ריאל מדריד 2012/13:: סוף עידן מוריניו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏9/7/12.

1. 亚历山大帕托 Member

http://www.calciomercatonews.com/wp-content/uploads/galliani199.Xxx

2. Raulito Madridista

http://s5.as.com/recorte/20120718dasdaiftb_4/C280/Ies/Raul_aparecio_Valdebebas_saludo_Mourinho.Xxx

תראו מי ביקר היום במתחם האימונים בולדדבאס: ראול שחקנה של אל-סאאד הקטארית, קפץ לבקר את החברים כשהוא לבוש בנעלי התעמלות ומכנסי קיץ קצרים, התקבל בתשואות על-ידי השחקנים וגם על-ידי הצוות המקצועי כמובן. הוא שוחח עם אייטור קראנקה, חברו לחדר ההלבשה לפני למעלה מעשור וגם עם המאמן מוריניו שרצה להשאיר אותו כאמור. נאמר לו - "נדמה שמעולם לא עזבת". ראול פגש שחקנים כמו היגואין, קאקא, לאס וגאגו איתם שיתף פעולה עד לפני שנתיים. גולת הכותרת הייתה המפגש בין ראול ומורטה. החלוץ הצעיר הצטלם עם ראול ומייד פירסם את התמונה בטיווטר שלו וכתב - "עם האליל שלי".

* כריסטיאנו רונאלדו התראיין היום לתוכנית בוקר בספרד ואמר:"רגע השיא מבחינתי בריאל מדריד היה הזכייה באליפות, זכייה באליפות בליגה הספרדית היא הקשה מכולן, בטח כשיש יריבה קשה כמו ברצלונה שסיימה במקום השני עם 90 נקודות". רונאלדו נשאל האם זוכר את מס' השערים שכבש אשתקד ואמר:"46 בליגה, ולגבי כל המסגרות אני האמת..לא זוכר". לגבי דו-קרב הפנדלים מול ספרד ביורו סיפר - "בחצי הגמר מול באיירן החלטתי לבעוט ראשון והחמצתי. חשבתי מול ספרד לבעוט אחרון ובסוף זה לא הסתדר. אולי הייתי צריך לבעוט שני או שלישי אבל יש עוד שחקנים שרוצים, לפעמים עושים הגרלה. דברים כאלה קורים. לבסוף סיפר רונאלדו על מעשיו בפגרה אחרי היורו - "הייתי בתאילנד 12 יום ומאוד נהנתי. האוכל טוב, היחס מהאנשים, האווירה. קיבלו אותי מאוד יפה ואני שמח להיות כאן".

* טוטנהאם מתכוונת להקשות על המעבר של מודריץ לריאל מדריד והיא תעשה הכל כדי להשאירו.
    * חטאפה מעוניינת לצרף מיידית את מורטה, אבל ההבטחה שיכלל בסגל הבוגר של מוריניו מאוד קוסמת לו.
    * ייתכן וריקרדו קרבאליו יישאר שחקן ריאל מדריד לעונה נוספת ואחרונה.

-------------

האם יכול להיות שזו הפעם הראשונה שהוא בא לבקר מאז שעזב לשאלקה? נשמע לא הגיוני. ועוד יותר לא הגיוני שלא הכריחו אותו אפילו בשביל התמונה ללבוש שוב את המדים הקדושים. למען האמת ראיתי את התמונה הזו בפייסבוק ומייד עברה בי צמרמורת. גראנדה ראול!

3. Raulito Madridista

http://s4.as.com/prom/201207/pro_photo1343054474.Xxx

מוריניו המליץ לקאקא לעזוב. המאמן נפגש עם השחקן באיצטדיון הסנטיאגו ברנבאו בשעה 13:00 ושפך בפניו את משנתו - הוא לא בונה עליו כשחקן מרכזי לקראת העונה הבאה(כנראה, גם במידה ולא יגיע אף-אחד אחר) ואמר לו לשקול את ההצעות הלא-מרשימות ברמה המקצועית שקיבל מהליגה האמריקנית MLS וגם מקורינתיאס מברזיל. ייתכן וקאקא מחכה לפנייה מהליגה האיטלקית או הגרמנית. בכל-אופן, ריאל מעוניינת להיפטר מהשחקן בגלל השכר הכבוד והרצון לממן את עיסקת העברתו של לוקה מודריץ'. הדיווחים בתקשורת סוטרים - באתר אחד פורסם שקאקא עזב בזעם את הפגישה לאחר 45 דק' כשהוא מלווה באביו והגירסה השנייה מספרת פשוט על 'אין תגובה'. בשעה זו עורכת ריאל מדריד אימון נוסף ומוריניו וקאקא שוב נפגשו.

* לוקה מודריץ מורד - השחקן סירב לצאת עם טוטנהאם למחנה האימונים ולפי התקשורת בספרד מדובר דווקא בצעד אחורה. האנגלים לא רואים בעין יפה את העניין ובלי קשר לרצונו של יו"ר הקבוצה דניאל לוי שריאל מדריד תפתח את הכיס - הוא רוצה להבהיר לכל השחקנים שזו לא הדרך להשיג את מבוקשם. טוטנהאם דורשת 40 מיליון יורו עבור השחקן והיא כנראה הבינה שהפסידה את השחקן - אבל מבחינתה למשוך את ההעברה עד ה-31 באוגוסט. עד שריאל מדריד לא תגיע עם הצעה יותר מפתה - אין משא ומתן על השחקן. רפאל ואן דר-וארט ששיחק בקבוצה אמר:"אני מבין את מה שקורה ללוקה, גם אני התרגשתי כשריאל מדריד התעניינה בי. אי-אפשר להשוות את המועדון הזה לאף קבוצה אחרת".

* ואראן משתדרג - המארקה מספר על שינוי משמעותי בחייו האישיים והמקצועיים של הילד בן ה-19 מצרפת. הבלם תפס ביטחון בחדר ההלבשה לאחר עונת בכורה מוצלחת והוא כבר לא השחקן שלא מעז להתרחק 5 סנטימטר מחברו קארים בנזמה. ואראן עבד קשה בחדר כושר והעלה את מסת הגוף שלו וגם נשאר אחרי האימונים לעבוד עם אייטור קראנקה, שהיה בלם בעצמו, על כל משחק ההגנה. השנה ואראן מצפה להיות המחליף הראשון של סרחיו ראמוס ופפה. כיום ואראן מרגיש יותר עצמאי גם לאחר שסיים סוף-סוף עם הרישיון נהיגה ומגיע בכוחות עצמו למתחם האימונים.

מחר תקיים ריאל מדריד את משחק ההכנה הראשון שלה לעונה הנוכחית מול אוביידו הספרדית. האתר הרישמי מזכיר שלפני עשר שנים ריאל מדריד שיחקה מול אוביידו במסגרת גביע המלך וניצחה 4:0. חאבייר פורטיו וטוטה(שחקן פיפה 2003!) כבשו צמד כל אחד כשבהרכב היו שחקנים כמו אוסקר מיניאמברס(זוכרים?). כל שחקני ריאל מדריד ביורו עדיין לא חזרו מהחופשה.

-------------------------------
    סגל שרץ יפה בעונת 2007-08 היה כישלון טוטאלי בעונת 2008-09, עונה בה כתבתי בקיץ שאני שמח שהקבוצה כמעט ולא השתנתה כי אין צורך(ואן דר-וארט הגיע ורוביניו עזב במפתיע אולי בדקה ה-90). היום הבסיס הרבה יותר חזק ומה שהיה לא מעיד על כלום, לא שכחתי את מכת הפציעות של סניידר, רובן, ואן-ניסטלרוי, מהמאדו דיארה(בעצם כולו פרווה). שורה תחתונה: אני כן רוצה לראות רכש בקיץ, אבל לאו דווקא את מודריץ ולא אכפת לי אם העיסקה לא תצא לפועל. את מאייקון כן הייתי מקבל בזרועות פתוחות ועושה רושם שאינטר לא תדרוש עליו יותר מידיי.

אני חושב שגם היום כשהוא ב-50% יכולת - קאקא הוא נכס בתור שחקן ספסל. אין להרבה קבוצות לוקסוס כזה, והוא התחיל את העונה שעברה לא רע בכלל - משחקים מול ראיו וייקאנו, אייאקס). למכור אותו במחיר ריצפה עכשיו של 20 מיליון יורו זה מיותר. קאקא צריך להישאר בריאל מדריד גם במחיר המשכורת הגבוהה שלו (הוא לא הראשון ולא האחרון שירוויח הון בקבוצה למרות שהוא 'לא שווה את זה' ולא מדובר בכסף של אבא שלכם).

ואראן - אני אוהב את הילד הזה. תחשבו שהוא בגיל 19 משחק בריאל מדריד, המועדון מס' 1 בעולם, ואני ואתם הולכים כל יום לצבא. מהקצת שראינו - יש לו את זה. סביר להניח שהוא יהיה האופצייה העדיפה בהגנה כשראמוס או פפה לא ישחקו ואני די סומך עליו, וידוע כמה התפקיד של שחקן הגנה בריאל מדריד הוא כפוי טובה.

ריאל מדריד מודל 2002-2003 - רק התלבושת הלבנה 'הנקייה', המלכותית עושה לי צמרמורת.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/12
  4. xavi6 Member

לוקה מודריץ' מורד? מעניין, בטח עכשיו אם ירד המחיר טוטנאהם יגידו שריאל מדריד גרמה לזה. היא גרמה ללוקה מודריץ' למרוד, וכל הזמן חופרים על זה בעיתונאות. סטייל ססק. אני אחכה לראות את התגובות כשהמהלך יתבצעה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/12
  5. Raulito Madridista

http://s4.as.com/prom/201207/pro_photo1343228089.Xxx

עתידו של קאקא יוכרע תוך 72 שעות. בטח לאחר שלא נסע עם הקבוצה למשחק האימון הראשון מול אוביידו - כל הסימנים מראים כי קאקא בדרך החוצה מריאל מדריד והמועמדת לקלוט אותו באהבה היא האקסית מילאן. אדריאנו גליאני, מנכ"ל מילאן, התייחס לנושא ואמר:"יש אהבות ישנות שלא נגמרות". במארקה מציינים כי בעוד שלושה ימים תטוס הקבוצה לליסבון למשחק הוקרה מול בנפיקה ולאחר-מכן תמשיך בנוהל מחנה האימונים בארה"ב. קאקא לא אמור להילקח בחשבון וכנראה יהיה זה אקורד הסיום שלו בריאל מדריד. בספרד מדווחים עכשיו כי סוכנו של קאקא כבר נפגש עם מילאן ואישר את העניין אך סירב לנדב פרטים. בעיתון האיטלקי 'לה-גאזטה' פורסם כי העיסקה עשויה להיסגר בסכום נמוך הרבה יותר, 10 מיליון יורו! יחד עם זאת ציינו במילאן כי השחקן צריך להתגמש מאוד בפן הכלכלי כדי לאפשר את האיחוד.

* בנושא אחר: במארקה מספרים כי שאהין היה מתוסכל מאוד מכאבי הבטן שמנעו ממנו לשחק מול אוביידו. הקשר שפיספס את כל קדם העונה שעברה רצה מאוד להוכיח את עצמו בהיעדר השחקנים שהשתתפו ביורו. מוריניו מנסה לא להלחיץ את הבחור והסביר לו כי יהיו לו עוד מספיק הזדמנויות.

----------------------------

כבר ציינתי לא פעם שאני תומך בהשארתו של קאקא בהרבה מובנים. צריך לזכור שאם היה מדובר בשחקן אחר הביקורות היו קצת פחות ארסיות. אני חושב שלא כל מועדון יכול להתלהב מהלוקסוס להשאיר שחקן כמו קאקא על הספסל וזה כוח משמעותי אם אוזיל תופס חמישה משחקים גרועים ברציפות, פציעות של די-מאריה למשל(טפו-טפו) וכן-הלאה. במידה וקאקא יימכר בעשרה מיליון יורו זה...מביך, חד וחלק. מקווה שהמועדון לא יטעה והבעיות הכלכליות של מילאן או הרצון של קאקא לעזוב הם לא בראש סדר העדיפויות. המשכורת של קאקא היא נטל ביחס לתרומתו על המגרש אבל עשרה מיליון יורו אפשר להרוויח אם נמכור את גראנרו גם.

6. Raulito Madridista

ממשיכים הדיונים סביר מכירת קאקא. הנה זווית נוספת שלי לעניין.

אם איברהימוביץ שמצוי בכושר הטוב בקריירה שלו וממש לא היה כישלון מקצועי במילאן נמכר בפחות - זה לא אמור לעניין אותנו, ריאל מדריד. לא מדובר בשחקן כמו ראול שרצה לעזוב אחרי קריירה מפוארת בקבוצה ומן הסתם שאלקה לא העבירה עליו אפילו חצי שקל, מה גם שלקאקא אין אינטרס גדול לעזוב, זו עדיין לא שנת המונדיאל ב-2014. אני לא מוצא אינטרס גדול מידי במכירת קאקא, בטח לא גדול יותר מאשר הרצון של מילאן לרכוש אותו אחרי התפרקות הסגל.

מבחינתי חד וחלק - מספיק למכור שחקנים בגרושים. כדי למועדון לחשוב טוב-טוב מה הוא עושה. גם אם קאקא יעזוב - אפשר למשוך את מילאן עד ה-31/8, זה חלק מהמשא-ומתן. אני לא אהיה מרוצה אם מודריץ יגיע במקום קאקא וכרגע המצב איתו תקוע. מישהו עצר וחשב רגע מה קורה אם קונים את מודריץ ב-40 מיליון ומוכרים את קאקא ב-10 מיליון? כל הכסף שכביכול נחסך מהבעיטה של קאקא החוצה(המשכורת) - נעלם.

שחקן ספסל כמו קאקא הוא מבין הסיבות לכך שריאל השיגה 100 נק' וכבשה 121 שערי ליגה. אנשים פשוט מחכים לקאקא של פעם, שיקח כדור מהחצי, יעבור את כל הגנת סלטיק ויכבוש שער, או יבקיע צמד בחצי גמר הצ'מפיונס מול יונייטד - אל. אם קאקא עוזב ובטעות לא יגיע אף-אחד - הרי נותרנו עם קאייחון כאופצייה ראשונה מהספסל ועם כמה שאנחנו מבסוטים מהעונה הראשונה שלו בקבוצה - זה סיכון. ואני לא חושב שהשיבוץ של היגואין בכנף ימין הוא מוצלח, או אפילו של בנזמה באחת העמדות האלה.

7. xavi6 Member

דור, אתה שוכח שבכדורגל-לקחת סיכונים זה חלק מהמשחק. אתה התרגלת ליותר מידי טוב מהספסל. לך כמה שנים אחרונה ותראה שאם היה לך את קאייחון על הספסל היית אומר תודה. זה קצת לא פאייר גם להגיד שזה סיכון כאשר קאייחון הוכיח את עצמו מעל ומעבר. מגיע לו לשבת על הספסל בשקט.

בנוגע לקאקה אתם אתה יודע מה דעתי המקצועית, מבחינה כלכלית אל תשכח שאתם גם חוסכים את המשכורת הכבדה שלו. אתם רוצים לתת צ'אנס לשאהין? קאקה הוא הפיתרון. עדיף לכם ולו שהוא ילך. הוא נטל מקצועי וכלכלי, בייחוד כשמוריניו לא בונה עליו. אם מוריניו היה בונה עליו ובונה את הקבוצה סביבו, הכל היה אחרת.

8. Raulito Madridista

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2012/07/27/futbol/equipos/real_madrid/1343394514_extras_portada_1.Xxx

מוריניו:"אני לא יודע אם קאקא יישאר". מוריניו קיבל היום את "פרס פרננדו" מהעיתונות הפורטוגלית ולאחר-מכן התפנה לדבר קצת על ריאל מדריד הנוכחית. יש לציין שהעשן התפזר במעט אבל הכיוון הוא ברור.
    הנושא החם ביותר הוא קאקא, ועליו אמר מוריניו:"הוא ישחק מחצית או את 60 הדק' הראשונות נגד בנפיקה. אני לא יודע בעצמי אם הוא יישאר בקבוצה וגם המועדון לא יודע. השוק פתוח עד ה-31 באוגוסט ונראה מה יהיה. אמרתי לקאקא מה לדעתי הכי טוב בשבילו".
    השחקן השני שמעמדו מאוד לא ברור הוא נורי שאהין. היום פורסם שהקשר עשוי להיות מושאל לקבוצה מהפריימרליג בעונה הקרובה. מוריניו אמר בהקשר זה - "אני רוצה סגל של 20 שחקנים ועוד שלושה שוערים. אני רוצה להשאיר את הדלת פתוחה עבור הילדים מקסטיליה ולתת להם הזדמנות. מישהו חייב ללכת. חשוב לי להיות כנה עם שאהין, הוא נמצא באיזור האפור, אין שחור או לבן. אולי עדיף לו לעזוב למקום אחר כדי שיוכל להיות בטוח לגבי דקות המשחק שלו".
    מוריניו החליט לא להתייחס לשאלות על לוקה מודריץ' - "אני לא מדבר על שחקנים ממועדונים אחרים".

עוד מעט ייצא לדרך משחק ההוקרה של ריאל מדריד מול בנפיקה לכבוד גביע אאוזביו. ריאל עולה בהרכב רציני יותר מזה שהביס את אוביידו כאשר קאייחון, די-מאריה, היגואין וקאקא בהרכב.

---------------------------

טוב, אז אחרי הדברים של מוריניו לתקשורת הכיוון הוא ברור, ואני האמת לא מרוצה. דיברתי לא פעם בשבועיים האחרונים על החשיבות של ספסל איכותי. שאהין וקאקא לא באותו תפקיד, אבל הם לא השניים היחידים שצפויים לעזוב. הרצון להעלות לקבוצה הבוגרת ילדים הוא טוב ונכון, ההיפך הגמור ממה שקרה בשנים עברו - אבל אם סגל השחקנים שמוריניו רוצה הוא 23 שחקנים, נניח כולל אלבארו מורטה - שאר הילדים המוכשרים מקסטיליה צריכים להיות השחקנים ה-24-26. בנוגע לשאהין, הוא קשר אחורי בידיוק כמו לאס שגם אותו מוריניו רוצה לזרוק פחות או יותר(זה הדדי). אם בכל קיץ השאיפה היא להשתדרג לעומת הקיץ הקודם - אני מקווה הפעם לא לראות שום נזק, אלא פשוט לשמור על הקיים.

9. Raulito Madridista

תראו מי חזרו לאימונים מלאים עם הקבוצה:

http://img713.imageshack.us/img713/9404/48705910150291085514953.Xxx

http://img651.imageshack.us/img651/9742/16582010150291085694953.Xxx

ריאל מדריד נחתה בלוס-אנג'לס בסגל מלא לקראת מחנה האימונים בארה"ב. כל השחקנים שהשתתפו ביורו, כולל אלופי אירופה, חזרו. התמונות נלקחו מהאימון הראשון שערכה הקבוצה אמש בארה"ב. משחק האימון הראשון ייערך ביום חמישי לפנות בוקר מול לוס אנג'לס גלאקסי של בקהאם, לאחר-מכן צפוי משחק נגד לגאונה ואז הדובדבן - משחק נגד מילאן.

בינתיים דווח בתקשורת בספרד שקאקא עשוי להישאר בריאל. שער ה-AS היה נחרץ, אולי מוקדם מידיי: 'קאקא נשאר'. למרות ההעדפה להיפרד מקאקא ומשכרו הכבד - ריאל לא מוכנה למכור אותו בפחות מ-25 מיליון יורו, בטח נכון לעכשיו. מילאן מעוניינת בקאקא אך לטענת המועדון לא מראה זאת מספיק והשאלתו של הקשר כלל לא אופצייה, בטח כשריאל צריכה להשתתף בשכרו. כשהקבוצות יפגשו במשחק האימון ברביעי הבא(8/8) צפויות התפתחויות רציניות בנושא וייתכן והסאגה תוכרע רק בשבוע האחרון של הקיץ.

10. Raulito Madridista

http://estaticos04.marca.com/imagenes/2012/08/01/futbol/equipos/real_madrid/1343831439_extras_mosaico_noticia_1_1.Xxx

מילאן מאשרת משא-ומתן לגבי החזרתו של קאקא. הצדדים יאיצו את הדיבורים בנושא כשהקבוצות יפגשו למשחק ידידות בארה"ב ב-8/8. אדריאנו גליאני התראיין למארקה ואמר:"נדבר עם פלורנטינו בניו-יורק. עסקת קאקא תיהיה קשה ויקרה עבורינו אבל הוא שחקן שנכנס להיסטוריה של המועדון". צויין בכתבה שריאל לא תמכור את קאקא בכל מחיר וממש לא מתכוונת להשתתף בשכרו. כמוכן ברור שקאקא יצטרך לרדת משמעותית בשכר אם ירצה לעזוב.

* אלברו ארבלואה האריך היום רישמית את חוזהו בקבוצה עד שנת 2016 ולא הסתיר את שביעות רצונו - "אני גאה שייך להיות המועדון הזה, ריאל מדריד, ומקווה מאוד שזה לא החוזה האחרון שלי בקבוצה. השאיפה שלי היא לסיים כאן את הקריירה. אני יודע שכאן אני נותן את החיים שלי בכל משחק ושמח על האמון והקרדיט שאני זוכה לו".

ובנושא אחר לגמריי: במארקה כתבו שמוריניו שוקל לנסות את בנזמה כמספר 10 מאחורי החלוצים במידה וקאקא יעזוב ומודריץ' לא יגיע. כל זאת כמובן לא על חשבונו של מסוט אוזיל אלא ככלי של גורם ההפתעה או יצירת תוכנית משחק נוספת.

11. Ricky van Wolfswinkel Member

מין הסתם לא עקבתי אחרי כדורגל בעונה הזו אז מישהו יכול להסביר לי איך לושמבורגו מונה לאימון ריאל?

12. Raulito Madridista

רק בחודש האחרון האריך די-מאריה את החוזה בריאל עד שנת 2018 ויחד עם הפספוס מהפציעה הארוכה אשתקד יש לו תמריץ מיוחד לקראת העונה שבפתח, והוא כבר לא יכול לחכות. וראינו את זה במשחקי ההכנה המעולים שלו. הערב פורסם ראיון רחב איתו במארקה. בלי קלישאות ודיבורים, הנה הראיון לפניכם:

הליגה נפתחת עוד שלושה ימים.
    - אנחנו השחקנים כבר מאוד נרגשים. מצפים לעונה ארוכה, תובענית וקשה, אבל נרצה לשמור על הכתר. היה לנו קדם עונה מצויין ואנחנו מאמינים בעצמינו"

כבר פתחת את העונה ברגל ימין מבחינה אישית עם החוזה החדש עד 2018
    - "אני מאוד מאושר מחידוש החוזה, ואין מה להסתיר. זה מראה את ההערכה הרבה שבמועדון רוכשים כלפיי ומגביר עוד יותר את המוטיבצייה שלי"זה

לא מדובר בחוזה 'לכל החיים' - אבל כמעט.
    - "המחשבה שאהיה בריאל מדריד עד גיל 29-30 היא נהדרת וממלאת אותי במצב-רוח. אני רוצה לשמור על יציבות ולהישאר במועדון שנים רבות. אין שחקן שלא היה רוצה לסיים את הקריירה במועדון כזה אבל זה עוד רחוק. אני מסתכל כרגע על הטווח הקצר ומתרכז בכדורגל בלבד. אני מאוד אוהב את המועדון".

אתה מרגיש אהוב בקבוצה?
    - "כשהגעתי לריאל מדריד שמעתי על קהל תובעני שלוקח זמן להרשים אותו. אבל קיבלתי הרבה אהבה וביטחון כבר מהרגע הראשון. אני אוהב את האוהדים והם אוהבים אותי כשאני עושה דברים יפים עם הכדור".

האם הברנבאו ראה את הטוב ביותר של די-מאריה?
    - "אני בטוח שלא. בכל עונה אני משתפר ומשפץ אלמנטים שונים במשחק שלי כמו בגרות, קבלת החלטות ועוד. המוטיבצייה שלי להשתפר לא מפסיקה לעולם".

עד כמה מוריניו אחראי לשיפור ביכולת שלך?
    - "המון, למעשה כמעט כל הקרדיט מגיע לו. הוא לימד אותי את המשחק טוב יותר מבחינה טקטית והימר עליי בגדול כשהייתי שחקן של בנפיקה, וכמובן שהוא היה מעורב גם בחידוש החוזה שלי. לצערי הפציעה בעונה שעברה מנעה ממני לעזור לקבוצה ברגעים המכריעים. אני רוצה לתת יותר העונה גם עבור מוריניו שהוא מאמן מיוחד מאוד בשבילי".

האם בעיות השרירים הם היסטוריה או שהפציעות עלולות לקרות שוב?
    - "החלמתי כבר מזמן מהפציעה. בעונה שעברה נפצעתי לא פעם אחת וגם לתקופה ממושכת מה שפגע בי בישורת האחרונה. לא הצלחתי לחזור לכושר והייתי כועס ומתוסכל. לא יכולתי לראות את הקבוצה ולדעת שאני לא מעורב. אפשר לראות ממשחקי קדם העונה שאני מרגיש מצויין ובטוח שהשנה הסיפור לא יחזור על עצמו".

איך הקבוצה נראית ביחס לפתיחת העונה?
    - "הקבוצה טובה מאוד וחזקה, הצגנו יכולת טובה מאוד בקיץ, מעבר למה שציפינו. מוריניו אמר לנו בחדר ההלבשה שהיינו פנטסטיים, עשינו משחקים מרהיבים ואנחנו רוצים לפתוח את העונה האמיתית בדיוק באותה הצורה".

האם יש מקום לשיפור בקבוצה אחרי האליפות המרשימה בעונה שעברה?
    - " בכל שנה הקבוצה עושה עוד צעד קדימה ואני מקווה שכך יהיה גם העונה. אנחנו מסוגלים לזכות ביותר מתואר אחד מה שלא עשינו בעונה שעברה למרות האליפות המצויינת עם כמות השערים שכבשנו או מס' הנקודות הגבוה. האתגר המרכזי הוא זכייה בליגת האלופות שהיא המטרה הראשית של ריאל מדריד, דבר שידעתי עוד לפני שהגעתי לכאן כשחקן".

והמטרה של די-מאריה באופן אישי?
    - "להמשיך להשתפר ולהיות בין 10 השחקנים הטובים ביותר בעולם כיום. אם אמשיך ביכולת שלי אגיע לשם ללא ספק".

חולם לזכות בכדור הזהב?
    - "בוודאי, למה לא? זו שאיפה של כל שחקן. מעולם לא חלמתי שאשחק בקבוצה כמו ריאל מדריד והנה, הגעתי לכאן. אני מקווה להיכלל ברשימת 12 השחקנים הטובים בעולם בסוף העונה, זו תהיה התחלה טובה מבחינתי לעבר המטרה. כרגע הדברים מסתדרים בדיוק כמו שציפיתי ואין לי טענות, אני עובד קשה מאוד כמו שהיה בבנפיקה כדי לקנות את אהבת הקהל והסובבים - ושמח עם מה שקורה".

האם אתה מרגיש מדרידיסטה?
    - "בוודאי. אני משחק כאן כבר עונה שלישית, המועדון השקיע בי מכל הבחינות ואני משקיע בחזרה על המגרש ונלחם כאילו מדובר בעניין של חיים או מוות, זה מעבר לספורט. זו הסיבה גם שהאוהדים אוהבים אותי".

האוהדים מעריכים מאוד את ההקרבה שלך. מניין האנרגיה המטורפת הזו?
    - "ובכן, אני באמת לא יודע. אבל זה מאוד פשוט - אני בן-אדם וכדורגלן שמעריך את מה שהוא עושה ונהנה ממה שהוא עושה. ואני תמיד רוצה לנצח".

בשנה שעברה היית 'אשף די-מאריה'. העונה אתה צריך לכבוש יותר שערים
    - "נכון, אני שואף לשפר את מספר ההבקעות שלי אבל גם מבחינת בישולים אני מסוגל ליותר. העובדה שאני משחק בכנף ימין עם רגל שמאל צריכה לסייע לי לבעוט לשער יותר וגם לכבוש.

הליגה מתחילה ביום ראשון וריאל משחקת מול ולנסיה, אבל סביר להניח שאתם כבר חושבים על ברצלונה.
    - "השחקנים לא עושים את הטעות הזו. אנחנו מכבדים את ולנסיה והליגה יוצאת לדרך לפני משחק הסופר-קופה. נכון שהמשחקים האלה טעונים ומדובר ביריבה קשה שיכולה להוות מבחן גדול ולהראות איפה הקבוצה עומדת - אבל נתייחס לברצלונה בבוא העת. אנחנו רוצים לנצח את ברצלונה יותר מהעונה שעברה אז עשינו זאת פעם אחת ולגבי התואר זה יתרון שהגומלין ייערך אצלינו בבית הפעם".

איזה מסר היית שולח לאוהדים לסיום?
    - "אנחנו מודים להם ומעריכים את התמיכה האדירה שלהם ושיהיו בטוחים שנעשה הכל כדי לזכות בכל התארים"

13. אלי מתחן Member

עד הפציעה שנה שעברה הוא היה מדהים. אחרי זה הוא חזר להיות די מאריה הישן של ההצגות והשטויות.

14. Raulito Madridista

לקראת משחק פתיחת העונה מול ולנסיה, הנה הראיון המלא של מוריניו למארקה: "הגיוני שיהיה שינוי בסגל".

http://s5.as.com/recorte/20120818dasdasftb_36/C280/Ies/Mourinho_atendio_medios_debut_liguero.Xxx

"סביר מאוד להניח ששחקן אחד או שניים ישוחררו וכמובן ששחקנים יצורפו. יש עוד זמן עד לחלון ההעברות שייסגר רק ב-31 באוגוסט. אנחנו מתמקדים במשחק נגד ולנסיה, זה מה שחשוב".

מוריניו היה ספציפי לגבי קרבאליו וקאקא - "אני מכיר את קרבאליו מאז שהיה ילד. הוא לא מתאמן איתנו באופן סדיר והוא לא שחקן שמסוגל להיות גיבוי, זה לא יכבד אותו. מאז שהוא נפצע פפה וראמוס יצרו קו הגנה חזק ויש לנו את אלביול ו-ואראן. אם הוא לא ימצא קבוצה טובה עד ליום האחרון - קרבאליו יישאר שחקן שלנו". על שאהין - "הוא לא יימכר לאף קבוצה, אבל הוא חייב לשחק יותר. בעונה שעברה השחקנים על המשבצת שלו עשו עבודה טובה מאוד וכמובן שהפציעה מנה ממנו להשתלב".

"המטרות לעונה הקרובה מאוד ברורות - לזכות בכמה שיותר תארים. נשמח להשאיר את האליפות אצלינו. המועדון מאוד שאפתן ולא מפחד להצהיר כמה שיותר גבוה. ריאל מדריד לא מתהדרת בשיאים ששברה אשתקד אלא בזכייה באליפות. אנחנו סופרים תארים ולא שיאים. קשה לסמן נקודות לשיפור. היינו הקבוצה הכי טובה באירופה בעונה שעברה למרות שנפלנו בחצי הגמר".

ומה עם העתיד? - "להיות העתק של אלכס פרגוסון זה בלתי-אפשרי עם מה שקורה בכדורגל בעידן הנוכחי, אבל חתמתי בריאל מדריד על חוזה חדש ויש לכך מטרה. כרגע אני מאוד נהנה כאן ורוצה להצעיד את המועדון להישגים".

15. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2012/08/20/futbol/equipos/real_madrid/1345456792_extras_mosaico_noticia_1_1.Xxx

פפה בספק גדול לקלאסיקו. אחרי ההתנגשות בינו ובין איקר אתמול במשחק נגד ולנסיה, שגרמה לחילופו של הבלם במחצית, המצב אצלו נראה בעייתי והוא בספק רב למשחק ביום חמישי. האתר הרשמי של ריאל מדריד פרסם דוח לגבי מצבו של הפורטוגלי והודיע שהוא נמצא בבית החולים "לה פז" עקב פגיעה בראשו ושמצבו יציב כרגע. היום בבוקר הוא שוחרר מבית החולים ונח בביתו. עדיין לא ידוע כמה זמן הוא ייעדר, אבל כנראה שהוא לא ישחק בסופר קלאסיקו בעוד שלושה ימים. לגבי די מריה, שהוחלף אתמול אחרי שמתח שריר ככל הנראה, הכל בסדר והוא כן כשיר לסופרקאפ.