ריאל מדריד 2014/15:: רפא בניטס מגשים חלום ילדות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

http://realmadrid.co.il/Images/topicRonaldo.Xxx

נעל הזהב של רונאלדו - בפעם השלישית. נתחיל מהסוף: כריסטיאנו רונאלדו קיבל היום את תואר נעל הזהב של אירופה בפעם השלישית בקריירה שלו(בדיוק כמו מסי, ושניהם צועדים יחד במקום הראשון). האירוע ממש לא זר לו. כפי שקרה אחרי עונת השיא ביונייטד(31 שערים בעונת 2007-08) וגם בעונה הראשונה עם מוריניו(41 שערים בעונת 2010-11), ואשתקד כאמור היה הפיצ'יצ'י של הליגה הספרדית עם 31 שערים ב-30 הופעות. אבל הפעם הטקס שנערך במלון Meliá Castilla במדריד האפיל על השאר. כריסטיאנו הגיע כרגיל לבוש חגיגי לקטוף את הפרס כשהוא 'מצויד' בנשיא פלורנטינו פרז, הקפטן איקר קסיאס וגם סרחיו ראמוס וגארת' בייל באו לעשות כבוד. כמובן שגם אמו, בת-זוגתו ובנו היו שם.

למי שרוצה לרענן את זכרונו - מוזמן לצפות בסרטון של המארקה עם כל 31 השערים מאשתקד. בין היתר - השער בעקב נגד ולנסיה שנבחר לשער היפה ביותר; גולאסו לחיבורים של אוססונה; שער שיוויון בדרבי נגד אתלטיקו מדריד בדקה האחרונה, בעיטה חופשית 'נגד חוקי הפיזיקה' במשחק החוץ בבטיס, ועוד ועוד.

הרגע המרגש היה כאשר הוקרן וידאו קצר של כריסטיאנו עוד מימי ילדותו בהן התרוצץ על המגרשים בפורטוגל. תמונות ילדות עם כדור, תמונות קבוצתיות במדי ספורטינג, משחקי כדורגלן שולחן ואפילו פלייסטיישן. אותו וידאו לא היה יכול להשאיר את אמו של כריסטיאנו, שכיכבה ברוב התמונות מן הסתם - עם עיניים יבשות. סרחיו ראמוס לקח כמה תמונות מהסרטון ותיעד את הרגע מה שנקרא, איקר ופלורנטינו היו 'דבוקים' למסך וגם כריסטיאנו עצמו התרגש:

"לא ציפיתי לכמות כזו של אנשים, אני רוצה להודות לכולם. בראש ובראשונה לחבריי לקבוצה בלעדיהם זה לא היה מתאפשר, למשפחה, לאוהדים ולמועדון שנתן לי את האפשרות לשחק בקבוצה הטובה ביותר בעולם ולזכות בתארים קבוצתיים וגם אישיים כמו זה. הקולקטיב חשוב אך גם האדם וצריך לעבוד קשה בשביל התארים האלה", פתח כריסטיאנו את דבריו והוסיף - "זה מרגש אותי כמו בפעם הראשונה. אני רוצה להגיד שבכל יום אני מרגיש עוד יותר את התמיכה והפרגון. גם של האוהדים וגם של השחקנים שהגיעו היום ואלה שלא יכלו להגיע ובירכו אותי באימון ללא יוצא מן-הכלל". כריסטיאנו דיבר גם על עתידו במדריד - "אני מבטיח להמשיך לעשות את הטוב ביותר על המגרש. התשוקה שלי, הגולים שלי, המשחקים שלי, הסיוע שלי לקבוצה. יש לי עוד שנים רבות במדריד ותמיד אעשה הכל כדי לנצח".

כריסטיאנו המשיך במונולוג ואמר חד וחלק שהוא רוצה להיות הטוב ביותר בהיסטוריה - "אני תמיד מנסה לעשות את הכי טוב שלי. בחמש השנים האחרונות המספרים שלי מעולים. זה לא מספיק לי להיות הכי טוב בפורטוגל. כשאסיים את הקריירה שלי אני רוצה לבדוק את התארים והסטט' והמספרים ולראות שאני אחד הטובים בכל הזמנים. אני בטוח שאני אהיה שם". בנוגע לחידוש חוזהו אמר - "נראה אם פרז ירצה לחדש לי בעוד כמה שנים כשאהיה בן 33", אמר וצחק. "אבל בבוא הזמן. קודם כל נראה איך תהיה הקבוצה ואיך אני אהיה. כמובן שאני רוצה להמשיך".

"כולם מדברים על כך שזו ריאל מדריד הטובה איי-פעם אבל זה מוקדם לדבר. אם לא נזכה בכלום אז כל הדיבורים לא שווים הרבה. צריך לראות מה יהיה בשלבים המכריעים של העונה. בינתיים זה נראה שהולך לנו טוב. אנחנו ביחסים מעולים עם המאמן ואני משוכנע שנזכה בתארים ותהיה שנה מוצלחת. אני מרגיש טוב אישית וקבוצתית. אנחנו רוצים לזכות בכל התארים - בגביע, באליפות ובליגת האלופות. בייל חזר מפציעה עכשיו והוא משדרג אותנו. הסגל מאוד דומה והשנה אנחנו מחזיקים אפילו יותר בכדור וזה טוב".

אוסקר קאמפילו, מנהל המארקה, אמר על כריסטיאנו שהוא שחקן שתורם הרבה לא רק לריאל מדריד אלא לכדורגל עצמו. 'זו הזכייה השלישית שלו בתואר והוא כבר בדרך לזכייה רביעית עם 17 שערים והעונה עוד לא במחצית הדרך אפילו'. ויקטור סרפה הפורטוגלי הוסיף - 'אני מברך את כריסטיאנו שהוא סמל ודוגמא מצד פורטוגל. הרעב שלו בלתי-נגמר'.

אבל, עם כל הכבוד למחמאות החביבות - את הסופרלטיב הכי גדול שיש קיבל כריסטיאנו מהנשיא פלורנטינו. "לפני כמה חודשים איבדנו את אלפרדו די-סטפאנו, אגדת כדורגל. ועכשיו אנחנו יכולים להגיד שהנה היורש הראוי ביותר עבורו". כריסטיאנו היה נרגש למשמע הדברים ואמר - "כולם אהבו והעריצו את די-סטפאנו כשחקן וכאישיות ועצובים שהוא לא כאן. זה כבוד ענק עבורי שהנשיא רואה בינינו דמיון כי הוא גדול שחקני ריאל מדריד בכל הזמנים". הנשיא פרז עוד הוסיף - 'כריסטיאנו שוב הראה לעולם שהוא שייך לקטגוריה ייחודית של אגדות הכדורגל. שחקן ברמה הכי גבוהה שיש, מקצוען ומתנהג למופת. יש בו דחף כל הזמן להשתפר ולנצח. הוא הכדורגלן הטוב ביותר בעולם עם הכישרון, המסירות והשקעה, הכוח, הסולידריות, הידידותיות והוא מהווה מוקד הערצה של מליונים ברחבי העולם". נסיים את רשימת ה'אמרו עליו' עם ציטוט של סוכנו חורחה מנדס, איך לא, שגם נכח בטקס - "זה טבעי לחלוטין שכריסטיאנו מקבל את הפרס. כבר אמרתי את זה - רונאלדו השחקן הטוב בהיסטוריה. הספורטאי הטוב בהיסטוריה".

במארקה לא יכלו לחכות והלכו על סקר צפוי - מי השחקן הטוב ביותר בהיסטוריה של הכדורגל. אלה לא אותם זמנים, הכדורגל משתנה כל הזמן, אבל הדיון הזה יישאר פתוח אחת ולתמיד. מה הקריטריון? גולים? תארים? מנהיגות ואופי? אולי הצלחה בנבחרת, מה שיהיה קשה לכריסטיאנו להשיג למשל? יש כאלה שנמנעים מהדיון. אנחנו נעצור כאן ונביא לכם בינתיים את התשובות של המארקה : כריסטיאנו מוביל עם 34.9% ולא הרחק מאחור נמצא מסי(30%). גם זידאן, מראדונה, פלה, די-סטפאנו וקרויף בין האפשרויות(הסדר לפי הדירוג). למעלה מ-25 אלף כבר הצביעו.

כריסטיאנו פתח את העונה עם זכייה בתואר שחקן השנה באירופה, הסתער על שלושה תארים 'בערב הגאלה' הספרדי עם זכייה בתואר החלוץ המצטיין, השחקן המצטיין וגם השער היפה ביותר, ועכשיו קיבל גם את פרס נעל הזהב. אבל הוא מחפש משהו אחר יותר מכל - עוד זכייה בכדור הזהב. אנחנו מכוונים קדימה כבר לעבר חודש ינואר, היום בו כריסטיאנו יקבל את מבוקשו, בפעם השלישית בקריירה גם כן. איך אמר אנצ'לוטי? "אין ויכוח, כריסטיאנו חייב לזכות". ועוד לא דיברנו על מס' השערים העונה - פשוט מפחיד.

------------------------

רונאלדו קיבל את הפרס בנפרד לפי בקשתו האישית.

2. Raulito Madridista

http://srv1.Xxx.co.il/5/545ccf55541ce.Xxx

חסה חזר להתאמן עם הקבוצה! 8 חודשים עברו מאז שילד הפלא נפצע בצורה קשה בגומלין 1/8 גמר ליגת האלופות נגד שאלקה. התחזיות דיברו על חצי שנה בחוץ אך בגלל זיהום בברכו - קצב ההחלמה התעכב. חסה עבד כמו מטורף ודאג לשמור על קשר עם האוהדים ולעדכן במצבו דרך הרשתות החברתיות. והיום זה קרה - חסה השתתף בחלק הראשון של האימון לפני שהמשיך לעבוד עצמאית. השחקן התקבל בהרבה חום ואהבה ע"י חבריו ומספיק לראות את התגובה של היירו באימון כדי להבין עד כמה אוהבים את הילד. "אני מקווה שתוך חודש חסה יהיה מוכן וכשיר לחלוטין", אמר אנצ'לוטי, כשעוד לפניכן פורסם שהמטרה של חסה היא לשחק בגומלין גביע המלך נגד קורנייה בחודש דצמבר.

- גם קונטראו אגב התאמן אך עדיין נותר מחוץ לסגל. פשוט פצוע כרוני. אם זה נמשך ככה לדעתי צריך למכור אותו ומהר בקיץ.

3. Raulito Madridista

ריאל פירקה אתמול כמובן 5:1 את ראיו וייקאנו והיא יוצאת לפגרת הנבחרות כמוליכת הטבלה.

http://realmadrid.co.il/images/a_rayo4.Xxx

- ריאל השיגה ניצחון מס' 13 ברציפות, רחוקה רק שניים משיא המועדון - 15, שהושג עם מיגל מוניוז האגדי וגם עם ז'וזה מוריניו.
    - ריאל השוותה את שיא השערים שלה מעונת 50-51, אז גם כבשה 42 שערי זכות לאחר 11 מחזורים - רקורד מדהים.
    - כריסטיאנו שהציג לפני המשחק את נעל הזהב של אירופה כבש מחזור עשירי ברציפות, גם אם זה דרד'לה בעזרת השוער.
    - טוני קרוס כבש שער בכורה במדי ריאל מדריד במשחקו ה-18 בקבוצה. ריאל הגיעה למספר יפה של 12 כובשים שונים בסגל: כריסטיאנו(23), בנזמה(11), חאמס ובייל(6), צ'יצ'ריטו(4), ראמוס ו-ואראן(2), ומרסלו, מודריץ', קרוס, איסקו ופפה עם שער אחד.
    עוד לפני, הגרמני בישל שני שערים ובליגה יש לו 6 בישולים - שלישי אחרי מסי(8) וקוקה(7).
    - סרחיו ראמוס כבש שער מס' 50 במדי ריאל מדריד ב-419 הופעות. יש לו עוד כברת דרך כדי להגיע לרוברטו קרלוס ופרננדו היירו, אבל זה מספר יפה. ב-AS אגב ציינו שאינייסטה מבארסה היה צריך עוד 98 משחקים כדי להגיע ל-50 שערים.
    - בנזמה הגיע ל-122 שערים במדי ריאל בכל המסגרות ובכך עלה למקום ה-14 בטבלת הכובשים בכל הזמנים כשהוא מדלג מעל אגדות כמו חואניטו וגם מעל גונזלו היגואין.
    - ב-AS כתבו לאחר המשחק שהתלות של ריאל מדריד בכריסטיאנו הולכת ופוחתת. דעתכם?

4. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2014/11/11/primera/1415718614_034837_1415718705_noticia_normal.Xxx

נס ואראן. הבלם הצרפתי הנפלא התראיין לעיתון פראנס-פוטבול הצרפתי. הכותרת: "נס ואראן". הילד דיבר על תחילת הקריירה, על ההשתלבות בריאל מדריד וגם על שיחת הטלפון מזידאן עוד בזמן הבגרויות.

"הבנתי שהחיים שלי הולכים להשתנות מקצה לקצה כאשר נחתי בשדה התעופה בראחס במדריד וחיכו לי 60 עיתונאים".

על אותה שיחת טלפון - "הייתי בזמן בגרות והטלפון לא הפסיק לצלצל. אמא שלי אומרת שהייתי בתקופה לחוצה בחיים שלי. היו הרבה שיחות ובין היתר היה על הקו זידאן שרצה לדון בהצטרפותי לריאל מדריד. לא האמנתי שזה זידאן ולא זיהיתי אותו, זה היה בערב והייתי עייף, אז אמרתי לו אם נוכל לדבר מאוחר יותר. כשניתקתי אח שלי אמר לי 'אתה משוגע'. לא דיברתי איתו בחיים על האירוע הזה כי הרגשתי נבוך".

ואראן סיפר על הכדורגל בצרפת כשהיה בן 16 - "מעולם לא חשבתי כל-כך רחוקה, לא תיארתי לעצמי שתהיה לי קריירה. לא הייתי השחקן הכי טוב ולא נראתי הכי מקצוען. תמיד נהנתי מהכדורגל ובחדר ההלבשה עם החברים ונתתי הכל עבור הקבוצה שלי. העולם הזה נורא קשה, לא הכל זוהר. יש הרבה שחולמים על קריירה מקצוענית וזה לא מסתדר. התחלתי בשלב מאוד מוקדם. בגיל 17 הייתי שחקן בצרפת ובגיל 19 כבר הגעתי לריאל מדריד".

אתה רק בן 21 וכבר זכית עם ריאל מדריד בליגת האלופות ואתה שחקן נבחרת. לאן יש לך לשאוף?
    - "הרעב לזכות בתארים לא נגמר לעולם, לא בגיל 25 ולא בגיל 30. שיחקתי במונדיאל וזה היה נהדר ואני רוצה לזכות עם צרפת ביורו וגם לזכות עם ריאל מדריד בעוד תארים, אין ברירה אחרת".

בהופעת הבכורה שלך בריאל היה חשוב לך להתנהג כמו שחקן ולא כמו אוהד כדורגל נלהב?
    - "הדבר שהיה חשוב עבורי הוא לשמור על ריכוז לאורך כל המשחק. יש לחולצה הזו משמעות. רציתי להוכיח לכולם שאני מתאים לרמה הזו. בשלב מסויים קאקא ראה שאני חושב יותר מדי ואמר לי 'הכל בסדר, תירגע'. נרגעתי אחרי כמה שניות".

המורים והחברים הטובים ביותר שלו בריאל - בנזמה כמובן, כריסטיאנו המקצוען, מרסלו וגם קיילור נאבס. ואראן מציין את משחק הרגליים המדהים של השוער - כמו שחקן אמיתי.

למה אתה מתגעגע בחיים הקודמים שלך?
    - "ללכת לאן שאני רוצה ומתי שאני רוצה".

"זה לא קל להיות מפורסם, אני מודה שלקח לי זמן להסתגל. הבנתי ששום דבר לא יהיה כמו קודם. הלכתי לקניות עם אבא שלי ואח שלי ואחר-כך הבנתי שעדיף לא ללכת למקומות שיש שם הרבה אוהדי כדורגל".

בגיל שלך יש הרבה פיתויים, איך אתה שומר על עצמך?
    - הקלישאה: "ברור שיש הרבה מלכודות, לא אשקר, אבל אני מוקף באנשים טובים כמו המשפחה שלי וגם הסוכן. כל דבר בחיים שלי הוא מסודר וכמובן שזה מוסיף לי".

ואראן מספר שהכדורגל מעולם לא היה אובססיה עבורו והוא רוצה לעשות עוד דברים שכרגע יצטרכו להמתין כמו לימודים ועוד. הוא פרפקציוניסט על המגרש ולא מוותר בקלות אך מצד שני הוא מספר - "אני לא קם כל יום בטירוף מוקדם בבוקר ואומר שאני שחקן ריאל מדריד והיום יש אימון או משחק. אני רוצה לתרום לקבוצה ולהתקדם מבחינה אישית".

5. Raulito Madridista

http://www1.pictures.zimbio.com/gi/Sergio+Ramos+Real+Madrid+v+Atletico+de+Madrid+6QpXF5cqtpWl.Xxx

סרחיו ראמוס:"לעתים קרובות אני צופה בוידאו מליסבון ומתרגש מאוד". הבלם בעונתו העשירית במדי ריאל מדריד, וקצת אחרי שהגיע ל-50 שערים בכל המסגרות - מתראיין לרדיו מארקה ומדבר על ריאל מדריד - העבר, ההווה והעתיד. הוא מאושר במדריד ורוצה לפרוש כאן ומבטיח שכסף לא מה שמעניין אותו, מדבר על האקלים הטובים בחדר ההלבשה וגם על טוני קרוס, חסה, ועוד ועוד.

וכמובן שהוא מדבר גם על הדקה ה-93 בגמר ליגת האלופות, או יותר נכון שהשעון הראה 92:48 - "הייתה קרן ועליתי, ידעתי שזה צ'אנס כנראה אחרון. כולנו רצינו כל-כך להביא את הגביע למדריד. הבקעתי וזה היה מדהים, זה הרגע הגדול בחיים שלי. הייתי הגיבור". ראמוס מפרט - "אולי באותו הרגע לא כל-כך נהנתי מזה, לא הבנתי את גודל האירוע. אבל היום, כמעט מידי ערב לפני שאני הולך לישון - אני צופה בוידאו ומתרגש כל פעם מחדש. אני לא בוכה אבל בהחלט מתרגש. זה היה ה-24 במאי. לא חשבנו על המדליה האישית או על התהילה אלא רק על התואר הקבוצתי. כולם ראו, אחרי הגול הייתה לנו הרבה יותר תקווה, והיה מה שהיה. ליגת האלופות נתנה לי המון".

"אני מאוד שמח איפה שאני. החיים שלי מתחלקים לשניים, כמו הלב שלי - סביליה וריאל מדריד. אני מודה מאוד לשני המועדונים האלה שהם חלק מההתפתחות האישית שלי, לא רק ככדורגלן אלא כאדם".

"היום אני במועדון ואני מאוד מאושר. אני מרגיש מוערך ואהוב ע"י כולם. יש לי חוזה לעוד שנים קדימה ואני כלל לא מוטרד ממה שיקרה. ואם נצטרך להגיע להסכם חדש, תמיד אמרתי - אני רוצה לפרוש במדריד. אני חלק מהמועדון הגדול הזה כבר כמעט 10 עונות והזמן פשוט טס. אני לא מדבר על מספרים, אחי(הסוכן) מתעסק בעניין הכסף. בשלב מסוים אתה מגיע לנקודה בחיים בה האושר חשוב הרבה יותר מהכסף. ריאל מדריד היא משפחה. אני בריאל ומקווה להישאר כאן עוד שנים רבות, אני מבטיח שזה לא עניין של כסף". ראמוס דוחה על הסף אפשרות לעבור לליגה אחרת - "כל אחד חושב מדי פעם על שינוי אווירה, נניח ליגות אחרות - אבל זה לא יקרה. אני כל-כך אוהב את הליגה הספרדית וגאה לשחק בה. מצד שני, ברור שבגיל 34 או 35 יכול להיות שאני לא אהיה באותה הרמה ואולי לא אוכל להתחרות בליגה הספרדית. זה יהיה הזמן כנראה לחפש הרפתקאה אחרת".

על היחסים המיוחדים עם הנשיא - "גם לי, גם לאחי וגם לאבא שלי - יש קשר מיוחד עם הנשיא. אנחנו בוטחים ומאמינים בו ומדברים על הרבה דברים. הארכת חוזה לא תהיה בעייה. הנשיא תמיד נתן לי יחס מיוחד וגם בזכותו הרגשתי כאן בבית מהרגע הראשון".

הסופר-קלאסיקו. "אני חושב שאין ספק שהיינו טובים יותר מברצלונה במשחק. הם כלל לא סיכנו אותנו ואנחנו היינו יכולים להגדיל אפילו את התוצאה אבל החמצנו. ברצלונה לא במשבר למרות שככה זה בקבוצה גדולה שמפסידה פעמיים ברציפות, גם בריאל מדריד חוויתי את זה. הם מאוד מסוכנים וילחמו על התואר. בכדורגל האתמול לא חשוב, חייבים כל הזמן להיות מרוכזים ולנצח".

האווירה המאוחדת בקבוצה. "חדר ההלבשה של ריאל מדריד מאוחד מאיי-פעם, המצב יותר טוב מאשר לפני כמה שנים. אנחנו עושים הכל כדי שלשחקנים חדשים לא תהיה בעיית התאקלמות ואנחנו מקבלים אותם בזרועות פתוחות. איקר וארבלואה לא החברים הכי טובים כנראה אבל יש ביניהם כבוד הדדי כשחקנים באותה הקבוצה. הם לא חייבים לאכול ביחד מעבר לשעות הפעילות. אף שחקן מעולם לא רצה לעזוב בגלל חדר ההלבשה שלנו".

סגנון המשחק. "אני מאוד אוהב כדורגל, השחקנים אוהבים כדורגל וגם האוהדים. זה טוב מאוד שלריאל מדריד יש שני סגנונות מוצלחים. אנחנו יוצאים מהר מאוד קדימה כשאפשר ופשוט טסים למתפרצות. אבל, יש מעט מאוד קבוצות שמניעות כדור ברמה הזו כמו שאנחנו עושים עם קרוס, מודריץ' ואיסקו. הם מגוונים את המשחק בצורה יוצאת מן הכלל".

על טוני קרוס - "הוא שחקן יוצא מן הכלל וידענו את זה מההתחלה. הוא נראה טוב מאוד בזמן האחרון. לפעמים כשמנצחים 5:0 אז מתייחסים רק לשחקנים שכבשו את השערים, ולא לאלה שלא תמיד באים לידי ביטוי בסטט' וקרוס הוא כזה. הוא שחקן שמבין כדורגל ברמה הכי גבוהה ואנחנו מעריכים שחקנים כאלה וגם האוהדים. החשיבות שלהם שווה ערך לאלה שמבקיעים את השערים".

על אנצ'לוטי - "הוא אדם גדול. משדר שקט ויציבות וביטחון. חדר ההלבשה נפלא גם בזכותו. אני, מלבד זה שהוא המאמן ויש אוטוריטה - מחשיב את עצמי כמעט כחבר שלו. דיברנו פעמים רבות ואני לומד ממנו המון. יש מאמנים שאתה לומד מהם יותר. מיותר להגיד בכלל שאנצ'לוטי צריך להמשיך. הוא נמצא בקבוצה הטובה ביותר, אנחנו מנצחים והכל בסדר, הוא חיי בשקט ונהנה כאן. שני הצדדים מרוצים".

מנהיגות. "אני לא חושב שאני המנהיג של ריאל מדריד גם אם אני הקפטן השני. אני אחד מהמנהיגים. זה תלוי באופי של הבן-אדם. הייתה לי הזכות וגם היה לי המזל לחלוק את חדר ההלבשה עם שחקנים גדולים, הטובים ביותר בעולם - זידאן, רונאלדו-פנומנו, רוברטו קרלוס, מיצ'ל סאלגדו וראול. כל אחד התבלט בצורה שונה ועם כולם חלקתי רגעים קסומים. היום אני חושב שיש לנו קבוצה נהדרת, אנחנו נמצאים כרגע היכן שאנחנו רוצים להיות אבל נימדד רק על-פי תוצאות ובשלבי ההכרעה של העונה.

כשראמוס נשאל לגבי חסה - היה לו הרבה מה להגיד - "חסה נפצע ונעצרה לו ההתקדמות. ראינו אותו באימונים וידענו שמדובר במשהו גדול. היו כאלה שחשבו שהוא לא יצליח לחזור אבל הדיבורים המלוכלים האלו נכנסו לו מאוזן אחת ויצאו מהשנייה. הוא עבר מצב לא פשוט גם ברמה הפסיכולוגית. כל הקבוצה נרגשת לראות אותו חוזר. הוא חזר להתאמן לפני כמה ימים, נכנס למגרש בצעדי ריקוד וזה היה מרגש. הוא עבד קשה מאוד ולא ויתר לרגע. ברגעים האלה נדרשת התמיכה של כולם וגם של החברים שמחוץ למקצוע. הוא לא הוריד את הראש והלך הביתה מוקדם, אלא להיפך. הוא ניסה להיות כמה שיותר קרוב אלינו כל הזמן". ראמוס מחמיא לחסה ברמה מטורפת כשאומר - "הוא יכול להיות שחקן ברמה של כריסטיאנו, אבל עם האופי השונה שלו. הוא חוזר עם כוח גדול והוא יתרום לנו".

החלומות. "אני מקווה מאוד לזכות בעוד הרבה תארים ושיהיה בריאים ומאושרים. שתהיה שנה מוצלחת לריאל מדריד".

6. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2014/11/13/primera/1415839951_874336_1415840019_noticia_normal.Xxx

מצטייני אוקטובר. חודש אוקטובר המצויין של ריאל מדריד בהחלט בא לידי ביטוי כאשר קרלו אנצ'לוטי נבחר ע"י ארגון ה-LEP למאמן המצטיין וקארים בנזמה נבחר לשחקן המצטיין. ריאל רשמה 3 נצחונות ליגה, בין היתר אחד בסופר-קלאסיקו על ברצלונה וכבשה 13 שערים כשהיא סופגת שער בודד. בנזמה כבש שלושה שערים ו'הפגין את הדומיננטיות שלו בחלק הקדמי של ריאל', נכתב עוד. ההצבעה נערכת ע"י שחקנים שלא קשורים לאף-אחד מהמועמדים בתחרות.

- בטח שמתם לב שאתמול פורסמה רשימת עשרת השערים שמועמדים לתואר השער היפה ביותר של פיפ"א לשנת 2014. בין המועמדים נמצאהגולאסו של חאמס נגד אורוגוואי בשמינית גמר המונדיאל כששלח בעיטה אדירה מהאוויר למשקוף ופנימה.

- ב-AS ממשיכים לשבח את טוני קרוס. מדברים על אחוז מדויק יותר במסירות(94.1%) בהשוואה לאלונסו בעונתו הראשונה(85.8%) וגם על כך שהוא מבשל יותר(7 בישולים עד עכשיו) וגם מאיים הרבה יותר על השער - בממוצע כל 242 דקות לעומת אלונסו שעשה זאת כל 555 דקות.

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2014/11/13/primera/1415840352_459851_1415840451_noticia_normal.Xxx

- קרן מיוחדת לכבוד 'חואניטו הנפלא' ציינה לפני שלושה ימים את יום-הולדתו ה-60 באירוע מרגש. "חואניטו הוא סמל, מיתוס, אולימפוס ומנהיג לבן גדול והוא יישאר ככה לעד", נאמר עליו. "כל טעות שהוא עשה הייתה בלב שלם - לטובת הקבוצה". קרלוס סנטיאנה ופאקו בויו היו מאלה שהגיעו לאירוע. החלוץ אמר עליו - "הוא הגיע לריאל בעונת 76-77. הוא היה אדם עם הרבה לב, מעט ראש וכדורגלן נפלא". פאקו בויו אמר עליו - "הוא היה אדם כריזמטי מאוד. מילה אחת שלו בחדר ההלבשה וכולם היו מקשיבים ושותקים. מחוץ למגרש הוא היה אדם נינוח וכזה שעוזר לאנשים מבוגרים להרים דברים מהריצפה". החבר'ה סיכמו - 'בכל משחק בדקה השביעית הקהל בברנבאו שר לו בלי לסטות מטר. זה אומר הכל'.

7. Raulito Madridista

http://www.abc.es/Media/201411/11/realmadrid-barcelona-afp--644x362.Xxx

שנת 2014 לא רחוקה מלהסתיים והנה המטרות של ריאל מדריד לטווח הקצר. המטרה הראשונה היא לנצל את לוח המשחקים הנוח יחסית ולפתוח פער משמעותי יותר בראשות הטבלה(צריך לזכור שבסיבוב השני ריאל תתארח הן בויסנטה קאלדרון והן בקאמפ-נואו); המטרה השנייה היא לזכות בגביע הבן-יבשתי בחודש דצמבר ולהוסיף תואר רביעי בעידן קרלו אנצ'לוטי; וגם, כמובן - מחכים בקוצר-רוח לחזרתו של חסה שאמור לשחק בגומלין גביע המלך נגד קורנייה בתחילת דצמבר, בתקווה שהכל יילך חלק. אפשר לדבר גם על זכייה של כריסטיאנו רונאלדו בכדור הזהב בפעם השלישית בקריירה.

ונחזור לליגה - ריאל זכתה באליפות החורף רק פעם אחת בלבד בשש השנים האחרונות - בעונת האליפות עם מוריניו (11/12), אז בתום הסיבוב הראשון ריאל הייתה עם 49 נק' וברצלונה שנייה עם 44 נק'. בעונה שעברה בתום מחצית הדרך זה היה המצב בטבלה - בארסה ואתלטיקו עם 50 נק' כל אחת וריאל במקום השלישי בלבד עם 47 נק'. תיקו במשחק העונה בקאלדרון, בו אתלטיקו ובארסה לא מצאו את הרשת(0:0) איפשר לריאל לצמצם פערים. לריאל נשארו שני משחקי חוץ ברציפות עד 2015 - אייבר ואז מאלגה, סלטה תגיע לברנבאו ונסיים עם משחק חוץ נוסף - באלמריה. המשחק נגד סביליה נדחה בגלל אליפות העולם לקבוצות. לבארסה מנגד מצפים משחקים קשים - סביליה(ב), ולנסיה במאסטייה וגם דרבי נגד אספניול בבית ועוד משחק בקולוסיאום. בארסה גם תארח את קורדובה כשריאל מדריד לא תשחק כאמור. עד לסוף הסיבוב הראשון בארסה תבקר גם באנואטה שם ריאל ואתלטיקו כבר הפסידו ובמחזור ה-18 תארח את אתלטיקו מדריד; לאלופת ספרד יש לו"ז די נוח חוץ מהקאמפ-נואו. במחזור ה-15 היא תתארח במדריגל אבל הצוללת הצהובה עד עכשיו הפסידה בכל המשחקים הגדולים. במחזור ה-16 אתלטיקו עשויה להתקשות בסאן-ממס מול בילבאו.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ממפיס דפאי הוא המטרה הבאה של ריאל מדריד?

9. Civil Anti Madridista

הדיווחים האחרונים מדברים על מרקו רויס, כנראה שיש הרבה מקום על הספסל בסנטיאגו ברנבאו.
    בקשר לממפיס דפאיי קראתי שדווקא מנצ'סטר יונייטד היא זו שסימנה אותו.

10. Raulito Madridista

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10387640_10152773187318190_135717529346219560_n.Xxx?oh=da33c2d781b6a8ba867bc53129c366ae&oe=54D350DF&__gda__=1428051599_c559507eed8932c882154449d82c3abc

וירוס פיפ"א שוב מכה בריאל: מודריץ' בחודש ל-3-4 חודשים! בשורות איומות לריאל מדריד כאשר הקשר הקרואטי נפצע בדקה ה-26 של משחקה של נבחרתו בסאן-סירו, והוחלף. ההערכות דיברו על שלושה שבועות בחוץ אבל מודריץ', שכבר נחת בבראחס להתחלת הטיפול הרפואי - נבדק שוב והתברר שהפציעה חמורה משחשבו. "הרגשתי כאב חד מאוד בחלק העליון של הירך. זה עדיין כואב וחבל לי מאוד - אבל זה הכדורגל". מודריץ' סיים בוודאות את 2014 ויחמיץ את משחקי הליגה נגד אייבר, מאלגה, סלטה ויגו, אלמריה וסביליה וגם את המשחקים נגד באזל ולודוגורץ' בצ'מפיונס. הוא לא ישחק באליפות העולם לקבוצות(באמצע דצמבר) ועשוי להחמיץ בסה"כ קרוב ל-20 משחקים, כולל שמינית הגמר נגד אתלטיקו מדריד בגביע. הצ'מפיונס חוזרת מהפגרה רק בפברואר כך שמודריץ' עשוי להיות זמין. ריאל מדריד תקבל מפיפ"א 1.6 מליון יורו בשל הפציעה ככל-הנראה - זה חוק חדש שמטרתו לפצות את הקבוצה כאשר השחקן נפצע לתקופה של למעלה מחודש. אלבארו ארבלואה כבר העלה תמונה עם מודריץ' לאינסטגרם וחיזק אותו. סמי קדירה, יירמאנדי או איסקו מתחרים על העמדה הנוספת בהרכב. איסקו הוא הפייבוריט של האוהדים כמובן.

אני מאוד מקווה שקדירה לא מקבל קרש קפיצה משמעותי כרגע. הקבוצה נראתה טוב מאוד בלי השחקן האפור והמגושם הזה. גם יירמאנדי לא שוס, אז עדיף את איסקו, בתקווה שחסה יחזור ויהיו עוד אופציות מהספסל. חבל, חבל, חבל, מה עוד אפשר להגיד.

11. Civil Anti Madridista

אם אני לא טועה לפני שנה בדיוק גם סמי חדירה נפצע מול איטליה

12. gilad16 Member

לא חושב שאלו בשורות איומות, רק בשורות רעות.
    מודריץ' בחוץ לא יפריע לכם לקחת אליפות כי לא חסר לו מחליפים לליגה
    לאלופות מול הקבוצות החזקות אתם צריכים אותו אבל הוא אולי יחזור עד אז
    ובכלל לא תיפגעו.

13. Raulito Madridista

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/s720x720/1375699_10152777121198190_9100874825600053308_n.Xxx?oh=a58aa30dd05be6a1873ff21e4300f5e2&oe=551A68E5&__gda__=1427936878_5512fa8eb4b5758bffb6fe80c393cdf0

מודריץ' מודה על התמיכה - "אני אעבוד קשה כדי להתאושש בהקדם האפשרי, בריא וחזק. תודה רבה לכולם והאללה מדריד". לוקה מודריץ' מאוכזב מהבשורות הקשות על היעדרותו הצפויה מהמגרשים לטווח של 3-4 חודשים, אך מנסה לשמור על אופטימיות ומודה לאוהדים על התמיכה דרך האתר הרשמי של המועדון, וגם לשחקנים. ארבלואה ומרסלו כבר העלו תמונות יחד איתו לאינסטגרם ומסרו לו החלמה מהירה.

- לפי תחנת הרדיו קנדה-סר - ריאל מדריד לא תחדש את חוזהו של סמי קדירה שמסתיים ביוני 2015, קרי בעוד שישה וחצי חודשים. בשנה שעברה, כשנפצע לתקופה ארוכה(בחודש נובמבר) - המועדון לא רצה 'לזרוק אותו לכלבים' מבחינה מוסרית והציע לו הארכת חוזה כאקט של חמלה וגם אמון בשחקן - אבל קדירה ונציגיו התמהמהו ולא חתמו על חוזה חדש והעניין נדחק. לא מזמן קדירה התראיין ואמר שהוא לא רואה סיבה לעזוב את ריאל מדריד ושהוא מרוצה בקבוצה. מצד שני, ריאל מעוניינת להיפטר ממנו. מעבר לאדישות של קדירה בזמנו - השחקן ירד במשקל ואיבד מסת שריר והקבוצה מסתדרת נהדר בלעדיו - בזכות חאמס, קרוס, מודריץ' ואיסקו שהרבה יותר ורסטילים ממנו. ועוד לא הזכרנו את יירמאנדי. מצד שני, הכדורגל הוא דבר נזיל, ועכשיו עם פציעתו של לוקה - דברים יכולים להשתנות. ואולי זה פותח לקדירה את הדלת...

- במארקה כותבים על יירמאנדי - 'עכשיו או לעולם לא'. הפציעה של ייארה שלא התאמן כבר שבועיים - בטח לא עוזרת. מצד שני, המאבק על מקום בהרכב הוא לא ספרינט אלא ריצה ארוכה יותר, תחרות. אנצ'לוטי מעדיף את יירמאנדי בשל גילו הצעיר, המוטיבצייה וההתנהלות שלו והוא עשוי לקבל את המפתחות. אנצ'לוטי משתף אותו הרבה יחסית, בעיקר כמחליף. העונה הוא רשם 12 הופעות. נכתב שבקיץ המועדון דחה הצעות לא רעות עבורו, גם כאלה שדיברו על השאלה בלבד. עתידו של יירמאנדי תלוי בשלושת החודשים הקרובים, בקיצור.
    למכור(את סמי) בינואר וגם במחיר מציאה! אנחנו לא זקוקים יותר לסמי הובלות, עם כל הכבוד ליירמאנדי. הוא לא שחקן שמתאים לריאל מדריד ואני לא מחדש כאן שום דבר לאף-אחד. אני מאוד מקווה שאנצ'לוטי לא יבחר בו כמחליף למודריץ'. כבר שכחתי איך נראית ריאל מדריד עם שחקן שמתקשה לעצור כדור כמו שצריך ומשחק בכבדות. אגב, שילובו של יירמאנדי גם לא שוס, אנחנו רוצים את איסקו - אבל אם ייארה ישחק אז קרוס יוכל לעבור יותר קדימה ולבעוט לשער.

נערך לאחרונה ב: ‏19/11/14
  14. Raulito Madridista

https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10690299_10152786920408190_7447457358682758775_n.Xxx?oh=33e5d8b9d963ae57f9a7f55b0ab02cb7&oe=55206E49

איקר קסיאס מועמד לנבחרת השנה של FIFA FIFPro 2014, יחד עם עוד ארבעה שערים נוספים - מנואל נויר, טיבו קורטואה, ג'יג'י בופון וקלאודיו בראבו הצ'יליאני. הבחירה נעשית ע"י השחקנים עצמם שצריכים לבחור שוער, ארבעה שחקני הגנה, שלושה קשרים ושלושה שחקני התקפה. בסה"כ יהיו 55 שחקנים ברשימת המועמדים הסופית ושמות שחקני ההגנה(26 בנוב'), הקשרים(28 בנוב') והחלוצים(1 בדצ') יפורסמו בימים הקרובים. נבחרת השנה תוכרז רשמית בערב הגאלה בו יינתן גם פרס כדור הזהב(לכריסטיאנו?). איקר נבחר 5 פעמים ברציפות לשוער השנה - בין השנים 2008-2012. כריסטיאנו היה בנבחרת השנה הכי הרבה פעמים - 7, וראמוס הופיע 4 פעמים.

- לפי המארקה, בימים הקרובים תתקיים פגישה ראשונית של נציגי פלורנטינו ונציגי אנצ'לוטי כדי לדון על הארכת חוזהו של האיטלקי שבינתיים זכה בשלושה תארים בשנה וחצי.

- תקציר השיאים של ריאל מדריד וכריסטיאנו מהמשחק נגד אייבר:
    * ניצחון מס' 14 ברציפות - מרחק ניצחון אחד משיא מועדון.
    * 46 שערי זכות בליגה אחרי 12 מחזורים!
    * כריסטיאנו היה לשחקן הראשון בהיסטוריה שכובש 20 שערים לאחר 12 מחזורים(11 משחקים).
    והוא גם העפיל למקום התשיעי בטבלת כובשי השערים בליגה הספרדית מאז ומעולם.
    והפנדל שכבש נגד אייבר היה הפנדל ה-45 שהוא בועט במדי ריאל - יותר מכל שחקן אחר(עקף את הוגו סאנצ'ז).
    * אצ'לוטי רשם ניצחון במשחקו ה-50 כמאמן ריאל מדריד בליגה. המאזן - 37 נצ', 6 תוצאות תיקו ו-7 הפסדים.

15. Raulito Madridista

שעת השיא

את הקשר ההיסטורי בינו לבין המועדון החל אנצ'לוטי לכתוב כבר בגמר ההוא בליסבון כשעמד בהבטחה לפלורנטינו והביא את הדסימה. והעונה הוא ממשיך עם שבירת השיא של מיגל מוניוז ומוריניו - 16 נצחונות רצופים בכל המסגרות. מה שריאל מדריד לא עשתה מעולם.

http://realmadrid.co.il/Images/topicRecord.Xxx

התאריך הוא 14.9. לא משהו שחרוט בזיכרון. לא הופעת הבכורה של ראול בבוגרים, לא הספטימה, לא הוולה של זידאן ולא הלה-דסימה. גם לא יום ההולדות של כריסטיאנו רונאלדו. באותו ערב ריאל הפסידה שוב בדרבי, 2:1 לאתלטיקו ונותרה עם 3 נקודות בלבד אחרי שלושה מחזורים, כמו בעונת 2005-06 החלשה. נבואות הזעם לא איחרו לבוא, ואני מצטט לכם כמה פוסטים מהפורום:

"המצב הנוכחי פשוט ביזיון. מרגיש לי שהרסו את ריאל מדריד"; "שום מסקנות, שום שינויים, אין מענה - המצב רע ומאוד ואני לא רואה איך אפשר לתקן"; "מביך, משפיל, מבזה, פיספסתי עוד איזה תיאור?"; "יאללה, אנחנו ריאל מדריד מותר לנו הכל! בואו נזרוק את די מאריה, נתן לאלונסו בקלות לעזוב כי מי הוא לעומת המותג ''ריאל מדריד'' ננחית פה שחקן מבולבל וחסר בטחון ב80 מיליון יורו". אלה רק חלק מהארסנל שלכם. אז נכון שבריאל מדריד התחושה היא לפעמים שכל הפסד הוא טרגדיה ויש את המגזימים, אבל כמה מכם האמינו שהקבוצה תצא לרצף נפלא של 16 נצחונות רצופים? כנראה שגם אנצ'לוטי לא האמין. "ריאל מדריד צריכה להשתנות - והיא תשתנה" הבטיח קרלו עוד לפני הדרבי. זה קרה באיחור של משחק אחד.

"זה לילה גדול בהיסטוריה של המועדון הזה. עשינו עבודה גדולה - צוות השחקנים והמאמן. זה נפלא לשבור שיאים ולזכות בתארים ואנחנו תמיד רוצים לעשות את זה", סיכם אתמול סרחיו ראמוס בפשטות. לאחר המשחק "אנחנו נהנים פה כל יום. אנצ'לוטי נותן הרבה שקט ואווירה חיובית בחדר ההלבשה. זה חשוב". אבל השיא של 16 נצחונות הרצופים לא מספק את ריאל. הפנים קדימה, לעבר השיא של בארסה של רייקארד מעונת 2005-06. אז בארסה ניצחה 18 משחקים ברציפות מ22 באוקטובר עד 22 בינואר. כדי לעשות זאת, ריאל צריכה לנצח את קורנייה(ב), סלטה(ב) ולודוגורץ'(ב). אחרי שלושה משחקי חוץ - פתאום שבוע וחצי רק ברנבאו - יפה.

חלוקת הניצחונות הרצופים היא 10 בליגה, 5 בליגת האלופות, ואחד בגביע המלך. ריאל כבשה 59 שערים באותו רצף - כמעט 4 שערים למשחק. כמובן ששני המשחקים הפושרים מול מאלגה אמש(2:1) ובאזל(1:0) מנעו ממוצע כיבושים גבוה יותר. ריאל תסתפק ב-3.89 שערים למשחק. ריאל הציגה גם הגנה חזקה וספגה רק 9 שערים. במחצית מהמשחקים היא לא ספגה אך שער. הרקורד שלה טוב יותר מבארסה עליה דיברנו בפיסקה הקודמת. בארסה כבשה 54(בכל הרצף). "שיאים נועדו כדי להישבר וסטט' תמיד משתנות ומתחדשות", הוסיף ראמוס כשנשאל על כך. "עוד מוקדם לדבר על השיא הזה אבל אנחנו בדרך הנכונה".

אנצ'לוטי הוא זה שמקבל את מירב הסופרלטיבים, אבל הוא מעדיף להחזיר לשחקנים. "זה חלום לאמן קבוצה כזו עם שחקנים פנטסטיים כאלה, הם ראויים לקרדיט. אני מעריץ אותם. זה נפלא לשבור שיא אבל עברנו רק חלק מעונה ארוכה". המאמן שיבח את כריסטיאנו על הבישולים והיה מבסוט מאיסקו, חאמס וגם בייל שתרמו הרבה להגנה ולדבריו משנים מעט את סגנון המשחק. על סוגיית כדור הזהב אמר - 'כריסטיאנו לא צריך את זה(את ההגנה שלנו) אבל חובתנו להבהיר את עמדת המועדון לאופ"א'. רבות דובר על האווירה המעולה בחדר ההלבשה. לאחר המשחק הצטלמו אנצ'לוטי ראמוס ובייל כשהם מנופפים עם 5 אצבעות כ"א. ראמוס ובייל העלו את התמונה לאינסטגרם שלהם.

http://realmadrid.co.il/images/record.Xxx

הקפטן קסיאס שוב סירב להגיד האם זו ריאל מדריד הטובה ביותר, ואיקר כבר שיחק בקבוצות גדולות של המועדון כמו הגלאקטיקוס, ריאל של מוריניו ועוד, ואמר את התשובה הכי נכונה - "את זה נראה בסוף העונה". עוד הוסיף איקר "אנחנו גאים לשבור את השיא ושמחים על כך. ידענו שיהיה קשה אבל עשינו זאת. אני מקווה שהרצף הזה ימשך כמה שיותר. במועדון הזה כל הפסד הוא סיפור וזו הגישה". השוער אמר שהיה משחק לא קל והחמיא לקאמני שנתן הצגה בשער מאלגה, וברמה האישית הוסיף - "זה לא שקודם הייתי חרא ועכשיו אני תופעה". על שיתופו של קיילור מול באזל - "זכותו של המאמן לבחור. קיילור מצוין ומגיעה לו ההזדמנות". איקר אפילו הזכיר את פאצ'קו.

"תמיד קשה לשחק כאן. שברנו את השיא של המועדון אחרי משחק טוב מאוד שלנו. אנחנו עובדים קשה מאוד כדי להשיג את הדברים. רצנו בלי הפסקה ונלחמנו כדי לזכות בכדור לאחר שהוא אבד לנו. יש ימים בהם הכדור לא נכנס אבל הצלחנו להבקיע שני שערים", ציין מרסלו, שדחה אפשרות של עייפות מצד השחקנים. מרסלו גם סיכם - "המטרה שלנו היא לנצח בכל משחק". באתר הרישמי כתבו - 'מאלגה תהיה העיר אותה ריאל מדריד תזכור. זה המקום בו היא קבעה את שיא הניצחונות הרצופים. ריאל מדריד בלתי-ניתנת לעצירה. ריאל הראתה עליונות מהרגע הראשון והצליחה לנצח במשחק לא קל'.

אמיליו בוטארגיניו אמר - "ריאל מדריד לא הייתה מצוינת היום אבל כן מספיק טובה כדי לנצח. היה לנו לא פשוט בכלל, מאלגה קבוצה איכותית מאוד. השער של בייל הרגיע אותנו, אפשר לומר. השחקנים מעט עייפים אבל עדיין לוחצים בלי הפסקה ונראים טוב מאוד גם ללא הכדור. חשוב מאוד שקבענו שיא מועדון עם 16 נצחונות רצופים. השחקנים ראויים לכך ומגיעות להם כל המחמאות".

התקשורת כמובן פירגנה לחבר'ה. "מדריד והסיפור שאני נגמר", כתבו באתר המארקה לאחר המשחק. בכתבה אחרת רשמו 'ריאל מדריד בלתי-מנוצחת', והזכירו שלפני כ-4 שנים בבוקר הזה היה יום קשה אחרי אותה מאניטה ארורה בקאמפ-נואו. בשער העיתון נכתב 'ריצת ה-16', עם תמונה של בייל ברקע, ושרק קאמני ביום גדול מנע גוליאדה נוספת. ב-AS הלכו על 'ריאל סבלה בדרך לשיא' כשציינו את השיפוט הגרוע שמנע מריאל להגדיל את התוצאה. חואנמה, שסיקר את המשחק, כתב 'מאלגה קבוצה מעולה אבל הדבר הכי גרוע עבורה היה לפגוש את ריאל. כל קבוצה עושה שני דברים נגד ריאל - הגנה מעובה ומתפללת. התפילות לא עזרו'.

אותו רצף נפלא התחיל כזכור עם 5:1 על באזל. ריאל התכוננה כמו שצריך למשחק הפתיחה שלה בצ'מפיונס, המשחק בו התחיל, אנחנו מקווים - המסע לשמירה על התואר. ריאל רשמה תוצאה מרשימה אך עדיין היו בורות בקישור האחורי, מה שלא נעלם אחרי הפגזה כבדה על דפור בריאזור(8:2). המשחקים נגד אלצ'ה, ויאריאל ולודוגורץ' היו לא מספיק טובים. היכולת המרשימה הגיעה למען האמת בערך עם פציעתו של גארת' בייל וכניסתו של איסקו לקישור. ריאל פתחה את שבוע הקלאסיקו עם 5:0 קל בלבאנטה, המשיכה עם ניצחון גדול 3:0 באנפילד וקינחה עם הצגה בסופר-קלאסיקו - 3:1. מי דיבר על עייפות? נזכיר רק שריאל שיחקה באנפילד ברביעי ובחישובים של טיסה חזור מאנגליה - לא היה לה זמן להתכונן כראוי בעוד בארסה שיחקה בשלישי בצ'מפיונס. לאחר הקלאסיקו חלה ירידת מתח מבחינת הקבוצה אבל התוצאות המשיכו להיות טובות. ה-1:0 הקטן על באזל(ריאל ידעה לא לספוג) השווה את הרצף של מיגל מוניוז ומוריניו ואתמול נקבע שיא חדש.

http://realmadrid.co.il/images/topicRecord2.Xxx

רשימת המשחקים המלאה:

המשחק כבשו לריאל משהו שכדאי לדעת
    1 ריאל מדריד - באזל 1:5 סוצ'י(עצמי), בייל, כריסטיאנו רונאלדו, חאמס ובנזמה השער הראשון בסבב היה אכן שער עצמי
    2 דפורטיבו לה-קורוניה - ריאל מדריד 8:2 כריסטיאנו רונאלדו-3, חאמס, בייל-2 וצ'יצ'ריטו-2
    ניצחון החוץ הגבוה בהיסטוריה!;
    3 ריאל מדריד - אלצ'ה 1:5 בייל וכריסטיאנו רונאלדו-4 רמונטדה ראשונה העונה
    4 ויאריאל - ריאל מדריד 2:0 מודריץ' וכריסטיאנו רונאלדו כל שעריו של מודריץ' בריאל הגיעו מחוץ לרחבה. גם הפעם
    5 לודוגורץ' - ריאל מדריד 2:1 כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה משחק שלישי בסה"כ בהיסטוריה נגד קבוצה בולגרית
    6 ריאל מדריד - אתלטיק בילבאו 0:5 כריסטיאנו רונאלדו-3 ובנזמה-2
    7 לבאנטה - ריאל מדריד 5:0 כריסטיאנו רונאלדו-2, צ'יצ'ריטו, חאמס ואיסקו איסקו שפתח בהרכב כבש שער בכורה העונה
    8 ליברפול - ריאל מדריד 3:0 כריסטיאנו רונאלדו ובנזמה-2
    9 ריאל מדריד - ברצלונה 1:3 כריסטיאנו רונאלדו, פפה ובנזמה זו הפעם הראשונה שריאל מנצחת בקלאסיקו הראשון מאז עונת 2007-08
    10 קורנייה - ריאל מדריד 4:1 ואראן-2, צ'יצ'ריטו ומרסלו
    11 גראנדה - ריאל מדריד 4:0 חאמס, כריסטיאנו-2 ובנזמה משתלטים על המקום הראשון!
    12 ריאל מדריד - ליברפול 0:1 בנזמה
    13 ריאל מדריד - ראיו וייקאנו 1:5 בייל, ראמוס, קרוס, בנזמה וכריסטיאנו רונאלדו שער בכורה לטוני קרוס במדי ריאל מדריד
    14 אייבר - ריאל מדריד 4:0 חאמס, כריסטיאנו רונאלדו-2 ובנזמה
    15 באזל - ריאל מדריד 1:0 כריסטיאנו רונאלדו המשחק שהשווה את השיא
    16 מאלגה - ריאל מדריד 2:1 בנזמה ובייל שיא חדש!

המספרים:

* הניצחון הכי גבוה היה ה-8:2 המטורף על דפורטיבו לה-קורוניה. גם הניצחון השני הכי גבוה היה בחוץ - 5:0 בגראנדה.

* בעיקר בגלל שני המשחקים האלה, יחס השערים במשחקי החוץ טוב יותר - 34:5 לעומת 24:4.

* התוצאה הכי שכיחה - 5:1 - זה קרה 3 פעמים ותמיד בברנבאו: ראיו וייקאנו(ב), באזל(ב) ואלצ'ה(ב).

* רק 3 נצחונות היו בהפרש של שער אחד - 1:0 על באזל(ח) וליברפול(ב) ו-2:1 במאלגה.

* באופן מפתיע, יחס השערים במשחקי החוץ טוב יותר - 34:5 לעומת 24:4.

* הכובש המצטיין - כריסטיאנו רונאלדו עם 22 כיבושים וחוץ ממנו עוד 11 כובשים.

* רשימת הכובשים: בנזמה(12), חאמס ובייל(6), צ'יצ'ריטו(4), ואראן(2), ועוד שישה שחקנים עם שער אחד כ"א - איסקו, מודריץ', קרוס, ראמוס ופפה. ריאל נהנתה משער עצמי במשחק נגד באזל. זה היה השער שפתח את הרצף..

* ב-13 מ-15 המשחקים ריאל מדריד הובילה במחצית. זה לא קרה בקלאסיקו מול בארסה(1:1) וגם לא במשחק החוץ בלודוגורץ'(1:1).

עד כמה ריאל מדריד הזו גדולה נוכל לבחון רק בחודשים אפריל-מאי, כפי שתיאר יפה איקר. אבל בכל-זאת ערכנו עבורכם השוואה לגבי מסע הניצחונות של ריאל מדריד הנוכחית - לעומת ריאל מדריד של מיגל מוניוז(1960-61) וז'וזה מוריניו(2011-12). קודם כל נספר על שני המאמנים - מיגל מוניוז היה שחקן ריאל מדריד וזכה איתה 3 פעמים בגביע אירופה. הוא המאמן שהחזיק בג'וב הקשה בעולם לפרק הזמן הארוך ביותר - 14 שנה, וזכה איתה ב-9 אליפויות. מוריניו הגיע לריאל מדריד כאלוף אירופה ב-2010. הוא לא הצליח לזכות בלה-דסימה אבל כן הביא את אליפות מס' 32 תוך שבירת שיא נקודות ושיא שערים. ועכשיו - להשוואה:

קודם כל, הרצף הנפלא תחת מיגל מוניוז, בעונתו הראשונה בתפקיד(1960-61) - מתייחס למשחקי הליגה בלבד. ריאל שזכתה בגביע האלופות עונה קודם לכן אחרי הניצחון המדהים על פראנקפורט בגמר, זכייה חמישית ברציפות - הודחה כבר בשלב הראשון ע"י ברצלונה - אאוץ'. תיקו 2:2 בברנבאו והפסד 2:1 בקאמפ-נואו. הרצף החל במחזור ה-11 עם 7:0 נפלא לרשת של אוביידו ובמחזור הבא ריאל נוקמת בבארסה על מה שקרה באירופה עם ניצחון 5:3 ענק. בין היתר הייתה גם שמינייה לרשת של אלצ'ה(זה לא הניצחון הכי גבוה שלנו נגדם, אל תטעו), ניצחון בדרבי על אתלטיקו ועוד ועוד. הרצף הסתיים באוביידו עם תיקו מאופס.

אבל אחריו ניצחה ריאל בקלאסיקו ובקיצור זכתה באליפות והחזירה את הכתר הביתה אחרי שנתיים עקרות בזירה המקומית. פושקאש היה מלך השערים עם 28 כיבושים. זו הייתה קבוצה אדירה עם רקורד של 3 שערים בממוצע למשחק(89-25) והיא זכתה באליפות בפור 14 נק', מס' בלתי-נתפס כשאז קיבלו 2 נק' על כל ניצחון. כמעט 87% הצלחה.

המספרים: הפרש שערים 57-8; שמינייה, שביעייה ועוד 3 חמישיות; 10 משחקים בלי ספיגה.

ועכשיו לרצף עם ז'וזה מוריניו בעונת 2011-12. הפעם נתחיל עם הרקע. ריאל פתחה את העונה עם 6:0 בסראגוסה(במקור היינו אמורים לארח את בילבאו), המשיכה ל-4:2 על חטאפה בברנבאו אבל אז נתקעה עם תיקו מאופס בסנטאנדר והפסד בלבאנטה לאחר הרחקתו של סמי קדירה. מי זוכר. ריאל רצה לאליפות מדהימה עם 100 נק' ליגה(32-4-2), 121 שערי זכות ורק הגביע עם האזניים הגדולות היה חסר. מוריניו הצליח לנקום בבארסה וזכה באליפות(לא מתמטית) על הפרצוף שלה עם 2:1 של כריסטיאנו בקאמפ-נואו לקראת סיום העונה. אליפות מס' 32 - אחת הגדולות בתולדות המועדון. כריסטיאנו עם 60 שערים בעונה בכל המסגרות.

הניצחון הראשון היה נגד ראיו בברנבאו - 6:2. המשכנו עם שלישייה נגד אייקס(שער מדהים במתפרצת למי שזוכר), ואח"כ באו 4 רביעיות ברציפות! וגם שלישייה קלילה נגד ויאריאל בברנבאו במשחק שהוכרע תוך חצי שעה. גולת הכותרת הייתה שביעייה מוחצת לרשת של אוססונה בסנטיאגו ברנבאו. גם את דינמו זאגרב קרענו לגזרים, 6:2, כשריאל לא מצליחה להיות הראשונה ששומרת על שער נקי בשלב הבתים. גם אתלטיקו ספגה נגדנו מהלומה - 4:1. ריאל הביסה 3:0 את גיחון באל-מולינון ואז הגיע הקלאסיקו בברנבאו. שער מהיר של בנזמה אחרי פחות מדקה לא הספיג. ריאל הפסידה 3:1. לסיכום, 11 נצחונות רצופים בליגה ועוד 4 בליגת האלופות.

המספרים: יחס שערים 57-9; שביעייה אחת, שתי שישיות ועוד 5 רביעיות; 9 משחקים ללא ספיגה.

הרצף של אנצ'לוטי: התחיל נגד באזל, השווה את השיא נגד באזל וקינח עם ניצחון דחוק במאלגה.

המספרים: יחס שערים 59-9; שמינייה אחת, 5 חמישיות, שתי רביעיות; 8 משחקים ללא ספיגה

מצב נושא:
הנושא נעול.