רוני לוי - הביתה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏26/8/07.

1. אנתוני שגיא Member

אני מסכים איתכם שהוא צריך לעזוב אבל מי יבוא במקומו?
    ותשכחו מעטר הוא לא יגיע

2. Raulito Madridista

תומר, אני חושב שעטר מוכן לאתגר והוא יכול להצעיד את מכבי חיפה להישגים ולכדורגל שמח כי סגל טוב יש שם, זה ברור.
    המינוס בראובן עטר שהעלת כאן הוא לא נכון. אולי הוא לא מסוגל להביא אליפות והוא מאמן מצויין במקום שיש גבול ציפיות ולמה שאפשר להביא.
    לאלון חזן באשדוד יש המון שחקנים נהדרים. הקבוצה משחקת כדורגל נהדר, אבל השחקנים בהתקפה של אשדוד הרבה יותר טובים משל מכבי נתניה. אתה לא יכול להשוות שחקנים כמו דוד רביבו שנוא קשר מצויין, הולצמן שיש באמתחתו למעלה מ-165 גולים בליגת העל, עידן שריקי החלוץ המצויין ויניב עזרן(שנה שעברה), לשחקן בודד שהוא באמת ברמה אחרת במכבי נתניה - שכטר ואולי גם ימפולסקי.

אני חושב שאם עטר ייאמן במכבי חיפה הוא יישחק בשיטה אחרת.

לא פוסלים זרים של קבוצה אחרי שני משחקים וכמה שפאוליניו נראה רע, זה עדיין לא אומר שהוא שחקן מרושל ועלוב. הבעייה הגדולה במכבי חיפה היא הקמצנות כרגע של יעקב שחר. הבעייה מבחינת רוני לוי זה הכדורגל הגרוע, כי עם שחקנים אדירים כאלו בקישור(למרות שאין חלוץ), הקבוצה צריכה להיראות הרבה יותר טוב.
    שחר לא מבין שחוקי המשחק השתנו ולא מגיב להתחזקות של בית"ר, לוי עד עכשיו לא פגע בינתיים בזרים לפי מה שנראה.
    אני חושב שצריך לחכות קצת עם פסילתו של רוני לוי. לטעמי, הוא לא יודע לבנות קבוצה, אך נחכה ונראה.

3. תומר22 Member

סבלנות. גם מנצ'סטר יונייטד פתחה רע את העונה, אז מה, אפשר להגיד שנאני וטבס הם כשלונות כי הם לא תרמו כלום ופרגוסון נכשל איתם. ודווקא קרוסה היה שחקן השדה היחיד שתיפקד אתמול.

אתה משווה בין עטר וחזן לגבי שני המשחקים הראשונים של העונה. אני מדבר על תפיסת עולם שלהם כמאמנים. גם בעונות קודמות שלו בנתניה עטר העדיף לשחק על כדורים ארוכים לחלק הקדמי, ליצור בלאגן בהגנת היריב ולקוות לטוב. חזן מעדיף את המשחק מרגל לרגל, עם מישהו שמנווט את המשחק בכל רגע ולא להסתמך על מקריות וכישרון אינדבידואלי.

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע מה לואיס פרננדז עושה,אבל הוא אמר שאין לו בעיה לאמן בקבוצה אחרת בליגה הישראלית.

והאמת לא חובה איזה מאמן תותח,העונה הזאת במילא הלכה,שיביאו מאמן שמקדם צעירים,אם העונה
    הזאת תהיה עונת פריצה של חמד,רפאלוב,מליקסון ומיימון אז השגנו הרבה מהעונה הזאת לעתיד.

לחיפה יש צעירים עם המון פוטנציאל,חוץ מהרביעייה שרשמתי קודם יש לנו גם את בן בסט ובוזגלו.

5. Fabio Junior Member

תראה, אלון חזן בא אחרי שמזרחי עבר לבית"ר מתפקיד המנכ"ל לתפקיד המאמן.
    בהתחלה חזן הלך על השיטה של מזרחי, אך לאט-לאט הוא עבר לשיטה קצת יותר התקפית, כי היה לו את הכלים. אם חיפה תסיים העונה מקום רביעי זה יחשב ככשילון, אם אשדוד תסיים רביעית זה יחשב מצידה כעונה מוצלחת מאוד. אשדוד נטולת ציפיות יחסית לחיפה. תאר לעצמך שחזן ההתקפי יגיע לחיפה, שם החלוצים המרכזיים הם תומר חמד ושלוי ארבייטמן, וקטן שמשחק גם כקשר. חיפה בנויה יותר כקבוצה הגנתית (ההפך משיטתו של חזן) ורק אם הוא יוצליח לעמוד בלחץ להפיק את המיטב ברנאטו, חמד וארבייטמן הוא יוכל להצליח בחיפה. נכון, חזן שיחק בעברו בחיפה, אך אין לו את הגיבוי שעטר יקבל מקהל של חיפה, וגם אם התוצאות יהיו לא טובות, יקח זמן רב עד שאוהדי חיפה ידרשו את ראשו של עטר, מה שיוריד ממנו הרבה לחץ. מלבד זאת, עטר קצת יותר מנוסה כמאמן ולפחות כיום מנתניה יש קצת יותר ציפיות מאשדוד, וזה עוזר לו (אני מניח) לצבור נסיון בדרך לקבוצה שמצהירה שהכוונותיה לזכות באליפות.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שאנחנו קבוצה הגנתית.
    ארביטמן,קטן,בוקולי,רוסו,רפאלוב וחמד זה לא הגנתי,אפשר לעשות המון התקפה איתם
    וגם רנאטו נראה לי קשר תוקף ככה שלא חסר.

אבל אתה צודק,עטר עדיף פי 1000 על כל מאמן.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא רק שרוני לוי מיצה את עצמו בקבוצה אלא הוא פשוט מפרק אותה במו ידיו כרגע. ההחלטה לשחרר את דירסאו יומיים לפני פתיחת הליגה היא שערורייתית, וזה חלק מהשטויות שנעשו בחיפה בתקופה האחרונה שלא לדבר על ההרכבים וההחלטות המקצועיות המטופשות שהוא לוקח.

רוני לוי לא צריך להמשיך בחיפה אבל מצד שני אני ממש לא אוהב את הפיטורים האלה שבקושי התחילה העונה.

8. Fabio Junior Member

תראה, החשקנים שציינת אכן שחקנים די התקפיים במקור, אבל לא לפי השיטה של לוי.
    מהמשחקים שראיתי בעונה האחרונה של חיפה, ראיתי שלוי משחק מדי פעם עם בוקולי כשחקן 50/50, ולפעמים נוטה בנסיון נואש להציב אותו באגף. (ראיתי רק פעם אחת, ושמעתי את שלמה שרף מתלונן על כך..)
    קטן משחק מתחת לחלוצים אז הוא חייב להיות התקפי, וארבייטמן וחמד חלוצים אז גם הם התקפיים, ובאשר לראפלוב ורוסו, רפאלוב באגף השמאלי ורוסו או מחליף של רפאלוב לעמדה זו או שחקן 50/50. ולשחק עם חלוץ אחד זה החלט מערך הגנתי.

9. refaelov26 Member

מכל השמות שהעלו פה הכי מתאים זה ראובן עטר וגם מה שנראה שהוא היחידי שאולי יסכים לבוא!

10. Ofek7 Member

רוני לוי הביתה ויפה שעה אחת קודם!
    העונה הזאת התחילה בדיוק כמו שהעונה שעברה הסתיימה: ק-ט-ס-ט-ר-ו-פ-ה-!-!-!
    הדבר היחיד שמחזיק אותו בחיפה זה ששחר מת עליו: "רוני לוי נשאר לא יעזור לכם" כאילו עושה לנו דווקא..
    למרות אהדתי למכבי חיפה, כן, יש לי משהו אישי נגד רוני לוי וזה העובדה שהוא ייבש את אח שלי חצי שנה בספסל (2004/5 עם הבאתו של אורי "רוברטו קרלוס" אוזן) ואז שיחרר אותו להפועל חיפה... לא רק אח שלי הוא קורבן של רוני לוי, גם מאור בוזגלו וגם דקל קינן בזמנו (הרבה מזל צריך בכדורגל ולדקל היה מזל לחזור לחיפה)
    הוא לא נותן צ'אנס לצעירים ולא פחות גרוע, מביא זרים שהם זרים לכדורגל (גונזאלבש בזמנו-600 אלף דולר, חורחה בריטס וכו' וכו') וגם עשה תרגיל מסריח לדירסאו...

תביא כל מאמן, רק תעיף תאפס הזה כבר נמאס!

נערך לאחרונה ב: ‏26/8/07
  11. Forever Green Member

איפה כולם היו כשלפני כמה שנים אמרתי רוני לוי הבייתה והתנפלו עליי בערך בכל פורומי הכדורגל בארץ?

כבר 4 שנים ברצף, רוני לוי הבייתה.

24.8.2004 - לא נשכח ולא נסלח.
    פושעי רוזנבורג לדין.

12. Sergio Ramos Member

מה דעתכם על עיסקה משולשת: רוני לוי למכבי תל אביב, ראובן עטר למכבי חיפה ואלי כהן שפוטר למכבי נתניה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/8/07
  13. Ofek7 Member

הלוואי!

אבל נתניה לא תשחרר את ראובן...

מישהו אמר פה לואיס פרננדז לא? תאמת, הלוואי שיבוא!

14. Riki Member

המהלכים האחרונים הם לא אלה שצריכים להוות בשבילכם עילה מספקת לדרישות בנוגע להעפת ישבנו של רוני מחיפה, זה רק צריך להיות הקש ששבר את גב הגמל, אחרי שירו בו חבטו בו ודקרו אותו.
    האדם הזה יכול להיות אבא טוב בעל טוב, אבל הוא לא מאמן טוב נקודה.
    לא יודעת עד כמה הוא יתאים למועדון אחר, אבל לחיפה, למועדון בסדר גודל כזה... הוא לא מתאים.
    מכל אספקט אפשרי רוני נכשל מבחינתי, בניהול משחק, הבאת שחקנים, שיטת אימון וישום מוחלט של כל זה על המגרש הוא נכשל, המהלכים האחרונים נראים לי כמו נסיון פתאטי להאחז במושכות אחרי שהוא כבר נפל מהסוס.
    הוא הצליח לעשות מחיפה אימפריה ממוטטת, נבלנו והתפרקנו.
    רק המחשבה של המאמן הבא שיגיע ויאלץ לאסוף את השברים מראה לכם לאן האימפריה של חיפה הדרדרה, כמעט כמו הפועל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    אין כדורגל שמח בחיפה ולא משנה כמה ג'ובאני ירקוד בחוטיני בחדר הלבשה, בשורה תחתונה... ובכלל, בחיפה אין כדורגל.
    אני לא מבינה את ההתעקשות של שחר, אולי בגלל שהוא עמד מאחוריו כל כך הרבה זמן ותמך בו, הוא לא רוצה לאכול את הכובע, אין לי מושג.
    אבל מבחינתי הדבר הכי נורא, זה שהוא הרס לנו את העתיד. כי לא משנה כמה זרים הוא יביא, הוא הרס לנו את ההמשכיות, את הנוער שהיה אמור לקיים את חיפה בשנים הבאות, את הילדים שגדלו בתוך המועדון.
    מועדון לא נבנה לשנה שנתיים, אלא גם לטווח הרחוק. ופה רוני לוי נכשל ובגדול.
    בקיצר, עליי המונית ספיישל הביתה.

אגב, TariboWest
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוני לוי לא אשם במצב שנוצר בקבוצה, נכון לעונה הזאת. מבחינתו, הוא רצה ללכת, אבל יעקב שחר לא נתן לו. מי שבאמת אשם במצב של מכבי חיפה, הוא יעקב שחר. הגיע אליו מאמן ואמר לו שהוא לא מאמין יותר כי בכוחו להרים את מכבי חיפה מהקרשים, אבל מה הבעלים החליט לעשות? לחנך את הקהל. הגישה הזאת של "אני לא לוני, אותי אתם לא תחנכו" של יעקב שחר הביאה לחורבן הקבוצה. רוני לוי עושה על מה שהוא יכול, אבל מסכן, הוא לא יכול יותר מזה.

וזה לא שעם מאמן אחר הקבוצה הייתה נראית אחרת. בעונה שעברה אני אמרתי המון פעמים שמכבי חיפה צריכה להנמיך ציפיות ולבנות את הקבוצה מחדש. אבל מישהו בהנהלה של מכבי חיפה החליט שצריכים להצהיר שהמטרה היא אליפות. בדיחת השנה ממש. מועדון ספורט אשדוד מועמדת לאליפות הרבה לפני מכבי חיפה.
    מהפכת הזרים עוד סימנה טובות. אני הייתי בעד הצעד הזה. אבל לפי מה שהבנתי, כבר מתחילים לעלות המון סימני שאלה לגבי איכות השחקנים. אם אילו הם פני הדברים, אז המהפכה לא שווה כלום.

אם רוני לוי צריך ללכת הבייתה או לא, זה בעיקר תלוי בתחלופות שיש בשוק המאמנים. אני לא חושב שיש מישהו מספיק ראוי להחליפו, אז ניחא. האליפות ממילא לא תחזור לכרמל והדרבי החיפאי ממילא לא יהיה הסופר קלאסיקו של הליגה הלאומית בשנה הבאה.