רון ארד - חי או מת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Spanish Weapon, ‏28/8/06.

1. George Best Member

כל כך פתטי לראות אנשים עוסקים בשאלה האם הוא חי.
    מאיפה אתה יודעים אם הוא חי או מת?
    זה בדיוק כמו לנחש ברולטה שחור או אדום.
    לצאת מנקודת הנחה שהוא חי/מת ולקשר לכך עיסקאות וכו' זה מילא, אבל "מקורות" וכו' וסתם ניחושים זה פשוט לא במקום.

2. Gerrard Member

אתה מציע לטמון את ידנו בצלחת ולחכות?
    זה המצב ולאחר 20 שנה של תהיות צפוי שיקומו מספר סברות על מצבו.
    אני בטוח שגם בדרג הבכיר ביותר "מסובבים רולטה" בנוגע למצבו כי אין לנו שום ברירה אחרת.
    לא צריכים להיות אדישים למצב כי זה יוכל להדחיק את רון ומשפחתו, ואסור שדבר שכזה יקרה.
    אם מה שמחזיק את העם מחובר לסיפורו של רון זה הימורים על מצבו, אז בסדר. כל עוד לא נשכח ממנו, ונהפוך אותו לעוד נעדר מהקרבות בסולטן יעקב לא אכפת לי באילו אמצעים אנחנו משתמשים...

3. SeRgInHo Member

עם כל הרצון, לא מאמין שהוא עוד בין החיים. וגם אם כן, אתם מתארים לעצמכם איזה התעללות הוא עבר במשך כל השנים...

4. Legolas Member

עם כל הרצון לקוות שהוא חיי,המוח אומר שזה פשוט לא הגיוני ולא ייתכן שיחזיקו שבוע במשך 15 שנה בחיים, שעד עכשיו כל השבוים החיילים שהחזירו לנו היו בארון מתים. אני לא רואה מצב אחר כרגע.

5. GUTE Member

בתכלס, אני מוכן לשחרר את מי שרוצים תמורת רון ארד. הוא שווה כל מחיר. לא שאני ממעיט מערכם של החטופים האחרים שלנו אבל כולם יסכימו איתי שבנוגע לרון ארד יש קונצנזוס נרחב שהוא אחד המקרים המצערים.

6. אלמוג23 Member

אי אפשר לקבוע אם הוא מת פיזית או לא , אבל לפחות מבחינה נפשית אפשר לקבוע
    בוודאות שהוא מת. ממש מקרה כואב של טייס מובחר שנפל בשבי. ממש צובט בלב
    וכואב במיוחד על המשפחה שצריכה לחיות בחוסר ודאות כה גדול , כנראה עד סוף ימיה.
    הלוואי שלא יהיו ערבים בעולם ואז כל בעיות העולם יפתרו. מתגעגעים אליך רון!

7. בית"רי מלידה Member

נכון! הוא משחק עכשיו גם טניס נכים עם רבין שחטף מיגאל עמיר כדור בגב, ובערב יש להם הופעת אורח: אלביס אהרון פרסלי .

8. Raulito Madridista

בדרך כלל אני לא מגיב על נושאים כאלה באוף טופיק, אבל רון ארד זה אחד ששווה תגובה, ללא ספק.

שהייתי קטן, ראיתי מן סרט לבן כזה, דבוק בקניון עזריאלי בת"א, שנסעתי באוטו. והיה רשום "רון ארד - מחכים שתחזור", או משהו כזה. שאלתי את אבא שלי את הסיפור והוא אמר לי מה קרה. חבל לי מאוד עליו ועל משפחתו. אני לא מבין בנושא הזה יותר מדיי, אבל לדעתי זה ביזיון שאחרי 15 שנים לא יודעים עליו כמעט כלום, ישראל הייתה צריכה יותר להתעקש לשחרר אותו ולפעול יותר, לפני הרבה מאוד זמן. הייתה כתבה בעיתון לפני שנה, אולי יותר, אולי פחות, על הבת של רון ארד שמצטיינת בצבא והיא מפקדת או משהו כזה, והיה רשום שם:"דומה לאבא". עצוב. קשה לחשוב על המשפחה שלו. אני לא ראיתי את הלינק לסרט שניתן פה, אבל השערה שלי שהוא כבר מת. אין מצב שהוא יוחזק 15 שנים, אני בטוח שהוא מת לפני הרבה זמן. סיכויי מתחת לאפסי שהוא בחיים, אם הוא בחיים, אז זה בעצם "לא חיים". זו לא צורה, יש לו מוות נפשי כבר, בשבי. אחת התעלומות הגדולות, שיהיה קשה מאוד לפטור, ואני בספק אם יהיו תשובות.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוודאי שבישראל מצטערים שהם לא עשו עסקה כזו או אחרת בזמנו שהיתה מביאה לשחרורו זמן קצר אחרי שנלקח בשבי. אף אחד לא שיער, אני מניח, שהוא פשוט ייעלם מעל פני האדמה.

זה הביזיון, אם כבר. העובדה שאין לנו פרטים חדשים עליו כבר שנים רבות היא לא. יכול להיות שאין ולו אדם אחד חי שיודע מה קרה לרוד ארד. או שיש בודדים (מאוד) שיודעים ויש להם אינטרס לא לפתוח את הפה בעניין. לך תוציא מידע במצב כזה.

אני חושש שהסיפור הזה לעולם לא ייסגר, גם בעוד 50 שנה, כשבאמת לא יהיה ספק שרון ארד אינו בין החיים, התעלומה תישאר פתוחה.