רונאלדיניו-עד כמה הוא גדול?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏19/5/06.

1. FelaKaT Member

ברור, בגלל זה רונאלדיניו מרוויח בשבוע מה שטוזאני לא ירוויח ב10 גילגולים, אבל אם הולכים לפי הפירוש היבש של המילה דריבליסט-טוזאני טוב יותר.

2. The UNITED Member

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז בעצם רונאלדיניו לפי התיאור שלך גם לא מה-10 הכי טובים...אולי אפילו לא מתאים לרמה
    של בארסה...
    שחקן בשביל להיות גדול צריך שיהיה לו הרבה מכל דבר אבל לא חובה שהוא יהיה הכי טוב.

מי זה השחקן הכי קבוצתי בעולם,ניסיתי לחפש אחד כזה ולא מצאתי..
    גטוסו?מאלדיני?זידאן?אתה יכול לקרוא להם קבוצתיים אבל למדוד מי הכי קבוצתי יהיה בלתי אפשרי.

בקשר לבועט,רונאלדיניו בועט מצויין,אחד מהטובים,למה מראדונה היה הבועט הכי טוב?זידאן בועט
    יותר טוב?נדבד?כולם באותה הרמה שהיא רמה גבוהה.

גם נדבד וזידאן לא בין ה-100 הנוגחים הטובים בעולם..
    אפילו באדיר נוגח יותר טוב מהם אבל איפה הם ואיפה באדיר?

ודרך אגב רונאלדיניו כנראה הוא השחקן הכי יקר בעולם,תנסה לקנות אותו מבארסה ונראה את
    תג המחיר שהם יתנו לך עליו...

בקיצור כדורגלן גדול צריך שיהיה לו קצת [הרבה] מכל דבר ולרונאלדיניו יש כמעט הכל.

4. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואי כמה שטויות רושמים פה

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

להשוות את רונאלדיניו לפלה או מראדונה זאת שגיאה חמורה, אבל גם היא לא מצליחה להוציא את רונאלדיניו קטן. מראדונה לקח סמים שאף אחד לא יודע כמה באמת עזרו לו ולא משנה לי אם מראדונה בעצמו יגיד מתי הוא לקח אותם ביחס לקריירה שלו, העובדה שהוא לקח אותם וניהל אורח חיים בלתי ספורטיבית, מבחינתי מורידה אותו בכלל מהרשימה של הגדולים בכל הזמנים.
    פלה גם לא היה כזה גדול, הוא ידע לנצל את יתרון הכח שהיה לו ואת זה שפעם לא היו שורקים לטובת ההגנה בכל פעם שהיה מאבק בין הבלם לחלוץ. היום אם פלה ישחק מול שחקנים חזקים כמו קולו טורה, גאטוזו, או גאלאס, אתם רוצים להגיד לי שהוא יצליח לעשות את הדברים שהוא היה מצליח לעשות פעם? הצחקתם אותי.

הכדורגל של פעם היה נורא אנמי, ההגנות לא היו קיימות. כל זה הביא למצב שמי שהיה טוב מעט יותר מהאחרים בלט בצורה משמעותית וזה התבטא בכמות התארים.
    קחו שחקנים כמו רונאלדיניו, תיירי הנרי, ריקלמה ושימו אותם בכדורגל (קונוסים) של פעם, או לפחות תנסו לדמיין את זה ואז תבינו למה אני מתכוון.

למרות שאני שונא אותו, אני חייב לציין שכרגע זינאדין זידאן מרשים אותי הרבה יותר משחקני עבר כמו פלה, מראדונה, ז'איריזיניו, גרד מילר, רודי פלר ואחרים. כי הוא עושה את בכדורגל המודרני שמשופע כוכבים והרבה יותר קשה לשחק בו את מה שהאחרים עשו מול שחקני הגנה שלא ראויים להיקרא שחקני הגנה, אלא קונוסים.

6. FelaKaT Member

אין ספק שהקוקאין גרם למראדונה לבעוט לחיבורים, לרוץ עם הכדור כמו שאף אחד לא רץ ולהוביל את נאפלו להישגים שהאופטימים שבאוהדיה לא חלמו עליהם.

זה בולשיט טהור. אין לי מושג בן כמה אתה ומה ראית מהכדורגל ההיסטורי, אבל ההגנה של יובנטוס משנת 82 למשל, זאת ההגנה הכי חזקה שיצא לי לראות.
    דינו זוף לא שמר על רשת נקיה במשך 1,142 דקות אך ורק בגלל שהוא היה שוער ענק, אלא גם בעיקר בזכות שההגנה שעמדה לפניו עשתה את שלה.
    כמובן שיש יותר מדיי דוגמאות לאורך ההיסטוריה של נבחרות וקבוצות שההגנה שלהן הייתה יותר מקיימת(צ'כוסולובקיה, למשל), אבל זה יהיה מספיק.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אה, נכון. שכחתי שמראדונה, פלה והאחרים שיחקו בליגה האיטלקית. כמה טיפשי מצידי, טעות שלי.
    אם זה כל מה שהבנת מההודעה הקודמת שלי, אז חבל לי על הויכוח הזה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dunno.Xxx

8. FelaKaT Member

אני דיברתי רק על מראדונה, ובפעם האחרונה שבדקתי נאפולי משחקת בליגה האיטלקית(השיא של זוף הוא בזירה הבין לאומית)
    אם אתה מכנה את ההגנות של פעם למסננת ראוי יהיה שתוסיף הוכחות לדבריך, ויהיה זה עוד יותר ראוי שלא תזרוק כאלו דברים לפורום:
    "והרבה יותר קשה לשחק בו את מה שהאחרים עשו מול שחקני הגנה שלא ראויים להיקרא שחקני הגנה, אלא קונוסים".

בדיוק.

9. ארצ'י באנקר Member

חלאס עם החפרנות "האינטיליגנטית" אם רונאלדניו לא גדול אז מי כן?
    האיש עשה עונה גדולה ומתישה בליגה הספרדית ובליגת האלופות.
    אז הוא לא נתן מונדיאל גדול, בעצם מי כן נתן?
    הצרפתים בשלושת המשחקים הראשונים שיחקו כמו בית"ר שמשון
    אז אם נניח הם היו עפים בשלב הבתים וזה היה קרוב מאוד
    כל התזמורת היתה מנגנת ניגון שונה.
    בכדורגל ההבדל בין הצלחה לכישלון לפעמים עומד על חוט השערה
    פורטוגל- עברה במזל את אנגליה למרות סוואן בונקרסון
    איטליה- אם לא שופט מאוד מאוד מאוד ידידותי לא היתה נמצאת איתנו היום.
    צרפת- בקושי עברה את המוקדמות במקום שני
    גרמניה- מזל שיש פנדלים
    תעזבו בשקט את הברזילאי הגאון הוא עוד יתן את שלו
    ומי יתן וגלייזר הקמצן יביא אותו יום אחד ליונייטד

10. tiktin Member

רונלדיניו גדול, לא אמרתי שלא. רק שאלתי מה זה אומר להיות הכי גדול. אתה צודק שהוא הכי יקר אבל זה לא אומר שהוא הכי טוב. זה אומר שהכי הרבה אנשים אוהבים לראות אותו.
    אוהבים לראות->משלמים כסף->המחיר עולה. פשוט כך.
    לכל שחקן צריך להיות קצת (הרבה) מהכל כמו שאתה אומר אבל הוא חייב 2 דברים מעל הכל:1)מנהיגות-לך תוכיח שהוא הכי גדול אם ברגעי האמת הבן אדם מקבל פיק ברכיים.
    2)תכונה אחת שהיא הרבה מעל הממוצע. במקרה שלנו זה דריבל אדיר.
    אני חושב שעל זידאן לדוגמא יהיה יותר קל להגיד שהוא גדול. יש קבלות וגם כולנו יודעים על המסירות החכמות שלו (שכן מגיעות ליעדן למרות שהן לא תמיד יפות) ועל שאר מעלליו.
    אז נכון שיש לו את גביע האלופות, אז נכון שיש לו את הגביע הספרדי, אבל תוריד שניה את רונלדיניו מברסה, במצב הזה הם לא היו לוקחים את הגביע הספרדי?... גביע האלופות הם לא היו לוקחים.. אבל כל שחקן שהיית מוציא מההרכב של בארסה היה גורם לכך שהם לא יקחו את הגביע. ואגב, אם אתה מחפש מישהו באמת גדול בבארסה, בן אדם עם נשמה והרבה הרבה מנהיגות->קרלוס פויול. אני מאמין שאין צורך לפרט.. :aa1:

11. תונל Member

לדעתי התכונה הכי טובה שלו היא לא הדריבל, אלא הראיית-משחק והמסירות\בישולים.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל לרונאלדיניו יש עוד כמה שנים עד שהוא מגיע לזידאן,אל תשווה עדיין..
    אני לא חושב שרונאלדיניו כרגע השחקן הכי טוב שהיה,אבל הוא בדרך להיות אחד כזה גם אם הוא נתן
    מונדיאל לא טוב.
    דבר שני ברגע האמת הוא לא מקבל פיק ברכיים,אל תשכח שגם זידאן נתן מונדיאל שעבר מונדיאל גרוע,
    מצד שני אל תשכח לרונאלדיניו משחקים מול מילאן או ריאל בהם הוא הצטיין והם היו משחקים חשובים
    וגדולים.

ממש לא מסכים איתך.
    יצא לי לראות את רוב המשחקים של בארסה העונה,כשאטו לא שיחק או מרקז או כל שחקן אחר
    לא שיחק בארסה עדיין נתנה הצגות,אבל כשרונאלדיניו לא שיחק ראו את זה עם כדורגל לא טוב של בארסה
    +איבוד נקודות בכמה מקרים.

פה אני מסכים איתך,שחקן ענק.

13. דניאל א. Member

ובכול זאת, אוברייטד.

14. פול סקולס Member

כל כך הרבה בולשיט לא שומעים (או במקרה הזה, קוראים) בועידת מליאה של הכנסת...

איך בכלל אפשר להשוות בין רונאלדיניו לבין שחקנים מלפני 20 או 30 שנה?
    הרי נורא קל לרשום "הוא ענק, אבל עדיין לא ברמה של מראדונה ופלה"?

למה מי מכם (כולל אני) ראה את מראדונה בפלה משחקים משחק שלם ולא את התקצירים המפורסמים הממחישים את גדולתם? בכל זאת, יכול להיות שחלק מהפורום ראה אותם משחקים באותה התקופה, אבל הרוב הגדול מסתמך על תכניות כמו "אזור הצבע" ועל עדויות של מבוגרים..

כשמדברים על "השחקן הגדול אי פעם" (אגב, מושג שכמעט ואינו ניתן להגדרה) ישר עולים לראש פלה ומראדונה? הרי ההבדלים בין שחקנים כמו מראדונה, פלה, קרויף, זיקו ואחרים כ"כ קטנים.. רק מי שחי באותם הימים יוכל לחוות חוות דעת אישית אשר תהיה לכל הפחות הגיונית יותר ממה שנערים כמונו רושמים על סמך שמועות וסיפורים...

ובאשר לרונאלדיניו.. עד כמה שאני שונא אותו (כנראה בגלל השנאה לבארסה), אין ספק שהוא שחקן ענק,
    וכמו שרבים אחרים רשמו, הכי טוב שיצא לי לראות (בהחלט לא מקור מהימן לשיפוט, הרי אני רואה כדורגל רק מספר שנים...). אין ספק שהוא תרומה לכדורגל העולמי, וקצת מצער שהוא "over hyped".

"ימים יגידו" או "תנו לזמן לדבר" הן אמירות שגויות בתכליתן.. גם בעוד מספר שנים יהיה בלתי אפשרי להשוות בינו לבין אותם כוכבי עבר, מאותן נסיבות שכבר ציינתי..

לדעתי, וחלקכם יחלוק עליי, בסופו של דבר השיפוט האישי מתבסס על הישגים.

אין אף ספורטאי שאפשר לשפוט אותו באמצע הקריירה, אפילו לא פדר למי שמתעניין בטניס

אני יכול להגיד שמייקל ג'ורדן הוא הכדורסלן הגדול אי פעם כי כל ההישגים של שיקאגו בולס הושגו תחת ניצוחו..

אז אני אשפוט את רונאלדיניו בסוף הקריירה שלו, לאחר שאראה במה הוא זכה. עד אז, אין על מה להתווכח. הכל בידיים (או שמא רגליים?) שלו..

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/7/06
  15. אלי מתחן Member

אתה יכול להשוות אותו לזידאן, ובהשוואה הזאת הוא מפסיד.