ריאל מדריד 2012/13:: סוף עידן מוריניו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏9/7/12.

1. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

נערך לאחרונה ב: ‏27/8/12
  2. Raulito Madridista

עם כל הכבוד לרצון לשמור על יציבות והאמונה בסגל הקיים(עדיין קיימת). - תמיד טוב שיש רכש, אין דבר כזה מצד ריאל מדריד קיץ שקט ואני בתור ילד תמיד אזכור לטובה את הגלאקטיקוס שבכל עונה נחת כאן הכדורגל הטוב בתבל. מה גם שהמשחקים האחרונים היו קשים לצפייה, עד כדי-כך(אמרתי לאור מהפורום - 'אפילו שיביאו את משומר') ודרוש סוג של ריענון. מודריץ' לא איזה ילד מברזיל והוא כבר עשה דבר או שניים בכדורגל והצליח בטוטנהאם.
    אבל, חייב לציין שאני פחות מתלהב ספציפית ממודריץ'. הכי חשוב: תשאירו את קאקא! אסור שמודריץ' יגיע על חשבונו. מודריץ' הרבה יותר 'אלונסו התקפי' מאשר שחקן בעמדה של אוזיל. הוא מתאים בול למשחקים מול ברצלונה אבל לשחק איתו ביחד עם חדיירה ואלונסו בכל מיני מגרשים כמו חטאפה אתמול - מערך הגנתי לפחות. השאלה המרתקת מבחינתי היא האם צפוי שינוי כלשהו בשיטה שעבדה די טוב בשנתיים האחרונות - מערך ה-4-2-3-1. מודריץ' שחקן מאוד אלגנטי וקורא משחק מצויין אבל בדומה לאוזיל הרחבה היא לא הצד החזק שלו. לא יודע עד כמה הוא באמת שחקן שיעזור לפרוץ בונקרים. אני מקווה שאוזיל מרגיש מאויים בכל-מקרה כי לא הגיוני שהוא ימשיך לשוטט כמו עד עכשיו.

http://s5.as.com/recorte/20120827dasdasftb_66/LCO/Ies/primer_dia_Modric_Madrid.Xxx

שיהיה בהצלחה לוקה!

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זוהי החתמה מאוד מעניינת עבורי, גם כי זה יהיה מבחן עצום ללוקה מודריץ? להוכיח שהוא אכן שייך לרמות הגבוהות ביותר, אך בעיקר כי אינני יודע למה ז?וזה מוריניו מצפה ממנו וכיצד ריאל מדריד תיראה איתו. תחושתי הראשונית היא שמדובר בהעברה קריטית למדי עבור ריאל מדריד, גם בטווח הקצר ובעיקר לטווח הארוך. זה לא פשוט למצוא איכויות נוספות בשוק הנוכחי עבור קבוצה כמו ריאל מדריד, אך עם אינטיליגנציית משחק ויכולת טכנית כמו של הקרואטי זה בהחלט אפשרי ליישום; בדיוק כמו ססק פברגאס שהגיע בעונה שעברה מארסנל לברצלונה, גם הוא מסוגל לתת נשק נוסף למשחק ההתקפי של הקבוצה, אם זה דרך שיטת משחק שונה ואם זה דרך מערך שונה, דבר אשר נראה כאופציה אפשרית בהחלט לפי פתיחת העונה החלשה של הבלאנקוס.

נערך לאחרונה ב: ‏27/8/12
  4. מסוטיזם Member

אם אני לא טועה, מודריץ' החל את הקריירה כקשר התקפי ובטוטנאהם הוא הועבר לעמדת הקשר המרכזי בגלל שואן דר וארט משחק בעמדה הזאת.
    ותכלס אני לא מבין מה הבעיה מבחינה יכולות אישיות, הוא מהיר, יש לו דריבל, למה הוא לא יכול לשחק בעמדה של אוזיל?

5. Raulito Madridista

קצת באיחור - על היום הארוך שעבר על מודריץ' שלשום כשהוצג כשחקן ריאל מדריד -

היום הארוך של לוקה מודריץ' התחיל בשעה 11:00 בבוקר(שעון ספרד) אז נחת בשדה התעופה טורחון דה-אדרוז כשהוא מלווה באישתו ובנו הקטן. לאחר שעתיים של התארגנות והתאכסנות במלון הוא עבר בהצלחה רבה את הבדיקות הרפואיות בבית-החולים סאנטיאס לה מוראלה ועבר לדבר האמיתי בשעה 14:00 -החתימה על החוזה והצגה לתקשורת בסנטיאגו ברנבאו. מודריץ'(26) חתם על חוזה לחמש עונות וישתכר כ-4.5 מיליון יורו לעונה.

את פניו קיבלו בכבוד הנשיא פלורנטינו פרז ואנשים נוספים ומודריץ' זכה לקבל מספר פריטים של המועדון שוודאי הייתם חפצים בהם - פסלון של הסנטיאגו ברנבאו, שעון של ריאל מדריד, חולצה של הקבוצה עם התאריך הרישמי בו הצטרף, עט של המועדון איתו חתם על חוזה וכמובן חולצה קטנה של ריאל מדריד גם למודריץ' ג'וניור. לוקה שיחק בטוטנהאם עם חולצה מס' 14 השייכת לצ'אבי אלונסו והחליט לקחת את חולצה מספר 19 שהיא במילים עדינות לא בעלת מזל במדריד - תשאלו את אנלקה, הונטלאר, רייס, בפטיסטה ואנטוניו קאסנו. מייד הראו למודריץ' כמובן את גביעי האלופות המסמלים את ההיסטוריה של המועדון, אותו ידע ישר להגדיר כמועדון הטוב בעולם.

http://www.realmadrid.co.il/se1112/modric1.Xxx

"זה היה תהליך מאוד ארוך אבל אני שמח וגאה להיות כאן, במועדון הטוב ביותר בעולם עם המאמן הכי טוב בעולם והשחקנים הכי טובים בעולם. אני כבר לא יכול לחכות כדי להתחיל להתאמן ולשחק. זה האתגר הכי גדול בקריירה שלי", פתח מודריץ' הנרגש(ערך אימון בכורה 'חצי-כוח' במתחם האימונים ב-18:00).

בתקשורת הספרדית כבר כתבו כבר כמה וכמה מאמרים על הורסטיליות של מודריץ' והיכולת שלו לשחק במקום חדיירה, במקום אלונסו וגם במקום אוזיל. מודריץ' נדרש להתייחס לעמדה המועדפת ואמר בפשטות - "אשחק היכן שהמאמן יגיד ואתן את הכל". על הדרך (ניסיתם לעשות כמה לירות - אופס, זה כבר אדון ורשביאק היקר) הוא דיבר על פתיחת העונה הצולעת והמשיך עם הקלישאות - "הדבר החשוב ביותר הוא איך אתה מסיים את העונה ולא איך העונה מתחילה". מבחינתו? לשחק כבר מחרתיים, בגומלין - "עוד לא התאמנתי עם הקבוצה אבל אני מוכן ורוצה לשחק כבר מול ברצלונה".

"המטרה היא לזכות בכל התארים עם ריאל מדריד - ליגת האלופות, הליגה הספרדית והגביע. מבחינה אישית אני רוצה להשתלב בקבוצה ויקח לי זמן לקנות את מקומי, יש כאן שחקנים מצויינים שאני מצפה לשחק איתם ובטוח שיעזרו לי להשתלב". "עדיין לא דיברתי עם מוריניו ואני מצפה לעשות זאת באימון הראשון", אמר מודריץ' שסיפר על טוטי כשחקן שהעריץ מהדור הנוכחי וגם דיבר על בובאן שלדבריו אחד מהקרואטים הטובים בהיסטוריה". שום דבר רע לא היה לו להגיד על האקסית טוטנהאם אלא רק אמר תודה ואיחל בהצלחה. בהצלחה גם לך, לוקה!

הנשיא פלורנטינו פרז היה מבסוט מהרכש הראשון אבל אפילו עוד יותר משיתוף הפעולה העתידי עם טוטנהאם עליו חתמו המועדונים ומדובר לא רק בהעברת שחקנים. "מודריץ' שחקן מצויין ועשינו בחירה נכונה, אני בטוח שהוא יתרום הרבה לקבוצה. אנחנו מודים לטוטנהאם ומרוצים ממערכת היחסים ההדוקה שנוצרה בין המועדונים ושתבוא לידי ביטוי מעתה ואילך". אמיליו בוטארגיניו שנכח גם הוא מן הסתם בהצגתו של מודריץ' מיהר להדגיש כי בניגוד לפרסומים באתרים ישראלים די זולים - הגעתו של מודריץ' ממש לא קשורה לתוצאות החלשות בפתיחת העונה. "היינו מעדיפים שמודריץ' יגיע לפניכן אבל זה לא משנה. אני בטוח שאתה(פנה למודריץ') עם הכישרון וסגנון המשחק שלך תסייע למועדון לזכות בתארים".

בשנתיים האחרונות שיחקה ריאל מדריד של מוריניו בהצלחה רבה את מערך ה-4-2-3-1 עם שני קשרים אחוריים, ופליימקר ממש מתחת לחלוץ החוד עם חילופי מקומות בין כריסטיאנו ובנזמה. הגעתו של מודריץ' עשויה לגרום לשינוי המערך ובטח לפריסת השחקנים על המגרש. השאלה המרכזית היא באיזו עמדה מודריץ יוכל לשחק בצורה הטובה ביותר מבלי לפגוע במערך של ריאל מדריד?

את אלביול הוא לא יחליף וכנראה שלא גם את סאן-איקר. לנוכח כושרו הגרוע של אוזיל(כבר ציינו כי במארקה כתבו כי רכישתו הצפויה של מודריץ' חייב להיות שעון מעורר עבורו) - סיכויים סבירים שמודריץ' ייכנס לעמדה מתחת לחלוץ. מודריץ' רחוק מלהיות גולר, אבל הוא משחרר כדור יותר מהר מאוזיל; במידה ומודריץ' ישחק על חשבונו של חדיירה - ריאל מדריד תהיה יותר אסטטית ומסוכנת בהתקפה אבל חשופה למתרפצות; היתרון של אוזיל במידה ויחליף את אלונסו הוא הכושר הגופני, לפחות לפי מה שכותבים האתרים הספרדיים. מצד שני, אלונסו מחלק את הכדורים בצורה טובה ונחשב לשחקן משמעותי יותר מחדיירה.

http://www.realmadrid.co.il/se1112/modric3.Xxx

פורסם במקור באתר ריאל מדריד בישראל - מוזמנים לקרוא גם על הביוגרפיה המלאה ותקציר האירועים בקיץ בדרך לסיום הסאגה המתישה.

6. Raulito Madridista

כמיטב המסורת תיערך הערב(19:00) הגרלת שלב הבתים של ליגת האלופות. "עד מתי?" הוא מונח נפוץ בקרב חיילי צבא הגנה לישראל, ואני אחד מהם. והפעם, אני שואל - "עד מתי" אפתח בכל עונה דיון בפורום על ההגרלה ונעלה מהארכיון את התמונה עם גביע האלופות האחרון ב-2002, עם הרגע האלוהי של זיזו בהאמפדן-פארק בגלאזגו. עשר שנים חלפו מאז והלה-דיסימה עדיין לא הושגה. לטיפולך - ז'וזה מוריניו.

נכון, היה מנחוס אדיר(שש השנים הרעות) בדמות שמינית הגמר, שהכתים את התדמית וההיסטוריה של המועדון המפואר בתבל, והוא כבר מאחורינו - אבל פעמיים חצי-גמר זה לא מספיק. בקיצור: דיון חדש - תקוות ישנות. אתם כבר מכירים היטב את החוקים - ריאל מדריד משובצת לקבוצת האיכות הראשונה(כן, הייתה תקלה איזה עונה אחת עם התדרדרות לדרג ב') ולא יכולה לפגוש אף אחת מאותו הדרג. כמוכן, ריאל לא תשחק גם נגד הספרדיות האחרות - ולנסיה ומאלגה.

http://img691.imageshack.us/img691/98/realmadrid2002.Xxx

הדרגים המלאים: לפניכם:

דרג 1:
    ריאל מדריד, צ'לסי, ברצלונה, מנצ'סטר יונייטד, באיירן מינכן, ארסנל, פורטו, מילאן.
    דרג 2:
    ולנסיה, בנפיקה, שחטאר דונייצק, זניט סנט פטרסבורג, שאלקה, מנצ'סטר סיטי, בראגה, דינמו קייב.
    דרג 3:
    אולימפיאקוס, אייאקס אמסטרדם, אנדרלכט, יובנטוס, ספרטק מוסקבה, ליל, פאריס סן ז'רמן, גלאטאסראיי.
    דרג 4:
    סלטיק, בורוסיה דורטמונד, באטה בוריסוב, דינמו זאגרב, קלוז', מאלגה, מונפלייה, נורדסיאלאנד.

בית המוות: ריאל מדריד, מנצ'סטר סיטי, יובנטוס ודורטמונד - 4 אלופות העונה האחרונה, 3 אלופות אירופה לשעבר.
    הבית הקל: ריאל מדריד, בראגה, אנדרלכט, באטה! - לארץ הם לא יגיעו, בגלל ק"ש.

ורק בקשה אחת - לא אייקס ומילאן - כבר מיצינו.
    האללה מדריד!

7. Zizou10 Member

מצפה שנעבור כל בית יהיה אשר יהיה, אני חושב שדווקא הגרלה קשה במעט תכניס אותנו טוב יותר לנוק-אאוט והשלבים המכריעים וגם תתן תמונות מצב טובה יותר עבור קבוצות גדולות שמתמודדות מולנו אך אינן ברצלונה (וזה חשוב ואפילו קריטי, ראינו מה קרה עונה קודמת עם באיירן).

מדרג ב' יהיה התמודדות מסקרנת נגד הסיטי, מדרג ג' - סאן ז'רמן וגם יובנטוס המתחדשת, דרג ד' אפשר להצביע על סלטיק ודורטמונד גם כיריבות חזקות בדרגים הללו.

לא יודע למה - יש לי הרגשה חזקה שמקבלים את שאלקה

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/12
  8. פריד טאהר Member

http://www1.pictures.zimbio.com/gi/Real+Madrid+v+Barcelona+Supercopa+TT6r6LnmLVJl.Xxx

מודריץ' בהלם! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx מה? אימון אחד מספיק כדי לזכות בתארים! הוא לא זוכר מתי בפעם האחרונה ראה גביע

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/champions.Xxx

9. XabiAlonso Member

נשאר לנו קצת יותר מ-24 שעות בשביל להחתים את מתיו דבושי מליל ולפתור את עמדת המגן הימני לשנים הבאות.
    מקווה מאוד שלא נתאכזב, לאחר שמייקון הולך לסיטי.

10. Raulito Madridista

4 אלופות מהליגות הבכירות
    3 אלופות אירופה לשעבר
    2 מיליונריות
    טירוף אחד!

בית המוות חד וחלק. טירוף בבית! זו הגרלה שמתאימה הרבה יותר לשלב הבתים השני שהיה נהוג בצ'מפיונס עד להכנסת שמינית הגמר המקולל(כן, הקבוצה שלנו איבדה משהו בעונת 2003-04 ואני לא מדבר רק על מקאללה. מאז אנחנו כלל לא מפחידים בליגת האלופות). איפה הימים של המשחקים בין ריאל ובאיירן, ריאל ומילאן וכן-הלאה.

הייתה לי תחושה שזה מה שיהיה הפעם, כל המתח התרכז לבית שלנו אבל זה בכלל לא מפריע לי. מאמין בקבוצה ובטוח שנעפיל מהבית הזה. כמובן ששיבוץ המשחקים יכול להשפיע. אסור לשכוח שקבוצה כמו דורטמונד תתקשה לרוץ חזק בשתי חזיתות - וזוכרים את הגול החשוב של פורטיו? ראול בחצי שכיבה? איזה נשכחות. אחת הבעיות אולי בשנתיים האחרונות הייתה הגרלות נוחות מידי בשלב הבתים וגם בהמשך הדרך ואז - אופס: ברצלונה ובאיירן מינכן. טבז מול רונאלדו, ריאל בהר-הגעש בסיטי אוף מנצ'סטר; יוצאים למגרש המרגש של דורטמונד. אין דברים כאלה. לא יכול לחכות שיתחילו כבר המשחקים!

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יותר מכל רכש כזה או אחר, ריאל מדריד הנוכחית צריכה ניסיון במשחקים מול קבוצות גדולות שאינן ברצלונה. בעונה שעברה היא יכלה לזכות בליגת האלופות, ממש כך לדעתי, אך לטעמי מה שהפיל אותה זה בעיקר חוסר הניסיון של הקבוצה לשחק מול קבוצות ברמתה, ולכן ההגרלה הכל-כך קשה הזו תהיה מבחן נהדר לקבוצה, ואולי גם תתברר כהכנה קריטית ביותר לקראת השלבים האחרונים של המפעל, שם היא תבוא בשיאה. אני באופן אישי מאוד מאמין בקבוצה הזו, כמו שהאמנתי בכל הקבוצות החזקות שמוריניו בנה במהלך השנים האחרונות. יש בה כישרון ועומק בלתי רגיל (כמעט) בכל עמדה ועמדה שצריכים לגרום לה לזכות ביותר מתואר גדול אחד העונה. כך או כך, יהיה מאוד מעניין לראות אותה מול דורטמונד ומנצ?סטר סיטי, מפגשים אלה צפויים להיות סופר אטרקטיביים על הנייר ואני מאמין שיעמדו בציפיות. כמו כן, יש לי תחושה עזה שההגרלה הקשה שקיבלו הבלאנקוס תמשיך איתה כל הדרך עד לשלבים האחרונים, אבל עד אז אלוהים גדול.

12. אלי מתחן Member

הבעיה של ריאל היא תמיד להניע כדור מול קבוצות טובות. מול ברצלונה אי אפשר לעשות את זה לאורך זמן, אז משחקים על מתפרצות. בשאר המשחקים שיחקנו נגד קבוצות שנמצאות 2 או 3 רמות מתחתינו.
    כמשחקים מול קבוצות שהן ברמה שלנו ואולי טיפה פחות טובות אז הבעייתיות מתגלה. מצד אחד לריאל יש את האיכות לשלוט במשחק, ומצד שני מדובר בהגנות וקישור חזקים לפריצה בהרבה משל היריבות הרגילות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/8/12
  13. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי בעיה עם מאמן כדורגל שיש לו מנטליות הגנתית, אך הקלישאה בה אנשים נוטים לשייך את מוריניו לקטגוריה זו היא חסרת כל בסיס. עם זאת, הבעיה לאורך השנים אצל מוריניו והקבוצות אשר הוא בונה היא סגנון המשחק ההתקפי והמקובע למדי שלהן שמבוסס בצורה בולטת ביותר על כוח, מהירות וכדורים ארוכים - דבר מרכזי אשר גרם למוריניו לא לזכות בליגת האלופות עם צ?לסי, אך עם פורטו ואינטר דווקא כן, בעיקר בגלל הקבוצות אשר פגשו בשלבים האחרונים של המפעל. זה לא מפתיע כאשר מסתכלים על השקפת העולם של מוריניו על עצמו ועל קבוצותיו בו הוא והם מצטיירים כאנדרדוגים שצריכים להוכיח לכל העולם אחרת. העניין שבמועדון עם היסטוריה ומנטליות התקפית מובהקת כמו של ריאל מדריד זה לא ממש מתאים, ואולי עם הבאתו של לוקה מודריץ? נוכל לראות יותר רצון ופעלתנות מצד הקבוצה לשלוט וליזום. אם אכן יצליח להביא עימו את האיכויות שלו שהראה בהצלחה רבה בטוטנהאם, מודריץ?, פוטנציאלית יכול להתברר כהחתמה החשובה ביותר של ריאל מדריד בעידן ז?וזה מוריניו כמאמן.

14. אלי מתחן Member

מוריניו לא מאמן הגנתי, הוא פשוט מסתכל על הכדורגל בצורה צינית מאוד. רק שלפעמים צריך קצת תעוזה ולא רק גישת תאכלס. את המשחק במינכן הפסדנו עם החילופים שלו, בליגת האלופות מול ברצלונה בברנביאו הפסדנו כי הוא החליט שעדיף לא לספוג בבית מאשר לא להבקיע בבית (בפועל אחרי ההרחקה של פפה גם ספגנו וגם לא כבשנו).

לריאל יש בסגל שחקן שמסוגל למלא את התפקיד הזה, אבל מוריניו לא משתמש בו. קאקא מספיק טכני וזריז כדי שיוכל להניע את המשחק של ריאל מול צפיפות של שחקנים איכותיים, בעוד אוזיל הוא יותר שחקן של נגיעה ומתפרצות.

15. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים עם הפסקה הראשונה שלך, אך עם הפסקה השניה פחות ואני אסביר את עצמי: קודם כל לא צריך להיות שום קשר בין קאקא למודריץ, ועבור וטובת ריאל מדריד אני מקווה שגם מוריניו מסכים איתי. קאקא הוא קשר התקפי מובהק ומודריץ? הוא לפני הכול מנהל משחק על כל המגרש. איך דור כתב זאת בתבונה רבה לפניי? ?מודריץ? הוא הרבה יותר אלונסו התקפי?. קאקא הוא שחקן שהרבה יותר מתאים להיות קשר התקפי/חלוץ שני וכמו שאני רואה את זה כרגע, זו תהיה טעות למכור אותו כיום למרות חוזהו הכבד עד מאוד, ובטח ובטח אם זה יהיה במחיר זול שלא תוכל להביא עבורו מחליף ראוי. כמו כן, מעטים השחקנים אשר יש בהם את הכישרון והקלאס שיש בקאקא שמסוגל ברגע אחד להכריע משחק שלם. ירדתי עליו וביקרתי אותו רבות כשחקן מוביל עבור קבוצה גדולה כזו או אחרת כי אינו עקבי בכושרו, בעיקר עקב פציעות תכופות, אך כאקס-פקטור בלבד הוא מסוגל להוות גורם משמעותי ביותר בהצלחותיה של ריאל מדריד, ולהרשות לעצמך נשק שכזה (בעיקר) על הספסל זוהי פריבילגיה שאין לשום קבוצה בעולם כיום.