רומא 2023/2024 :: "דוקטרינת ביצוע בקירוב".

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י טל., ‏20/8/23.

1. טל. Member

DDR כבר עם שני נצחונות ליגה מכוערים בציפורניים.
    2 מתוך 2.

אבל אני רוצה לדבר על דיבאלה ולוקאקו... האמת שניהם נחלשו כבר לפני איזה חודש וקצת. לוקאקו עדיין נותן מספרים, ממילא. אבל מזהים אצל שניהם חוסר חדות/ חולשה אישית - ביחס לפתיחת עונה. ובמקרה של דיבאלה בוודאי ובוודאי בהשוואה לעונה קודמת.

בינתיים לא עושה רושם שהשינויי בעמדת המאמן גרם להיפוך מגמה אצל שניהם. אני מקווה ש ddr יצליח לעורר אצלהם משהו.

2. Zakutaroma Member

לגבי דיבאלה, אני מסכים, קיימת ירידה קלה, זה קשור גם לזה שהוא לא בכושר משחק כל כך גבוה, הוא לא מסיים 70 דק בכמעט שום משחק.
    לגבי לוקאקו, אני חושב שהקבוצה גם לא מזינה אותו מספיק, אין מספיק פעילויות תורמות לחלוץ ובגלל זה הוא נעלם להרבה משחקים.

אפשר בזמן קצר לראות השפעת מאמן אבל לא נשכח ששלוש שנים הם שיחקו בונקר עם חמישה בהגנה כל משחק, אז זה יקח זמן.

בעניין אחר,
    בלוטי(סוף סוף תודה לאלוהים) סגר בפיורה
    קומבולה שנפצע בסוף אפריל ועוד לא חזר, סגר בסאס.

אחרי אנחליניו גם בלדאנצי של אמפולי מגיע, שניהם עם אופציה לרכישה.
    מעניין מאוד

3. טל. Member

תחושתי היא שדיבאלה - ובוודאי לוקאקו - שניהם מרגישים שרומא זה מועדון שקטן עליהם.
    בצדק/לא בצדק, לא ניכנס לזה כרגע... פשוט כך הם מרגישים.
    (ואם משחקים במועדון שקטן עליך כבר עדיף לשחק בסעודיה)

בכל מקרה לדעתי הם בעצמם חשים שבקיץ הקרוב גם הם כבר לא יהיו כאן יותר.

-----------------------------
    בלוטי אין ספק אחת האכזבות... כשהגיע שמחתי מאוד, אבל בניתי על בלוטי שלא קיים במציאות יותר.
    רק בזכרוני.

קומבולה אחת הנפילות רכש הגדולות של רומא בהיסטוריה הקרובה... הבטחה גדולה שמעולם לא מומשה ורק ביצע נסיגה ביכולת במדי רומא + הפך להיות שחקן פציע במיוחד.

4. DeRossi16 Member

אם זכרוני אינו מטעה אותי לפני כמה שבועות דיבאלה התראיין ואמר שישמח להמשיך ברומא.
    לגבי לוקאקו , לדעתי לא נצליח לרכוש אותו בלי קשר לרצון השחקן , אם נעפיל לאלופות הוא ישאר...
    חלון סופר מעניין של רומא וסופר לא מתאים לפינטו.

5. SerieA Il Capitano

לפי האמירות האחרונות של לוקאקו אני לא רואה מקום אחר מלבד סעודיה עבורו.

6. טל. Member

אז רומא הגרילה את ברייטון.
    מצד אחד כל עוד מתחמקים מהיריבה האימתנית ליברפול (וכנראה גם לברקוזן) אני מניח שזו ברכה.

מצד שני גם היתה יכולה להיות הגרלה קלה יותר (למשל לחזור לפראג ולנקום בצ'כים. אולי אפילו את ויאריאל וריינג'רס אפשר להכניס גם לרשימת היריבות הקלילות יותר. תקנו אותי אם אני טועה.).

דעתי היא שכל עוד לא מדובר בליברפול - בסופו של דבר, רומא תלויה במפעל הזה בדיבאלה ובלוקאקו. לחלוטין.
    פיינורד זו המקסימום של יריבה שנפגוש במפעל הזה ושעדיין אפשר לעבור אותה גם ביום חלש של שניהם (של לוקאקו ודיבאלה).

מעתה והילך אני כבר לא רואה את זה קורה... ואנחנו נזדקק לערבים מוצלחים של שניהם או לפחות אחד מהם. כדי להתקדם.

7. SerieA Il Capitano

יהיה מעניין לראות את רומא מול ההגנה של ברייטון והמחסור בפרגמטיות של דה זרבי.

המשחק הראשון מן הסתם ייקבע הרבה. לרומא יהיו המון שטחים. מפגש מאד מעניין בעיני.

8. טל. Member

שאלה:
    אם דה רוסי מסיים עונה עם מקום 5 ועולה לצ'מפיונס ליג (בגלל הדירוג של איטליה) - אתם נותנים לו הארכת חוזה?

9. SerieA Il Capitano

בהחלט.

וגם אם לא.

10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי ברור לכולם שדה רוסי לא הגיע על תקן מאמן זמני עד יוני. רק כשלון יגרום לעזיבתו.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  11. SerieA Il Capitano

אני חושב שלא נוכל לדעת עד סוף העונה הבאה עד כמה דה רוסי הוא מוטיבטור שיודע לדבר עם השחקנים, או באמת מאמן שיודע להטמיע סגנון משחק.

כי בינתיים יכול להיות שהוא שינה הכל, אבל גם יכול להיות שנכנס לראש של פלגריני ואמר לו שהוא שחקן מצוין ולא רכיכה שמוריניו ניסה לעשות ממנו.

כך או אחרת, כמו שדה רוסי נראה עכשיו הוא צריך להישאר.

יכול להיות שמדובר על סולשאר בתחפושת, אבל אולי גם לא.

12. DeRossi16 Member

אני לא יודע כמה המיקום משנה כמו הדרך , בסוף מוריניו איבד יותר מדי נקודות וזו לא אשמת דה רוסי , כרגע הוא על דרך המלך אם ימשיך כך אני לא רואה סיבה להחליף אותו.
    זה לא ברור לאף אחד , הוא הגיע כברירת מחדל (כמעט ואין מאמנים מאמנים פנוים בשוק + ינואר). אף אחד בחלומות הכי רטובים שלו לא חשב שככה יראו ששת המשחקים הראשונים של דה רוסי , אפילו לא דה רוסי עצמו.
    זו באמת שאלה טובה , אבל לעניות דעתי כל מה שנשאר ממוריניו זה מוטיבטור , כנראה שדה רוסי נותן משהו אחר.
    בכל מקרה מאמן גדול או לא , לרומא כמו שאמרתי כבר מתחילת העונה יש בעיניי את הסגל השני / שלישי הכי טוב בליגה , אין צורך במאמן גדול כדי להשחיל אותם לטופ 4 , יש צורך במאמן שיתן לשחקנים חופש לשחק ללא פחד.
    לגבי פלגריני , אני רואה פה הרבה חכמים בדיעבד , הבן אדם היה גמור במשך שנה וחצי ולא בגלל מוריניו(שהרי בשנה הראשונה שלו תחת מוריניו הפציץ) , לא יודע מה עובר על הבחור אבל אני מהמר על משהו בסגנון של מה שאמרת , בכל מקרה , רק שימשיך כך כי כרגע הוא מדהים.

SerieA אוהב/ת את זה.
  13. Don Joan Roman Member

אין פה "חכמים בדיעבד", כל מי שמחמיא לפלגריני היום, החמיא לו גם בתקופה הלא טובה שלו והאשים את מוריניו. לא בושה לומר "טעיתי" ולהודות שפלגריני סבל מאוד ממוריניו ומהעובדה שיש אצל המאמן המיושן הזה מקום רק לשחקן התקפי אחד שהדברים עוברים דרכו.

14. Zakutaroma Member

בסופו של יום, רשמתי את זה גם בדיון המחזור, אני הייתי נזהר ומחכה עם הצהרות.

קראתי היום שהבעלים מתכננים להשאיר אותו והם מאוד מתרשמים, נוח להם שהוא בקשר טוב עם המנכלית, שהוא מדבר אנגלית שוטף עם פרידקין והתצוגות בדשא נראות נוצצות.

אבל הוא לא נבחן על שישה משחקים, ברור שהוא הביא משהו, אבל אפקט מאמן חדש לפעמים מטעה, צריך לראות אותו באתגרים שבהן רומא התקשתה בעבר ולראות איך הוא בא לידי ביטוי, קרי חודש המפגשים מול הצמרת, שמה נראה כמה רומא אמיתית ומנטלית ויש נגיעה של המאמן.
    אירופה זה מאוד תלוי הגרלה, אף אחד לא יבכה אם נפסיד ליברפול או לברקוזן.

צריך לזכור ששנה הבאה הסגל עלול להיראות אחרת לגמרי, ותקציב אחר לגמרי, לכן הייתי נזהר עם דברים מסוימים גם אחרי שבע משחקים סוחפים.
    שיקח נקודות מול פיורנטינה,בולוניה,אטלאטנה יובנטוס ואז נראה את הקבוצה.
    באופן כללי יש ממה להיות אופטימיים, מקווה שגם מקום חמישי יתן את הכרטיס ואז הסיכוי גדל, התחרות מאוד קשה.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  15. DeRossi16 Member

אין בושה בלומר טעיתי רק שלא טעיתי.
    פלגריני לא סבל ממוריניו , אתה מוזמן להסתכל על המספרים שלו בעונה הראשונה של מוריניו , לא אשכח שמוריניו צוטט באחד הראיונות שהוא היה שמח אם היו לו שלושה פלגריני על הדשא בכל עמדה אפשרית בקישור. מוריניו שלא השתנה כבר 20 שנה , לא השתנה במהלך השנתיים וחצי שלו ברומא...

אין מה להחמיא לפלגריני בתקופה הלא טובה , זה לא שהוא הראה ניצוצות של משהו , הוא פשוט היה רע מכל בחינה , התקפית שליטה בכדור דריבל ראיית משחק וכו'.

אני מאוד אוהב את דיבאלה אבל לצערי הוא כשיר לשליש מהמשחקים בעונה , בטח בתקופתו של מוריניו שדרש ממנו גם לעשות הגנה , פלגריני היה השחקן ההתקפי המוביל בשני שליש המשחקים האחרים ועדיין היה פח אשפה.

זו לא פעם ראשונה שפלגריני מראה חוסר יציבות , זה קרה גם תחת פונסקה. בקיצור אני לא אתפלא אם עונה הבאה תחת דה רוסי(במידה וימשיך) / כשיפסיק ללכת לרומא , פלגריני יחזור להראות כמו פלגריני של מחצית העונה הראשונה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 20)

1. DeRossi16