רומא 2020/21 :: בעלים חדש, בלגן ישן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏26/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. טל. Member

מאז זאניולו לא התלהבתי בשחקן ברומא כמו שאני מתלהב מוייאר (AKA אֵם כל הבינגואים בחסות פטראקי).
    מאוד הייתי רוצה לראות אותו בעמדה קדמית יותר.
    מאוד הייתי רוצה.
    גם את וייאר, וגם את וורטו למען האמת... יש לי מן הרגשה שוורטו - עד כמה שהוא טוב - יכול להיות אפילו יותר טוב ויותר קטלני - אם רק היה יכול להשתחרר לעיתים לחלקים יותר קדמיים של המגרש.
    אבל כדי שיעשה דבר כזה - הוא צריך חיפויי - איזה שחקן גרזן מאחוריו שיידע להסתדר לבד מדי פעם.

הקטע הוא שיש לרומא אחד כזה: דיווארה. (גם את מנצ'יני אפשר לנסות בפוזיציה הזו).
    הבעיה היא שפונסקה מסרב לצאת מהקבעון הנוכחי שלו על מרכז שדה של 2 בלבד.
    מאוד הייתי רוצה לראות ברומא "קישור יהלום"
    דיווארה
    וורטו ווייאר
    מס' 10 כלשהו מתחת לחלוץ (יהה זה אחד מבין מחטיאן פלגריני פדרו - עד שזאניולו חוזר ומגרש את כל אלו).

אני חושב ש 5-4-1 יהלום שכזה יוכל להיות הקפיצה האבולוציונית הבאה בסגל הנוכחי הרומאי - ויוכל להיות אלטרנטיבה טקטית בעיקר במפגשים מול שאר הגדולות... שם אנחנו רואים שה 5-2-2-1 הרגיל של פונסקה לא ממש מצליח.

נערך לאחרונה ב: ‏7/1/21
  2. טל. Member

כפי שכתבתי בהודעה הקודמת - גם היום, לפחות לי, היה ממש ברור שהמערך הרגיל של פונסקה ה- 5-2-2-1 הזה שלו... -נגד הקבוצות הגדולות המערך הזה מתקשה מאוד.
    נגד כל השאר זה עובד. נכון. -אבל נגד הגדולות זה לא עובד.
    אני שוב ושוב מזהה את שורש הבעיה בקישור האחורי במשחקים הללו. לא רק מבחינת ספיגת גולים (היום למשל 2 הגולים הראשונים שספגנו היו בעיקר בגלל טעויות אישיות של מרכז ההגנה) אלא גם על מצבים של היריב שלא הבשילו לגול.

וגם על היכולת של הקישור האחורי הרומאי "לדחוף" את ההתקפה קדימה. במיוחד נגד יריבות קשות/גדולות/מאומנות.

פונסקה חייב להבין שבמשחקים מסוג זה, נגד הגדולות, עדיף לוותר על אחד משני הקשרים ההתקפיים שמשחקים מתחת לדז'קו.
    ובמקומו להכניס קשר אחורי אחד נוסף גרזן מישהו כמו דיווארה... או הסטה של מנצ'יני לעמדה הזו ואז קומבולה יחליף אותו כבלם...

ככה גם ההגנה תתחזק. וגם בהתקפה: וורטו+וויאר שניהם יוכלו להתפנות יותר ל"הלימה התקפית" ולהנעה של המשחק ההתקפי "המסודר".
    זה לא יהיה יפה לעין. ולא ייצור משחק התקפי וירטואוזי. -אבל כן יגדיל את הסיכויי להוציא תיקו/או אפילו לגנוב ניצחון קטן במשחקים הללו נגד הגדולות.

-כמובן שפונסקה האנטי מוח עושה בדיוק להפך ובמחצית מוציא קשר אחורי ומכניס קשר קדמי - אבל על הנחיתות השכלית והאיטיות בהבנת משחק של פונסקה כבר דיברתי מספיק בעבר, ואני לא רוצה להכנס לכך שוב.

דרך אגב - לזכותו של פונסקה ייאמר שהוא איטי - אבל יש דברים שאחרי זמן רב הוא בסוף מבין (כמו למשל המעבר מרביעיה אחורית לחמישיה אחורית אחרי חצי שנה. פונסקה בסוף הבין שלרומא אין בסגל כולו - לא מגינים, ולא בלמים, ולא שוערים - שמתאימים למערכי 4 בהגנה).

הלאה:
    3 השחקנים שהכי איכזבו אותי היום זה אייבנז ספינאצולה ופדרו. למרות שת'כלס פדרו היום לא היה יכול להצליח ממילא - כי כפי שאמרתי:רעיונית, טקטית, במקרו, הוצאה של קשר אחורי והכנסה של קשר קדמי היא בדיוק ההפך ממה שהיה צריך להעשות.

שני שחקנים רעים במיוחד שאני רוצה להתעכב עליהם:
    *כריסטאנטה:
    יש אנשים שמעריכים אותו במיוחד בתקופה האחרונה כי הוא לכאורה סוגר חור בכל כך הרבה פוזיציות.
    אז בואו אעשה לכם את זה פשוט. עם מטאפורה.
    -כריסטאנטה הוא חתיכת נייר. אפשר לכווצ'ץ' אותו לצורת משולש ואז הוא ייסתום חור של משולש. ושבוע אח"כ אפשר לכווצ'ץ' אותו לצורת כדור ואז הוא יסגור חור של עיגול.
    אפשר לדחוף אותו לכל חור... אבל הוא אף פעם לא באמת סותם את החור.

*דז'קו:
    ציטוט מאבא שלי שראה איתי ביחד את המשחק: "אל תתעצבן. קבוצה שכזה בטטה משחק אצלה. כחלוץ בודד. ועוד בהרכב ראשון. ועוד באנקר בהרכב ראשון. ועוד תופס שכר של שלושה שחקנים - צריכה להגיד תודה שהיא בכלל באזור של מקום 4."

נערך לאחרונה ב: ‏16/1/21
    DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. DRORIKO Member

זה בדיוק מה שאמרתי לאיציק כשדיברנו בפרטי. מול שלישית קישור עוצמתית כמו של לאציו אתה חייב יותר נוכחות באמצע. פונסקה, ולא בפעם הראשונה ולא השניה פשוט לא בא מוכן למשחק גדול.

נ.ב. אם ביבי הביא למצב שאתה רואה משחקים של רומא עם אבא שלך אז כנראה שהסגר היה שווה את זה :)

טל. אוהב/ת את זה.
  4. טל. Member

זה לא רק שמהבית הוא לא בא מוכן. גם במהלך המשחק הוא לא מוכן.
    -גם הניהול משחק בזמן אמת שלו והפקת לקחים תוך כדי תנועה שלו היא אפסית.

בהפסקת מחצית הוא מוציא את וורטו מהקישור האחורי - ומכניס את פדרו בקישור ההתקפי.
    אתה מבין? בדיוק הפוך ממה שצריך לעשות. בדיוק 180 מעלות הפוך.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  5. טל. Member

אבאל'ה... מי שיש לו טנרה 700 אין לו סגר.

סתם. בלי קשר. אני ואחי גרים באותו יישוב של ההורים שלי. ואחותי היא רופאה וגם בעלה - אז תמיד יש להם אישור/יכולת התניידות.
    יום שישי בערב כולם אצל ההורים שלי זה בטאבו.
    מה שכן נדיר שאני והעיראקית נשארים עד 12 בלילה.

מה שטוב בסגר ותודות לביבי הכלומניק... אם כבר העלת את הנושא... זה שכעת בימי שבת בבוקר לא צריך ללכת לבקר את ההורים שלה. ובמיוחד לא את האמא הרוסקי פרוסקי שלה.

ואפרופו טנרה 700 ושאר דברים שקניתי לעצמי בגלל משבר גיל 30 - מחרתיים יש לי יום-הולדת. תודה רבה לשחקני רומא על המתנה שאירגנו לי.

6. DRORIKO Member

אל תדאג אבאלה מחר נסדר לך מתנת יומולדת, ואם לא אנחנו השופטים שלנו :tonguewink:

7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה משחק מביך,בדקה 60 פרשתי.
    זה היה ממש לא כוחות,מצד אחד אימובילה שרק בנס לא סיים עם שלושער,חלוץ חד שכול הזמן עושה תנועה וחותך את הבלמים,מצד שני דז'קו שעומד כמו גולם ולא מצליח ליצור חצי מצב לעצמו או לחברים שלו.
    כלום לא תפקד במשחק הזהףבעיקר בלט האמצע שלנו ,זה חתיכת מסננת,כל הגולים באו מהאמצע.
    אם נסיים טופ 4 זה חתיכת הישיג לסגל הבינוני הזה.

8. טל. Member

מעניין אם יעשו ניסיון נוסף על מיליק בחלון הזה.

אלשע ופאפו גומז שכל הזמן מדברים עליהם - לא יודע עד כמה זו תהיה עסקה נבונה... לאור העובדה שיש 2 עמדות אחרות שבאופן מובהק רומא סובלת מהן יותר (שוער וחלוץ חוד).
    וגם לאור העובדה שאת פלגריני מחטיאן פדרו כריסטאנטה ופאסטורה - אף אחד מבין החמישה הללו לא מתכוונים להעזיב בינואר.

9. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

שנחאי התירה את החוזה עם אל שרעווי. מגיע בחינם אך שנחאי תקבל פיצוי בהתאם למס' הופעות\שערים. חוזה לשנתיים וחצי. כנראה כבר מחר.

הישג ראשון לפינטו שגובר על יובנטוס בקרב על ריינולדס.

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/21
    Lupo ו-AS R אוהבים את זה.
  10. טל. Member

ריינולדס אני לא כל כך מבין את הקרב הזה... כנראה שיש לו סרטונים ממש מרשימים.
    אלשע זו עסקה שאני לא אוהב. -לא אוהב בכלל את דרך הפעולה הזו של "ללכת על הקל" ולא לנסות ללכת על הקשה רק מהחשש לא להצליח.

ברור לי שהחיזוק הנכון הוא קשה להשגה. אבל זה זה החיזוק הנכון. זה המהלך הנכון... זה המהלך הדרוש.

11. Roma מנהלים

לגבי בריאן ריינולדס, עוד ילד פלא מהדור הנפלא של האמריקאים. בפעמיים האחרונות ש"ניצחנו" את יובנטוס במאבק על שחקן זה התברר כנפילה גדולה.
    לפחות הפעם סכום הרכישה זעום.

אלשע לא עבר בדיקות רפואיות, חיובי לקורונה.

מעניין לראות איך תגמר המלחמה בין פונסקה לדז'קו.

12. טל. Member

אומרים ש ב 48 שעות האחרונות רומא הציעה את דז'קו לכל העולם.
    לכל העולם.

-כל שנותר כעת הוא לראות מי הלוקוס שינגוס בפיתיון.

EsheD אוהב/ת את זה.
  13. RubberSoul Member

כולל טרייד עם מריאנו דיאס לריאל מדריד

14. ASROMA Member

קונטה מתנהג כמו קונטה ורוצה את הלקרדה.
    טרייד על אלכסיס.
    דעות?

Sent from my SM-N981U using Tapatalk

15. טל. Member

אני מקווה ומהמר שבסוף פסז ישתכנעו ויהיה טרייד או לפחות השאלה מקבילה על איקרדי לחצי שנה.
    דרך אגב, השמועות בבוקר היו שאם הולכים על טרייד כזה אז פסז רצו להכליל את פלגריני בעסקה, ורומא סירבה.
    במאמר מוסגר - אני בכיף הייתי הולך על טרייד שכזה (דז'קו ופלגריני ביחד תמורת איקרדי), אבל אני מבין למה הפרידקינ'ס מתנגדים... לאור ה"קפיצת מדרגה" ביכולת של פלגריני בשבועות האחרונים.

בנוגע לאלכסיס סאנצ'ז... נו מה אפשר לומר?
    אם היו יורדים מאלשע אז מילא. אבל אם אלשע כן מגיע (בפני עצמו קשר התקפי נוסף ומיותר) - אז מה רומא צריכה גם את אלכסיס סאנצ'ז?
    הרי הדבר האחרון שרומא צריכה זה קשר התקפי... יש לנו כבר מאה כאלו בסגל.
    (ואם כבר "בכוח" מביאים קשר התקפי ותו לא אך ורק זה אפשרי עד תום החלון - הייתי מעדייף טרייד עם השנורקל על ברננדסקי).

מצב נושא:
הנושא נעול.