ריאל מדריד 2013/14:: עידן חדש עם אנצ'לוטי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏10/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

תרשה לי לחלוק עליך. לדעתי, רכישת איסקו בהחלט מהווה צעד נבון בדרך לפתרון הבעיה, והיא תשדרג משמעותית את היכולת להתמודד מול מערכי הגנה צפופים (מספיק רק לדמיין שלישיית התקפה הכוללת אותו, את רונאלדו ואת אוזיל כדי להטיל מורא על כל מאמן שיעז להסתגר מולנו, על אחת כמה וכמה אם יתווסף אליהם חלוץ בסגנון של סוארז). בהנחה שקרבחאל יתמיד ביכולת שהפגין בעונה שעברה ומרסלו ישוב לאיתנו, יהיה באפשרותנו להוסיף למשוואה גם שחקני אגף פעילים - וכך, נוכל לפצח כמעט כל בונקר.

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/13
  2. אלי מתחן Member

סוארז זה לפתור את הבעיה, השאר לדעתי לא. איסקו אמנם עושה רושם של כשרון עצום, אבל עדיין מדובר בשחקן לא הכי יציב וכנראה בכל מקרה אחורי יותר מאוזיל.

3. Der Rotbart Member

לא זכור לי שבמשחקים הגדולים שהפסדתם בשנתיים האחרונות שיחקתם מול בונקר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

4. Raulito Madridista

http://img856.imageshack.us/img856/8918/x7jy.Xxx

מתחילים. ריאל מדריד מודל 13/14 יוצאת לדרך. אחרי פגרה קצרה(תלוי בעיקר את מי שואלים) הגיעו השחקנים הבוקר(09:00) למתקן סיודאד דפורטיבה כדי לעבור את הבדיקות הרפואיות כשלקראת הערב מתוכנן האימון הראשון הראסמי כמובן. ב-ONE אפילו הסתלבטו וכתבו על כך שהשחקנים חוסכים בדלק. כריסטיאנו וקונטראו במכונית משותפת, יילרמאנדי, קרבחאל ואיסקו וכן-הלאה. המנהל הספורטיבי מיגל פדרצה קיבל את פניהם יחד עם הצוות הרפואי שבדק בין היתר מי העז להעלות קילו או שניים(רונאלדו 'השמן' כבר לא כאן...). די-מאריה ודייגו לופז היו 'האמיצים' הראשונים להיבדק, ואחריהם מודריץ', חדיירה, ואראן שמתאושש מפציעה ושאר שחקני ההרכב הראשון. גם כאלה היו הבדיקות. מהפעם האחרונה שבדקנו, הגובה של כריסטיאנו לא השתנה.

הנעדרים הבולטים הם אלו ששיחקו בגביע הקונפדרציות וקיבלו מהמאמן אנצ'לוטי שבוע נוסף של חופש עד ה-28/7. הם יפסידו את שלושת משחקי האימון הראשונים ויצטרפו לקבוצה במחנה האימונים בארה"ב. כנ"ל לגבי חסה רודריגז שכיכב במדי נבחרת ספרד עד גיל 20.

http://img838.imageshack.us/img838/4449/ucfx.Xxx
    התגעגענו

כולם עם מצב-רוח טוב, הרבה צחוקים וחיוכים ובעיקר בלטה ההתרגשות האדירה של שחקני הרכש החדשים - קרבחאל, איסקו, יילרמאנדי וגם קאסמירו כמובן, שקיבל חיבוק חם מכריסטיאנו רונאלדו על הדרך. ראש שירות הרפואה קרלוס דיאז אמר:"ביצענו בדיקות שיגרתיות שעושים לשחקנים אחרי תקופת הקיץ, בין היתר מערכת השלד והשרירים. השחקנים מהקונפדרציות לא פה אבל החברים שלהם שנחו יותר זמן מראים לנו בתוצאות שהם הקשיבו להוראות והם מוכנים לקראת העונה הארוכה שבפתח". גונזלו היגואין ופאביו קונטראו, משחקני הסגל הבודדים שנחשבים בדרך החוצה - הסתירו את התחושה הרעה ונראו מחויכים גם כן. קונטראו הרגיש בבית עם החבורה הפורטוגלית סביבו.

בהמשך הגיע החלק היותר מעניין - האימון הראשון עם המאמן קרלו אנצ'לוטי שנחת בממדריד במוצאי שבת ומשעות הבוקר הכין עם זיזו ושאר צוות האימון את התוכנית. והם עבדו הרבה במשותף. ב-18:30 שעון ישראל השחקנים עלו לדשא. ברור שהתגעגענו לכריסטיאנו, אבל אפילו יותר מרגש היה לראות את זידאן על הדשא(רק הפעם עם משרוקית). ממש חזרנו עשר שנים אחורה. רק המדים המכוערים מאוד הפריעו. אותה קרחת, אותו חיוך, אותה הטכניקה והמשחק עם הכדור. אגב, צוות האימון של אנצ'לוטי(מוגן מפני השמש בעזרת הכובע) רחב מאוד ומונה לא פחות מ-13 אנשים.

חצי השעה הראשונה הייתה פתוחה לתקשורת. קצת ריצה קלה, כמו בשיעור אימון גופני(לאלה מכם שהואילו בטובם להגיע), קצת קונוסים, קצת תרגילים עם הכדור. צ'אבי אלונסו ורפאל ואראן המתאוששים מפציעות הסתפקו באימון בחדר כושר בלבד. קאקא ואנצ'לוטי היו צמודים כמובן, 'האיחוד המרגש' מבחינתם אחרי ארבע שנים.

השחקנים התחלקו לשתי קבוצות עיקריות - אחת של 4 שוערים, ללא קסיאס כמובן - דייגו לופז ואדאן(צפוי לעזוב?) יחד עם מחייאס וחסוס מקבוצת המילואים, שעבדו עם ויליהאם וקי החדש בנפרד. השאר היו שחקני שדה. קבוצה אחת מנתה את כריסטיאנו רונאלדו, איסקו, קונטראו, נאצ'ו, קאסמירו, קאקא, יירמאנדי ובנזמה שעבדו עם זידאן; הקבוצה השנייה כללה את הקאנטרו צ'רישב ואת אוזיל, היגואין, חדיירה, פפה, מודריץ', קרבחאל ודי-מאריה. השחקנים נראו מחויכים אך עייפים בגלל החום הכבד והאימון נעצר לשתייה מרובה לא פעם.

הדרך של קרלו

כל מי שעבד עם אנצ'לוטי מדבר על 'קוסם' בפן הפסיכולוגי. מאמן שמתחבר מהר מאוד לשחקנים ומלכד אותם יחד. הוא חבר, סחבק וחברמן כמו שאוהבים להגיד בתקשורת שלנו, אבל גם דורש הרבה. בפ.ס.ז הוא שינה את מתקן האימונים כדי לסייע בשיחות אישיות עם השחקנים ואפילו התבדח על חשבון אחד מהם - "מה נראה לך, אני לא יודע שיצאת עד השעות הקטנות? בפעם הבאה נראה אם תזמין גם אותי ואת שאר החבר'ה". בפריז הוא נהג להשתמש בתוכנת כושר ה-GPS שנהוגה גם במדריד. זו תוכנה שמראה על הביצועים של השחקן ביעילות ובנוחות". המטרה היא לשמור את כל הנתונים של השחקן ולנהל מעקב - לראות שיפור בכושר במהלך העונה וגם למנוע פציעות. במילאן הוא עבד עם מעבדת מילאנו שסייעה לשחקנים הבולטים להאריך את הקריירה עד גיל מאוחר כמו מאלדיני ושות'.

האימונים מתבצעים בעיקר עם כדור במגוון תרגילים במטרה להחזיק בו זמן יותר ממושך, ולאיים הרבה על שער היריבה. אנצ'לוטי אמנם לא צריך מן הסתם לשמור על הגזרה, אבל הוא דורש משחקניו תזונה נכונה לפני ואחרי האימונים. "זה חשוב מאוד עבור הביצועים" הוא אומר. בפריז לא צלח העניין של ארוחות משותפות בבוקר ובצהריים, אבל במתחם האימונים ולדדבאס זה בהחלט אפשרי. את התקשורת הוא רוצה להרחיק, אבל לא בשיטה של מוריניו אלא בנוהל מוסכמות. מבחינתו שרק אימון אחד השבוע יהיה פתוח לתקשורת, והשאר יישאר בדלתיים סגורות.

'המחלוקות' מבחינה מקצועית די ידועות לכל, ומי שטומן ראשו בחול - בשביל זה יש את המארקה וה-AS שיפמפמו לנו את זה שוב שבוע אחרי שבוע. קסיאס ודייגו לופז; פפה או וראן - לא ישחקו שניהם יחד; עתידו של היגואין; איפה קאקא משתלב בכל פקעת השחקנים בקישור ההתקפי; אולי מעמדו של חדיירה ייפחת. אגב, במארקה העלו אפשרות לפיה ריאל תשנה את המערך מ-4-2-3-1 ל-4-3-2-1, משמע שלושה קשרים מרכזיים ובלי פליימקר שמשחק ממש מתחת לחלוץ החוד. עוד נראה...

להתראות קראנקה

אייטור קראנקה היה בלם בינוני והצליח הרבה יותר כעוזר מאמן. בשלוש השנים במדריד הוא קיבל ריספקט מהקהל וזומן להרבה מסיבות עיתונאים. למוריניו פשוט לא התחשק להגיע. הוא עבד בשיתוף פעולה מלא עם הפורטוגלי ולכן הודיע היום על עזיבה. מבחינתו, והאמת גם מבחינת המועדון - פשוט לא נכון שימשיך. הפרידה היא הדדית. היום נפגש סוכנו חורחה מנדז עם המנכ"ל חוסה אנחל סאנצ'ז והודיע לו על החלטתו. גם לקראנקה היה חוזה בקבוצה עד 2016 והוא יבחן אופציות אחרות בהמשך. יכול להיות שיחבור למוריניו בצ'לסי.

5. Raulito Madridista

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2013/07/16/futbol/equipos/real_madrid/1373960303_extras_portada_0.Xxx

ראול אלביול בדרך לנאפולי. הבלם הספרדי שמבלה בעיקר על הספסל מאז עידן ז'וזה מוריניו - מוכן לעזוב את ספרד לטובת דקות משחק ונאפולי של רפא בניטס, שהחתימה כבר את קאייחון - מעוניינת מאוד לצרפו. סכום ההעברה צפוי להיות 12 מליון יורו ואלביול יחתום לארבע שנים בקבוצה. אלביול רשם 117 הופעות במדי ריאל מדריד בהם כבש שני שערים, מאז הצטרף בקיץ 2009 והיה לרכש הספרדי השני של פלורנטינו פרז בסה"כ מאז סרחיו ראמוס.

מצד אחד המחיר לא רע. וגם את זה צריך לקחת בחשבון. אלביול נמכר מולנסיה ב-15 מליון יורו כשהיה בשיאו פחות או יותר ואפילו פתח בהרכב נבחרת ספרד פה ושם. עברו 4 שנים בהן לא הצדיק את המעבר. מצד שני - הרוטצייה מצטמצמת. פפה וראמוס בלמים שסופגים הרבה צהובים בעונה ופפה בכל עונה נעדר בערך חודש בגלל פציעות. זה אומר שנאצ'ו ישחק אך ורק כבלם גם בגלל העומס היחסי בעמדות המגנים אם קונטראו נשאר(ארבלואה ודני בצד ימין וקונטראו ומרסלו בשמאל).

6. Raulito Madridista

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2013/07/18/futbol/equipos/real_madrid/1374148061_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

חזרתו של אלונסו מתעכבת. הקשר הספרדי שנפצע ב-7/6 באימון נבחרת ספרד לגביע הקונפדרציות - היה אמור לחזור תוך חודש למגרשים, אבל נבדק שוב והבשורה היא שמשך היעדרותו צפוי להגיע אפילו עד ארבעה חודשים, קרי חודש אוקטובר. אלונסו לא מתכוון למהר ולשחק פצוע כמו הטעות שעשה בעונה שעברה עם הפציעה במפשעה ורוצה לחזור למצב פיזי מושלם. יש לו אתגרים גדולים העונה כמו להיכנס לשיטה החדשה של אנצ'לוטי וגם להיות שחקן משמעותי בנבחרת ספרד בגביע העולם. הוא גם עצר את הדיבורים עם ריאל מדריד על הארכת חוזהו שתם בקיץ הבא משום שהוא רוצה קודם כל להביא מבחינה גופנית. מצד שני, בינואר הוא יהיה שחקן חופשי ויוכל לנהל משא-ומתן עם מועדונים אחרים. אלונסו עצמו עובד במרץ במתחם האימונים בהתאם למגבלות ומתאמן חזק בחדש הכושר בולדדבאס. רכישתו של יירמאנדי נראית יותר ברורה עכשיו...

ולדבר השני העומד על סדר היום: צ'לסי רוצה את היגואין. לנוכח הקשיים במו"מ עם יונייטד לגבי ווין רוני, מוריניו עובר לתוכנית ב' ורוצה להחתים את החלוץ ששיחק תחתיו שלוש עונות. היגואין, בו חושקת גם נאפולי, אישר רשמית התעניינות מצ'לסי ואמר - "מוריניו רוצה אותי שם". נכון לעכשיו ריאל מדריד לא רוצה למכור את היגואין ואם כן אז רק בתמורה ל-40 מליון יורו לפחות. יהיה מעניין.

--------------------------------

ככה בקצרה: חבל על צ'אבי אלונסו, נקווה שזמן ההחלמה יתקצר איכשהו. עם הגיל יותר קשה גם לחזור מפציעות, ומפשעה זה לא פשוט. לגבי היגואין - זה נשמע קצת תמוהה כי מוריניו כן העריך את היגואין אבל בעונת 11/12 למשל - בנזמה פתח בהרכב בכל משחק גדול, כך שמוריניו כן העריך אותו אבל לא ברמה מוגזמת. הוא היה בעיקר מחליף. העונה זה היה שונה, אבל בכל-זאת.

7. JohnTerry26 Member

איזה אישר רשמית... בAS מסופר שהוא אמר את זה לחבר שלו. בכלל כל הסיפור הזה מדווח רק שם בנתיים.

מוריניו אתמול אמר שזה Rooney or bust, למרות שאני מעדיף את היגוואין על כלום.

8. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעדיף לוקאקו על היגוואין

9. אלי מתחן Member

איך שהוא נראה עונה שעברה ב20 מיליון יורו אני מצרף גם בונבוניירה ופרחים.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

11. Raulito Madridista

http://estaticos04.marca.com/imagenes/2013/07/18/futbol/equipos/real_madrid/1374157881_extras_portada_0.Xxx

קסיאס קפץ לבקר במתחם האימונים ושוחח עם אנצ'לוטי. כמו יתר השחקנים ששיחקו בגביע הקונפדרציות, החופש של קסיאס ייגמר ב-28/7 אז יטוס עם ריאל למחנה האימונים בארה"ב. אבל הקפטן מתגעגע כנראה ולאחר שחזר מחופשה בסיישל ונחת בנמל התעופה במדריד - הוא קפץ למתחם האימונים הסמוך הולדדבאס ובירך את חבריו. קסיאס כנראה 'סופר את הימים' ונראה נחוש ומלא מוטיבצייה אחרי עונת הבהלות שעברה עליו. הוא הסתחבק עם כריסטיאנו, בנזמה, דייגו לופז, קאקא והיגואין ובירך גם את קאסמירו ושאר שחקני הרכש החדשים. אחר-כך הפתיע את אנצ'לוטי שהיה מחוייך מאוד וטפח לו על הכתף. השניים ניהלו שיחה טובה וידידותית בה אמר המאמן לשוער בין היתר שהוא מאמין בו מאוד כקפטן וסומך עליו ובטוח שהוא יעבוד קשה כדי שזו תיהיה השנה שלו. קסיאס הודה למאמן ואמר שהוא מוכן לאתגר. לאט-לאט הוא ייכנס לאימונים אפילו מוקדם יותר מהמתוכנן, והכל כדי לחזור בצורה הטובה ביותר.

ופאביו קאפלו התראיין לתוכנית רדיו ודיבר על מס' נושאים. על ריאל מדריד הוא אמר - "כל מי שמגיע למועדון צריך לדעת שריאל מדריד היא מעל כולם. מעל שחקנים, מעל מאמנים. מאמן לא יהיה האדם הכי חשוב במערכת של ריאל מדריד". על אנצ'לוטי - "הוא מאמן טוב שעושה עבודה שקטה וטובה, לכן ריאל מדריד פנו אליו. הוא יודע מה לעשות ואיזה כדורגל הקהל רוצה".

12. Raulito Madridista

רגע לפני שהקבוצה שלו ממריאה למחנה האימונים בארה"ב, אנצ'לוטי דיבר על ריאל מדריד מודל 13/14:

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2013/07/20/primera/1374317311_492391_1374317419_noticia_normal.Xxx

אחרי מוריניו, תצטרכו להתרגל לכך שהאקשן פחת משמעותית. הרבה מאוד קלישאות ושאלות פתוחות למעשה. בגדול - לפי דבריו של המיסטר לא יהיה עוד רכש לקיץ. הוא מרוצה גם מהחלוצים.

אבל יש דבר חשוב אפילו יותר מכדורגל - בריאות. רק בריאות לטיטו. "אני רוצה למסור הרבה תמיכה ועידוד לעמיתי טיטו וילאנובה. אני מאוד עצוב לשמוע את מה שקרה. הוא כמו לוחם שנלחם כל הזמן ולא מוותר. אני ומשפחת ריאל מדריד מאחלים לו את הטוב ביותר".

השבוע הראשון של האימונים. "זה היה שבוע טוב, עבדנו כמו שצריך עם רצינות ומקצועיות. השחקנים מעט עייפים והם זקוקים לעוד קצת זמן כדי לחזור לכושר. בכל-מקרה, זו הרוח והמוטיבצייה שאני רוצה מהשחקנים בתחילת העונה".

החוזה של כריסטיאנו. "כולם יודעים שהוא תופעה. הוא שחקן חשוב מאוד עבורינו ומהווה דוגמא למקצוענות. השחקנים הצעירים מסתכלים עליו ומקבלים השראה ולומדים. לא התפקיד שלי לדבר על חוזים, אבל אני לא חושב שהמצב הנוכחי הוא בעייה".

קאקא. "הוא שחקן ריאל מדריד. יש לו הרבה מוטיבציה. הוא מגיע עם הרבה ביטחון לעונה הזו ורוצה לעשות הרבה יותר מהשנה שעברה. נצטרך לראות מה קורה איתו, עדיין מוקדם לדעת".

בייל. "אני מאוד מרוצה מהקבוצה הנוכחית וממה שיש. אני לא יכול לדבר על שחקנים שאינם נמצאים בקבוצה הזאת. לא רוצה לדבר על בייל. כולם יודעים שהוא שחקן גדול. מתוך כבוד לשחקנים שיש לנו כאן - אני לא אדבר עליו"

המשחק הראשון. "זה בסה"כ משחק ידידותי, אבל אנחנו צריכים להיות רציניים. השחקנים לא במצב הפיזי האופטימלי וכולם ישחקו 45 דק'. בכל-מקרה, זה הצעד הראשון בדרך לסגנון המשחק ולמטרה שאנחנו רוצים".

היגואין. "דיברתי איתו בארבע עיניים. הוא שחקן ריאל מדריד. אני שמח שהוא כאן - וזהו".

השיטה - "זו אולי קלישאה, אבל כשהקבוצה תוקפת אז הכי טוב שהיא משתפת כמעט את כל השחקנים בהנעת הכדור וביציאה קדימה, וכשמתגוננים אז כולם עוזרים והם מאחורי הכדור. זו השיטה שאני רוצה לראות. אנחנו צריכים לשחק התקפי כי יש סגל מאוד איכותי, וגם לא לוותר על הסדר במשחק".

איברהימוביץ. "הוא שחקן פנטסטי שיכול לשחק בכל קבוצה בעולם. היום הוא לא שחקן ריאל מדריד ואני לא יכול לדבר על זה מתוך כבוד לאחרים ".

זידאן. "מערכת היחסים איתו היא טובה מאוד. יש לו הרבה מוטיבציה ונכונות ללמוד עבודה חדשה. זה טוב לנו שהוא שם, כי יש לו יחסים נהדרים עם השחקנים והם שומעים לו הרבה ומתייעצים איתו כדי להשתפר. הוא עוזר ויעזור לקבוצה להיות טובה יותר ".

איקר קסיאס. "הוא וראמוס הגיעו כדי לברך את הקבוצה ולפגוש את הצוות ואני אהבתי את זה. הם מאוד מקצועיים. הגיעו כמה ימים לפני אימון - זו מחווה טובה. דיברתי עם קסיאס וגם. יש לו הרבה מאוד מוטיבצייה להתחיל לשחק".

איסקו וייארמנדי. "הם לא מדברים הרבה, אבל ההסתגלות שלהם היא טובה. הם מחייכים מדי פעם ומתעסקים בעבודה הקשה. כל השחקנים הצעירים מראים הרבה מאוד התלהבות ואפילו 'מטריפים' את השחקנים היותר ותיקים".

קונטראו. "גם איתו דיברתי. הוא שחקן טוב מאוד ועדיין כאן. הוא שחקן איכותי".

רכישת חלוץ '9'. "יש לנו את מוראטה, בנזמה, היגואין וחסה. אני מאוד מרוצה ממה שיש. יש איכות, אישיות ושחקנים שגדלו בקבוצה וזה האידיאל".

ההפתעה. "לא הכרתי את קרבחאל יותר מדי לפניכן. אבל הוא משחק מצויין. יש לו הרבה ביטחון ועוצמה וזה טוב מאוד. האמת שאני מופתע מהרבה שחקנים".

האווירה בקבוצה. "קבוצת כדורגל חייבת להיות מבוססת על משמעת ורצינות. השחקנים משתפים פעולה נהדר ורוצים להיות אחד עם השני גם לאחר סיום האימון. האווירה יוצאת מן-הכלל. הימים הראשונים בעונה הם כמו בבית-ספר - השחקנים באים ומקשיבים הרבה ומרוכזים".

עייפות. "עבדנו הרבה מאוד בשבוע האחרון כי זו הייתה ההתחלה. לשחקנים יש קיץ עמוס עם לפחות 7 משחקים והם צריכים להיות מוכנים לכך".

* מחר ב-21:45 ריאל תערוך את משחק האימון הראשון שלה נגד בורנמות' האנגלית. הסגל למשחק פורסם ואין הפתעות - אלונסו ו-ואראן פצועים ולא ישחקו כמו גם השחקנים שהשתתפו בגביע הקונפדרציות. קיני, דניס, קאסאדו, מתאו ושני שוערים מהקאנטרה הם גולת הכותרת למעשה כמו גם השחקנים החדשים שהצטרפו. אדאן נופה מהסגל והוא בדרך החוצה מריאל מדריד למי שלא יודע.

* על שער העיתונים בתקשורת אתמול - חסה רודריגז. ריאל לא מתכוונת לתת לו ללכת לשום מקום והמטרה היא להחתימו על חוזה לחמש עונות עם סעיף שחרור מטורף של 200 מליון יורו.

13. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, אז היגוואין שלא נכלל בסגל למשחק היום בליון עם רגל וחצי בנאפולי, ועם כמה שלא רציתי להיפרד מאחד משלושת החלוצים האהובים עלי (אחרי ראול ורונאלדו השמן) מאז שאני מכיר את המשחק, כנראה שהגיע הזמן. אני עדיין מתפלל שפיפיטה יחליט לחזור בעצמו ברגע האחרון אבל כרגע זה אולי מאוחר מדי. הוא יכל להיות חלוץ וורלד קלאס אמתי, ובשתי העונות הגדולות שלו בקבוצה (2008/09 ו-2009/10) הוא בהחלט היה אחד כזה לדעתי, אבל התחרות הלא בריאה עם בנזמה (מוריניו לדעתי לא היה צריך לעשות רוטציה בין השניים אלא שאחד מהם יהיה חלוץ בכיר באופן מובהק) שגרמה לו לשבת על הספסל בהרבה משחקים בהם היה מגיע לו לפתוח בהרכב, וכמובן הפציעה הקשה בגב שגרמה לו להיעדר זמן רב ועזרה לבנזמה "לפרוץ" על חשבונו מנעו ממנו מלהיות אחד החלוצים הטובים בעולם אלא סתם עוד "חלוץ טוב מאוד". בעונה האחרונה היה עושה רושם שהוא מוותר לעצמו קצת ובמשחקים חשובים מאוד בליגה הוא היה חלש ובעיקר עצבני מסיבה כלשהי, אולי בגלל שהוא מרגיש שהוא לא קיבל את היחס שמגיע לו.

ואם צריך להגיד את האמת, גם אני לא חושב שהוא קיבל את היחס שמגיע לו. הסיבה העיקרית שהיגוואין לא נחשב לחלוץ דרג א' היא ליגת האלופות, כשלכולם זכורה ההחמצה ההיא נגד ליון בשמינית גמר ליגת האלופות. מה ששאף אחד לא זוכר זה את הבישול הנהדר לכריסטיאנו באולד טראפורד או את השער החוקי למהדרין שלו שנפסל בחצי הגמר בקאמפ נואו שאי אפשר לדעת מה היה קורה אם השופט היה מאשר את השער. כמו שכתבתי קודם, הרוטציה בינו ובין בנזמה לא הייתה בריאה לדעתי. אמנם השילוב ביניהם עבד לא רע בכלל בעונת האליפות אבל זה מאוד מתסכל להיות מסופסל במשחק חשוב בליגת האלופות כמה ימים אחרי שהבקעת במשחק ליגה (וזה נכון גם לגבי בנזמה), לא פחות מאשר לשבת על הספסל באופן קבוע ולא לקבל הזדמנויות. מוריניו אולי ניסה שלא לגרום לאחד מהם להיעלב מכך שהוא לא מקבל מספיק דקות אבל אם שניהם לא מסכימים להיות בקבוצה בתור חלוץ שני אז הוא היה צריך להיפטר מאחד מהם, ועושה רושם שזה מה שהצוות המקצועי של היום חושב, רק שלכולם ברור את מי זידאן ופלורנטינו (ואולי גם אנצ'לוטי) מעדיפים - לא סתם פלורנטינו לא היסס הביא את בנזמה אחרי עונה מצוינת של פיפיטה (שרק כדי להשוות, היה רכש של קלדרון) בהמון כסף, ועל זידאן אני לא חושב שצריך להרחיב.

בקיצור, אני מאמין שאם לפני ארבע שנים פלורנטינו ופלגריני לא היו מביאים חלוץ על ב35-40 מיליון יורו, והיה סומך על היגוואין בתור החלוץ הפותח והמוביל של הקבוצה לצד ראול המזדקן ואולי חלוץ נוסף לספסל, המצב היה הרבה יותר פשוט ולא רק שפיפיטה היה נשאר איתנו, העונות האחרונות היו יכולות להיות מוצלחות בהרבה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/13
  14. Raulito Madridista

http://i.bssl.es/altaspulsaciones//2012/08/Higuain.Xxx

הוא הגיע אליינו בחורף 2006 יחד עם פרננדו גאגו וסביבו היה הרבה פחות באז. אבל מהרגע הראשון הוא שבה את ליבנו והפך לאט-לאט לשחקן הכי מרגש בסגל. אחרי שש וחצי שנים - גונזלו היגואין נפרד מריאל מדריד עם בנק של זכרונות, כשהתחושה הכללית היא שלמרות משהו נתקע באמצע והעונה האחרונה הייתה לא טובה- שזה היה מאבק ארוך של הלב נגד הראש. ידעתי שאני חייב לכתוב עליו משהו. תקראו לזה כתבה או טור פרידה, פוסט פרידה שלי, מה שבא לכם. על חמשת הרגעים הגדולים של היגואין במדי ריאל מדריד ושאר ירקות - בכתבה באתר

אני אעתיק לכאן רק חלק:

הפוסט שהכי רציתי להימנע ממנו הוא פוסט הפרידה של היגואין. יותר נכון, רציתי לסיים עם זה, ידעתי שזה יקרה. שהרגע הקשה והסנטימנטלי ביותר הקיץ(הרבה יותר עבורי מאשר זיזו שחוזר לקווים, ויסלח לי הגאון הצרפתי) - יהיה מאחורינו. זה שהפך אצלינו מילד לגבר - עוזב. המחיר אמנם טוב, בטח ביחס לעונה האחרונה, אבל אין אחד שאין לו צביטה בלב. הכתובת הייתה על הקיר כבר הרבה זמן. השמועות קיבלו חיזוק משמעותי אחרי שבסיום המשחק האחרון העונה, מול אוססונה, היגואין התראיין בקול חנוק כשכולו רועד וסיפר על כך שהוא רוצה לעזוב. "אני מרגיש שתם הזמן שלי במדריד. אלה היו שבע שנים אינטנסיביות, קשות ושמחות גם יחד - ואני רוצה שינוי אווירה. אני לא אומר שלא רוצים אותי - אבל אלך למקום שהכי רוצים אותי". כמה סמלי שרק שעה לפניכן, כשסרט הקפטן על זרועו - היגואין השווה את מס' השערים של חואניטו הגדול(121).

גם לפני שנה הוא רצה לעזוב כי לא שיחק מספיק. חגיגות האליפות 2012, כל שחקן עלה לבמה בתורו בקרנבל אחרי מאיורקה. סרחיו ראמוס קרא להיגואין ויחד עם שאר השחקנים ואלפי האוהדים בברנבאו קראו בקול גדול ואחיד - 'תישאר'. אז הוא אמר "אין לי מילים לתאר את האהבה והתודה שלי כלפי כולם"

במשך כל הקיץ רצו במוח שלי, ואני בטוח שלא רק - דיונים של שווה או לא שווה, כדאי או לא כדאי. הלב נגד הראש. אני גם היום חושב שהיגואין לא פחות טוב מקארים בנזמה, ושלא נדבר על הסנטימנטליות. השחקן היחיד בסגל הנוכחי מלבד כריסטיאנו, ראמוס וקסיאס - שבאמת שווה לקנות חולצה שלו. שחקן רכש שהכי התחברנו אליו. סוג של בשר מבשרינו. מדרידיסטה אמיתי. אני נזכר בגולים הגדולים שלו בתור חלוץ צעיר ומבטיח - ועוברת בי צמרמורת. אני גם בטוח שנעשה לו עוול מסויים. הוא לא באמת היה מחמיצן כרוני עד כדי-כך במשחקים הגדולים. גם אם העונה היה החלוץ הבכיר במשחקים המכריעים - זה היה ככה רק הפעם. העונה האחרונה הייתה החלשה ביותר שלו כנראה ביחס למס' המשחקים, אבל זה לא משקף. ככה אנחנו רוצים לחשוב.

היגואין הוסיף את טירוף הנעורים, החוצפה והתשוקה שהיו כל-כך נחוצים לריאל מדריד של קאפלו. הוא נזרק ישר למים העמוקים ועמד בזה כמו גבר אמיתי. נקודת אור בעונות שחורות, היורש של ראול במובן מסוים.

האמת, התחושה היא שהיגואין הפסיק להבקיע במשחקים הגדולים. חלוץ גדול צריך לדעת להבקיע לפעמים גם ממצב אחד. כמו שלבאנדובסקי דפק לנו רביעייה משלושה מצבים במשחק המקולל בדורטמונד. גם הרקורד בצ'מפיונס לא עומד לטובתו. 8 שערים ב-48 משחקים זה מעט מדי. הבעייה היא שהעונה אפילו במשחקים מול האוססונות וחטאפה זה היה נראה רע. היגואין היה כבד, איטי וגם פינישר פחות טוב. הזריזות איננה, הפעולות הפשוטות לא מצליחות.

זה חטא להשתמש במונח הזה פעמיים(ראול, זוכרים?), אבל עדיין מרגיש לי שלא כתבתי מספיק. שלא הבעתי את עצמי כמו שצריך מכל צורה שהיא - מקצועית, נפשית, הדילמה וכן-הלאה. ויכול להיות שכבר נמאס לכם מהפוסט הזה, אבל תבינו - רועדות הידיים. אז עכשיו נתקרב לסיום, נתקרב.

http://www.realmadrid.co.il/se1314/higuain3.Xxx

http://www.realmadrid.co.il/se1314/higuain4.Xxx

http://www.realmadrid.co.il/se1314/higuain2.Xxx

חמשת הרגעים שבחרתי אגב - הגול הראשון בריאל - מול אתלטיקו; הגול מול אספניול; שער האליפות באוססונה; הגול המדהים נגד חטאפה; הגולאסו נגד לבאנטה בחצי מספרת. בסה"כ, היגואין כבש 121 שערים ב-266 משחקים בישל עוד 44 וזכה עם הקבוצה בשלוש אליפויות בשבע שנים. הוא הוסיף עוד פעמיים סופר-קופה ספרדי וגביע המלך אחד. תודה על הכל פיפיטה. עכשיו אני אוהד של נאפולי. לפחות הרגע הכי קשה של הקיץ מאחורינו. הקליפ שלי על היגואין - לחצו כאן

15. Civil Anti Madridista

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/68180000/Xxx/_68180347_bale_getty.Xxx

ריאל מדריד מהדקת את הטבעת סביב צווארו של גארת' בייל. טוטנהאם עדיין מערימה קשיים ומנסה למנוע את המעבר הבלתי נמנע כנראה של הוולשי לברנבאו
    הערכות מדברות על ההעברה היקרה בהיסטוריה, עסקה שנכללים בה גם פאביו קונטראו ואנחל די-מריה
    האם גם הסאגה הארוכה הזו עומדת לפני סיום? והאם ריאל עם כל הסגל העצום שלה באמת צריכה אותו?

מצב נושא:
הנושא נעול.