רוסיה-גיאורגיה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏10/8/08.

1. RubberSoul Member

מה שמטריד אותי,זה שבישראל עסוקים על לחיצת יד של ישראלי מאמן נבחרת רוסיה עם איראנים,ועל שלום.
    ובמקום ללחוץ ידיים,הגיע הזמן שהרוסים עצמם יסתכלו על עצמם.

מוות למנהיגים הפאשיסטים,המנהיגים הקומוניסטים,ושאר המנהיגים שגורמים כ"כ הרבה סבל בעולם בכל ההיסטוריה.פשוט מגעיל לחיות במצב כזה.איכ.

2. ראול Member

אין לי כח להתמודד מול דמגוגיה זולה. רוב הדברי םשאמרת פה ואתה צודק בהם, לא רלוונטיים כי הם לגיטימיים. שאר הדברים הם פשוט לא מעניינים, אתה שם דברים בפיו של פוטין ומדבר בשמו? בוגר מאוד. טוב נו, תכוון את הוויכוח שלך לאנשים פחות עצלנים. אני הולך לישון.

ארתור, כולו תכלת.

3. Alejandro Rodriguez Member

אני סתם רוצה להבין... שאתה אומר "אמריקאים", אתה מתכוון לאזרחים או לממשלה/צבא?

4. דנידין Member

בגלל שלא בתרבויות עסקינן, אז תבין לבד שכל הדברים מן הסתם מכוונים לחלאות שיושבים למעלה. העם והעובדים לא אשמים בצורה כה ישירה באף מקום לשום מלחמה, השלטונות ובלי ההון כן.

5. cazzo Il Capocuoco

מה שמעניין את בוש ואת פוטין זה הבהלה לנפט ולגז. כידוע האמריקאקים פתחו מלחמה גם בגלל הנפט בעיראק.

6. Riki Member

כמה שטויות מכל כך הרבה אנשים פה שזה מדהים. במידה ואתם סופגים את הבקיאות כביכול שלכם מהתקשורת נטו אז הרשו לי להגיד לכם שאין לכם מושג בגרוש.
    לפותח הטופיק, אתה אומנם נוטף עצבים כשאתה כותב אבל בדבריך יש המון אמת, עצוב שכך.
    בוא נתחיל מזה זשהו שטח ששיך לגרוזיה בדיוק כפי שפריז שייכת לצרפת ובדיוק כמו שלונדון לאנגליה.
    במידה ואין לכם מושג בשיט מדוע כל זה התחיל אז עדיף שלא תדברו, יש למישהו מכם בכלל מושג מה קורה שם בחודשים האחרונים שלא נדבר על שנים ? בתור אחת שהיא חלק מכל זה וגם אחת שיש לה משפחה רחבה שעוד גרה שם, הרשו לי להגיד לכם שגאורגיה ספגה המון מהם במהלך התקופה האחרונה, הקבינט הגאורגי ניסה להגיע להסדר למען הסדרת שלום התושבים במשך תקופה ארוכה מידי, כל היריות והפגיעות שהיו מצידם לעבר הגאורגים נספג ונספג עד שהגאורגים הציבו תנאי, או שתפסיקו או שאנחנו ניכנס ונגן על התושבים שלנו בכל מחיר.
    כולכם מבלבלים את השכל על טבח של גאורגיה, יש לכם מושג על כמה דברים גאורגיה שתקה במהלך השנים ? על איזה רציחות ופגיעות ? בוא נראה את גרמניה שותקת למשל במידה ומהגבול הצרפתי יורים במשך שנים על התושבים.
    רוסיה נכנסה למלחמה שאין לה זכות לקיים אותה, הטבח שהם עושים כבר חרג את גבולות הפרופורציה. לרוסים יש אינטרס אחד והוא שווה לבריון שרוצה להפגין את החוזק שלו.

גאורגיה נסוגה כי הסיבה ללחימה שלה לא היה לטבוח בהם, האינטרס היה להשליט סדר. פשוט בושה וחרפה שבימנו עדיין מתקיימים כאלה דברים, לחשוב שאני הייתי אמורה לנסוע לשם עוד פחות מחודש ועכשיו הכול הרוס, יותר עצוב שאף אחד לא שם זין על התושבים שם.
    גאורגיה הפסיקה להילחם, הם לא טיפשים הם מודעים לכמה עוצמה יש לרוסיה ועדיין רוסיה ממשיכה... עכשיו תגידו לי אתם למה אין אף אחד שעושה מאמץ קטן להפסיק את זה ?

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריקי, את חושבת שאת מכירה הכל, אבל את טועה. את מבססת את דעתך מהתבוננות בתמונות הקשות, אבל מתקשה לדמיין שאלו רק השלחות זוטרות עבור המאבקים האמיתיים שמתרחשים בחדרים ממוזגים עם מנהיגים שלא מקמטים את חליפות הארמני. המערב נמצא בבעיה, כייון שמקורות הנפט המרכזיים נמצאים בידיים לא שלהם. את באמת חושבת שארה"ב יצא למלחמה בעירק מתוך דאגה לעם המקומי... רוסיה היא אחת המדינות העשירות בנפט וגז, אבל יש צינור אחד מרכזי שעובר דרך גיארגיה אל המערב, לכן למערב מתעקש כל כך שגיארגיה תהיה בצידם, כי אם יחזרו לחסותה של רוסיה ויעשו כרצונה, המערב יכול לשכוח מהצינור שעובר דרכה, וכך רוסיה תוכל לשלוט בשוק הנפט כרצונה. לכן מגיעים מנהיגי המערב כמו בוש, פעם בשנה לגיארגיה ומבטיחים הבטחות בנוסח "אני אעשה ממך מלכה!" או במציאות כניסה לנאטו ולאיחוד האירופי, הכל בתנאי שתמנעו מאוסטיה עצמאות, על מנת שזה יקרה, הגיארגים צריכים להפעיל כוח ואלימות וזאת הם עושים בעזרת הנשק שהמערב (בעיקר ארה"ב, אבל גם ישראל למשל) מספק להם. כן! המערב מספק נשק כדי שגיארגיה ידכעו עצמאות של לאום, רק כי זה נוגד את השאיפות של רוסיה, מה שהופך את הרוסים והגיארגים ליריבים, מה שמבטיח למערב שצינור הנפט שעובר בגיארגיה ימשיך להזרים להם נפט.
    ולשאלתך, למה המערב לא עושה מאמץ כדי לעצור את זה, כי יש לו אינטרס שהמתח בין רוסיה לגיארגיה ימשך. האנשים שנהרגים שם, הם חסרי חשיבות.

שלא תבינו לא נכון, אני לא מצדד ברוסיה, יותר מכך, אני מוכן להסכים איתכם שהיא רעה, אבל חשוב לא להיות תמימים ולהאמין לתקשורת המערבים הסובייקטיבית ובעלת האינטרסים המובנים, גם גיארגיה, המשמשת המיראונטה של המערב, וגם המערב רעים בדיוק באותה מידה. מה שפחות או יותר מחזיר אותי לעמדה הריאליסטית שחידדתי בטופיק הפוליטי של האולימפיאדה, הבעיה היא שכולם רעים, כולם אגיאיסטים בעלי אינטרסים שפלים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/8/08
  8. Riki Member

קודם כל, אני לא מבינה מה זאת ההרצאה הזאת, אתה באמת חושבת שאני לא יודעת את כל מה שאתה רושם ויותר מזה ?
    אורי, תחסוך ממני את זה, כל ילד כבר יכול לדקלם לך בעל פה את מה שרשמת זה לא סוד זה משהו שידוע במשך שנים, רוסיה יותר מפעם אחת רצתה להפוך את גרוזיה לזונה הקטנה שלה.

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון, ולכן היא אינה טובה יותר מהמערב שכבר הפכה את גיאורגיה "לזונה הקטנה שלה".

אבל את זו ששאלת, למה אף אחד לא עושה מאמצים להפסיק את זה. ממי את מצפה שיפסיק את זה?

10. Riki Member

תסלח לי אורי אבל אתה סתם זורק מילים באוויר, עצם העובדה שגאורגיה לא הולכת בשערי גן עדן הרוסי לא אומר שהמערב מנצל אותה, הראשונה שיוצאת מרווחת מכל זה זאת גאורגיה עצמה, גאורגיה כבר שנים מנסה להשתייך ''לאליטה'' ועל ידי זאת לפתח את הכלכלה והתיירות במדינה... מי אמר לך שאין בזה אינטרס גאורגי ושהיא נמשכת על ידיי חוטים ? גם סיבה נוספת הייתה שלא יקרה מה שקורה עכשיו.

11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממתי התעקשות על דיכוי לאומנות זו אסטרטגיה שמפתחת כלכלה ותיירות? כל מדינה אשר עשתה צעדים דומים לעבר "האליטה" כפי שאת קוראת לזה, נאלצה בהוראת נאטו לוותר על לאומים ועל אדמות, כמו שקרה למשל בסרביה ומונטנגרו. לפי הניתוח הרציונלי, גם גיאורגיה היתה אמורה לוותר לאסטים ןלשחרר אותם לעצמאות, אלא שכאן נכנסים לתמונה אינטרסים מערביים, אותם הסברתי בהודעה שאת קראת לה "משהו שכל ילד כבר יודע". ולכן בפועל הנסיון של גיארגיה להיכנס "לאליטה" הזו הינה דרך עמידה בדרישות המערב, גם אם אלה נוגדים את רוח נאטו והמטרה העיקרית שלהם זה שמירת אדמות גיארגיה תחת צל המערב ולא "כוח הרשע" של רוסיה.

12. cazzo Il Capocuoco

שמע, פה אין ויכוחים אקדמים. לילדה יש חצי משפחה שמה וזה כבר בכלל בכלל לא נעים. פה המקלדת מקבלת נוסח סובייקטיבי רגשי.

13. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים איתך, הרגשות תמיד מונעות חשיבה צלולה ורציונלית, לכן אני בספק רב אם אצליח לשכנע אחרת, אבל עקב העובדה שיש פה רבים אחרים שקוראים את הדיון אני מחוייב לעצמי להציג את המצב כפי שהוא נראה לי כאמת.

14. Riki Member

אורי, אתה מבין בנושא הזה פחות ממה שאתה חושב. בוא נתחיל מזה שבמידה ויש שני אופציות רוסיה או הצטרפות לנאטו, הבחירה הטבעית והנורמאלית מבין השניים היא ללכת על האופציה השניה.
    לפני שאתה בכלל כותב על גאורגיה תתחיל לברר על הנושא קצת יותר. מהרגע שגאורגיה הביאה נכונות להצטרף לנאטו הכלכלה רק התפתחה, הגיעו הרבה משקיעים לגאורגיה והתחילו לצוץ שם יותר ויותר מלונות והתירות משגשגת בשנים האחרונות. לכן אין לי מושג למה אתה בא וטוען שאין לזה השפעה.
    אין לי על מה להתווכח במידה ואתה באמת ותמים לא מודע לעובדה שגאורגיה נהנת בשנים האחרונות מכלכלה משגשגת (הכול באופן יחסי כמובן, יש לה עוד הרבה לאן לשאוף כדי לפתח כלכלה חזקה ומולחצת, אבל הם בהחלט פעלו למען זאת) בזכות ה''אליטה''.

מההיבט השני, לא אמרתי ההפך ממה שאמרת, אני בדיוק כמוך מודעות לאינטרס הרוסי והיבט הנפט בסיפור, אני פשוט לא מבינה מה פתאום הבאת את זה לנגד התגובה שלי שבכלל דיברה על היריבות בין אסטייה לגאורגיה ובכלל לא באה מנגד לאינטרס הרוסי בסיפור ומדוע זה כביכול סותר את הטענה שלי שמה שקורה שם הוא טבח של רוסיה ? נראה לך באמת שיש מישהו תמים שלא יודע מה רוסיה מנסה להשיג בכל הסיפור ? הם הרי ירצחו עם שלם בשביל שהאירופאים והאמריקאים לא ינשפו לה בתחת.
    הסיטואציה בין אסטייה לגאורגיה לא צריכה לגרור שום תגובה רוסי, במידה ורוסיה החליטה לפעול ככה האינטרס העולמי הוא לדאוג שדבר כזה יפסק. תאמין לי שכל מדינה בעולם וכל מעצמה מודעות לכוח וההרתעה שרוסיה מפזרת על חשבון גאורגיה.

נ.ב- אורי, לא כל מי שרואה את הדברים בצורה שונה ממך עושה אותו ישר ללא מבין או לטועה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/8/08
  15. Gass12 Member

גם ריקי וגם אתה אורי מעוותים את האמת ויש לי יסוד סביר להניח שזה נובע מחוסר ידיעה.
    זה מזכיר לי בדיוק את הויכוח עם הערבים הישראלים כאן בפורום ברגע שהם כותבים שאנחנו גירשנו אותם
    מאדמותיהם פתאום אתם נאלמים דום ואין לכם תשובות. ולמה?? כי אתם פשוט לא יושבים ללמוד את ההיסטוריה של העם שלכם.

לגבייך ריקי ברגע שאורי תוקף את עמדתך .ציפיתי לפחות במינימום שתעמידי אותו על טעותו.
    ותאמרי לו שאבחזיה שייכת היסטורית מאז ומעולם לגיאורגיה.
    אותו כנ"ל הדברים אמורים גם לגבי אוסטיה.
    מה לעשות שגם איזור זה ככל עמי האיזור עבר כיבושים רבים והמון "ידיים".
    זכותם המלאה למשול בחבלי ארץ שלהם, אלא מה. רוסיה שכבשה את גיאורגיה ואת כל האיזור במה שידוע כ..
    מלחמת הקווקז. אורי אני יודע שאתה אוהב לקרוא לכן תמצא הסתלבטות מדהימה של הסופר הרוסי
    אלכסנדר פושקין על הכיבוש הרוסי בספר "האסיר הקווקזי".

ברגע שגיאורגיה קיבלה בחזרה את עצמאותה אך טבעי הדבר שרצונם למשול בכל שטחי המדינה.
    אלא מה?הרוסים מחרחרי הסכסוכים המדנים והמריבות דחפה את האוכלוסיה המקומית שמבחינה דמוגרפית
    הרוב הוא גיאורגי(היה לפחות).לא לקבל מרות. הסיבוב הקודם של המלחמה הארוכה הזו היה ב93
    עת גורשו מאות אלפי גיאורגים מחבל ארץ זה.

אז עכשיו ניתן לשאול האם הייתה לגיאורגים זכות מוסרית/מדינית להתחיל את המהלך שהתחילו בו??
    זו שאלה פתוחה . אבל השאלה העיקרית היותר חשובה היא למה לעזאזל רוסיה דוחפת את האף
    נדמה לי שהתשובה ברורה הייתי מגדיר אותה שאלה רטורית..
    מבחינתי יש תשובה אחת ויחידה רוסיה בראשות פוטין היא מנהיגת ציר הרשע האמיתי.
    היא אחראית במישרין ובעקיפין לכל המלחמות בעולם נקודה!!!!!!!
    וכשהיא מתערבת היא עושה את זה תוך כדי הפרות ברורות של זכויות האדם. ושבירת קודים בינלאומיים.

נערך לאחרונה ב: ‏11/8/08