רונאלדו-ברזיל תולה את הנעליים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Gass12, ‏14/2/11.

1. Muurad Member

כן כי זה בדיוק כל מה שרונאלדו עשה בקריירה שלו, התפוצץ פעם בארבע שנים ל-7 משחקים.

לא רציתי בכלל להגיב בפעם הראשונה אבל עכשיו אני חייב לכתוב משהו אחד - תעשה לי טובה, עזוב שזה דיון הוקרה לאגדת כדורגל - תדבר לפחות מידע ולא מבורות מוחלטת, לטובת הצעירים שלא זכו לראות אותו אולי משחק וקוראים פה על מי הוא היה...בצורה שאתה מציג את רונאלדו בהודעה האחרונה שלך פשוט מבישה... כאילו כל מה שאתה יודע על רונאלדו הוא מתוך דף הויקיפדיה שלו מרפרוף ב"תארים קבוצתיים"(שעזוב שגם כאלה יש ועוד איך שיש), ולא כאילו באמת ראית אותו משחק לאורך הקריירה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏21/2/11
  2. SeRgInHo Member

וואלה. בוא תגיד לי לאיפה הוא הוביל את הקבוצות שלו. תחדש לי.

3. Muurad Member

הגביע הספרדי 97
    גביע המחזיקות 97
    גביע אופ"א 98
    אליפות ספרד 02\03
    הגביע הברזילאי 09
    קופה אמריקה 97
    קופה אמריקה 99
    גביע העולם 2002

כמובן לא צריך להזכיר בכלל שרונאלדו היה ה-איש בכל הנבחרות האלה, והגיע לכולם גם ברגעים המכריעים ומתי שקובע בגמרים למינהם להבקיע ולהבטיח את התואר לקבוצה שלו.
    לא להזכיר את האליפות שנגנבה לו עם אינטר, את גביע העולם 98 שהוביל בגיל 21 שנתיים פחות ממסי שלטענתך כאמור כבר גדול עליו שבו הוא הגיע פחות או יותר כמו שמסי הגיע לגביע ההוא, אבל לעומתו עמד בכל צפייה אפשרית ואפילו מעבר ולקח את ברזיל איתו עד לגמר הידוע לשמצה, ועוד המון מקרים בהם נפצע לקראת משחק מכריע זה או אחד או במהלך עונה זו או אחרת שמנעה ממנו לעזור לקבוצה שלו להשיג תארים.

אבל כן, הוא בא פעם ב-4 שנים ל-7 משחקים, זה רונאלדו..... גארי נוויל צריך להיות הרבה יותר מוערך ממנו - תראו כמה תארים יש לו!.. מצד שני אחד העונה לשם דייגו ארמנדו מראדונה, גם הוא חתיכת אוברייטד מטורף, תראו את דף ההשגים הקבוציים שלו בויקיפדיהhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

עזוב סתם אני מרגיש דפוק שאני אפילו שנגסתי בפיתיון שהשארת פה... בנאדם שחושב לפי הנתונים היבשים של התארים שהוא לקח בקריירה שלו חושב שהוא אוברייטד פשוט לא ראה את רונאלדו משחק, פשוט מאוד - ואם הוא כן ראה ועדיין חושב ככה אז הוא פשוט לא יודע מה בדיוק הוא ראה... לא מתכוון לתת במה לויכוח הזה ולהמשיך אותו, לילה טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏22/2/11
  4. SeRgInHo Member

רשמתי הישגים קבוצתיים. ק-ב-ו-צ-ת-י-י-ם. ז"א לא במדי נבחרת אלא במדי הקבוצות שבהם הוא שיחק. בכל מה שקשור לנבחרת הוא כנראה אכן אחד הגדולים בכל הזמנים. אבל לדעתי ההישגים בקבוצה חשובים פי כמה מההישגים במדי הנבחרת.
    אליפות ספרד, גביע המחזיקות וקופה דל ריי. זהו.

מראדונה? אמרתי משהו על מראדונה? מראדונה לקח קבוצה זניחה שאף אחד לא הכיר ועשה ממנה אלופת איטליה.
    רונאלדו הפורטוגלי כבר עכשיו שחקן יותר גדול ממנו שכבר השיג הכל והוא לא פחות מרשים ומגוון.

גארי נוויל אולי לא, אבל ראיין גיגס בהחלט כן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/2/11
  5. xavi6 Member

סרגיי, לפעמים אני מצטער שהלכתי אחריך בהוד השרון לחפש אותך. לפעמים זה כבר פתאטי לראות את העיוורון והסוביקטיביות שלך וכל הודעה לחפש את ההשוואה עם משהו אנגלי, כמו סקולס וגיגס. מה הקשר עכשיו? מבחינה אישית להשוות בינם לבינו זה בושה, כי מה שהוא עשה עם הכדור זה משהו שהם בחיים לא עשו ובחיים לא יעשו. או לפחות לא בתדירות שלו. השחקן הזה המציא את עצמו אחרי הפציעות שלו. אבל זה גם וויכוח עקר כי אתה עיוור. מה שיותר מעצבן זה החלק שבו קראת לרונלדו עצלן. רונלדו עצלן. סרגיי קבע עובדה. תגיד לי, אתה מתכוון מתישהו להיות רציני? הבחור חזר 3 פעמים מפציעה קשה, בזמן שיכל לשבת בבית על המליונים שלו. אתה קורה לשחקן הזה עצלן? שחקן שחוזר כ"כ הרבה פעמים מפציעות? שחקן שחוזר מכ"כ הרבה פציעות סרגי לא יכול להיות עצלן. הוא לא שחקן עצלן, זאת סתם סטיגמה שאתה מדביק לו ומבייש את השם שלו. תארים קבוצתיים? בכל קבוצה שלו הוא היה מס' 1, אבל אף שחקן בעולם לא יכול לקחת תארים לבד. הוא לקח אליפויות בריאל מדריד, גביע עולם, ובת'כלס שאתה אומר "תארים" אתה מדבר על ליגת האלופות. זה שהוא לא לקח תארים לא הופך את העונות המדהימות שלו ללא טובות.

6. JR-Riquelme Member

עצוב.
    היכולת שרונאלדו הציג באינטר וברצלונה לא הציגו לא גיגס ולא סבתא שלו, ואפילו לא רבע מהיכולת הזאת.

גארי נוויל אולי לא? אולי לא?!

7. SeRgInHo Member

נו מה, אני אתווכח עם אדם שמעריץ את פאקין בויאן ןקורא לגווארדיולה מפגר...
    כדי להיחשב לשחקן הגדול בכל הזמנים צריך קריירה קצת יותר יציבה מ 5-6 עונות במצטבר. הקריירה של רונאלדו נגמרה בגיל 30 עם המעבר למילאן ובין לבין הוא היה פצוע 4-5 שנים. בדיוק מאותה סיבה גם רונאלדיוניו לא יכול להיחשב לאחד הגדולים. איך אתה בכלל מעז להשוות אותו לכריסטיאנו רונאלדו שעושה הכל ולוקח הכל? או לראיין גיגס שבשנים היותר צעירות שלו היה הקיצוני הטוב בעולם שעשה עם הכדור דברים מדהימים וגם היום בגיל פאקין 37 (!) הוא ממשיך להוביל את יונייטד לתארים.
    השחקן לא יכול לקחת תארים לבד? סליחה, שכחתי שהוא שיחק את כל החיים של באספניול.
    כשאני מתכוון תארים אני מתכוון תארים. מה שיש לו זה שלושה תארים קבוצתיים. זהו.
    עשה עם הכדור דברים מדהימים? סבבה, אני לא מכחיש, אבל זאת לא המטרה במשחק כדורגל. כבר ציינתי שעם קצת פחות חוסר מזל וקצת יותר יציבות הוא היה נזכר עם הגדולים מכולם, אבל כרגע לא. פשוט לא.

8. JR-Riquelme Member

אי אפשר להשוות שחקנים ולהביא למשוואה תארים. זה פשוט דפוק...
    שמשווים שחקן לשחקן אחר אני מסתכל על ההשפעה שלו לקבוצה ועל היכולת. בשני אלה יש מעט מאוד שחקנים בהסטוריה שמשתווים לרונאלדו. מעט מאוד. וגיגס ממש לא אחד מהם.

אהה צ'אבי6 טוב לראותך... מה עם בוז'אן :aaagath:

9. cazzo Il Capocuoco

איך אפשר לקרוא לנאפולי קבוצה זניחה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

10. Ryan Giggs11 Member

למה בדיוק מבחינה אישית להשוות בינו לבין גיגס זה בושה?
    אתה אולי זוכר את גיגס של השנים האחרונות שזה גיגס הרבה יותר איטי אבל עדיין משחק ברמות הכי גבוהות כי הוא מחפה על כך בחוכמת משחק נדירה אבל כשהיה צעיר יותר גיגס גם כן עשה דברים עם הכדור שלא כל אחד עשה וזה בכלל לא גורע מהכישרון הנדיר של רונאלדו.

בכל מקרה, לדעתי הלא אובייקטיבית בעליל גיגס ראוי להרבה יותר הערכה והערצה מרונאלדו שיהיה כישרון הכי גדול ביקום.גם נוויל אגב.

11. xavi6 Member

מה פלה לקח? הוא אפילו לא שיחק באירופה. מה קרויף לקח? הרבה גביעים באיאקס? האם שניהם לא ראויים להיחשב בשורה של הגדולים בעולם? מדברים פה מבחינת יכולת אישית, ובמחינת יכולת אישית של השחקן-הוא מהשורה של הטובים בעולם. הטענה המרכזית שלך היא שהוא חייב תארים קבוצתיים, אבל אתה שולל מה שיש לו, וכמובן מתעלם ממספריו האישיים והעבודה שלהרבה שחקנים אחרים אין הרבה תארים קבוצתיים והם כן בשורה הראשונה של הטובים בעולם ללא ספק.

נ.ב
    העקיצות שלך נהיות פתאטיות מיום ליום. הרי אני לא באמת חושב שפפ מפגר-הוא סה"כ עשה טעות של טירון. בויאן? מה הקשר? אולי תתבגר (בחור, הגיע הזמן) ותעשה "סטופ" בסרט שאתה חי בו?

Ryan Giggs11
    אל תיקח אישית את דבריי. אבל מי שלא רואה מה ההבדלים בין רונלדו לגיגס לא יראה תנין גם או הוא ינשוך אותו בתחת. גיגס לעולם לא הגיע לרמה של רונלדו, בחיים לא היה משפיע בקבוצתו כמו רונלדו ורמת הכישרון בין שניהם היא שמיים וארץ. ואני מאוד מעריך את גיגס, אבל הוא לדעתי לא בשורה של שחקנים כמו מסי, כ.רונלדו, רונלדו השמן, זידאן וכו'.

12. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

תאמינו לי שאני יודע להעריך את גיגס כלדעתי השחקן הכי גדול ששיחק בפרמיירשיפ (לא הכי טוב, אלא הכי גדול - כי הוא היה שם הכי הרבה זמן והיה תותח לאורך כל הקריירה), אבל רונאלדו זה רמה אחרת, פשוט כי מה שהיה לו ברגליים זה משהו שיש לגדולים ביותר וגיגס לדעתי לא היה ברמה הזו.

אי אפשר להסתכל על הקריירה של רונאלדו ולהסתכל על התרומה שלו בצורת תארים, מה זה אשמתו שהוא שיחק למשל באינטר הלוזרית של אז שהפסידה את האליפות במחזור האחרון? מה שחשוב זה מה הוא אישית עשה ואיזו השפעה היתה לו. והוא היה לדעתי ולדעת רבים מהגדולים ביותר שאי פעם דרכו על דשא. גם אחרי הפציעה כשהוא איבד הרבה מהניידות שלו, הוא היה חלוץ ענק ועשה דברים מדהימים.

למכוער הפורטוגלי יש עוד הרבה מה לעשות כדי מבחינתי להיות באותה הקטגורייה.

13. Ryan Giggs11 Member

xavi6,
    אם אנחנו מדברים מבחינת כישרון נטו,להטוטים וכד' אני מבין על מה אתה מדבר.
    בכל מקרה, אם שואלים אותי את מי אני לוקח לקבוצה שלי, אין לי ספק שאני לוקח את גיגס, גם את גיגס של היום(שהאמת, מרשים אותי הרבה יותר מאשר גיגס של פעם)בגלל כל מה שקשור לכדורגל שהוא לא כישרון נטו.
    מעניין אותי האמת לראות את מסי למשל יהיה כשיתבגר.
    רונאלדו דיי בייש את עצמו ונכשל בקטע הזה ומעניין אותי לראות את מסי יתמודד עם מהירות שתאבוד, איך יתמודד אם זה שהוא לא יכול לעבור כל שחקן בקלות כמו שהוא עושה היום וכמובן אם ישאר בברצלונה גם בגיל מבוגר וישחק ברמות הגבוהות בכבוד.
    בגלל הדברים האלה אני מחשיב שחקנים כמו גיגס כגדולים ביותר וכראויים ביותר להיזכר כאלה ולא שחקן כמו רונאלדו שיהיה מוכשר ככל שיהיה.

14. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיגס - יש שחקנים שהם יותר נשענים על האתלטיות שלהם, ויש כאלה שעל חוכמת המשחק. זו הסיבה שסקולס וגיגס בגילם עדיין כאלה גדולים, והנרי לעומת זאת התחיל לדעוך בגיל 30 (שלא לדבר על ויירה). זה לא אומר ששחקן אחד יותר גדול מהשני, זה פשוט אומר שהסגנון שלהם שונה.

אם אנחנו מדברים על אופי של ספורטאי אז כל אחד היה לוקח את גיגס, כי רונאלדו היה חסר נאמנות ובנוסף גם מועד לפציעות, אבל מבחינת כישרון לדעתי הוא ברמה אחרת.

15. Muurad Member

במה בדיוק הוא בייש את עצמו? רונאלדו מאז שחזר מהפציעה לגביע העולם 2002 זה 50% מהרונאלדו שפירק כל מה שזז במגרשים באינדהובן, אינטר בארסה והסלסאו.

דווקא הגדולה של רונאלדו זה שאחרי שהוא איבד את המהירות שלו ואת סגנון המשחק שלו הוא עדיין נחשב לחלוץ הטוב בעולם או אחד מהם.