רוני לוי הורס את מכבי חיפה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י AFC AJAX, ‏2/12/03.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה הוא מספסל אותם?
    1.כי הם לא משחקים טוב
    2.כי הוא רוצה לתת לנוער יותר הזדמנויות..
    זה לא רק ה-3 האלה..
    יש גם את אושרי גיטה שכנראה יקבל צאנסים ואת ערן לוי שצריך לחזור מפציעה

ואל תשכח שיש 2 זרים חדשים וצעירים..

וזה לא שאני מצדיק את רוני לוי..הוא עד עכשיו גרוע..אבל יש לו סיבות מקלות..

2. AFC AJAX Member

למה הם משחקים טוב?
    כי הם צריכים זמן להתרגל, מאמן צריך להאמין וולכת עם הרכב זמן מסווים לא לשנות הרכב פעמיים בשבוע, אם השחקנים למרות שהם עוברים תקופה קשה של הסתגלות, יראו שהמאמן תומך בהם זה יבוא מעצמו שהם יתחילו לשחק טוב....

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק..אלה הטעויות של מאמן צעיר כמו רוני לוי..
    מקווה שהוא הבין והפנים את זה ובעתיד הוא יפסיק לעשות משחקים.
    אבל גם השחקנים צריכים להבין שהם צריכים לתת יותר.

4. ג'רי בית הלוי Member

אתם כולכם שוכחים דבר אחד.
    גם ניר קלינגר היה מאמן צעיר וחסר ניסיון לפני שהוא קיבל את הג'וב הזה. מאמנים מהסוג הזה הם בהחלט מאמנים מוכשרים, אבל לוקח להם קצת זמן להסתגל ושיסתגלו אליהם. מתי מכבי התחילה לשחק כדורגל? מחזור 14. גם מכבי חיפה תחזור להציג את היכולת שלה בכמה מחזורים הקרובים, האנשים במדינה הזאת חייבים לתת קצת אוויר לנשימה למאמנים, לא יתכן שכולם יהיו יובל גפני קטנים.

5. AFC AJAX Member

ניר קלינגר לא הרג את השחקנים שלו, לא החליף הרכבים כל שבוע, הוא רץ עם הרכב מסויים זמן מה עד שהצליח הקנה ביטחון לשחקנים, למשל אז עם נמני הוא סיפסל אותו ורץ עם אותו הרכב שבועות עד שהצליח.

6. אורן04 Member

אח... בני, מתי תהיה כבר בנאדם...

למכבי חיפה יש 4 שחקנים שהם בהחלט מהטובים ביותר בליגה - באדיר, זנדברג, טל ורוסו. אלה ארבעה שצריכים לפתוח כמעט בקביעות לדעתי.

מהנוער כרגע יש לנו 2 שחקנים בהרכב - דקל קינן הבלם המצויין, ואיתן עזריה.

הבעיה היא בשתי עמדות - חלוץ, וקשר אחורי. בריטס יכול עוד להשתפר כקשר אחורי, אבל כרגע מה שיש בחוד זה לא מספיק, וגם הקישור האחורי לא מספיק טוב.

ועדיין, אם בריטס וקטן ישלימו את ה-11 של מכבי חיפה, יחד עם רביעיית ההגנה ורביעיית הקישור שציינתי, מכבי חיפה בלי ספק בעלת ההרכב הטוב בליגה.

נקווה שרוני לוי ייצב הרכב קבוע במהרה, ושיביא שחקן או שניים לחיזוק, ועם קצת מזל נצא לדרך חדשה וטובה.

7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

קלייברט, בוא אני אסביר לך במה מדובר, "ערב ספורט עם גדי נס" זו תוכנית כל כך עלובה שממציא הרדיו מתהפך בקברו וחושב לעצמו שאם הוא היה יודע שתהיה תוכנית כזו הוא לא היה ממציא את הרדיו, בכל אופן עכשיו ברצינות- בכל ערב מכריז המנחה המעצבן גדי נס ש"הערב יש לנו תוכנית חמה במיוחד" ואם לי ולאבא שלי יוצא לשמוע את המשפט הזה אנחנו מתפוצצים מצחוק, זו תוכנית ממש לא מקצועית שרק "מחפשת דם", כלומר רוצה לעשות פרובוקציות, והיא הרבה פעמים עשתה דברים לא במקום שאח"כ הייתה צריכה להתנצל עליהם (מכבי חיפה כבר החרימו את התוכנית כמה פעמים, ועכשיו הם עדיין בחרם לדעתי).
    זה היה להסביר לך ולשאר הלא חיפאים כאן מדוע ברדיו החליטו על "מבצע החזרת החיוך של רוסו" חחח.
    בכל אופן בחזרה לנושא, אני חושב שאורן אמר פה דברים נכונים, בריטס פתח את העונה ממש טוב ובמשחקים הראשונים לא היו עוברים אותו והוא היה מתקל מצויין אבל לפני כמה משחקים הוא נכנס במישהו ונפצע ואני חושב שהוא קצת חושש בגלל זה, בכל אופן עכשיו הוא בתקופה לא טובה.
    בקשר לדקל קינן, הוא ממש מפתיע לאחרונה במשחקים טובים, הוא ללא ספק כבר לא הילד המפוחד של שנה שעברה שנתן לאדו מנתניה צמד שערים על מגש של כסף בהפסד שלנו בקופסא 2:1. טוב, זה טבעי, בלם צעיר לאט לאט צובר את הביטחון שלו, לא משווה אבל טל בן חיים עשה בדיוק את אותה הדרך וגם הוא התייצב אחרי משחקים ראשונים חלשים ברמה טובה עד כדי הזמנה למבחנים בבלקבורן, אני מניח שעד סוף העונה קינן ובנאדו יהיו מרכז ההגנה הקבוע של מכבי חיפה.

8. AFC Member

אם באדיר אחד השחקנים הטובים בליגה, אז אפשר לסגור אותה עכשיו. רוסו משחק גרוע מאז העונה שעברה. זנדברג ואולי טל (כשהוא בכושר טוב), זה כל היתרון של חיפה על קבוצה כמו מכבי ת"א, למשל.

9. אורן04 Member

חחח בני העיקר באדיר נתן לכם בתחת במשחק הראשון השנה. ורוסו לא משהו נכון?... חחח... ברגע שהוא נכנס לכושר מכבי חיפה דורסת כל קבוצה.

אה ורקובה נדמה לי שאתה טועה, קינן לא שיחק ב 2-1 מול נתניה אלא אסי אברהמי.

10. שגיא Guest

לגבי כל הספקנים לגבי היחסים בין רוני לוי לרוסו.

היום, כשהועלתה שוב האפשרות שרוסו יעזוב ליוון, רוני לוי דאג להבהיר שהוא רוצה שרוסו יישאר בחיפה עד סוף העונה הנוכחית. כרגע ממש לא ברור איפה העניין הזה של פנא-רוסו עומד בדיוק....שומי, אגב, לא רצה להגיב.

ונחזור לנושא עצמו, היה מישהו שהשווה פה את מכבי ת"א של השנה שעברה ואמר שמכבי לא החליפה הרכבים, אז בוא אני אחדש לך. קלינגר לא רק שהחליף הרכבים, הוא גם שינה כמה וכמה פעמים את שיטת המשחק ואסרטגיית המשחק שלו עד שמכבי ת"א הצליחה לשחק טוב, ובסופו של דבר אף זכתה באליפות.
    לגבי קינן, כבר ציינתי את זה, בשני המשחקים האחרונים שהוא משחק, חיפה לא סופגת, אני מקווה שימשיך בהרכב גם מול נתניה בשבת, מגיע לו. מקרה דומה היה במכבי ת"א, שמישאלוף ששיחק בשני משחקים, וקבוצתו לא ספגה, וכשהתבצע החילוף וברומר חזר להרכב, מכבי ת"א חזרה לספוג. קינן בהחלט מציג משחקנים טובים לאחרונה, ועזריה צריך לשחק ביותר בטחון, כי כרגע גם חרזי וגם ז'אנו, שני המגנים הימניים, פצועים.

11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

שניהם שיחקו, אני זוכר שאברהמי היה בגול הראשון ונכשל פעמיים בהרחקה אבל גם קינן עשה שם טעויות. אני כמעט בטוח בזה. בכל מקרה, במשחק הבא מול נתניה, בשבת, הוא יפתח.
    ובקשר לרוסו-פאנא וכל העסק, קשה להבין מה הולך שם, כל פעם נציג יווני אומר שהם בונים עליו והם מעונינים לרכוש אותו ואז מכבי חיפה טוענת שלא נעשתה פניה וחוזר חלילה...

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע למה הם חושבים שהם יכולים להביא את ג'ובאני אליהם
    עכשיו הם בוחנים את קינקלדזה ואם הוא ירשים אז בטוח רוסו לא יבוא.
    חוץ מזה שהם צריכים לשחרר זר אחד לפחות.

13. AFC AJAX Member

אי אפשר לדעת מה יהיה, יכול להיות שג'ובאני יעזוב בסוף,והתגובה של לוי היא תגובה לגיטימית אחרי שמעוניינים בשחקן מהקבוצה שלו, הוא חייב להגיב זו חובתו.

בנינו אם יציעו לו הרבה כסף...., נראה לי שג'ובאני יהיה נאמן לירוקים של היוונים מאשר לירוקים של חיפה(הירוקים=המזומנים לא הצבעים של הקבוצות).

14. ג'רי בית הלוי Member

שגיא, רוני לוי מתעב את רוסו עד עומקי נשמתו. היית צריך ללמוד ממקרה קלינגר-נמני שזה שמאמן מלקק קצת לכוכב בתשקורת זה לא אומר שום דבר, הוא רק אומר את זה כדי להרגיע טיפה את הרוחות, הוא מת שרוסו יעוף לפנא בחלון ההעברות הקרוב.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא קראתי את כל הדיון הזה ואני אתייחס למה שהבנתי מהכותרת.

יותר מדי קשים עם רוני לוי. להגיד שהוא "הורס" את חיפה זה מצחיק.

חיפה עם סיכוי לעבור את ולנסיה, מקום ראשון אומנם הרבה בגלל ששאר הקבוצות עלובות אבל עדיין מקום ראשון. וזה נכון שצריך לצפות ממכבי חיפה להרבה הרבה הרבה יותר וצריך להעביר עליו ביקורת אבל לא לתלות את ראשו כמו שהרבה עושים.