הוא - 1:0 לריאל מדריד.

יאללה בלאגן. המשחק התעורר. ראקיטיץ' החמיץ בצד שלהם ובארסה התחילה להיות מסוכנת ממיליון הקרנות, ג'ורדי אלבה הציל שער מהקו אחרי ניסיון של קרבחאל, וכל זה לפני שהאיש האמיתי נכנס לתמונה - וזה לא כריסטיאנו שהחליף את קארים, אלא אדוני השופט - דה-בורגוס. בדקה ה-77 לואיס סוארס זרק את עצמו ברחבה מול קיילור והאיש עם המשרוקית קנה את הבלוף. מסי השווה בפנדל ל-1:1. ריאל לא נעצרה והמשיכה בשלה. בדקה ה-82 אסנסיו שלח כדור עומק נהדר לכריסטיאנו שרגיש את אומטיטי מאחוריו. כריסטיאנו נפל, מעד, ובטח לא זרק את עצמו. הוא קודם לכן סחב כרטיס צהוב, והשופט העיז לשלוף לו צהוב נוסף על התחזות. כריסטיאנו התרגז, דחף אותו אחרי שהורחק ו..הוא יושעה מעוד ארבעה משחקים.

שובו של המלך. כריסטיאנו היה שזוף וגם חלוד. רק חזר מהחופשה. אני זוכר אותו מקבל את הכדור על הקו, עושה דריבל ומרים היישר לידיים של השוער. 'הוא עדיין לא חד', צעקתי בפאב. ואז זה הגיע, הגול המושלם. כריסטיאנו כבש מאות שערים במדי ריאל אבל זה אחד שאזכור יותר מכל. הביצוע המלוטש - בעיטה לחיבורים, היריבה, המגרש, החגיגה עם הקוביות בבטן, חגיגה שאימצתי אני עם החבר'ה בשכונה. וכך זה היה: קרוס שלח כדור ארוך וכריסטיאנו הוריד בחזה לאיסקו שמסר לו את הכדור בזמן, ולשטח. כריסטיאנו רץ, מולו נעמד פיקה, חיתוך לאמצע ובעיטה לחיבור. Que Golazo!

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/08/14/15026617943467.Xxx

הנשיא מבסוט. בארסה עשתה קולות של שיוויון והגבירה לחץ. עוד קודם על המגרש היו כבר אסנסיו שהחליף את קובא במהלך סופר-אמיץ של זיזו בדקה ה-68' וגם לוקאס ואסקס, רגע לפני שכריסטיאנו הורחק. ריאל בחרה שלא להסתפק ב-2:1. בדקה האחרונה היא טסה למתפרצת מרגשת של צמד הצעירים - לוקאס ואסקס שניצל טעות של סוארס במסירה לאחור, ומרקו אסנסיו שפתח את מנוע הסילון קדימה. לוקאס מסר לאסנסיו שברגל שמאל מ-16 מטר מצא את החיבור הקרוב של טר-שטגן. שער ענק ו-3:1 מפלצתי לריאל מדריד בקאמפ-נואו. 'פלורנטינו מבסוט - מבסוט לאללה!', אתם בטח זוכרים את הנשיא פרס שלרוב שומר על פוקר-פייס - חוגג בטירוף ודופק על השולחן ביציע הכבוד בקאמפ-נואו מרוב טירוף.

הגומלין. עם כל הכבוד לקלישאות, הן של זידאן מהצד שלנו והן של ואלוורדה - לבארסה לא היה סיכוי. נחותה משמעותית בפן המקצועי, שבורה מנטאלית, הסנטיאגו ברנבאו. כל אחד יחד, פלוס שער מטורף של אסנסיו כבר בדקה הרביעית - סגרו עניין. אסנסיו קיבל את הכדור באמצע ומ-25 מטר שלח פצצה גבוהה לרשת של טר-שטגן והכניס את הברנבאו לטירוף. הניצחון לא עמד בסימן שאלה ולו לרגע, ובדקה ה-39 בנזמה השתלט על כדור ברחבה, הקפיץ על הברך כשהוא גובר על אומטיטי הצרפתי ובעט לרשת.

הרכבים:

ריאל מדריד: קיילור נאבאס| קרבחאל, ראמוס(C), ואראן, מרסלו| קאסמירו, קרוס, קובא(אסנסיו, 68'), איסקו| גארת' בייל(לוקאס ואסקס, 81') בנזמה(כריסטיאנו רונאלדו, 58')

ברצלונה: טר-שטגן| אליש וידאל, פיקה, אומטיטי, ג'ורדי אלבה| בוסקטס, ראקיטיץ'(פאקו אלקסר, 83'), אינייסטה(סרג'י רוברטו, 68')| דאולפאו(דניס סוארס, 59'), מסי וסוארס

מארקה: הלילה בו מדריד כבשה את קאמפ-נואו| שער ה-AS: שום דבר לא עוצר את ריאל מדריד הזו| המספרים והתגובות| הסיקור שלנו: 'מרגישים בבית'| וידאו: תקציר המשחק

8. סיונרה Member

תספר בהזדמנות מה קרה אחרי הסופר קופה אם אתה מזכיר את המשחק הזה.

9. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר

שער המארקה:

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/08/14/portada/marca_papel/g1408.0f1a12bf85678ed1a83a8b219bef8f12.Xxx

'ג'ולן - צ'ולו מחכה לך'| לופטגי רושם דרבי בכורה(והאמת: משחק בכורה באופן כללי כמאמן ריאל) כשממולו נמצא סימאונה הכריש עם 26 משחקי דרבים ברקורד מאז 2012, מול ארבעה מאמנים שונים ולכולם היה קשה מולו - מוריניו, אנצ'לוטי, בניטס וזידאן. איזו הפתעה יכין המאמן שלנו? ריאל הגיעה עם 29 שחקני סגל - חמישה שוערים, ללא ואייחו ואודריוסולה הפצועים, ואתלטיקו עם 22 שחקנים. רק יום אחד נותר לסופר-קופה...

האולימפוס ממתין לכם. אם ריאל מדריד תזכה בסופר-קופה האירופי בטאלין ביום רביעי, הקפטן סרחיו ראמוס וסגנו מרסלו יהיו רחוקים תואר אחד בלבד מהאגדות מנואל סאנצ'יז ופאקו חנטו שזכו ב-21 תארים במדי ריאל מדריד והם השיאנים. בכתבה נכתב שוב שריאל מדריד נמצאת בתור הזהב שלה עם הזכיות הרצופות בליגת האלופות וסרחיו ראמוס ומרסלו כבר כתבו את שמם באותיות זהב בהיסטוריה של ריאל מדריד. לראמוס שהגיע בקיץ 2005 ברגע האחרון, ומרסלו שהצטרף בינואר 2007(אפילו חודש קודם לכן), יש 19 תארים במדי ריאל מדריד: 4 זכיות בצ'מפיונס-ליג, 4 אליפויות ספרד, 3 זכיות בסופר-קופה האירופי, 3 זכיות בסופר-קופה הספרדי, 3 זכיות באליפות העולם למועדונים ו-2 גביעי המלך. הם שווים לאיקר קסיאס במס' התארים וכבר עברו אגדות כמו ראול ובוטראגיניו(16 תארים). לבנזמה ו-ואראן מהסגל הנוכחי יש 16 תארים, בדיוק כמו כריסטיאנו שעזב.

ב-AS כתבו - ואלוורדה הוא החלופה, בהתייחס לעזיבתו של קובאצ'יץ' והסגל שהתדלדל בקישור המרכזי. הקשר מקסטיליה מראה רצינות ולופטגי שבע רצון ממנו בהתחשב במשחקי ההכנה ואחרי שנת שפשוף בדפור כמושאל כשיחד עם זאת המועדון בוחן את השוק ומחפש שחקן במחיר מציאה. הציטוט של לופטגי הוזכר - "אם קובא יעזוב נמצא פיתרון ונרצה לצרף שחקן כמוהו כי הוא חשוב", אך האופציות מצטמצמות ולאציו הערימה קשיים בעסקת מילאנקוביץ'-סאביץ'.

בנושא אחר, גרף השוואה בין השוערים שלנו קיילור נאבאס וטיבו קורטואה. בעונה הראשונה בקבוצה קיילור ספג 31 שערים ב-45 הופעות, 0.68 שערים למשחק, אלא שמאז המצב התדרדר ובסה"כ הוא עומד על שער במשחק - 130 ספיגות ב-130 הופעות(לא כולל עונת הבכורה). היות והנתון הוא משלוש העונות האחרונות, עונת 2014/15 הטובה של קורטואה לא נספרה וחבל, ויצא שספג 117 שערים ב-115 הופעות. הוא כמובן סבל מפציעות במדי צ'לסי ב-2016. קורטואה הדף 69.4% מהכדורים בניגוד לקיילור שהדף קצת יותר, 74.1%.

לקראת הסופר-קופה, ב-AS כתבו, גם בשער העיתון, שבעוד מודריץ' ישחק, הספקות הם לגבי הדרום-אמריקאים מרסלו וקאסמירו ששיחקו מחצית בגביע הברנבאו ולא בדיוק היו בקצב משביע רצון. האלטרנטיבות הן כמובן נאצ'ו ודני סבאיוס| אגב, פרט פיקנטי, המאמן לופטגי כבר זוכר את טאלין בירת אסטוניה לטובה - שם זכה עם נבחרת ספרדU19 בתואר אליפות אירופה, זה קרה ביולי 2012 אחרי ניצחון על יוון, תואר ראשון עבורו כמאמן.

10. Raulito Madridista

מסיבת העיתונאים המלאה לקראת הסופר-קופה: לופטגי והקפטנים

סרחיו ראמוס:

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/08/14/primera/1534264049_104457_1534264609_portada_normal_recorte1.Xxx

"זו פריבילגיה אדירה עבורינו לשחק שוב בסופר-קופה האירופי, זה סימן שריאל מדריד עושה את הדברים נכון והמצב טוב. אנחנו רוצים לזכות שוב בגביע וחייבים להצדיק את הכותרת של אלופת אירופה. אנחנו רוצים לשחק קרוב יותר לספרד אבל זה מה יש וגם באסטוניה נראה מי הי ריאל מדריד, למדינה יש הזדמנות לארח משחק גדול עם שתי קבוצות גדולות".

"אני לא אדבר יותר על סאלאח, כל אחד ראוי להגיד מה שהוא רוצה, אני כבר הבהרתי את עמדתי. לעולם לא אפגע בכוונה בשחקן, זה היה במקרה. קלופ רוצה להצדיק את ההפסד שלהם ולתמוך בשחקן שלו וזה בסדר. אני לא הראשון שמעורב בתאקל עם שחקן. למעשה הצבעתי לסאלאח כאחד הטובים ביותר בשנה שעברה, אז הם יכולים להיות רגועים".

"כריסטיאנו צריך לבדוק טוב יותר את העמדות שלהם, הוא תמיד הרגיש כמו משפחה בריאל מדריד וכך כולם, אני לא יודע על מה הוא מדבר[התבטאויותיו במדי יובה], הוא היה שותף להצלחות ולפרק עצום בהיסטוריה של ריאל מדריד והיה נאהב. איבדנו שחקן גדול אבל זה לא אומר שריאל מדריד תפסיק לנצח. המועדון הוא מעל להכל. הבמה משתנה והסגנון משתנה, זה הכל, אחרים מקבלים הזדמנות וזה בסדר".

על השוער ושחקני הרכש. "אף-אחד לא יאשים את קורטואה על כך ששיחק בעבר באתלטיקו מדריד, אני לא יודע מי יהיה השוער הראשון, יש לנו שני שוערים נהדרים והתחרות גדולה, הבחירה קשה. ההחלטות האלה לגבי שחקנים הן לא שלנו, הדלת של ריאל מדריד פתוחה עבור כל שחקן שרוצה להצטרף והמועדון רואה לנכון להביא אותו, אף שחקן לא מעל הקבוצה ומעל הסמל, המנטאליות כאן היא חשובה יותר מאשר כישרון".

מרסלו:

"המשחק מחר גאווה לכולם וזה פרס על כך שזכינו בליגת האלופות, יש רק מטרה אחת והיא ידועה, נרגשים לשחק בגמר נוסף, זה כבוד לשחק בכל גמר בחולצה של ריאל מדריד. אנחנו רוצים לנצח ירבה קשה מאוד. אנחנו רוצים לגרום לאוהדים שמחה, לא נוכל להיות עם כולם אבל אלה שהגיעו ישמחו וכמובן שאלה שבמדריד גם יתמכו בנו". המגן אמר שהוא לא כאן לדבר על יובנטוס וזה כלל לא חשוב ולא מעניין. "שיפרנו הרבה דברים מתחילת הקיץ, אתם תראו מחר, יהיה משחק גדול, כל אחד יהיה רעב, נעבוד קשה. אנחנו ניתן הכל בכל אימון ובכל משחק, אנחו רוצים לזכות בתואר, ריאל מדריד היא משפחה".

על וינסיניוס. "הוא כאן והוא מקיים את ההבטחה, דברים כאלה לוקחים זמן, כשאני הגעתי הייתי בן 18, סרחיו ראמוס הגיע בגיל 19. הוא ילד רגוע ושליו, אנחנו מדברים איתו הרבה החבר'ה הוותיקים, אני שמח שיש עוד ברזילאי במועדון הטוב ביותר בעולם ואנחנו נעזור לו כדי להרגיש חשוב, הוא העתיד שלנו אבל גם ההווה, הוא יוכיח את עצמו".

המאמן לופטגי:

תואר ראשון על הכף. "התחושות הן טובות מאוד, אנחנו אופטימיים ורוצים להמשיך את הקו מקדם העונה, אנחו יכולים לעשות משחק גדולה נגד קבוצה שתיקח אותנו עד קצה גבול היכולת, כמו תמיד. הם קבוצה נהדרת וממוקדמת מטרה, מומחים במשחקים הקשים האלה. אני מדמיין גמר קשה מאוד בכל ההיבטים, שתי הקבוצות ידרשו לגירסה הטובה ביותר שלהן". על עידן זידאן - "הוא עשה עבודה יוצאת מן הכלל, הצלחה מדהימה, אבל אנחנו לא נסתכל לאחור, אלא קדימה, בביטחון מלא ועבודה קשה יחד כדי להצליח".

המאמן סירב להתייחס לרכש ואמר - "אנחנו במשחק חשוב מאוד מחר, ממוקדים אך ורק בו, זה חשוב מדי כדי לבזבז זמן על דברים כאלה, אנחנו ממוקדים רק בתואר". מי שכן נמצאים הם בנזמה ובייל - "בייל הוא שחקן שאנחו מאוד אוהבים ושמחים שהוא איתנו, המון תשוקה והתלבות מהיום הראשון, אנחו סומכים עליו. תיהיה לו עונה גדולה ללא ספק. כנ"ל לגבי בנזמה". והשוערים? - "זה ברור לי מי הולך לשחק אבל לא אתן את ההרכב".

11. Raulito Madridista

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/39286389_1547554608678881_8894168424318500864_o.Xxx?_nc_cat=0&oh=eed6b2563fb4783db75ff8a10a8581df&oe=5C053750

היום שאחרי הפסד בגמר הוא קר ומנוכר, לא קל לראות את הגביע ולחלוף על פניו, להסתכל אבל לא לגעת, בטח שהתרגלנו לעידן זידאן עם 9 מ-9 בגמרים. כשבתקשורת הספרדית כותבים 'אין רונאלדו - אין תארים' - הם צודקים ללא ספק אבל זה כבר במבט קדימה כי מול אתלטיקו פישלנו מספיק פעמים גם עם כריסטיאנו וגם בסגל עמוס יותר, להוציא את ליגת האלופות.
    רק שהתקשורת לא תוסיף לחץ אטומי על לופטגי שראוי אולי לא למאה אבל ל-50 ימי חסד, אני מקווה שהוא ילמד את הלקחים ויתאושש מהנאיביות, למרות שאני משוכנע שהוא לא אמר למרסלו לעשות שטויות או לואראן לכדרר ברחבה.

הנה מה שאפשר לתקן במיידי, עם מה שיש: אני אפילו לא מצפה לרכש וזה עצוב, אפילו לא רודריגו, ומעבר ללהחזיק אצבעות לבריאותו של גארת' בייל, הנה כמה דברים:
    * לשחק תמיד עם שלושה שחקני התקפה מובהקים קרי אסנסיו-בייל-בנזמה. לא ארבעה קשרים, לעולם. בנזמה ובייל, אחד מהם חייב תמיד להיות קרוב לשער, ברחבה, ולא לברוח.
    * אחרי הסופר-קאפ האירופי אשתקד מוריניו דיבר על 'ארבעת המופלאים' - והקישור הטוב ביותר בעולם, לדבריו: קאסמירו-קרוס-מודריץ'-איסקו. אז נכון שיש חלודה אבל הבלוף של הקישור שלנו התגלה בפעם המי יודע כמה - זקוקים לארבעה קשרים כדי להגן בצורה סבירה, וכל אחד טוב מאוד במשהו אחד מקדימה אבל לא מעבר.
    * דיברנו על הקישור: איסקו צריך להיות 'עוד שחקן' הוא לא יכול להוביל אותנו, וקאסמירו שיהיה באנקר וכל השאר יתחרו על מקום בהרכב, מצידי שיעשו שבוע-שבוע. אגב, יורנטה בינוני אבל הוא קשר אחורי יותר מסבאיוס.
    * לדעתי אין מנוס מלהתחיל להריץ לאט ובעדינות את וינסיניוס. אם בייל נפצע הספסל שלנו הוא לוקאס ואסקס וזהו מבחינת שינוי בקישור.

12. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/08/17/portada/marca_papel/g1708.28fddd98ea0f26fe835269c5c3a8f295.Xxx

שער המארקה הבוקר צועק את מה שהאוהדים אומרים כבר זמן רב: 'ר-כ-ש'. בכתבה תוהים במארקה בקול רם אם למועדון יש 300 מיליון יורו להוצאות(בין היתר הסכום שהיו מוכנים להשקיע על ניימאר) אז מה קורה ומדוע אין רכש? עוד נכתב כצפוי שהתצוגה בטאלין בסופר-קופה האירופי חייבת לגרום למועדון להתעורר ולשנות גישה| בסקר ה-AS קרוב ל-90% מאוהדי ריאל מדריד דורשים שחקנים חדשים ועכשיו| שמות חדשים שעלו הבוקר הם טימו וורנר החלוץ הגרמני הצעיר והמבטיח, רודריגו מולנסיה וגם מאורו איקרדי, כאשר הטריו ההתקפי הנוכחי של ריאל כבש אשתקד רק 44 שערים, כמעט מחציתם של גארת' בייל.

אתמול לקראת הלילה, לאט-לאט, השחקנים שנחתו במדריד התאוששו מההפסד והחלו לכתוב לאוהדים ברשתות החברתיות ולהעלות פוסטים לאחר ההפסד. עידן זידאן וה-9:0 במאזן הגמרים - נגמר. סרחיו ראמוס כבש אתמול עונה מס’ 14 ברציפות, כמס’ העונות שלו בריאל מדריד, והגיע ל-74 שערים. השער הבא יקפיץ אותו למקום ה-30 בכל הזמנים אגב(ואגב נוסף: הוא כבר עבר את גוטי מזמן בשערי הליגה). והנה רקורד אחר שיש רק לו ואפילו לכריסטיאנו אין - השחקן היחיד בהיסטוריה של ריאל מדריד שכובש בשני סופר-קופה אירופאיים, כמובן אתמול וגם השער המרגש בנגיחה נגד סביליה ב-2016. הוא פוסט קצר ומרגש ברשתות החברתיות: “כל הפסד מלמד אותנו משהו שהיינו צריכים ללמוד ולדעת. אנחנו נחזור שוב לנצח עם הסמל הענק הזה, שלא יהיה לכם ספק! אתמול, היום, מחר ותמיד. האללה מדריד!”

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/d/da5a69b4006d64e9e86b4585645bb51e82982068.Xxx

הבאים בתור להגיב על ההפסד היו לוקה מודריץ' ומרסלו שגם כן לא ירצו לזכור את המשחק. מודריץ' פתח על הספסל ולא הצליח לתרום דבר כשעלה כמחליף ומרסלו איבד כדור ברשלנות במהלך שהוביל לשיוויון כשניסה 'להציל' כדור חוץ. הוא אמר בכנות לאחר המשחק שאסור לחזור על הטעויות האלה(בעמדה הראיונות) ושזו הסיבה להפסד. לוקה מודריץ':" זה הפסד כואב וקשה אבל בטח שהוא לא מגדיר את הקבוצה והסמל הזה. זה הזמן לקום ולעבוד קשה כמו שתמיד עשינו". מרסלו:"נחזור חזקים מזה. יש עונה שלמה לפנינו. ניתן הכל כמו תמיד".

13. גלץ Member

אני חושב שמרסלו הזדקן, כמעט כל משחק עושה טעות של גול ליריבה והוא איטי כל כך.
    ריאל צריכה לשקול להביא לו מחליף.

14. Raulito Madridista

מרסלו תמיד היה בושה הגנתית, חסוס נאבאס נראה מולו כמו גדול שחקני הכנף איי-פעם, וב-AS פעם תיארו את מרסלו וריאל מדריד בהקשר יפה - ריאל מדריד היא מרסלו, היא יכולה להשתולל התקפית והיא יכולה להיות כלום הגנתית, אין לה גבולות'. אלא אם כן פעם בעונה נחה עליו הרוח כמו באיזה רבע\חצי גמר צ'מפיונס והוא פתאום מציג את משחק חייו נגד רובן ומבשל גול. תיאו שהיה כישלון גדול הושאל לריאל סוסיאדד ובגדול יש את נאצ'ו ורגוילון שהוא שחקן מעניין מהקאנטרה, כולי תקווה שלא יהיו פציעות אבל הבעייה הכי גדולה היא ה-ה-ת-ק-פ-ה.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/08/16/15344546760245.Xxx

בנושא אחר, בהמשך היום עלתה כתבה ‘מי נמצא בשוק וריאל מדריד יכולה לרכוש אותו’, ונותנים לקהל לבחור את השחקן המועדף עליהם בסקרים - בלם, קשר מרכזי וחלוץ. ניימאר, אמבפה והאזרד מקוטרגים כלא-ריאליים. מעבר לשמות שכבר עלו כמו איקרדי-רודריגו-לבאנדובסקי, כתבו גם על האקס מריאנו שהכחיש שסירב לחזור לריאל מדריד, בקישור מדברים על ראביו, טיאגו, אפילו דה-יונג מאייקס וכבלם הוזכרו בין היתר דה-ליכט ומנאלוס. לא מבוסס על שום דבר כמובן…

כבר אמרתי שגם אם השוק בעייתי - כך גם המצב הקבוצה, וחייבים לצרף לפחות שני שחקנים להתקפה. כמגן שמאלי הייתי נשאר עם הילד הצעיר המבטיח מקסטיליה ונאצ’ו יהיה גיבוי לראמוס ו-ואראן אבל ברור שזה לא מספיק. על דה-ליכט מאייקס שמעתי המון דברים טובים, אבל עיקר העניין הוא בהתקפה. אני לא מאמין שאני מציין את השם שלו אבל היום אפילו חסה רודריגס האקס עם טריליון סימני השאלה והבורג שלא במקום - היה מחזק אותנו, אין כלום בהתקפה.

15. Raulito Madridista

לופטגי דורש חלוץ| וגם: סקר אוהדים

לא פעם קראנו בכלי התקשורת מצד אחד שלופטגי אומר שיש הרמוניה מלאה בינו לבין המועדון(הנשיא) בנושא הרכש, והציטוט המרכזי אחרי הסופר-קופה האירופי היה - "ההפסד לא ישפיע על נושא הרכש", ומצד שני דווח ב-AS שהמאמן ביקש חיזוק של שלושה שחקנים - בלם בגלל הנטייה של ואייחו להיפצע, קשר כמחליף לקובא וכן חלוץ. על השניים האחרים לופטגי מוכן להתפשר אך לא בנוגע לחלוץ. במארקה כתבו הבוקר שהמאמן לוחץ על ההנהלה לצרף חלוץ בזמן שנותר, גם בלי להשתגע בסכומי ההעברה, ושלגבי היתר הוא מאמין שאפשר להצליח עם מה שיש.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/08/17/15345420238767.Xxx
    חולם על '9', האמנם?

ריאל שיחקה טוב נגד אתלטיקו במחצית הראשונה. בנזמה כבש, בייל היה זה שבישל ואסנסיו איים על השער, אבל בהמשך הקבוצה נחלשה. כשלופטגי הביט לספסל הוא ראה שם שחקני הגנה וגם מחליפים בקישור, אבל בהתקפה אלה היה זה רק בורחה מאיורל(על ראול דה-תומאס שהפציץ בראיו וייקאנו - ויתרו). חאמס ומוראטה, יחד עם כריסטיאנו כמובן - כבשו 80 גולים בעונת הדאבל 2016/17 וכעת הספסל של ריאל מדריד דל מאוד.

'החלק הקדמי הוא מה שהכי קשה לפתור, ועל כן ריאל עושה מאמצים בשוק או לפחות לעקוב אחרי מה שקורה כדי שתהיה התפתחות ברגע האחרונה', נכתב במארקה, והוסיפו שלופטגי יהיה מרוצה משחקן משלים טוב ולא חייבים 'פיתרון גאלאקטי'. הדוגמאות הטובות ביותר הן מריאנו מליון שכבש 21 שערים אשתקד והכחיש את הדיווחים על כך שסירב לחזור לריאל מדריד - 'לריאל מדריד לא אומרים 'לא'", צוטט בהמשך(והפעם הוא צריך להתחרות רק בבנזמה), ורודריגו שקיבל אשראי מהמאמן לופטגי בנבחרת ספרד, ונראה שניתן להוציא אותו מולנסיה. נכתב במארקה שפרס מרגיש שהוא צריך להיות לצד המאמן שלו ולהקהל עליו בחודש הראשון של בקבוצה. הספסל מאוד מינימליסטי.

כמוכן במארקה עשו סקר ענק על שחקני הרכש שצפויים להגיע, אם בכלל. האוהדים לא נשאלו את מי הם היו רוצים לראות, אלא לדבר על הריאלי. יש רצוי ויש מצוי. בנוגע לחלוץ, השתתפו בסקר למעלה מ-225 אלף אוהדים נכון לכתיבת שורות אלה ו-'המנצח' הוא מראינו מליון עם 23%, כשקצת אחריו איקרדי עם 22%. לבאנדובסקי ו-וורנר, החלוץ המצוין של לייפציג שכבש 21 שערים בכל אחת מהשנתיים האחרונות וגם שיחק במדי נבחרת גרמניה במונדיאל - נמצאים בשיוויון עם 19%, ורודריגו אחרון עם 17%.

https://img.playbuzz.com/image/upload/q_auto:good,f_auto,fl_lossy,w_640,c_limit/v1534445987/kmx3gymorumuppmczlex.Xxx

לגבי עמדת הקשר, טיאגו מבאיירן הוא המוביל עם 32%, אחריו נמצא מילינקוביץ'-סאביץ' מלאציו שדורשת עליו המון-המון כסף עם 26% כך שהאוהדים אולי מצפים להפתעה. 21% מאמינים שניתן להוציא את אריקסן הדני המצויין מידיה של טוטנהאם הקשוחה ודניאל לוי שזכור לנו עוד מהמו"מ הקשה עם גארת' בייל. הבא בתור הוא ראביו שמסרב לחדש את חוזהו בפאריס סן-ז'רמן והמאמן טוכל אמר שעתידו לוט בערפל(17%) ואופצייה אחרונה הוא דה-יונג הצעיר מאייקס שעלה בהקשר ברצלונה כמה וכמה פעמים אך נראה שיישאר בשורות ההולנדים.

ומה בהגנה? אודריוסולה הגיע כמחליף לקרבחאל וזה מצוין אבל ריאל צריכה עוד שחקן נוסף, מגן או בלם, ויש גבול כמה אפשר להשתמש בנאצ'ו. בסקר זה השתתפו קצת יותר מ-115 אלף מצביעים, ולהלן התוצאות: אלכס טלאס המגן של פורטו קיבל 16%, ואחריו בעל הסיכויים הנמוכים ביותר הוא סקריניאר מאינטר(17%) ורומאניולי, בלם העתיד של מילאן ונבחרת איטליה(18%), בצוותא עם דה-ליכט מאייקס שכבר הופיע במדי נבחרת הולנד וכל אירופה עוקבת אחריו. מאנולס, הבלם של רומא שכבש את השער המרגש נגד ברצלונה ברמונטדה ההיסטורית - הוא הבלם שיכול להצטרף לדעת הקהל.

ועוד קצת דברים אחרונים: התוכנית של לופטגי לגבי וינסיניוס - לשלב אותו לאט-לאט במדי הקבוצה הבוגרת, לא בטוח שיקבל דקות במחזורים הראשונים. הוא צריך לצבור עוד ועוד אימונים. הוא רוצה לתת לו את השקט והזמן להסתגל למרות הניצוצות| מרקו אסנסיו - מתחיל במהירות שיא! ב-AS דיברו על כך שהמאמן לופטגי ישמח לקבל את אותו אפקט של אסנסיו מהשנתיים הראשונות שלו בריאל מדריד כשפתח בסערה - ב-2016/17 כבש נגד סביליה בסופר-קופה האירופי בפצצה מ-25 מטר, ונגד סוסיאדד במחזור הפתיחה כבש בהקפצה. בשנה שעברה אסנסיו כבש שני שערים בסופר-קופה הספרדי נגד ברצלונה, בומבה בכל משחק| הברנבאו שוב כמבצר - ריאל מדריד רוצה 'להחזיר' את הברנבאו. בשנה שעברה ריאל איבדה 17 נק' במקדש, הכי גרוע מאז 2006/07. היא הודחה מהגביע נגד לגאנס אחרי הפסד בברנבאו ובצ'מפיונס לא הצליחה לנצח את טוטנהאם בשלב הבתים, כמעט הפסידה לבאיירן בגומלין והובסה נגד יובה מה שכמעט הוביל להדחתה

מצב נושא:
הנושא נעול.