ריאל מדריד 2016/17:: שחק אותה זיזו - אלופת אירופה רוצה הפעם להצליח בליגה; כריסטיאנו מקרטע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏20/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר: כריסטיאנו סותם את הדיון על כדור הזהב

שער המארקה:

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2017/06/06/portada/marca_papel/g0606.b208e205bb2f493be107b5d2e5fdb56c.Xxx

כריסטיאנו רונאלדו - המלך 7| סוגר את הדיון על כדור הזהב: סיום עונה ספקטאקולרי של הפורטוגלי - 16 שערים בחודשיים האחרונים בדרך לדאבל| ציטוט של גוארדיולה:"ריאל מדריד זכתה בצדק בליגת האלופות אבל בארסה תמיד חוזרת"| בקטן בצד שמאל למטה: פפה נפרד בצורה עצובה

במארקה העלו נוסטלגיה וערכו השוואה בין ריאל מדריד הזו לבין הקבוצות הגדולות בהיסטוריה של הכדורגל - הקבוצה של שנות ה-50 שזכתה חמש פעמים ברציפות בגביע אירופה| אייקס של יוהאן קרויף(1970-1973)| באיירן של שנות ה-70: 1974-1976| מילאן של אריגו סאקיי| 'הדרים-טים' של ברצלונה בתחילת שנות ה-90| ברצלונה של פפ. אחרי שהציגו בקצרה את כל התארים של כל אחת מהקבוצות יש למטה סקר אוהדים בו הצביעו נכון לכתיבת שורות אלה כ-34 אלף אוהדים. בארסה של פפ מובילה עם 37% בעוד ריאל מדריד של זיזו שנייה עם 30%. במקום השלישי מדורגת הקבוצה של די-סטפאנו ופושקאש.

שער ה-AS:

http://as01.epimg.net/portada/imagenes/2016/07/08/portada/1467970161_642308_1496719894_portadadelperiodico_grande.Xxx

בשער העיתון מתעסקים בספקולציות - חבל, וזורקים מספרים לאוויר - 135 מיליון יורו על אמבה, כדי להקדים במירוץ את סיטי ומנצ'סטר יונייטד| באתר ה-AS, משהו קצת יותר רלוונטי - ריאל מדריד שוקלת להשאיל את תאו לעונה אחת נוספת כדי שיצבור ניסיון ולצרף בעונה הבאה מגן זול יותר כדי שיהיה המחליף של מרסלו בזמן שקונטראו יעזוב בוודאות. בקבוצה שוקלים את דנילו כמגן שמאלי מחליף, אולי נאצ'ו שמשתלב בכל עמדה וכן להעלות רשמית את טחרו לקבוצה הבוגרת. כמוכן דובר על כך שמרקוס יורנטה מאלאבס וכן חסוס ואייחו יחזרו מהשאלה וריאל רוצה קצת ניסיון.

למעלה: 'אוגוסט הלוהט' - ריאל תשחק בסופר-קופה האירופי נגד מנצ'סטר יונייטד("כבוד לשחק נגד אלופת אירופה", אמר מוריניו) ב-8 באוגוסט ואחר-כך תפגוש פעמיים את ברצלונה לסופר-קופה הספרדי עם שני קלאסיקוס תוך ארבעה ימים(12 באוגוסט בקאמפ-נואו ו-15 באוגוסט הגומלין בברנבאו).

פפה נפרד מריאל מדריד בעצב - הראיון המלא - לחצו כאן

2. Raulito Madridista

פפה נפרד: "אני לא ממשיך"

זה היה באוויר זמן רב ואתמול, אחרי הפייאסטה בברנבאו וחגיגות הדאבל - המדרידיסימו הלוחם פפה הודיע רשמית את המובן מאליו - חוזהו מסתיים בעוד שלושה שבועות ואחרי עשור אדיר במדי ריאל מדריד הוא יוצא להרפתקאה חדשה ואולי האחרונה בקריירה. פפה קצת מאוכזב שלא קיבל חוזה לשנתיים נוספות אבל מסתכל בגאווה על התקופה שלו בריאל ובהחלט יש לו במה להיות גאה. פירסמו עוד קודם שהוא סגור באינטר אבל לא - הכיווון הוא פאריס סן-ז'רמן. פפה, כמו שהבטיח - חיכה לריאל מדריד עד לרגע האחרון. את הדברים אמר פפה בתוכניות הרדיו 'El Partidazo'::

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/06/06/14967023774048.Xxx

העתיד רחוק ממדריד. "כן, כמובן שאני לא אמשיך. הייתי עשר שנים בריאל מדריד והיא נתנה לי המון לגוף ולנשמה. הבנתי לאן נושבת הרוח כבר בינואר כי ראיתי שהדברים במועדון לא מסתדרים ותהיתי האם רוצים שאמשיך. כל דבר טוב בחיים מגיע לקיצו. העשור בריאל מדריד גרם לי לגאווה עצומה וזה הפרק הכי גדול בקריירה ובחיים שלי. אני גאה לא רק בהישגים שלי ושל הקבוצה אלא משום שנתתי את המקסימום בכל משחק". פפה המשיך בצורה קצת מרירה - "יכול להיות שהמדיניות של המועדון היא להציע שנה אחת בחוזה בהתאם לגיל אבל יש דרכים לנהל משא-ומתן והדרך של ריאל מדריד לא הייתה נכונה".

היעד הבא. "לא חתמתי על חוזה עם אף מועדון אחר. רציתי להישאר בריאל מדריד וחיכיתי עד לסוף העונה. הייתה לי אשליה לסיים את הקריירה במועדון או לפחות להיות על כר הדשא ברגעים הגדולים שלנו אבל נפצעתי. עשיתי כמיטב יכולתי. יש לי הצעות לא רק מפאריס או מאינטר אלא גם בליגה האנגלית". פפה שב ואומר שהוא תמיד מילא את חובתו והוא מצפה ליחס אחר וקצת מעציב אותו לחשוב על כך שהוא לא ממשיך בקבוצה.

פלורנטינו פרס. "היחסים שלי איתו טובים, אין כאן שום דבר אישי, אין לי בעיה איתו או עם מישהו אחר במועדון, אני שחקן ומקצוען ויש היררכיה בקבוצה הזו".

המאמן הכי טוב שהיה לו. "זה מאוד מסובך(צוחק), כולם מאמנים גדולים ולמדתי מכל אחד משהו אחר. בניטס היה אדם מאוד כנה למשל ולמדתי ממנו הרבה. לא הייתי הבחירה המועדפת עליו בהרכב אבל הוא בא דוגרי והסביר את המצב, היה ברור ושקוף ולא עירבב אותי". על זידאן אמר פפה - "אני לא רוצה להאשים אף אחד במה שקורה איתי, זידאן עשה דברים מרהיבים בריאל מדריד אבל אני לא יודע למה 'נעלמתי' מהקבוצה במשחקים האחרונים. זידאן יודע מה נתתי למועדון הזה".

התקרית ההיא. "זה היה מאוד מכוער מה שעשיתי נגד חטאפה, לא שלטתי בעצמי, התרגזתי. אני מקווה שאנשים זוכרים לי את כל הדברים הטובים שעשיתי, שהייתי מנצח בתשעה מתוך עשרה תאקלים וקרבות ביניים על הכדור. תמיד הגנתי על המועדון הזה בגאווה ומכל הלב ופפה עצמו היה בעדיפות שנייה. תמיד שמרתי על רמה גבוהה ויציבות במשך שנים רבות ואני מקווה לעשות את זה גם בקבוצה הבאה".

הפציעה נגד אתלטיקו. "האמת שלאחר המשחק הזה קיבלתי את החותמת הסופית. אף-אחד מריאל מדריד לא דרש בשלומי ולא לקחו בחשבון שעשיתי ככל שאני יכול כדי להחלים יותר מהר מפציעה, באיזור השלושה שבועות". פפה מוסיף - "התקופה האחרונה הייתה קשה, הרגשתי רע, עשיתי עשר שנים גדולות בריאל מדריד ואז הרגשתי בודד לרגעים מסוימים". פפה מוסיף שעכשיו הוא מתכונן בשקט לגביע הקונפדרציות עם הנבחרת והוא רוצה להצליח שוב כמו ביורו. "מדריד היא עיר שאני מאוד אוהב וכמובן שיש לי חברים. נראה מה נעשה עם הבית במדריד".

פפה לפחות סיים בנימה אופטימית, ברגע הזה הוא מאושר - "בכל פעם שהתעוררתי בבוקר הגעתי לאימון בחיוך, הגעתי לולדבבאס ובירכתי כל שחקן ועד אחרון העובדים הזוטרים במועדון. הייתי מאוד שמח במדריד ונתתי הכל בשביל החולצה הזו. אף-אחד לא יכול לבטל את מה שעשיתי עבור ריאל מדריד ולהוציא אותה ממני". פפה הודה לאוהדים על התמיכה המדהימה ובין היתר על השלט נגד סביליה 'פפה גאוות המדרידיסימו' ואומר שבלתי-אפשרי עבורו לבחור רגע אחד למרות הבכי אחרי הגמר בסאן-סירו.

3. Raulito Madridista

להתראות, הלוחם פפה

החגיגה הגדולה אחרי השער נגד בארסה בקלאסיקו והסימון '10 - הדסימה'| הדמעות בגמר בסאן-סירו| ועוד תצוגות על של שר ההגנה הגדול. דור רומנו נפרד מפפה, הבלם הגדול ביותר שיצא לו לראות בריאל מדריד.

פוסט על עזיבה של שחקן שאהבת והערצת הוא קשה לכתיבה. כי הוא לא חולף מייד כמו עוד הפסד ומצד שני אתה רוצה לומר הרבה ולא לפספס שום פרט. העזיבה של פפה היא לא הפתעה, בטח לא סוד, זה התבשל כבר חצי שנה. מה שהפך לברור לאחר הראיון שלו ברדיו - קיבל חותמת רשמית עם פוסט הפרידה המרגש באינסטגרם. וכך פפה כתב בעצמו:

http://realmadrid.co.il/Images/topicAdiosPepe06062017.Xxx

"היום הזה הגיע... ב-12 ביולי 2007 באתי לריאל מדריד עם תקווה של ילד שהגיע למקום עליו הוא חלם בכל יום במשך ילדותו, כמו כולם. היום, אחרי עשר שנים, אני מפסיק ללבוש את הסמל הזה, אבל אני גאה. כי בכל משחק שלבשתי את החולצה של ריאל מדריד עשיתי זאת כאילו זו הפעם הראשונה, באותה ההתלהבות. אני רוצה להודות לכל אלו שתמכו בי ויחד איתם כתבנו את הסיפור היפה הזה. יהיה לי מקום בלב לכולם, לעד. הבנות שלי גרו ונולדו כאן, העיר הזו היא חלק מחיי. אני גאה על כל מה שעשיתי כאן בעשר השנים האחרונות. בכל בוקר קמתי באותה התלהבות כדי להגיע לאימון במועדון שרק רוצה לנצח, נהגתי לברך את כל עובדי המועדון ולו הקטנים ביותר וקיבלתי אהבה ותמיכה. לדרוך בסנטיאגו ברנבאו היה קסום כל פעם מחדש אהבתי את התמיכה שלכם. האהבה שלכם תהיה חלק ממני לנצח ואני יודע שהגשמתי חלום. ריאל מדריד ואתם יהיו חלק מההיסטוריה שלי ומהחיים שלי. תודה רבה ולהראות, פפה - 6 ביוני 2017".

לפני שבועיים וחצי, ערב משחק האליפות עשיתי סיבוב בנמל כדי לנקות את הראש. לקחתי איתי אוזניות ושמתי את החולצה של פפה, זו שרכשתי רק בשנה האחרונה. ידעתי שאלו הם ימיו האחרונים כשחקן ריאל מדריד. ידידה התקשרה ושאלה איפה אני ורצתה להצטרף. אנחנו מכירים מעט זמן אבל היא מבינה את הטירוף שלי לכדורגל. שאלה אותי מה אני לובש ושאלה "מי זה פפה?" סביר להניח שאת ראמוס היא הייתה מכירה.

אבל פפה הוא הבלם הכי גדול שראיתי בהיסטוריה של ריאל מדריד. 334 משחקים הם מעט מדי ולא מספרים את כל הסיפור עצמו. טוב מראה עינים: המהירות והאגרסיביות, משחק הראש, היציבות, התשוקה. השחקן שהכי הקשה על מסי. זוכרים אותו כקלף של מוריניו בקישור האחורי? זו הייתה בארסה הטובה ביותר. אבל לא מסי, לא אינייסטה ולא צ'אבי יכלו נגד פפה הלוחם שבאותו גמר גביע גם נגד לקורה. את היירו ראיתי בדמדומי הקריירה, את סאנצ'יז בכלל לא(מה לעשות, דור רומנו יליד 1992) וראמוס זה ראמוס - לא תמיד עושה הגנה אבל מכפה על כך בגולים.

http://realmadrid.co.il/images/Undecima4.Xxx

העונה הוא בקושי שיחק ובגלל הפציעות סביר שלא המשיך, ועדיין: זה קשה להיפרד. שחקן שלא גדל בקבוצה ומסמל בצורה מדהימה כזו את ערכי המדרידיסימו. הרצון לנצח עד לרגע האחרון והמלחמה ללא פשרות. בשנה שעברה הוא זכה גם בצ'מפיונס וגם ביורו עם הנבחרת וזכה לעת זקנה לכבוד המגיע לו, באחת העונות הגדולות בקריירה. במדריד תמיד הוערך אבל מבחוצה לה? לא בטוח. הוא כבר מזמן לא ברוטאלי ואגרסיבי והמקרה עם קאסקרו חלף ונגמר. העונה ספג רק כרטיס צהוב אחד, למעשה.

בעולם מתוקן באמת, פפה היה מגיע לגמר ליגתה אלופות בריא והיה נכס לשחק במקומו של מרקו אסנסיו, החילוף השלישי של ריאל מדריד. הוא היה עולה בטירוף לכר הדשא כאילו התוצאה היא לא 4:1 אלא ממש 0:0. דופק ספרינט, מבצע עבירה, מסמן לחבר'ה - להתארגן, 'לא נגמר!' ונפרד מהאוהדים שמטורפים עליו על כר הדשא, כמו שמגיע לו. משאלת ליבי בקטע הזה לא התגשמה. פפה כמו פפה, נגח עם כל הלב לרשת של אתלטיקו וככה נפרד מהברנבאו העונה. 'פפה, גאוות המדרידיסימו כמו שכתבו האוהדים בשלט'.

בגמר בסאן סירו אשתקד הוא בכה בפנדלים, כמו ילד, איבד את זה., ממש כמוני. כמו אחרון האוהדים. איזה מרגש. מה שווים החיים בלי רגש? בקלאסיקו לפני שנתיים הוא כבש וסימן לבארסה '10' - לה דסימה. ושתי תמונות אלה, יחד עם תמונה נוספת - מניף את גביע האלופות העונה - הן התמונות בהן בחרתי כדי לתאר את התקופה של פפה, מס' 3 האגדי של ריאל מדריד.

אתם בטח זוכרים את מס' 3 הקודם של ריאל מדריד - רוברטו קרלוס. כמו שראמוס ירש את החולצה של היירו, כמו שצ'אבי אלונסו לקח את זו של גוטי, כמו שכריסטיאנו לקח את מס' 7 של ראול - כך העביר אגדה אחת את השרביט לאגדה אחרת. כך זה קרה, ממש בתחילת קיץ 2007 הודיעה ריאל מדריד חגיגית על החתמתו של פפה בתמורה ל-30 מיליון יורו. המועדון היה נוהג לשפוך הון על שחקני התקפה ופתאום, הפתעה: שחקן הגנה. חוץ מחובבי הליגה הפורטוגלית לא רבים הכירו את פפה. הופעת הבכורה שלו בברנבאו הייתה נוראית. פפה היה אתלט מטורף, כזה שממש לועג ליריבים שלו ויכול להשיג אותם בכל רגע - אך היה שחקן אימפולסיבי ולא מרוכז. הוא הציג משחק הגנה איום וריאל הובסה 5:3 מול סביליה.

http://www.thenational.ae/storyimage/AB/20141026/GALLERY/141029285/AR/0/&NCS_modified=20141026073818&MaxW=960&imageVersion=default&AR-141029285.Xxx

פוסט הפרידה המרגש של פפה צובר תאוצה. מבין הראשונים להגיב היה פאביו קנבארו, זוכרים אותו? השניים שיתפו פעולה יחד במשך שנתיים. זמן טוב כדי להזכיר שוב: תפקיד הבלם בריאל מדריד הוא הכפוי טובה ביותר חוץ מעמדת השוער. ריאל מדריד לעולם לא תציג משחק הגנה טוב. זה ב-DNA שלה להציג היפקרות הגנתית. קנבארו שהגיע כמלך המונדיאל - הציג שלוש עונות בינוניות. גם וולטר סמואל נכשל. ריאל היא לא צ'לסי או יובה עם סגנון המשחק שלה ובטח לא אתלטיקו. פפה תמיד היה שם, בין עשרת הבלמים הטובים בעולם ובשיאו אפילו בין השלושה. את ההכרה מבחוץ הוא לא היה צריך כל עוד יש לו את התמיכה של המדרידיסטאס.

פפה באמת רצה לפרוש בריאל מדריד וחיכה לה עד הרגע האחרון כפי שאמר שוב ושוב בראיונות לתקשורת. היה יכול מזמן לסגור באינטר או פאריס שבסופו של דבר זכתה בשירותיו לפי הדיווחים, וגם בליגה האנגלית קירקרו סביבו. לא סביר בכלל עבור בלם בן 34. בסיפור של פפה אין אשמים. אני בתור אוהד לא יכול לנהל את המועדון, שהציע לו חוזה מכובד לעונה נוספת. פפה סובל מפציעות ורוב העונה הזו לא היה כשיר. מצד שני, אני לא ממהר לצעוק את השם של חסוס ואייחו. זה עוד מוקדם מדי עבורי, וכלל לא בטוח שנאצ'ו יכול לרשום עוד עונת שיא כזו כמו זו שחלפה לה. עיקר הריח הרע עולה בגלל שחקני עבר אחרים, סמלים של ממש שלא הצליחו לפרוש בריאל מדריד. מי היה האחרון שפרש כאן? אולי זידאן. היירו, קסיאס וראול מצאו את עצמם במקומות אחרים.

http://cdn.wallpapersafari.com/59/70/6Yn8eO.Xxx

סביר להניח שהמועדון יידע לכבד את פפה ולחלוק לו אירוע פרידה מיוחד, כך ייעשה לאגדה. דיברנו על הופעת הבכורה האיומה של פפה בברנבאו. מאז, למזלו של פפה - ארון התארים דווקא השתפר. בקלאסיקו הראשון שלו פפה חיסל את בארסה וריאל שמרה על שער נקי בפעם האחרונה שלה במשחק ליגה נגדם - וניצחה 1:0 בעונת השוסטר. פפה השלים עשור מהחלומות - שלוש אליפויות, שלושה גביעי צ'מפיונס ו-13 תארים בסה"כ. פפה הגיע כאלוף - וכאלוף עוזב, עם הדאבל ההיסטורי. תודה על הכל, פפה.

4. Raulito Madridista

שער המארקה:

https://pbs.twimg.com/media/DBq5bGkXgAA4YjN.Xxx:large

בתרגום חופשי: תוכנית זידאן. איך תיראה ריאל מדריד מודל 2017/18?| עם הפנים לעונה הבאה: כך תיראה ריאל מדריד. פפה כבר הודיע על עזיבה. חאמס יצטרף אליו, מריאנו יושאל כדי לקבל דקות('חצי ליגה' רודפת אחריו) ואת מוראטה ינסו לשכנע להישאר. איסקו יחתום על חוזה חדשש ומשודרג במהרה. ומי מגיע? תאו הרננדס יצטרף עוד השבוע כנראה בניגוד לדיווחים האחרונים. במועדון כמובן לוטשים עיניים לאמבפה ודויד דה-חאה. מרקו יורנטס וחסוס ואייחו יחזרו מהשאלה. אהה, וכן, גם המלך ראול יחזור הביתה לתפקיד רשמי.

באתר התייחסו לעזיבה של פפה והעלו כתבה עם עוד 'אלופי אירופה' שעזבו את המועדון לאחר הזכייה בצ'מפיונס, בין היתר די-מאריה וצ'אבי אלונסו בעונת הדסימה אבל ברור שלכל אחד סיפור שונה, וגם מוראטה ודייגו לופז נפרדו| ד"ש מרונאלדו-פנומנו: "פלורנטינו פרס הוא סנטיאגו ברנבאו(הנשיא) החדש. הוא עושה עבודה מדהימה בריאל מדריד".

שער ה-AS:

באתר מתייחסים למשחק הידידות הערב בין נבחרת ספרד לנבחרת קולומביה.

כמוכן מדברים על חאמס שצפוי לעזוב את הקבוצה הקיץ. העונה חאמס מיעט לשחק ולא היה אפילו האופציה השניה של זיזו מהספסל ולמרות זאת באופן מפתיע ועם הרבה נחישות ואמונה - חאמס הציג את הרקורד הטוב ביותר שלו לגולים ובישול פר דקות משחק. הוא כבש העונה 11 שערים - אחד כל 165 דקות, ועוד 13 בישולים. בעונת הבכורה האדירה שלו כבש 17 שערים ובישל עוד 18 - אחד כל 207 דקות. בעונה שעברה כבש 8 שערים(כל 235 דקות) ובישל עוד 10.

5. Raulito Madridista

הטופ 10: המשחקים הגדולים של ריאל בליגת האלופות

בעקבות שיחה ספונטנית עם חבר אחרי חגיגות הזכייה בדאבל - קבלו את הדירוג הסובייקטיבי שלנו: עשרת המשחקים הגדולים של ריאל מדריד בליגת האלופות. מיובה ועד יובה - מהיסטוריה ועד היסטוריה - מהגמר ב-1998 ועד הגמר האחרון. ואיפה הדסימה? והמשחק נגד באיירן? הכל בכתבה הבאה

http://realmadrid.co.il/Images/topicMejores-Partidos-Champions06062017.Xxx

כמה דקות אחרי שניסינו להשתחרר מהטירוף של הדאבל ההיסטורי והזכייה בצ'מפיונס, ככה בשיחה קצרה באוטו, זרק אברם, מדרידיסטה ידוע עוד מהימים של 'הגרעין הקשה', שאלה טובה לאוויר: 'תגיד, זה המשחק הכי גדול שלנו לדעתך או שהניצחון על באיירן בעונת הדסימה?'. 'שאלה טובה', אמרתי לו, לא ממש סחי, 'אני צריך לחזור אלייך עם זה'. המשחק נגד באיירן היה חשמל אמיתי נגד מפלצת כדורגל, וכבר במחצית אז סגרתי את הדיל לליסבון. גארבץ'-טיים של מחצית שלמה. נגד יובה לא הגענו כאנדרדוג, ממש לא, אבל היא כן הייתה סוג של מנחוס ומדובר בגמר. נגד באיירן התוצאה 'משקרת' מעט, מחמישה מצבים כבשנו ארבע פעמים. ומצד שני, יובה הזו פחות מפחידה מבאיירן הזו. במה לבחור? שאלה טובה.

שאלה שכיף לנסות לענות עליה בימים אלה. להינות מהזכייה בדאבל ולהיזכר באלה שעשו היסטוריה לפני ריאל מדריד ההיסטורית הזו. מתחילת הדרך שלנו במפעל, כשהגענו באמת איי-שם ב-1998 והבאנו את הספטימה, החזרנו הביתה את הגביע ששייך לנו. ברור לכם שהמשחק ההוא ברשימה. ברשימה הסובייקטיבת לחלוטין נלקחו בחשבון פרמטרים של מעמד, איכות הכדורגל, היריבה וכמובן החיבור הרגשי שלנו. אז מה היה המשחק הגדול ביותר לדעתי? אוטוטו מתחילים. אנחנו נפתח, כמובן, עם אלה שלא נכנסו לעשירייה::

עזבו אתכם מהשמינייה השקרית של ריאל נגד מאלמו, למשל. 8:0 שנשכח כבר אחרי יום. לא תמצאו אף משחק בשלב הבתים(גם לא ה-6:1 נגד גלטסראיי למשל, ניצחון הבכורה שלנו בתורכיה) אלא רק מהנוק-אאוט והלאה, ואפשר להבין גם למה. חייב לומר שתמיד בתור ילד התרעמתי על כך שריאל לא מנצחת מספיק משחקים גדולים בחוץ, אבל הרשימה דווקא סבירה. כל משחקי הגמר הם נייטראלים כמובן, וברשימה תמצאו שלושה משחקי חוץ.

http://realmadrid.co.il/images/man-utd02-03-fuera.Xxx

לא נכנסו: ריאל מדריד - באיירן מינכן 2:4(גומלין רבע הגמר, העונה) - רק בגלל השופט שהרס את החגיגה של משחק גדול | שאלקה - ריאל מדריד 6:1(שמינית הגמר, 2014) - לא נכנס משום ששאלקה באמת הייתה פאתטית מדי| מנצ'סטר יונייטד - ריאל מדריד 3:4(גומלין רבע הגמר, 2003) - כדורגל מהרמה הגבוהה ביותר אבל גם הגנה היא חלק מהמשחק ובסה"כ הפסדנו | גלטסראיי - ריאל מדריד 6:1(שלב הבתים, 2014) - משחק למזכרת אבל מדובר בסה"כ בשלב הבתים | ליברפול - ריאל מדריד 3:0(שלב הבתים, 2015) - הנקמה הושלמה, וזה מספיק. קצת כבר למרססייד. גם את גמר 2016 לא הכנסנו על אף דרמה מטורפת, הגמר שלא נגמר. דו-קרב פנדלים עוצר נשימה.

מקום עשירי: שתי הקפצות - שני שערים:

חצי הגמר בעונת 2001/02 ברצלונה- ריאל מדריד 2:0

http://realmadrid.co.il/images/barcelona01-02.Xxx

'לגלאזגו', זה היה השלט שהניפו אוהדי בארסה במשחק הראשון בחצי הגמר. היה ברור להם שקבוצתם הנוכחי פחות טובה בכמה דרגות מריאל מדריד גם אם בליגה היו צמודות זו לזו. בארסה נשענה על ההיסטוריה שסיפרה סיפור עצוב - מאז 1984 ריאל מדריד לא ניצחה בקאמפ-נואו. ואחרי 17 שנה הגיע הזמן לעשות היסטוריה. בשביל זה הביאו את זינדין זידאן, לא? בארסה שלטה יותר בכדור וריאל של דל-בוסקה, ללא פיגו שספג צהוב מכוון כדי להחמיץ את קבלת הפנים האוהבת בקאמפ-נואו - עשתה את ההתאמות הנדרשות. המחצית הסתיימה ללא שערים, ובמחצית השנייה התחלנו לעבוד:

שתי הקפצות - שני שערים. כמה הכדורגל הוא משחק קל. ראול שלח מסירת אומן לזידאן(55') שעשה תנועה נהדרת באגף שמאל והקפיץ מעל הידיים המושטות של בונאנו חסר האונים. ריאל מדריד לא הסתפקה בכך. המחליף פלאביו קונססאו בישל למחליף אחר, סטיב מקמנמן, ששלח הקפצה מדהימה נוספת לרשת של בארסה עמוק בתוספת הזמן(92') ממש כמו סכין בלב. ריאל מדריד ניצחה 2:0 והשיגה למעשה את הכרטיס לגמר. 'ריאל מדריד קסומה היכתה את ברצלונה', כתבו באתר של אופ"א בניסוח מדויק להפליא.

מקום תשיעי: אחרי 32 שנה במדבר

גמר ליגת האלופות 1997/98: ריאל מדריד - יובנטוס 0:1

http://images.teinteresa.es/deportes/Pedja-Mijatovic_TINIMA20131022_0942_18.Xxx

ה-'לה-ספטימה'. על הגמר הזה דיברנו כבר כל-כך הרבה. ריאל מדריד מגיעה לאמסטרדם כאנדרדוג מובהק נגד יובה של דל-פיירו, זידאן, דוידס ואחרים, הקבוצה שהגיעה לגמר שלוש פעמים ברציפות. ריאל חלמה להחזיר הביתה את הגביע עם האזניים הגדולות. לא הרבה נתנו לה סיכוי, והכדורגל היה רחוק מלהיות גדול. זה היה 1:0 קטן-גדול, כזה שהוציא את ריאל מדריד מחושך לאור והחזיר אותה להיות כוח ענק בכדורגל העולמי. "תמיד רצינו להיות מס' 1 באירופה", סיפר היירו. "שחקני העבר היו מגיעים למתחם האימונים ושואלים אותי: 'כמה גביעי אירופה יש לך?', והייתי עונה "עדיין אין לי". ואז הם אמרו לי 'אז אתה לא באמת שחקן ריאל מדריד'.

וזה פשוט אומר הכל. ריאל הציגה משחק שהוא האנטיתזה לריאל מדריד - משחק הגנה מושלם בהובלתו של היירו ששיתק את דל-פיירו ואינזאגי במשחק הגדול ביותר בקריירה שלו לדבריו. פדג'ה מיאטוביץ' מצא זמן לכבוש את שערו היחיד באירופה באותה עונה - אחרי שבדקה ה-66 היה הראשון להגיע לבעיטה של רוברטו קרלוס שנהדפה ע"י שחקני יובה. פדג'ה היה חד כתער, 'דמיין את בנו ביציע' כפי שסיפר, עקף את השוער ובעט לרשת והוציא את המדרידיסימו לחגוג. בגלל המשמעות ההיסטורית, בקיצור. עוד על המשחק הזה:: לחצו כאן!

מקום שמיני: ה-'ריפיט' של רונאלדו

חצי הגמר בעונת 2016/17: ריאל מדריד - אתלטיקו מדריד 0:3

http://i.eurosport.com/2017/05/02/2074854-43492290-2560-1440.Xxx?w=1050

גמר שלישי תוך ארבע שנים היה מטרה גדולה עבור ריאל מדריד, שהחליטה הפעם שהיריבה לא תהיה אתלטיקו מדריד. במקום להתעלל בה שוב במשחק החשוב מכל - ריאל מדריד עשתה לה טובה ומנעה ממנה את שברון הלב הזה - כשהדיחה אותה בחצי הגמר. כריסטיאנו העתיק את המשחק המושלם שלו מהויסנטה קאלדרון בליגה וכבש שלושער קליל ושער שמיני ברציפות בנוק-אאוט אחרי שהתעלל קודם לכן בבאיירן מינכן. זה היה הרבה יותר קל ממה שחשבנו, למען האמת, וגם הפציעה של קרבחאל לא הצליחה לעצור את החגיגות. אין ספק שאתלטיקו מדריד של העונה נחלשה מאוד ולא הייתה פקטור במאבק האליפות ופערי האיכות היו ברורים. אבל ניצחון 3:0 כזה בחצי הגמר הוא לא מובן מאליו, וזו הפעם הראשונה והיחידה בה ריאל מדריד שמרה העונה על שער נקי בליגת האלופות.

מקום שביעי: השער הגדול בתולדות הצ'מפיונס

גמר ליגת האלופות 2001/02: ריאל מדריד - באייר לברקוזן 1:2

ה-'לה-נובנה'. עונת המאה של המועדון הגדול בהיסטוריה הייתה עלולה להסתיים בידיים ריקות. ריאל הפסידה ללה-קורוניה בגמר גביע המלך בברנבאו בדיוק ביום ה-6 במרץ. בהמשך היא סבלה מפיניש חלש במחזורי הסיום והמשיכה לאבד נקודות בחוץ וכך ראתה את ולנסיה של רפא בניטס מקדימה אותה בקרב על תואר אליפות ספרד. ריאל הגיעה לגמר בהמפאדן פארק בגלאזגו עם משמעות היסטורית עצומה. זה היה האצטדיון בו ריאל הביסה את פרנקפורט 7:3 בגמר הגדול ביותר של גביע אירופה ב-1960. ועם ההיסטוריה של ריאל מדריד לא מתווכחים. הפעם בתפקיד הגיבורים, פושקאש ודי-סטפאנו - היו זינדין זידאן ואיקר קסיאס.

הגמר ממש לא התעלה לרמה גבוהה. ראול כבש שער ערמומי אחרי כדור חוץ של רוברטו קרלוס, בעוד לוסיו השווה בנגיחה. ואז רגע לפני ההפסקה הגיע השער הגדול בתולדות המפעל - דאבל פס של רוברטו קרלוס הסילון וסולארי, הברזילאי מרים לאחור בלי להסתכל וזידאן שהיה מחוץ לרחבה הכין את הגוף בצורה מושלמת ושלח וולה מדהים לחיבורים. שער כזה בהחלט שווה זכייה בליגת האלופות. ברבע השעה האחרונה הצטרף גיבור אחר - איקר קסיאס שבדקה ה-67 החליף את סזאר הפצוע. השוער הצעיר בן ה-21 רשם סדרת הצלות מרהיבות, כולל אחת עם הרגל - כדי לשמור על שער היתרון ההוא, ובסיום - לפרוץ בבכי עוצר נשימה. עוד על הגמר ההוא:: לחצו כאן

מקום שישי: הכישוף של ראול ורדונדו

רבע גמר ליגת האלופות 1999/00: מנצ'סטר יונייטד - ריאל מדריד 3:2

אחרי המשחק הראשון בברנבאו זה היה נראה כמעט אבוד. ריאל מדריד דווקא שיחקה טוב וגילתה עליונות על אלופת אירופה, הטרבליסטית היוצאת אולם השוער האורח מרק בוסניץ' שמר על רשת נקייה אחרי סדרת הצלות מעולות. ריאל הגיעה לאולד-טראפורד כאנדרדוג מובהק וכששני הבלמים הבכירים שלה פצועים - פרננדו היירו ומנואל סאנצ'יז. ובכל-זאת בזכות משחק ענק של רדונדו במרכז השדה(ואף מילה על השער), גאונות של ראול ועבודה טקטית יוצאת מן הכלל - ריאל הצליחה לנצח גם עם חייזרים כמו איבן קאמפו ואייטור קראנקה(סליחה) במרכז ההגנה. 'למנצ'סטר יונייטד, שהייתה רגילה לרמה של הליגה האנגלית - לא היו תשובות', כתב פיל בול הספרדי לאחר המשחק.

ריאל הובילה משער עצמי של רוי קין ובמחצית השנייה יונייטד שלחה עוד ועוד שחקנים קדימה. ואז הגיעו שתי דקות קסומות. בדקה ה-50 מקמנמן מסר לראול שעצר את הכדור עם העקב, התקדם מעט, לא בעט מייד. הוא 'צילם' את השער וברגל שמאל שלח כדור אדיר אליו ואן דה-חאו לא היה יכול להגיע. ואז הגיע רדונדו. הוא קיבל את הכדור על קו מחצית המגרש, שמר עליו ובתרגיל עקב מדהים מסר לברג. 'מוריינטס מתפנה, ראול מתפנה!' צועק רמי וייץ - וראוליטו שהגיע מאחורי ההגנה דחק בקלות לרשת החשופה. מנצ'סטר יונייטד - 0, ריאל מדריד - 3. היינו כחולמים. גם צמד מעולה של בקהאם לא עזר למנצ'סטר יונייטד שנכנעה לראשונה בביתה מזה זמן רב. אחד המשחקים הגדולים של ריאל בליגת האלופות. עוד על המשחק ההוא:: לחצו כאן

מקום חמישי: ראול, כל הדרך אל השער

גמר ליגת האלופות 1999/00: ריאל מדריד - ולנסיה 0:3

http://realmadrid.co.il/images/valencia99-00.Xxx

ה-'לה-אוקטובה'. אחרי שעברה ברבע הגמר את מנצ'סטר יונייטד, התגברה ריאל מדריד גם על באיירן מינכן החזקה בחצי הגמר, אותה יריבה שכבשה נגדה שתי רביעיות בשלב הבתים השני, בהם הברנבאו עוד שרק בוז וכאוס גדול שרר בקבוצה של דל-בוסקה. בגמר כל ספרדי הראשון חיכתה לה ולנסיה שעשתה צחוק מברצלונה. ויסנטה דל-בוסקה השתמש במקמנמן כקשר מרכזי והאנגלי גמל לו בעבודה טקטית נהדרת. רדונדו חיסל לחלוטין את מנדייטה ומערך שלושת החלוצים עם ראול, מוריינטס ואנלקה - עבד בצורה מושלמת. השניים הראשונים כבשו בגמר שלא עמד ולו לרגע אחד בספק. ריאל שוב חזרה להיות מלכת אירופה. לו הייתה מפסידה בגמר היא הייתה נאלצת לשחק בעונה אחר-כך בגביע אופ"א וייתכן שכל פרויקט הגלאקטיקוס היה יורד לתימיון.

בדקה ה-30 הגיע היתרון - סאלגדו נלחם על כדור אבוד והצליח להרים תוך כדי גלישה. מוריינטס נגח לרשת של קניזארס והמדרידיסימו היו בטירוף, 1:0. בדקה ה-67 הגיע השער השני והפעם בבעיטת יעף נהדרת של סטיב מקמנמן שבא על שכרו עם משחק ענק. לולנסיה לא היה סיכוי לחזור, והיא שלחה את כולם קדימה. ואז הגיע עוד רגע קסום, אחד הזכורים בתולדות המפעל. ראול קיבל מסירה מסאביו ורץ כל הדרך אל השער. הוא הזמין את קניזארס החוצה, עקף אותו וברגל ימין החלשה בעט כדור מתוחכם לרשת כששחקן ההגנה של ולנסיה לא יוכל להגיע. ראוליטו הגיע לעשרה שערים בצ'מפיונס, כמו ריבאלדו וז'רדל, ופשט את החולצה כשלמטה גופייה מיוחדת לכבוד בנו. הקפטן היירו שהיה פצוע רוב הזמן נכנס לשחק סמוך לסיום. בגלל הניצחון המוחץ ובגלל המעמד. עוד על המשחק ההוא:: לחצו כאן

מקום רביעי: שירה בתנועה

רבע גמר ליגת האלופות 2002/03: ריאל מדריד - מנצ'סטר יונייטד 1:3

http://realmadrid.co.il/images/man-united02-03.Xxx

נדיר למצוא משחק בשלב רבע הגמר שמדורג כה גבוה. בחירה סובייקטיבית לחלוטין וריאל מדריד לא הפתיעה אף אחד כשעברה את מנצ'סטר יונייטד. היא סומנה מראש כפייבוריטית וכקבוצה שתזכה שוב בליגת האלופות. אבל קשה לשים את הרגש בצד(איך אמר נדב יעקובי? 'הלב שלך פעם, ולא היית צריך להיות אוהד ריאל מדריד בשביל זה'). רבות נאמר על ריאל מדריד של הגלאקטיקוס, זו ששיחקה כדורגל מהאגדות. באותו ערב נגד מנצ'סטר יונייטד, קבוצה מפלצתית בפני עצמה(בקהאם, ואן-ניסטלרוי, גיגס ואחרים) - הכל התחבר. אלו היו 90 דקות עוצרות נשימה. פרגוסון חלם להגיע לגמר שנערך בביתו, בתיאטרון החלומות, אבל ריאל מדריד כמו תמיד - קילקלה לו את התוכניות.

ניהול המשחק של זידאן יחד עם ראול שכבש צמד בעצמו, פיגו שפתח את החגיגה עם גולאסו לחיבורים. הכדור שזז מרגל לרגל עם טכניקה אלוהית, עם דיוק מושלם. אפילו רונאלדו שלא היה חלק מהחגיגה למרות שהוכשל ברחבה והיה ראוי לפנדל - שמר את שלו - לגומלין. 'מנצ'סטר יונייטד עמדה על המגרש פשוט כמו ניצבים', אמר אז אבי מלר, ובתקשורת הספרדית החמיאו 'הואלס של זידאן'. אותו 3:1 שבקלות היה יכול להסתיים בתוצאה כפולה - לו רק ריאל מדריד הייתה רוצה בכך. 'אלה לא דקות של כדורגל - אלה דקות של שירה'. קבוצה שלא תחזור, כדורגל שלא יחזור. כמעט 15 שנה מאז, הא...עוד על המשחק ההוא:: לחצו כאן

מקום שלישי: ההתגלות האלוהית של ראמוס

גמר ליגת האלופות 2013/14: ריאל מדריד - אתלטיקו מדריד 1:4

http://www.int3ger.com/wp-content/uploads/2014/12/la-decima.Xxx

הלה-דסימה. 'אם היו לי מילים לתאר - לבטח הייתי אומר', כתבתי על הגמר ההוא, בתור אחד שהיה שם. גמר שאף-אחד שקשור לריאל מדריד לא ישכח. אבל זו בחירה 'קלה' מדי למתג את הגמר הזה במקום הראשון. וצריך לזכור שרוב המשחק היה מאכזב. החל מהטעות של איקר - ממתי סאן-איקר טועה, ועוד במשחק כל-כך חשוב?? דרך משחק התקפה נרפה של ריאל, גם אחרי כניסתם של איסקו ומרסלו(יום חלש של רונאלדו, החמצה מזעזעת של בייל), ועד לראש הזהב של ראמוס, השער שאף מדרידיסימו לא ישכח. קרן של מודריץ'..השעון מראה 92:48, ראמוס נוגח, היד המושטת של קורטואה לא מצליחה להגיע לכדור ו...שער!! חלום הדסימה חיי וקיים.

12 שנה חיכתה ריאל מדריד לחזור לגמר ליגת האלופות. היריבה הייתה אתלטיקו מדריד, זו שמיררה לה את החיים בליגה וזכתה באליפות ספרד. ריאל התקשתה לשחק עם קונטראו(לא תרם התקפית), וקדירה - שנבחר למלא את מקומו של צ'אבי אלונסו המרגש ביציע. היינו רחוקים שתי דקות מטרגדייה ספורטיבית שהייתה זכורה לעד, ואז בא ראמוס. בהארכה זה כבר היה סיפור אחר. אתלטיקו נפלה מהרגליים, בין היתר חואנפראן שלא הצליח לעצור את די-מאריה. בייל נגח את הריבאונד לרשת והוציא את המדרידיסטאס לחגוג. בהמשך כבש גם המחליף מרסלו שמירר בבכי, וכריסטיאנו נתן את האות לפינאללה עם פנדל מוצלח. זכה בגביע האלופות הראשון שלו בריאל מדריד על אדמת הולדתו. תסריט הוליוודי מושלם. עוד על ה-'לה-דסימה:: לחצו כאן

מקום שני: הגיהנום של באיירן

חצי גמר ליגת האלופות 2013/14: באיירן מינכן - ריאל מדריד 4:0

את הסיפור אתם זוכרים במדויק. ריאל הגיעה למינכן נגד הטרבליסטית הגאה, הקבוצה המפלצתית של פפ עם יתרון זניח ושברירי תודות לשער של בנזמה(קונטראו בישל!!@). בגרמניה התכוננו למשחק ובנו על מאזן האימים של ריאל נגד באיירן בחוץ - 9 הפסדים ותיקו אחד, עם הדרד'לה של רוברטו קרלוס. 'הגיהנום של ריאל מדריד', כתבו ב-'בילד' לפני המשחק, אלא שלריאל מדריד היו תוכניות אחרות. באנו לעשות היסטוריה. זה היה משחק מחשמל, הכי גדול שראיתי מריאל מדריד בתור אוהד עד..לגמר בשבת, נו, הגיע הזמן לגלות מה המקום הראשון שלנו. באיירן מינכן - 0, ריאל מדריד - 4. תוצאה שאפילו בפלייסטיישן נשמע לא הגיונית.

סרחיו ראמוס שהיה הגיבור הטראגי בדו-קרב הפנדלים בחצי הגמר - לקח אחריות. תוך שלוש דקות של שכרון חושים הוא מוטט את באיירן שיצאה קדימה כמו מטורפת והפקירה את העורף מה שיעלה לה ביוקר. בדקה ה-16 מודריץ' הרים קרן וראמוס נגח בעוצמה כמו בעיטה, 1:0 לריאל מדריד. כעבור שלוש דקות די-מאריה הרים כדור חופשי, פפה החליק לאחור וראמוס שוב צחק אחרון. אם אחרי הגול הראשון הוא עוד היה אדיש - אחרי השער השני הוא נישק את הסמל וסימן - אני בעל הבית כאן. עוד לפני ההפסקה ריאל טסה למתפרצת מארץ המתפרצות ובייל בישל לכריסטיאנו את השלישי כשהפורטוגלי חוגג עם שבירת שיא הכיבושים לעונה בליגת האלופות. הוא היה חתום גם על הפינאלה בכדור חופשי מתוחכם. היינו כחולמים. עוד על המשחק ההוא:: לחצו כאן

http://static.sportskeeda.com/wp-content/uploads/2014/04/sergio-ramos-1398841230.Xxx

קבלו את המקום הראשון:: המלכים של אירופה

גמר ליגת האלופות 2017: יובנטוס - ריאל מדריד 4:1

מה לא נאמר על הגמר ביום שבת. באנו לעשות היסטוריה והצלחנו במשימה. כי אליפות זה באמת טוב ונחמד, אבל אנחנו ריאל מדריד, וריאל מדריד היא ליגת האלופות. דווקא הגמר הקשה ביותר על הנייר, נגד יובה החזקה, זו שחלמה לשבור את הקללה של הגמרים בליגת האלופות, נגד היריבה שהדיחה אותנו שוב ושוב מליגת האלופות - הפך לגמר הכי קל. 25 דק' של גארבץ'-טיים טהור ומחצית שנייה מושלמת, אחת הגדולות של קבוצה בגמרים איי-פעם. ריאל הביאה לידי ביטוי את היתרון האיכותי שלה בזכות איסקו ושאר שחקני מרכז השדה, והגולאסו של מנדק'וקיץ' היה לא יותר משער אדיר ונחמד שלא הספיק לדבר. דאבל ראשון לריאל מדריד מאז 1958, והקבוצה שלנו היא הראשונה בתולדות המפעל לשמור על הגביע עם האזניים הגדולות. יאללה, לגביע ה-13!

https://ichef.bbci.co.uk/live-experience/cps/1024/cpsprodpb/16669/production/_96335719_realmadridcelebrate_afp.Xxx

http://images1.minutemediacdn.com/production/912x516/5933216a593fbf7d40000001.Xxx

ריאל פתחה עם ההרכב הצפוי כשאיסקו מתחת לחלוצים וקרבחאל שהחלים מהפציעה לחלוטין פתח בצד ימין. יובה הקשתה עם מערך של שלושה בלמים ופתחה את המשחק טוב יותר. עד שבדקה ה-20 כריסטיאנו מסר לקרבחאל שהחזיר לו וכריסטיאנו, כמו תמיד, בנגיעה אחת - כובש. 1:0 לריאל מדריד וכריסטיאנו השחקן היחיד בהיסטוריה שכבש בשלושה גמרים. מי יכול לעצור את הפנומן הזה, מי? הגיע לסיום העונה כשהוא בשיאו. היתרון החזיק מעמד 7 דקות בלבד - סנדרו שלח הרמה, היגואין הוריד בנגיחה ומנדג'וקיץ' שלח בעיטת מספרת מדהימה שהצליחה כמעט להאפיל על הגולאסו של זידאן ב-2002. הלם בקארדיף, יובה משווה ל-1:1 תוצאת המחצית.

http://cdn.newsday.com/polopoly_fs/1.13705813.1496523258!/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/display_960/image.Xxx

תוך כמה דקות היינו בחלום. קאסמירו, שמסמל יותר מכל את ריאל מדריד 'של כולם' - כבש שער נהדר בבעיטה מחוץ לרחבה שהכניעה את בופון. כעבור שלוש דקות מודריץ' ניצל תרדמת וריפיון בהגנת יובה, חטף כדור ועשה תנועה בצד ימין. קרבחאל מסר לו נהדר ומודריץ', תוך כדי נפילה, רגע לפני שהכדור יוצא החוצה - מסר בצורה מושלמת לכריסטיאנו שהקדים שוב את הבלמים וכבש צמד. 3:1 לריאל מדריד, אפשר להתחיל בחגיגות הלא-רישמיות. גארת' בייל עלה לשחק קצת בגמר אצלו בקארדיף, מוראטה החליף את בנזמה וילד הפלא אסנסיו היה המחליף האחרון שהספיק עוד לכבוש אחרי מסירה של מרסלו. לילה לבן, תרתי משמע. יאללה לסיבלס, יאללה לחגוג! הוידאו מהגמר:: לחצו כאן

Doritoz אוהב/ת את זה.
  6. Raulito Madridista

המארקה: זידאן הבטיח לקיילור - 'אתה השוער שלי'

האם קיילור נאבאס הוא המנצח הגדול של עונת 2016/17? בריאל מדריד כמו ריאל מדריד לא משעמם אף-פעם, זכר לקיץ לפני שנתיים, ונראה שסוגיית השוער ואחרות יטרידו את מנוחתינו במשך כל הקיץ. אבל לפחות בינתיים במארקה משוכנעים: זידאן בוטח בקיילור נאבאס וריאל מדריד לא תרכוש את דויד דה-חאה ממנצ'סטר יונייטד וגם לא את דונארומה ממילאן.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/06/07/14968431157757.Xxx

'ההחלטה כבר התקבלה, ואלא אם כן יהיה טוויסט גדול בעלילה - ריאל מדריד לא תגיע בעמדה בין הקורות', כתבו במארקה חגיגית לפני הערב. קיילור נאבאס ימשיך לשמש כשוער ראשון, קיקו קאסייה יהיה מחליפו כמובן ולוקאס זידאן, הבן של - יקודם למשבצת השוער השלישי, שחקן אימונים ושרואה פה ושם פירורים בגביע - על-חשבונו של רובן יאנז. נכתב שריאל מדריד הודיעה לחורחה מנדס סוכנו של דה-חאה שהיא יורד מהעיסקה וגם דונארומה שלא מאריך את חוזהו במילאן - אולי עונת 2018/19 תהיה רלוונטית יותר.

זידאן למעשה תמיד האמין בקיילור, כך אומרים. הוא לא אהב את רעשי הרקע סביב השוער. גם בתקופה הלא טובה שלו העונה, כשקיילור ספג גולים מצחיקים על ימין ועל שמאל כמו נגד לאס-פלאמס, בטיס או נאפולי בשלב 1/8 הגמר - לזידאן לא היה ספק מי השוער הראשון שלו בניגוד לדעת העיתונאים. סיום העונה המצויין של קיילור כמובן תרם רבות.

כבר לאחר הזכייה באליפות לאחר המשחק בלה-רוסאלדה של מאלגה, בו קיילור שמר על שער נקי - זידאן רצה להעניק עוד ביטחון לשוער שלו, דחיפה מוראלית אדירה לקראת הגמר. הוא נפגש עם הנשיא פרס בפגישה ראשונית לתכנון העונה הבאה ואמר לו - 'קיילור נאבאס הוא השוער שלי', ועידכן בכך את השוער. במארקה גם כן שינו גישה. הביקורת על קיילור העונה הייתה רבה וכמובן שהתקשורת דחפה לשוער ספרדי בין הקורות של ריאל מדריד. במארקה הציגו סרטון מלווה בהצלות הגדולות של קיילור בסיום העונה, בין היתר נגד מאלגה וסלטה ויגו. גם הנשיא פלורנטינו אמר על השוער - "יש לו חוזה והוא לא הולך לשום מקום, קיילור שוער נפלא". עוד לפניכן, השחקנים, בזה אחר זה - כולם נשאלו על השוער ביום הפתוח לתקשורת לקראת גמר האלופות והחמיאו בגדול. לקראת סיום במארקה מסייגים - אם זה תלוי בזידאן: ריאל מדריד לא תשקיע ולו גרוש אחד בחיזוק העמדה בין הקורות, אבל זה תלוי גם 'בדריקטוריון' - בפלורנטינו. הקפטן ראמוס פנה לזידאן ושאל מה התוכניות בנושא, דרך אגב.

7. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר::

גם במארקה וגם ב-AS מדברים בעיקר על משחק הידידות אתמול בין ספרד לקולומביה. אלבארו מוראטה עלה מהספסל וכבש את שער השיוויון לטובת ספרד שהשוותה ל-2:2 ובסיום המשחק התייחס לעתידו וגם לזה של חאמס - "הייתה עונה טובה. אני בטוח שנישאר חברים באותה הקבוצה גם בעונה הבאה". ובהקשר זה, זידאן מנסה לשכנע את שניהם להישאר בריאל מדריד. במארקה כתבו - "מוראטה המרגיע" אחרי שהציל את ספרד מהפסד ראשון בעידן לופטגי. וב-AS הוסיפו - 'מוראטה מבקש להיות ה-'99'.

בינתיים פאביו קאפלו התראיין וניתח את גמר ליגת האלופות. "הופתעתי גם אני מהמחצית השנייה. כנראה שהסגל המצויין של ריאל מדריד עשה את ההבדל וליובה לא היה סיכוי. ראמוס, קרבחאל ורונאלדו היו בכושר פיזי יוצא מן הכלל והם חלק משחקני המפתח". קאפלו שיבח את זידאן על ההצלחה שלו ואמר שהסוד שלו הוא ניהול חדר ההלבשה ושהכוכבים מרגישים בנוח. "הוא היה שחקן גדול אבל בהחלט הופתעתי מההצלחה המהירה, הרי בקסטיליה הוא לא בלט יותר מדי. פרס הימר עליו כמאמן וזה השתלם ובגדול". קאפלו שיבח את קאסמירו שהוסיף את האיזון לקבוצה אבל ביקש גם לתת קרדיט לרפא בניטס שהיה זה שהחזיר אותו לריאל מדריד בקיץ 2015. "עם זידאן, ריאל מדריד קבוצה קצת יותר 'איטלקית'. היא משחקת התקפה נהדר וגם לוחצת". קאפלו נשאל על הזוכה הבא בכדור הזהב ואמר - "אין בכלל ספק"!

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/06/07/14968582069719.Xxx

במארקה עשו כתבה יפה שסוקרת את 17 החודשים הנהדרים של זידאן כמאמן הקבוצה. מהצגתו לתקשורת, נבוך וביישן בינואר 2016, ההפסד בדרבי בפברואר וההמשך - ניצחון בקלאסיקו והרמונטדה נגד וולפסבורג באפריל והזכייה ב-UnDecima במאי| תחילת עונת 2016/17 עם הסופר-קופה האירופי נגד סביליה, הניצחון המוחץ בדרבי באוקטובר בקאלדרון(3:0), אליפות העולם לקבוצות בדצמבר| רצף המשחקים ללא הפסד ואז חלום הטרבל שנקטע בינואר ע"י סלטה בגביע| הצעד הראשון לגביע - הניצחון על נאפולי בפברואר| 'תוכנית B' שיצאה לדרך החל מחודש מרץ| הדאבל על באיירן ברבע הגמר בחודש אפריל - 2:1 במינכן ו-4:2 בברנבאו| ועד חודש מאי האחרון עם הזכייה באליפות ראשונה מזה חמש עונות וכן הזכייה בדאבל ההיסטורי. 'רולטת הקסם של זידאן', נכתב במארקה על המאמן שתוך 17 חודשים זכה בחמישה תארים!

8. Raulito Madridista

העונה הגדולה ביותר?| לראשונה בהיסטוריה: ריאל זכתה בארבעה תארים בעונה אחת

ריאל מדריד מודל 2016/17 הקבוצה של זידאן, ייתה קבוצה ששוברת שיאים שוב ושוב ושוב. הנה, על קצה המזלג: 40 משחקים ברציפות ללא הפסד - שיא ספרדי בכל הזמנים| ריאל מדריד כבשה בכל 60 משחקיה העונה ויחד עם העונה שעברה יש לה 65 משחקים בהם היא כובשת ברציפות| ריאל היא הקבוצה הראשונה בהיסטוריה שזוכה פעמיים בליגת האלופות במתכונת הנוכחית!| וכמובן היא זכתה בדאבל(אליפות+צ'מפיונס) שלישי בהיסטוריה שלה וראשון מזה 59 שנה. מעבר לכך: זו הפעם הראשונה בה ריאל זוכה בארבעה תארים בעונה אחת.

http://www.realmadrid.com/img/horizontal_940px/real-madrid-campeones-duodecima-champions-league-10.Xxx

אם מדברים על עונה שלמה ולא על שנה קאלנדרית(אנצ'לוטי למשל זכה בארבעה תארים ב-2014) - זו הפעם הראשונה שזה קורה. ריאל זכתה בסופר-קופה האירופי אחרי ניצחון דרמטי 3:2 על סביליה בטרונדהיים בנורבגיה(כבשו: אסנסיו, ראמוס וקרבחאל)| בהמשך היא זכתה בעוד תואר קטן - אליפות העולם לקבוצות, כשניצחה 4:2 את קאשימה ביפן בהארכה(כריסטיאנו כבש שלושער ובנזמה הוסיף שער אחד)| והסיום ידוע: ריאל זכתה באליפות מס' 33 במחזור האחרון אחרי ניצחון 2:0 במאלגה משערים של כריסטיאנו ובנזמה| וקינחה עם זכייה מדהימה בליגת האלופות אחרי 4:1 מטורף על יובה בגמר בקארדיף(צמד של כריסטיאנו ושערים של קאסמירו ואסנסיו). בעונת 2002/03 למשל עם דל-בוסקה זכתה ריאל מדריד בשלושה תארים: היא זכתה בסופר-קופה האירופי כשניצחה את פיינורד 3:1, זכתה גם באליפות העולם לקבוצות - הגביע הבן-יבשתי, אחרי 2:0 נגד אולימפיה וכן זכתה באליפות ספרד בפעם ה-29 בתולדותיה אחרי 3:1 על אתלטיק בילבאו.

9. Raulito Madridista

בקרוב מאוד:: ריאל תמשיך במגמה ותאריך חוזים לשחקני המפתח - איסקו, קרבחאל ובנזמה

http://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2017/06/07/primera/1496831852_362111_1496831946_noticia_normal.Xxx

ריאל מדריד נרגעה אחרי חגיגות הדאבל ההיסטורי והיא מתחילה להכין לאט-לאט את העונה הבאה. אינסוף שמות של שחקני רכש יזרקו לאוויר בכלי התקשורת השונים ואולי חלקם יגיעו, אבל גם זידאן יודע ועוד חבר'ה במועדון - את הסגל העוצמתי הזה, אולי הטוב ביותר שהיה לריאל מדריד - צריך לשמר. בעונה כזו בה אין מונדיאל או יורו והטורניר הכי גדול כביכול הוא גביע הקונפדרציות - ריאל מדריד שחיכתה לסיום העונה - צפויה להודיע בקרוב מאוד על הארכת החוזים של מס' שחקני המפתח שלה ולהמשיך את המגמה שהתפתחה. מודריץ'(2020), לוקאס ואסקס(2021), כריסטיאנו(2021) בייל(2022) וקרוס(2022) כבר חתומים לפרק זמן ארוך.

החוזה המדובר ביותר הוא זה של איסקו שבחלק מהזמן היה נראה שהוא קרוב יותר לעזוב את מדריד. איסקו שחוזהו מסתיים ב-2018, ניצל עד תום את הפציעה של בייל ורשם סדרת משחקים מבריקים עד לסיום העונה ויחד עם כריסטיאנו נבחר גם לשחקן המצטיין של גולשי המארקה. ריאל מדריד רוצה להאריך את החוזה של איסקו עד 2022 והשחקן עצמו אמר בחגיגות שלא חשב לעזוב ושהפרטים האחרונים קרובים מאוד להיסגר. בכך איסקו שהגיע בקיץ 2013 והוא עדיין ילד - יוכל לסגור כמעט עשור בריאל מדריד.

הבא בתור הוא בנזמה שחוזהו מסתיים ב-2019. כמו שדווח ב-10 בפברואר, המועדון יציע חוזה לשנתיים נוספות קרי עד 2021 אז יהיה בן 33. זה יהיה חידוש החוזה השני של הצרפתי שהגיע לריאל מדריד בקיץ 2009, כשהחידוש הקודם היה ב-2014 ואז בנזמה כמעט הכפיל את שכרו מחמישה מיליון יורו ועד לשמונה מיליון יורו.

הבא הוא בנזמה, המסתיים ב -2019 במדריד, כמו שדווח ב -10 בפברואר, יציע לחדש עד 2021, העונה שבה החלוץ יצטרך 33 שנה. המועדון נועד לסגור את העסקה עם ציור לבן "9" בקיץ הזה אין גביע אליפות או העולם האירופי. זה יהיה החידוש השני של צרפתים (הגיע מדריד ב 2009). הראשון היה בשנת 2014 והמשיך לאסוף חמישה מיליון בשנה לכיס שמונה. עוד שחקן שהמועדון יתגמל הוא נאצ'ו. חוזהו הוארך עד 2021 לא מזמן אך במועדון מרוצים וגאים במדרידיסטה שכבר היה בדרך לרומא בקיץ אך שוכנע להישאר. השחקן שוכנע להישאר אחרי שיחה ארוכה עם זידאן ורשם את העונה הטובה בקריירה שלו עם לא פחות מ-39 הופעות! וגם 3197 דקות . נאצ'ו יקבל שדרוג בשכרו. נסיים עם צמד המגנים הטובים בעולם, קרבחאל ומרסלו. ב-AS פורסם ב-27 במרץ שהם יקבלו חוזה חדש, וכרגע החוזים שלהם עד 2020. שניהם יאריכו את החוזה בשנתיים. מרסלו שכבר השלים יותר מעשור בריאל והפך לקפטן השני, יהיה בן 34 בסיום חוזהו ובמועדון כבר מתחילים 'להשביח' את תאו.

הלו"ז של כריסטיאנו לקיץ:: הרבה מנוחה אחרי הקונפדרציות, וללא הסופר-קופה האירופי

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/06/08/14969467289991.Xxx

אחרי עונה ארוכה ומתישה השחקנים מתפזרים לאט-לאט לנבחרות למשימה אחרונה ואחר-כך לחופשה. כריסטיאנו כמו כריסטיאנו - רוצה לשחק, והוא נכלל בסגל פורטוגל לגביע הקונפדרציות. ובריאל מדריד כבר חושבים על העונה הבאה ויודעים דבר אחד: צריך להכין תוכנית מיוחדת לכריסטיאנו רונאלדו. הדרך להצלחה של כריסטיאנו רונאלדו. צריך לשחזר את הפיניש הטוב ביותר שלו כמו העונה. "כריסטיאנו אינטיליגנט, הוא הבין שכדי לנצח את כולם הוא לא צריך לשחק הכל", אמר זידאן לא פעם. וכך רונאלדו בגיל 32 נראה טוב מאיי-פעם.

באופן עקרוני, כריסטיאנו לא ישחק בוודאות בסופר-קופה האירופי נגד האקסית מנצ'סטר יונייטד ולא חשוב כמה 'ידחוף לכך'. גמר גביע הקונפדרציות יערך ב-2 ביולי ופורטוגל תרצה להיות שם. רונאלדו ינוח לפחות חודש לפני שיצטרף לקדם העונה של ריאל מדריד. בניגוד לקיץ הקודם, כך מקווים בקבוצה, רונאלדו יגיע בריא ויעבור את הבדיקות הרפואיות במדריד ולאט-לאט יכנס לעניינים. זידאן רוצה עשרה ימים של אימונים לפני שישחק במשחק רשמי, כך שאפשר לכוון לסופר-קופה הספרדי. הוא לא ישחק נגד ברצלונה במיאמי ב-29 ביולי כמובן למרות שזהו אחד האירועים הגדולים של השנה. המטרה תהיה שוב, שרונאלדו יגיע לסוף העונה כשהוא בכושר הטוב ביותר שלו, ואין סיבה לא לשחזר את העונה שעברה. כריסטיאנו שוב רוצה להיות ה-MVP. כך זה נראה בגרף

כותרות העיתונים הבוקר:: עתידו של חאמס| וגם: השוואה בין דקות המשחק

במארקה עוסקים בעיקר בשאלה אחת:: היכן ישחק חאמס בעונה הבאה? אביו של הקשר התראין ורמז על כך שהוא צריך לעזוב אך לא פירט - "אם זה היה תלוי בי הייתי אומר לו היכן הוא צריך לשחק ושהוא חייב להיות שחקן משמעותי יותר". אביו החורג המשיך - "אני לא חושב שלא מעריכים אותו במדריד, הקהל מטורף עליו אבל המצב מסובך. כישרון כמו חאמס חייב להיות על המגרש בכל רגע נתון. אני מכבד את ה-B-B-C, הוא שונה מהם ומביא ערך מוסף אחר. הוא מקצוען ולוקח ללב מה שקורה. הוא לא רוצה להיות חלק, הוא רוצה להוביל". לפחות לפי המארקה, חצי אירופה רודפת אחריו.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/06/08/14969409152345.Xxx

'העזיבה של חאמס היא עובדה מוגמרת רק השאלה לאן'. חאמס יהיה בן 26 בחודש יולי והוא מבוקש. פאריס סן-ז'רמן נראית כאופציה מעניינת בטח במידה ודי-מאריה יעזוב. חאמס שיחק בעבר במונאקו כמובן כך שהוא מכיר את התרבות והשפה ומחובר למדינה. כמוכן חאמס רוצה לשמור על שכרו ממדריד - בסביבות העשרה מיליון יורו, והיא מסוגל לעמוד בסכום אותו ריאל מדריד תדרוש. עוד יעד אפשרי הוא באיירן מינכן של קרלו אנצ'לוטי. השניים שיתפו פעולה נהדר בעונת הבכורה של הקולומביאני שכבש 17 שערים ובישל עוד 18. חאמס כמעט תמיד היה שחקן הרכב. נאמר שגם מנצ'סטר יונייטד עשויה לפנות לחאמס, שלא יסתכן ולא יגיע לארסנל משום שלמד ממקרה מסוט אוזיל שהקריירה שלו התדרדרה. צ'לסי או מנצ'סטר סיטי, ותלוי מה יקרה עם אלכסיס סאנצ'ז - נראות כאופציות אפשריות?

- לא שלמישהו היה ספק, אבל לוקה מודריץ' נבחר בפעם החמישית ברציפות לשחקן השנה בקרואטיה. הוא הקדים את מאריו מנדג'וקיץ' מיובנטוס ואיבן ראקיטיץ' מברצלונה.

- הסנטיאגו ברנבאו מתחיל להתכונן לשיפוץ הגדול שיהפוך אותו לאצטדיון הטוב ביותר באירופה. העבודה העיקרית תיעשה בקיץ הבא - 2018, וכן שנה אחריו. המטרה היא לשנות ולהפוך את האצטדיון למעט יותר 'ירוק' - כלומר עם פחות רעש וללא זיהום כמידת האפשר. מנהרה פנימית תגיע סמוך לאצטדיון וכל איזור התקשורת ישתנה. כמוכן יותקנו תנורי חימום חשמליים איכותיים ביותר בחורף מה שישפר את חווית הצפייה. הנה ההדמיי

לפי ה-AS: ריאל מדריד מחפשת קבוצה נכונה שתצרף את מריאנו בעוד למועדון תהיה אפשרות לרכישה חוזרת, ע"ע מוראטה. זידאן חושב שמראינו חייב לשחק כמה שיותר ולהתפתח כשחקן ומצד שני הוא מאמין בו. מריאנו שיחק העונה הכי מעט דקות - 303, אבל כבש חמישה שערים, כמעט כולם בגביע המלך. בטיס הוזכרה כמועמדת לקלוט אותו.

- כמוכן בכתבה גדולה באתר הציגו השוואה מרתקת בין העונה הנוכחית לבין העונה שעברה מבחינת דקות משחק. 13 שחקנים רשמו העונה יותר דקות משחק מאשר ב-2015/16 בעוד אצל 11 אחרים ישנה ירידה. כמובן שצריך לקחת בחשבון למשל שאסנסיו היה כוכב באספניול בעוד בריאל מדריד הגיע לתחרות קשה. ה-B-B-C יחד למשל שיחקו העונה 9304 דקות, כלומר 36 דקות יותר מאשר בעונה שעברה. בייל ירד ב-445 דקות אבל בנזמה שיחק 646 דקות יותר וכריסטיאנו שבסוף העונה שעברה סבל מפציעה ונעדר מחלק ממשחקי הליגה עד לשני המחזורים האחרונים - שיחק בסה"כ 146 דקות פחות. עוד דבר שצריך לזכור שריאל שיחקה העונה יותר משחקים - הסופר-קופה האירופי, גביע העולם לקבוצות וגם בגביע המלך.

השחקן שרשם הכי הרבה דקות הוא קרוס עם 4170, כשבעונה שעברה זה היה כריסטיאנו עם 4293, והעונה יש לו 4126. אחריהם לפי הסדר: ראמוס(3988), מרסלו(3878), קיילור(3750), קרבחאל(3549), ואראן(3381), קאסמירו(3313), מודריץ'(3304), בנזמה(3239) ונאצ'ו(3197) - שהשיג את הגידול המשמעותי ביותר עם 1594 דקות! אחריו קרבחאל עם 1232 דקות משחק יותר למרות הפציעה במאי, ואז ראמוס עם 1146 דקות יותר. פפה שיחק 1272 דקות פחות. כמוכן נציין 15 שחקנים מתוך 25 ששיחקו למעלה מ-2000 דקות. דנילו רשם 23 משחקים שלמים. איסקו השתפר רק במעט בסופו של דבר עם 72 דקות, בדומה לחאמס, ומוראטה שיחק 505 דקות פחות.

10. Raulito Madridista

בפעם הראשונה בתולדותיה זכתה ריאל מדריד בארבעה תארים בעונה אחת. כמעט שבוע עבר מאז הזכייה ההיסטורית בדאבל ורק עכשיו אנחנו מתחילים להתאושש, לעכל ולהבין איזו עונה אדירה עברה עליינו, וחלקכם עדיין לא. התעקשנו לחכות לסיום גמר הצ'מפיונס עם פרויקט סיכום העונה שלנו. ועכשיו, אחרי שריאל מדריד השלימה זכייה בדאבל ראשון מזה 599 שנה והייתה לקבוצה הראשונה שזוכה פעמיים ברציפות בליגת האלופות(וזכייה 3 ב-44 שנים), ושברה העונה הרבה שיאים - רצף משחקים ללא הפסד, רצף משחקים בהם היא כובשת ועוד ועוד ועוד - כאלופי אירופה הגאים זה הזמן להיזכר במה שהיה ולסכם ולבחור מצטיין.

המספרים המלאים העונה:: 60 משחקים: 44 נצ', 11 תוצאות תיקו, 5 הפס', יחס שערים 173:72 לטובת ריאל מדריד
    מלך השערים: כריסטיאנו רונאלדו - 44 שערים| מלך הבישולים: טוני קרוס - 17 בישולים| מלך ההופעות: לוקאס ואסקס - 50 הופעות

https://discourse-sportenter.s3.dualstack.eu-central-1.amazonaws.com/optimized/2X/9/908616dcb5026aaad3fab8a8ee1a6a89e0780145_1_690x293.Xxx
    1. איך זה להיות אלופי אירופה והקבוצה היחידה שזוכה פעמיים ברציפות בליגת האלופות?| מתי הרגשתם שריאל מדריד תוכל לעשות את זה - במהלך העונה ובגמר עצמו.
    2. סכמו את העונה בפיסקה אחת - איכות, אורך, מבנה, המפתחות להצלחה
    3. מה היה רגע השיא - רצוי לציין אחד חוץ מהגמר.
    4. הרגע המרגש - נסו להיות ספציפיים! לחשוב מחוץ לקופסא. שלא כל תשובה תהיה 'הגמר'.
    5. מה היה רגע השפל? ההפסד בקלאסיקו? אולי ההפסד לולנסיה החלשה? נצחונות דחוקים על קבוצות פח? ההדחה נגד סלטה בגביע?
    6. המשחק הטוב ביותר העונה? - רצוי לבחור משחק אחר בנוסף לגמר.
    7. שער העונה שלכם הוא..והפעם הבחירה קשה. הנה חלק מהמועמדים - אסנסיו שולח לחיבור של סביליה בסופר-קופה הספרדי| הסלאלום של דני קרבחאל באותו משחק!| הצ'יפ של אסנסיו נגד סוסיאדד במחזור הפתיחה| השער של כריסטיאנו נגד דורטמונד אחרי מהלך קבוצתי!| מוראטה בסיבוב נהדר נגד דפור בברנבאו | ראמוס נגד ברצלונה\לה-קורוניה\ווטאבר| הדריבל של אסנסיו מול סביליה בפיחואן בגביע!| איסקו עובר את כל ההגנה של ספורטינג גיחון!| מרסלו נגד ולנסיה ברגל ימין! משערי האליפות| קאסמירו בגמר ליגת האלופות
    8. הרגע ההזוי של העונה, למשל: דנילו והשער העצמי, חאמס מקלל את זידאן, אף-אחד לא עושה פאול בקלאסיקו, הגול העצמי של ראמוס נגד באיירן.
    9. הציטוט של השנה: ראמוס מזמין את פיקה לגמר| זידאן עצבני אחרי הקלאסיקו - "פתאום אנחנו לא שווים כלום"| קונטראו כנה אחרי ספורטינג - "אני משחק מחורבן ולא מצליח לחזור ליכולת שלי וזה מתסכל"| פפה:"אחכה לריאל מדריד עד השנייה האחרונה"
    השחקנים:

https://discourse-sportenter.s3.dualstack.eu-central-1.amazonaws.com/optimized/2X/e/e3f441e31363f5e93d94bc610f870432563941ca_1_690x383.Xxx
    1. השחקן המצטיין של העונה, נסו להיות יצירתיים! כריסטיאנו שטרף את כל אירופה בישורת האחרונה?| הקפטן ראמוס עם השערים המרגשים ברגע האחרון?| לוקה מודריץ' שחזר בגדול ותפס מנהיגות במרכז השדה?| דני קרבחאל היציב לאורך כל הדרך?| מרסלו שבכל משחק גדול בישל ורשם את העונה הגדולה בקריירה?| איסקו שנכנס להרכב ולא זז משם והציג כדורגל קסום??| קאסמירו שהעונה גם כבש שערים??| אולי נאצ'ו?
    2. מיהו השחקן המאכזב? דנילו שלא הצליח להתקדם? פאביו קונטראו?(יש כאלה שמתאכזבים?) קיילור שהתקשה לשחזר את היכולת מאשתקד? גארת' בייל ששוב ושוב ושוב נפצע?
    3. השחקן המשתפר? נראה שהתואר תפור על נאצ'ו, ובכל-זאת: אולי קובא?
    4. כריסטיאנו רונאלדו:: תארו במשפט אחד את האגדה. וברצינות: צריך לעבור רשמית לעמדת חלוץ ה-'9'?
    5. מרקו אסנסיו - הילד קראק! האם שווה לדעתכם מקום בהרכב כבר היום?
    המאמן זידאן:

https://discourse-sportenter.s3.dualstack.eu-central-1.amazonaws.com/original/2X/4/4d031397c4f6f08d709b7e57b1abd2ba81c2fa1b.Xxx

1. מהו סוד הקסם שלו?
    2. מהי ההחלטה הטקטית הטובה ביותר?
    3. מה צריכה להיות המטרה הראשונה שלו לקראת העונה הבאה?
    4. דעתכם בנוגע לבחירה שלו בבנזמה ע"ח מוראטה ו\או הקרדיט ל-B-B-C
    5. דעתכם בנוגע לחאמס רודריגס
    6. בונוס: רגע זכור במיוחד של זידאן כשחקן.
    מסתכלים קדימה:: עונת 2017/18::
    21. הקיץ כבר בפתח. האם ריאל מדריד היא הקבוצה היחידה באירופה שצריכה יותר 'למכור' ולשחרר מאשר לרכוש? אולי צריך לשמור על הבסיס המצוין שיש לנו כמו שהוא ולצרף שחקנים רק אם לא תהיה ברירה? מי צריך להגיע? ומי צריך לעזוב?
    22. פרידה מפפה המדרידיסימו הלוחם במשפט אחד. איך אתם מסכמים את העשור שלו. עוזב בצדק או שלא?
    23. גארת' בייל - עוד עונה מרובת פציעות. האם הוא שווה מקום בהרכב? אולי זה הזמן להיפרד?!
    24. מהו ההרכב החזק ביותר של ריאל מדריד ומבין הסגל הנוכחי מהם ה-11 שהייתם רוצים לראות בעונה הבאה?

שאלות לסיום:
    25. הדבר הראשון שעשיתם אחרי הזכייה בגמר ליגת האלופות.
    26. חוויה אישית שלכם מהעונה - מרצ'נדייז או אולי משחק שהייתם בו
    27. אפשר, לא חובה: מילה-שתיים על הכתבות על ריאל מדריד.

11. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה:

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2017/06/10/portada/marca_papel/g1006.ed88a87d358354e6d44483b0fe4633b5.Xxx

"ועכשיו אנחנו רוצים את הגביע ה-13"| לוקאס ואסקס מסמן מטרות - גם בריאל מדריד, וגם בנבחרות("המטרה שלי היא להיות במונדיאל 2018 ברוסיה")| ועוד: מוראטה ביקש לעזוב, וריאל מדריד רוצה עבורו 90 מיליון.

"אנחנו צריכים ללכת בכל הכוח על הגביע ה-13", אומר השחקן ששיחק הכי הרבה משחקים העונה בריאל מדריד - 50 הופעות, החייל הנאמן ביותר של זידאן. זה שהיה חלק מריאל מדרידC, ריאל מדרידB וריאל מדריד הראשונה. "זו הייתה עונה מדהימה", מספר לוקאס. "מההתחלה ועד הסוף שיחקנו כדורגל טוב ורעב והצגנו יציבות. הזכייה בארבעה תארים ובעיקר הדאבל היא פרס נכון". על מעמדו בקבוצה - "זה כבוד גדול ששיחקתי הרבה, המאמן מאמין בי ותמיד ניסיתי להחזיר על המגרש. גם בימים לא טובים נלחמתי עבור הסמל כי זה מה שצריך לעשות". לוקאס סיפר על 'הסוד' של הקבוצה - "גם אם המאמן ביצע תשעה או עשרה שינויים ונתן לאחרים לנוח - זה לא פגע באיכות המשחק שלנו". "אני חושב שאף-אחד לא יכול לומר שזידאן לא היה הוגן איתו או שהוא לא קיבל הזדמנויות לאורך כל העונה". לוקאס נשאל האם הזיגזג והנדנדה בהרכב לא פוגעת בשחקנים - "אני חושב שלא, המוטיבצייה לשחק ולזכות לעוד צ'אנס - זה מסביר הכל".

מיהו לוקאס ואסקס? קשר כנף או קשר מרכזי? - "אני חושב ששניהם", מסביר. "זידאן מבקש ממני הרבה עבודת הגנה ובחלק הקדמי לעתים אני מפנה את הקו למגן שתוקף יחד איתי. הוא נותן לנו הרבה חופש בהתקפה". על הנבחרת אמר - "כמובן שאני מצפה להיות בסגל למונדיאל אבל יש עוד זמן ואני יודע שלספרד תמיד יש דור של שחקנים טובים. לשחק במונדיאל זה דבר גדול. כבר הייתי ביורו עם הנבחרת ונהנתי מכל רגע".

בהמשך לוקאס ענה על 12 שאלות קצרות בנושאים אחרים: כמה מכוניות יש לו בבית? - 'שתיים, פעמיים אאודי - של המועדון'| מתי בכה בפעם האחרונה? - 'בגמר ליגת האלופות, הזכייה ה-12, זה היה מדהים'| אם לא כדורגל - 'אוף, מסובך, לא רוצה לחשוב על זה בכלל!'| איפה היה רוצה לזכות בליגת האלופות - 'בסנטיאגו ברנבאו! בבית של ריאל מדריד'| הכינוי הכי טוב בחדר ההלבשה - 'ראש קווי', של קרבחאל| מי זה פיקה? - 'בשבילי הוא קראק, למרות הכל'| זידאן במילה אחת - 'כוכב'. הוא מרהיב גם כמאמן| ריאל מדריד רוכשת את מסי? - 'הוא שחקן ענק, אבל אנחנו מסתדרים בלעדיו'| הדבר האחרון שקנית - 'שעון קטן, לאשתי. צריך לפנק לפעמים'

שער ה-AS:

http://as01.epimg.net/portada/imagenes/2016/07/08/portada/1467970161_642308_1497067013_portadadelperiodico_grande.Xxx

מוראטה ביקש לעזוב(ולפי הטלגרף: כבר סיכם ביונייטד). הסוכן שלו דורש יותר דקות משחק בריאל מדריד| ועוד: בקרוב מאוד זה רשמי - זידאן האריך את חוזהו בקבוצה עד 2020| כריסטיאנו ממשיך לטרוף ואתמול הוא כבש צמד במוקדמות המונדיאל במדי נבחרת פורטוגל|

וגם: זידאן רוצה את בורחה מאיורל, האקס שעבר לוולפסבורג - כמחליפו של מריאנו אם זה יעזוב. הוא חווה עונה קשה בבונדסליגה בה הכל השתבש ושיחק רק 426 דקות בוולפסבורג ב-21 משחקים וכבש פעמיים אבל זיזו מאמין בו. ריאל מדריד תחכה לראות את הביצועים שלו בנבחרת הצעירה U21 והטורניר הוא חלון ראווה גדול ומכובד. החלוץ עצמו אמר לפני ימים ספורים:"אני מרגיש מוכן וחולם לחזור להיות חלק מריאל מדריד"

12. סיונרה Member

חבל על מוראטה, הוא אחלה שחקן ואחד הגורמים העיקריים להישגים שלנו העונה, אבל הוא לא יהיה חלוץ ראשון בריאל. אם לא בנזמה אז זה יהיה מישהו אחר. מקווה שנשכיל להביא חלוץ שיכול לתת לנו מה שהוא נתן. אמבפה אמנם מאוד הרשים אבל זה היה בלי 100 מיליון יורו והקהל בברנבאו שיושב לו על הצוואר.
    מאוד מתחבר לשיטה של השאלה->קצה ספסל->מכירה עם אופציה קנייה->קנייה לרוטציה/הרכב
    מריאנו כרגע נמצא בשלב 3, בורחה נמצא בשלב 2. אם הוא יהיה טוב אז הוא יוכל להרוויח את מקומו בהרכב כמו שחסה הרוויח בזמנו (והפסיד אחרי הפציעה) ואם לא יהיה מספיק טוב אז יקבל הזדמנות להרשים במקום אחר, אבל במצב שבו ישתלם למועדון להשקיע בו כדי להרוויח כסף או שחקן שטוב מספיק להם אבל לא לריאל מדריד ואם באמת יהיה טוב אז נקנה אותו חזרה.
    לוקאס אמנם הגיע לא דרך המסלול הזה, אבל כמו קאייחון בזמנו, שחקן כזה בסגל הוא נכס. הוא יעלה לכל דקה על המגרש עם טירוף בעיניים ויתן 100%, ולא יבוא בדרישות כשהוא לא משחק בהרכב.

Captain Canada אוהב/ת את זה.
  13. Raulito Madridista

כריסטיאנו וזידאן נבחרו למצטייני העונה של המגזין Onze Mondial

עונת הכדורגל הסתיימה ומתחילה חלוקת הפרסים. המגזין הצרפתי הנחשב Onze Mondial בחר בזינדין זידאן למאמן הטוב ביותר ולכריסטיאנו רונאלדו לשחקן הטוב ביותר, שני הכוכבים שלנו בדרך לזכייה בדאבל ההיסטורי - אליפות ספרד וליגת האלופות.

כריסטיאנו סיים במקום הראשון והמגזין בחר גם את 11 הכדורגלנים המצטיינים לפי הסדר - "אין בחירה הגיונית יותר מכריסטיאנו שזכה באליפות ובליגת האלופות אחרי ששוב חצה את רף 40 השערים. התרומה שלו לריאל מדריד בדרך לזכייה בליגת האלופות הייתה עצומה וזה לא חשוב אם בשנים עברו כבש יותר שערים. מלך השערים של ליגת האלופות עשה זאת שוב ונראה שאין באמת דיון אמיתי לגבי הזוכה בכדור הזהב. בינתיים הוא יקבל את הפרס שלנו". לריאל מדריד היו עוד שני נציגים ברשימה: קארים בנזמה דווקא הוא סיים במקום התשיעי וסרחיו ראמוס סגר את ה-11. ליאו מסי(2), גריזמן(3), נגו קאנטה(4), אמבפה(5), קאבני(6), ניימאר(7), האזר(8) ולבאנדובסקי(10) נכלל גם הם. כריסטיאנו קיבל 36.17% מהקולות, יותר מכפול ממסי השני.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/06/09/14970314582512.Xxx

כמוכן המגזין הסביר מדוע בחר בזידאן כמאמן הטוב ביותר - "אם צריך לכתוב במילה אחת זו תהיה המילה 'הצלחה'. הוא המאמן המתאים ביותר לריאל מדריד וההיפך מרפא בניטס שפוטר. לא הפריע למועדון שיש לו חוסר ניסיון. הוא לא היה פיתרון זמני למשבר אלא חשיבה ארוכת טווח וזידאן הצליח מהרגע הראשון. זידאן לא נבהל מעודף המשקל על כתפיו והאחריות הגדולה ובחורף 2016 השתלט על הקבוצה. שישה חודשים הוא היה צריך כדי להגיע לגג האירופי עם הזכייה בליגת האלופות, אבל הפירות האמיתיים הגיעו במאי האחרון כאשר סוף-סוף ריאל מדריד זכתה באליפות וכמה שבועות לאחר-מכן הוא שוב עשה היסטוריה עם גביע האלופות השני שלו. מה עוד אפשר להגיד? בשנה הבאה הוא רוצה לזכות גם בגביע המלך". זידאן נבחר ברוב מוחץ של 55.8% מהקולות כשהוא מקדים את ז'ארדים ממונאקו ואת קונטה מצ'לסי.

גם באופ"א החלו לסכם עונה עוד קודם. שני שערים של ריאל מדריד נכללו ברשימת עשרת השערים היפים של העונה. כמובן שאת הפרס קטף מנדג'וקיץ' עם המספרת הנפלאה בגמר, אבל השער של קאסמירו שהעלה את ריאל מדריד שוב ליתרון - תפס את המקום השני. השער הדרמטי של כריסטיאנו רונאלדו בכדור חופשי נגד ספורטינג ליסבון בברנבאו, בדקה ה-88, במשחק הפתיחה - דורג במקום התשיעי. חשוב מכך, שמונה שחקנים של ריאל מדריד נכללו בנבחרת העונה: קרבחאל, ראמוס, מרסלו, קאסמירו, קרוס, מודריץ', איסקו וכריסטיאנו רונאלדו. לפיינאליסטית יובה היו 3 נציגים כמו גם לאתלטיקו ולמונאקו שניים בעוד בארסה שלחה רק נציג אחד - מסי, כמו גם באיירן - לבאנדובסקי.

14. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/06/11/primera/1497207545_607315_1497207691_noticia_normal.Xxx

למי שהתגעגע: ריאל מדריד ניצחה הערב בברנבאו 4:0 את רומא במשחק 'אגדות העבר'. רונאלדו-פנומנו חזר לשחק לראשונה אחרי הרבה זמן ולא בלט במיוחד(אולי רק בכרס העבה) אבל התקבל בתשואות אדירות ע"י 67 אלף האוהדים. לצערינו המאסטרו זיזו, כיום המאמן - לא לקח חלק אבל ראול שיחק, וסלאגדו, ורוברטו קרלוס. מי שתמיד נראה בכושר שיא במשחקים האלה הוא לואיס פיגו שכבש גולאסו ענק בכדור חופשי. פרננדו מוריינטס גם כן בכושר והוא כבש צמד ואת השער האחרון הבקיע קונגו שבקושי שיחק במדי ריאל מדריד.

15. Raulito Madridista

שער המארקה: אסנסיו יאריך את חוזהו עד 2023

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2017/06/13/portada/marca_papel/g1306.0eb9f698dbb0132fbc07d66b6f144a45.Xxx

"כדי שיהיה ילד מצוין" - אסנסיו יאריך את חוזהו עד 2023| ריאל מדריד תתגמל את אסנסיו על עונת בכורה יוצאת מן הכלל בקבוצה. הוא יאריך את חוזהו עד 2023, החוזה הארוך ביותר, ויקבל שדרוג בשכרו - 3.5 מיליון יורו לעונה. בריאל מדריד בטוחים שהוא יהיה השחקן הספרדי הטוב ביותר. סכיף השחרור שלו, תחזיקו חזק: 350 מיליון יורו! כמוכן נכתב שגם איסקו, קרבחאל, מרסלו, בנזמה ו-ואראן יאריכו חוזה בקרוב מאוד.

בימים הקרובים זה יהפוך לרשמי: מרקו אסנסיו עד 2023. אסנסיו יהיה דור העתיד של ריאל מדריד ויהפוך לשחקן מוביל עוד יותר בהדרגה. אסנסיו אמר לא מזמן בראיון - "אני נשאר כאן ורוצה להיות שחקן הרכב" והוא לא מסתכל ימינה ושמאלה. זידאן התרשם ממנו כבר אחרי אימון אחד והקשר חתם על חוזהו בקבוצה. 'זו הייתה החלטה מוצדקת, גאונית, והוא הוכיח זאת לאורך כל העונה', נכתב. שכרו של אסנסיו יהיה בדומה לשחקנים 'דרג 4' מבחינת השכר - כמו לוקאס, קובאצ'יץ' וקבחאל. 'מעט מאוד שחקנים יכולים להתפאר בכך שהם עושים את ההבדל בקבוצה כמו ריאל מדריד', נכתב. במארקה הציגו את השער שכבש בגמר בקארדיף נגד יובה ואת מרבית הביצועים שלו מהעונה החולפת. מי זוכר שבדצמבר 2014 אסנסיו נרכש ע"י ריאל בתמורה ל-3.9 מיליון יורו - אחת העיסקאות הגדולות ביותר של ריאל מדריד.

לסיום במארקה הוסיפו חמישה ציטוטים נהדרים שנאמרו על אסנסיו. אלברו בניטו ששיחק קצת במדי ריאל מדריד - "אני חושב שהוא בלתי-ניתן לעצירה, ממש כמו ראול ואיקר בזמנו. הוא כוכב כבר עכשיו"| "הוא שחקן ברמה עולמית. מכדרר נהדר, מהיר, חכם, יודע לשחרר כדור בזמן ובנגיעה. הוא כובש ויוצר מצבים" - ויסנטה דל-בוסקה מאמן הנבחרת לשעבר, מגלה ששקל לזמן אותו ליורו 2016| "זה פשוט לא הגיוני שהוא עלה 3.5 מיליון יורו" - המנהל המקצועי של באיירן מינכן| "אסנסיו הוא ההווה והעתיד, הוא כל-כך טוב", שחקן הכדורסל של פילדלפיה, ג'ואל אמבירד| אלברט סלאדס, מאמן נבחרת ספרד U21 - "הכל תלוי בו. הוא מסוגל לעשות הכל".

- ובנושא אחר: הסוכן של אלבארו מוראטה אישר שהיו שתי הצעות עבור החלוץ. את ההצעה של מילאן - המועדון כבר דחה ומנצ'סטר יונייטד של מוריניו הציגה 'הצעה מעניינת'. הוא אומר שמוראטה כבר שיחק תחת מוריניו והשילוב ביניהם הוא מצויין והמועדון צריך להחליט מה לעשות. בקיצור, אין סיכוי שמוראטה יישאר| עוד כתבות: 'שקט בגיזרה של חאמס' - אף-אחד לא מדבר על העתיד של הקולומביאני שגם בדרך החוצה| ועוד: במארקה כתבו על החופשות של שחקני ריאל מדריד.

מצב נושא:
הנושא נעול.