ריאל מדריד 2012/13:: סוף עידן מוריניו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏9/7/12.

1. Zizou10 Member

לא רואה מצב שפפה ישחק בחמישי.

סיכויים גבוהים שאלביול יקבל את המושכות במקומו, אני מתפלל שמוריניו יבחר בוראן, על אף הסיכויים הקלושים. אולי אולי שפן? קראבליו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

2. Raulito Madridista

http://img268.imageshack.us/img268/8817/satelliteblobcolurldataw.Xxx

מוריניו הפך למאמן העשירי עם הכי הרבה הופעות כמאמן ריאל מדריד בליגה. הפורטוגלי ניהל אמש את משחקו ה-77 על הקווים במסגרת הליגה והשתווה לחוסה וילאנוגה. מוריניו רחוק שלושה משחקים בלבד מפאביו קאפלו. כמובן שלמוריניו אחוז הנצחונות הגבוה ביותר - 79%! המאזן המלא של ריאל בליגה עם מוריניו: 61 נצחונות, 10 תוצאות תיקו ו-6 הפסדים. העונה מוריניו יוכל לטפס עד המקום החמישי. האקס ויסנטה דל-בוסקה מדורג שני עם אחוז נצחונות בינוני למדיי(54%) והמוביל בקטגורייה הוא מיגל מוניוז שאימן את הקבוצה בשנות ה-60 וה-70 ובאמתחתו 424 משחקי ליגה כמאמן ריאל בשיא שספק אם ישבר לעולם.הסטט' המלאה למעוניינים

לא פירסמו את זה בספרד או משהו, אבל נתון הרגעה ממני: בעשור האחרון כבר קרה שלוש פעמים שהקבוצה שזכתה באליפות לא הצליחה לנצח במחזור הראשון של העונה. ריאל מדריד עשתה זאת בעונת 2006-07 אחרי תיקו מאופס מול ויאריאל בברנבאו במחזור הראשון; לברצלונה זה קרה פעמיים - פפ, כזכור, ועד כמה שזה נשמע הזוי - הפסיד במשחק הבכורה שלו כמאמן מול נומנסיה הקטנה. בעונת 2005-06 עם רייקארד בארסה בעטה מיליון פעם לשער של אלאבס אבל התוצאה הייתה 0:0.

ומשהו לגבי המשחק אתמול - התאכזבתי בעיקר מהשאננות, שום טירוף ומוטיבצייה. כריסטיאנו היה נוראי וזה בסדר. אבל זה קורה לכולם. וזה בדיוק הזמן של שחקנים אחרים לקחת את המושכות. אוזיל למשל. ראבאק, תיגע יותר בכדור, תנוע לעומק, תשחק מתוחכם, גם אם תחמיץ את המצב של המאה-אחוז ואולי הוא מסוגל רק ל-6-7 גולים ב-50 הופעות. ואם כבר מדברים על זה - כבר הרבה זמן שאני לא זוכר שהיה משחק בו ראינו שחקן אחד מתעלה באופן ברור מעל כולם - חוץ מכריסטיאנו. אוזיל ודי-מאריה טובים כשגם החבר'ה טובים והיגואין ובנזמה יבקיעו במצבים כאלה. אבל שלושער כמו שרונאלדו 'דפק' בקאלדרון בעונה שעברה כששום דבר לא הלך, או משהו קרוב לזה.

3. xavi6 Member

פפה ישחק. כמו שפפה שיחק אחרי שמוריניו אמר שהוא "מעניש אותו ונותן לן 15 יום בחוץ" אעלק לפני הקלאסיקו והוא חזר.

4. skyday20 Member

5. סדרו קייטע Member

קיץ מאד מוזר של ריאל מדריד. ואני לא כותב את זה בגלל התיקו במשחק הראשון או ההפסד אתמול (שהיה צריך להיות יותר גבוה).

אנחנו נכנסים לשבוע האחרון של חלון ההעברות וריאל מדריד (אני מניח לראשונה בהיסטוריה שלה) לא הוציאה יורו אחד על שחקנים חדשים. גם אם הם יוציאו 40 מיליון על מודריץ', זה עדיין יהיה אחד הקיציים השקטים שזכורים מהם.

אז נכון, הסגל היום במצב הרבה יותר משהוא היה בעבר, גם מבחינת איזון וגם במבחינת גילאי השחקנים (אין שחקן מפתח ותיק שחייבים להחליף אותו במיידי). בנוסף, אפשר לטעון שזה גישה שמעידה על התבגרות מסוימת, בניגוד לשנים קודמות שבהן נרכשו שחקנים למען הרכישה עצמה, יותר מאשר צרכים מקצועיים אמיתיים.
    עם כל זה, לדעתי חסר לריאל עומק בהגנה. אלביול הוא לא בלם ברמה הזאת למשחק מול יריבות חזקות ווורנה חסר ניסיון. המעבר של ראמוס לעמדת הבלם גם אומר שאין תחרות ראויה לארבלואה על עמדת המגן הימני (אם כי קונטראו יכול לשחק שם במידת הצורך).

גם בקישור העומק המפורסם נראה פתאום הרבה פחות מרשים. קאקה ובטח שאהין הם לא שחקנים חשובים במיוחד בריאל הנוכחית כפרטים, אבל שאתה מאבד את שניהם ומביא (במקרה הטוב) רק את מודריץ', הסגל נהיה פחות עמוק. גראנרו וקייחון הם שחקנים טובים, אבל הם לא יותר טובים ממה שיש אפילו לקבוצה כמו ולנסיה על הספסל, שלא לדבר על ברצלונה. צריך גם לזכור שמודריץ' הוא יותר 50/50 מאשר קשר התקפי סטייל קאקה. הוא לא מחליף לאוזיל או די מאריה, אלא יותר לשחקני האמצע.

אפילו בהתקפה, לריאל יש בסך הכל שלושה חלוצים, כולל רונאלדו.

בהנחה שמודריץ' יגיע, זו לא אמורה להיות בעיה כל עוד אין כמעט פציעות (כמו שקרה בעונה שעברה). אבל במידה ויהיה לריאל קצת פחות מזל באספקט הזה, צפויות בעיות. בנוסף, לפעמים דווקא אחרי זכיה באליפות צריך להביא שחקנים חדשים כדי לייצר רעב ותחרות מחודשת. וכאמור לא מדובר על להביא גאלקטיקוס, אלא על מגן ימני סולידי, בלם ואולי עוד קשר התקפי טוב. רכישות שהן פינאטס עבור קבוצה כמו ריאל.

אולי הם שומרים את הכסף למאבק עם ברצלונה על ניימאר בקיץ הבא?

נערך לאחרונה ב: ‏24/8/12
  6. Zizou10 Member

ארבעה - היגוואין, בנזמה רונאלדו ומוראטה שסופית בסגל של הקבוצה הראשונה לעונה הקרובה.

7. Civil Anti Madridista

הסוגיה המרכזית כרגע היא מה יהיה גורלו של קאקה. כל הקיץ היו ספקולציות, אתמול הוא אפילו לא נכלל בסגל למשחק בקאמפ-נואו

גם אם מודריץ יחתום בימים הקרובים, ריאל תצטרך למצוא קבוצה שתסכים לקלוט את קאקה. וככל הזמן חולף זה לא נראה פשוט

8. riquelme1 Member

אני מסכים לגמרי עם קייטע, לא זכור לי מאז שאני צופה בליגה הספרדית קיץ כל כך שקט, לא יודע עם זה המצב הכלכלי, סביר להניח שלא כי זאת עדיין ריאל, אבל שום שחקן לא הגיע וכבר אנחנו במחזור השני ושבוע לפני סגירת מועמד העברות.

מודריץ' הוא שחקן חובה לריאל, בטח אחרי שקאקא בדרך החוצה(מה שכבר אמרתי לפני חודשיים), מגן ימני לא הגיע, אפשר לחיות עם ארבלואה אבל אין שום אלטרנטיבה ושגם המיועד להרכב לא משהו זה בעיה.

והספקות שלי לגבי מסוט אוזיל ממשיכים להיות גדולים, הבן אדם כשרון גדול, אבל מבחינה מנטלית הוא פשוט חלש להחריד, בדיוק השחקנים שמוריניו לא אוהב, גם ביורו הוא לא היה טוב לדעתי, גם בעונה שעברה הוא לא היה גדול, וגם את העונה הנוכחית הוא פותח בצורה רעה.

9. סדרו קייטע Member

המצב הכלכלי של ריאל מדריד מצוין. אנחנו מדברים פה על קבוצה עם הכנסה שנתית של כמעט 500 מיליון יורו, הגבוהה בעולם הספורט בכלל (כולל קבוצות מארצות הברית). זאת הקבוצה העשירה בעולם מבין אלו שמתבססות על הכסף שלהן.

מה עוד שהרכישות שאני מדבר עליהן הן באמת פינטס. פריירה מולנסיה למשל (3.5 מיליון יורו), היה נותן עומק טוב בעמדת המגן הימני ומשתלב מצוין עם שאר הפורטוגלים. מייקון גם לא שחקן מאד יקר בשלב הזה של הקריירה שלו. השחקן הספרדי ממארסיי (אני לא הולך לכתוב את השם שלו) שצ'לסי רוכשת- ואני מניח שהיה מעדיף לחזור הביתה- הוא עוד דוגמה.

זה נראה לי סוג של זחיחות יותר מהכל.

לגבי מודריץ': אם הוא לא יגיע, אז או שיגיע מישהו במקומו או שקאקה לא ישוחרר. אני גם לא אתפלא אם העיקוב בהשאלת שאהין קשור להשלמת עסקת מודריץ'.

10. Zizou10 Member

ביורו הוא היה by far השחקן הכי טוב בנבחרת הגרמנית, לאורך כל הקמפיין. לא יודע מה ראית.

אמנם שני משחקים לא טובים שלו (ועדיין הוא סוגר עוד בישול בקאמפ נואו, לאותו רונאלדו) אבל מכאן ולהשליך את זה לכל העונה כולה המרחק רב, רב מדי. במיוחד שכל הקבוצה נראית חושך ולא באה לשחק כדורגל.

11. riquelme1 Member

ממש לא ראיתי שהוא היה השחקן הכי טוב ביורו בנבחרת הגרמנית, לדעתי ב2010 במונדיאל הוא היה הרבה יותר טוב מאשר ביורו האחרון. מצטער, בישול מקרן לא מרשים אותי.

אני לא מדבר על שתי המשחקים הראשונים, אני מדבר גם בעונה שעברה שאומנם מבחינת בישולים היה לו עונה גדולה, אבל סטיסטיקה לאאומרת הכל, במשחקי המאני טיים ובחצי הראשון של העונה שעברה הוא היה פושר מאוד, אין ספק שאוזיל שחקן כדורגל מצויין ומוכשר ביותר, אבל אם הוא ימשיך לא להיות דומיננטי, להעלם ברגעים גדולים, הוא לא יגיע לאן שהוא אמור להגיע.

12. Raulito Madridista

בהמשך לדיון הסופר-קופה:

ניצחון 1:0 - לא יקרה. רק בגמר גביע המלך הצלחנו לשמור על שער נקי מולם. הגול של די-מאריה חשוב מאוד אבל התואר רחוק מלהיות בידיים שלנו.

אני שומע אנשים אומרים על כך שבארסה יותר פגיעה מבעבר - אני לא מבין על סמך מה. כמו שאנחנו היינו חלשים - גם בארסה עדיין לא בשיאה מן הזתם והיא סוחבת עייפות מהיורו, גם אם לאו דווקא מצד שלישיית ההתקפה. לגוארדיולה מניות רבות בהצלחה של ברצלונה ואני לא מזלזל בחסרונו שאולי יורגש במאני-טיים של העונה ולא בסוף חודש אוגוסט - אבל מבט על הסגל מראה קאדר בריא מאוד. סונג > קייטה; ג'ורדי אלבה מוסיף אופצייה התקפית בצד שמאל וגם דויד ויאה יוצא מהפציעה ויש עוד שחקן שיבקיע גולים. אלכסיס סאנצ'יז בעונה שנייה אמור לתת יותר. ככה אני רואה את הדברים.

במחשבה שנייה על המשחק - הכי מפריע לי שהיה נראה פשוט שכולם לא התקדם מולם, אותם רגשי נחיתות. כאילו לא הצגנו שם משחקי כדורגל טובים אשתקד בסופר-קופה ובגביע, כאילו לא זכינו באליפות על הפרצוף שלהם עם ניצחון 2:1 שהשאיר אותם חסרי אונים. זה אחלה לגנוב שני גולים במשחק חוץ קשה כשאתה משחק חרא, אבל אני לא רוצה שנגנוב, גם אם זה נשמע יותר מדי יפה-נפש.

בכל-מקרה, עם פפה ובעיקר די-מאריה(ההתקפה צריכה לנצח בגומלין), בברנבאו - מקווה שזה יהיה אחרת.

* גוטי צייץ בטוויטר לאחר המשחק - gracias valdez! והוסיף - "תוצאה טובה לריאל למרות שהיא תמיד רוצה לנצח". גוטי בספק עקיצה הוסיף על ואלדז שמדובר בשוער גדול. מלך.

13. Zizou10 Member

סתם זרקתי את הבישול אתמול שתראה שגם ביום חלש עדיין הוא מפיק תועלת איכשהו.

לא מגיע למאני טיים? עונה שעברה בסיום הליגה כולם זוכרים לרונאלדו את הגול אבל המחמאות לכדור עם הטאץ' שחתך את כל ההגנה של בארסה לאוזיל, אם זה לא מאני טיים אני לא יודע מה היא הגדרתו.

וכן, בנבחרת הגרמנית ביורו הוא היה הטוב ביותר לאורך כל הטורניר, במיוחד במשחק המסיים שלהם בהפסד לאיטלקים. רמה אחת מעל כל הנבחרת, ולאב גם גמל לו על כך.

14. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

נורי שאהין סופית מושאל לליברפול לעונה לפי הדיווחים באתרים הרשמיים של שתי הקבוצות. ההשאלה תכניס לקבוצה 5M יורו, והיא לא כוללת סעיף רכישה.

15. Civil Anti Madridista

הלחץ והתוצאות האחרונות עשו את שלהם, מוריניו החליט - לוקה מודריץ סגור בריאל מדריד בעבור 30 מיליון יורו

עכשיו, שהרכש הראשון וככל הנראה גם האחרון שלו לקיץ הזה. מה יהיה עם קאקה?