ריאל מדריד 2016/17:: שחק אותה זיזו - אלופת אירופה רוצה הפעם להצליח בליגה; כריסטיאנו מקרטע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏20/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

מתוך דף הפייסבוק של האתר - הראיון המלא של פלורנטינו פרס ברדיו אתמול::

"כל מה שאנחנו יודעים זה שכריסטיאנו כועס על התייחסות מהתקשורת. אנחנו מוצאים פתרון שיגרום לכולם להיות שמחים. כריסטיאנו לא רצה לחפש את דרכו החוצה מכל עניין המסים כי הוא הציג רק לפני כמה שבועות את ההכנסות שלו בפני רשות המסים הספרדית. אף פעם לא אמרתי לכריסטיאנו שיביא בפניי הצעה אם הוא רוצה לעזוב, אנחנו שמחים שיש לנו אותו כאדם וכשחקן. כריסטיאנו מרגיש פגוע ויש לו סיבה טובה לכך. מעולם לא היה מתח בינינו, אם הוא עצוב זה בוודאות לא בגללי או ריאל מדריד. כריסטיאנו לא הולך אחריי הכסף, הוא פשוט רוצה להיות השחקן הטוב ביותר בעולם. אם כריסטיאנו רונאלדו ירצה לעזוב את ריאל, זה לא יהיה בגלל כסף. התקשורת לא כבדה אותו, היא תייגה אותו כעבריין מסים. אנחנו נדבר עם רונאלדו רק אחרי גביע הקונפדרציות, זה לא נכון שזידאן כבר דיבר איתו. לא אני ולא המועדון שוקלים את האפשרות שרונאלדו יעזוב".

"בברנבאו יש קבוצה של אנשים שאני חושב שהם טועים, אלו אלה ששורקים לשחקנים. אם הקבוצה הזו תמשיך לשרוק לשחקנים שלנו, יהיו שחקנים עתידיים שלא ירצו לבוא לריאל מדריד".

"הבעלים של פ.ס.ז' הוא חבר שלי, הוא לא התקשר אליי בנוגע לרונאלדו, אף אחד לא התקשר אליי לגבי כריסטיאנו רונאלדו. לא קיבלנו שום הצעה משום מועדון על רונאלדו או מוראטה וחאמס. מה שאנחנו רוצים לקראת העונה הבאה זה לשמור על כל השחקנים שלנו, כולל חאמס. זידאן לא רוצה ששום שחקן יעזוב".

"אתה, המראיין, אוהד אתלטיקו מדריד ואתלטיקו היו שמחים לראות את כריסטיאנו עוזב. אנשי המועדון של ריאל מדריד מעריצים ומעריכים את כריסטיאנו. כריסטיאנו הוא לא ביזנס עבורנו, הוא חלק מההיסטוריה של המועדון עכשיו. יש לו את אותו ערך כמו שהיה לדי סטאפנו עבור ריאל מדריד. עזיבה של רונאלדו זה יהיה משהו נדיר, אני אפילו לא שוקל דבר כזה!".

"ראול רק הגיע למועדון, עם הזמן הוא יכיר את התנהלות המועדון ויקבל את תפקידו. ריאל מדריד תמיד תהיה הבית שלו. כשראול החליט לעזוב את ריאל מדריד ב-2010, אני חשבתי שההחלטה הזו נכונה. בחיים לא היה מתח בינינו".
    "תמיד יצאתי להגן על קסיאס, השריקות כלפיו היו מצערות".

"תיאו הרננדז יהיה מגן שמאל מצויין עבור ריאל מדריד! יש לנו יחסים טובים עם אתלטיקו, אבל אם תיאו לא משחק שם והוא מעניין אותנו, אז....
    "כל עוד יש התלהבות וחברי המועדון רוצים אותי, אני אהיה הנשיא. הדבר הראשון שאעשה עכשיו הוא לחדש את החוזה של זידאן!".

"המטרה הברורה הבאה שלנו היא לזכות בפעם השלישית ברציפות בליגת האלופות!"
    "אני אמרתי למנדש (הסוכן של פפה) שאני אשמח לארגן לפפה פרידה יפה, כזאת שהוא ראוי לה. פפה הוא בחור טוב מאוד, אני לא חושב שהוא ממליץ לכריסטיאנו לעזוב את ריאל מדריד".
    "ברור שהייתי שמח אם מסי היה משחק בריאל מדריד, אבל הוא תוצר של הלה-מאסיה ואנחנו אף פעם לא שקלנו את זה. אנחנו ניסנו להחתים את ניימאר, הוא עבר אצלנו בדיקות רפאויות, אבל בסופו של דבר זה לא קרה".
    "החוזה עם איסקו הוא לא חתום עדיין, אבל הוא יחתם ברגע שהוא יחזור מהחופשה. אנחנו חושבים על לחדש את החוזים של וראן, בנזמה וקרבחאל בעונה הבאה. חאמס רודריגז הוא שחקן ריאל מדריד ואנחנו שמחים שהוא כאן. לא קיבלנו הצעות עליו". "אף אחד במועדון לא רוצה שמוראטה יעזוב ואני גם לא שמעתי ממנו מבקש לעזוב את המועדון".
    רציתי פעם את דה חאה כי לא ידעתי אז מי זה קיילור ולמה הוא מסוגל. דונארומה? זה נראה לי שיש לו נימוסים יפים מאוד". (כנראה עקיצה על כך שהוא וסוכנו ראיולה מבקשים הרבה כסף)
    "נדאל לא המליץ לי לרכוש את אסנסיו. אני ביקשתי ממנו טובה לדבר עם הדוד שלו בכדי להשלים את העסקה. אסנסיו יכול לזכות בכדור הזהב בעתיד. יש כל מה שצריך בשביל זה".

"ויניסיוס ג'וניור שווה את מה שהוא שווה לפי השוק העברות היום. הוא מצטרף לריאל מדריד כי הוא רצה להצטרף. היו קבוצות שהציעו יותר מ-45 מיליון, אבל הוא בחר בריאל מדריד. הוא יחווה לילות קסומים בברנבאו!".
    "אמבפה נולד בשביל לשחק עבור ריאל מדריד. רצינו להחתים אותו בעבר, אבל הוא לא היה אפילו בן 16 אז. אני יכול להגיד לך שהוא יהיה אחד מהטובים בעולם ואנחנו עוקבים אחריו. זידאן צפה בו והוא אוהב אותו כבר הרבה זמן. כאוהד, הייתי מעדיף לראות אותו בריאל יותר מאשר דמבלה או דיבאלה".

2. yonmu Member

אני עדיין לא מבין מה הטיעון שלך.
    אם אתה טוען שריאל לא אמורה להוציא את הסכומים האלה - זה נשמע כמו טיעון רומנטי וחסר משמעות.
    אם אתה טוען שאמבפה לא יצליח בריאל - זה לא קשור לכמה הוא יעלה.
    אם אתה טוען שאמבפה לא יצליח בגלל תג המחיר הגבוה - אני לא רואה סיבה שזה ישפיע.

3. Raulito Madridista

מארקה: מריאנו עתיד למצוא קבוצה תוך שבוע

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/06/20/14979619640748.Xxx

השבוע הקרוב עשוי להתברר כקריטי בנוגע לעתידו של מריאנו. גם לאור עזיבתו האפשרית של אלבארו מוראטה, מסתמן שמריאנו לא יהיה המחליף שלו. בריאל מדריד חושבים שהילד צריך לקבל דקות משחק רבות יותר במקום אחר והוא עדיין לא מוכן למשימה. כמיטב המסורת ריאל תמכור את החלוץ ותכניס בחוזה סעיף רכישה מחדש, כמו במקרה אלבארו מוראטה. מריאנו צבר עניין רב מ-'חצי ליגה' כבר בינואר כפי שדווח ב-AS אולם הוא רצה להשלים שנה מלאה בסגל הבוגר של ריאל מדריד. התרגשנו יחד עם הילד כשכבש את שער הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת - במשחק החוץ נגד קולטורל בגביע, ובגומלין הפגיז שלושער. מעבר לכך, השער המטורף באמת היה עם הכתף נגד דפורטיבו לה-קורוניה בברנבאו, שער הליגה היחיד שלו, כשמריאנו זינק בכל הכוח והשווה את התוצאה.

אפילו סביליה החזקה הוזכרה בחורף כקבוצה שמעוניינת לקלוט אותו ודיברו גם על ויאריאל. אלאבס הביעה עניין אולם נראה שלמרות הרצון של ריאל מדריד לשמור על עין קרובה עם מריאנו - עתידו יכול להיקבע ביעד חדש: הפריימרליג - הליגה האנגלית, או אפילו בצרפת. דיווח אחד בספרד דיבר על כך שמונצ'י רואה בו פוטנציאל ורוצה לצרפו לרומא. מריאנו העמיד רקורד מטורף של שער בכל 60 דקות - הוא כבש חמישה שערים ב-302 דקות שהתפרסו על-פני 14 משחקים. הרגע הגדול שלו כנראה היה כשעלה כמחליף בקלאסיקו בקאמפ-נואו בדקות האחרונות. ריאל מדריד רוצה לדרוש עבורו 15 מיליון יורו אם תהיה מוכנה ללכת לקראתו ולמכור אותו בעשרה מיליון יורו בהתאם ליעד הבא.

4. Raulito Madridista

נותנים בראש: 40 שערים בנגיחה שווים דאבל היסטורי

אין ספק: ריאל מדריד היא הקבוצה עם משחק הראש הטוב ביותר באירופה. אתם מכירים את זה. קרן או מצב נייח וכל היריבות כבר בפאניקה - סרחיו ראמוס, כריסטיאנו רונאלדו - וגם לאחרים לא חסר. אף קבוצה לא מתקרבת למספרים האלה: מבין 173 שערים שכבשה ריאל מדריד בכל המסגרות העונה - 40 שערים היו בנגיחה, כמעט רבע. זה היה הקלף המנצח שלנו בימים של הכדורגל הפחות טוב באמצע העונה. וככה מנצחים משחקים צמודים. להלן החלוקה המלאה: 27 שערי נגיחה בליגה, 7 שערי נגיחה בליגת האלופות, 5 שערים בנגיחה בגביע המלך ושער אחד בסופר-קופה האירופי - סרחיו ראמוס נגד סביליה כמובן. רק בגביע העולם לקבוצות ריאל מדריד לא כבשה בנגיחה.

http://ste.india.com/sites/default/files/2016/12/04/552170-sergio-ramos-vs-barcelona.Xxx

לא פחות מ-12 שחקנים כבשו העונה בנגיחות. בראש הרשימה ניצבים, איך לא - סרחיו ראמוס וכריסטיאנו רונאלדו שכבשו 8 שערי נגיחה כ"א. ראמוס רשום על שערים דרטמיים ברגע האחרון אבל גם לכריסטיאנו אין מה להתבייש(בשליפה: שער השיוויון נגד באיירן מינכן ברבע הגמר, וכן השער הראשון נגד אתלטיקו בחצי גמר הצ'מפיונס). קרוב-קרוב אליהם ניצב אלבארו מוראטה(כבש את שערי הניצחון נגד ספורטינג ליסבון בצ'מפיונס למשל וכן במהפך במדריגל), ואחריו נמצאים גארת' בייל וקארים בנזמה עם שלושה שערים כ"א. פפה, ואראן, חאמס רודריגס ומראינו כבשו שניים כ"א. מרקו אסנסיו, לוקאס ואסקס ונאצ'ו סוגרים את הרשימה עם שער אחד כ"א.

5. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר::

שער המארקה::

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2017/06/23/portada/marca_papel/g2306.759f68e60c27ef737e9a93a3cd2313e8.Xxx

קארים בנזמה:"החלום שלי הוא להמשיך לזכות בתארים עם ריאל מדריד"| החלוץ סיפר לאוהדים, שחקני הקאנטרה המצטיינים של הקבוצה(זכו בטורניר הילדים של הלה-ליגה) שטסו לארה"ב - "גם אני חלמתי להיות כדורגלן". בנזמה ספג הערצה מהילדים והאמת די נהה מהמפגש. הוא ניסה לתת להם טיפים, לייעץ וגם להצטלם בסבלנות עם כל אוהד. "אני חושב שהדרך היחידה או יותר נכון הטובה ביותר לחיות היא לעשות את מה שאתה אוהב". בנזמה סיפר שיש לו רצון עז להתחיל כבר את העונה הבאה. "אני בחופשה ונח בשקט, זו הייתה עונה ארוכה וקשה", סיפר בנזמה שהיה מרוצה מהעונה האחרונה עם הדאבל.

בתקשורת דיברו על כך שבנזמה יקבל כבוד גדול השנה. הוא ימונה לקפטן הרביעי של הקבוצה, שכזכור בריאל מדריד הנושא הוא לפי הפז"ם במועדון. ראמוס יישאר הקפטן הראשון ומרסלו השני, וכריסטיאנו - כן, הוא יישאר - יהיה הקפטן השלישי. לבנזמה יצא לענוד את סרט הקפטן של ריאל מדריד רק במשחק גביע זוטר. בנזמה העלה מזמן סירטון יפה לאינסטגרם בו הוא מציג את חולצת הבית וחולצת החוץ של הקבוצה כשהוא נוסע ברכבו ליעד חדש עם הוויז. הוא צפוי לקבל חוזה חדש בקבוצה והוא יודע שגם אם העונה שעברה לא הייתה טובה - את הדריבל המחשמל בקאלדרון יזכרו לו.

שער ה-AS:

http://as01.epimg.net/portada/imagenes/2016/07/08/portada/1467970161_642308_1498184670_portadadelperiodico_grande.Xxx

'זידאן דיבר עם אמבפה'. הצרפתי מתחיל לנסות לשכנע את בן ארצו להגיע לריאל מדריד למרות הצעות אחרות שעומדות על הפרק, כך לפי העיתונות הצרפתית. 'הלאקיפ' מפרסם שזידאן שוחח בטלפון עם אמבפה במהלך השבוע וביקש ממנו שלא לחשוש מהתחרות הקשות על מקום בהרכב. אמבפה שוהה בחופשה בספרד כרגע ומופעל עליו לחץ 'מהציבור' להיענות לריאל מדריד כשגם ליברפול, ארסנל, מנצ'סטר סיטי ופאריס סן-ז'רמן חושקות בו.

- ובהיפוך גמור: ב-AS תוהים:: האם ריאל מדריד לא תרכוש אף שחקן בקיץ לראשונה מזה 39 שנה? במועדון מרוצים מאוד מהסגל הקיים וזידאן כבר אמר שהוא מקווה להשאיר את כולם. תיאו הרננדס ובעיקר דונארומה ואמבפה כל הזמן עולים על הפרק. ומצד שני, הקהל מאוד מאמין בסגל הקיים ומבינים שמאוד קשה לשפר אותו, בטח עם המחירים המטורפים שרצים בשוק. הפעם האחרונה בה ריאל מדריד לא צירפה אף שחקן זה קרה בקיץ 1978(פלורנטינו בכהונתו הראשונה בתפקיד היה מקפיד להנחית גלאקטיקו בכל עונה - קיץ 2001, קיץ 2002, קיץ 2003) - ריאל זכתה באליפות עם לואיס מולוני שהגיע לתקן את המצב אחרי שהמאמן מיליאניץ' פוטר והמאמן החליט שאין צורך בחיזוק. דל-בוסקה, פירי, ראמון, סאנטיאנה - אלה היו רק חלק מהשמות. כמוכן דון ברנבאו נפטר ב-1978 מה שהביא את ריאל מדריד לרסן את עצמה בקיץ. ממלא מקומו, ראמינדו ספוארטה, קיים שיחה בברנבאו והגיעו 40 אלף אוהדים והמטרה הייתה ברורה - להנציח את כבוד הנשיא.

- מעבר לכך גם ב-AS ובעצם בכל כלי התקשורת כתבו שזידאן כבר במדריד אחרי חופשה משפחתית קצרה והוא יישב עם הנשיא פרס כדי לקבל החלטות. מעבר לשיחה שיערוך עם כריסטיאנו - הוא ינסה לשכנע את מוראטה וחאמס להישאר, יתעסק בשאלת עתידו של דנילו ויחליט האם ריאל תקדם את רכישתם של אמבפה ודונארומה.

6. סיונרה Member

איזה קטע, החלום שלנו הוא שהוא יזכה בתארים עם קבוצות אחרות (שאינן ברצלונה כמובן).
    תיאו לא סגור אצלנו?
    הפעם האחרונה שזכינו באליפות ולא התחזקנו כראוי בקיץ הייתה לפני העונה הראשונה של פפ, וכולנו זוכרים איך זה נגמר.
    ריאל לא קבוצה טובה יותר מברצלונה וקל לשכוח שבהרבה משחקים העונה לא נראינו מספיק טוב. מאוד קשה לחזק קבוצה שמלבד בעמדת החלוץ, יש לנו בכל עמדה שחקן שהוא מהטובים בעולם בתפקידו.

7. Raulito Madridista

אני לא תומך בנושא ה-'אין חיזוק' וזו הלצה של ה-AS אבל תירגמתי כי היה מעניין וזה הוסיף לי עוד ידע מסוים על הקבוצה, אבל אני כן תומך בנושא ה-'אין גלאקטיקו', אלא אם כן שחקן משמעותי יעזוב. אני חולק עלייך לחלוטין ובטוח שאנחנו קבוצה טובה יותר מברצלונה שגם לה היו הרבה מאוד גמגומים העונה, גם בליגה וגם בליגת האלופות עם שתי תבוסות נוראיות, וחושב שהקלאסיקו בברנבאו בו בארסה ניצחה משקר ביחס ליחסי הכוחות בין הקבוצות. ריאל מבחינתי התעוררה ממש ברגע הנכון. בארסה טובה בחלק הקדמי, אין מה לעשות, אין פיתרון נגד מסי - אבל היא חייבת חיזוק בהרבה עמדות.

לגבי קיץ 2008 - תזכור מה היה סגל השחקנים אז ומה סגל השחקנים היום, שתי הסיטואציות שונות לחלוטין, ממש שמים וארץ. ואף-אחד לא היה יכול לצפות את מה שיקרה עם בארסה ומסי שעד אז גם היה נפצע בכל עונה ונעדר לחלק מהזמן. אגב, באותו קיץ רוביניו עזב בדקה ה-90 למנצ'סטר סיטי ונתקענו בלי קיצוני. באותה עונה 'הרווחנו' קצת יותר מאריאן רובן שהיה בריא ובעיקר היגואין, אבל רוד גמר את העונה באוקטובר וכך גם מהמאדו דיארה, סניידר לא הפסיק להיפצע. בארסה הייתה זוכה בכל התארים בכל מקרה כי היא הייתה קבוצה טובה יותר ובפער אבל הקיץ ההוא לא דוגמא. שחקן הרכש היחיד אז היה ואן דר-וארט.

8. סיונרה Member

ממתי עושים חיזוק לפי כמה טובה היריבה שלך? אם ריאל מדריד חושבת שיש מקומות שצריך לשפר, ויש כאלו, אז שתתחזק. ברצלונה גם כן הולכת להתחזק במקומות שהיא פחות טובה בהם, אם וראטי יצטרף אז ריאל פתאום כן תצטרך לרכוש שחקנים?
    אני לא אומר לקנות עכשיו שחקן לשם הקנייה, אבל קודם כל צריך לדעת אם רונאלדו נשאר, וגם אם לא, צריך להפחית את התלות במרסלו וקרבחאל, תיאו ואולי עוד מגן ימני צעיר, וצריך סופסוף שחקן טכני שיכול לעבור שחקן בהתקפה.
    גם קשר נוסף שינסה לרשת את מודריץ' אני חושב שדי חובה להביא.
    נכון שלא חייבים רק שחקנים ברמה עולמית, אבל חיזוק כלשהו חשוב לעשות.

9. Raulito Madridista

אתה רחוק מהדעה שלי. אני חולק עלייך בכך שאמרת שאנחנו לא קבוצה טובה יותר מברצלונה, זה העניין. הסברתי שהם צריכים לשפץ את הסגל במידה ניכרת כי הם נפלו בכל הרכש בעונה שעברה. מבחינתי ברצלונה פחות רלוונטית, כלומר לא רק היא כי המטרה והאובססיה שלי כמו המועדון - ליגת האלופות. לפי השיקולים שלי זה חשוב מאליפות ספרד.
    אסנסיו עונה על ההגדרה של 'שחקן טכני שיודע לעבור שחקנים בהתקפה' וכך גם איסקו שכולי תקווה שלא יחזור לחמם את הספסל. הצרה האמיתית לדעתי היא מוראטה שלפי הפרשנות שלי קרוב יותר לעזיבה מאשר רונאלדו. קובא מיועד לרשת את מודריץ' והוא מתקדם בקצב שלו. מסכים לגבי תיאו הרננדס, זה שחקן שאנחנו צריכים והוא לא עולה טריליון יורו. לא אבכה אם דנילו יעזוב אותנו אבל רק במכירה ולא השאלה לעונה והשיט הזה.

10. סיונרה Member

זכינו באליפות בהפרש של 3 נקודות והוצאנו 1 מ6 במשחקים הישירים. אנחנו לא קבוצה טובה מברצלונה. נכון שאם עוברים עמדה עמדה אז ריאל טובה יותר ביותר עמדות, אבל הפערים בין סוארז, ניימאר ומסי ובין מי שלא יהיה בצד השני הם תהומיים.
    קובאצ'ץ' הוא לא בתפקיד של מודריץ', שניהם קרואטים אבל הפערים ביניהם גם כן לא ניתנים לגישור. קובאצ'יץ השחקן האחורי ביותר בקישור ומודריץ' הוא האמצעי. אני משתדל לא להחליף בין שחקנים רק כי הם מגיעים מאותה מדינה.
    אסנסיו הוא עדיין סימן שאלה, הוא יצטרך לעשות קפיצת מדרגה די רצינית, שלא כולם עושים אותה כדי להפוך למניה בטוחה.
    איסקו בתפקידו כשחקן השלישי הכי קדמי במערך הוא אחלה, אבל יש טובים ממנו. אם הוא יצליח להציג את היכולת הזאת כחלק משלישיית הקישור ולאפשר עוד שחקן התקפי אז הוא באמת יהיה שדרוג גדול. עם כל הכבוד ליכולת שלו, בתור אחד משלישיית ההתקפה הוא לא באמת כזה טוב.
    אם מוראטה עוזב אז חובה להביא לו מחליף שיתן את מה שהוא נתן. הרבה יותר קשה למצוא חלוץ מחליף שיהיה טוב יותר מהחלוץ המרכזי מאשר למצוא חלוץ טוב מבנזמה.

11. Raulito Madridista

המשחקים הישירים הם לא מדד לכלום, זה לא חדש. קבוצה לא מורכבת רק מחוליית התקפה. קובאצ'יץ' יכול לעבור הסבה לעמדה של מודריץ', להיפך, הוא לא מספיק אחראי הגנתית. אני חושב שהדריבל שלו יוצא דופן ויש לו המון כוח ומהירות מסחררת. לא כל אחד יכול ללמוד לשפר את קבלת ההחלטות וזו בעיה אבל גם מודריץ' העונה היה בינוני מאוד עד לשלבי ההכרעה. לא יכול לחתום לך שאיסקו ישחזר את העונה האחרונה אבל אני מאוד-מאוד מרוצה ממנו. מי טוב ממנו במידה ניכרת? איסקו לא באמת משחק אחד משלישיית ההתקפה ויש לנו פלוס גדול שנקרא צמד המגנים ההתקפיים הטובים בעולם וצריך לזכור את זה. הייתי רוצה לראות את בייל עוזב ולא את חאמס לדוגמא. לגבי מה שאמרת על מוראטה - זה נכון אבל לצערי לא יקרה, וזו בעיה. מהו סל הקניות שלך לקיץ, בקיצור?

12. Raulito Madridista

זידאן בן 45 - אל המשחק היפה

דקה אחת נותרה למחצית. גמר ליגת האלופות 2002, ריאל מדריד - באייר לברקוזן 1:1. רוברטו קרלוס נשלח לריצה באגף שמאל ומגיע לכדור בלתי-אפשרי ומוסר לאחור. זידאן כבר עומד מרוכז ומכין את הגוף - אתם יודעים מה ההמשך. הוא כובש בוולה מדהים את 'שער המאה'. באותו רגע זינדין זידאן הוא לא רק השחקן היקר ביותר בעולם אלא גם אלוף העולם ואירופה עם נבחרת צרפת וגם אלוף אירופה עם ריאל מדריד. שער שהוא תמציתו של גאון. שער ששבר את המנחוס שלו בליגת האלופות. זינדין זידאן בן 45 היום, זמן טוב להיזכר שוב באחד הגדולים ששיחק את המשחק.

כזה היה זידאן, שחקן של משחקים גדולים. אל תעירו אותו בכלל, אל תתנו לו סיבה מיותרת להזיע נגד כל האוססונות למיניהן. תקראו לו רק אם היריבה היא איזו באיירן, יובה, מילאן, בארסה או מנצ'סטר יונייטד. ובניגוד לכוכבי על אחרים - הוא הופיע גם בנבחרת. אפרופו מנצ'סטר יונייטד, ב-2002/03 בשלב רבע הגמר הוא לא כבש אף שער אבל בכל-זאת פשוט הביס אותה בצמד המפגשים. שחקני יונייטד פשוט לא הצליחו להפריע לו במופע, לא חילצו לו את הכדור מהרגל. זידאן הביא את הכדורגל היפה לכדי שלמות - כמו אומנות, והיה נראה שהוא משחק עם הידיים. לא היה דומה לו בסגנון המשחק ולא היה שני לו בטכניקה העילאית. זה היה ריקוד איטי ומדויק ונפלא. איזו הטעייה, איזה תרגיל, איזה קסם יבוא עכשיו?

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/19400432_10203455432142740_8979754618596320905_o.Xxx?oh=600d26c3c9138b96735190e43a1fe7ec&oe=59CA9FED

רבים מדברים על השער הבלתי-נשכח שלו לרשת של לברקוזן. הוא כבש בריאל מדריד גם לא פעם ב-'וולה' - ויאדוליד וסנטאנדר(2003/04), בהקפצה(חצי הגמר נגד בארסה ב-2002) או ב-'סתם' בעיטות לחיבורים. כולנו אוהדי כדורגל מטורפים ובברנבאו בכלל כבר ראו הכל לאורך השנים כשמיטב כוכבי תבל התקבצו במדריד, אבל נדיר לראות שחקן ש-'ממציא' טריק חדש בכדורגל. וכך היה השער שלו נגד דפורטיבו לה-קורוניה ב-2001/02. אני אפילו לא יודע לתאר את מה שהוא עשה שם. העביר את הכדור משמאל לימין ואחר-כך בהטעיית רגליים מדהימה העביר שוב לשמאל ובעט חזק לרשת, הנה השער, תראו בעצמכם:

אומרים שתמונה=אלף מילים, אז במקרה של זידאן מיטב סרטוני היוטיוב מספרים את הסיפור טוב יותר. לא תקראו כאן מילה על שערים - למרות שלא היו חסרים לו, וגם לא על תארים - זכה בכל תואר אפשרי, גם ברמה הקבוצתית וגם ברמה האישית. זידאן היה מופע אחד גדול. הברנבאו סלח לו על משחקים חלשים ועל חוסר יציבות משום שהיה שבוי בקיסמו. חמש שנים הוא העביר בריאל מדריד ואני מודה על הזכות שניתנה לי לראות אותו משחק בקבוצה שלי. המעבר שלו לריאל מדריד נראה כל-כך מתאים, מדויק, צפוי, השילוב המושלם. במשחק הפרידה שלו מהברנבאו - אף עין לא נותרה יבשה. ילדים, זקנים, מבוגרים, נשים וטף - כולם סירבו להיפרד מאגדת הכדורגל הזו. וכעבור חודש וקצת, בגמר במונדיאל - זידאן נפרד מכר הדשא לתמיד. הוא לקח נבחרת צרפת עמוסה בכוכבים אבל זקנה, עייפה ומסוכסכת - עד לגמר. גביע עולם שני ומקום של תהילה איי-שם באולימפוס של הכדורגל לצד פלה - כבר היה מובטח. הוא כבש בקור רוח מצמרר כבר בפתיחה עם 'פאנקה' – הקפצת פנדל למשקוף ופנימה בדקה השביעית. חילק מסירות חכמות, ניהל את המשחק של צרפת בתבונה ובמהלך ההארכה כמעט ניצח את המשחק במו פדחתו. אבל אז עלה הדם לראש, הראש ירד לחזה של מטראצי והקריירה של זיזו הסתיימה בטונים צורמים. תמוה כמו כל הגאונים. זידאן חלף בעצב על פני הגביע בצבע זהב וזה היה מחזה שובר לב.

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/19397179_10203455433022762_8316464037155978637_n.Xxx?oh=39b86f6caf32ae4b5cd3979938357c6a&oe=59E92750

למעלה מעשור חלף מאז, וזהו. זיזו סגר את החשבון עם יובה וארץ המגף. בגמר ליגת האלופות העונה הוא עשה היסטוריה כשהוביל את ריאל מדריד לזכייה שנייה ברציפות בליגת האלופות - הישג שאף קבוצה לא עשתה. זידאן שניהל את הסגל המצוין שעומד לרשותו בתבונה, גרם לכולם להיות חשובים והוציא את המיטב מכריסטיאנו רונאלדו בישורת האחרונה - מטביע חותם גם כמאמן. הוא הוביל את ריאל מדריד לדאבל היסטורי - אליפות+ליגת האלופות לראשונה מאז שנות ה-50. "ה-DNA של ריאל מדריד הוא ה-DNA שלי", אמר זידאן שקיבל מחמאות מהנשיא פרס - "תודה על ההיסטוריה שאתה ממשיך לעשות איתנו. היית השחקן הטוב בעולם ועכשיו אתה המאמן הטוב בעולם". זידאן כבר במדריד, סיים את החופשה הקצרה, ותהיו בטוחים שהוא שוקד כבר על העונה שבפתח, קרי 2017/18. זידאן ימשיך לעשות היסטוריה. תודה על הכל, זיזו.

13. סיונרה Member

המשחקים הישירים אולי לא אומרים שברצלונה טובה מריאל, אבל הם די אומרים שריאל לא טובה מברצלונה.
    מודריץ' בכלל לא היה בינוני העונה בשום שלב, הוא תמיד מצויין. הבעיה היא כשזידאן ניסה את המערך הגרוע בהיסטוריה ותקע אותו כקשר ההתקפי שלנו מאחורי 2 שחקני התקפה. הוא לא קשר התקפי. איסקו משחק בתור השחקן השלישי הכי קדמי, תקרא לזה איך שאתה רוצה. מול אתלטיקו בלי קרבחאל זה נראה נורא, זה דורש יכולת נהדרת של שני המגינים כדי שהמשחק יהיה מאוזן ומישהו יעלה להתקפה, אי אפשר לסמוך על זה לאורך זמן.
    השלמתי עם זה שבנזמה לא עוזב לשום מקום, ככה שחלוץ מוביל אנחנו לא הולכים להחתים. מהבחינה הזאת אם מוראטה עוזב את אמבפה הוא פתרון טוב.
    הייתי רוצה מגן ימני מחליף וצעיר במקום דנילו, תיאו הרננדז, ואלכסיס במקום בייל וחאמס שיחפשו קבוצה אחרת. רק להבהיר שזה דבר שאני אישית מקווה לו, לא נראה לי שאלכסיס בכלל מועמד.

14. Ever Banega Member

קובאצ'יץ' באינטר שיחק קשר התקפי, ככה שהוא לא צריך לעבור הסבה אלא לחזור לתפקידו המקורי.

15. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

דוגמה טובה יותר אפילו היא ההתנהלות שלנו בסיום עונת 2011/12, אז היינו קבוצה טובה ויציבה יותר מברצלונה שבדיוק נפרדה מפפ. הבאנו רק את מודריץ׳ כרכש רציני (ואסיין בגיל 900), והזחיחות הזו עלתה לנו באחת העונות החלשות שלנו בעשור האחרון. חוץ מכריסטיאנו כל השחקנים ירדו בכושר שלהם ונוצרה ירידת מתח שהיה קשה לבלום בהיעדר תחלופה ראויה ותחרותיות בהרכב.

הדבר האחרון שהקבוצה צריכה לעשות עכשיו הוא להיתקע במקום. כמו הקבוצה של מוריניו אז, חלק לא מבוטל מההצלחה שלנו נבע מרבאק ורעב מטורף שדחף אותנו לאורך כל העונה. זה לא יעבוד לנו פעם נוספת אם לא נחזק את הסגל בשחקנים רעבים ואיכותיים מספיק.

מצב נושא:
הנושא נעול.