רוסיה-גיאורגיה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏10/8/08.

1. Riki Member

למען האמת מאיר, ציינתי את זה בתגובה הראשונה שלי.

2. Gass12 Member

חזרתי אחורה . אכן כן ציינת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx .
    באשר לעתיד כפי שאני מבין אותו (הנבואה ניתנה לשוטים ולכן איני רוצה להתנבא)
    אומנם קיימים האינטרסים הרוסיים הידועים כפי שציינתי בפתיחת הנושא הזה אבל?? פוטין כמו כל ילד
    מגודל שבילה את רוב שנותיו בק.ג.ב או בשירותי הביטחון השתעבד לכוח העצום שניתן בידיו.
    נראה לי שפוטין סוגר חשבון עכשיו עם בוש על כל המרורים שהאכיל אותו עם הצבת הטילים במדינות
    ברית נאטו שהיו בעבר חלק מברית המועצות. בנוסף הוא רוצה לסגור חשבון עם מיכאל (הנשיא)שהרגיז
    אותו רבות בשנתיים האחרונות.
    אוייש מסכן פגעו לו באגו..פוטין הוא דיקטטור.ועכשיו הוא הלך 2 צעדים עמוק מידי . לכן הוא לא יתפשר
    על פחות מהצלחה מלאה כפי שנחל בדיכוי הצ'צנים.
    אני מקווה בשבילך שמדינתך היפה (מתיאור של אחי שנמצא כרגע באזרבייג'אן) תשרוד את המניאק.

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

http://mad.walla.co.il/archive/461701-5.Xxx

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

דון פוטיאונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

5. GUTE Member

סאאקשווילי טעה והוא משלם על זה עכשיו. כאשר אתה פועל בצורה מסויימת, אתה צריך לנסות ולחזות את התוצאות, במיוחד אם אתה ראש מדינה.
    זה שרוסיה מחרחרת מלחמה זה ידוע, אצל פוטין אין דבר כזה רוסיה, אצלו בראש חיה ובועטת ברית המועצות. לאור המתיחות הרבה שהייתה בזמן האחרון (לפני פרוץ המלחמה) בין גיאורגיה לרוסיה, סאאקשווילי צריך היה לדעת שבכל מהלך שהוא עושה, הוא מסתכן בפעולה צבאית רוסית ובפגיעה מהותית בהיות ממשלת גיאורגיה ריבון על שטחה.
    עכשיו, אלהים יודע היכן זה יעצור.

6. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

עושה רושם שהרוסים לא יעצרו עד שלא יכוננו שם משטר בובות, מעציב לראות שהמערב לא עושה כמעט דבר בשביל לעזור לגיאורגים, הייתי בטוח שהנפט יעשה את שלו בשביל להזיז משהו אצל המערב.

7. cazzo Il Capocuoco

השאלה איזה "גרוזיני" ישימו בשלטון, ואיך סאקאשווילי יגמור...

הימורים? כלא? גלות? מוות? בקיצור זאת תהיה בלארוס 2, אחרי לוקאשנקו הנוראי, עכשיו עוד דיקטטור.

נערך לאחרונה ב: ‏12/8/08
  8. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריקי, את אינך טועה, פשוט כי את לא יכולה לטעות. את נתונה בסערת רגשות עזה, פחד מתערבל בכעס, כאב במירמור, איני יכול להעמיד אותך על טעותך, איני יכול לנהל איתך דיון. דבריך כאן הם מאסות של זעם, ורק כך אוכל להתייחס אליהם. בהתאם הם מסולפים, חד צדיים, חריפים, ערסיים ואטומים. אני אינני נמצא במקומך, אבל אני מבין אותך, יש חלקים ממני שאפילו מכבדים את ההזדהות שלך והדאגה לקרוביך, לכן אני יכול לעלות בדמיוני אותך זועפת, כשפניך ארגמן, יין אדום, אגרופך קמוץ, עייניך פקוחות אך נראות כשני סדקים. את כותבת, את זועקת מכאב. זו הסיבה שבקלות דעת הרשתי לעצמי לדלג על הזלזול שלך בי, על ההתנשאות מלמעלה, על הביטול. זה לא דיון, ואם כן אז הוא חסר טעם, ואין סיבה להמשך בו, אלא אם תתעקשי, וכאשר אני כותב תתעקשי אני לא מתכוון להתעקשות שתוריד מכבודך, אלא פשוט תהיה ספציפית, אם את אומרת שאני טועה, תעמידי אותי על טעותי, הצביעי במדוייק היכן הסדק ואל נא שפכי עלי דלאי של חמה ושצף של כאב. אל נא תסתרי את דברי על מאבק של מעצמות שרק לחישה עליו יכולה להרעיד עולמות בסיפורי תיירות. זה לא רציני.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/8/08
  9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפני שאתה מעמיד אותי על טעותי, הראה נא, בבקשה היכן ציינתי זאת.

אתה כותב שאנני יודע, שאני לא מבין, אבל פרט לזרוק האשמות על רוסיה, אתה לא מוצא דרך לסתור את דברי. אז נכון, כפי שגם אני ציינתי לא פעם, רוסיה רחוקה מלהיות פרח השלום ובקלות אפשר להאשים אותה, לגדף אותה ולהחפיש את שמה ושל מנהיגה, אבל עד שלא תוכיח שטעונתי שגם המערב וגם גיאורגיה אשמות בכך באותה מידה, דבריך הם שצף של זעף בדיוק כמו של ריקי ולא טענות רציונליות המנסות למצוא את האמת.

10. Gass12 Member

בהודעותיך הקודמות כתבת שגיאורגיה מדכאת או מנסה לדכא עצמאות של לאום.
    כיצד הגעת למסקנה המלומדת שמדובר בלאום שזכאי לקבל הכרה כעם או כמדינה?
    למה לא לקרוא לו מיעוט בדלני שנוקט בדרכי טרור שנים על שנים. מיעוט מאפיונרי שנוקט באמצעי הפחדה ופשע סחר בסמים ופרוטקשיין באיזורי המחייה שלו? מיעוט אשר מוציא את הנשמה בפינצטה לגיאורגיה
    על מנת שזו תכיר בו ותעניק לו עצמאות?

הראה לי בבקשה החלטה אחת של האומות המאוחדות המכירה באיזורים אלו כמדינות?
    מחר הערבים בגליל יחליטו שהם רוצים עצמאות ויטילו עלינו אימים בכבישי הצפון.. מה אז? גם אז תתייפייף
    ותטען שאנחנו מדכאים את רצונם לעצמאות?בעצם למה שלא נעניק עצמאות גם לבדואים שבנגב?
    הרי גם ככה הם בונים היכן שבא להם גובים פרוטקשיין. פורצים מידי לילה לעסקים ברחבי הנגב.
    ממילא הם לא נשמעים למשטרה או לאמצעי אכיפת החוק. יודע מה? למה שלא נעניק עצמאות לאתיופים
    שאוכלים חרא במדינתינו המקפחת אותם.
    בעצם אני רוצה גם מדינה למזרחיים הדפוקים הרי שנים מקפחים אותנו בכל המישורים ובעיקר בפלייליסט
    של גלי צה"ל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

אל תסתתר מאחורי הררי מילים יפות אם יש לך טענות אמיתיות זה המקום לטעון אותם.
    שטח המריבה הוא הרבה יותר גיאורגי מאשר רוסי.רוסיה התערבה בבוטות רק בגלל פוטין והמגלומניה שלו.
    ועשתה זאת תוך הפגנת כוח מרשימה רמיסת החוק והסדר תוך פשיעה נגד העם הגיאורגי בלי חשבון.

נכון אני מודה אני לקחתי צד בויכוח הזה.לקחתי את הצד שלדעתי צודק. אולי אני נשמע לך סר זועם וזועף
    אבל לא כך הוא. כשאני מביע דעה אני פשוט נחוש והחלטי.כי אני בקיא בפרטים הקטנים וכמו כל ויכוח אני מכין את שיעורי הבית ואת טענותי אחרת? אני פשוט לא מתחיל אותו. אכן איני מסתיר או אפילו משתדל להסתיר את שנאתי העזה לאיש הזה פוטין מקור הרוע הרשע וצרות העולם

בנוסף אני מודה שנשיא גיאורגיה הימר על המדינה שלו תוך הפגנת בורות מדינית מדהימה(וכאן אני תומך ומחזק את דברי ידידי גוטה(יפתח)).מזה מספר חודשים אומר הנשיא מעל כל במה אפשרית שרוסיה מתכננת
    לפלוש לארצו. אז למה להרים להנחתה לפוטין??? טיפשות !חבל!.לדעתי המערב לא יזיז ביצה בשבילו כי בוש שוהה זה זמן רב בקייטנת סוף עונת המלפפונים ולא יכניס את העולם לסיחרור .

11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ידידי, אתה לא מתייחס למה שאני כותב, אתה שוב פעם שופך טונות של כעס על הצעד הרוסי בעוד שאני לא מנסה להגן עליהם, אלא להכניס, ובצדק, לתמונת האמת, את גיארגיה והמערב. איפה היתה התקשורת המערבית כאשר גיארגיה, ימים אחדים לפני הכניסה של הצבא הרוסי מחקה כפרים שלמים של אסטים מעל פני האדמה, איפה היית אתה וריקי, כאשר הגיארגים רצחו ילדים וזקנים, במה שיש הקוראים גם שואה, ואת כל זה הם עשו בנשק מערבי, בהוראה מצד המערב. אז נכון שרוסיה נכנסה לשם לא תחת דגל השלום, למרות שאחוז לא קטן מהאסטים מחזיקים בדרכון רוסי, אלא בכוח האינטרסים שלה, השאיפה לשמר את ההישגים האימפריאליסטיים, כדי לזכות בחזרה בהשפעה ובאחיזה הפוליטית והכלכלית באיזורים אלו, אבל בדיוק כך התנהגה ארה"ב בעירק וביוגוסלביה.
    שוב, אני אחזור לראשית דברי. מדובר במאבק של מעצמות: רוסיה והמערב, מאבק על השליטה במזרח אירופה ומרכז אסיה, מקומות שהמערב השתלט עליהם לאחר פירוק בריה"מ, זה מאבק על השליטה בצינור הגז. אבחזיה היתה תחת השליטה האימפריה הרוסית ובהמשך סטאלין שיך את האיזורים הללו לגיאורגיה, בעוד שהעם המקומי כבר אז התנגד ודרש עצמאות. המערב מעודד את גיארגיה לדכא את העצמאות של המיעוט, כיוון שהם יודעים טוב מאוד שהאסטים מאז ומעולם היו פרו-רוסים והם מבינים היטב שברגע שאבחזיה תופרם מגיאורגיה היא תהיה תחת חסותה של רוסיה, ואלה נוגדים את רצונו של המערב.
    נשיא גיארגיה עשה כפי שהמערב דרש ממנו, מבלי כל מחשבה, הוא עשה שריר לרוסים וחשב שבאמת למערב אכפת ממנו, אז בעוד בוש סועד עם פוטין בביג'ין הגיארגים נשארו לבד, כי לא באמת אכפת מהם למישהו, כפי שכבר כתבתי אלה מאבקי כוחות בין מעצמות, מאבק אינטרסים, כוח, מעמד, כסף, שליטה. גיארגיה נכנסה באמצע, כי כמו ריקי חשבה על תיירות, אבל לא הבינה שהיא סה"כ כלי. אגב, פוטין אומר שלא פעם הזהיר את ארה"ב והמערב שאם הדיכוי של גיארגיה ימשך הם יצטרכו להגיב, אבל לאף אחד במערב לא היה אכפת". בדיוק שפרט לתגובות שיראו יפה בעיתונות הם לא עושים כלום.

12. Riki Member

אורי, אתה בוחר להציג אותי כנחורה ששרויה בעודף סנטימנטליות וחוסר רציונליות מובהקת ובכך להציג את דעותיך כהגיוניות יותר ממה שהם באמת, תנסח את זה בכל דרך אקדמאית שתרצה אבל העובדה היא שאתה מדבר על דברים שהידע שלך בנוגע לנושא הוא שטחי עד תפל לגמרי.

אני רוצה להבין מדוע אתה בוחר להסיק או להכניס לי מילים לפה ליתר דיוק בדבר גאורגיה ? אתה בכלל בחרת להתדיין איתי על אמת או להציג את הסוגיה כפי שהיא מה דעתי על מדיניות ממשלת גאורגיה ?
    אז הרשה לי להגיד לך שאני חושבת שכל האקט הנ''ל והמלחמה כביכול שגאורגיה קידמה היה טעות אחת גדולה ואווילית. אני חושבת שראש ממשלת גאורגיה עשה את הדבר הגרוע מכל, יהירות.
    באותה נשימה אני רוצה פשוט למתוח קו אחד גדול על כל מה שאתה אומר בנושא כי ככל הנראה התסריט שיצרת לך בראש הפך לסרט הזוי במיוחד.כל זה ועוד בשום פנים ואופן ותקשיב לי טוב, לא מצדיק במאומה את התנהלות שלוחת הרסן של רוסיה.
    אתה מדבר על טבח של גאורגיה בלי להבין בכלל איזה שטויות אתה מדבר. יש לך מושג בכלל כמה גאורגיה ספדה מהם במהלך השנים האחרונות ? יש לך מושג איזה רציחות ופעולות טרור מכוונות גאורגיה ספגה ? יש לך מושג כמה ילדים נשים וגברים גאורגים נרצחו כשההפשע היחיד שלהם היה לחצות את השביל הסמוך לגבול ? אין לך מושג בשיט ואתה ממשיך לדבר שטויות שרק מקוממות אותי. אתה מאשים את מדינת גאורגיה שיצאה להילחם בטרוריסטים, פשוט כך.
    אתה יודע מה, במידה ולמדינה אין זכות קיומית להגן על עצמה מפני מפגעים שטובחים ורוצחים את תושביה אז כבר אין לי מה להגיד יותר בנושא. במידה והיית יודע במקצת מה קורה שם במהלך השנים לא היית פוצה בכלל את פיך, אני מרשה לעצמי להתדיין בנושא מכיוון שאני מכירה את הנושא מאוד טוב ומקרוב.
    גאורגיה סבלה שנים רבות והשיבה מלחמה, מיותר לציין את העובדה שגאורגיה ספגה מתוך אנשים וחבל ''ארץ'' שבמציאות שייכים לה.
    בורות.

13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריקי, את יכולה להתקומם כמה שאת רוצה, אבל העובדה שיש לך קרובים שם לא אומרת כלום בנוגע לידע שלך וכמו כן בנוגע לידע שלי. הסיבה שאותם, כפי שאת מכנה אותם "טרוריסטים" ביצעו פעולות אשר ביצעו, היא כיוון שאותו חבל ארץ בשום אופן אינו רצה להסתפח לגיארגיה, ואילו נשיא גיארגיה בהוראת המערב סירב בכל אופן לשחרר אותם לעצמאות או במילים אחרות, לשליטת הרוסים. בהודעתך המסולפות את לא ציינת פעם אחת שעד סוף שבוע שעבר נחתם הסכם הפסקת אש בין הבדלנים האסטים לבין ממשלת גיארגיה, רק מה שגיארגיה לא רק שהפרה את הפסקת האש, אלא הגיבה בצורה ברוטאלית ופשעה נגד האונושות. הם רצחו בדם קר 2000 אסטים שרובם בוודאי היו חפים מפשע, חלקם הגדול היה זקנים וילדים. רק לאחר מכן, ולא לפני, רוסיה הגיבה ונכנסה למערכה. נכון, כפי שכבר צייתי, רוסיה עשתה זאת מאינטרסים שלה, אבל היא לפחות פועלת נגד נקודות אסטרטגיות ואילו את "הטבח" שמתארים כה יפה בתקשורת המערבים כשל הרוסים ביצעה דווקא גיאורגיה כמה ימים קודם לכן. זה שגיאורגיה ונשיאה חשבו שהם יכולים לקדם אינטרסים של המערב אל מול אלה של הרוסים כי חלמו שיש להם גב, הם טעו, אז נכון שרוסיה מנצלת את המצב כדי להחזיר לעצמה שטחים נכון שהם הכינו את הקרקע, אבל את הטבח ביצעה הממשלה של הקרובים שלך, הם אלה שחשבו שהם יכולים אל מול הצבא הרוסי במקום להיתעסק בתיירות, עכשיו הם משלמים.
    שוב, אני לא בעד, אבל כל עוד תציגי את המצב חד צדדי, את משקרת במצח נחושה.

14. Riki Member

שוב חוזר הניגון, אתה שוב מסלף את האמת ומציג אותה לפי איך שאתה רוצה.
    גאורגיה לא פצחה באש ראשונה וכל זה התקיים לאחר שהמשיכו היריות והרציחות. כל עוד אתה בוחר להתעלם מהעובדה שגאורגיה לא פעלה מנגד רק לאחרי שהתחילו הפגיעות כנגד תושביה אין לי מה לדבר איתך יותר.
    תבחר איזו אמת שאתה רוצה אבל אני אישית מודעות לאיך הדברים קרו ובאמת.
    גם העובדה שגאורגיה נתנה להם 72 שעות להפסקי את הירי לכיוון גאורגיה לא עזר, כשהירי נמשך רק אז גאורגיה נכנסה להילחם.
    זה שיש לי שם משפחה זה אומנם לא טאבו אבל עצם העובדה שפה בבית מידי יום אנחנו עוקבים אחרי כל המתרחש כן מוציא אותי מאותה העלטה שאתה חש שאני נמצאת בה.

תגיד שגאורגיה התחילה לרצוח ללא סיבה ורק בגלל עניין של אקט לא ברור, אבל האמת היא שהפעולה נ''ל התרחשה על מנת להגן על התושבים.

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

את מציגה את "העובדות" מעיניים של תושבים גאורגים כמו שהם רוצים לראת את זה בדיוק כמו שאת מציגה את "העובדות" בסיכסוך הישראלי פלסטיני, דרך המשקפת שלך, היינו רק צד אחד שהוא לא בדיוק האמת בשטח.