ריאל מדריד 2017/18:: הסטוריה! ריאל זוכה בצ'מפיונס בפעם השלישית ברציפות! המלכים של אירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/8/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר:: אחרי הניצחון הקשה בלגאנס

עם כל הכבוד לדרמה הגדולה ושער הניצחון המשמח סמוך לסיום, בתקשורת הספרדית ידעו פחות או יותר ש-'עוד ניצחון כזה' - ואבדנו. 'אסנסיו קירב את חצי הגמר', כתבו במארקה על רקע תמונה שלו חוגג בטירוף, וציינו את המשחק הרע של ריאל מדריד(עוד אחד) והתלונות של הקהל המקומי לשופט. בשער ה-AS השתמשו בהמנון הדסימה כדי לתאר את המצב הקשה של הקבוצה - 'גולאסו ושום דבר מעבר(Y Nada Mas)' והוסיפו שללגאנס הגיע יותר. הנה כותרות העיתונים::

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/01/19/portada/marca_papel/g1901.13b71bdb109233765e6e9cd886093a4d.Xxx https://as01.epimg.net/portada/imagenes/2016/07/08/portada/1467970161_642308_1516335229_portadadelperiodico_grande.Xxx

בתקשורת כתבו, במארקה למשל, שאסנסיו צריך להיות ה-Plan A של זיזו, ומצד שני טור נכון מאוד של חוסה פליקס דיאס כתב שאסנסיו לבדו לא מספיק כדי לכסות על הבעיות הרבות של הקבוצה של זידאן. אלפרדו רלאניו כתב ב-AS שהמחליפים נותנים לזידאן סיבות - להמשיך עם אותו הרכב ולא להשתמש בהם. בתקשורת קטלו את ההחמצה המזעזעת של קובאציץ'. עוד כתבות עסקו בכך שלוקאס ואסקס שנראה רע אמש הוא הכובש המצטיין של ריאל בגביע מאז בואו של זידאן - חמישה שערים. מעבר לכך כתבו שריאל משיגה תוצאות טובות בגביע במשחקי החוץ והעונה יחס השערים שלה הוא 6:0. בשעה טובה ומוצלחת אגב כבשה ריאל מדריד שער אחרי הדקה ה-86..

69 ימים הוא לא מצא את הרשת, והנה זה בא. מרקו אסנסיו איכזב בגדול לאורך כל המשחק אבל נשאר על כר הדשא 90 דק' והופיע בדיוק בזמן. אחרי הרמה מעולה של תיאו הוא בעט מהאוויר עמוק לרשת של לגאנס, ועם שערו השמיני העונה הביא את ריאל מדריד לעמדה טובה לקראת העפלה לחצי הגמר, שם לא הייתה מאז 2014. "לגאנס קבוצה חזקה מאוד וידענו שיהיה לא פשוט", אמר הספרדי. "אנחנו יודעים איך הכדורגל עובד. נצטרך לעבוד קשה, להביא את הגולים בכוח ואז הביטחון יחזור. אנחנו חושבים כרגע על המשחק נגד דפור ביום ראשון". אסנסיו מדבר על כל משחק כמו גמר ומחכה, כמונו, לראות את הקבוצה שומרת על יציבות לפחות מבחינת התוצאות(תוצאות טובות). בפן האישי אמר אסנסיו שהוא תמיד מנסה לנצל את דקות המשחק כדי להוכיח את עצמו ושהוא מנסה להיות מעורב יותר.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/19/15163174653480.Xxx

מי שרשם ציון דרך מרגש באמת אמש הוא רפאל ואראן. במשחקו ה-211 במדי הקבוצה מאז הגיע בקיץ 2011 - הוא ענד לראשונה את סרט הקפטן של ריאל מדריד. ואראן, בהופעתו ה-22 העונה, היה כרגיל במשחק שקט והיה מהסיבות לכך שריאל מדריד לא ספגה. "אנחנו שמחים עם הניצחון למרות שלא שיחקנו טוב, הניצחון ייתן לנו שקט נפשי לקראת הגומלין וגם ביטחון", אמר הבלם שהודה לגבי היכולת הגרועה אבל הוסיף שהקבוצה הייתה מצויינת נגד ויאריאל והפסידה". "העונה אנחנו לא משחקים פחות טוב לדעתי, אנחנו כובשים ומנצחים פחות וכמובן שזה מתסכל אותנו", אמר הבלם. "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמינו לא לנצח שלושה משחקים, היינו חייבים לשנות את הדינמיקה". ואראן דיבר על הרצון של ריאל מדריד לזכות העונה בגביע כי לדבריו מדובר בתואר שלרוב שחקני הסגל אין, והוסיף שהצעירים נתנו את מה שהם יכולים. לגבי פאריס - "יש עוד זמן להשתפר, נעבוד קשה ונגיע בכושר טוב, אל תספידו אותנו".

המאמן זידאן ניסה לקחת את הדברים המעטים הטובים מהמשחק. "הקבוצה שיחקה ברצינות רבה במגרש קשה. ניצחנו 1:0 בחוץ ואני מאושר שלא ספגנו. זו תוצאה טובה אבל נעבוד קשה כדי שהיא תספיק בגומלין". המאמן סיפר שסבאיוס הוחלף בשל מכה חזקה שספג ואמר שחסוס ואייחו ייבדק. לגבי כובש שער הניצחון, זיזו אמר - "אסנסיו היה יכול לשחק יותר טוב כמו כולם לדעתי אבל אנחנו שמחים שהוא ניצח עבורינו את המשחק ברגע חשוב". המסר הסופי של זידאן היה שעכשיו הקבוצה צריכה לחבר עוד 3-4 תוצאות חיוביות רצופות והביטחון יחזור.

2. Raulito Madridista

נאצ'ו, הלב של ריאל מדריד.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/21/15165655729718.Xxx

Nacho, Nacho, Nacho!" שאגו האוהדים בברנבאו באחר הצהריים אמש. כל האוהדים והתיירים שפקדו את המגרש(קצת יותר מ-63 אלף) נהנו מאוד מהגולאסו האימתני של בייל, אחרי זמן רב, וכמובן שהם מתים שכריסטיאנו ישבור את הבצורת ויכנס למוד של הבקעה. אבל עם כל הכבוד להם, מי שקיבל את התשואות הרמות ביותר הוא הלוחם נאצ'ו, כשאשתו ושני בניו היו ביציע וחייכו. צמד שערים ענק - שער השיוויון בשקט וקלאסה בתוך הרחבה, שער גדול שקבע את תוצאת המשחק - השתלטות על הכדור, העברה לרגל שמאל וסיומת קלאסית, וגם הצלה גדולה מהקו(ולא חשוב אם הכדור לא היה נכנס בוודאות).

תחליטו אתם לאיזו קטגורייה לשייך את המדרידיסימו הזה: בלם, מגן ימני או מגן שמאלי, נראה שהוא יהיה טוב גם בשער. דבר אחד ברור: הקהל מטורף עליו. 'נאצ'ו גורם למדרדיסימו להתאהב בכל פעם מחדש', כתבו עליו במארקה. המנייה הכי בטוחה בסגל. ביום הולדתו ה-28 הוא פתח על הספסל נגד לגאנס ונכנס לשחק לאור הפציעה המצערת של ואייחו, אז החגיגה הרישמית נערכה אתמול. נאצ'ו נלחם ולא נח לרגע, הוא משחק כל הזמן. עם כל הכבוד לשבירת שיא השערים שלו - הגיע לארבעה שערים העונה - הוא מחפש שיא אחר - שיא ההופעות. יש לו 27 משחקים ברזומה העונה לעומת 39 אשתקד, וזה לא מופרך לומר שנאצ'ו יעבור את השיא הזה ויקבע שיא חדש.

בזמן שראמוס כבר לא ילד, ואראן נפצע המון - נאצ'ו הוא זה שמשחק כל הזמן. השחקן עם מס' הדקות השני הכי גבוה בסגל, תחזיקו חזק - 2167 דק', כשרק קאסמירו שיחק מעט יותר ממנו. יותר ממרסלו, יותר מקרוס, יותר ממודריץ'. הוא חכם, הוא מהיר גם אם זה לא נראה ככה, הוא משקיע ומשאיר את הלב על המגרש והוא אף-פעם לא שבע. ילד בן 28 עם אנרגיות של ילד מהקאנטרה. כי נאצ'ו בכל יום מגשים בעצם את החלום מחדש. 'כבוד לקאנטרה', כתב עליו תומאס רונסרו ב-AS, 'בכל פעם שילד צעיר נכנס לולאדבבאס - צריך לשלוח אותו לנאצ'ו שיראה זאת איך עושים זאת נכון ויעזור לו להגשים את החלום שלו. ואם לא - לפחות שיצפה במשחק המלא נגד דפורטיבו'.

בתקשורת עפים על נאצ'ו והמארקה וה-AS העניקו לו חגיגית את הציון הגבוה ביותר במשחק יחד עם בייל - 3 כוכבים, וציינו שהוא יכול לעשות הכל. לתקל, לכבוש, לנגוח, לתקן טעויות של חבריו, להציל שער, לעשות קיר ואפילו לתת בין הרגליים. 'ללא ספק הייתי מפקיד את המשימה של לשמור על ניימאר בידיים וברגליים של נאצ'ו, כתב במארקה הוגו קרסו. אולי בזמן הזה נאצ'ו ירשום ציון דרך חגיגי עם משחקו ה-150 במדי ריאל מדריד. כך אן כך. נאצ'ו הוא הלב החדש של ריאל מדריד.

3. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/22/15166439506648.Xxx

ננסה שוב: 2018 - השנה של בייל?. אין ספק שהלכתי עם הכותרת הצעקנית של המארקה, שהוסיפו גם ציטוט של בייל מראיון לאחרונה - “מעדיף לראות גולף מאשר את המשחקים של פאריס סן-ז’רמן”. גארת’ בייל כבש את שער הניצחון בחצי גמר המונדיאליטו כשעלה מהספסל אבל זה קרה עוד ב-2017. בינתיים הוא מרגיש ש-2018 היא שנת התרפיה שלו. הוולשי חד כתער עם חמישה שערים בארבעה משחקים ב-2018 (293 דקות). בכל 2017 הוא כבש שישה שערים בלבד. העונה יש לבייל 9 שערים ו-5 בישולים, בדיוק הרקורד שלו מכל העונה שעברה אלא שאז עשה זאת בכמעט 2000 דקות והעונה שיחק 1081 דקות.

אפשר לכתוב ‘עד הפציעה הבאה’ ואני מאמין שבייל כמנהגו בקודש יבחר בטיימינג מזעזע להיפצע - נניח כפסע לפני המשחק נגד פאריס. אבל אני רוצה לשאול שאלה אחרת: עד כמה בייל באמת משנה את יחסי הכוחות, נניח האם הוא כשיר למשחק נגד פאריס או לא, כמה זה משמעותי. כחלק מהנושא הזה, האם אתם רואים את בייל כשובר שיוויון ושחקן שיכול להכריע משחקים באמת גדולים, גם צפופים למשל. מעבר לעונת הדסימה אנחנו מדברים בעיקר על הפיניש של 2016 אבל גם שם הוא טחן סוסיאדד וראיו וייקאנו וכאלה(השער נגד סיטי נפסל).

4. Raulito Madridista

https://www.realmadrid.com/img/horizontal_620px/corazon-12-web.Xxx

המועדון שיחרר את 'הטריילר' או 'הפריויו' אם תרצו לסרט המרגש סביב הזכייה ב-La Duodecima אשתקד, הניצחון 4:1 על יובה בגמר הצ'מפיונס. הנה זה, 1:20 מהטוויטר. בדומה לסרט שיצא על הזכייה בגביע ה-11 ופורסם בדיליי של כמה חודשים טובים - זה יקרה גם הפעם. אפשר לראות את ריאל מתכוננת לגמר. הטירוף של האוהדים סביב האוטובוס, השקט של קרוס בחדר ההלבשה, ראמוס והעיסויים, המעגל בצורת לב, זידאן מדרבן את החבר'ה בהפסקה יחד עם כריסטיאנו רונאלדו שאומר שזה הזמן לתת בראש והשמחה האדירה כמובן במשחק בלתי-נשכח. יש למה לחכות.

5. Raulito Madridista

עונת הבלהות

כן, זה נשמע ילדותי וחסר פרופורציות, אבל כמו שאי-אפשר להסתיר את הבאסה, ככה אי-אפשר להדחיק: זו העונה הגרועה ביותר שראיתי מריאל מדריד. עם כל הכבוד לשלושה גביעים. והפעם אי-אפשר יהיה לתקן עם הצ'מפיונס

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/01/25/primera/1516839048_130463_1516839113_portada_normal_recorte1.Xxx

אז מה הפיתרון בעצם, לא לצפות לשום דבר? התאכזבתי מחדש. כבר לא כועס - בעיקר עצוב. אבל זה קשה, בלתי-אפשרי מבחינתי לא לצפות לכלום, למרות הכל. הברנבאו הפך מממגרש שמטיל אימה - לבית זונות אחד גדול, העונה הזו, כמה חודשים בלבד אחרי העונה הגדולה בתולדותיה של ריאל מדריד - שוברת שיאים שליליים - והעולם שותק. הגביע הספרדי ואנחנו - זה מעולם לא היה שידוך מוצלח, אבל בעונה כזו כל פירור חשוב אחרי הפיאסקו העצוב בליגה. וזה כלל לא העניין.

מספיק עם ניתוחים מקצועיים - הרי אין שום דבר חדש, מספיק עם המספרים האיומים - אתם מכירים אותם בעל-פה. מספיק עם הציטוט השקריים של השחקנים, כאילו אכפת להם. הפעם אפילו לא בדקתי מה זידאן אמר אחרי המשחק או איזה פוסט מנצח יעלה נאצ'ו(שלא אשם בשום דבר, כרגיל). דיי עם הקלישאות, בואו נדבר על התחושות, תחושות של אוהד מתוסכל. על רגשות האמת? התסריט הזה של אליפות עוצרת נשימה ומייד אחר-כך כישלון בעונה העוקבת - מוכר לנו, לא צריך ללכת יותר מדי זמן אחורה וגם אוהדי כריסטיאנו, 'הגל החדש' יחסית מכירים. תחושת הדז'ה-וו שולחת אותנו מייד לעונת 2012/13 ורבים נוטים להשוות בין העונה הזו לעונה ההיא, עונת הפרידה ממוריניו. גם אז הליגה נגמרה באוקטובר. בהמשך כבר נוכיח אותם על טעותם. בינתיים נראה שאנחנו רק יכולים לחלום שהסוף יהיה דומה, שנגיע ל-'כמעט'.

זה מרגיש קצת ילדותי להיסחב להגדרה הזו של 'העונה הכי גרועה' ולא פעם איבדנו את שלוותינו בפורום האוהדים אחרי תצוגות נפל. הכתיבה עוזרת לנו לפרוק, אפשר להוציא עצבים במידה במקום לבעוט במשהו בבית, ואתה מנסה להירגע גם עם קריאה של עוד ניתוחים של המשחק והסיטואציה, מה יודעי דבר אחרים אומרים. אבל הפעם אני מודה שנפלטה לי איזו תגובה באינסטגרם. 'זו העונה הכי גרועה של ריאל מדריד שראיתי', הגבתי לאוהד ספרדי, מתון בדרך-כלל, שהעלה תמונה מרגשת מעונת הקאפלו - כזו עם בקהאם, גוטי וסרחיו ראמוס. הוא כתב על הבית שאבד לו, על רוח הלחימה הלא-קיימת, על כך שהוא רוצה את הקבוצה שלו בחזרה. לפחות הוא הצליח לכתוב משהו.

אני, מה איתי? כתבי ומחקתי, כתבתי ומחקתי, ואתם יודעים שבדרך-כלל זה בא לי בקלות ואני חד. העלתי תמונה שלי מחוייך עם גביע אירופה מעונת הדסימה וכתבתי את ה-'Como no te voy a querer' המוכר והמרגש(בלעדייך אני לא רוצה לחיות), גם בזמנים הקשים. ואלה זמנים קשים מאוד. התסכול הזה, איך המועדון נהפך לשבע בין-רגע והמגלמוניה עולה על השפיות - הוא כה גדול. ושום שינוי לא עוזר. כשהכוכבים משחקים אתה מתעצבן - בייל תמיד חסר, כריסטיאנו מחמיץ, קרוס משחק לרוחב, מרסלו לא אחראי. והנה באים הצעירים וזה לא נראה יותר טוב. קובא קטסטרופה, תיאו הרננדס לא חד ואסנסיו מבוהל. הגיבור של חודש אוגוסט לא הצליח להרים כדור אחד נורמלי, וזה כל מה שיש לו? ללכת הצידה ולהרים? אף אחד לא מוכיח שמגיע לו לשחק.

כאוהד ריאל מדריד אתה חייב את משפטי המוטיבצייה והאמונה - 'בליגת האלופות זה יהיה אחרת'. אבל הזמן עד פריס הולך ואוזל. ואי-אפשר להסריח את הדשא כל העונה ופתאום עם ההמנון והברנבאו לשים הכל בצד. הפעם ההגרלה קשה מאוד וזה לא תלוי בנו. דיי, גם אני כבר לא מאמין בזה, בכל משפטי החואניטו האלה. נגד פאריס זה יהיה בדיוק אותו דבר.

העונה האחרונה של מוריניו התחילה גם היא עם פאנצ'ר במשחק הביתי הראשון. אחרי ההפסד במחזור הרביעי(והשנה הפסדנו לקבוצה אחרת מאנדלוסיה, במחזור החמישי), מוריניו אמר 'אין לי קבוצה'. בקלאסיקו באוקטובר הפער היה אסטרונומי והליגה הלכה לאיבוד, ללא ספק. כולנו זוכרים איך מהחצי השני של העונה מוריניו עלה בהרכב רוטאציוני. אבל כאן, יחד עם הזכייה המרשימה בסופר-קופה גם אז נגד בארסה בקיץ(בברנבאו היינו יכולים לפרק אותם בגומלין) - כאן נגמר הדימיון. אני שם בצד לרגע את הריקבון בחדר ההלבשה, מוריניו ואיקר שלא יכלו להביט זה בזה - כי הפעם זה לא קיים. אני מדבר נטו מבחינת כדורגל.

ריאל מדריד ההיא, מודל 2012/13, סיימה את הסיבוב הראשון עם 37 נק' אבל יצאה לריצה מכובדת בסיבוב השני ועשתה סיבוב של אלופה עם 48 נק'. ריאל מדריד ההיא לא הובסה בקלאסיקו. לריאל מדריד ההיא היה את כריסטיאנו רונאלדו. בשמינית גמר הצ'מפיונס קיבלנו את מנצ'סטר יונייטד אבל היה ברור שהמשחק תלוי בנו וריאל הגיעה עד לחצי הגמר. תוך שבוע אחד היא ניצחה בגומלין 1/2 גמר גביע המלך את בארסה בקאמפ-נואו עם 3:1 עצום, המשיכה לניצחון בהרכב משני בקלאסיקו בליגה בברנבאו במשחק שהוסיף צבע ללחיים, וקינחה עם 2:1 באולד-טראפורד בגומלין 1/8 גמר הצ'מפיונס. איך קראנו לזה אז? שבוע סוף. לריאל מדריד ההיא היה אופק ואנצ'לוטי שהגיע בקיץ - קיבל חדר הלבשה מפולג אבל יופי של שלד מקצועי, והפעם, מה זידאן יביא איתו לעונה הבאה או יותיר אחריו?

בכל עונה, גם המבאסות ביותר - יש איזה משחק-שניים להיאחז בו. בעונת הלושמבורגו ניצחנו בקלאסיקו השני(4:2) וחזרנו למאבק האליפות איכשהו, וכמובן הניצחון המרגש על סוסיאדד בשבע דקות השלמה| בעונת הלופז-קארו(2005/06) כמעט ביצענו מהפך אימתני נגד סראגוסה בגביע עם שלישייה אחרי עשר דקות כשרק שער אחד היה חסר לאחד הקאמבקים הגדולים בהיסטוריה(חצי גמר הגביע), ואיך אפשר לשכוח את אי הקסמים של זידאן וגוטי נגד סביליה בסיום הסיבוב?| אפילו בעונת 2008/09 שהסתיימה בהשפלות בכל זירה וזירה - קיבלנו הצגה ומשחק מצמררת נגד חטאפה, זוכרים את הגול הנדיר של פיפיטה? והשנה? שום דבר, באמת ששום דבר. הסופר-קופה? או.קיי, זה היה באוגוסט...

6. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/01/25/copa_del_rey/1516835153_310284_1516835231_miniatura_normal.Xxx

שנתיים ו-21 ימים בדיוק אחרי שהוצג כמאמן ריאל מדריד, זידאן הפך למטרה הגדולה של אמצעי התקשורת, ככה זה אחרי הכישלון הענק וההדחה בשלב 1/4 גמר גביע המלך נגד לגאנס אחרי הפסד בברנבאו(2:1). ריאל לא ניצחה העונה אף משחק גביע בברנבאו(פעמיים תיקו 2:2 וכאמור הפסד 2:1) והמאמן הצרפתי ספג ביקורת קשה אחרי שויתר על הספסל גם על כריסטיאנו, גם על בייל וגם על מרסלו. כמוכן הקהל שרק בוז חולם לחילוף האחרון של זידאן כאשר הוציא את איסקו שעוד היה מהשחקנים הפחות גרועים על כר הדשא. ‘וכמה הוא שוקע’, נכתב במארקה לצד התיאורים כמו ‘הולך על חבל דק’. אבל האמת היא שהתגובה של זידאן אחרי המשחק מסכמת את הכל בצורה הטובה ביותר: האם העתיד שלך תלוי במשחקים נגד פאריס סן-ז’רמן? - “ברור”.

“במשחק הראשון השגנו תוצאה טובה והיום פשוט נכשלנו. הגיע לנו להפסיד, לא עשינו כלום לא שצריך, לא נדבר על חוסר מזל כי זה לא נכון. זה כישלון עצום ואני אחראי לכך”, סיכם זידאן. זידאן אפילו הודה “מדובר בלילה הכי גרוע שלי”(כמאמן), ואז גימגם - “קשה לי להסביר מה קרה, אנחנו חייבים להתאושש מזה”. זידאן אמר שהוא טעה המון וקשה לו לשים את האצבע על דבר אחד.

“לא צריך לזרוק את כולם, צריך לחשוב על איך קמים מזה. אני לא כועס על השחקנים שלי, אני כועס עלע צמי. השחקנים מנסים, רצים, משקיעים, בזמן האחרון זה לא נראה טוב אבל האשמה היא שלי”. ומה הפיתרון למען השם? “הפיתרון הוא להמשיך לעבוד, אף-אחד לא ציפה לזה, אבל אנחנו חייבים לשנות את המצב. זה כישלון בשבילי”.

המאמן נשאל על איסקו, אסנסיו והצעירים. “רוב השחקנים לא נמצאים ברמת הכדורגל הרגילה שלהם, זהו בגדול, אני לא מעוניין לדבר על שחקנים יחידים. מה שעשינו היום זה לא מספיק וכולם צריכים לעבוד קשה”. זידאן אמר שהוא לא מתחרט על כך שכריסטיאנו ובייל לא היו בסגל - “היה לנו צוות תחרותי נגד לגאנס, לפחות על הנייר, שחקנים שתרמו לנו בעבר בצורה יפה. אבל אסור לאבד את הכרטיס לחצי הגמר במשחק בית וזו טעות קשה”.

עונת 2017/18. “אני לא יודע אם זו העונה הגרועה ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד”(אמר זידאן בהגזמה ובייאוש), “האמת שלא אכפת לי איך אנשים מגדירים את זה. אני חייב לנסות להיות חיובי גם הערב, ואני רוצה להתנצל בפני הקהל ולהבטיח שנעשה הכל כדי לקום מזה. העונה לא מסתיימת עכשיו, יש לנו משחק חשוב מאוד ביום שבת וב-14 בפברואר הצ’מפיונס-ליג חוזרת”. ומה עם המשחק נגד פאריס? “המטרות השתנו כמובן, זה הדבר היחיד שנשאר לנו”.

בתקשורת דיברו על ‘אלקורקאנאזו’ והזכירו את ההדחה המבישה בגביע המלך נגד הקבוצה הקטנה איי-שם בעונת הפלגריני ב-2009/10, ובדקו על עוד הדחות מביכות של ריאל מדריד בגביע המלך בשנות ה-2000. אמיליו בוטראגיניו אמר ‘נותר לנו רק להתנצל בפני הקהל’. הקפטן סרחיו ראמוס:“חווינו עם זידאן רגעים נפלאיים ועכשיו אנחנו לצידו גם ברגעים הקשים, האחריות של כולנו”. דני קרבחאל נשבר - “חייבים להיות מציאותיים - נשאר לנו רק הצ’מפיונס”.

7. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/25/15169078750167.Xxx

לעבור את פאריס או לחזור לימי 1996. המארקה עם כתבה פחות דרמטית הפעם. מה שכן, מאז עונת 1995/96 לא קרה שריאל גמרה את העונה בחודש מרץ. באותה שנה, ריאל הציגה מספרים איומים בליגה. בגביע המלך היא הודחה בשלב 1/8 הגמר מול אספניול כשהובסה 4:1 בחוץ וניצחון 2:1 בגומלין בטח שלא הספיק. אחר-כך אגב היא הפסידה 2:1 לראיו בברנבאו וחורחה ואלדאנו פוטר כשויסנטה דל-בוסקה וארסניו עמדו על הקווים עד לסיום העונה, כולל ב-1/8 גמר הצ’מפיונס מול יובה החזקה. ראול סידר לה 1:0 בברנבאו, אך בגומלין ללא רדונדו ולאודרופ היא נכנעה 2:0. לגבי עונות אחרות, ב-2005/06 ריאל נלחמה על גביע המלך וכמעט ביצעה רמונטדה גדולה נגד סראגוסה. אחרי תבוסה איומה של 6:1 היא הגיבה עם 4:0 בברנבאו שלא הספיק.

8. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/27/15170617379703.Xxx

ה-B-B-C חוזרים להרכב במשחק נגד ולנסיה, וזה לא קרה מאז סוף אפריל בשנה שעברה(280 ימים), וגם זה לפרק זמן קצר כשגארת' בייל נפצע בשלב מוקדם והוחלף באסנסיו. לדעתי זה היה קורה גם לולא הפציעה של איסקו. הזדמנות אחרונה שלהם לעשות משהו ואני די פסימי. אגב בשנה שעברה במאסטייה הם שיחקו יחד וריאל הפסידה 2:1 כשכריסטיאנו כובש בנגיחה והיתר לא עושים דבר.

אבל חדשות אחרות הבוקר. במארקה כותבים שאחרי התרחקות מסוימת בין כריסטיאנו רונאלדו לריאל מדריד - יש התקרבות והצדדים אופטימיים לקראת ההמשך. כריסטיאנו נבחר ע"י ארגון סיני לשחקן המצטיין של השנה שעברה ואמר "כמובן שכן, אני מאוד רוצה להישאר בריאל מדריד. אני אוהב את הקבוצה והאוהדים ואת החיים בספרד". כמוכן הזכירו את התמונה המדרבנת ברשתות החברתיות("יש לנו עוד הרבה קרבות לנצח השנה, תתעודדו מדרידיסטאס"), משהו שמאוד לא אופייני לו. לא מזמן אגב הגיעו השחקנים הבכירים, הקפטנים ראמוס ומרסלו וגם מודריץ', כולם עם בנות הזוג - לביתו של כריסטיאנו לארוחת ערב. בריאל רוצים שהקבוצה תגיע מעודדת למשחק הכל-כך חשוב נגד פאריס ומבינים שעסקת ניימאר בלתי-אפשרית.

בבטיס ניסו כל הפגרה לשכנע את דני סבאיוס לחזור בהשאלה. המאמן קיקה סטיין אמר שוב - "אם סבאיוס מאושר וחושב שהוא משתפר - אז אני שמח בשבילו".

במארקה ניסו לעשות כתבה אופטימית אחרונה ודיברו על הסיבות מדוע זידאן עדיין נשאר אופטימי למרות כל מה שקורה העונה וכן הבוז מהקהל לאחר ההדחה המבישה נגד לגאנס. מדברים שם על מרסלו שהוא כוח התקפי מעולה ונגד דפור הוא הציג את משחקו הטוב ביותר העונה| נאצ'ו ששומר על יציבות ונראה טוב בכל תפקיד והוא תמיד רעב לשחק| גארת' בייל שגם כן נראה טוב ב-2018 והוא כוח משמעותי אם יישאר בריא| מעבר לכך נכתב שבניגוד לקבוצות אחרות בהן התוצאות היו נוראיות - זידאן והשחקנים הם אגרוף אחד והמצב בחדר ההלבשה מעולה| הם סיימו כמובן עם כריסטיאנו שהתעורר אשתקד בחודשי ההכרעה ושליגת האלופות היא בדרך-כלל אופרה אחרת.

9. סיונרה Member

אני שמח לראות שזידאן ממשיך בהסקת המסקנות והלמידה מטעויות ופותח עם בנזמה בהרכב.

גלץ אוהב/ת את זה.
  10. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגישה של זיזו היא זחוחה על גבול המתנשאת.
    אתה רואה שהקבוצה שלך לא פוגעת,שצריך רענן ואתה בחודש בינואר למזלך,ועדיין מתעקש לא להביא חיזוק נקודתי שאולי יציל לו את העונה והמשרה.
    לא הייתי רוצה לראות אותו מפוטר כי בכול זאת מדובר באגדה אבל הוא מביא את זה על עצמו.

לגבי בנזמה, הייתי במשחק נגד לה קורוניה (7-1,כן תפסתי משחק של פעם בחיים) והבוז שהוא קיבל כשהוא עלה כמחליף נשמע עד הארץ בערך.
    שוב פעם ניסיון של זיזו לעשות דווקא לכולם ולהוכיח שהוא צודק ויודע יותר טוב מכולם.

גלץ אוהב/ת את זה.
  11. סיונרה Member

זה החלק שהוא למד מאנצ'לוטי, זה לא שהוא שחצן, הוא פשוט מאמן מוגבל שלא יודע להגיב לשינויים.
    עד היום אני מתעורר באמצע הלילה מזיע מהרכב שלושת הבלמים שהוא ניסה בהפסד לסביליה בעונה שעברה והמשיך איתו לעוד איזה משחק לאחר מכן למרות שלא הצלחנו לעשות התקפה אחת נורמלית.

גלץ אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/27/15170770409499.Xxx

אמנם ניצחון במגרש גדול ועדיין די נדיר לראות את השחקנים עם טירוף כזה ברשתות החבריות שתי דקות וחצי אחרי השריקה, כל המסר הזה של ‘האחדות’ ו-‘חייבים להמשיך בדרך הזאת’. חלק מהתגובות עם קצת יותר בשר: נאצ’ו: “פ.ס.ז בטח לא הייתה שמחה לקבל אותנו”| לוקה מודריץ’ - “זה מטורף רק לשאול אותנו או להתעסק בעתיד של זידאן בכלל”. הצחיק אותי בנזמה שלא אהב את החילוף שלו(על מה הוא יכול להתלונן) ואפילו קצת התעצבן וכתב 'אנחנו ריאל מדריד'.

אכן שני נצחונות ליגה רצופים לראשונה מאז אוקטובר אז היו לנו ארבעה כאלה. מאז הגיע ההפסד לג’ירונה בחוץ ועשינו מאזן עלוב במשחקי החוץ של 3 נק’ מתוך 12 אפשריות| כריסטיאנו הכפיל תוך שבוע את מאזן השערים הדל שלו בליגה מ-4 ל-8| אגב, כל הגולים של טוני קרוס אותו הדבר.
    עוד קצת מספרים: באתר הרישמי כתבו שה-B-B-C הגיעו ל-400 שערים בריאל מדריד בסה"כ, והיום הבקיע מי שעשה זאת בדרך-כלל…

13. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין מה להגיב יותר מידי.
    הקבוצה לא מתפקדת,אתה בינואר,ואתה פאקינג ריאל מדריד שיכולה להביא את מי שהיא רוצה בערך !!
    תביא חלוץ,תביא שוער תביא מישהו שיעזור לקבוצה !
    אבל להגיד אני מאמין בסגל הקיים למרות שעוד שנייה מפטרים אותו,להמשיך לעלות עם בנזמה שהוא כבר שנתיםם לא פוגע ומקבל בוז יותר מאשר משחקנים של בארסה כשהוא עולה לשחק,הוא מייבש את איסקו השחקן הכי טוב שלו העונה רק בשביל לשמור על ה-BBC שכבר מזמן מעבר לשיא ולא פוגעים. זה שחצנות,להראות הנה אני יוכיח לכולם למה שעבד לי שנתים ברצף יעבוד גם עכשיו כשלא הולך.

14. Raulito Madridista

לא היה אכפת לי לראות את קאפה בינואר, כי קיילור לא יציב מספיק והוא גם נעדר המון בגלל פציעות וברור שריאל מדריד צריכה שוער חדש. אבל אתה מכוון לשחקנים אחרים שציפית שיגיעו. לא קל לעשות העברות בומבסטיות כאלה בחודש ינואר. אי-אפשר להביא עכשיו את קיין או איקארדי בטריליון יורו - זה לא מציאותי. קיין גם לא יכול לשחק בצ'מפיונס וגם אם נביא את כל המפלצות כדורגל שיש, אפילו את מסי - לא נזכה באליפות הליגה. אני מעבר לכך חושב שבהרבה משחקים העונה הייתה לנו בעייה של יצירת מצבים. כמובן שכריסטיאנו נוראי והוא הסיבה העיקרית לכך שהפער עצום, הוא איכזב במשחקים הגדולים, אבל לא רק שם נפלנו. לא כל הפסד היה כמו ויאריאל או בטיס בברנבאו. נגד לבאנטה לא יצרנו כלום, בבלאידוס לא היינו טובים, נגד אתלטיקו מדריד הגענו ל-2 מצבים וחצי במשחק שלם...

אני הולך כרגע על ה-B-B-C, זה מה יש. לעולם לא אבין מה זידאן מוצא בבנזמה אבל צריכים נפח בהתקפה, וליבי-ליבי עם איסקו שגם הוא בירידה בכושרו לאחרונה. זידאן עקשן מאוד, אני מסכים. שחצן הוא לא. אגב, בנוגע להשוואה לאנצ'לוטי - זידאן הביא אליפות עם סגל שהוא מעבר לשיא. שחקני הספסל וכל החאמס-מוראטה-אסנסיו ואפילו איסקו זה טוב, אבל כריסטיאנו היה מעבר לשיאו, מודריץ' דועך, סרחיו ראמוס ושלא נדבר על בייל ובנזמה - ואנצ'לוטי הפסיד שתי אליפויות. בעונת הדסימה היה לנו סגל מפלצתי. לגבי העונה שאחר-כך - היינו בפער גדול על בארסה שהייתה מופרעת מבפנים וזה לא הספיק לנו.

15. Raulito Madridista

כותרות העיתונים לאחר הניצחון על ולנסיה

שער המארקה:

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/01/28/portada/marca_papel/g2801.04dd36f5450b3727d72f1017b9ceb512.Xxx

'פגעו-סבלו-ניצחו' - משחק מילים לפי האותיות של פאריס סן-ז'רמן| על רקע התמונה של ריאל חוגגת את הגולאסו מסיום המשחק, בסיקור המשחק נכתב - 'ריאל מדריד לא רק ניצחה יריבה קשה מאוד במגרש שבו היא מתקשה באופן מסורתי. היא השיגה תוצאה מצוינת והתגברה על הריטואל הקבוע של המחצית השנייה. חלק ראו את השיוויון של ולנסיה באוויר - אבל ריאל מדריד כבשה פעמיים לקראת הסוף - ואלה היו השערים היפים במשחק שהביאו לניצחון המוחץ'. עוד נכתב שריאל מדריד מצאה סוף-סוף דבק ועם שני נצחונות ליגה רצופים ו-11 שערים - מותר להם קצת לחייך. ואמארי - בטח יש לו כבר סיוטים ממרסלו שנראה טוב לאחרונה. מבחינת הציונים, קיילור ומרסלו קיבלו 3 כוכבים.

כמובן שמשחק אחד טוב זה מספיק בשביל המארקה לצאת בכותרות מפוצצות - 'ה-B-B-C מוכנים לאתגר מול השלישייה של פאריס', כתבו שם, והוסיפו שיחד עם מרסלו אלה נק' האור הגדולות של ריאל מדריד לקראת שמינית הגמר. 'התחושות אחרי לגאנס היו קשות אבל מסתבר שיש חיים בסנטיאגו ברנבאו במדריד. נכתב שזידאן הבין שהדרך היחידה לחזור למסלול היא להחזיר מהבוידעם את ה-4-3-3 והשלישייה הזו הראתה הרבה רצון לנצח. 'הזמן של שחקני הספסל עבר - הם קיבלו ולא לקחו את ההזדמנות, קיבלו ולא נתנו דבר'. ושוב, ליגת האלופות תשפוט מה נעשה. ככה זה הכדורגל...

שער ה-AS:

https://as01.epimg.net/portada/imagenes/2016/07/08/portada/1467970161_642308_1517114527_portadadelperiodico_grande.Xxx

'ניצחון היוקרה'| על רקע תמונה של כריסטיאנו חוגג את אחד משני הפנדלים המוצלחים אמש - ריאל מדריד הציגה את הגירסה הטובה שלה והשיגה ניצחון מעולה למרות שסבלה בדרך| המאמן זידאן:"היינו צריכים ניצחון כזה במשחק כזה"| בסיקור המשחק נכתב - 'מתוך הסבל הגיעה הדרך לגוליאדה', והכתב הוסיף - 'ריאל פתחה חזק עם שני פנדלים, ולנסיה צימקה ועשתה קולות של שיוויון כמו הוריקן. אבל כשנגמר לה הכוח בעשר הדקות האחרונות - ריאל מדריד גמרה את המשחק'. עוד הוסיפו שזה היה ניצחון משכך כאבים אבל מנופח ומוגזם מבחינת התוצאה וכנראה שריאל החלה לחשוב על פאריס. מודריץ' ומרסלו בלטו עם ציון 3 כוכבים וכך גם נאצ'ו והשוער קיילור.

באתר העלו כתבה מעניינת על ה-B-B-C וקרלוס פורחאנס הכתב רצה לשים הכל בפרופורציות - אחרי 280 ימים אין ספק שהאוהדים חיכו לשובם של השלישייה, והם הגיעו יחד ל-401 שערים שזה מספר מטורף. מצד שני, דווקא כשהם יצאו, לאחר דקות בהן ולנסיה הייתה קרובה להשוות - ריאל מדריד החזירה את השליטה והוסיפה שני שערים נפלאים ממשחק קבוצתי. אגב, כריסטיאנו כבש 226 שערים(565), יותר מבנזמה(99) ובייל(76) יחד. עוד נכתב על מה שעשו החבר'ה מפאריס ועל אדינסון קאבני ששבר עוד שיא אבל הדיון הזה יידחה ל-14 בפברואר...| בכתבה אחרת שמו וידאו של שני הגולים האחרונים ונכתב 'איזה יופי - ריאל מדריד לא שכחה לשחק'.

מצב נושא:
הנושא נעול.