רומא 2020/21 :: בעלים חדש, בלגן ישן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏26/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DeRossi16 Member

שישקיעו כסף , או כמו שאמרתי לבטל את המנוי כי שום דבר לא ישתנה עד הרגע הזה ומה שנקרא נפגש בעוד כמה עונות. אני לא מצפה לפפ והאלאנד. אבל למשהו בין אלגרי ואיקרדי ל- סארי וורנר זה המינימום. אחרת יהיה פה עוד עידן אמריקאי של כלום ושום דבר.

2. טל. Member

סארי זה דוג' מובהקת בעיני למלכודת דבש:
    קרי,
    שם ''מפוצץ'' שלא מתאים בכלום לרומא ולמאפיינים שלה.

נ-ב: אנקדוטה: האלאנד היה לנו בכיס. הוא לא נמצא ברומא רק בגלל מונצ'י.
    (אתה בוודאי יודע).

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/21
  3. DeRossi16 Member

דווקא תמיד חשבתי שאם יש מישהו שיכול לעשות משהו עם אונדר , קלייברט פרז ואלשע זה דווקא סארי.
    אבל אין ספק שאני מעדיף אל אלגרי.

4. טל. Member

שמע הכל תלויי במה הסגל הולך להיות.
    רומא היא קבוצה שמושתתת על שחקנים צעירים. לא רק מבחינת מרקאטו. לא רק מבחינת תקציב והכנסות שמתבססות על רווח רק מהשבחה ומכירה.
    (הלוואי שמבחינת הכנסות הפרידקינים יאמצו את המודל האינטרי, ופשוט יפוצצו את הקופה בהון משלהם. אין ממש צורך באיצטדיון ולא בברנדינג ושמנדינג ושאר הבלבולי ביצים. בתקופת ה FFP אינטר המציאה כל מיני ספונסרי קש. ודלת הונית מסתובבת. -עכשיו גם את הפיקציות האלו לא צריך כי ה FFP מת.)
    הלוואי שהפרידקינים יזרימו הון ויביאו לנו סגל משוריין.

אבל פשוט לא נראה לי.
    נראה לי שנמשיך להתבסס על צעירים. כמו שעכשיו כל ההגנה שלנו.
    וכל הספסל הרלוונטי שלנו.
    הרי את מי אתה שולח "להציל את המולדת" כשכלום לא הולך או כשיש לך פציעה מזורגגת? -את קלאפיורי. את פרז. את ריינולדס. את אונדר וקלוייברט גוניור שבקרוב חוזרים.

מהבחינה הזו סארי זה כמו פונסקה זה כמו EDF בזמנו. הוא לא מאמן שמתאים לטונות של פציעות שמשבשות לו מערכים. זה לא מאמן שמתאים לצעירים (אלא אם כן הם עילויי מובהק)..

בתיאוריה שלי, וכבר כתבתי אותה פה בעבר:

קבוצה שמשופעת בשחקנים צעירים (כמו שרומא הולכת להיות ובמידה מסויימת היא כבר עכשיו) צריכה מאמן עם 3 דגשים:

* מאמן שבעצמו מאמין בפרוייקט צעיר ובשחקנים צעירים, ומעדיף אותם על פני שחקנים וותיקים. א-פריורית.
    שים לב: לא שילוב ולא בטיח. אלא העדפה. מובהקת. של שחקנים צעירים על פני וותיקים... זה סימפטום של מאמן הרפתקן למעשה.

* במובן האישי דרוש מאמן שיודע להיות רך עם השחקנים. מאמן עם סבלנות ואורך רוח. לא מאמן שנוהג להסתכתסך עם שחקנים אחת לחודש וחצי. לא להעניש על כל טעות ולשלוח לספסל וליציע אחרי כל הופעה רעה. להפך.

* וזה הכי חשוב: דרוש מאמן עם גמישות טקטית. גמישות רעיונית ומחשבתית... לא מאמן שסוגד למערך ספציפי ולתבנית מסויימת - אלא מאמן שיכול להחליף מערכים, ולשנות תבניות משחק טקטיות כהרף עין. (תוך כדי עונה. ותוך כדי משחק. ולא צריך אילוצי פציעות לשם כך)
    מאמן שהוא לא מקובע. אפילו נקודת מוצא מועדפת אין לו. פשוט משחק עם חומר השחקנים הנוכחי, ולא עם איזה אג'נדה/תבנית תיאורטית שקיימת רק אצלו בראש.

מה שאני אוהב לקרוא "מאמן של שחקנים" בקיצור. (ולא "מאמן של המשחק").

------------------------------------------------------------------

סגירה של מאמן נבחרת/נבחרת צעירה, מוצלח כלשהוא - שמיד אחרי היורו יגיע אלינו - יכולה להיות הברקה. אפרופו.

אם אין אלגרי, ואין סגל משוריין - השם האיטלקי הכי טוב שאני יכול לחשוב עליו זה יוריץ'.

בבונדסליגה לפי מה שהבנתי ואשמח אם אני טועה ויתקנו אותי גם גדל בדור האחרון הרבה מאמנים צעירים עם גמישות טקטית מובהקת
    והייתי רוצה גם את האופציה הזו.
    הייתי רוצה שיביאו איתם אנשי מקצוע גם בכל הקשור לאימון כושר גופני וניהול פציעות. מה שיש לנו ברומא (לדעתי באיטליה בכלל) פשוט מפגר אחרי שאר היבשת. (עניין של תחושה לא ערכתי מחקר).

5. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי קצת מוזר לצעוק "שישקיעו כסף" על מועדון ש"השקיע כסף" בפעם האחרונה לפני 22 שנה במציאות אחרת לחלוטין.

6. VAR Member

תגדיר 'הרבה'.
    יש דור מוכשר מאוד של מאמנים בגרמניה אבל ממש לא כולם והייתי אומר שאפילו לא רובם הוכיחו גמישות טקטית מובהקת. אדי הוטר למשל עושה עונה אדירה בפרנקפורט שנראית מאומנת מאוד תחתיו אבל הוא משחק 3-4-3 (שעובד נפלא וכמובן מתאים לסגל שלהם כמו כפפה) כשהדבר היחיד שמשתנה זה השלישייה ההתקפית (לפעמים 1-2 ולפעמים 2-1). כמובן שאי אפשר לדעת איך הוא יגיב לשינויים בסגל ולשחקנים בכירים שיימכרו (אגב, שמעתי שאתם מחפשים מגן שמאלי, אז אם בא לכם אחד כזה שמתאים פרפקט למערך עם 3 בלמים תתאבדו על קוסטיץ׳), אבל זה משהו שאפשר לומר על רוב המאמנים שאין להם פריבילגיה לבוא להנהלה שלהם עם רשימת קניות. פשוט מנסים להסתדר עם מה שעובד להם ואם יצליח אז יופי.

הדרך היחידה לתפוס מאמן מהסוג שאתה מחפש זה באמת להביא מישהו כמו אלגרי, נראה אם יש לכם עם מה לעניין אותו.

itzik.miro ו-טל. אוהבים את זה.
  7. DRORIKO Member

@VAR אם כבר אוף טופיק, את ה 2-1 הבנתי, לא הבנתי את ה 1-2. מה יש שני קשר אמצע ומלפניהם שני קשרים יותר קדמיים? כי אני מניח שהשניים האלה הם לא וינגרים כי כבר יש לך שניים כאלה.

8. VAR Member

מדובר רק על שלישייה קדמית. שלושה בלמים, שני ווינג-בקים ושני קשרי אמצע זה קדוש אצלו. אחר כך יש או 2 קשרי 10 מתחת לאנדרה סילבה או, לרוב מאז שיוביץ׳ חזר, 10 אחד מתחת לשני החלוצים.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. טל. Member

המאמן של מונשנגלאדבאך אני זוכר שקראתי איפהשהוא או אולי אז אמרו לפני המשחקים שלהם בצ'מפיונס שלאחרונה מגלים הרבה יותר גמישות טקטית.

גם את יוניון ברלין או הברלין השניה הגדולה אני זוכר שציינו.

אני בכיוון?

10. DRORIKO Member

למחוק

11. VAR Member

פחות עקבתי אחרי הברלינאיות שהן קבוצות משעממות תחת. אוניון עושה עונה הרבה מעל הציפיות עם סגל של נגרים אבל מכאלה מאמנים אני מתרחק כמו מאש כי ברגע שאתה נותן להם שחקנים שיודעים מה לעשות עם הכדור וצריך להטמיע שיטה התקפית ולא להשקיע 100% במשמעת טקטית (תחום שקבוצות מהסוג הזה לרוב מצטיינות בו) הם הולכים לאיבוד.

מרקו רוזה יחד עם נאגלסמן אכן הדוגמאות הקלאסיות אבל קשה לי לחשוב על מישהו בנוסף אליהם.

אם כבר מאמנים שצמחו בבונדסליגה אז ליורגן קלופ יש דפוס מעניין - הוא בוחר מערך שמתאים עבור הקבוצה שלו ומאותו רגע הוא נשבע לו אמונים. דורטמונד לא שינתה מערך תחתיו במשך 7 עונות. בליברפול הוא פתאום עבר ל4-3-3 ומאז - 5 עונות, לא שינה אותו לשנייה. לא נראה לי שאתה מתנגד לאחד כזה אצלך...

טל. אוהב/ת את זה.
  12. טל. Member

רומא זה רומא אבל.
    זה בית משוגעים.
    שיאני הפציעות של אירופה. יש לך ריבים. יש לך השעיות. יש לך כל מיני דברים ביזאריים שאתה לא יודע מאיפה נופלים עליך.

ואני כבר לא מדבר על מכירה שיטתית של עמודי התווך.

זה לא שאני לא אוהב מערך מסויים.
    זה פשוט לא יחזיק לאורך זמן.

הנה תראה פונסקה מאז סוף עונה שעברה בנה אחלה מערך. מתאים מאוד לרומא הנוכחית. עבד.

עבד. ראבאק. עבד.

עד שהפסיק לעבוד.
    עד שהנסיבות והפציעות הכריעו אותו.

וכשזה קרה - זהו. נגמר הסיפור של רומא ונגמר הסיפור של פונסקה. אובדן עצות.

אתה צריך מאמן שיידע לאכול גם עם מזלג גם עם סכין וגם עם כף וגם עם כפית.
    מאמן שמכור רק על הכף - אלוף בכף - יסתדר עם הרבה. נכון. עד שייפול עליו רצף של סטייקים.
    מאמן שמכור על המזלג - יסתדר עם המון עד שתיפול עליו עונת המרקים.

ותיפול עליו.

13. VAR Member

וקלופ שונה? תראה מה קרה ל2 הקבוצות שלו (שעלו על כל ציפיה אפשרית) ברגע שהגיעה מכת פציעות. קריסת מערכות טוטאלית.

אי אפשר לשפוט מאמנים שחווים עונות כאלה. גם באיירן מאבדת את לבנדובסקי ופתאום שמה לPSG שניים מתוך 900 בעיטות לשער. אז מה אתה מציע, שהאלאנד יבוא להיות המחליף שלו?

המצב שלכם טוב אם רק הבלת"מים זה מה שמונע מכם טופ 4 או מעבר לכך. אבל אני חושב, ופה המחלוקת בינינו, שזה לא הבלת"מים - זה פשוט מה שהסגל הזה שווה. בליגה עם מילאן ואינטר של רוב העשור האחרון ובלי אטלאנטה שמגיעה משום מקום, זה מספיק. בסריה A של 2021 זה לא.

14. טל. Member

קלופ לא שונה וקלופ קורס כי קלופ לא גמיש מחשבתית.
    זו המסקנה.
    אני לא מכיר את הדברים לעומק.

ברומא זה גם לא "עונה שכזאת". -זה כל עונה ככה.
    בית משוגעים ובית חולים בבת אחת.

(אני לא מבין איך אתה יכול לטעון שזה לא ישירות בגלל הבלתמי"ם. -הרי עד שהיו הפציעות והבלתמ"ים: ראינו מה היה קצב צבירת הנק' של פונסקה ומה היה המיקום בטבלה. עם הסגל הזה. פשוט סגל די מלא - חוץ מזאניולו ).

15. VAR Member

יש לך דרך להוכיח שרומא לא הייתה קורסת בכל מקרה? דיברת כאן הרבה על הנוסחה הזאת "לנצח את כל הקטנות ולהפסיד לכל הגדולות = טופ 4" אבל אין לה שום אחיזה במציאות כי הסיכוי שבאמת תשלים עונה עם 100% הצלחה מול מקומות 8 ומטה ו0% הצלחה מול מקומות 1-7 הוא פשוט לא קיים. סטטיסטית אין לזה שום תקדים. זו אנומליה שזה החזיק במשך משהו כמו סיבוב וקצת והיה ברור שזה יתיישר.

לא חושב שיש קבוצה אחת בכל ההיסטוריה שהיו לה 100% הצלחה מול למעלה מחצי ליגה. זה פשוט חישוב שלא היה נכון מלכתחילה, וברגע שהתרסקתם מול כמעט כל יריבה ישירה שלכם היה ברור שאתם לא מספיק טובים.

מנגד אני חושב שיש לכם סיכוי לא רע בכלל, ואפילו די טוב, לזכות באירופית. ליונייטד יש הרבה פחות מה להרוויח מכם (וראינו לאורך כל העונה ובמיוחד נגד מילאן מאוד חסרה שהיא קבוצה לא מאומנת בעליל) ונגד כל השאר אתם פייבוריטים (במיוחד נגד ארסנל, אגב, שאני לא חושב שתזכו לפגוש אותה בכלל כי היא תעוף לפני, אולי כבר נגד הצ׳כים).

DeRossi16 ו-itzik.miro אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.